Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ Β' Εθνικής 2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
zigolo7
Σε συμφωνία με τον Άγγλεο Συριστατίδη ήρθε ο ΟΦΗ, κάτι που φαινόταν θέμα χρόνου.



Το μόνο που μένει για να τελειώσει η μεταγραφή είναι να περάσει από ιατρικές εξετάσεις μια και ο 30χρονος γκαρντ ταλαιπωρείται από έναν τραυματισμό στο γόνατο.
akatalhlos
QUOTE(zigolo7 @ Jul 11 2009, 13:48 ) *
Σε συμφωνία με τον Άγγλεο Συριστατίδη ήρθε ο ΟΦΗ, κάτι που φαινόταν θέμα χρόνου.



Το μόνο που μένει για να τελειώσει η μεταγραφή είναι να περάσει από ιατρικές εξετάσεις μια και ο 30χρονος γκαρντ ταλαιπωρείται από έναν τραυματισμό στο γόνατο.

γιωργαρος στο αιγιο
anto10
QUOTE(zigolo7 @ Jul 11 2009, 13:48 ) *
Σε συμφωνία με τον Άγγλεο Συριστατίδη ήρθε ο ΟΦΗ, κάτι που φαινόταν θέμα χρόνου.



Το μόνο που μένει για να τελειώσει η μεταγραφή είναι να περάσει από ιατρικές εξετάσεις μια και ο 30χρονος γκαρντ ταλαιπωρείται από έναν τραυματισμό στο γόνατο.

Ο ΟΦΗ παει για πρωταθλημα,ειναι το μεγαλο φαβορι....
Ηρθε επιτελους η ωρα για να παει η ομαδα πιο ψηλα και να δουμε και εμεις επιτελους χαρα γιατι αν κρινουμε απο το ποδοσφαιρο αστα βραστα.... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
basketka*los
QUOTE(akatalhlos @ Jul 11 2009, 13:50 ) *
γιωργαρος στο αιγιο

Γιωργαρος,κυριακιδης,πετροπουλος,κρητικος,
εκινε....απο ονοματα καλα παει,απο ομαδα δε ξερω τι θα κανει με αυτους...
anto10
Ο Άγγελος Συριστατίδης θα φοραει τη φανέλα του ΟΦΗ τη νέα σεζόν.Ο πολύπειρος 31χρονος γκαρντ έδωσε τα χέρια με τους ανθρώπους της επιτροπής μπάσκετ και θα την ενισχύσει στην προσπάθεια που θα κάνει τη νέα σεζόν στην Β’Εθνική.Αναφερόμενος στη συμφωνία του με τον ΟΦΗ,Ο Συριστατίδης,τόνισε ότι «έρχομαι σε μια ομάδα στην οποία οι στόχοι και οι επιδιώξεις ταυτίζονται με τους δικούς μου.Περασα ένα τραυματισμό πέρσι ένα τραυματισμό και ταλαιπωρηθηκα λίγο,αλλα ευχαριστώ τους ανθρώπους του ΟΦΗ για την εμπιστοσύνη που έδειξαν στο πρόσωπο μου. Θα προσπαθήσω με όλες τις δυνάμεις μου να την ανταποδώσω και μαζί με τους συμπαίκτες μου να πετύχουμε την υλοποίηση των στόχων του ΟΦΗ»


QUOTE(anto10 @ Jul 12 2009, 16:32 ) *
Ο Άγγελος Συριστατίδης θα φοραει τη φανέλα του ΟΦΗ τη νέα σεζόν.Ο πολύπειρος 31χρονος γκαρντ έδωσε τα χέρια με τους ανθρώπους της επιτροπής μπάσκετ και θα την ενισχύσει στην προσπάθεια που θα κάνει τη νέα σεζόν στην Β’Εθνική.Αναφερόμενος στη συμφωνία του με τον ΟΦΗ,Ο Συριστατίδης,τόνισε ότι «έρχομαι σε μια ομάδα στην οποία οι στόχοι και οι επιδιώξεις ταυτίζονται με τους δικούς μου.Περασα ένα τραυματισμό πέρσι ένα τραυματισμό και ταλαιπωρηθηκα λίγο,αλλα ευχαριστώ τους ανθρώπους του ΟΦΗ για την εμπιστοσύνη που έδειξαν στο πρόσωπο μου. Θα προσπαθήσω με όλες τις δυνάμεις μου να την ανταποδώσω και μαζί με τους συμπαίκτες μου να πετύχουμε την υλοποίηση των στόχων του ΟΦΗ»

Οριστικά ο Αλέξης Τσακιριδης δεν θα βρίσκεται στο ράστερ του ΟΦΗ τη νέα σεζον.Ο πληθωρικός γκαρντ για προσωπικούς λογους,απαντησε αρνητικά στην πρόταση που του έκανε ο συλλογος,ο οποίος με ανακοίνωση του ευχαριστεί τον Τσακιριδη «για την προσφορά του στην ομάδα και του εύχεται καλή συνέχεια στην καριέρα του».

πηγη:απο το επισημο site του ερασιτεχνη ΟΦΗ
anto10
QUOTE(akatalhlos @ Jul 11 2009, 13:50 ) *
γιωργαρος στο αιγιο

Την δεύτερη μεταγραφή του ανακοίνωσε ο Κεραυνός. Ο Ηλίας Τεβετζίδης είναι το νέο απόκτημα της ομάδας του Αιγίου. Ο 23χρονος παίκτης αγωνιζόταν την περασμένη σεζόν στον Απόλλωνα Καλαμαριάς δίνοντας πολύ καλά στοιχεία.
rover6
QUOTE(GREER @ Jul 11 2009, 02:55 ) *
Το ερωτημα ειναι εαν θα καταφερει να εχει καλα παιχτικα στην ομαδα τους Ψηλεα-Γιαννακοπουλο. Δεν ειναι ευκολο να χειριστεις ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΜΑΖΙ στην ιδια πενταδα τους συγκεκριμενους παιχτες. Και κακα τα ψεματα με τον εναν ή τον αλλο τροπο, ο Τρικαλιωτης, 3 χρονια τωρα, το ειχε καταφερει αυτο.

φιλαρακι χαθηκαμε, η καλυτερη μεταγραφη ο αθανασοπουλος, θυμησου τι σου ο φιλος σου.και το πιο σημαντικο οτι ειναι φιλοδοξος να παιξει.
GREER
QUOTE(rover6 @ Jul 14 2009, 00:29 ) *
φιλαρακι χαθηκαμε, η καλυτερη μεταγραφη ο αθανασοπουλος, θυμησου τι σου ο φιλος σου.και το πιο σημαντικο οτι ειναι φιλοδοξος να παιξει.

Μακαρι φιλε μου να μας βγει αυτη η μεταγραφη, γιατι ειναι σε πολυ ευαισθητη θεση. Περιμενω με αγωνια να τον δω στο γηπεδο.

