Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α2 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42
kesariani 4ever
QUOTE(CrossoverOnE @ Apr 4 2009, 23:30 ) *
Φιλε μου ο ΟΛΑ απο την πρωτοχρονια και μετα αυτα συζηταει...και τα χουμε πει 500 φορες...τωρα πλεον οκ η χρονια τελειωνει και νομιζω για μας εχει τελειωσει ηδη και νομιζω οτι σιγα σιγα και η ιδια η διοικηση θα αρχισει το προγραμματισμο...ο μονος λογος που συνεχιζω το θεμα ειναι γιατι ο ΟΛΑ μου δινει την εντυπωση οτι ηθελημενα ΔΕΝ βλεπει ορισμενα πραγματα...τα οποια για μενα ειναι κ αυτονοητα τεσπα....μαζι μαλλον θα τα πουμε το Σαββατο φιλε Καισαριανη.

Σου εχω πει σε περιμενω οτι χρειαστεις θα μου το πεις χωρις δισταγμο.Αντε να κανουμε καμμια μπασκετικη συζητηση και να γνωριστουμε.Και μην αγχωνεστε για του χρονου ολα θα γινουν στην ωρα τους αρκει να υπαρχει υπομονη και καλη σκεψη.Απο οτι μιλησαμε και με τον κ.Αρη Ιωαννιδη σας σφαξανε σημερα αλλα ειπαμε δεν πειραζει.Καλο βραδυ.
CrossoverOnE
QUOTE(kesariani 4ever @ Apr 4 2009, 23:35 ) *
Σου εχω πει σε περιμενω οτι χρειαστεις θα μου το πεις χωρις δισταγμο.Αντε να κανουμε καμμια μπασκετικη συζητηση και να γνωριστουμε.Και μην αγχωνεστε για του χρονου ολα θα γινουν στην ωρα τους αρκει να υπαρχει υπομονη και καλη σκεψη.Απο οτι μιλησαμε και με τον κ.Αρη Ιωαννιδη σας σφαξανε σημερα αλλα ειπαμε δεν πειραζει.Καλο βραδυ.

Θελω να πιστευω οτι απλα οι διαιτητες σπρωξανε το δυνατοτερο οπως συμβαινει πολλες φορες και τπτ αλλο τεσπα...καληνυχτα.
g_s_peristerioy
QUOTE(Clio @ Apr 4 2009, 22:39 ) *
Για να επανέλθουμε στην Α1 ως πρωταθλητές θα χρειαστούμε περισσότερες νίκες, έχω την αίσθηση. Έλπίζω (θέλω) να έχει σωθεί και η Ολυμπιάδα έτσι ώστε όλοι εκείνη την ημέρα που θα είμαστε στην Πάτρα να είμαστε χαρούμενοι (δεν θέλω να θυμάμε εκείνο το παιχνίδι που μας είχε κερδίσει πριν 3 χρόνια και στην ουσία μας είχε καταδικάσει να πέσουμε
στην Β').



