Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Γενικά θέματα που αφορούν την ομάδα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244
katharop
Ανακοίνωση ΚΑΕ Παναθηναϊκός

Λίγες ώρες πριν από την έναρξη του Final Four της Κωνσταντινούπολης μερίδα του ηλεκτρονικού Τύπου προτίμησε να ασχοληθεί με το μέλλον στα διοικητικά του Παναθηναϊκού, κάτι που το είχε καυτηριάσει η ΚΑΕ με ανακοίνωσή της ως μια προσπάθεια αποπροσανατολισμού της ομάδας και των φιλάθλων από τον ημιτελικό με την ΤΣΣΚΑ.

Λίγες ώρες πριν από τον χθεσινό τελικό, πάλι κάποια ηλεκτρονικά μέσα επέλεξαν την οδό της παραπλάνησης, αυτή τη φορά όχι για το μέλλον της οικογένειας Γιαννακόπουλου στον Παναθηναϊκό, αλλά γι’ αυτό του Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς.

Νιώθουμε την υποχρέωση απέναντι στα εκατομμύρια των φίλων του Παναθηναϊκού, να βάλουμε ένα τέλος στο κρεσέντο της παραπληροφόρησης και να πάει η ομάδα στον 50 τελικό του Σαββάτου ήρεμη, γνωρίζοντας τις αποφάσεις της οικογένειας Γιαννακόπουλου.

Αφού κανείς άλλος Παναθηναϊκός δεν έδειξε ενδιαφέρον η οικογένεια Γιαννακόπουλου θα παραμείνει και για τη νέα σεζόν στο τιμόνι της ομάδας και επιθυμεί, μαζί με τον Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς, να χτίσουν τον Παναθηναϊκό της νέας εποχής.

Ο Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς αποτελεί έναν από τους πιο σημαντικούς, ακρογωνιαίους λίθους της πιο επιτυχημένης ομάδας στην ιστορία του ελληνικού αθλητισμού.

Χωρίς αμφιβολία είναι ένα από τα λαμπρά μέλη της Παναθηναϊκής οικογένειας και αναπόσπαστο κομμάτι του Παναθηναϊκού και για αυτό είναι φυσιολογικό να βρίσκεται δίπλα μας 13 χρόνια και πρόθεσή μας είναι να είμαστε για ΠΑΝΤΑ μαζί εφόσον και ο ίδιος το επιθυμεί.
Υ.Γ. Και αφού ξεκαθαρίσουμε τις προθέσεις μας για το μέλλον, θα θέλαμε να στείλουμε ένα μήνυμα για το παρόν : Στο Φάληρο ερχόμαστε…
LovingBasketball
Επι τελους εχεις δικιο, απομενει να ακουσουμε και την ξεκαθαρη απαντηση του Ζοτς.....πιστευω οτι θα μεινει, δεν θελω ουτε καν να φανταστω κατι διαφορετικο..... blove.gif
Old fashioned
Από το υστερόγραφο όλοι πλέον καταλαβαίνουμε ότι ο Δημήτρης θα έχει πλέον ενεργό ρόλο στη διοίκηση. Το αν είναι καλό ή όχι αυτό, θα το δείξει το μέλλον.
damian
Για το υστερόγραφο τι να πεις.......καλώς ήρθες Τ..άκη..

Αγγελόπουλε εσύ φταίς που φτιάχνεις μπλουζάκια και δυναμιτίζεις το κλίμα...
pete7
Υ.Γ. Και αφού ξεκαθαρίσουμε τις προθέσεις μας για το μέλλον, θα θέλαμε να στείλουμε ένα μήνυμα για το παρόν: Στο Φάληρο ερχόμαστε…".

τι εννοει ο ποιητης?
μηπως δεν δυναμιτιζει την ατμοσφαιρα,γιατι σα αλλα μπλογκς γινεται ο χαμος με το υστερογραφο

δυστηχως το κλιμα το δυναμιτιζουν

http://www.sport-fm.gr/article/556246

μπαρουτι το ματς μυριζει
karpathos7
QUOTE (pete7 @ May 31 2012, 14:17 ) *
Υ.Γ. Και αφού ξεκαθαρίσουμε τις προθέσεις μας για το μέλλον, θα θέλαμε να στείλουμε ένα μήνυμα για το παρόν: Στο Φάληρο ερχόμαστε…".

τι εννοει ο ποιητης?
μηπως δεν δυναμιτιζει την ατμοσφαιρα,γιατι σα αλλα μπλογκς γινεται ο χαμος με το υστερογραφο

δυστηχως το κλιμα το δυναμιτιζουν

http://www.sport-fm.gr/article/556246

μπαρουτι το ματς μυριζει

προφανης ο σκοπος φιλε..
plo koon
QUOTE
Με Δ. Γιαννακόπουλο αρχηγό αποστολής στο ΣΕΦ!