Υ.Γ. Εχει μαλλιασει η γλωσσα μου να σας λεει εσενα και του Χ.Π. να ερθετε Λαυριο να τα πουμε απο κοντα. Ειναι η καλυτερη εποχη τωρα. Παρτε και τον Jabar και ελατε.
kavatzas4
Μετά από καιρό επιστρέφω και γω για να ανακοινώσω την τέταρτη μεταγραφή του ΟΦΗ ,το όνομα του Αλέξης Μπaρδάς!Πολύ καλή μεταγραφή και δυναμώνουμε απίστευτα!Σούπερ σκόρερ με πόλυ καλό σουτ και καλός αμυντικός!ο Αλέξης έπαιζε και πριν 6-7 χρόνια στον ΟΦΗ για μια τριετία!!Αναμένουμε την έναρξη του πρωταθλήματος!!
kaukasios
ton μπαλλα απεκτησε ο δουκας.
anto10
QUOTE(kavatzas4 @ Jul 14 2009, 15:10 ) *
Μετά από καιρό επιστρέφω και γω για να ανακοινώσω την τέταρτη μεταγραφή του ΟΦΗ ,το όνομα του Αλέξης Μπaρδάς!Πολύ καλή μεταγραφή και δυναμώνουμε απίστευτα!Σούπερ σκόρερ με πόλυ καλό σουτ και καλός αμυντικός!ο Αλέξης έπαιζε και πριν 6-7 χρόνια στον ΟΦΗ για μια τριετία!!Αναμένουμε την έναρξη του πρωταθλήματος!!

Πηρε Μπαρδα???Φοβερος παικτης και πολυ καλο παιδι περσυ νομιζω επαιζε ΗΡΑΚΛΗ
Hayate
QUOTE
Η ζωή κάνει κύκλους.Και έτσι ο Αλέξης Μπαρδας μετά από 7 χρόνια επιστρέφει στην ομάδα μπάσκετ του ΟΦΗ,που αναζητούσε ένα έμπειρο παίκτη για τη θέση «3».Καλός σουτέρ και γενικά αξιόπιστος σκόρερ(έχει μέσο όρο 40% στα τριποντα,ενώ πέρσι στον Ηρακλή είχε 44%)ο Μπαρδας που τα τελευταία χρόνια έχει καλή παρουσία σε ομάδες της Α2, απάντησε θετικά στην πρόταση συνεργασίας του ΟΦΗ και θα αποτελέσει την τέταρτη φετινή μεταγραφή μετά τους Σουφλιά και Συριστατίδη,αλλα και το νεαρό Σκαμνάκη που επέστρεψε από τον Εργοτέλη.Ο Αλέξης Μπαρδας για την επιστροφή του στον ΟΦΗ,δηλωσε ότι «μόλις με πήραν τηλέφωνο ο Μάνος Ξημερης και ο Μανόλης Σφακιανακης που τους ξέρω από το παλαιότερο μου πέρασμα από την ομαδα,συγκινηθηκα.Το ήθελα αμέσως να γίνει η μεταγραφή και χαίρομαι που όλα πήγαν καλα.Ειδα και φέτος την ομάδα στην Β’Εθνική και νομίζω ότι χάθηκε άδικα η άνοδος.Ο ΟΦΗ έχει όραμα φιλοδοξίες,δυναμική και δικό του γηπεδο.Πιστευω ότι υπάρχουν όλες οι προϋποθέσεις για να πετυχει φέτος ότι δεν κατάφερε πέρσι»

Ποιος είναι

Ο Αλέξης Μπαρδας γεννήθηκε στις 26/9/1979.Ξεκινησε την καριέρα του στο Παγκράτι(Γ’Εθνική) και ακλούθησε μια σταθερά ανοδική πορεία σαν αθλητης.Το 1999 πήρε μεταγραφή στον ΟΦΗ,όπου έμεινε για τρία χρόνια παίζοντας στο πρωτάθλημα της Β’Εθνικής.Ακολουθησαν δυο χρονιές στην Ελευσίνα(Β’Εθνική),τέσσερα χρόνια στην Δάφνη με την οποία πανηγύρισε άνοδο στην Α2 και έπαιξε τρεις χρονιές στην κατηγορία αυτή.Μια σεζόν με το ICBS στην Α2 και άλλη μια πέρσι με τον Ηρακλή στην ίδια κατηγορία.


www.ofi-ac.gr
ABRAAM
QUOTE(GREER @ Jul 11 2009, 01:55 ) *
Το ερωτημα ειναι εαν θα καταφερει να εχει καλα παιχτικα στην ομαδα τους Ψηλεα-Γιαννακοπουλο. Δεν ειναι ευκολο να χειριστεις ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΜΑΖΙ στην ιδια πενταδα τους συγκεκριμενους παιχτες. Και κακα τα ψεματα με τον εναν ή τον αλλο τροπο, ο Τρικαλιωτης, 3 χρονια τωρα, το ειχε καταφερει αυτο.



Αγαπητε μου φιλε GREER σε σεβομμαι και εκτιμω γιατι με τα λεγομενα σου ξερεις πολυ μπασκετ..Αλλα για το θεμα του ΤΡΙΚΑΛΙΩΤΗ πιστευω οτι κανεις λαθος,για αυτο αλλωστε πηγε στην κατηγορια που του αρμοζει icon_wave.gif
akatalhlos
QUOTE(ABRAAM @ Jul 14 2009, 16:36 ) *
Αγαπητε μου φιλε GREER σε σεβομμαι και εκτιμω γιατι με τα λεγομενα σου ξερεις πολυ μπασκετ..Αλλα για το θεμα του ΤΡΙΚΑΛΙΩΤΗ πιστευω οτι κανεις λαθος,για αυτο αλλωστε πηγε στην κατηγορια που του αρμοζει icon_wave.gif

ΣΑΜΟΥΡΕΛΗΣ ΣΤΟ ΑΙΓΙΟ
aigio
Αυτο που κανεις ακαταλληλε δεν ειναι καλο. Ή δινε περισσοτερα στοιχεια ή μην λες καθολου τιςπληροφοριες που εχεις. Τελικα, εκτος απο Πετροπουλο, Εκινε, Τεβετζιδη, Γραμματικο, Ανθη δεν εχουμε παρει αλλον ακομα. θα παρουμε δηλαδη και τον Γεωργαρο και τον Σαμουρελη; Για κατσε ρε αδερφε, μην τα πετας ετσι και μετα εξαφανιιζεσαι...
coachara
QUOTE(ABRAAM @ Jul 14 2009, 16:36 ) *
Αγαπητε μου φιλε GREER σε σεβομμαι και εκτιμω γιατι με τα λεγομενα σου ξερεις πολυ μπασκετ..Αλλα για το θεμα του ΤΡΙΚΑΛΙΩΤΗ πιστευω οτι κανεις λαθος,για αυτο αλλωστε πηγε στην κατηγορια που του αρμοζει icon_wave.gif