Πιθανόν να θέλουμε άλλη μία για το πρωτάθλημα, αλλά με 3 νίκες στο Περιστέρι είμαστε και μαθηματικά στην Α1. Έχουμε το πιο δύσκολο πρόγραμμα, γι αυτό πρέπει να είμαστε όλοι κοντά στην ομάδα. Εννοείται ότι το Περιστέρι παίζει πάντα για την ιστορία του αλλά και φέτος και για την άνοδό του, γι αυτό και δεν πρόκειται να χαριστεί σε κανέναν, έστω κι αν πέφτει κατηγορία την τελευταία αγωνιστική.
Μιλώντας γενικά για τις άλλες ομάδες, θεωρώ υπερβολή να βρίσκονται π.χ. στην Α1 δύο ομάδες από τη Λάρισα ή 3 ομάδες από την Αχαία στην Α2 και περιφέρειες όπως π.χ. η Ήπειρος ή τα Νησιά του Ιονίου να μην έχουν καμία ομάδα στις δύο αυτές κατηγορίες. Για τον υποβιβασμό στην Β εθνική, εκτός από την ήδη υποβιβασμένη ΜΕΝΤ, δεν αποκλείω να υποβιβαστεί στο τέλος ο Ερμής Λαγκαδά. Τον Κεραυνό μην τον θεωρείτε υποβιβασμενο ακόμα και αν ηττηθεί στην Ξάνθη, αφού έχει το πιο εύκολο πρόγραμμα. Ρυθμιστές πάντως αναμένεται να είναι ο ΑΓΟΡ που υποδέχεται τρεις ομάδες που κινδυνεύουν και το Περιστέρι που φιλοξενείται από τρεις ομάδες που κινδυνεύουν και σε μικρότερο βαθμό πολλές ακόμα ομάδες αδιάφορες. Ολα θα κριθούν και στις ισοβαθμίες, όπου καλό θα είναι παραθέσει κάποιος τα μέχρι στιγμής μεταξύ τους αποτελέσματα όσων κινδυνεύουν.
yiagos
QUOTE(g_s_peristerioy @ Apr 4 2009, 21:17 ) *
Διά πυρός και σιδήρου πέρασε από τη Δράμα η ομάδα μπάσκετ των ανδρών, κερδίζοντας 81-78 τον ΚΑΟΔ.
Η νίκη αποκτά ιδιαίτερη σημασία διότι ήρθε στα τελευταία δευτερόλεπτα και ενώ το Περιστέρι «κυνηγούσε» το σκορ στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα.
Οι… συνήθεις (15 αυτή τη φορά) χαμένες βολές και το 61% στο ποσοστό ευστοχίας, επίσης δεν κόστισαν, ίσως γιατί το Περιστέρι κυριάρχησε στα ριμπάουντ (25-38).
Η ομάδα μας βρέθηκε πίσω, ακόμα και με 12 πόντους (64-52 στο 33’), αλλά κάνοντας υπερπροσπάθεια στην τελευταία περίοδο (19-31 το επιμέρους σκορ) κατάφερε να φύγει από το γήπεδο με το κεφάλι ψηλά.
Αρχικά ψαλίδισε τη διαφορά και στο φινάλε κατάφερε να ανατρέψει και το -5 (75-70) με δυο τρίποντα. Πρώτα του Λιούις και μετά (75-76) του Μοσχοβίτη. Ο Σδράκας απάντησε με τον ίδιο τρόπο 78-76.
Ο Δέσπος ισοφάρισε 78-78 με δυο εύστοχες βολές στα 44 δευτερόλεπτα. Πήρε και το 5ο φάουλ του Καρτέλο, αλλά το σημαντικότερο ήταν ότι είχε 2/2 μετά από 6/13 προσπάθειες νωρίτερα. Ο ΚΑΟΔ έχασε την επίθεσή του και Λιούις από τη γραμμή (½ ) έδωσε προβάδισμα 78-79, στα 10 δευτερόλεπτα.
Στην προτελευταία επίθεση του ΚΑΟΔ ο Μοσχοβίτης έκλεψε τη μπάλα από τον Μουλάκη, πήρε το φάουλ και στα 2,5 δευτερόλεπτα ο περιστεριώτης γκαρντ με δυο εύστοχες βολές έκανε το τελικό 78-81.

Τα δεκάλεπτα: 19-21, 42-39, 59-50, 78-81
Οι διαιτητές: Διαμαντής, Τσούντσουρας, Μήτσιου

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης): Μουλάκης 14 (3), Σδράκας 6, Καραβασάνης 5, Παπαδόπουλος 4, Καρτέλο 13, Ζούπιτς 14 (2), Μασλαρινός 13 (2), Πιτσούλης, Ροδοστόγλου 5, Δαλιάρης 4.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Καραγιάννης): Σιαμανδούρας, Μοσχοβίτης 10 (2), Λιούις 21 (2), Μάντζαρης 5 (1), Α. Μάντζαρης 2, Κούμουλος 8, Μαργαρίτης 9, Δεληγιάννης 4, Μπούτσι 2, Δέσπος 14.


Για την διαιτησια δεν εγραφε τιποτα το αρθρο????
g_s_peristerioy
QUOTE(yiagos @ Apr 5 2009, 00:34 ) *
Για την διαιτησια δεν εγραφε τιποτα το αρθρο????



Oxι φίλε, δεν έγραφε τίποτα για τη διαιτησία. Αφού μας τα έγραψες εσύ πριν όμως είμαστε μερικώς καλυμμένοι. Μένει να γράψει την άποψή του και κάποιος Περιστεριώτης που να ήταν στο γήπεδο ή θα διαβάσουμε τις αυριανές εφημερίδες. Επειδή όμως έχω διαβάσει όλα τα σάιτ, δεν είδα τίποτα για διαιτησία μέχρι τώρα. Κατανοώ πάντως τη θέση σου, άλλωστε αν κερδίζεις με 12 πόντους διαφορά στο 33 και τελικά χάνεις, κάπου πρέπει να τα ρίξεις.
yiagos
Κοιτα,δεν λεω οτι δεν εχετε καλη ομαδα προς Θεου απλα λεω πως σημερα κερδισατε χαρη στη διαιτησια.Εσεις χρειαζοσασταν τους βαθμους περισσοτερο, σε εσας τους εδωσαν.Αυτο ειπε και στο τελος ενας δικος σας δεν θυμαμαι το ονομα του που ηρθε κοντα μας και μας ειπε ''τι νομιζετε,οτι ειμαστε βλακες και δεν καταλαβαμε οτι μας βοηθησε η διαιτησια''.Και ειναι φυσικο να μην διαβασεις πουθενα,ο Καοδ ειναι μια ομαδα που δεν βγαζει ουτε ανακοινωσεις ουτε τιποτα διοτι ειναι πολλα χρονια στο χωρο οι ανθρωποι του και ξερουν οτι αυτα δεν περνανε και πολυ.Τελος παντων δυστυχως ξαναλεω στο μπασκετ η διαιτησια παιζει μεγαλο ρολο,μπορει να σου δωσει ενα παιχνιδι...συγχαρητηρια στο Περιστερι καλη επιτυχια στην Α'1 (ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΕΙΡΩΝΙΚΑ)
profitisilias9
QUOTE(taraboura @ Apr 4 2009, 20:42 ) *
οι φίλαθλοι της Ολυμπιάδας ασχολήθηκαν ποτέ με τον Απόλλωνα για τον οποίο έχουν χιλιάδες λόγους για να τον ειρωνευτούν;