Αυτός ακόμα δεν έχει την πράσινη?

Πάντως εγώ αυτού του ατόμου του δίνω το ακαταλόγιστο. Πραγματικά πιο πολύ με εκνεύρισε η συμπεριφορά του πατέρα του χθες (που στο φινάλε καταλαβαίνει και 5 πράγματα) παρά το οτιδήποτε μπορεί να κάνει αυτός. Και βασικά θεωρώ τελείως λάθος την κίνηση και από τη σκοπιά του ΠΑΟ. Δλδ ποιος μας λέει ότι οι παίκτες έχουν ξεχάσει τα "πετάξτε τις φανέλες" και όλα τα παρελκόμενα? Ή ποιος μπορεί να εγγυηθεί ότι δε θα αρχίσει να χώνει μπινελίκια στους παίκτες του ΠΑΟ (ειδικά άμα είναι πίσω στο σκορ) και δε θα κάνει την ομάδα άνω κάτω?

Η κίνηση αυτή για μένα έχει πολύ αχρείαστο ρίσκο. Κατοχυρώνει με έναν τρόπο την ομάδα, αλλά από την άλλη η παρουσία του και μόνο μπορεί να δημιουργήσει χαοτικές καταστάσεις.
pete7
ξερω ποιος ειναι ο σκοπος για αυτο φοβαμαι μην γινει τιποτα χειροτερο απο πριν 3 χρονια
αν παντως γινει τιποτα εσκεμενο η προκαλεσει αυτος που ισως ερθει το ματς θα τιναχτει στον αερα
αν γινει κατι τετοιο ας μην ξανα ασχοληθουμε με την α1
priest
το αρθρο προφανως δεν το εβαλα για το ηλιθιο σχολιο του μικρου...μην το μαματε το τοπικ..


karpathos7
αυτους τους τυπους που γραφουν τετοια ανακοινωση 2 μερες πριν το κρισιμοτερο ματς της χρονιας(και οχι μονο) ,και ενω ξερουν οτι τα νευρα ολων ειναι στην τσιτα, εγω χθες τους χαρακτηρισα σε αλλο τοπικ ντροπες,και καποιοι ηρθαν να μου την πουν..ελα μωρε 'γραφικο' ειναι και αυτο το ΥΓ..δεν τρεχει τιποτα..

QUOTE (priest @ May 31 2012, 14:27 ) *
το αρθρο προφανως δεν το εβαλα για το ηλιθιο σχολιο του μικρου...μην το μαματε το τοπικ..

σοβαρα μιλας τωρα?'ηλιθιο σχολιο του μικρου' η ανακοινωση της ΚΑΕ?
priest
QUOTE(karpathos7 @ May 31 2012, 14:37 ) *
αυτους τους τυπους που γραφουν τετοια ανακοινωση 2 μερες πριν το κρισιμοτερο ματς της χρονιας(και οχι μονο) ,και ενω ξερουν οτι τα νευρα ολων ειναι στην τσιτα, εγω χθες τους χαρακτηρισα σε αλλο τοπικ ντροπες,και καποιοι ηρθαν να μου την πουν..ελα μωρε 'γραφικο' ειναι και αυτο το ΥΓ..δεν τρεχει τιποτα..


σοβαρα μιλας τωρα?'ηλιθιο σχολιο του μικρου' η ανακοινωση της ΚΑΕ?

η ''καε'' πια ειναι αυτος συνεπως ναι...
pete7
QUOTE(plo koon @ May 31 2012, 14:22 ) *


Αυτός ακόμα δεν έχει την πράσινη?

Πάντως εγώ αυτού του ατόμου του δίνω το ακαταλόγιστο. Πραγματικά πιο πολύ με εκνεύρισε η συμπεριφορά του πατέρα του χθες (που στο φινάλε καταλαβαίνει και 5 πράγματα) παρά το οτιδήποτε μπορεί να κάνει αυτός. Και βασικά θεωρώ τελείως λάθος την κίνηση και από τη σκοπιά του ΠΑΟ. Δλδ ποιος μας λέει ότι οι παίκτες έχουν ξεχάσει τα "πετάξτε τις φανέλες" και όλα τα παρελκόμενα? Ή ποιος μπορεί να εγγυηθεί ότι δε θα αρχίσει να χώνει μπινελίκια στους παίκτες του ΠΑΟ (ειδικά άμα είναι πίσω στο σκορ) και δε θα κάνει την ομάδα άνω κάτω?