Ρε αβρααμ σε παρακολουθω καιρο κ οταν υπαρχει ηρεμια στο φορουμ λες παντα κατι γραφικο για να κινησεις την περιεργεια..καταρχην ξεκινας κ λες γκριρ ξερεις πολυ μπασκετ,κατι που το παιδι το ιδιο δεν πιστευει,εχει απειρες φορες οτι δεν ειναι απ'το χωρο μας κ ειναι απλα οπαδος,με τα χρονια ισως εχει μια αλφα γνωμη αλλα πολυ μπασκετ οπως λες με εμφαση δεν ισχυει κ με το παιδι εχουμε τις καλυτερες επαφες εδω μεσα...κ μετα λες το ανεκδοτο:ο τρικαλιωτης πηγε στην κατηγορια που του αρμοζει..ας κρινουν οι υπολοιποι..ουδεν σχολιο..
garaki
QUOTE(ABRAAM @ Jul 14 2009, 16:36 ) *
Αγαπητε μου φιλε GREER σε σεβομμαι και εκτιμω γιατι με τα λεγομενα σου ξερεις πολυ μπασκετ..Αλλα για το θεμα του ΤΡΙΚΑΛΙΩΤΗ πιστευω οτι κανεις λαθος,για αυτο αλλωστε πηγε στην κατηγορια που του αρμοζει icon_wave.gif

Αβρααμ μην λες μαργαριταρια εκτειθεσαι...ενα απο τα καλυτερα πλει μεικερ της β εθνικης λες οτι πηγε ςτην κατηγορια που του αρμοζει,καταρχην πηγε για την δουλεια κ οχι για αγωνιςτικους λογους απ'οτι ειπε ο γκριρ,μην λες πραγματα τρελα λοιπον γιατι εκτιθεςαι αςτο..
garaki
QUOTE(ABRAAM @ Jul 14 2009, 16:36 ) *
Αγαπητε μου φιλε GREER σε σεβομμαι και εκτιμω γιατι με τα λεγομενα σου ξερεις πολυ μπασκετ..Αλλα για το θεμα του ΤΡΙΚΑΛΙΩΤΗ πιστευω οτι κανεις λαθος,για αυτο αλλωστε πηγε στην κατηγορια που του αρμοζει icon_wave.gif

Απιστευτο,κοιταξα λιγο τα τοπικ των ομαδων,ερυθραια,σπορτιγκ κ.τ.λ κ ειδα κ του λαυριου..α ρε αβρααμ..πηγαινε γκριρ στο τοπικ του λαυριου στη σελιδα 6 κ 7..ο τυπος ειναι λαυριωτης,Τοτε Σας αποθεωνε κ τωρα Που δεν ανεβηκατε σας εκραζε κ το επαιζε ουδετερος..κραζει τρικαλιωτη που ειναι κ απο κει κ εχει προΣφερει οΣο κανεις Στην ομαδα..ντροπη αβρααμ Στο ειπα εκτιθεΣαι..
ABRAAM
QUOTE(coachara @ Jul 14 2009, 19:34 ) *
Ρε αβρααμ σε παρακολουθω καιρο κ οταν υπαρχει ηρεμια στο φορουμ λες παντα κατι γραφικο για να κινησεις την περιεργεια..καταρχην ξεκινας κ λες γκριρ ξερεις πολυ μπασκετ,κατι που το παιδι το ιδιο δεν πιστευει,εχει απειρες φορες οτι δεν ειναι απ'το χωρο μας κ ειναι απλα οπαδος,με τα χρονια ισως εχει μια αλφα γνωμη αλλα πολυ μπασκετ οπως λες με εμφαση δεν ισχυει κ με το παιδι εχουμε τις καλυτερες επαφες εδω μεσα...κ μετα λες το ανεκδοτο:ο τρικαλιωτης πηγε στην κατηγορια που του αρμοζει..ας κρινουν οι υπολοιποι..ουδεν σχολιο..


Oπως εχω ξαναπει λεω απλα την γνωμη μου,σε αλλους αρεσει σε αλλους οχι..σκοπος μου δεν ειναι εδω μεσα να ειρωνευομαι και να δημιουργω εντυπωσεις.Για τον GREER πιστευω με αυτα που λεει οτι το γνωριζει το τοπι (μπορει οχι ολοι μας οσο εσυ..και δεν το λεω και αυτο ειρωνικα).Και οσο για τον Τρικαλιωτη λεω την αληθεια οτι βρεθηκε απο 2-3 play maker (ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ-ΜΕΝΤΖΟΣ) που διωχτηκαν απο την ομαδα,να μεινει το μοναδικο play maker και να βαζουν ασσο τον Γιαννακοπουλο..Το ειδα με τα ιδια μου τα ματια και μου το επιβεβαιωσαν και πολλα παιδια απο το Λαυριο,και σας ρωταω ολους σας τι ειναι αυτα που λεω κυριοι που εκτιθεμαι?
coachara
QUOTE(ABRAAM @ Jul 14 2009, 22:13 ) *
Oπως εχω ξαναπει λεω απλα την γνωμη μου,σε αλλους αρεσει σε αλλους οχι..σκοπος μου δεν ειναι εδω μεσα να ειρωνευομαι και να δημιουργω εντυπωσεις.Για τον GREER πιστευω με αυτα που λεει οτι το γνωριζει το τοπι (μπορει οχι ολοι μας οσο εσυ..και δεν το λεω και αυτο ειρωνικα).Και οσο για τον Τρικαλιωτη λεω την αληθεια οτι βρεθηκε απο 2-3 play maker (ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ-ΜΕΝΤΖΟΣ) που διωχτηκαν απο την ομαδα,να μεινει το μοναδικο play maker και να βαζουν ασσο τον Γιαννακοπουλο..Το ειδα με τα ιδια μου τα ματια και μου το επιβεβαιωσαν και πολλα παιδια απο το Λαυριο,και σας ρωταω ολους σας τι ειναι αυτα που λεω κυριοι που εκτιθεμαι?

Εκτειθεσαι...ο συγκεκριμενος παιχτης ειναι βασικος ολα τα χρονια στο λαυριο φιλε μου κ φετος ασσος επαιξαι ο γιαννακοπουλος τις τελευταιες πεντε αγωνιστικες που ηταν τραυματιας κ που ειχε καει απο ολη την γεματη χρονια μονος του..εκτειθεσαι ρε φιλε αστο..
CHSAM7
QUOTE(aigio @ Jul 14 2009, 20:20 ) *
Αυτο που κανεις ακαταλληλε δεν ειναι καλο. Ή δινε περισσοτερα στοιχεια ή μην λες καθολου τιςπληροφοριες που εχεις. Τελικα, εκτος απο Πετροπουλο, Εκινε, Τεβετζιδη, Γραμματικο, Ανθη δεν εχουμε παρει αλλον ακομα. θα παρουμε δηλαδη και τον Γεωργαρο και τον Σαμουρελη; Για κατσε ρε αδερφε, μην τα πετας ετσι και μετα εξαφανιιζεσαι...