Ποιοι φίλαθλοι της Ολυμπιάδας; Δεν υπάρχουν φίλαθλοι της Ολυμπιάδας! Δεν έχει μπασκετικό κόσμο η Ολυμπιάδα! Οι 100 (μετά βίας) άνθρωποι που πηγαίνουν και παρακολουθούν τα παιχνίδια της Ολυμπιάδας είναι φίλαθλοι γενικότερα του μπάσκετ και σε καμμία περίπτωση της πορτοκαλί ομάδας!
CrossoverOnE
QUOTE(yiagos @ Apr 5 2009, 01:26 ) *
Κοιτα,δεν λεω οτι δεν εχετε καλη ομαδα προς Θεου απλα λεω πως σημερα κερδισατε χαρη στη διαιτησια.Εσεις χρειαζοσασταν τους βαθμους περισσοτερο, σε εσας τους εδωσαν.Αυτο ειπε και στο τελος ενας δικος σας δεν θυμαμαι το ονομα του που ηρθε κοντα μας και μας ειπε ''τι νομιζετε,οτι ειμαστε βλακες και δεν καταλαβαμε οτι μας βοηθησε η διαιτησια''.Και ειναι φυσικο να μην διαβασεις πουθενα,ο Καοδ ειναι μια ομαδα που δεν βγαζει ουτε ανακοινωσεις ουτε τιποτα διοτι ειναι πολλα χρονια στο χωρο οι ανθρωποι του και ξερουν οτι αυτα δεν περνανε και πολυ.Τελος παντων δυστυχως ξαναλεω στο μπασκετ η διαιτησια παιζει μεγαλο ρολο,μπορει να σου δωσει ενα παιχνιδι...συγχαρητηρια στο Περιστερι καλη επιτυχια στην Α'1 (ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΕΙΡΩΝΙΚΑ)

Οχι ρε Γιαγκο καπου πρεπει να τα ριξουμε...τα ριχνουμε συχνα στη διαιτησια και το καναμε και τωρα...τι αλλο θακουσουμε Θεε μου...
yiagos
QUOTE(CrossoverOnE @ Apr 5 2009, 02:07 ) *
Οχι ρε Γιαγκο καπου πρεπει να τα ριξουμε...τα ριχνουμε συχνα στη διαιτησια και το καναμε και τωρα...τι αλλο θακουσουμε Θεε μου...


Κανεις λαθος!!!Αν ησουν στους προηγουμενους αγωνες που χαθηκαν στον ποντο θα εβλεπες οτι οι ευθυνες ριχτηκαν στον προπονητη και στους παικτες αποκλειστηκα.Απλα σημερα παιξαμε πολυ καλο μπασκετ.Ολοι ηταν καλοι...Και δε μου λες εχεις δει καμια ανακοινωση απο πλευρας Καοδ φετος???Και υπ οψην οτι τις πιο πολλες φορες η διαιτησια δεν ηταν με το μερος μας!!!Δεν νομιζω οτι η παραγοντες του Καοδ κανουν το λαθος να ριχνουν τις ευθυνες στην διαιτησια και οχι στους παικτες,ειναι πολλα χρονια ολοι τους στα γηπεδα και ξερουν τι τους γινεται!!!
CrossoverOnE
QUOTE(yiagos @ Apr 5 2009, 02:21 ) *
Κανεις λαθος!!!Αν ησουν στους προηγουμενους αγωνες που χαθηκαν στον ποντο θα εβλεπες οτι οι ευθυνες ριχτηκαν στον προπονητη και στους παικτες αποκλειστηκα.Απλα σημερα παιξαμε πολυ καλο μπασκετ.Ολοι ηταν καλοι...Και δε μου λες εχεις δει καμια ανακοινωση απο πλευρας Καοδ φετος???Και υπ οψην οτι τις πιο πολλες φορες η διαιτησια δεν ηταν με το μερος μας!!!Δεν νομιζω οτι η παραγοντες του Καοδ κανουν το λαθος να ριχνουν τις ευθυνες στην διαιτησια και οχι στους παικτες,ειναι πολλα χρονια ολοι τους στα γηπεδα και ξερουν τι τους γινεται!!!