Η κίνηση αυτή για μένα έχει πολύ αχρείαστο ρίσκο. Κατοχυρώνει με έναν τρόπο την ομάδα, αλλά από την άλλη η παρουσία του και μόνο μπορεί να δημιουργήσει χαοτικές καταστάσεις.


νομιζω θειος του ειναι αυτος μπηκε χθες κ οχι πατερας εκτος αν κανω λαθος
εμενα δεν μου αρεσει λογω των προκλητικων τιτλων στην εφημεριδα
οκ κ οι δικες μας το ιδιο κανουν αλλα αυτος πιο πολυ
bbplayer
H anaκοίνωση της ΚΑΕ, τελειώνει με τη φράση "Στο Φάληρο ερχόμαστε..."...μια χαρά...Δεν το κλείνουμε καλύτερα το μαγαζί να τελειώνουμε ? Μα πόση αρρώστια πια?

Μα είναι τόσο μεγάλη η ηλιθιότητά τους που δε σκέφτονται ότι έτσι και μείνει η ομαδα μεσα στο παιχνίδι και διεκδικεί μέχρι τέλους τη νίκη , σε περίπτωση που τα καταφέρει,δεν πρόκειται αν βγούνε ζωντανοί οι παιχτες?

Μα πόσο πια δηλαδή ? τι πρέπει να γίνει στα γήπεδα ώστε κάποια στιγμή να σοβαρευτούν?

Εάν αυτή είναι η πολιτική της ΚΑΕ από εδώ και πέρα, καλύτερα να τον απαχαιρετήσουμε από τώρα τον Ομπράντοβιτς. Επίσης το ότι βγάζει η ΚΑΕ ανακοίνωση και λέει ότι θέλει να μείνει ο προπονητής, προσωπικά δε μου κάθεται καλά. Είναι σα να προσπαθεί να τον "εκβιάσει". Θέλω να ελπίσω ότι η ΚΑΕ δεν είναι αυτός όπως γράφει ο priest γιατί σε λίγο καιρό θα μείνει το ΑΕ χωρίς το "Κ"

Τε σπα, ίδωμεν
vastravoud
Τι ντροπη να γραφτεί τέτοιο σχόλιο sad.gif

Κρίμα sad.gif

Εγώ πάντως δε θα ήθελα να μείνει ο Ζοτς. Αν ο κύκλος της ομάδας κλείνει, καλύτερα αυτό να γίνει μια κι έξω παρά να εκφυλιστεί σταδιακά.
plo koon
QUOTE (pete7 @ May 31 2012, 14:49 ) *
νομιζω θειος του ειναι αυτος μπηκε χθες κ οχι πατερας εκτος αν κανω λαθος
εμενα δεν μου αρεσει λογω των προκλητικων τιτλων στην εφημεριδα
οκ κ οι δικες μας το ιδιο κανουν αλλα αυτος πιο πολυ

Ναι δεν ξέρω τη γενεαλογία της οικογενείας.

Το ότι η εφημερίδα είναι εμετική δε λέει κάτι. Το ότι ανήκει σε αυτόν είναι το θέμα, το οποίο σημαίνει ότι ό,τι λέει η πράσινη είναι approved by DiJian. Το ίδιο θα ίσχυε αν πχ οι Αγγελόπουλοι είχαν τον πρωταθλητή.

QUOTE
Εγώ πάντως δε θα ήθελα να μείνει ο Ζοτς. Αν ο κύκλος της ομάδας κλείνει, καλύτερα αυτό να γίνει μια κι έξω παρά να εκφυλιστεί σταδιακά.


Και εγώ πιστεύω ότι αν είναι να πρέπει να απευθύνεται στον Δ.Γιαν για τα της ομάδας, θα επιλέξει να φύγει.
j-kidd13
Απορω τι ηθελε να πετυχει με αυτο το υστερογραφο...
Τελευταιο ματς και πιο κρισημο...Παντως ετσι σιγουρα δεν σπας τον τσαμπουκα του αλλου...Ισα ισα δινεις λαβη σε "ορισμενους" να κανουν τις γνωστες "ομορφιες" μεθαυριο...
karpathos7
QUOTE (j-kidd13 @ May 31 2012, 14:59 ) *
Απορω τι ηθελε να πετυχει με αυτο το υστερογραφο...
Τελευταιο ματς και πιο κρισημο...Παντως ετσι σιγουρα δεν σπας τον τσαμπουκα του αλλου...Ισα ισα δινεις λαβη σε "ορισμενους" να κανουν τις γνωστες "ομορφιες" μεθαυριο...