Ο ΣΑΜΟΥΡΕΛΗΣ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕ ΜΕ ΑΙΓΙΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΥΡΙΟ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙ.
ABRAAM
QUOTE(coachara @ Jul 14 2009, 20:23 ) *
Εκτειθεσαι...ο συγκεκριμενος παιχτης ειναι βασικος ολα τα χρονια στο λαυριο φιλε μου κ φετος ασσος επαιξαι ο γιαννακοπουλος τις τελευταιες πεντε αγωνιστικες που ηταν τραυματιας κ που ειχε καει απο ολη την γεματη χρονια μονος του..εκτειθεσαι ρε φιλε αστο..


Κατι θα ξερεις παραπανω..Μηπως θα μπορουσες να μου πεις τι τραυματισμο ειχε γιατι μολις εμαθα οτι δεν ειχε τιποτα απλα δεν τον εμπιστευοταν ο προπονητης για τα τελευταια 5 πεντε παιχνιδια wink.gif .Τελος παντων γουστα ειναι αυτα σε αλλους αρεσει καποιος παικτης και σε αλλους οχι,αλλα δεν μπορεις να λες οτι εβγαλε ματια ο Τρικαλιωτης..''Ημαρτων'' που λεει και ο Γεωργιου smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
kaukasios
QUOTE(CHSAM7 @ Jul 14 2009, 22:37 ) *
Ο ΣΑΜΟΥΡΕΛΗΣ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕ ΜΕ ΑΙΓΙΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΥΡΙΟ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙ.

praγματι εχει κλεισει.
Hayate
QUOTE(ABRAAM @ Jul 15 2009, 00:13 ) *
Κατι θα ξερεις παραπανω..Μηπως θα μπορουσες να μου πεις τι τραυματισμο ειχε γιατι μολις εμαθα οτι δεν ειχε τιποτα απλα δεν τον εμπιστευοταν ο προπονητης για τα τελευταια 5 πεντε παιχνιδια wink.gif .Τελος παντων γουστα ειναι αυτα σε αλλους αρεσει καποιος παικτης και σε αλλους οχι,αλλα δεν μπορεις να λες οτι εβγαλε ματια ο Τρικαλιωτης..''Ημαρτων'' που λεει και ο Γεωργιου smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif


Ένα ματς είδα φέτος του Τρικαλιώτη όταν ήρθε εδώ να παίξει με τον ΟΦΗ.. Ήταν super.. Ο Μέντζος έπαιξε ελάχιστα και απ' ότι είδα δεν ήταν στο επίπεδο του Τρικαλιώτη και ο Στεφανάκης είχε φύγει από την αρχή της χρονιάς λόγω τραυματισμού απ' ότι ξέρω..
akatalhlos
QUOTE(CHSAM7 @ Jul 14 2009, 22:37 ) *
Ο ΣΑΜΟΥΡΕΛΗΣ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕ ΜΕ ΑΙΓΙΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΥΡΙΟ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙ.

αν οφιλος γιατρας καταφερει να τους κανει ομαδα θα ειναι καλοι
lord
ΡΕΠΠΑΣ απο πειραικο, ΖΕΡΒΟΥΛΑΚΟΣ, ΜΟΜΤΖΟΣ σε φοινικα πειραια!
ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΙΟΥ, ΡΟΙΔΗΣ, ΓΡΗΓΟΡΑΚΟΣ σε ταυρο!
ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΟΣ σε ιλιον!
δεν εχει ακουστει τιποτα για ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ, ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΚΑΙ ΚΡΟΝΟ!

sorry, λαθος κατηγορια, για γ εθνικη πηγαινε!
garaki
QUOTE(ABRAAM @ Jul 15 2009, 00:13 ) *
Κατι θα ξερεις παραπανω..Μηπως θα μπορουσες να μου πεις τι τραυματισμο ειχε γιατι μολις εμαθα οτι δεν ειχε τιποτα απλα δεν τον εμπιστευοταν ο προπονητης για τα τελευταια 5 πεντε παιχνιδια wink.gif .Τελος παντων γουστα ειναι αυτα σε αλλους αρεσει καποιος παικτης και σε αλλους οχι,αλλα δεν μπορεις να λες οτι εβγαλε ματια ο Τρικαλιωτης..''Ημαρτων'' που λεει και ο Γεωργιου smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
ρε αβρααμ αστο εκτεθηκες....λεμε τοσοι ανθρωποι ασχετοι με το λαυριο το δικαιο κ εσυ λες τα δικα σου...στην αρχη εισουν φανατικος με το λαυριο μετα τους εκραζες κ το επαιζες ουδετερος....αστο ντε...κραζεις εναν παιχτη που ηταν στην ομαδα σου οταν ηταν στα σκατα και εφτασε μαζι της στα σαλονια κ ηταν παντα πρωταγωνιστης...και δικιο να ειχες για την αξια του(που δεν εχεις) το χανεις λεγοντας αυτα μετα την τοση τοση προσφορα που εχει δωσει....
Small Forward
Θα συμφωνήσω και εγω για τον Τρικαλιώτη.

Όποιος και αν ήρθε στην ομάδα δεν κατάφερε να πάρει τη θέση του Σταύρου για έναν πολύ απλό λόγο.

Είναι (αναλογικά με την κατηγορία βέβαια) ο ορισμός του play maker.

Θεωρώ πως αν είχε και τα αθλητικά προσόντα που του λείπουν (ταχύτητα κτλ.) θα έπαιζε σίγουρα σε υψηλότερη κατηγορία.

Σίγουρα μεγάλη απώλεια για την ομάδα.

Του χρωστάμε πολλά - για όλους τους λόγους που έχουν ήδη αναφερθεί.
fanis christodoulou
QUOTE(coachara @ Jul 14 2009, 21:34 ) *
Ρε αβρααμ σε παρακολουθω καιρο κ οταν υπαρχει ηρεμια στο φορουμ λες παντα κατι γραφικο για να κινησεις την περιεργεια..καταρχην ξεκινας κ λες γκριρ ξερεις πολυ μπασκετ,κατι που το παιδι το ιδιο δεν πιστευει,εχει απειρες φορες οτι δεν ειναι απ'το χωρο μας κ ειναι απλα οπαδος,με τα χρονια ισως εχει μια αλφα γνωμη αλλα πολυ μπασκετ οπως λες με εμφαση δεν ισχυει κ με το παιδι εχουμε τις καλυτερες επαφες εδω μεσα...κ μετα λες το ανεκδοτο:ο τρικαλιωτης πηγε στην κατηγορια που του αρμοζει..ας κρινουν οι υπολοιποι..ουδεν σχολιο..