Τι θα γινει ρε φιλε με τη παρτη σου οποτε μιλαω ειρωνικα νομιζεις οτι μιλαω σοβαρα... blink.gif το παλικαρι απ το Περιστερι ειπε οτι επειδη χασαμε καπου πρεπει να τα ριξουμε και σε αυτον απευθυνομουν ουσιατικα μαυτο το ποστ...εννοειται οτι ισχυει αυτο που λες για τις ανακοινωσεις...
yiagos
QUOTE(CrossoverOnE @ Apr 5 2009, 02:30 ) *
Τι θα γινει ρε φιλε με τη παρτη σου οποτε μιλαω ειρωνικα νομιζεις οτι μιλαω σοβαρα... blink.gif το παλικαρι απ το Περιστερι ειπε οτι επειδη χασαμε καπου πρεπει να τα ριξουμε και σε αυτον απευθυνομουν ουσιατικα μαυτο το ποστ...εννοειται οτι ισχυει αυτο που λες για τις ανακοινωσεις...


Συγνωμη ρε φιλε δεν το καταλαβα xD
Jabar
QUOTE(g_s_peristerioy @ Apr 5 2009, 00:06 ) *
Πιθανόν να θέλουμε άλλη μία για το πρωτάθλημα, αλλά με 3 νίκες στο Περιστέρι είμαστε και μαθηματικά στην Α1. Έχουμε το πιο δύσκολο πρόγραμμα, γι αυτό πρέπει να είμαστε όλοι κοντά στην ομάδα. Εννοείται ότι το Περιστέρι παίζει πάντα για την ιστορία του αλλά και φέτος και για την άνοδό του, γι αυτό και δεν πρόκειται να χαριστεί σε κανέναν, έστω κι αν πέφτει κατηγορία την τελευταία αγωνιστική.
Μιλώντας γενικά για τις άλλες ομάδες, θεωρώ υπερβολή να βρίσκονται π.χ. στην Α1 δύο ομάδες από τη Λάρισα ή 3 ομάδες από την Αχαία στην Α2 και περιφέρειες όπως π.χ. η Ήπειρος ή τα Νησιά του Ιονίου να μην έχουν καμία ομάδα στις δύο αυτές κατηγορίες. Για τον υποβιβασμό στην Β εθνική, εκτός από την ήδη υποβιβασμένη ΜΕΝΤ, δεν αποκλείω να υποβιβαστεί στο τέλος ο Ερμής Λαγκαδά. Τον Κεραυνό μην τον θεωρείτε υποβιβασμενο ακόμα και αν ηττηθεί στην Ξάνθη, αφού έχει το πιο εύκολο πρόγραμμα. Ρυθμιστές πάντως αναμένεται να είναι ο ΑΓΟΡ που υποδέχεται τρεις ομάδες που κινδυνεύουν και το Περιστέρι που φιλοξενείται από τρεις ομάδες που κινδυνεύουν και σε μικρότερο βαθμό πολλές ακόμα ομάδες αδιάφορες. Ολα θα κριθούν και στις ισοβαθμίες, όπου καλό θα είναι παραθέσει κάποιος τα μέχρι στιγμής μεταξύ τους αποτελέσματα όσων κινδυνεύουν.

Η Πάτρα είναι μπασκετούπολη.Περιστασιακά δεν έχει ομάδα στην Α1.Η ΕΣΚΑ-Η σε σχέση με ΕΣΚΑΒΔΕ δεν έχει σχέση.Η ΕΣΚΑ-Η έχει 4 κατηγορίες όπως και η Αθήνα και πάρα πολλές ομάδες. Επόμενο να έχουν εκπροσώπευση και στις εθνικές κατηγορίες.
Jim Tse
QUOTE(Jim Tse @ Apr 2 2009, 11:34 ) *
Τα προγνωστικά μου για την 24η αγωνιστική της Α2:

ΗΡΑΚΛΗΣ-ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 1

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ 1

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 1

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΔΑΦΝΗ 2

ΜΕΝΤ-ICBS 2

ΚΑΟΔ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ-ΝΗΑΡ ΗΣΤ 1

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ-ΞΑΝΘΗ 1


Πήγαμε ταμείο!!!!!!!!!!
8 στα 8 αυτή την εβδομάδα...
taraboura
QUOTE(profitisilias9 @ Apr 5 2009, 01:27 ) *
Ποιοι φίλαθλοι της Ολυμπιάδας; Δεν υπάρχουν φίλαθλοι της Ολυμπιάδας! Δεν έχει μπασκετικό κόσμο η Ολυμπιάδα! Οι 100 (μετά βίας) άνθρωποι που πηγαίνουν και παρακολουθούν τα παιχνίδια της Ολυμπιάδας είναι φίλαθλοι γενικότερα του μπάσκετ και σε καμμία περίπτωση της πορτοκαλί ομάδας!