τις οποιες ομως ισως εχεις σκοπο να εκμεταλλευτεις προς οφελος σου... rolleyes.gif rolleyes.gif
plo koon
QUOTE (karpathos7 @ May 31 2012, 15:06 ) *
τις οποιες ομως ισως εχεις σκοπο να εκμεταλλευτεις προς οφελος σου... rolleyes.gif rolleyes.gif

Τι όφελος? Να διακοπεί το ματς και να περάσει στα χαρτιά στον ΠΑΟ? Να χάσει ο ΠΑΟ και να πουλήσει καμια πράσινη την επόμενη μέρα? Πραγματικά η κίνηση αυτή είναι και ανεξήγητη και ηλίθια.

Ωστόσο, να τονίσω ότι αν γίνουν επεισόδια στο ΣΕΦ δε θα αποτελεί δικαιολογία η παραπάνω δήλωση. Άλλο να λες καφρίλες σε ένα χαρτί (έστω και επίσημη ανακοίνωση) άλλο να κάνεις καφρίλες σε ένα γήπεδο. Το αν είναι ζούδια και τσιμπήσουν οι της θύρας 7 είναι καθαρά δικό τους θέμα.
j-kidd13
QUOTE(karpathos7 @ May 31 2012, 15:06 ) *
τις οποιες ομως ισως εχεις σκοπο να εκμεταλλευτεις προς οφελος σου... rolleyes.gif rolleyes.gif


Για make your self clear.... smiley.gif
Τι εχω σκοπο να χρησιμοποιησω ακριβως για οφελος μου???
pete7
να απαντησω εγω
1 να παρεις το πρωταθλημα στα χαρτια κ 2 κ πιο σημαντικο να αναγκασει αυτος να διωξει τους αγγελοπουλος απο τα επεισοδια που ισως γινουν
j-kidd13
QUOTE(pete7 @ May 31 2012, 15:18 ) *
να απαντησω εγω
1 να παρεις το πρωταθλημα στα χαρτια κ 2 κ πιο σημαντικο να αναγκασει αυτος να διωξει τους αγγελοπουλος απο τα επεισοδια που ισως γινουν

Βασικα δεν καταλαβαινω τι εννοεις εδω...αλλα οκ...tongue.gif
Τωρα για το πρωτο που λες,ε,δεν πιστευω οτι υπαρχει τετοια περιπτωση.Να δυναμιτησεις το κλιμα για να γινουν επεισοδια ωστε να διακοπει ο αγωνας και να τον παρεις στα χαρτια.......Ελεος δηλαδη....
karpathos7
μια εκκενωση δηλαδη θα τον χαλουσε?
pete7
καταλαβαινεις νομιζω cool.gif εννοω οτι αν γινουν επεισοδια ισως φυγουν τα αδελφια κ ετσι θα μεινει μονος ο παο
φυσικα δεν θα πρεπει παντα να ζουμε με το φοβο οτι κ καλα θα φυγουν με το παραμικρο που θα γινει
αλλα πολλοι το αναφερουν αυτο οτι ισως φυγουν αν γινει το παραμικρο
j-kidd13
QUOTE(karpathos7 @ May 31 2012, 15:22 ) *
μια εκκενωση δηλαδη θα τον χαλουσε?

Κανεναν δεν θα χαλουσε μια εκκενωση.
Αλλα αυτο,απο το να ισχυριζεσαι οτι σκοπιμα παει να προκαλεσει κατι τετοιο,εχει διαφορα...
karpathos7
QUOTE (j-kidd13 @ May 31 2012, 15:26 ) *
Κανεναν δεν θα χαλουσε μια εκκενωση.
Αλλα αυτο,απο το να ισχυριζεσαι οτι σκοπιμα παει να προκαλεσει κατι τετοιο,εχει διαφορα...

κοιτα,δεν μπορω να φανταστω οτι η καε παναθηναικος δεν ξερει τι κανει και τι λεει..ακομα και να κανει κουμαντο πλεον ο μικρος,πιστευει κανεις οτι ενταξει σκεφτηκε να γραψει ενα προκλητικο συνθημα στην ανακοινωση 2 μερες πριν το 5ο ματς?does not compute..εγω καποιο κρυφο σκοπο βλεπω απο πισω..αν μπορεις να μου πεις καποιον αλλον σκοπο που μπορει να υπαρχει εκτος απο το να δυναμιτισει το κλιμα,παω πασο..
bbplayer
Εχει δίκιο ο plo kloon. Μην πάτε κι εσείς στην άλλη άκρη τώρα. Πρόπερσι που κάηκε το ΣΕΦ έφταιγε η διατησία, φέτος εάν καεί θα φταίει ο ΔΓ. Τέτοιες συμπεριφορές πρέπει να απομονώνονται και όχι να ανακυκλώνονται
j-kidd13
QUOTE(karpathos7 @ May 31 2012, 15:32 ) *
κοιτα,δεν μπορω να φανταστω οτι η καε παναθηναικος δεν ξερει τι κανει και τι λεει..ακομα και να κανει κουμαντο πλεον ο μικρος,πιστευει κανεις οτι ενταξει σκεφτηκε να γραψει ενα προκλητικο συνθημα στην ανακοινωση 2 μερες πριν το 5ο ματς?does not compute..εγω καποιο κρυφο σκοπο βλεπω απο πισω..αν μπορεις να μου πεις καποιον αλλον σκοπο που μπορει να υπαρχει εκτος απο το να δυναμιτισει το κλιμα,παω πασο..


