Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Γενικά θέματα που αφορούν την ομάδα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244
jazz thrilos
Παρακολουθώ μέρες τώρα τις διαφορετικές απόψεις επι του θέματος που έχει ανακινήσει εντελώς μόνος του και για τους δικούς του λόγους ο πρόεδρος του Παναθηναικού. Δηλαδή το να αποχωρήσει η ομάδα του Παναθηναικού απο την μοναδική ευρωπαική διοργάνωση που υπάρχει. Γιατί ελπίζω να συμφωνούμε στο ελάχιστο συμπέρασμα οτι το chamions league της fiba είναι για γέλια.

Μπορεί κάποιος απο τους φίλους που λένε "γερά πρόεδρε, πάρε την ομάδα και διάλυσε τους", να μου εξηγήσει συνοπτικά και με επιχειρήματα που να μην μυρίζουν απλό συναίσθημα, απο που προκύπτει, 1. οτι αν φύγει ο Παναθηναικός θα ακολουθήσει οποιαδήποτε άλλη ομάδα και κυρίως οι λεγόμενες μεγάλες, 2. οτι η ευρωλίγκα χωρίς Παναθηναικό θα διαλυθεί την επόμενη μέρα, 3. οτι ο Παναθηναικός θα βρει μια άλλη διοργάνωση εξίσου λαμπερή (όσο λαμπερή την θεωρεί κανείς) με την ευρωλίγκα για να συμμετάσχει έτσι ώστε να διατηρήσει και ο ίδιος την λάμψη του;

Πραγματικά επιχειρήματα όμως, όχι Τζόρντι πουλημένε και τέτοια. Δηλαδή πραγματικά, ας μου πει κάποιος πως βλέπει την επόμενη μέρα του Παναθηναικού εκτός ευρωλίγκας. Την παρούσα στιγμή, με όλους τους υπόλοιπους στην ευρωλίγκα. Δηλαδή με τι θα ασχολείται ο οπαδός του μπασκετικού Παναθηναικού;

MustGK
QUOTE (yorgos @ Feb 7 2018, 22:19 ) *
Αυτό είναι και το ζουμί, που δεν κατανοούν πολλοί. Ο Παναθηναϊκός δεν τιμωρείται από το Μπερτομέου αλλά πρακτικά από τις υόλοιπες ομάδες που δεν ανέχονται τα καμώματα του προέδρου του. Ο οποίος λέει "ε κι εγώ θα φύγω". Αλλά αν φύγει θα πρέπει να πληρώσει. Κι άντε κι έφυγε, με ποιον θα παίζει, με τη Νίμπουργκ;

Εάν ο ΔΓ θεωρεί πως έχει δίκιο σε κάτι (κι όχι στο να μην τιμωρειται όταν βριζει δημοσίως), θα πρέπει να το διεκδικησει εντός της Ευρωλίγκας. ΝΑ κάνει συμμαχίες με τα υόλοιπα μέλη, να ζητήσει αλλαγή του κανονισμού, του προέδρου, δεν ξέρω γω τι. Δύσκολο να γίνει βέβαια διότι και επικοινωνιακά αλλά και ουσιαστικά, ο Παναθηναϊκός είναι απομονωμένος αυτή τη στιγμή. Στο παρελθόν ο ΔΓ έχει κατηγορήσει δημόσια την ΤΣΣΚΑ για ξέπλυμα χρήματος, έχει κατονομάσει τον Ολυμπιακό ως σύλλογο της βρωμιάς, πέρυσι τα βάλαμε με τη Ζαλγκίρις γιατί δεν πήγε να χάσει την τελευταία αγωνιστική, δε δημιουργείς και πολλές συμπάθειες έτσι. Αν δεν ήταν το μέγεθος που είναι ο Παναθηναϊκός, θα είχε αποβληθεί προ πολλού. Τυγχάνει να είναι όμως ομάδα εμπορικότατη, υγιής, που ρίχνει λεφτά, κόβει εισιτήρια μέσα κι έξω κι έχει και ιστορία όσο λίγες.


Συμφωνώ 1000% πλην bold.
nikmamba
QUOTE (Katiki_Domokou @ Feb 7 2018, 22:14 ) *
αυτα λαστ γιαρ,οι κακες παρεες τα τελευταια χρονια τον χαλασαν τον μπερτομεου,απτο 2009 λεμε να φυγει απτην συμμορια,απο τοτε με τον αρτεαγκα,οι οπαδοι των αλλων ομαδων τι προβλημα εχουν αν φυγει ο παναθηναικος?φοβουνται μηπως διαλυση της συμμοριας?λεω εγω τωρα

εμενα η ομδα μου εχει σημαντικοτερα θεματα και γενικα δεν χωνευω καθολου τουν μπερτυ..Το 2009 ειχατε θεμα πηγαν τα αδερφια και κανανε κουβεντα με τον μπερτυ και το 11 την ξανασηκωσες..Απο το 12 και βασικα το 13 και μετα που παυλος και θανασης δωσανε την ομαδα στον ΔΓ εχεις πεσει και διοικητικα και αγωνιστικα..Αν ο μεπρτυ εχει συμμορια και δεν σε θελει δεν θα βγαινες ΠΟΤΕ 4ος περσυ...

Αλλα βγηκες και τελικα επειδη η ομαδα σου δεν ειναι επιπεδου Φ4 αποκλειστηκες 3-0 δια περιπατου με πλεονεκτημα..
υγ.ν ο μεπρτυ δεν σε ηθελε θα δινανε και το φαουλακι στον πανκος με την ζαλγκρις και τωρα θα ησον σιγουρα εκτος πλεονεκτηματος...Ψιλα γραμματα αν βλεπεις κατι "οπαδικα"
υγ2.Ειδικα οι υπολοιπες ελληνικες ομαδες πρεπει να παρακαλανε να αποχωρησει ο παναθηναικος απο την ευρωλιγκα.Την ιδια στιγμη θα πεσεις 100% επιπεδο και στην ελλαδα αφου οσα και αν δωσεις παικτες υψηλου επιπεδου στο φιμπα τσλ δεν θα μπορεις να προσελκυσεις
yorgos
QUOTE
Αυτό το ειπε το δικαστήριο σε φίλο μου, που τον πήγε σε δικαστήριο ο διαχειριστής γιατί πίστευε ότι ο κανονισμός είναι πάνω από τον νόμο του κράτους και τελικά την έφαγε αφού δικαιώθηκε ο γνωστός μου. Και είναι πολλά τα παραδείγματα της βλακείας των καταστατικών και χειρισμών διαχεισριτών της πολυκατοικίας.

Προφανώς στην περίπτωση που αναφέρεις ο νόμος του κράτους αντιτίθετο στον κανονισμό. Εδώ ο νόμος του κράτους είναι σαφής: αν υπογράψεις εμπορική σύμβαση, πρέπει να τη σεβαστείς.

Δεν πιστεύω το σενάριο της ηρωικής εξόδου για να πάρει το ποδόσφαιρο. Μπορεί κανείς να καταλογίσει πολλά στο ΔΓ, αλλά το μπάσκετ το αγαπάει.
djibriliant
QUOTE (yorgos @ Feb 7 2018, 21:51 ) *
Ας πούμε ότι εγώ κι εσύ κάνουμε μια θεατρική παράσταση. Και υπογράφουμε ένα συμφωνητικό ότι μέχρι το τέλος της σαιζόν κανείς εκ των δύο πρωταγωνιστών δε θα αποχωρήσει, ότι θα μοιραζόμαστε τα έσοδα με κάποιο συγκεκριμένο τρόπο, ότι θα σεβόμαστε το κοινό, τους εργατικούς νόμους κι ότι σε περίπτωση διαφωνίας θα πάμε στα δικαστήρια. Αν εγώ σε μια παράσταση κατέβω από τη σκηνή και πλακώσω στις μπουνιές δυο θεατές επειδή με προσέβαλανν, εσύ μου επιβάλλεις ποινή βάσει όσων υπογράψαμε, εγώ δε συμφωνώ μαζί της και δεν ξαναπαω στην παρασταση με αποτέλεσμα αυτή να μην μπορεί να διεξαχθεί... ποιον θα δικαιώσουν τα δικαστήρια; Ή μήπως δε θα πάμε στα δικαστήρια λέγοντας ότι το θέατρο είναι τέχνη, δεν είναι ΑΕ και να αποφασίσει το σπίτι του ηθοποιού, η επιτροπή των Όσκαρ και ο Τιμογιαννάκης; Ή μήπως... η ΦΙΜΠΑ;