Σταματήστε επιτέλους να διαστρεβλώνετε την αλήθεια. Στον αγώνα με τον Πανερυθραϊκό υπήρχαν 600 φίλαθλοι από τους οποίους παραπάνω από τους μισούς ήταν φίλαθλοι της Ολυμπιάδας. Αν θες να παραμυθιάζεσαι και να στρουθοκαμηλίζεις πιστεύοντας το αντίθετο γιατί προφανώς θα ήθελες και αυτοί να πηγαίνουν στο "βασιλιά", είναι δικαίωμά σου.
Κανείς όμως δεν σου έδωσε το δικαίωμα να παραμυθιάζεις τα μέλη του forum. Δεν είμαστε στραβοί. Έχουμε μάτια και βλέπουμε.

Μήπως ξέχασες τους 1.500 φιλάθλους της Ολυμπιάδας που γέμιζαν ασφυκτικά την Ταραμπούρα τις δύο επιτυχημένες χρονιές; που έκαναν τις κότες οι φίλαθλοι του Απόλλωνα για να μην φάνε ξύλο το θυμάσαι στο μεταξύ μας παιχνίδι στην Α1; Προφανώς θυμάσαι ό,τι θέλεις.

Τα αναμφισβήτητα να μην τολμήσετε να τα αμφισβητήσετε ξανά. Καταλάβετε επιτέλους ότι δεν είμαστε ηλίθιοι. Και χωνέψτε ότι μόνο η Ολυμπιάδα έχει στο χώρο του μπάσκετ της Πάτρας την οικονομική δυνατότητα για επιτυχημένες πορείες τόσο στην Α2 όσο και στην Α1. Το ξέρω ότι σας πειράζει αλλά έτσι είναι τα πράγματα.
glide22
QUOTE(Jim Tse @ Apr 5 2009, 11:53 ) *
Πήγαμε ταμείο!!!!!!!!!!
8 στα 8 αυτή την εβδομάδα...
Η αγωνιστική του Σαββάτου είναι η πιο κρίσιμη...Ειδικά στην "ουρά" έχει αγώνες-φωτιά...Ολυμπιάδα-Λαγκαδάς και Ξάνθη-Αίγιο θα είναι "τελικοι"...Αν αυτά τα δύο ματς έρθουν άσοι τότε πιστεύω θα ξέρουμε από τώρα τους δύο που θα ακολουθήσουν τη ΜΕΝΤ..Και επειδή μου αρέσει να ρισκάρω μην αποκλείσετε έκπληξη στο Περιστέρι. Εδώ και καιρό το Περιστέρι κάνει κοιλιά στην απόδοσή του και κερδίζει με το ζόρι, ενώ ο Ηρακλής παίζει καλά, έχει σπουδαίους παίκτες και ψάχνει μια μεγάλη νίκη.

profitisilias9
QUOTE(taraboura @ Apr 5 2009, 12:21 ) *
Σταματήστε επιτέλους να διαστρεβλώνετε την αλήθεια. Στον αγώνα με τον Πανερυθραϊκό υπήρχαν 600 φίλαθλοι από τους οποίους παραπάνω από τους μισούς ήταν φίλαθλοι της Ολυμπιάδας. Αν θες να παραμυθιάζεσαι και να στρουθοκαμηλίζεις πιστεύοντας το αντίθετο γιατί προφανώς θα ήθελες και αυτοί να πηγαίνουν στο "βασιλιά", είναι δικαίωμά σου.
Κανείς όμως δεν σου έδωσε το δικαίωμα να παραμυθιάζεις τα μέλη του forum. Δεν είμαστε στραβοί. Έχουμε μάτια και βλέπουμε.

Μήπως ξέχασες τους 1.500 φιλάθλους της Ολυμπιάδας που γέμιζαν ασφυκτικά την Ταραμπούρα τις δύο επιτυχημένες χρονιές; που έκαναν τις κότες οι φίλαθλοι του Απόλλωνα για να μην φάνε ξύλο το θυμάσαι στο μεταξύ μας παιχνίδι στην Α1; Προφανώς θυμάσαι ό,τι θέλεις.

Τα αναμφισβήτητα να μην τολμήσετε να τα αμφισβητήσετε ξανά. Καταλάβετε επιτέλους ότι δεν είμαστε ηλίθιοι. Και χωνέψτε ότι μόνο η Ολυμπιάδα έχει στο χώρο του μπάσκετ της Πάτρας την οικονομική δυνατότητα για επιτυχημένες πορείες τόσο στην Α2 όσο και στην Α1. Το ξέρω ότι σας πειράζει αλλά έτσι είναι τα πράγματα.



Λυπάμαι πραγματικά για το παραλήρημά σου. Στο παιχνίδι με την Ερυθραία ήμουν παρών. Είναι ζήτημα αν υπήρχαν 100 άνθρωποι στο γήπεδο και αυτό χάρη στα 20 παιδάκια από σχολείο στα οποία μοιράστηκαν προσκλήσεις! Στο παιχνίδι με το Ρέθυμνο, δεν ήταν ούτε 50 άτομα! Στο παιχνίδι με τον ΚΑΟΔ, γύρω στους 80-100. Σε όλα ήμουν παρών, και μάλλον εσύ ήσουν σε άλλο γήπεδο!

