Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Αναλυση "ανωτερων" στατιστικων (advanced stats)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Γενικές συζητήσεις
MTN
Γεια σε ολη την παρεα!

Ειναι κανεις εδω μεσα που ασχολειται με την αναλυση των λεγομενων "ανωτερων" στατιστικων για το ελληνικο πρωταθλημα για να ανταλλαζουμε αποψεις και τεχνικες στο forum?

Η αλλιως υπαρχει ενδιαφερον απο κοσμο να ξεκινησω να ποσταρω εδω κειμενακια?

ΤΥ!

yorgos
Πιο πολύ για Ευρωλίγκα το ενδιαφέρον φαντάζομαι, παρά για την Α1.
ashton
define advanced stats :-)
MTN
QUOTE (ashton @ Dec 2 2015, 16:37 ) *
define advanced stats :-)


Εχεις δικιο. Εννοω αυτα που δεν βρισκεις στο φυλλο αγωνα.
Team και Player Ratings, σταθμισμενα ποσοστα, ευστοχια ανα θεση σουτ και οτι αλλο προκυψει.
ashton
Στα ματς της Α1 (φέτος που ανεβαίνουν τα live στο fibelivestats, υπάρχουν (ευστοχία κλπ ανά θέση σουτ). Βέβαια πρέπει να σημειώνεις τα λινκ, γιατί δεν τα βρίσκεις διαφορετικά .
Conan1982
Κι εμένα μ' αρέσουν τα στατιστικά αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι εύκολο να βρεθούν είτε για την Α1 είτε για την Ευρωλίγκα.
MTN
QUOTE (Conan1982 @ Jan 15 2016, 09:20 ) *
Κι εμένα μ' αρέσουν τα στατιστικά αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι εύκολο να βρεθούν είτε για την Α1 είτε για την Ευρωλίγκα.


Φιλε Conan ευκολα βρισκονται. Ετοιμαζω ενα συστημα για να ποσταρω σιγα σιγα καποια γραφικα και αναλογα με το ενδιαφερον θα το αναβαθμισω.
Λουπους
Εννοείται να ανεβάζεις αναλύσεις εδώ πέρα!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.