η αληθεια ειναι οτι ο τρικαλιωτης ειναι λιγο καλυτερος απο το α τοπικο! μπορει και γ εθνικη! wink.gif

QUOTE(Small Forward @ Jul 15 2009, 12:28 ) *
Θα συμφωνήσω και εγω για τον Τρικαλιώτη.

Όποιος και αν ήρθε στην ομάδα δεν κατάφερε να πάρει τη θέση του Σταύρου για έναν πολύ απλό λόγο.

Είναι (αναλογικά με την κατηγορία βέβαια) ο ορισμός του play maker.

Θεωρώ πως αν είχε και τα αθλητικά προσόντα που του λείπουν (ταχύτητα κτλ.) θα έπαιζε σίγουρα σε υψηλότερη κατηγορία.

Σίγουρα μεγάλη απώλεια για την ομάδα.

Του χρωστάμε πολλά - για όλους τους λόγους που έχουν ήδη αναφερθεί.

και τελος ολοι εσεις οι φανς του τρικαλιωτη καντε ενα τοπικ μονο για αυτον και μιλατε εκει! ο κοουτσαρας να το φτιαξει που εχει ερωτα μαζι του! αυτος ο μικρος ο αθανασοπουλος φιλοι λαυριωτες ειναι καλος παικτης και σε λιγο καιρο θα σας κανει να ξεχασετε τον τρικαλιωτη!!!
demetrio
Θεωρω οτι ακομα δεν εχουν τελειωσει η μεταγραφες αλλα εχουμε μια καλη εικονα των ομαδων σε θεμα ροστερ παντα , γιατι η αληθεια θα φανει μεσα στο παρκε πουθενα αλλου. Πρωτο λογο για φετος εχουν ΟΦΗ και Λαυριο με τις βελτιωτικες κινησεις που εχουν κανει και κυριως ο ΟΦΗ που φενεται οτι εχει και στηριξει σε ολα τα επιπεδα. Ο Αρκαδικος αν συμμετεχει στην κατηγορια θα εχει πρωταγωνιστικο ρολο αν και θεωρω οτι με Σμυρνιωτη στον παγκο δεν υπαρχει εγγυηση. Το Αιγιο παρουσιαζει καλο ροστερ αλλα τεραστιες αλλαγες και υπαρχει το ερωτηματικο της ομοιογενειας ,το Αργος εκανε μεγαλη οικονομικη επενδυση αλλα δεν νομιζω σαν πρωτη χρονια να πρωταγωνιστησει θα ειναι ομως ανταγωνιστικο οπως και η Ερυθραια, Καλαμαρια , Πιερικος Αρχελαος. Η Ελευσινα πηρε προκο αλλα γενικα για μενα αποτελει ερωτηματικο γιατι δεν εχω καλη εικονα του συλλογου, οπως ερωτιματικο ειναι και η ΜΕΝΤ γιατι δεν εχει ολοκληρωσει ακομα το ροστερ και εχει μεγαλους στοχους π.χ Δεσπος και δεν ξερω αν ευδοκιμησουν οι μεταγραφες αν ναι τοτε παει για πανω με προπονητη εμπειρο αλλα τα τελευταια χρονια δεν εχει ολοκληρωσει χρονια πουθενα.Τελος αξιοπρεπης θα παρουσιαστει ο Ευοσμος και πιθανοτατα βελτιωμενος και θα εχουν δυσκολη χρονια ο Μεγας Αλεξανδρος , Κομοτηνη και πιθανοτατα ο Μαντουλιδης που δεν παρουσιαζεται προς το παρων ενισχυμενος. Η Φλογα θα ειναι σε σαφως καλυτερη μοιρα απο τους προηγουμενους.Να μην ξεχασω να αναφερω οτι πιστευω στον Δουκα παρα τις πολλες αλλαγες σε εμψυχο δυναμικο εχει σωστη κατευθυνση με προπονητη Γιαννοπουλο.
Small Forward
QUOTE(fanis christodoulou @ Jul 15 2009, 15:21 ) *
η αληθεια ειναι οτι ο τρικαλιωτης ειναι λιγο καλυτερος απο το α τοπικο! μπορει και γ εθνικη! wink.gif


και τελος ολοι εσεις οι φανς του τρικαλιωτη καντε ενα τοπικ μονο για αυτον και μιλατε εκει! ο κοουτσαρας να το φτιαξει που εχει ερωτα μαζι του! αυτος ο μικρος ο αθανασοπουλος φιλοι λαυριωτες ειναι καλος παικτης και σε λιγο καιρο θα σας κανει να ξεχασετε τον τρικαλιωτη!!!


Δεν λέω όχι,

μακάρι να τα καταφέρει το παιδί και μιλάω απολύτως ειλικρινά.

Είναι δεδομένο ότι πρώτοι απ'όλους εμείς οι Λαυριώτες θα το χαρούμε.

Δεν μπορούμε όμως να μην αναγνωρίσουμε και τις αξίες.

peace.gif
coachara
QUOTE(fanis christodoulou @ Jul 15 2009, 15:21 ) *
η αληθεια ειναι οτι ο τρικαλιωτης ειναι λιγο καλυτερος απο το α τοπικο! μπορει και γ εθνικη! wink.gif


και τελος ολοι εσεις οι φανς του τρικαλιωτη καντε ενα τοπικ μονο για αυτον και μιλατε εκει! ο κοουτσαρας να το φτιαξει που εχει ερωτα μαζι του! αυτος ο μικρος ο αθανασοπουλος φιλοι λαυριωτες ειναι καλος παικτης και σε λιγο καιρο θα σας κανει να ξεχασετε τον τρικαλιωτη!!!

βλεπουμε το μπασκετακι διαφορετικα φιλε μου τι να κανουμε?εσενα σου αρεσουν μαλλον οι παιχτες που τρεχουν γρηγορα και πηδανε ψηλα κ εμενα αυτοι που ξερουν μπασκετ....ολοι οι παιχτες εξαλλου ακουν θετικα κ αρνητικα σχολια οποτε το ιδιο γινεται και τωρα...παντως για α τοπικο κ γ εθνικη δεν ειναι...ειναι καλος παιχτης ρε φιλε τι να κανουμε τωρα?τελος παντων ας σταματισει αυτο γιατι ειναι ασχημο κ για το παλικαρι...α αβρααμ να ξερεις οτι μεγαλυτερη αμαρτια απο την αχαριστια δεν υπαρχει...αν δεν ηταν αυτος κ 2 3 ακομα θα μιλουσες σε αλλο τοπικ τωρα..
ABRAAM
QUOTE(Small Forward @ Jul 15 2009, 14:52 ) *
Δεν λέω όχι,

μακάρι να τα καταφέρει το παιδί και μιλάω απολύτως ειλικρινά.

Είναι δεδομένο ότι πρώτοι απ'όλους εμείς οι Λαυριώτες θα το χαρούμε.