Υ.Γ. Δεν είμαι με τον Απόλλωνα, τον οποίο δεν συμπαθώ καθόλου, αλλά δεν μπορώ να μην εκφράσω την αλήθεια. Και η αλήθεια είναι πως μπασκετίκό κόσμο έχει μόνο ο Απόλλωνας στην Πάτρα. Οσο, για την έκφρασή σου 'κότες οι φίλαθλοι του Απόλλωνα' δείχνει το κόμπλεξ που σε διακατέχει.
taraboura
QUOTE(profitisilias9 @ Apr 5 2009, 13:49 ) *
Λυπάμαι πραγματικά για το παραλήρημά σου. Στο παιχνίδι με την Ερυθραία ήμουν παρών. Είναι ζήτημα αν υπήρχαν 100 άνθρωποι στο γήπεδο και αυτό χάρη στα 20 παιδάκια από σχολείο στα οποία μοιράστηκαν προσκλήσεις! Στο παιχνίδι με το Ρέθυμνο, δεν ήταν ούτε 50 άτομα! Στο παιχνίδι με τον ΚΑΟΔ, γύρω στους 80-100. Σε όλα ήμουν παρών, και μάλλον εσύ ήσουν σε άλλο γήπεδο!

Υ.Γ. Δεν είμαι με τον Απόλλωνα, τον οποίο δεν συμπαθώ καθόλου, αλλά δεν μπορώ να μην εκφράσω την αλήθεια. Και η αλήθεια είναι πως μπασκετίκό κόσμο έχει μόνο ο Απόλλωνας στην Πάτρα. Οσο, για την έκφρασή σου 'κότες οι φίλαθλοι του Απόλλωνα' δείχνει το κόμπλεξ που σε διακατέχει.

Κομπλεξικοί είναι οι φίλαθλοι του Απόλλωνα που ξαφνικά τους έπιασε το μίσος για την Ολυμπιάδα από τότε που ανέβηκε στην Α1. Εγώ δεν είμαι αρουραίος να προσπαθώ να επικρατήσω ρίχνοντας λάσπη και υπονομεύοντας τους άλλους. Διάβασε λίγο τις εφημερίδες και τις ιστοσελίδες και θα διαπιστώσεις πόσοι ήταν στην πραγματικότητα οι φίλαθλοι της Ολυμπιάδας στον αγώνα με τον Πανερυθραϊκό. Μάλλον πήγες σε λάθος γήπεδο μέσα στη λύσσα σου να χαρείς για την πιθανή ήττα της Ολυμπιάδας. Μπορείτε να φωνάζετε και να λέτε ψέματα όσο θέλετε. Την Ολυμπιάδα και τους οπαδούς της δεν πρόκειται να τους κουνήσετε. Προφανώς όλοι είναι τρελοί που είδαν 600 άτομα και εσύ είσαι ο φυσιολογικός που είδες 100.

nikefalin
QUOTE(taraboura @ Apr 5 2009, 12:06 ) *
Κομπλεξικοί είναι οι φίλαθλοι του Απόλλωνα που ξαφνικά τους έπιασε το μίσος για την Ολυμπιάδα από τότε που ανέβηκε στην Α1. Εγώ δεν είμαι αρουραίος να προσπαθώ να επικρατήσω ρίχνοντας λάσπη και υπονομεύοντας τους άλλους. Διάβασε λίγο τις εφημερίδες και τις ιστοσελίδες και θα διαπιστώσεις πόσοι ήταν στην πραγματικότητα οι φίλαθλοι της Ολυμπιάδας στον αγώνα με τον Πανερυθραϊκό. Μάλλον πήγες σε λάθος γήπεδο μέσα στη λύσσα σου να χαρείς για την πιθανή ήττα της Ολυμπιάδας. Μπορείτε να φωνάζετε και να λέτε ψέματα όσο θέλετε. Την Ολυμπιάδα και τους οπαδούς της δεν πρόκειται να τους κουνήσετε. Προφανώς όλοι είναι τρελοί που είδαν 600 άτομα και εσύ είσαι ο φυσιολογικός που είδες 100.



Οι ειρωνείες και οι χαρακτηρισμοί απαγορεύονται δια ροπάλου.

Μπαίνει φάουλ, τα υπόλοιπα με πμ.

για όποιον "πάρει το νόμο στα χέρια του" και απαντήσει στο ίδιο θέμα, θα έχει και χειρότερα.

