Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Οι "διόσκουροι" του φόρουμ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
dizzy_fingers
Θυμάμαι στις αρχές και ειδικά στα μέσα της δεκαετίας του 90, εκεί όπου ξεκίνησα να βλέπω και να ασχολούμαι με το μπάσκετ, ότι η λέξη "διόσκουροι" ήταν ένα ακόμα δημοσιογραφικό κλισέ που ακουγόταν πολύ συχνά.

Το άκουγα για τον Μαλόουν και τον Στόκτοουν, το άκουγα πάρα πολύ με τους Αλβέρτη-Οικονόμου, για τους Τζόρνταν-Πίππεν και κάπως λιγότερο με τους Βαζέχα-Λυμπερόπουλο...
Όπου υπήρχε ένα ντουέτο αθλητών σε μία ομάδα, που συνεργάζονταν αρκετά μεταξύ τους, πάντοτε αυτή η φράση τους συνόδευε.

Τελευταία έχω παρατηρήσει πως αρκετά τέτοια ντουέτα, ή μάλλον παραλληρισμοί μεταξύ μελών στο φόρουμ, είναι κάτι παραπάνω από εμφανή.

Πάμε λοιπόν στις "υποψηφιότητες":

Anaz-rchos7
Anaz: "- Πιστεύω πως το πρόβλημα του Ολυμπιακού είναι ότι ο Βασιλόπουλος παίζει περισσότερο στο 4 παρά άσσος, ενώ ο Πεν θα ταίριαζε τέλεια ως backup του Σόφο"
Rchos7: "- Συμφωνώ με τον Anaz!"
Μία συνηθισμένη σειρά ποστ που συναντάμε σε κάθε τόπικ όπου εμπλέκονται οι παραπάνω "ύποπτοι". Όσο περίεργη και να είναι η τοποθέτηση του ενός, πάντα ο άλλος θα συμφωνεί. tongue.gif
Μην αναφέρω τον παρόμοιο τρόπο γραψίματος με τα πολλά θαυμαστικά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! laugh.gif

Air_Kef - Keyser_Soze
Τα αγόρια από τη Νάξο. "τί λες ρε! εγώ το τελίκιασα στο LADA στο κάστρο, στα στενά από δίπλα!", "δε θυμάσαι ρε τότε, εκεί, που κάναμε εκείνο με τον πως τον λένε, μετά από το άλλο...."
Να'ναι καλά τα παιδιά που μας μοιράζονται γεγονότα από την κοινή παιδική τους ηλικία ή την τωρινή ανέμελη ζωή τους tongue.gif.

morfi-treathitch
Κι όμως, σκεφτείτε το!
Αυτοί βέβαια θα ήταν σε στυλ Γουίλ Σμιθ+Τόμι Λι Τζόουνς (στο MIB), Πίνκυ+Μπρέιν...αφού θα τσακώνονταν συνεχώς για τις διαφορές αμερικάνικου-ευρωπαϊκού μπάσκετ.

pierce21-ashton
Ο ένας είναι γρουσούζης, ο άλλος....απλά γκρινιάρης tongue.gif.
Μόνο και μόνο, όμως, το ότι είναι οι μόνοι που έχουν μείνει να γράφουν στο φόρουμ της ΑΕΚ, είναι αρκετό tongue.gif.

alexmei-liolias
Τα νέα ταλέντα του φόρουμ. We love you guys, όσο δύσκολη και να μας κάνετε τη ζωή κάθε τόσο biggrin.gif.

live strong-tsops
Mom & Dad του φόρουμ tongue.gif.

mikri prasini ollandeza - nikoleta21
Θέλει κι επεξήγηση? 24.gif

anxel - green fan
Για τους παλιούς και γνωρίζοντες 21.gif.

sarounas - geosider
Παρατηρείστε τα ποστ τους. Πέρα από την υποψία ότι μπορεί να γνωρίζονται μεταξύ τους στην πραγματική τους ζωή, οι μονομαχίες τους στο Α1 fantasy είναι επικές...για την κατάληψη της 2ης θέσης tongue.gif.