Καλα,προς θεου,δεν ειπα οτι η δηλωση εγινε με το σταυρο στο χερι...
Εγινε για δημιουργια εντυπωσεων,ειναι πασιφανες,αλλα αλλο αυτο,και αλλο να πουμε οτι η ΚΑΕ θελει να οδηγησει σε δημιουργια επεισοδιων με σκοπο οσα ισχυριζεστε απο πανω...Ειναι ακραιο,και αβασιμο.Στο κατω κατω το ξερουμς λιγο πολυ απο ποιον προηλθε η δηλωση...Και αν κρινουμε απο πρωτοσελιδα,αλλες δηλωσεις κλπ,ε δεν ειναι και τοσο παραξενο....Το οτι καποιος δεν αντεδρασε οπως θα επρεπε πρεπει να απομονωθει και να καταδικαστει,και οχι να παρει παραμαζωμα ολη την ομαδα.

Και στην τελικη τι ειπε ο ανθρωπος??????
Απλα οτι ερχομαστε στο Φαληρο..... smiley.gif
Λες και δεν το ξεραμε οτι θα παμε... 69.gif

vastravoud
Η προφανής βλακεία μιας τέτοια δήλωσης δεν κάνει τη βλακεία ενδεχόμενων επεισοδίων λιγότερο προφανή tongue.gif
lightday
Sci-fi ....εντάξει μοιάζει με δήλώσεις που κάνουν οι παίχτες του Κατς "ερχόμαστε ,θα τα πόύμε εκεί" κτλ κτλ...αυτό που προκαλεί έκπληξη είναι πώς αρκετοι το παίρνουν και σοβαρά...Ποιός είναι πιο προβληματικός πια δεν ξέρω..αυτός που την κάνει (και στην τελική έχει και μια δόση πλάκας αντίστοιχης με το μπλουζάκι κτλ κτλ) ή αυτός που ψάχνει μεταφυσικές ιδιότητες σε μια τέτοια δήλωση σας σύγχρονος Αριστοτέλης.....
Ginobili
QUOTE(pete7 @ May 31 2012, 12:23 ) *
αν γινει κατι τετοιο ας μην ξανα ασχοληθουμε με την α1

Ναι θα πάτε στην Αδριατική....από μεγάλα λόγια έχουμε χορτάσει
karpathos7
QUOTE (lightday @ May 31 2012, 15:46 ) *
Sci-fi ....εντάξει μοιάζει με δήλώσεις που κάνουν οι παίχτες του Κατς "ερχόμαστε ,θα τα πόύμε εκεί" κτλ κτλ...αυτό που προκαλεί έκπληξη είναι πώς αρκετοι το παίρνουν και σοβαρά...Ποιός είναι πιο προβληματικός πια δεν ξέρω..αυτός που την κάνει (και στην τελική έχει και μια δόση πλάκας αντίστοιχης με το μπλουζάκι κτλ κτλ) ή αυτός που ψάχνει μεταφυσικές ιδιότητες σε μια τέτοια δήλωση σας σύγχρονος Αριστοτέλης.....

αν θεωρεις το ιδιο πλακα ενα μπλουζακι που εγραφε τις βολες ενος παιχνιδιου για να τονισει οτι αδικηθηκε,με ενα υβριστικο συνθημα σε επισημη ανακοινωση 2 μερες πριν το ματς,δεν μπορω να συνεχισω την συζητηση.

και τελοσπαντων αφου ολοι διαφωνειτε με αυτο που πιστευω,πειτε μου εναν πραγματικο λογο που μπορει να γραφτηκε αυτο το πραγμα..οχι 'κανει πλακα','πουλαει οπαδιλικι','ειναι βλακας' κτλ γιατι ξερετε οτι δεν ισχυουν..

ps.ποτε δεν ειπα οτι θα δικαιολογησω τυχον αντιδρασεις και επεισοδια,αλλα δυστυχως δεν ειναι ολοι στο γηπεδο το ιδιο ψυχραιμοι.
j-kidd13
QUOTE(karpathos7 @ May 31 2012, 15:59 ) *
αν θεωρεις το ιδιο πλακα ενα μπλουζακι που εγραφε τις βολες ενος παιχνιδιου για να τονισει οτι αδικηθηκε,με ενα υβριστικο συνθημα σε επισημη ανακοινωση 2 μερες πριν το ματς,δεν μπορω να συνεχισω την συζητηση.