σταματήστε επιτέλους να παιδιαρίζετε
kesariani 4ever
Φιλοι μου απο την Πατρα πρεπει να σταματησετε να κοντραριζοσαστε και να καταλαβατε οτι η λυση ειναι μια οσο δυσκολη και εαν ειναι αυτη.Να σημιουργηθει μια ενιαια και δυνατη ομαδα η οποια θα στηριζεται απο ολους τους Πατρινους φιλαθλους και παραγοντες.Εαν αυτο το καταφερετε νομιζω οτι η Πατρα η οποια ειναι και μπασκετουπολη θα δημιουργησει την δικη της ''αυτοκρατορια'' στον χωρο μας.Θα πρεπει να σταματησουν ολες αυτες οι κοντρες που καλυπτουν κυριως μικροσυμφεροντα και να σκεφτειτε το καλο της πολης αλλα και του μπασκετ.
glide22
Μάγκες τώρα που τελειώνει η σεζόν τι θα λέγατε να ψηφίσουμε την καλυτερη πεντάδα του πρωταθλήματος;

Ας κάνω την αρχή και κάθε διαφωνία μπορούμε να την συζητήσουμε...
1. Καρύδας-Κορωνίδης
2. Τότσιος-Κούνας
3. Λιούις-Βαρδιάνος
4. Κακιούζης-Γεωργίτσης
5. Κουτρούλιας-Αναγνωστόπουλος
profitisilias9
Ημουν χθες, στο παιχνίδι, Απόλλων-Ξάνθη. Η φιλοξενούμενη ομάδα δεν έδειξε τίποτα ιδιαίτερο και απορώ πως παλεύει ακόμα για την παραμονή της! Σοβαρό επεισόδιο έγινε ανάμεσα στον Παπαδόπουλο και τον Κορωνίδη, όταν ο προπονητής του Απόλλωνα αντικατέστησε τον Κύπριο, 8 περίπου λεπτά πριν από τη λήξη του παιχνιδιού. Ο Κορωνίδης που είναι γνωστό πως δεν θέλει να αντικαθίσταται ούτε στα ..............τάιμ-άουτ(!), κλώτσησε τις διαφημιστικές πινακίδες και ήταν όλο νεύρα.
kesariani 4ever
QUOTE(profitisilias9 @ Apr 5 2009, 19:29 ) *
Ημουν χθες, στο παιχνίδι, Απόλλων-Ξάνθη. Η φιλοξενούμενη ομάδα δεν έδειξε τίποτα ιδιαίτερο και απορώ πως παλεύει ακόμα για την παραμονή της! Σοβαρό επεισόδιο έγινε ανάμεσα στον Παπαδόπουλο και τον Κορωνίδη, όταν ο προπονητής του Απόλλωνα αντικατέστησε τον Κύπριο, 8 περίπου λεπτά πριν από τη λήξη του παιχνιδιού. Ο Κορωνίδης που είναι γνωστό πως δεν θέλει να αντικαθίσταται ούτε στα ..............τάιμ-άουτ(!), κλώτσησε τις διαφημιστικές πινακίδες και ήταν όλο νεύρα.

Ο Κορωνιδης ειναι γνωστος για τον περιεργο χαρακτηρα του και σε συνδυασμο με την ασχημο κλιμα που επικρατει στην ομαδα του Απολλωνα δεν ηθελε πολυ για να γινει το μπαμ.Και ας ελπισουμε να μην υπαρχει συνεχεια διοτι το κλιμα ειναι πολυ επιβαρυμενο στους μελανολευκους.Εχει κανεις τον λογο για τον οποιο δεν επαιξε ο Μαγλος?
Τελος απο πληροφοριες η Ξανθη δεν χρησιμοποιησε τον Αναγνωστοπουλο γιατι τον προφυλασουν για να τον εχουν στο επομενο παιχνιδι-οροσημο και για τις δυο ομαδες με το Αιγιο.
profitisilias9
QUOTE(kesariani 4ever @ Apr 5 2009, 21:21 ) *
Ο Κορωνιδης ειναι γνωστος για τον περιεργο χαρακτηρα του και σε συνδυασμο με την ασχημο κλιμα που επικρατει στην ομαδα του Απολλωνα δεν ηθελε πολυ για να γινει το μπαμ.Και ας ελπισουμε να μην υπαρχει συνεχεια διοτι το κλιμα ειναι πολυ επιβαρυμενο στους μελανολευκους.Εχει κανεις τον λογο για τον οποιο δεν επαιξε ο Μαγλος?
Τελος απο πληροφοριες η Ξανθη δεν χρησιμοποιησε τον Αναγνωστοπουλο γιατι τον προφυλασουν για να τον εχουν στο επομενο παιχνιδι-οροσημο και για τις δυο ομαδες με το Αιγιο.