Θεωρώ υπερβολική την τιμωρία του Γιαννακόπουλου οπως θεωρώ λίγο υπερβολικό και το παραδειγμα. Φυσικά και έχει δώσει λαβή και σωστά τιμωρείτε αλλά η ποινή είναι εξαντλητική για τσακωμό στο ινσταγκραμ. Το παράδειγμα σου νομίζω οτι ταιριάζει στο συμβάν με τον Θανάση και τον Αρτεάγκα αλλά τότε με τι μουτρα να τον τιμωρήσεις?Συμφωνω φυσικά στο οτι αν φύγει θα πληρώσει οτι ρήτρα υπάρχει θέλει δεν θέλει.
yorgos
QUOTE(MustGK @ Feb 7 2018, 23:23 ) *
Συμφωνώ 1000% πλην bold.

Το bold λέει 2 πράγματα, να δούμε σε ποιο δε συμφωνείς.
α) Αν αποχωρήσει ο Παναθηναϊκός θα πρέπει να πληρώσει
β) Αν αποχωρήσει από την Ευρωλίγκα, θα παίζει με ομάδες τύπου Νίμπουργκ.

Το α) είναι νομικό θέμα, ακριβώς ίδιο με έναν ηθοποιό που στα μέσα των γυρισμάτων αποχώρησε επειδή του έβαλαν χέρι που έφτυσε τη μακιγιέζ. Έχει ρήτρα αποχώρησης και θα την πληρώσει σε όποιο δικαστήριο κι αν πάει

Το β)... σε τι δε συμφωνείς; Πιστεύεις ότι οι υπόλοιπες ομάδες της Ευρωλίγκας θα αφήσουν το ίδιο τους το οικοδόμημα για να παίξουν με αυτόν που τους το γκρεμίζει; Ή θεωρείς πως οι άλλες, εκτός Ευρωλίγκας ομάδες μπορούν να αποδειχθούν εμπορικά ανταγωνιστικές ώστε να γίνει μια διοργάνωση έστω αξιοπρεπής εμπορικά;
j-kidd13
QUOTE(yorgos @ Feb 7 2018, 21:39 ) *
Ουσιαστικά τον τιμωρούν οι υπόλοιποι ιδιοκτήτες που δεν έχουν όρεξη να βλέπουν έναν ιδιοκτήτη να γελοιοποιεί τη διοργάνωση με τα καμώματά του.


Συγγνωμη αλλα καμια διοργανωση δεν γελοιοποιησε.Το τι κανει ενας ανθρωπος στο προσωπικο του λογαριασμο σε ενα μεσο κοινωνικης δικτυωσης,δεν εχει να κανει σε τιποτα ουτε με την ομαδα του,ποσο μαλλον με την διοργανωση στην οποια αυτη αγωνιζεται.Ποσο μαλλον δε οταν εχει γινει δεκτης χιλιαδων υβριστικων μηνυματων προς το προσωπο του ιδιου και της οικογενειας του.Και η ιδια η Φενερ βγηκε και ειπε οτι υπάρχουν καλες σχεσεις μεταξυ των 2 ομαδων,με αφορμη τα γεγονοτα μετα τον αγωνα με τη Φενερ.Προφανως γιατι σε επισημο επιπεδο,σε επιπεδο διοργανωσης,δεν εχει συμβει το παραμικρο.
MustGK
QUOTE (yorgos @ Feb 7 2018, 22:25 ) *
Προφανώς στην περίπτωση που αναφέρεις ο νόμος του κράτους αντιτίθετο στον κανονισμό. Εδώ ο νόμος του κράτους είναι σαφής: αν υπογράψεις εμπορική σύμβαση, πρέπει να τη σεβαστείς.


Πρέπει η εμπορική σύμβαση όμως να αναγνωρίζεται από το κράτος. Και δεν νομίζω ότι η Uleb ναγνωρίζεται και πολύ από ομοσπονδίες και υπουργεία αθλητισμού.

ΥΓ. Κούρασε πλέον η συζήτηση για τα νομικά. ότι αποφασίσει ας κάνει ο ΔΠΓ και θα κριθεί από το αποτέλεσμα. Θέλει να την πάρει την ομάδα ας την πάρει, το κάνει για να μπλοφάει μπας και κερδίσει τίποτα ας μποφάρει.. Ότι κάνει θα κριθεί εκ του αποτελέσματος..
akratacity
QUOTE (djibriliant @ Feb 7 2018, 22:28 ) *
Θεωρώ υπερβολική την τιμωρία του Γιαννακόπουλου οπως θεωρώ λίγο υπερβολικό και το παραδειγμα. Φυσικά και έχει δώσει λαβή και σωστά τιμωρείτε αλλά η ποινή είναι εξαντλητική για τσακωμό στο ινσταγκραμ. Το παράδειγμα σου νομίζω οτι ταιριάζει στο συμβάν με τον Θανάση και τον Αρτεάγκα αλλά τότε με τι μουτρα να τον τιμωρήσεις?Συμφωνω φυσικά στο οτι αν φύγει θα πληρώσει οτι ρήτρα υπάρχει θέλει δεν θέλει.

Η μαγικη λεξη ειναι αυτη: υπολογος
louie
QUOTE (MustGK @ Feb 7 2018, 21:30 ) *
Το ισοπέδωσες.... Για να μην πώ τίποτα άλλο... Αυτο που είπες είναι μεγάλη μ....ια. Το ότι π ΔΠΓ τώρα κάνει λάθος και παρασύρεται σε λάθος δρόμο, από που ως που είναι το ίδιο με αυτόν - αυτούς που διάλυσαν την ΠΑΕ και τον ΑΟ..


Καταλαβαίνεις τις 2 επιλογες και τις συνεπειες τους; σε περίπτωση λοιπόν που δεν μιλάμε γθα δημοψήφισμα στυλ τσιπρα όπου απλα την επόμενη μερα ειναι λες και δεν εγινε οι επιλογες είναι 2:

1)φεύγουμε απο την Ευρωλίγκα και παμε στο champions league οπότε ολοι οι πρωτοκλασατοι παίχτες φεύγουν γιατί θα κάνουν κακο στην καριέρα τους παίζοντας σε τέτοια διοργάνωση απέναντι σε καφενεία και ακόμα και να το πάρουμε θα έχει μικρότερη αξια κι απο τιτλο σε milko cup... Στην Ελλάδα ο Ολυμπιακός θα ειναι 2 επίπεδα πανω αφου θα διατηρεί και θα φέρνει πρωτοκλασατους παιχτες Ευρωλίγκας οποτε αντιο κι αυτό. Αφου ριξουμε το μπάτζετ σε επίπεδα αναλογα της διοργάνωσης με τον κόσμο να μην πηγαίνει πια να βλέπει να παίζουμε απέναντι στην βενετσια και την μπουντουτσνοστ θα φτάσουμε σε μέγεθος αντίστοιχο των υπολοίπων ομάδων. Καποια στιγμή εκτος κι αν συμβιβαστεί στο να πετάει 3-4 εκατομμύρια σε ομαδα χωρις στόχους, θα φυγει κι ο δγ.

2)μένουμε στην Ευρωλίγκα χωρις ιδιοκτήτη. Αυτο ειναι αρκετά απλό. Φεύγουν ολοι οι παίχτες αφου δεν θα τους πληρώνει κανενας και το τελος έρχεται σχετικά άμεσα.

Η Ευρωλίγκα θα συνεχίσει να υπαρχει έχοντας δεχτει πλήγμα στην εικόνα της που θα το ξεπεράσει οπως και να έχει.