και τελοσπαντων αφου ολοι διαφωνειτε με αυτο που πιστευω,πειτε μου εναν πραγματικο λογο που μπορει να γραφτηκε αυτο το πραγμα..οχι 'κανει πλακα','πουλαει οπαδιλικι','ειναι βλακας' κτλ γιατι ξερετε οτι δεν ισχυουν..

ps.ποτε δεν ειπα οτι θα δικαιολογησω τυχον αντιδρασεις και επεισοδια,αλλα δυστυχως δεν ειναι ολοι στο γηπεδο το ιδιο ψυχραιμοι.

Σαφως και μπορου να ισχυουν....
Βλεπεις καμια βρισια στο "στο Φαληρο ερχομαστε..." ???
damian
QUOTE (j-kidd13 @ May 31 2012, 16:02 ) *
Σαφως και μπορου να ισχυουν....
Βλεπεις καμια βρισια στο "στο Φαληρο ερχομαστε..." ???


όχι αλλά είναι η αρχή γνωστού συνθήματος....

και με την ίδια λογική σε κόκκινη ανακοίνωση θα μπορούσε να γραφεί "Ελα και μη μετράς την ώρα...." βλέπεις καμιά βρισιά σ'αυτό???
LovingBasketball
Δεν υπαρχει προφανως καμμια βρισια "στο Φαληρο ερχομαστε..." , αυτο που υπαρχει ειναι τα υπονουμενα αυτης της φρασης.....δηλαδη π.χ. "θα σας σχισουμε" (αγωνιστικα προφανως)
Δυστυχως οι ανεγκεφαλοι θα το μεταφρασουν με το δικο τους τροπο...
Θα ηταν πολυ καλυτερα να μην ειχε γραφτει...
j-kidd13
QUOTE(damian @ May 31 2012, 16:07 ) *
όχι αλλά είναι η αρχή γνωστού συνθήματος....

και με την ίδια λογική σε κόκκινη ανακοίνωση θα μπορούσε να γραφεί "Ελα και μη μετράς την ώρα...." βλέπεις καμιά βρισιά σ'αυτό???



Εγω δεν βλεπω καμια...Δεν ξερω αν βλεπεις εσυ......
Δεν λεω βεβαια οτι δεν ειχε στο μυαλο του το συνθημα ο συντακτης αυτης της δηλωσης,αλλα επειδη ο φιλος απο πανω αναφερθηκε σε βρισια....Δεν υπαρχει καμια βρισια...

Εχουμε κατσει και προσπαθουμε να ερμηνευσουμε μια τετοια δηλωση που δεν ειναι αξια σχολιασμου....Αντι να μιλαμε για το παιχνιδι.....
karpathos7
QUOTE (j-kidd13 @ May 31 2012, 16:02 ) *
Σαφως και μπορου να ισχυουν....
Βλεπεις καμια βρισια στο "στο Φαληρο ερχομαστε..." ???

καμια βρισια smiley.gif
lightday
QUOTE(karpathos7 @ May 31 2012, 15:59 ) *
αν θεωρεις το ιδιο πλακα ενα μπλουζακι που εγραφε τις βολες ενος παιχνιδιου για να τονισει οτι αδικηθηκε,με ενα υβριστικο συνθημα σε επισημη ανακοινωση 2 μερες πριν το ματς,δεν μπορω να συνεχισω την συζητηση.

και τελοσπαντων αφου ολοι διαφωνειτε με αυτο που πιστευω,πειτε μου εναν πραγματικο λογο που μπορει να γραφτηκε αυτο το πραγμα..οχι 'κανει πλακα','πουλαει οπαδιλικι','ειναι βλακας' κτλ γιατι ξερετε οτι δεν ισχυουν..

ps.ποτε δεν ειπα οτι θα δικαιολογησω τυχον αντιδρασεις και επεισοδια,αλλα δυστυχως δεν ειναι ολοι στο γηπεδο το ιδιο ψυχραιμοι.