Ηοοligan76-Vas
Σόρρυ παιδιά, αλλά όποτε διαβάζω ποστ τους, πολλές φορές δε μπορώ να ξεχωρίσω τον έναν από τον άλλον. Ειδικά τώρα που έχει καιρό να γράψει ο mono_marousi.... biggrin.gif


Feel free to add anything.
treathitch
Θα σε κυνηγήσω με ένα μακεύ ραβδί *2...
69.gif
Pierce
μεγαλη μου τιμη να ειμαι αυτος που πλαισιωνει τον ashton biggrin.gif αν προστεθει πολ ειναι σιγουρο ποιος θα βγει πρωτος...
Keyser_Soze
Εγώ θα έλεγα Holic - Morfi λόγω ΝΒΑ περισσότερο αφου και οι 2 ξέρουν τα κερατά τους από εκεί.
Αλλά και Dizzy - Holic αφού τους έχω πετύχει πολλές φορές να συζητάνε για πράγματα που γίνονταν στο φόρουμ παλιά (ουστ από εδώ ρε κωλόγεροι... tongue.gif ) και δεν καταλαβαίνω μία.
Επίσης οι έτεροι "παλιοί" Warrior - Thrylos7 φαίνεται πολλές φορές να αλληλοσυμπληρώνονται.
rchos
εγω παντως ατο συγκεκριμενο τοπικ θα συμφωνησω σε οτι γραψει ο αναζ! tongue.gif

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Alexmei
QUOTE
alexmei-liolias
Τα νέα ταλέντα του φόρουμ. We love you guys, όσο δύσκολη και να μας κάνετε τη ζωή κάθε τόσο



cool.gif ε λιόλια;
Anaz
dizzy φοβερο τόπικ!! 41.gif
Εντωμεταξυ με τον rchos υπάρχουν πολλες περιεργες ομοιότητες..Εκτος απ'τα θαυμαστικα δεν βαζουμε κ τονους!!Εχουμε κ οι δυο καταγωγη απο Ηλεια,κ σπουδαζουμε κ οι δυο Οικονομικα.Θυμαμαι καλα ή κανω λάθος..?? Χμμ..Τωρα που το σκέφτομαι,αρχιζω κ τρομάζω..!Μπας κ υπαρχει καποιο σκοτεινο παρελθόν...???? blink.gif 39.gif laugh.gif
6.gif
rchos
QUOTE
dizzy φοβερο τόπικ!! 41.gif
Εντωμεταξυ με τον rchos υπάρχουν πολλες περιεργες ομοιότητες..Εκτος απ'τα θαυμαστικα δεν βαζουμε κ τονους!!Εχουμε κ οι δυο καταγωγη απο Ηλεια,κ σπουδαζουμε κ οι δυο Οικονομικα.Θυμαμαι καλα ή κανω λάθος..?? Χμμ..Τωρα που το σκέφτομαι,αρχιζω κ τρομάζω..!Μπας κ υπαρχει καποιο σκοτεινο παρελθόν...???? blink.gif 39.gif laugh.gif
6.gif


Συμφωνώ με τον Anaz!
ακριβως οπως τα λεει ειναι τα πραγματα!
dizzy_fingers
Omg...I released hell....
laugh.gif
Air Kef
Πολ τώρα γιατι κάποιος νομιζει οτι θα νικησει..

Πιο διόσκουροι απο εμενα και τον Μανο δύσκολο..Ακομα και το Ντιζι-Ευτυχια έχουμε.
dizzy_fingers
May it be decided by a poll then... cool.gif


Έχεις τρελό ανταγωνισμό πάντως...δε μπορείς να πεις.
rchos
οι υποψηφιοι δικαιουνται ψηφο στον εαυτο τους η οχι?
Pierce
oi υπερμαχοι του βραβειου αστον παρακαλουνται να ψηφισουν τον αντιστοιχο συνδιασμο tongue.gif. οι ελπιδες για νικη πηγαζουν απο τον παρτενερ μου φυσικα αιρ κεφ και οχι απο εμενα tongue.gif
dizzy_fingers
QUOTE
οι υποψηφιοι δικαιουνται ψηφο στον εαυτο τους η οχι?


Ε τότε δε θα ψηφίσεις τον εαυτό σου...θα ψηφίσεις τον παρτενέρ σου tongue.gif laugh.gif.
Air Kef
Οι Ναξιωτες,οι θαυμαστες του Λαντα,οι φοιτητες σε ΤΕΦΑΑ και ΤΕΙ πληροφορικης καθως και οσοι γουσταρουν θαλασσα,καλουνται να ψηφισουν το διδυμο-οργιο.
rchos
καλα θα δουμε.
μαλλον δεν θα ψηφισω κανεναν!(εκτος αν δω οτι χρειαζεται μη γινουμε και ρομπα χωρις ψηφους!)! tongue.gif
Warrior
laugh.gif laugh.gif


QUOTE(dizzy_fingers @ Dec 19 2006, 08:01 PM) *
Έχεις τρελό ανταγωνισμό πάντως...δε μπορείς να πεις.