Δεν μπορούμε όμως να μην αναγνωρίσουμε και τις αξίες.

peace.gif


Tελος για Τρικαλιωτη το παιδι να ειναι καλα και καλη τυχη σε οτι και εαν κανει.Παντως το πρωταθλημα της Β'εθνικης θα ειναι φετος πολυ ανταγωνιστικο,ΟΦΗ-ΜΕΝΤ-ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ(?)-ΕΛΕΥΣΙΝΑ η πρωτη ταχυτητα. ΛΑΥΡΙΟ -ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΩΓΑΣ-ΕΡΥΘΡΑΙΑ-ΚΟΜΟΤΗΝΗ-ΔΟΥΚΑΣ-ΑΡΓΟΣ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ η δευτερη ταχυτητα,ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ-ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ η τριτη ταχυτητα blove.gif
ΟΛΑ
QUOTE(ABRAAM @ Jul 15 2009, 17:15 ) *
Tελος για Τρικαλιωτη το παιδι να ειναι καλα και καλη τυχη σε οτι και εαν κανει.Παντως το πρωταθλημα της Β'εθνικης θα ειναι φετος πολυ ανταγωνιστικο,ΟΦΗ-ΜΕΝΤ-ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ(?)-ΕΛΕΥΣΙΝΑ η πρωτη ταχυτητα. ΛΑΥΡΙΟ -ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΩΓΑΣ-ΕΡΥΘΡΑΙΑ-ΚΟΜΟΤΗΝΗ-ΔΟΥΚΑΣ-ΑΡΓΟΣ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ η δευτερη ταχυτητα,ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ-ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ η τριτη ταχυτητα blove.gif
Φίλε μου πρέπει να μην ξέρεις καθόλου τις ομάδες της Θεσσαλονίκης και βάζεις σε τρίτη ταχύτητα Καλαμαριά και Μέγα.


QUOTE(coachara @ Jul 15 2009, 16:56 ) *
βλεπουμε το μπασκετακι διαφορετικα φιλε μου τι να κανουμε?εσενα σου αρεσουν μαλλον οι παιχτες που τρεχουν γρηγορα και πηδανε ψηλα κ εμενα αυτοι που ξερουν μπασκετ....ολοι οι παιχτες εξαλλου ακουν θετικα κ αρνητικα σχολια οποτε το ιδιο γινεται και τωρα...παντως για α τοπικο κ γ εθνικη δεν ειναι...ειναι καλος παιχτης ρε φιλε τι να κανουμε τωρα?τελος παντων ας σταματισει αυτο γιατι ειναι ασχημο κ για το παλικαρι...α αβρααμ να ξερεις οτι μεγαλυτερη αμαρτια απο την αχαριστια δεν υπαρχει...αν δεν ηταν αυτος κ 2 3 ακομα θα μιλουσες σε αλλο τοπικ τωρα..
Στην θέση “5” αποκτήσαμε τον καλύτερο παίκτη της Β’ Εθνικής την περυσινή σεζόν μέσα στο καλάθι, τον Θανάση Σουφλιά.Αυτά είπε ο προπονητης του Οφη.
Ο Σουφλιάς πιο πολύ έξω απο το καλάθι παίζει παρα μέσα.
kaukasios
QUOTE(ABRAAM @ Jul 15 2009, 17:15 ) *
Tελος για Τρικαλιωτη το παιδι να ειναι καλα και καλη τυχη σε οτι και εαν κανει.Παντως το πρωταθλημα της Β'εθνικης θα ειναι φετος πολυ ανταγωνιστικο,ΟΦΗ-ΜΕΝΤ-ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ(?)-ΕΛΕΥΣΙΝΑ η πρωτη ταχυτητα. ΛΑΥΡΙΟ -ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΩΓΑΣ-ΕΡΥΘΡΑΙΑ-ΚΟΜΟΤΗΝΗ-ΔΟΥΚΑΣ-ΑΡΓΟΣ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ η δευτερη ταχυτητα,ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ-ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ η τριτη ταχυτητα blove.gif

to αιγιο δεν ειναι σε καμια ταχυτητα? blink.gif blink.gif
ABRAAM
QUOTE(kaukasios @ Jul 15 2009, 18:27 ) *
to αιγιο δεν ειναι σε καμια ταχυτητα? blink.gif blink.gif



Σωστα φιλε μου πιστευω στην δευτερη ταχυτητα smiley.gif Αλλα δεν ξερουμε εαν δεν δουμε της ομαδες μεσα στο γηπεδο ολα αυτα ειναι κουραφεξαλα 69.gif
GREER
Προς τους φιλους ΑΒΡΑΑΜ(κυριως) και Φανη: Επειδη ολα αυτα που γραψατε τα ειδα τωρα, θα πω μονο οτι με καλυψε πληρως ο κοουτσαρας. Σε λιγο θα μου λεγατε οτι ο Τρικαλιωτης πρεπει να το κοψει κιολας. Γνωμη μου ειναι, οτι ηταν μεσα στη καλυτερη 5αδα των ασσων περσυ(για να μην πω τριαδα). Δεν νομιζω οτι κρινετε αντικειμενικα στη συγκεκριμενη περιπτωση.

Φιλε Φανη μακαρι να μας βγει ο Αθανασοπουλος. Πρεπει να παραδεχτουμε ομως οτι ειναι ενα ρισκο.

Υ.Γ. Χαιρομαι που θεωρειται το Λαυριο ομαδα 2ης ταχυτητας φετος. Αυτο ισως μας κανει καλο.
rover6
QUOTE(GREER @ Jul 16 2009, 00:40 ) *
Προς τους φιλους ΑΒΡΑΑΜ(κυριως) και Φανη: Επειδη ολα αυτα που γραψατε τα ειδα τωρα, θα πω μονο οτι με καλυψε πληρως ο κοουτσαρας. Σε λιγο θα μου λεγατε οτι ο Τρικαλιωτης πρεπει να το κοψει κιολας. Γνωμη μου ειναι, οτι ηταν μεσα στη καλυτερη 5αδα των ασσων περσυ(για να μην πω τριαδα). Δεν νομιζω οτι κρινετε αντικειμενικα στη συγκεκριμενη περιπτωση.

Φιλε Φανη μακαρι να μας βγει ο Αθανασοπουλος. Πρεπει να παραδεχτουμε ομως οτι ειναι ενα ρισκο.

Υ.Γ. Χαιρομαι που θεωρειται το Λαυριο ομαδα 2ης ταχυτητας φετος. Αυτο ισως μας κανει καλο.