αν εσύ με το άκουσμα του ερχόμαστε σε κάνει να οπλίσεις καραμπίνα τότε συνχωρεσέ με αλλά στο άκουσμα κότες λαγοί κτλ κτλ προτιμώ την γεύση του φρέντο μου...
Δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω την δύναμη αυτών των λέξεων ...η λογική λέει ότι αν κάποιος σε βρεί στο δρόμο και σου πεί ερχόμαστε τότε εσύ στο σεφ δεν θα αφήσεις καρέκλα για καρέκλα,σιφώνια ,κάγκελα.
Πάσο αλλά περισσότερο με ενδιαφέρει το τί γίνεται πλέον στην κοινωνία κράτος και κατ'επέκταση σε μένα παρά για μια πλακίτσα που πυροδοτεί άμυαλα όντα (Τσουκαλωηδές ...υπάρχουν σε όλα τα χρώματα ξέρεις.).
kolokotronis
QUOTE(karpathos7 @ May 31 2012, 15:59 ) *
αν θεωρεις το ιδιο πλακα ενα μπλουζακι που εγραφε τις βολες ενος παιχνιδιου για να τονισει οτι αδικηθηκε,με ενα υβριστικο συνθημα σε επισημη ανακοινωση 2 μερες πριν το ματς,δεν μπορω να συνεχισω την συζητηση.

και τελοσπαντων αφου ολοι διαφωνειτε με αυτο που πιστευω,πειτε μου εναν πραγματικο λογο που μπορει να γραφτηκε αυτο το πραγμα..οχι 'κανει πλακα','πουλαει οπαδιλικι','ειναι βλακας' κτλ γιατι ξερετε οτι δεν ισχυουν..

ps.ποτε δεν ειπα οτι θα δικαιολογησω τυχον αντιδρασεις και επεισοδια,αλλα δυστυχως δεν ειναι ολοι στο γηπεδο το ιδιο ψυχραιμοι.

peace.gif
Θα σου πω εγώ τον πραγματικά πραγματικό λόγο που ισχύει στην πραγματικότητα.

Για γούρι. 69.gif

Την ημέρα που βγήκε το σύνθημα, το 99', κάναμε το διπλό στο ΣΕΦ το οποίο ήταν το πρώτο εκεί σε τελικούς και επίσης ήταν, όπως και τώρα, το τελευταίο ματς των τελικών.
peace.gif

Μα τι ψάχνετε να βρείτε..

Ginobili
Πολύ ασχολούμαστε παίδες.Δίνουμε μεγάλη αξία σε κάτι που κατακρίνουμε.Οι επικεφαλίδες της ΠΡΑΣΙΝΗΣ και τα μπλουζάκια του Αγγελόπουλου απευθύνονται σε ανεγκέφαλους μη Μπασκετικούς.
rakos
αφου δε βλεπετε κατι μεμπτο λοιπον προτεινω να υιοθετησουμε αυτη τη φρασεολογια και στο φορουμ

να βαλω δηλαδη υπογραφη "οποιος ειναι βαζελος" και να μη παρω φαουλ γιατι δεν εβρισα
karpathos7
συμφωνω με rakos laugh.gif laugh.gif

καλα το κοβω εγω γιατι οντως δεν οδηγει πουθενα..
lightday
QUOTE(rakos @ May 31 2012, 16:20 ) *
αφου δε βλεπετε κατι μεμπτο λοιπον προτεινω να υιοθετησουμε αυτη τη φρασεολογια και στο φορουμ

να βαλω δηλαδη υπογραφη "οποιος ειναι βαζελος" και να μη παρω φαουλ γιατι δεν εβρισα



Πρέπει να σέβεσαι τους κανονισμούς του φόρουμ in my opinion.
Αλλά προσωπικά αν το πάρω ...όταν το διαβάσω θα πέσω σε κατάθλιψη ..και θα αρχίσω να ψάχνω αλλοθρησκους να τους φάω ζωντανούς....
Πόσο χρονώ είσαι ?
Ας σοβαρευτούμε επιτέλους...Κάτσε να χαρείς την ομάδα σου και τους τελικούς που γίνεται πραγματική μάχη και μην χάνεις το δάσος από ένα κλαδάκι..
Ginobili
QUOTE(rakos @ May 31 2012, 14:20 ) *
αφου δε βλεπετε κατι μεμπτο λοιπον προτεινω να υιοθετησουμε αυτη τη φρασεολογια και στο φορουμ

να βαλω δηλαδη υπογραφη "οποιος ειναι βαζελος" και να μη παρω φαουλ γιατι δεν εβρισα

Οι όροι "βάζελος" "γαύρος"....απαγορεύονται από τον κανονισμό του φόρουμ.
Άμα βάλεις υπογραφή "Όποιος είναι Παναθηναικός" δεν θα υπάρχει πρόβλημα,δεν παρεξηγείται κανείς..παρά μόνο τα φαντάσματα. rolleyes.gif
pete7
QUOTE(Ginobili @ May 31 2012, 15:51 ) *
Ναι θα πάτε στην Αδριατική....από μεγάλα λόγια έχουμε χορτάσει


οχι εννοω οτι δεν θα ασχοληθουμε με το ελληνικο μπασκετ αν γινουν εκτροπα
δεν εννοω αδριατικη που θα ηταν μια καλη ιδεα απο το να μεινουμε σε ενα πρωταθλημα με 2 ομαδες

kseplenhs
Η είδηση της ανακοίνωσης είναι πως μένουν οι γιαννακόπουλοι με μπροστάρη τον υιό.Δεν μπορώ να πω πως δεν χάρηκα αλλά ας το αφήσω ασχολίαστο μιας και αφορά τα εσωτερικά τους.

