Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΦΤΙΑΧΤΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Γενικές συζητήσεις
berry
Ας υποθεσουμε οτι ειχατε απεριοριστο μπατζετ για να φτιαξετε μια ΕΛΛΗΝΙΚΗ ομαδα.

Σεβομαστε δηλαδη το 3+3 και επιλεγουμε παικτες που αγωνιστηκαν φετος ευρωπη.

Ποια θα ηταν αυτη ?

Βασικοι

1.Διαμαντιδης
2.Ναβαρο
3.Σαν Εμετεριο
4.Κ.Λαβρινοβιτς
5.Μπατιστ

Παγκος

6.Χουερτας
7.Βασιλειαδης
8.Περπερογλου
9.Κριαπα
10.Μπουρουσης

11.Σλουκας
12.Παπανικολαου

Προπονητικο τιμ

Ιβκοβιτς
Σφαιροπουλος
il postino
δδ
νικολας
σαν εμετεριο
φωτσης
φραν

καλαθης
πρελτζιτς
ποτσιους
τσαρτσαρης
μπατιστ
γκριμαου
βρανιες

ειναι και το 3+3.....βεβαια

οποτε,

δδ
νικολας
σαν εμετεριο
φωτσης
φραν

καλαθης
μπατιστ
τσαρτσαρης
πρελτζιτς
π.καλαθης
βουγιουκας
τζαμον γκορντον
SG3ptshooter
Τι όνειρο είδες ρε Μπέρι απόψε; Με εξαίρεση το Διαμαντίδη προφανώς μπορώ να σου φτιάξω και 10 διαφορετικές δωδεκάδες.. Και να μου αρέσουν κιόλας όλες. tongue.gif

Μάλιστα δε νομίζω ότι αμφιβάλλει κανείς ότι ακόμα και χωρίς NBAers είναι πανεύκολο να φτιαχτούν.

Διαμαντίδης, Τζάκσον, Καλάθης, Καουκένας, Βασιλειάδης, Σαν Εμετέριο, Τσιάρας, Φρίλαντ, Τσαρτσαρής, Βαλαντσιούνας, Σερμαντίνι, Μαυροειδής. Εκτός αποστολής Μπόγρης forever με υποχρέωση να φορά ροζ μπλούζες με ροκ και μέταλ συγκροτήματα, Ακεψιμαΐδης γιατί έτσι και φυσικά εγώ που θα παίξω Ευρωλίγκα και θα κονομήσω και ένα εκατομμυριάκι για 15ος παίκτης, απεριόριστο δεν είπαμε είναι το μπάτζετ; laugh.gif
T.W.Is.M.
Διαμαντιδης
Νικολας
Σαν Εμετεριο
Χριαπα
Σχορτσανιτης

Χουερτας
Σπανουλης
Βασιλειαδης
Πριντεζης
Μπουρουσης
Σλουκας
Βαλαντσιουνας(ετσι γιατι ειμαστε ομαδα με μελλον tongue.gif )

Και μου περισσευει και μια θεση ξενου. Δεν πηρα αλλους Αμερικανους γιατι τους υπολοιπους θα τους εφερνα απευθειας απο το ΝΒΑ. smiley.gif
berry
T.W.Is.M. και εσυ (πρωτοτυπο) και εγω κανεναν σερβο

παει με χαλασες

@ SG3ptshooter - Jackson who ?
j.browning
γκαρντ:
διαμαντιδης
τζαμοντ γκορντον
νικολας
ν. καλαθης

σμολ φοργουορντ:
σισκαουσκας(γιατι δεν υπαρχει στις επιλογες?)
τελετοβιτς
παπανικολαου

παουερ φοργουορντ:
τσαρτσαρης
φωτσης
μπουρουσης (μονο εγω το βλεπω οτι μπορει να κανει το ιδιο παιχνιδι με τους απο πανω?γιατι επιμενουν να των βαζουν σεντερ και να παιζει πλατη αφου δεν μπορει?)

σεντερ:
μπατιστ
μαριτς
σοφο

με προπονητη τον ζελικο η τον πεσιτς
και θα τους σκουπιζα ολους cool.gif
SG3ptshooter
QUOTE(berry @ May 2 2011, 20:36 ) *
@ SG3ptshooter - Jackson who ?

να ξέρετε με αφορμή αυτό ότι ποτέ δεν αφήνω τίποτα αναπάντητο, απλά όταν είναι διαδικαστικά ή προσωπικά τα ζητήματα στέλνω συχνά πμ.
Πάρτε το πάλι μήπως και δεν το έχει δει κάποιος:

QUOTE(j.browning @ May 2 2011, 23:13 ) *
με προπονητη τον ζελικο η τον πεσιτς

77.gif

Πάρε άλλη μία ρε συ berry μιας και πόσταρα, έτσι γιατί είναι γνωστό ότι σε πάω και παρότι συνεχίζω να το βρίσκω άσκοπο..
Διαμαντίδης, ΜακΚάλεμπ, Σλούκας, Ράφα Μαρτίνεθ, Χαραλαμπίδης, Σουάρεθ, Περπέρογλου, Τελέτοβιτς, Πρίντεζης, Λαμπρόπουλος, Σχορτσιανίτης, Ν' Ντονγκ. Εκτός αποστολής σταθερά εγώ και ο Μπόγρης και δέκατος πέμπτος ο Άλφα Φασένκας αν έχει ακόμα ελληνικό διαβατήριο..
berry
QUOTE(j.browning @ May 2 2011, 23:13 ) *
σισκαουσκας(γιατι δεν υπαρχει στις επιλογες?)