Πες μου αν διαφωνείς και αν υπαρχει κάποιο αλλο σενάριο ή πες μου γιατι σε αυτα τα 2 σεναρια ο δγ δεν εχει κανει ζημια αντίστοιχη του Αλαφούζου στο μπάσκετ
qspock
1) To οτι ο ΠΑΟ ειναι πρωτος σε εισητηρια, εχει φουσκωσει τα μυαλα του προεδρου. Ομως, ο κοσμος ειναι αυτος που πληρωνει να δει την ομαδα να σηκωνει την Ευρωλιγκα... Αρα?

2) Η ΕΟΚ εχει φουσκωσει τα μυαλα του προεδρου. Ταζοντας λαγους με πετραχηλια. Κακως τους ακουει, κι αν νομιζει οτι εξασφαλιζει οτιδηποτε, δεν το θελει κανεις αυτο παρα μονο οι φανατικοι και οι λιγοι.

3) Αν ολη η φασαρια με το δημοψηφισμα ειναι σοβαρη, ποιος ακριβως ειναι ο λογος που θελει ο ΔΓ να παρει τον Τζειμς?

4) Η FIBA δεν προκειται να δημιουργησει ΠΟΤΕ μια διοργανωση περισσοτερο δικαιη, πιο αξιοκρατικη, πιο προσελκυστικη για ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ. Μονη της εβγαλε τα ματια της και οι συλλογοι σηκωσαν μπαιρακι και φυγανε. Δεν ξαναγυρνανε, ο κοσμος να χαλασει. Το πολυ πολυ να κανουν μια τελειως κλειστη λιγκα. Κι εκει θα ειναι μονο οι καλυτεροι... Για ποιο λογο να εχει τα εσοδα η FIBA κι οχι οι ομαδες?

5) Πραγματικα, ο μονος τροπος να ψηφιστει να φυγει η ομαδα απο την Ευρωλιγκα, ειναι να εχουμε πειραγμενη καταμετρηση.
Ποιος ομως ειναι αυτος που θα οργανωσει αυτο το δημοψηφισμα?

Ειναι πολυ απλο:

ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΤΕ.
ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ.


Δηλωστε την δικη σας αντιδραση και μην του κανετε το χατιρι να ειστε εσεις αυτοι που καταδικαζετε την ομαδα.
Ετσι, δεν προκειται να γινει κανενα απο τα 2 αυτοκαταστροφικα σεναρια που για καποιο λογο θεωρει ορθον ο ΔΓ πως πρεπει να επωμιστει ο συλλογος.


Η λυση στο προβλημα του ΔΓ με την τιμωρια ειναι απλη: Δηλωνει στο instagram οτι δεν παει, το παιρνει σαν δεδομενο η Euroleague, αφου νομιζει πως διαβαζοντας το instagram ελεγχει και μαθαινει τα παντα, θα θεωρησει οτι κι αυτα που λεει εκει ειναι αδιασειστα στοιχεια. Και ολα καλα..
yorgos
QUOTE(djibriliant @ Feb 7 2018, 23:28 ) *
Θεωρώ υπερβολική την τιμωρία του Γιαννακόπουλου οπως θεωρώ λίγο υπερβολικό και το παραδειγμα. Φυσικά και έχει δώσει λαβή και σωστά τιμωρείτε αλλά η ποινή είναι εξαντλητική για τσακωμό στο ινσταγκραμ. Το παράδειγμα σου νομίζω οτι ταιριάζει στο συμβάν με τον Θανάση και τον Αρτεάγκα αλλά τότε με τι μουτρα να τον τιμωρήσεις?Συμφωνω φυσικά στο οτι αν φύγει θα πληρώσει οτι ρήτρα υπάρχει θέλει δεν θέλει.

Η ποινή είναι αυστηρή, αλλά είναι και σωρευτική διότι είναι υπότροπος πολλάκις. Μη θυμίσουμε πάλι όχι τις δηλώσεις, αλλά τα πεπραγμένα με απειλές κατά της ζωής των διαιτητών στα αποδυτήρια και τις καφρίλες περί βιασμών των παιδιών τους μπροστά τους. Εάν αυτά γίνονταν από πρόεδρο ομάδας του ποδοσφαιρικού Τσάμπιονς Λιγκ, του ΝΒΑ, του NFL, της Φόρμουλα 1, τι θα γινόταν; Απλά θα τους απαγορευόταν να μπουν στον αγωνιστικό χώρο για 12 μήνες;

Το ότι δεν τιμωρήθηκε ο ΘΑνάσης για τα του Αρτεάγκα δεν είναι λόγος να μην ξαναεφαρμοστεί κανένας κανονισμός. Και στην Ελλάδα κάποτε πλακώσαμε το Μπάκα με μπράβους για ένα πέναλτι. Να το θεωρήσουμε δεδομένο ΄τωρα ότι όποιος σφυράει κάτι θα τον αναλαμβάνουν οι φουσκωτοί;

Η ποινή είναι αυστηρή αλλά κι αυτή θα πρέπει να κριθεί υπό το πρίσμα της υποτροπής, επανειλημμένης κιόλας. Δηλαδή οι άλλες ομάδες πρέπει να κάτσουν να βλέπουν τον έναν πρόεδρο να απειλεί και να βρίζει σε καθεστώς ατιμωρησίας;
akratacity
QUOTE (j-kidd13 @ Feb 7 2018, 22:30 ) *
Συγγνωμη αλλα καμια διοργανωση δεν γελοιοποιησε.Το τι κανει ενας ανθρωπος στο προσωπικο του λογαριασμο σε ενα μεσο κοινωνικης δικτυωσης,δεν εχει να κανει σε τιποτα ουτε με την ομαδα του,ποσο μαλλον με την διοργανωση στην οποια αυτη αγωνιζεται.Ποσο μαλλον δε οταν εχει γινει δεκτης χιλιαδων υβριστικων μηνυματων προς το προσωπο του ιδιου και της οικογενειας του.Και η ιδια η Φενερ βγηκε και ειπε οτι υπάρχουν καλες σχεσεις μεταξυ των 2 ομαδων,με αφορμη τα γεγονοτα μετα τον αγωνα με τη Φενερ.Προφανως γιατι σε επισημο επιπεδο,σε επιπεδο διοργανωσης,δεν εχει συμβει το παραμικρο.

Το εχει κανει στο παρελθον με τις απειλες σε διαιτητες και με τις δηλωσεις για αλλες ομαδες αν δεν σου κανει το βρισιδι στο ινστα απο ενα δημοσιο προσωπο...
xomitsious
Μερικοι λετε οτι με το ΔΓ δε βαριεται κανεις ποτε.

Εγω προσωπικα βαρεθηκα. Ο ανθρωπος ειναι ενας φρικτος εγωιστης ψευτονταης.
Του βαλανε χερι επειδη ποσταρε αηδιες, καιι αφου ειναι μαγκας φοβερος και δε σηκωνει μυγα στο σπαθι του, θιχτηκε και τωρα προσπαθει να βγει και απο πανω.

Τα περι "συμμοριας του Μπερτομεου" στα αυτια μου ακουγοντε σαν θεωριες συνομοσιας.

Οσοι πιστευουν οτι αλλες μεγαλες ομαδες περιμενουν τον ΔΓ να σηκωσει τη σημαια της επαναστασης για να αποχωρησουν μαζικα προς Φιμπα μερια απλα ζουνε σε ενα δικο τους κοσμο.

Ο συνομιλητης που θεωρει τις κινησεις αυτου του υποκειμενου σαν καλα σχεδιασμενη στρατηγικη, απλα, θεωρω, υπερτιμαει την ευφυια του Γιαννακοπουλου.

Η ανακοινωση του για την εφεση ηταν καλογραμμενη, το παραδεχομαι.

Η αποφαση του για δημοψηφισμα θα ηταν αστεια αν δεν ηταν τραγικη.

Εφ'οσον λοιπον μας εκβιαζει για να νιωσει νικητης, η απαντηση μου ειναι: Αι στα τ**** μ****** κ*****. Δεν εχω προβλημα να μην παιζω Ευρωλιγκα, αλλα να μου δημιουργεις ανυσηχια για τη μονη ομαδα που μου εχει μενει να υποστηριζω επειδη "πλερωνεις και δε σου κανει κουμαντο κανεις" μου τη σπαει.