Δεν λες τιποτα!!Εγω ηδη "πελαγωσα"...biggrin.gif

Καταπληκτικο τοπικ Σπυρο! 77.gif
Pierce
QUOTE
Air_Kef - Keyser_Koze


απαιτω την ακυρωση των ψηφων του διδυμου γιατι ψηφιζουν για καποιον Keyser_Koze tongue.gif tongue.gif tongue.gif
NBAholic
QUOTE
"Feel free to add anything."


Άλλωστε, δεν πρόκειται να προστεθεί στο poll! 19.gif
Λοιπόν, για να μαθαίνουν οι νεότεροι: Iratmac+Λευτέρης733
dizzy_fingers
Dude...you're mean 19.gif.

Τί είναι αυτά?
3 ψήφοι στο Κεφ-Κάιζερ?

Τί έγινε? Πάλι καλέσαμε τη μισή Νάξο να ψηφίσει??? 45.gif


tongue.gif laugh.gif
NBAholic
Άλλη μια πρόταση: Morfi-Nikoleta21. Ήταν ο μόνος που δεχόταν να της απαντά! Μιλάμε για σχέση Αχιλλέα-Πάτροκλου. Ή έστω Αντιρίξ-Συμφωνίξ, αν προτιμάτε τη σύγχρονη ιστορία.
Alexmei
Που σε ρε λιόλια να τους σαρώσουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!! cool.gif
weirdo1977
ψηφίζω τον ... αγαπημένο μου green fan 6.gif αλήθεια τι απέγινε ?
Dromeas7
QUOTE(NBAholic @ Dec 19 2006, 10:31 PM) *
Άλλη μια πρόταση: Morfi-Nikoleta21. Ήταν ο μόνος που δεχόταν να της απαντά! Μιλάμε για σχέση Αχιλλέα-Πάτροκλου. Ή έστω Αντιρίξ-Συμφωνίξ, αν προτιμάτε τη σύγχρονη ιστορία.



Όμορφες μέρες και εκείνες με τη Νικολέτα!!!Μας είχε γεμίσει με φωτογραφίες του Λυμπερόπουλου!

Πάντως για να ολοκληρώσω συμφωνώ με τον rchos7 που συμφωνεί με τον Anaz. icon_drunk.gif
Warrior
QUOTE(weirdo1977 @ Dec 19 2006, 10:49 PM) *
ψηφίζω τον ... αγαπημένο μου green fan 6.gif αλήθεια τι απέγινε ?


Και εμενα το διδυμο green fan-Αnxel rolleyes.gif ειναι πολυ ψηλα στην λιστα μου!


Το morfi-treathitch μου μοιαζει να ειναι εκτος συναγωνισμου! laugh.gif
Οι αντπαλοι ωχρυουν(ετσι γραφεται αυτο?? unsure.gif ) μπροστα του! tongue.gif

QUOTE(ΝΒΑholic)
Λοιπόν, για να μαθαίνουν οι νεότεροι: Iratmac+Λευτέρης733


Αν υπηρχαν στην ψηφοφορια,σιγουρα θα τους τιμουσα! cool.gif


Eνω ολα τα διδυμα αξιζουν την ψηφο μας!! smile.gif
eftychia
Ενω ηθελα να δωσω την ψηφο μου σε πολλα δίδυμα, τελικα αποφασισα να το δωσω στο ΜΟΝΑΔΙΚΟ γυναικιο διδυμο, για να σπασω πια αυτην την ανδροκρατια που επικρατει. Επισης ειναι και μικρα κοριτσακια οποτε ας τα ενθαρρυνουμε λιγο (βεβαια το ενα δεν γραφει πια...).
Keyser_Soze
Ρε μ@λ@κ@ Σπύρο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τι Keyser_Koze και παπαριές....!!!!!!!!

Keyser_Soze είναι ρε άμπαλε άνθρωπε.

ΔΙΩΡΘΩΣΕ ΤΟ ΤΩΡΑ!!!!
rchos
απαιτω να ακυρωθουν ολοι οι ψηφοι που δοθηκαν στο συγκεκριμενο διδυμο αφου τετοιο δεν υπαρχει!μυριζομαι πλεκτανη! tongue.gif
NBAholic
To διόρθωσα στο ποστ του Dizzy.
Στην επόμενη συκοφαντική δυσφήμιση εις βάρος της διοίκησης, όμως, θα επανέλθει το Koze με νόμιμες διαδικασίες. tongue.gif
dizzy_fingers
Στο poll δεν άλλαξε όμως...κι ούτε θα αλλάξει 19.gif!!!!
geosider
sarounas - geosider
Παρατηρείστε τα ποστ τους. Πέρα από την υποψία ότι μπορεί να γνωρίζονται μεταξύ τους στην πραγματική τους ζωή, οι μονομαχίες τους στο Α1 fantasy είναι επικές...για την κατάληψη της 2ης θέσης tongue.gif.