Ενα υποτυπώδες υστερόγραφο ούτε καν αφορμή δεν θα προκαλέσει για να γίνει ότι είναι πιθανόν να γίνει μιας και η πρόκληση δεν αρχίσε ούτε τελείωσε σε αυτό το υστερόγραφο.Κρατάει χρόνια κατα τη γνώμη μου.Είναι σαν να έχεις έναν στην ηλεκτρική καρέκλα έτοιμο να φάει κάτι χιλιάδες βολτ και να βρίζει τις μάνες των μπάτσων που είναι εκεί γύρω.Θα πάθει κάτι παραπάνω απο αυτό που πρόκειται να πάθει ή μήπως θα το κάνει χειρότερο?

Εγώ να δεχτώ πως καμία απο τις δυο ομάδες δεν έκανε κινήσεις να εξομαλυνθεί το κλίμα όλα αυτά τα χρόνια αλλά δεν νομίζω πως υπήρχε και έδαφος να εκλογικευτεί η κατάσταση.
vastravoud
Ούτε οι ομάδες έκαναν το παραμικρό(και για να λέμε την αλήθεια, η διοίκηση του Παναθηναϊκού έχει μεγαλύτερες καφρίλες στο παθητικό τους), αλλά το σημαντικότερο κατά τη γνώμη μου είναι ότι η πολιτεία παρακολουθεί τραγικά απαθής και αμέτοχη.....
kostas b
''Το πικ εν ρόλ του Ζοτς κατέστρεψε το μπάσκετ''....''Πριν από λίγα χρόνια είχα προτείνει ως πρόεδρος του Παγκόσμιου Συλλόγου Προπονητών να απαγορευτεί η χρήση του πικ εν ρολ''......και από την άλλη λέει πως ο Ζοτς είναι Νομπελίστας της προπονητικής .... blink.gif blink.gif blink.gif

http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...yt.1805153.html

Καλά εντάξει...τι να πεις...και άλλοι πήραν πρωτάθλημα και ευρωλίγκα την ίδια χρονιά αλλά δε βγαίνουν να πουν τέτοια πράγματα...γελάει ο κόσμος.......
karpathos7
QUOTE (kostas b @ Jun 6 2012, 11:55 ) *
''Το πικ εν ρόλ του Ζοτς κατέστρεψε το μπάσκετ''....''Πριν από λίγα χρόνια είχα προτείνει ως πρόεδρος του Παγκόσμιου Συλλόγου Προπονητών να απαγορευτεί η χρήση του πικ εν ρολ''......και από την άλλη λέει πως ο Ζοτς είναι Νομπελίστας της προπονητικής .... blink.gif blink.gif blink.gif

http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...yt.1805153.html

Καλά εντάξει...τι να πεις...και άλλοι πήραν πρωτάθλημα και ευρωλίγκα την ίδια χρονιά αλλά δε βγαίνουν να πουν τέτοια πράγματα...γελάει ο κόσμος.......

πραγματικα γελαει ο κοσμος με τον ασχετο..ελα τωρα που ξερει και απο μπασκετ ο γραφικος..

φιλε μου οταν μιλανε τετοιοι ανθρωποι καλο ειναι να μαθαινουμε και οχι να τους κρινουμε..στο κατω κατω ποιος εισαι εσυ και εγω που θα κρινουμε τις αποψεις του ντουντα για το μπασκετ?μιλαμε για εναν απο τους πατριαρχες της κορυφαιας σχολης μπασκετ της ευρωπης..
Air Kef
Επισης στην ιδια συνέντευξη δίνει νομπελ προπονητικής στον Ομπράντοβιτς.

Ο κοσμος γελάει με πολλά πράγματα, σίγουρα όχι με τον Ντουντα.
lamar
Οχι μονο το ειχε προτεινει αυτο με το πικ & ρολ, αλλα στην Σερβια που οτι λεει ο Ιβκοβιτς ειναι νομος, στα πρωταθληματα εφηβων και παιδων απαγορευεται οι ομαδες να παιζουν ζωνη στην αμυνα και τα σκριν στον παικτη που εχει την μπαλα στην επιθεση...

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.