Τοσα χρονια ειμαι χωρις υποψια φαουλ σε αυτο το φορουμ, δεν πειραζει αν ηρθε η ωρα μου. Τουλαχιστον εγραψα ο,τι ακριβως σκεφτομουν...
Katiki_Domokou
QUOTE (louie @ Feb 7 2018, 22:32 ) *
Πες μου αν διαφωνείς και αν υπαρχει κάποιο αλλο σενάριο ή πες μου γιατι σε αυτα τα 2 σεναρια ο δγ δεν εχει κανει ζημια αντίστοιχη του Αλαφούζου στο μπάσκετ

υπαρχει και το σεναριο να φυγουν και αλλες ομαδες και σε 2 -3 χρονια να διαλυθει η συμμορια του μπερτομεου και επειδη θα πεις απο που προκυπτει αυτο θα σου απαντησω απο κει που προκυπτει οτι ο προεδρος θα σταματησει να δινει τα ιδια η περισσοτερα λεφτα στην ομαδα,αν δωσεις χρημα ολοι ερχονται,κανεις δεν ξερει το μελλον,κανεις δεν πηγε μπροστα μενοντας κομπαρσος και στην σφαλιαρα με τον φοβο οτι αν φυγει θα ειναι χειροτερα,ο παναθηναικος δεν ειναι κομπαρσος
MustGK
QUOTE (yorgos @ Feb 7 2018, 22:29 ) *
Το bold λέει 2 πράγματα, να δούμε σε ποιο δε συμφωνείς.
α) Αν αποχωρήσει ο Παναθηναϊκός θα πρέπει να πληρώσει
β) Αν αποχωρήσει από την Ευρωλίγκα, θα παίζει με ομάδες τύπου Νίμπουργκ.

Το α) είναι νομικό θέμα, ακριβώς ίδιο με έναν ηθοποιό που στα μέσα των γυρισμάτων αποχώρησε επειδή του έβαλαν χέρι που έφτυσε τη μακιγιέζ. Έχει ρήτρα αποχώρησης και θα την πληρώσει σε όποιο δικαστήριο κι αν πάει

Το β)... σε τι δε συμφωνείς; Πιστεύεις ότι οι υπόλοιπες ομάδες της Ευρωλίγκας θα αφήσουν το ίδιο τους το οικοδόμημα για να παίξουν με αυτόν που τους το γκρεμίζει; Ή θεωρείς πως οι άλλες, εκτός Ευρωλίγκας ομάδες μπορούν να αποδειχθούν εμπορικά ανταγωνιστικές ώστε να γίνει μια διοργάνωση έστω αξιοπρεπής εμπορικά;


Για το πρώτο επιμένω να λέω ότι δεν ξέρω κατά ποια είναι αρμόδια δικαστήρια.. Γιατί ΚΑΕ - ΠΑΕ έχουν άλλο νομικό πλαίσιο και αυτοδιοίκητο αθλητισμού.

Για το δεύτερο όπως ξαναείπα οι μόνες μεγάλες ομάδες είναι Ρεαλ, Ζαλκίρις, Μπαρτσα, ΤΣΣΚΑ Ολυμπιακός ΤΣΣΚΑ, η Μάλαγα, Βαλένθια, Μπάρμπεγκ κλπ είναι απλά ομάδες.......
j-kidd13
QUOTE(akratacity @ Feb 7 2018, 22:34 ) *
Το εχει κανει στο παρελθον με τις απειλες σε διαιτητες και με τις δηλωσεις για αλλες ομαδες αν δεν σου κανει το βρισιδι στο ινστα απο ενα δημοσιο προσωπο...


Δεν μου λεει τιποτα η απαντηση σε υβρεις και απειλες προς τον ιδιο και την οικογενεια του απο τους φιλαθλους συγκεκριμενης ομαδας της διοργανωσης.Δεν εχει καμια μα καμια σχεση βασικα με τη διοργανωση.Καμια.
Η διοργανωση περισσοτερο δυσφημειται με την στοχοποιημενη αντιμετωπιση του Παναθηναικου εντος και εκτος παρκε παρα με τις αντιδρασεις ενος ιδιοκτητη μιας ομαδας.
McRae
Παντως αυτο το επιχειρημα αμα παιξει στο τσαμπιονς λιγκ ο ΠΑΟ δεν θα ερχεται κανενας παικτης της προκοπης με ξεπερναει.Μιλαμε για την εποχη οπου παικτες επιπεδου Ευρωλιγκας πανε και παζουνε στο Ιραν.Οποιοσδηποτε αμερικανος αμα πληρωθει πηγαινει και παιζει και στο Αφγανισταν..Χ##κε για την διοργανωση.Λες και ονειρο του Γκιστ και του Σινγκλετον και καθε αμερικανου οταν μεγαλωνε ηταν να μπαινει στο γηπεδο υπο τους ηχους του "αι φιλ ντιβοσιο" icon_drunk.gif
akratacity
QUOTE (Katiki_Domokou @ Feb 7 2018, 22:36 ) *
υπαρχει και το σεναριο να φυγουν και αλλες ομαδες και σε 2 -3 χρονια να διαλυθει η συμμορια του μπερτομεου και επειδη θα πεις απο που προκυπτει αυτο θα σου απαντησω απο κει που προκυπτει οτι ο προεδρος θα σταματησει να δινει τα ιδια η περισσοτερα λεφτα στην ομαδα,αν δωσεις χρημα ολοι ερχονται,κανεις δεν ξερει το μελλον,κανεις δεν πηγε μπροστα μενοντας κομπαρσος και στην σφαλιαρα με τον φοβο οτι αν φυγει θα ειναι χειροτερα,ο παναθηναικος δεν ειναι κομπαρσος

Θα δινει λιγοτερα γιατι πολυ απλα δεν θα χρειαζεται να δωσει παραπανω για να κατακτησει του Τσουλου. Δεν σου ακουγεται λογικο η τον θεωρεις παλαβο να πληρωνει οσα πληρωνει και τωρα;
nikmamba
QUOTE (j-kidd13 @ Feb 7 2018, 22:30 ) *
Συγγνωμη αλλα καμια διοργανωση δεν γελοιοποιησε.Το τι κανει ενας ανθρωπος στο προσωπικο του λογαριασμο σε ενα μεσο κοινωνικης δικτυωσης,δεν εχει να κανει σε τιποτα ουτε με την ομαδα του,ποσο μαλλον με την διοργανωση στην οποια αυτη αγωνιζεται.Ποσο μαλλον δε οταν εχει γινει δεκτης χιλιαδων υβριστικων μηνυματων προς το προσωπο του ιδιου και της οικογενειας του.Και η ιδια η Φενερ βγηκε και ειπε οτι υπάρχουν καλες σχεσεις μεταξυ των 2 ομαδων,με αφορμη τα γεγονοτα μετα τον αγωνα με τη Φενερ.Προφανως γιατι σε επισημο επιπεδο,σε επιπεδο διοργανωσης,δεν εχει συμβει το παραμικρο.

αφου το πειθαρχικο δικαιο το οποιο εχει υπογραψει και ο ΔΓ λεει οτι εχει σχεση..ποιος ειναι καταλληλος αν το κρινει?αυτο η εμεις?
yorgos
QUOTE
Συγγνωμη αλλα καμια διοργανωση δεν γελοιοποιησε.Το τι κανει ενας ανθρωπος στο προσωπικο του λογαριασμο σε ενα μεσο κοινωνικης δικτυωσης,δεν εχει να κανει σε τιποτα ουτε με την ομαδα του,ποσο μαλλον με την διοργανωση στην οποια αυτη αγωνιζεται.

Δε γνωρίζω καμία διοργανωση που να μη θεωρεί τις ύβρεις σε ΜΜΕ και επίσημο λογαριασμό κοινωνικών δικτύων (πλεον και νομικά ως τέτοια ανιτιμετωπίζονται) δυσφήμιση. ΚΑΜΙΑ. Από το ΝΒΑ μέχρι την ΟΥΕΦΑ.
QUOTE
Ποσο μαλλον δε οταν εχει γινει δεκτης χιλιαδων υβριστικων μηνυματων προς το προσωπο του ιδιου και της οικογενειας του.

