Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Αγαπημενη Cult Πενταδα Α1
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Γενικές συζητήσεις
BasketZilla
Λογω της ανοδου της θερμοκρασιας αποφασισα να ανοιξω το θεματακι για να δροσισουμε λιγακι την ατμοσφαιρα.
Η δικια μου αγαπημενη πενταδα με καλτ φυσιογνωμιες της ελληνικης καλαθοσφαιρας και κοουτς για να διευθυνει!
Εχουμε και λεμε λοιπον :
Ποιντ Γκαρντ
Αχιλλεας Δεμεναγας - Εσπερος Καλλιθεας & Σπορτιγκ (ο ελληνας σπιντι γκονζαλεθ)

Σουτινγκ Γκαρντ
Σταυρος Ελληνιαδης - Ολυμπιακος (ειναι παρθενα του ελληνιαδη η κτενα οεο)

Σμολ Φοργουορντ
Χρηστος Χριστοδουλου - Πανιωνιος & Σπορτιγκ (Πανμεγιστος Χρου - Χρου)

Παουερ Φοργουορντ
Σακης Τζαλαλης - Παγκρατι (Γεια σου ρε Σακη παλικαρι)

Σεντερ
Χρηστος Τσεκος - Πανελληνιος & Ηρακλης & Παοκ (ο ενας και μοναδικος, αγαπημενος μου παικτης εβερ, απλα ρισπεκτ)

Κοουτς
Λαζαρο Λεσιτς - Αρης (ο πραγματικος δημιουργος της αυτοκρατοριας, ο ανθρωπος που διδαξε μπασκετ)


Ο μονος ενδοιασμος που ειχα ειναι οτι ο Χρου - Χρου δεν ηταν και τοσο σμολ φοργουορντ, οπως θυμαμαι μαλλον σκετο παουερ ηταν (φοργουορντ σιγουρα παντως δεν ηταν!)
boumtze-boumtze
Εγω θα ελεγα στο 1 Γερασιμος Τζακις με αλλαγη του τον Μαιστρενκο,στο 2 Τζων Καπτσικ του Αρη,στο 3 Νικολακης Παναγιωτιδης,στο 4 Πιτ Μπαλις,και στο 5 Νικολακης Σαμαρας(διοπτροφορος)...
captain charisma
για το τσεκο ο αστικος μυθος λεει..το 1994 στον ημιτελικο με την αμερικη ο δενδρινος τον βαζει στο ματς στη θεση του φασουλα για να μαρκαρει τον σακιλ και ακολουθει ο εξης διαλογος..

σακ: hi! i'm shaq!
τσεκος: so what? i'm tsek! tsek attack!!!
Skiles
Χαχα! Τσέκος μεγάλη μορφή! Νομίζω ήταν ο δεύτερος βαρύτερος μετά τον Σακίλ τότε;
gmalamos
Ευθυμης Μπακατσιας (αυτι δορυφορικο πιατο)
Μηνας γκεκος (λασποτηρα και μουσια)
Μιχαλης πελεκανος (τα λογια ειναι περιττα)
Μπαβτσιτς (ο αρχοντας των καρπαθιων)
Λαζαρος παπαδοπουλος (με μουστακα)

Προπονητης ποιος αλλος Στιβ γιατζογλου!!
yorgos
1. Μπαρλάς τζούνιορ: Χαζό παιδί χαρά γεμάτο. Βύσμα για να μπεις σε υπουργείο, πρεσβεία, δήμο έχω δει, βύσμα για πρωταθλητής κόσμου, είναι ομολογουμένως πρωτότυπον.
2. Μηνάς Γκέκος: Ω Ρόι-Ρόι, φώναζαν οι Αρειανοί. Ω Γκέκο-Γκέκο οι απέναντι, με το συμπαθή Μηνά να ρίχνει και κάτι μπινελίκια στον Ιωαννίδη και να γίνεται συμπαθέστερος σε κάποια φάση. Υποψήφιος για total makeover σόου, πολλή εϊτίλα από τα μπουφανάκια σλιπ μέχρι τις 3 τρίχες της κεφαλής να φτύνονται για να "διπλώνουν" στην απέναντι πλευρά της καράφλας, με φόντο το ελιππές χαμόγελο όπου έλειπαν τα ζυγά δόντια . Θεούλης.
3. Σωτήρης Κούβελας: Πέραν ενός άστοχου καρφώματος στον αιφνιδιασμό που ενδεχομένως να στοίχισε και ευρωπαϊκό τίτλο στον Ηρακλή, είχε μια στωικότητα, μια υπουργίλα, ένα "σε κοιτάω και κοιμήθηκες", μια ήρεμη δύναμη Αρντάν, ένα σπινθηροβόλο βλέμμα αγελάδος. Γουί λαβ δε μινιστερς μπόι.
4. Μπιλής: Πορτέρης, τραμπούκος, τεχνική Μαρμαρινού με βλέμμα Πάσσαρη κι ευαισθησία Δουρή, ο 'ανθρωπος για τις βρώμικες δουλειές, κάλτσα μέχρι το γόνατο α λα Φέμερλιγκ, απολαυστικοί διάλογοι με την κερκίδα και πάνω απ' όλα ανθρωπιά, ζεστασιά, ανθρωπισμός. Ντροπή τους εκεί στον ΟΗΕ που δεν τον έκαναν Πρέσβη Καλής Θέλησης.
5. Αριδάς: Τρίχες απ' τους ώμους, συρτό μπάσκετ, στήθος-πουλόβερ, παλικαρίσια καλάθια και χτυπήματα Καμπαμαρού στους αντιπάλους, ανεπανάληπτος.
Dancing Madly Backwards
Τεράστιο τοπικ:


Εκπληκτική 5άδα που τα χλατσώνει από παντού, παίζει τρελή άμυνα στο 3-4 και διαθέτει και "ειδικό" βάρος.


Δημήτρης Ποδαράς (τρίποντο με ταμπλο αμα λαχει)

Άιβαρ Κόυουσμα

Βασίλης Λυπηρίδης

Πιτ Παπαχρόνης

Μίρκο Μιλίσεβιτς

Προπονητής: Βλάντο Τζούροβιτς με το μουστάκι να δίνει εντολές.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.