σημαντική, παρατήρηση: απ' αυτόν δεν πρόκειται να χάσω ποτέ στο φάντασυ

αλλά
τον Sarounas δεν το ξέρω προσωπικά, γνωριζόμαστε μέσω ίντερνετ από το φόρουμ, από το καλοκαίρι όταν τον παρακαλούσα να μου δώσει κανένα θρυλικό ματς να δω, γιατί ότι έχω αυτός το έχει
όποιος δει ολόκληρη την συλλογή του θα καραφλιάσει!
και τον ευχαριστώ και πάλι που μου 'στειλε, thanks Νίκο
Xaroumenos loukoumas
Ως μέλος με τρομερά ενεργή παρουσία, άπειρα ποστ, και ξεκαθαρες πολιτικές απόψεις ( ugly8.gif afro.gif ) ψηφίζω Rcho7. Προσοχή. ΔΕΝ το κάνω επειδή είναι φίλος μου και μου ζήτησε να τον στηρίξω στη δύσκολη αυτή φάση της ζωής του (ξαναμανα: ugly8.gif afro.gif )! Καλώς με υποδεχθήκατε! icon_drunk.gif icon_workout.gif
rchos
επιτελους επεισα αυτην την μορφη που λεγεται Xaroumenos loukoumas να γραψει στο φορουμ μας!ειμαι πολυ συγκινιμενος που εγινε αυτο!
ειναι και αυτος μελος των σοφων! 77.gif
jois21
To μονο πραγματικο "συγκροτημα" του φορουμ ειναι αυτο που εχει βιντεο κλιπ.

εστω και χαλια...
Anaz
QUOTE
επιτελους επεισα αυτην την μορφη που λεγεται Xaroumenos loukoumas να γραψει στο φορουμ μας!
Ωχ,ωχ...προσεχε περισσοτερο το λεξιλογιο που χρησιμοποιεις..Προβλεπω μαχες! tongue.gif Στην καρδια μας παντως η ΜΟΡΦΗ ειναι κ θα παραμεινει ΜΟΝΟ ΜΙΑ!!!! 77.gif
Αληθεια που μπορω να μαθω περισσοτερες πληροφοριες γι'αυτην την παγκοσμια ενωση..??Θα μ'ενδιεφερε!! biggrin.gif
rchos
QUOTE
Ωχ,ωχ...προσεχε περισσοτερο το λεξιλογιο που χρησιμοποιεις..Προβλεπω μαχες! tongue.gif Στην καρδια μας παντως η ΜΟΡΦΗ ειναι κ θα παραμεινει ΜΟΝΟ ΜΙΑ!!!! 77.gif


οχι οχι μην παρεξηγηθω τα πρωτεια δεν τα παιρνει κανεις απο τον πρωτοτυπο!
ο λουκουμας ηρθε στο φορουμ να μας δωσει λιγη απο την χαρα του! tongue.gif

οσο για το αλλο θα σε στειλω pm το απογευμα που θα εχω χρονο!τετοια πραγματα δεν συζητιουνται δημοσιως!ειναι πολυ σοβαρα για να μπαινουν σε κοινη θεα! wink.gif
kostas_naxos
san melos tou 8lulikou sugrotimatws psifizw to didimo air_kef & keyzer_soze. savvato pame gia mpala? peace.gif
liolias
QUOTE(Alexmei @ Dec 20 2006, 01:54 AM) *
Που σε ρε λιόλια να τους σαρώσουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!! cool.gif

Εδω ειμαι μεγαλε και μολις ψηφισα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Keyser_Soze
Παιδιά οι νικητές βγήκαν... ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑΞΙΩΤΕΣ!!! Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας...

Οι μεγάλοι νικητές, Air Kef και Keyser_Soze, θα δώσουν συνέντευξη αργότερα ενώ θα υπάρχει και μπουφές με εξαίσια ποικιλία από ναξιώτικα τυριά.

Τη μουσική θα αναλάβουν το δίδυμο Γιαννούλης-Βαζαίος.
Air Kef
Ρε μαλακα Κώστα απο την μερα που πάτησα το ποδι μου εδώ,είμαι μπουκωμενος και νιωθω τον λαιμο μου ξερό..

Έχω να μυρισω κατι απο την Παρασκευή..Θα πάμε οπωσδήποτε,θα έρθει και ο Τζιμι!

Η συνέντευξη θα γινει στα στουντιο του Αιρ Κεφ στην Ναξο και θα ανέβει σύντομα. ;p
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.