Το γιατί επιτρέπει τα σχόλια στο λογαριασμό του, είναι κάτι που ξέρει μόνο ο ίδιος. Μπορεί κάποιος να μας πει γιατί από όλους τους ιδιοκτήτες ομάδων αυτά συμβαίνουν μόνο στο λογαριασμό του δικού μας;
QUOTE
Και η ιδια η Φενερ βγηκε και ειπε οτι υπάρχουν καλες σχεσεις μεταξυ των 2 ομαδων,με αφορμη τα γεγονοτα μετα τον αγωνα με τη Φενερ.Προφανως γιατι σε επισημο επιπεδο,σε επιπεδο διοργανωσης,δεν εχει συμβει το παραμικρο.

Σε επίπεδο διοργάνωσης, η διοργάνωση δυσφημίστηκε, γι αυτό και η διοργάνωση τον τιμώρησε. Σε επίπεδο συλλόγων, πολύ καλά έπραξε η Φενέρ, προφανώς διοικείται από έξυπνους ανθρωπους.
akratacity
QUOTE (j-kidd13 @ Feb 7 2018, 22:38 ) *
Δεν μου λεει τιποτα η απαντηση σε υβρεις και απειλες προς τον ιδιο και την οικογενεια του απο τους φιλαθλους συγκεκριμενης ομαδας της διοργανωσης.Δεν εχει καμια μα καμια σχεση βασικα με τη διοργανωση.Καμια.
Η διοργανωση περισσοτερο δυσφημειται με την στοχοποιημενη αντιμετωπιση του Παναθηναικου εντος και εκτος παρκε παρα με τις αντιδρασεις ενος ιδιοκτητη μιας ομαδας.

Για ποια ακριβως στοχοποιημενη αντιμετωπιση μιλας;
MustGK
QUOTE (yorgos @ Feb 7 2018, 22:33 ) *
Η ποινή είναι αυστηρή, αλλά είναι και σωρευτική διότι είναι υπότροπος πολλάκις. Μη θυμίσουμε πάλι όχι τις δηλώσεις, αλλά τα πεπραγμένα με απειλές κατά της ζωής των διαιτητών στα αποδυτήρια και τις καφρίλες περί βιασμών των παιδιών τους μπροστά τους. Εάν αυτά γίνονταν από πρόεδρο ομάδας του ποδοσφαιρικού Τσάμπιονς Λιγκ, του ΝΒΑ, του NFL, της Φόρμουλα 1, τι θα γινόταν; Απλά θα τους απαγορευόταν να μπουν στον αγωνιστικό χώρο για 12 μήνες;

Το ότι δεν τιμωρήθηκε ο ΘΑνάσης για τα του Αρτεάγκα δεν είναι λόγος να μην ξαναεφαρμοστεί κανένας κανονισμός. Και στην Ελλάδα κάποτε πλακώσαμε το Μπάκα με μπράβους για ένα πέναλτι. Να το θεωρήσουμε δεδομένο ΄τωρα ότι όποιος σφυράει κάτι θα τον αναλαμβάνουν οι φουσκωτοί;

Η ποινή είναι αυστηρή αλλά κι αυτή θα πρέπει να κριθεί υπό το πρίσμα της υποτροπής, επανειλημμένης κιόλας. Δηλαδή οι άλλες ομάδες πρέπει να κάτσουν να βλέπουν τον έναν πρόεδρο να απειλεί και να βρίζει σε καθεστώς ατιμωρησίας;


Η ποινή και οι πράξεις που έχει κάνει και αναφέρεις είναι εγκληματικές... Ούτε καν άξιες σχολιασμού..
DADA
QUOTE (j-kidd13 @ Feb 7 2018, 22:38 ) *
Η διοργανωση περισσοτερο δυσφημειται με την στοχοποιημενη αντιμετωπιση του Παναθηναικου εντος και εκτος παρκε παρα με τις αντιδρασεις ενος ιδιοκτητη μιας ομαδας.


χαχαχαχαχαχαχαχα 69.gif 69.gif θα μας πνιξεις
smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif 69.gif icon_drunk.gif
ριξε μου τα υπολοιπα 3 φαουλ και ισοβιο μπαν.το αξιζει
j-kidd13
Nα τονίσω οτι προσέχουμε πως εκφραζόμαστε για τον ΔΓ,όπως και για οποιοδήποτε δημόσιο πρόσωπο.Εκφράσεις πεζοδρομίου,προβλητικές,ειρωνικές και υποτιμητικές αναφορές απαγορεύονται ρητά.Υπάρχει και σχετική παράγραφος στον κανονισμό λειτουργίας,παράβαση της οποίας επιφέρει ποινή.
nikmamba
QUOTE (Katiki_Domokou @ Feb 7 2018, 22:36 ) *
υπαρχει και το σεναριο να φυγουν και αλλες ομαδες και σε 2 -3 χρονια να διαλυθει η συμμορια του μπερτομεου και επειδη θα πεις απο που προκυπτει αυτο θα σου απαντησω απο κει που προκυπτει οτι ο προεδρος θα σταματησει να δινει τα ιδια η περισσοτερα λεφτα στην ομαδα,αν δωσεις χρημα ολοι ερχονται,κανεις δεν ξερει το μελλον,κανεις δεν πηγε μπροστα μενοντας κομπαρσος και στην σφαλιαρα με τον φοβο οτι αν φυγει θα ειναι χειροτερα,ο παναθηναικος δεν ειναι κομπαρσος

που υπαρχει αυτο το σεναριο περα απο τους υποστηρικτες των θεωριων συνωμοσιας τους ΔΓ?

γιατι να φυγει η τσκα,η φενερ,η ρεαλ,η μπαρτσελονα,ο οσφπ,η μακαμπι απο τον μπερτυ?Εκτος να ειναι αν φυγει η ζαλγκιρις ξερω γω και θα γινει επανασταση.

την πρωτη χρονια του φιμπα τσλ ΟΛΟΙ περιμενανε οτι μαλαγα-βαλενθια-λοκο-κιμκι και τα λοιπα θα ακολουθουσαν φιμπα γιατι τους απεκλειαν απο την ευρωλιγκα παροτι επενδυαν..Μηπως τελικα μεινανε μπερτυ εστω και στο γιουροκαπ?δεν σας λεει τιποτα αυτο?
jazz thrilos
QUOTE (xomitsious @ Feb 7 2018, 22:35 ) *
Μερικοι λετε οτι με το ΔΓ δε βαριεται κανεις ποτε.

Εγω προσωπικα βαρεθηκα. Ο ανθρωπος ειναι ενας φρικτος εγωιστης ψευτονταης.
Του βαλανε χερι επειδη ποσταρε αηδιες, καιι αφου ειναι μαγκας φοβερος και δε σηκωνει μυγα στο σπαθι του, θιχτηκε και τωρα προσπαθει να βγει και απο πανω.

Τα περι "συμμοριας του Μπερτομεου" στα αυτια μου ακουγοντε σαν θεωριες συνομοσιας.

Οσοι πιστευουν οτι αλλες μεγαλες ομαδες περιμενουν τον ΔΓ να σηκωσει τη σημαια της επαναστασης για να αποχωρησουν μαζικα προς Φιμπα μερια απλα ζουνε σε ενα δικο τους κοσμο.

Ο συνομιλητης που θεωρει τις κινησεις αυτου του υποκειμενου σαν καλα σχεδιασμενη στρατηγικη, απλα, θεωρω, υπερτιμαει την ευφυια του Γιαννακοπουλου.

Η ανακοινωση του για την εφεση ηταν καλογραμμενη, το παραδεχομαι.

Η αποφαση του για δημοψηφισμα θα ηταν αστεια αν δεν ηταν τραγικη.

Εφ'οσον λοιπον μας εκβιαζει για να νιωσει νικητης, η απαντηση μου ειναι: Αι στα τσακιδια μαλακισμενο καθαρμα. Δεν εχω προβλημα να μην παιζω Ευρωλιγκα, αλλα να μου δημιουργεις ανυσηχια για τη μονη ομαδα που μου εχει μενει να υποστηριζω επειδη "πλερωνεις και δε σου κανει κουμαντο κανεις" μου τη σπαει.