αστε το παραμυθι ΠΡΩΤΟ φαβορι το λαυριο φετος στην β εθνικη μαζι με τον οφη smiley.gif
kaukasios
τον βρυνα που επαιζε στον σπορτιγκ απεκτησε το αργος.
ΟΛΑ
QUOTE(rover6 @ Jul 16 2009, 14:05 ) *
αστε το παραμυθι ΠΡΩΤΟ φαβορι το λαυριο φετος στην β εθνικη μαζι με τον οφη smiley.gif
Πρώτο φαβορί η Μεντ ξεκινάει με επτα εκτος έδρας νίκες σε Θεσσαλονίκη,Κομοτηνή,Κατερίνη.Θα έλεγα και Αρκαδικό αλλά αυτός μάλλον θα παίζει Α2 .Άλλωστε γι αυτό το σκοπό ετοιμάζουν την ομάδα.
coachara
QUOTE(ΟΛΑ @ Jul 16 2009, 16:12 ) *
Πρώτο φαβορί η Μεντ ξεκινάει με επτα εκτος έδρας νίκες σε Θεσσαλονίκη,Κομοτηνή,Κατερίνη.Θα έλεγα και Αρκαδικό αλλά αυτός μάλλον θα παίζει Α2 .Άλλωστε γι αυτό το σκοπό ετοιμάζουν την ομάδα.

εγω για την ανοδο τωρα που εχουμε δει αρκετα τα ροστερ λεω τους εξης¨..οφη,ελευσινα,αιγιο,λαυριο,μεντ,αρκαδ
��κος(αν παιξει β)...3 στους 6 η 4 στους 6 η κ 5 στους 6...το λεω γιατι 3 δεν ανεβαινουν ποτε..
kaukasios
τον σουρλη απεκτησε ο αρκαδικος.
coachara
QUOTE(kaukasios @ Jul 16 2009, 16:33 ) *
τον σουρλη απεκτησε ο αρκαδικος.
Σουπερ.........

aigio
Αρα εχουμε στο Αιγιο Κυριακιδη, Τεβετζιδη, Πετροπουλο, Ανθη, Εκινε, Σαμουρελη, Γραμματικο, Κολλιοπουλο, Γιουπη. Και θα γινουν τουλαχιστον 2 μεταγραφες ακομα, ισως και 3. Ενα καλο πλει μεικερ επιπεδου Α2 και ισως ενα περιφερειακο και ενα 4αρι ακομα. Εγω μια χαρα το βλεπω το ροστερ και πανω απο ολα εχουμε παγκο, κατι που μας ειχε λειψει τα τελευταια χρονια. Δεν ξερω αν θα ανεβουμε. Υπαρχουν πολλες ομαδες που θα χτυπησουν την ανοδο φετος. Το μεγαλο στοιχημα ειναι να γινουμε γρηγορα ομαδα και να μπορεσουμε να κρατησουμε την εδρα οπως προπερσι και να κανουμε καποιες μεγαλες εκτος εδρας νικες. Η ανοδος λογικα παλι στις 8,9 ηττες θα κριθει. Αλλα ειναι πολυ νωρις ακομα. Ας δουμε τα ροστερ ολοκληρωμενα και μετα μιλαμε...
coachara
QUOTE(aigio @ Jul 16 2009, 16:55 ) *
Αρα εχουμε στο Αιγιο Κυριακιδη, Τεβετζιδη, Πετροπουλο, Ανθη, Εκινε, Σαμουρελη, Γραμματικο, Κολλιοπουλο, Γιουπη. Και θα γινουν τουλαχιστον 2 μεταγραφες ακομα, ισως και 3. Ενα καλο πλει μεικερ επιπεδου Α2 και ισως ενα περιφερειακο και ενα 4αρι ακομα. Εγω μια χαρα το βλεπω το ροστερ και πανω απο ολα εχουμε παγκο, κατι που μας ειχε λειψει τα τελευταια χρονια. Δεν ξερω αν θα ανεβουμε. Υπαρχουν πολλες ομαδες που θα χτυπησουν την ανοδο φετος. Το μεγαλο στοιχημα ειναι να γινουμε γρηγορα ομαδα και να μπορεσουμε να κρατησουμε την εδρα οπως προπερσι και να κανουμε καποιες μεγαλες εκτος εδρας νικες. Η ανοδος λογικα παλι στις 8,9 ηττες θα κριθει. Αλλα ειναι πολυ νωρις ακομα. Ας δουμε τα ροστερ ολοκληρωμενα και μετα μιλαμε...

τον γιωργαρο δεν τον πηρατε τελικα?
aigio
Για τον Γιωργαρο εγραψε ο ακαταλληλος. μακαρι να τον παρουμε αλλα κατι επισημο δεν υπαρχει.
CHSAM7
Σαμουρέλης και τυπικά

Της Αθηνάς Πατρινού
16/07/2009 (13:30)

Το γράψαμε; Ισχύει!
Παίκτης του Κεραυνού είναι και επίσημα ο Γιώργος Σαμουρέλης αφού ο 25χρονος σέντερ υπέγραψε το καινούριο του συμβόλαιο με την ομάδα του Αιγίου. Για τη συγκεκριμένη μεταγραφή σας ενημερώσαμε από χθες στο κείμενο με τίτλο "Κλείνει ο Σαμουρέλης".

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

"Χτες το βράδυ η διοίκηση του Helesi Κεραυνού Αιγίου ανακοίνωσε και παρουσίασε την τρίτη της μεταγραφή, τον Γιώργο Σαμουρέλη, στο καφέ μπαρ "ΜΠΛΕ" στην παραλία του Λόγγου.

Ο Γιώργος Σαμουρέλης είναι γεννημένος στις 4/9/1984 στην Θεσσαλονίκη, έχει ύψος 2,04 μ. και αγωνίζεται στη θέση του σέντερ. Ο παίκτης έκανε τα πρώτα του μπασκετικά βήματα στον Αίαντα Ευόσμου, όπου και αγωνίστηκε για 9 χρόνια στην Α2, Β’ και Γ’ Εθνική Κατηγορία. Την περίοδο 2006-2007 μετακόμισε στην ΜΕΝΤ και στο Πρωτάθλημα της Α2, στη συνέχεια ακολούθησαν δύο χρονιές στη Β’ Εθνική με τον Μακεδονικό και τον Ο.Φ.Η., ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι ήταν μέλος της Εθνικής Εφήβων.

Στη διάρκεια της παρουσίασής του, ο νεοαποκτηθής παίκτης εμφανώς ικανοποιημένος από την μεταγραφή του και την υποδοχή στο Αίγιο δήλωσε: "Είμαι χαρούμενος που ήρθα στο Αίγιο και εντυπωσιασμένος από την υποδοχή της διοίκησης. Η πρόταση να έρθω στην ομάδα ήταν πρόκληση για μένα και δεν κρύβω την επιθυμία μου ότι με τον Κεραυνό θέλω να πορευτώ και τα επόμενα χρόνια σε παραπάνω κατηγορίες. Το Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής είναι το πιο δύσκολο γιατί κάθε χρονιά υπάρχουν 6-7 ομάδες που διεκδικούν την άνοδο και φέτος πιστεύω ότι θα καταφέρουμε να πετύχουμε το στόχο μας".