sorry μου διεφυγε smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(SG3ptshooter @ May 2 2011, 23:26 ) *
Πάρε άλλη μία ρε συ berry μιας και πόσταρα, έτσι γιατί είναι γνωστό ότι σε πάω και παρότι συνεχίζω να το βρίσκω άσκοπο..
Διαμαντίδης, ΜακΚάλεμπ, Σλούκας, Ράφα Μαρτίνεθ, Χαραλαμπίδης, Σουάρεθ, Περπέρογλου, Τελέτοβιτς, Πρίντεζης, Λαμπρόπουλος, Σχορτσιανίτης, Ν' Ντονγκ. Εκτός αποστολής σταθερά εγώ και ο Μπόγρης και δέκατος πέμπτος ο Άλφα Φασένκας αν έχει ακόμα ελληνικό διαβατήριο..


Αυτο ειναι μεγαλη προταση. Δεν το ειχα σκεφτει. Στη δικη μου ομαδα λοιπον βαζω το Χαλπεριν σαν 13ο παιχτη εκτος αποστολης, ωστε να κερδισει τη θεση του κατα τη διαρκεια της χρονιας( tongue.gif ) και μετα εμενα! Προπονητης ο Φιλ Τζακσον για να καθεται αταραχος στο θρονο του και να γινεται ακομα πιο μωβ ο Ομπραντοβιτς στον αντιπαλο παγκο βλεποντας τον.

Κι ενα σχολιο για την υπογραφη σου. Ο αυθεντικος Big Sexy δεν ειναι ο Kurt Thomas. Ειναι αυτος ο τυπος απο το τελος της δεκαετιας του '90:


Φυσικα κι αυτος δεν πιανει μια μπροστα στο Μπογρη... smiley.gif
SG3ptshooter
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 6 2011, 00:56 ) *
Αυτο ειναι μεγαλη προταση. Δεν το ειχα σκεφτει. Στη δικη μου ομαδα λοιπον βαζω το Χαλπεριν σαν 13ο παιχτη εκτος αποστολης, ωστε να κερδισει τη θεση του κατα τη διαρκεια της χρονιας( tongue.gif ) και μετα εμενα! Προπονητης ο Φιλ Τζακσον για να καθεται αταραχος στο θρονο του και να γινεται ακομα πιο μωβ ο Ομπραντοβιτς στον αντιπαλο παγκο βλεποντας τον.
Κι ενα σχολιο για την υπογραφη σου. Ο αυθεντικος Big Sexy δεν ειναι ο Kurt Thomas. Ειναι αυτος ο τυπος απο το τελος της δεκαετιας του '90:

Φυσικα κι αυτος δεν πιανει μια μπροστα στο Μπογρη... smiley.gif

Ρε ΤΣΙΣΜ από σένα περίμενα ότι θα το σκεφτείς πριν απ΄όλους, ειλικρινά..

Βασικά εγώ ξέρω δύο Νας που είναι σταρ σε αυτό που κάνουν, το Στιβ προφανώς και το Ρικ, νούμερο ένα στο ντραφτ πριν λίγα χρόνια κάπου αλλού. Βάλε και τον δικό σου τρεις. Κι ακόμα δεν έχουμε αγγίξει το μεγαλείο του Γιώργη του Μπόγρη..

Άλλη μία δωδεκάδα λοιπόν:
Διαμαντίδης, Ντε Κολό, Παπαμακάριος, Ναβάρρο, Κατσίβελης, Πελεκάνος, Σουάρεθ, Σαβάνοβιτς, Μαυροκεφαλίδης, Μπουρούσης, Νεστέροβιτς, Γλυνιαδάκης.. Εκτός αποστολής τα γνωστά.. icon_drunk.gif
reignman
Υποθετω πως εγω μαλλον εκανα μια ποιο "συγκαταβατικη ομαδα"

Εχουμε και λεμε



Βασικη 5αδα

Τεοντοσιτς
Σατο
Διαμαντιδης
Κριαπα
Νεστεροβιτς

"Παγκος"
Τελετοβιτς
Σοφο
Μπουρουσης
Π. Καλαθης
Ν. Καλαθης
Βασιλειαδης
j.browning
ας γραψω αλλη μια
γκαρντ

Διαμαντιδης
Ν.Καλαθης
Τζαμοντ Γκορντον
Νικολας

σμολ φοργουορντ

Σαν Εμετεριο
Τελετοβιτς

παουερ φοργουορντ

Φωτσης
Μπουρουσης
π.καλαθης

σεντερ

Μαριτς
Μπατιστ
Σοφο

με προπονητη τον πεσιτς και βοηθο των ιτουδη




This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.