Τοσα χρονια ειμαι χωρις υποψια φαουλ σε αυτο το φορουμ, δεν πειραζει αν ηρθε η ωρα μου. Τουλαχιστον εγραψα ο,τι ακριβως σκεφτομουν...


Καλό θα ήταν να μην ανοίξεις το insta σου αυτές τις μέρες smiley.gif

Προφανώς πάντως και έχεις απόλυτο δίκιο περί εκβιασμού.
Katiki_Domokou
QUOTE (akratacity @ Feb 7 2018, 22:38 ) *
Θα δινει λιγοτερα γιατι πολυ απλα δεν θα χρειαζεται να δωσει παραπανω για να κατακτησει του Τσουλου. Δεν σου ακουγεται λογικο η τον θεωρεις παλαβο να πληρωνει οσα πληρωνει και τωρα;

εγω το πιο πιθανο σεναριο βλεπω να διαλυθει η ευρωλιγκα,το οτι οι οπαδοι των αλλων ομαδων στεναχωριουνται οτι ο γιαννακοπουλος θα δινει λιγοτερα για μεταγραφες η οτι θα παιζει η ομαδα με την οστανδη ενισχυουν την πεποιηθση μου οτι φοβουνται την πιθανη διλαυση της ευρωλιγκας
nikmamba
QUOTE (McRae @ Feb 7 2018, 22:38 ) *
Παντως αυτο το επιχειρημα αμα παιξει στο τσαμπιονς λιγκ ο ΠΑΟ δεν θα ερχεται κανενας παικτης της προκοπης με ξεπερναει.Μιλαμε για την εποχη οπου παικτες επιπεδου Ευρωλιγκας πανε και παζουνε στο Ιραν.Οποιοσδηποτε αμερικανος αμα πληρωθει πηγαινει και παιζει και στο Αφγανισταν..Χ##κε για την διοργανωση.Λες και ονειρο του Γκιστ και του Σινγκλετον και καθε αμερικανου οταν μεγαλωνε ηταν να μπαινει στο γηπεδο υπο τους ηχους του "αι φιλ ντιβοσιο" icon_drunk.gif

για βρες μου εναν παικτη επιοπεδου ευρωλιγκας που να ειχε προταση απο ομαδα φιμπα τσλ και εμεινε εκει...?

και δεν γινεται να εχει 15 αμερικανους.πιστευςι δλδ στο φιμπα τσλ θα κατσει ο καλαθης να παιζει?αλλα ακομα κι οι αμερικανοι.αν του δωσεις του σινγκλετον 1.5 για φιμπα τσλ θα παει στο 1 εκ και την ευρωλιγκα.1000%
MustGK
QUOTE (louie @ Feb 7 2018, 22:32 ) *
.

Πες μου αν διαφωνείς και αν υπαρχει κάποιο αλλο σενάριο ή πες μου γιατι σε αυτα τα 2 σεναρια ο δγ δεν εχει κανει ζημια αντίστοιχη του Αλαφούζου στο μπάσκετ


Υπάρχουν πολλά σενάρια εκτός από αυτά που αναφέρεις. Και ποτέ δεν θα κάνει κανένας τόση ζημιά όση έκανε ο Αλαφούζος στην ομάδα, τόσο που δεν θέλω να ξαναχολίασω για το ίδιο πράγμα αυτόν με οποιοδήποτε άλλο.
yorgos

QUOTE
5) Πραγματικα, ο μονος τροπος να ψηφιστει να φυγει η ομαδα απο την Ευρωλιγκα, ειναι να εχουμε πειραγμενη καταμετρηση.
Ποιος ομως ειναι αυτος που θα οργανωσει αυτο το δημοψηφισμα?

ΚΑλά το ποιος θα κάνει καταμέτρηση είναι μεγάλο θέμα, διεθνείς παρατηρητές πάντως δε θα την κάνουν. Αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι η πλειοψηφία θα ψηφίσει κατά του ΔΓ... Δε θέλει και πολύ ο κόσμος να πειστεί ότι μας αδικούν (αλλά κερδίζουμε τίτλους), μας κυνηγάνε, μας ζηλεύουν, μας στοχοποιούν, υπάρχει μια συμμορία, μια συνωμοσία, εκεί που θα πάμε θα είναι καλύτερα... Μάλλον το αντίθετο είναι απίθανο. Και δεν κάνω πολιτικό σχόλιο.
akratacity
QUOTE (Katiki_Domokou @ Feb 7 2018, 22:43 ) *
εγω το πιο πιθανο σεναριο βλεπω να διαλυθει η ευρωλιγκα,το οτι οι οπαδοι των αλλων ομαδων στεναχωριουνται οτι ο γιαννακοπουλος θα δινει λιγοτερα για μεταγραφες η οτι θα παιζει η ομαδα με την οστανδη ενισχυουν την πεποιηθση μου οτι φοβουνται την πιθανη διλαυση της ευρωλιγκας

Η Ευρωλιγκα αν θα διαλυθει, θα διαλυθει σε 8 χρονια απο τωρα. Αντεχεις να περιμενεις;
nikmamba
QUOTE (Katiki_Domokou @ Feb 7 2018, 22:43 ) *
εγω το πιο πιθανο σεναριο βλεπω να διαλυθει η ευρωλιγκα,το οτι οι οπαδοι των αλλων ομαδων στεναχωριουνται οτι ο γιαννακοπουλος θα δινει λιγοτερα για μεταγραφες η οτι θα παιζει η ομαδα με την οστανδη ενισχυουν την πεποιηθση μου οτι φοβουνται την πιθανη διλαυση της ευρωλιγκας

μπα.μαλλον εσυ αρνεισαι να καταλαβεις οτι εχεις περισσοτερη αναγκη την ευρωλιγκα απο οτι η ευρωλιγκα εσενα..

δυστυχως γιατι ξαναλεω απεχθανομαι τον μπερτυ η ευρωλιγκα αυτη τη στιγμη ειναι κατι που εει γιγαντωθει και φανηκε και στο θεμα των εθνικων
McRae
QUOTE(nikmamba @ Feb 7 2018, 22:44 ) *
για βρες μου εναν παικτη επιοπεδου ευρωλιγκας που να ειχε προταση απο ομαδα φιμπα τσλ και εμεινε εκει...?

και δεν γινεται να εχει 15 αμερικανους.πιστευςι δλδ στο φιμπα τσλ θα κατσει ο καλαθης να παιζει?αλλα ακομα κι οι αμερικανοι.αν του δωσεις του σινγκλετον 1.5 για φιμπα τσλ θα παει στο 1 εκ και την ευρωλιγκα.1000%



Δεν υπαρχει ομαδα στο Τσ Λ με τετοιο μπατζετ οπως του Παναθηναικου.

Αυτο που λες οτι οι αμερικανοι θα παιξουν με 1 μυριο στην Ευρωλιγκα αντι για 1.5 στο ΤΣ.Λ. το αμφισβητω εντονως και αποδειξη οι δεκαδες παικτες που πανε και παιζουνε στην Κινα η στις Ρωσικες ομαδες του Ουλεμπ Καπ.
MustGK
QUOTE (nikmamba @ Feb 7 2018, 22:44 ) *
για βρες μου εναν παικτη επιοπεδου ευρωλιγκας που να ειχε προταση απο ομαδα φιμπα τσλ και εμεινε εκει...?