Ο πρόεδρος της ομάδας κ. Χάρης Μπόγδανος τόνισε: "Η μεταγραφή του Γιώργου, τον οποίο παρακολουθούσαμε εδώ και δύο χρόνια, είναι αυτό που συνοψίζει το ύφος της φετινής ομάδας σε ότι αφορά την ηλικία των παικτών. Ολοι είναι μικροί και με φιλοδοξίες σε σχέση με πέρυσι και έχουν βλέψεις να αγωνιστούν σε παραπάνω κατηγορίες. Ευχαριστώ και τον χορηγό κ. Βαλαούρα που είναι πάντα κοντά στην ομάδα και ελπίζω να γίνει παράδειγμα προς μίμηση και για άλλους επιχειρηματίες".

Τέλος, ο χορηγός και παλιό μέλος της διοίκησης της υπογράμμισε: "Ο Κεραυνός είναι κάτι το ξεχωριστό σαν ομάδα. Η πολύ καλή δουλειά που γίνεται από τη διοίκηση και η βοήθεια του κόσμου έχουν φέρει την ομάδα σε πολύ υψηλές κατηγορίες για τα δεδομένα της πόλης. Εύχομαι φέτος ο Κεραυνός να ανέβει, γιατί του αρμόζει να παίζει σε μεγαλύτερες κατηγορίες".
akatalhlos
QUOTE(aigio @ Jul 16 2009, 17:13 ) *
Για τον Γιωργαρο εγραψε ο ακαταλληλος. μακαρι να τον παρουμε αλλα κατι επισημο δεν υπαρχει.

απο το αιγιο το εμαθα
anto10
Η ΜΕΝΤτι μεταγραφες εχει κανει??ποιους εχει απο περυσι???
CHSAM7
QUOTE(aigio @ Jul 16 2009, 16:55 ) *
Αρα εχουμε στο Αιγιο Κυριακιδη, Τεβετζιδη, Πετροπουλο, Ανθη, Εκινε, Σαμουρελη, Γραμματικο, Κολλιοπουλο, Γιουπη. Και θα γινουν τουλαχιστον 2 μεταγραφες ακομα, ισως και 3. Ενα καλο πλει μεικερ επιπεδου Α2 και ισως ενα περιφερειακο και ενα 4αρι ακομα. Εγω μια χαρα το βλεπω το ροστερ και πανω απο ολα εχουμε παγκο, κατι που μας ειχε λειψει τα τελευταια χρονια. Δεν ξερω αν θα ανεβουμε. Υπαρχουν πολλες ομαδες που θα χτυπησουν την ανοδο φετος. Το μεγαλο στοιχημα ειναι να γινουμε γρηγορα ομαδα και να μπορεσουμε να κρατησουμε την εδρα οπως προπερσι και να κανουμε καποιες μεγαλες εκτος εδρας νικες. Η ανοδος λογικα παλι στις 8,9 ηττες θα κριθει. Αλλα ειναι πολυ νωρις ακομα. Ας δουμε τα ροστερ ολοκληρωμενα και μετα μιλαμε...

Σαμουρέλης και τυπικά

Της Αθηνάς Πατρινού
16/07/2009 (13:30)

Το γράψαμε; Ισχύει!
Παίκτης του Κεραυνού είναι και επίσημα ο Γιώργος Σαμουρέλης αφού ο 25χρονος σέντερ υπέγραψε το καινούριο του συμβόλαιο με την ομάδα του Αιγίου. Για τη συγκεκριμένη μεταγραφή σας ενημερώσαμε από χθες στο κείμενο με τίτλο "Κλείνει ο Σαμουρέλης".

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

"Χτες το βράδυ η διοίκηση του Helesi Κεραυνού Αιγίου ανακοίνωσε και παρουσίασε την τρίτη της μεταγραφή, τον Γιώργο Σαμουρέλη, στο καφέ μπαρ "ΜΠΛΕ" στην παραλία του Λόγγου.

Ο Γιώργος Σαμουρέλης είναι γεννημένος στις 4/9/1984 στην Θεσσαλονίκη, έχει ύψος 2,04 μ. και αγωνίζεται στη θέση του σέντερ. Ο παίκτης έκανε τα πρώτα του μπασκετικά βήματα στον Αίαντα Ευόσμου, όπου και αγωνίστηκε για 9 χρόνια στην Α2, Β’ και Γ’ Εθνική Κατηγορία. Την περίοδο 2006-2007 μετακόμισε στην ΜΕΝΤ και στο Πρωτάθλημα της Α2, στη συνέχεια ακολούθησαν δύο χρονιές στη Β’ Εθνική με τον Μακεδονικό και τον Ο.Φ.Η., ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι ήταν μέλος της Εθνικής Εφήβων.

Στη διάρκεια της παρουσίασής του, ο νεοαποκτηθής παίκτης εμφανώς ικανοποιημένος από την μεταγραφή του και την υποδοχή στο Αίγιο δήλωσε: "Είμαι χαρούμενος που ήρθα στο Αίγιο και εντυπωσιασμένος από την υποδοχή της διοίκησης. Η πρόταση να έρθω στην ομάδα ήταν πρόκληση για μένα και δεν κρύβω την επιθυμία μου ότι με τον Κεραυνό θέλω να πορευτώ και τα επόμενα χρόνια σε παραπάνω κατηγορίες. Το Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής είναι το πιο δύσκολο γιατί κάθε χρονιά υπάρχουν 6-7 ομάδες που διεκδικούν την άνοδο και φέτος πιστεύω ότι θα καταφέρουμε να πετύχουμε το στόχο μας".

Ο πρόεδρος της ομάδας κ. Χάρης Μπόγδανος τόνισε: "Η μεταγραφή του Γιώργου, τον οποίο παρακολουθούσαμε εδώ και δύο χρόνια, είναι αυτό που συνοψίζει το ύφος της φετινής ομάδας σε ότι αφορά την ηλικία των παικτών. Ολοι είναι μικροί και με φιλοδοξίες σε σχέση με πέρυσι και έχουν βλέψεις να αγωνιστούν σε παραπάνω κατηγορίες. Ευχαριστώ και τον χορηγό κ. Βαλαούρα που είναι πάντα κοντά στην ομάδα και ελπίζω να γίνει παράδειγμα προς μίμηση και για άλλους επιχειρηματίες".

Τέλος, ο χορηγός και παλιό μέλος της διοίκησης της υπογράμμισε: "Ο Κεραυνός είναι κάτι το ξεχωριστό σαν ομάδα. Η πολύ καλή δουλειά που γίνεται από τη διοίκηση και η βοήθεια του κόσμου έχουν φέρει την ομάδα σε πολύ υψηλές κατηγορίες για τα δεδομένα της πόλης. Εύχομαι φέτος ο Κεραυνός να ανέβει, γιατί του αρμόζει να παίζει σε μεγαλύτερες κατηγορίες". bball.gif bball.gif bball.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.