και δεν γινεται να εχει 15 αμερικανους.πιστευςι δλδ στο φιμπα τσλ θα κατσει ο καλαθης να παιζει?αλλα ακομα κι οι αμερικανοι.αν του δωσεις του σινγκλετον 1.5 για φιμπα τσλ θα παει στο 1 εκ και την ευρωλιγκα.1000%


Εδώ ο σίνγκλετον έπαιζε στην Κίνα... Θα με τρελάνετε????
djibriliant
πάντως εγω για να ελαφρύνει λίγο το κλίμα θα πρότεινα να πάρει και Τζειμς και να μην εμφανιστει στα γήπεδα και να σηκώσουμε το 7 υπο τους ήχους του χαου αι γουις γουερ χιρ, τρέχουμε όλη μέρα και γυρνάμε σπίτι να δούμε τα νεα της ομαδας να χαλαρώσουμε και τρελενόμαστε
nikolas_asteri
QUOTE (j-kidd13 @ Feb 7 2018, 22:41 ) *
Nα τονίσω οτι προσέχουμε πως εκφραζόμαστε για τον ΔΓ,όπως και για οποιοδήποτε δημόσιο πρόσωπο.Εκφράσεις πεζοδρομίου,προβλητικές,ειρωνικές και υποτιμητικές αναφορές απαγορεύονται ρητά.Υπάρχει και σχετική παράγραφος στον κανονισμό λειτουργίας,παράβαση της οποίας επιφέρει ποινή.


Δηλαδή εμείς εδώ οι 100 άγνωστοι να προσέχουμε πως εκφραζόμαστε, αλλά ο ΔΓ (έστω και αν δεν είναι τυπικά πρόεδρος), που είναι δημόσιο πρόσωπο, είναι "ταυτόσημος" με τον Παναθηναικό, μπορεί να λέει ό,τι του κατέβει στο κεφάλι στο IG και με ό,τι ύφος θέλει, σε όποιον θέλει. Αυτό ισχυρίστηκες πιο πάνω.
Katiki_Domokou
QUOTE (akratacity @ Feb 7 2018, 22:45 ) *
Η Ευρωλιγκα αν θα διαλυθει, θα διαλυθει σε 8 χρονια απο τωρα. Αντεχεις να περιμενεις;

οχι
αποσχιση εδω και τωρα

προεδρε παρε την ομαδα και φυγε θα ειναι η μεγαλυτερη κινηση που εχεις κανει ποτε
akratacity
QUOTE (McRae @ Feb 7 2018, 22:46 ) *
Δεν υπαρχει ομαδα στο Τσ Λ με τετοιο μπατζετ οπως του Παναθηναικου.

Αυτο που λες οτι οι αμερικανοι θα παιξουν με 1 μυριο στην Ευρωλιγκα αντι για 1.5 στο ΤΣ.Λ. το αμφισβητω εντονως και αποδειξη οι δεκαδες παικτες που πανε και παιζουνε στην Κινα η στις Ρωσικες ομαδες του Ουλεμπ Καπ.

Αυτο ακριβως λεει ο mamba...ουτε υπαρχει ουτε θα υπαρξει στο μελλον αν δεν αλλαξουν δραματικα οι συνθηκες διεξαγωγης του (εισοδος δυνατων ομαδων κτλ).Οποτε δυσκολα θα κατεβουν μεγαλοι παιχτες να παιξουν Τσουλου. Δυσκολο ξαναλεω οχι απιθανο...
MustGK
QUOTE (yorgos @ Feb 7 2018, 22:44 ) *
ΚΑλά το ποιος θα κάνει καταμέτρηση είναι μεγάλο θέμα, διεθνείς παρατηρητές πάντως δε θα την κάνουν. Αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι η πλειοψηφία θα ψηφίσει κατά του ΔΓ... Δε θέλει και πολύ ο κόσμος να πειστεί ότι μας αδικούν (αλλά κερδίζουμε τίτλους), μας κυνηγάνε, μας ζηλεύουν, μας στοχοποιούν, υπάρχει μια συμμορία, μια συνωμοσία, εκεί που θα πάμε θα είναι καλύτερα... Μάλλον το αντίθετο είναι απίθανο. Και δεν κάνω πολιτικό σχόλιο.


Αυτό με το δημοψήφισμα είναι ότι πιο αστείο έχω ακούσει... έλεος... ugly8.gif ugly_tocktock.gif

Τι άλλο να ακούσω και πω...
louie
QUOTE (Katiki_Domokou @ Feb 7 2018, 22:36 ) *
υπαρχει και το σεναριο να φυγουν και αλλες ομαδες και σε 2 -3 χρονια να διαλυθει η συμμορια του μπερτομεου και επειδη θα πεις απο που προκυπτει αυτο θα σου απαντησω απο κει που προκυπτει οτι ο προεδρος θα σταματησει να δινει τα ιδια η περισσοτερα λεφτα στην ομαδα,αν δωσεις χρημα ολοι ερχονται,κανεις δεν ξερει το μελλον,κανεις δεν πηγε μπροστα μενοντας κομπαρσος και στην σφαλιαρα με τον φοβο οτι αν φυγει θα ειναι χειροτερα,ο παναθηναικος δεν ειναι κομπαρσος


Κανένας παίχτης που θελει να κάνει καριέρα δεν θα παιζει στο τσάμπιονς λιγκ. Γιατι αν παίξει δεν παει να βαζει και 30αρες δεν ξαναβρίσκει καλο συμβόλαιο στην ευρωλιγκα ή το NBA. Οι μονοι που μπορεις να φερεις είναι αυτοι που πανε στην κινα και στο Ιράν που λες. Παιχτες στα τελειωματα τους που κανουν αρπαχτές και δεν εχουν καμια φιλοδοξια ουτε τους νοιάζει να παίξουν μπάσκετ απλα να εισπράξουν.

Και γιατι να κρατήσεις το ιδιο μπάτζετ αφου και με το 1/3 εχεις παλι μεγαλύτερο απο ολους στο τσάμπιονς λιγκ; και θα το παιρνεις με περίπατο. Ειναι αστείο να συζητάμε για το τσάμπιονς λιγκ.

Οπως ειναι αστειο να λέμε οτι θα φύγουν αλλοι επειδή φυγαμε εμείς. Γιατί; ειναι κολλητοί μας και θελουν να κανουμε παρεα στην ανυποληψία; θελουν να δωσουν 20 μύρια για να σπάσουν συμβόλαιο για να τρεξουν στην υπέρλαμπρη διοργάνωση της φιμπα;

Και σας παρακαλω δεν γίνεται να μιλαμε μορφωμένοι ενηλικες άνθρωποι για το πως συμβόλαια εκατοντάδων εκατομμυρίων δεν εχουν ισχύ και δεν εμπίπτουν σε κανένα δίκαιο καμιας χώρας επειδή δεν το σκέφτηκαν καλα οι διοργανωτες να εξασφαλιστούν με ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ και το σκεφτήκαμε εμείς καλύτερα.
jazz thrilos
QUOTE (Katiki_Domokou @ Feb 7 2018, 22:36 ) *
υπαρχει και το σεναριο να φυγουν και αλλες ομαδες και σε 2 -3 χρονια να διαλυθει η συμμορια του μπερτομεου και επειδη θα πεις απο που προκυπτει αυτο θα σου απαντησω απο κει που προκυπτει οτι ο προεδρος θα σταματησει να δινει τα ιδια η περισσοτερα λεφτα στην ομαδα,αν δωσεις χρημα ολοι ερχονται,κανεις δεν ξερει το μελλον,κανεις δεν πηγε μπροστα μενοντας κομπαρσος και στην σφαλιαρα με τον φοβο οτι αν φυγει θα ειναι χειροτερα,ο παναθηναικος δεν ειναι κομπαρσος


Δηλαδή επειδή δεν παίρνει ένα κάθε δύο χρόνια ο Πανθηναικός τον βλέπεις ως κομπάρσο; Θα ήσουν ευχαριστημένος αν έκανες μια αναθεώρηση συμβολαίου με την ευρωλίγκα που να εγγυάται οτι κάθε δύο, άντε τρια το πολύ χρόνια θα είσαι de facto στο final four και θα το σήκωνες;; Γιατί δεν βλέπω άλλο τρόπο να μείνεις ικανοποιημένος.

Απορώ με κάποιους φίλους που σπρώχνουν στην κατεύθυνση να διαλυθεί οτι ωραιότερο διαθέτει η ομάδα τους σε συλλογικό επίπεδο. Πραγματικα απορώ.
Titus
QUOTE (testuser23 @ Feb 7 2018, 21:38 ) *
Προφανώς, απλά το ερώτημα είναι τι κάνεις όταν πιστεύεις ότι αδικείσαι. Έχεις ένα ιδιωτικό συμφωνητικό. Αν τα πράγματα άλλαξαν ή δεν ήταν ποτέ όπως τα περίμενες, αποχωρείς, ειδικά αν δεν μπορείς να βρεις λύσεις. Το θέμα είναι τι plan b έχεις ή μπλοφάρεις σαν κάποιους κάποιους. Το να κατηγορείς δεν είναι κακό, δηλαδή εσύ αν υποθετικά αδικείσαι, θα πεις ευχαριστώ φεύγω; Αν όντως πιστεύεις οτι διοικούν απατεώνες γιατί να μην μιλήσεις;


Fair point. Κατ' αρχάς, δεν πρόκειται για απλά 'ιδιωτικά συμφωνητικά' εδώ, μιλάμε για συμβάσεις εκατοντάδων σελίδων. Συνήθως στις εμπορικές συμβάσεις υπάρχουν όροι για τα πάντα, συμπεριλαμβανομένης και της προστασίας του προϊόντος στη δημόσια σφαίρα. Οπότε, η απάντηση στο ερώτημα αν μπορείς να κατηγορείς ή όχι είναι... ναι και όχι. Για να απαντήσω και σ' αυτό, προφανώς και σπάνε οι συμβάσεις αλλά ο άλλος δεν είναι κορόιδο να μην σε ξεζουμίσει αν σπάσει με δική σου υπαιτιότητα.

Επειδή όντως το έχουμε κουράσει το νομικό, τα πράγματα είναι όπως τα λέει ο yorgos. Περίπου δηλαδή, γιατί δεν έχουμε δει και την σύμβαση. Αλλά, για να το θέσω ωμά και περιληπτικά, είτε πατατάκια πουλάς είτε μπάσκετ περίπου το ίδιο είναι. Και δεν υπερισχύει κανένας νόμος της βούλησης των μερών, εκτός αν είναι ius cogens που λένε και στο χωριό μου, ήτοι αναγκαστικόν δίκαιον. Εν προκειμένω κοινοτικό αναγκαστικό δίκαιο που δεν ξέρω αν υφίσταται στα περί τον αθλητισμό. Να μιλούσαμε για αποκλειστική διανομή ή αντιπροσωπεία τρακτέρ να σας έλεγα κάτι παραπάνω. Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι οι δικηγορικές εταιρείες που μαστορεύουν τέτοιες συμβάσεις το πρώτο που τσεκάρουν πάντα είναι μήπως υπάρχει αντίθετος κανόνας αναγκαστικού δικαίου. Δεν υπάρχουν εύκολα παράθυρα σε τέτοιες συμβάσεις.

Συνελόντι ειπείν, α ΔΓ και ο ΠΑΟ (αυτό έχει σημασία) δεν μπορούν να κερδίσουν από όλο αυτό.
akratacity
QUOTE (nikolas_asteri @ Feb 7 2018, 22:48 ) *
Δηλαδή εμείς εδώ οι 100 άγνωστοι να προσέχουμε πως εκφραζόμαστε, αλλά ο ΔΓ (έστω και αν δεν είναι τυπικά πρόεδρος), που είναι δημόσιο πρόσωπο, είναι "ταυτόσημος" με τον Παναθηναικό, μπορεί να λέει ό,τι του κατέβει στο κεφάλι στο IG και με ό,τι ύφος θέλει, σε όποιον θέλει. Αυτό ισχυρίστηκες πιο πάνω.

Εμεις γελοιοποιουμε το φορουμ αλλα ο δγ οχι την διοργανωση...
EXASFAIROS
QUOTE (McRae @ Feb 7 2018, 22:38 ) *
Λες και ονειρο του Γκιστ και του Σινγκλετον και καθε αμερικανου οταν μεγαλωνε ηταν να μπαινει στο γηπεδο υπο τους ηχους του "αι φιλ ντιβοσιο" icon_drunk.gif



icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Katiki_Domokou
QUOTE (nikmamba @ Feb 7 2018, 22:44 ) *
για βρες μου εναν παικτη επιοπεδου ευρωλιγκας που να ειχε προταση απο ομαδα φιμπα τσλ και εμεινε εκει...?

και δεν γινεται να εχει 15 αμερικανους.πιστευςι δλδ στο φιμπα τσλ θα κατσει ο καλαθης να παιζει?αλλα ακομα κι οι αμερικανοι.αν του δωσεις του σινγκλετον 1.5 για φιμπα τσλ θα παει στο 1 εκ και την ευρωλιγκα.1000%

ο καλαθης επαιζε στο γιουρο καπ με την κουμπαν
xomitsious
QUOTE (jazz thrilos @ Feb 7 2018, 21:42 ) *
Καλό θα ήταν να μην ανοίξεις το insta σου αυτές τις μέρες smiley.gif

Προφανώς πάντως και έχεις απόλυτο δίκιο περί εκβιασμού.


Δεν εχω ινστα φιλε μου.
Και εσυ εχεις δικιο στα ποστ που εχεις κανει περι του θεματος.
Καποτε ειχαμε διαφωνησει για Πασκουαλ, να που συμφωνουμε τωρα.
Titus
QUOTE (louie @ Feb 7 2018, 22:49 ) *
Και σας παρακαλω δεν γίνεται να μιλαμε μορφωμένοι ενηλικες άνθρωποι για το πως συμβόλαια εκατοντάδων εκατομμυρίων δεν εχουν ισχύ και δεν εμπίπτουν σε κανένα δίκαιο καμιας χώρας επειδή δεν το σκέφτηκαν καλα οι διοργανωτες να εξασφαλιστούν με ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ και το σκεφτήκαμε εμείς καλύτερα.


Αμήν.
basket72
Αλήθεια τώρα, έχετε σκεφτεί τι σημαίνει Παναθηναϊκός εκτός Ευρωλίγκας; Μιλάμε για έρεβος κανονικό. Κρίμα για την ομάδα αυτή να σβήσει έτσι απότομα και δεν το λέω καθόλου δεικτικά. Κρίμα και για τη φετινή προσπάθεια Τσάβι και παικτών, επίσης.

Για να μιλάμε λοιπόν με πραγματικούς όρους: Στον μόνο που θα κάνετε κακό αν θα συμμετάσχετε σε αυτή την παμμέγιστη φαρσοκωμωδία θα είναι η ομάδα σας. Κανείς άλλος. Ούτε καν ο Ολυμπιακός που θα μπορούσε κάποιος να σκεφτεί ότι θα ρίξει το μπάτζετ του αν δεν έχει αντίπαλο στην Ελλάδα. Αυτός όμως θα παίζει Ευρωλίγκα -άρα δεν τον παίρνει να κόψει προϋπολογισμό.

Συνοψίζοντας, να τονίσω ότι με τον έναν ή τον άλλον τρόπο δεν θα γίνει και τίποτε με το ...δημοψήφισμα (ή που ο πρόεδρος σας θα κάνει τον κινέζο ή που το αποτέλεσμα θα είναι υπέρ της παραμονής στην Ευρωλίγκα και τότε ο πρόεδρος θα βγάλει πωλητήριο και αν δεν τον πάρει κανείς, τότε θα μείνει αυτός για το καλό του Παναθηναϊκού και θα αποθεωθεί για μια ακόμη φορά γιατί Έτσι Μας Αρέσει. Ή μπύρα ή τίποτα... )



*Tο νου σας αύριο με την Μπασκόνια, γιατί όλα αυτά που λαμβάνουν χώρα τα τελευταία 2-3 24ωρα (συν την μεταγραφολογία) δεν αφήνουν και την ομάδα σας ανεπηρέαστη.
akratacity
QUOTE (Katiki_Domokou @ Feb 7 2018, 22:51 ) *
ο καλαθης επαιζε στο γιουρο καπ με την κουμπαν

Εχεις ιδεα ποσα επαιρνε; Περισσοτερα απο το τωρινο του συμβολαιο. Πιστευεις οτι ο δγ θα δινει τοσα για να παρει τιτλο απεναντι στην Οστανδη και τη Νιμπουργκ; Εκτος αυτου το Eurocup ειναι ασυζητητι ανωτερο απο το Τσουλου.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.