Δεν υπάρχει κάτι επίσημο για τον Μάγλο (τραυματισμός). Ο Αναγνωστόπουλος της Ξάνθης, επίσημως είναι τραυματίας, ανεπισήμως δεν ξέρω τι συμβαίνει.
Η μεγάλη νίκη που πέτυχε το Αίγιο απέναντι στη Νήαρ Ηστ σε συνδυασμό με την εξαιρετική (παρά την ήττα) εμφάνιση που πραγματοποίησε στο Περιστέρι την περασμένη εβδομάδα, καταδεικνύει πως η διοίκηση του Κεραυνού θα έπρεπε να έχει απομακρύνει νωρίτερα τον Νίκο Παύλου που δεν ταίριαξε στην ομάδα, και να είχε εμπιστευτεί πιο πριν τον ακούραστο εργάτη του σωματείου τόσα χρόνια, που ακούει στο όνομα Νίκος Καραγιάννης!
Orange Club
QUOTE(profitisilias9 @ Apr 5 2009, 12:49 ) *
Λυπάμαι πραγματικά για το παραλήρημά σου. Στο παιχνίδι με την Ερυθραία ήμουν παρών. Είναι ζήτημα αν υπήρχαν 100 άνθρωποι στο γήπεδο και αυτό χάρη στα 20 παιδάκια από σχολείο στα οποία μοιράστηκαν προσκλήσεις! Στο παιχνίδι με το Ρέθυμνο, δεν ήταν ούτε 50 άτομα! Στο παιχνίδι με τον ΚΑΟΔ, γύρω στους 80-100. Σε όλα ήμουν παρών, και μάλλον εσύ ήσουν σε άλλο γήπεδο!

Υ.Γ. Δεν είμαι με τον Απόλλωνα, τον οποίο δεν συμπαθώ καθόλου, αλλά δεν μπορώ να μην εκφράσω την αλήθεια. Και η αλήθεια είναι πως μπασκετίκό κόσμο έχει μόνο ο Απόλλωνας στην Πάτρα. Οσο, για την έκφρασή σου 'κότες οι φίλαθλοι του Απόλλωνα' δείχνει το κόμπλεξ που σε διακατέχει.

Μάλλον εσύ βρίσκεσαι σε "άλλο γήπεδο" όταν παίζει η Ολυμπιάδα. Φαίνεται ξεκάθαρα ότι δεν είσαι με την Ολυμπιάδα αλλά με τον Απόλλωνα. Τα σχόλιά σου δείχνουν ότι έχεις πρόβλημα με τους πορτοκαλί. Γιατί άραγε;

Επειδή διαβάζω τα σχόλια προσεκτικά και γνωρίζω την ελληνική γλώσσα άλλο "κότες" φίλαθλοι και άλλο "κάνουν τις κότες". Και στο παρελθόν είχα επισημάνει ότι δεν γνωρίζετε ελληνικά. Σταματήστε τις ειρωνείες λοιπόν και ανοίξτε κανένα λεξικό!
Orange Club
QUOTE(profitisilias9 @ Apr 5 2009, 00:27 ) *
Ποιοι φίλαθλοι της Ολυμπιάδας; Δεν υπάρχουν φίλαθλοι της Ολυμπιάδας! Δεν έχει μπασκετικό κόσμο η Ολυμπιάδα! Οι 100 (μετά βίας) άνθρωποι που πηγαίνουν και παρακολουθούν τα παιχνίδια της Ολυμπιάδας είναι φίλαθλοι γενικότερα του μπάσκετ και σε καμμία περίπτωση της πορτοκαλί ομάδας!

Το ότι οι γνωστοί καλοί "φίλοι" συναντήθηκαν και συμφώνησαν να στερήσουν από την πορτοκαλί ομάδα την έδρα της είχε αποτέλεσμα να στερείται των 1.500 φιλάθλων που συγκέντρωνε σε κάθε αγώνα.
Αυτό όμως δεν δίνει το δικαίωμα να διαστρεβλώνετε τον αριθμό των φιλάθλων που προσέρχονται κάθε φορά στο Τόφαλος.
profitisilias9
QUOTE(Orange Club @ Apr 6 2009, 12:43 ) *
Μάλλον εσύ βρίσκεσαι σε "άλλο γήπεδο" όταν παίζει η Ολυμπιάδα. Φαίνεται ξεκάθαρα ότι δεν είσαι με την Ολυμπιάδα αλλά με τον Απόλλωνα. Τα σχόλιά σου δείχνουν ότι έχεις πρόβλημα με τους πορτοκαλί. Γιατί άραγε;

Επειδή διαβάζω τα σχόλια προσεκτικά και γνωρίζω την ελληνική γλώσσα άλλο "κότες" φίλαθλοι και άλλο "κάνουν τις κότες". Και στο παρελθόν είχα επισημάνει ότι δεν γνωρίζετε ελληνικά. Σταματήστε τις ειρωνείες λοιπόν και ανοίξτε κανένα λεξικό!


Ναι, όταν βλέπω πορτοκαλί χρώμα, αρρωσταίνω. Δεν μπορώ να βλέπω την Ολυμπιάδα να κερδίζει συνεχώς, να έχει το μεγαλύτερο μπάτζετ της κατηγορίας και ο Απόλλωνας να ζει, χρόνια τώρα, στη σκιά της! smiley.gif smiley.gif
Orange Club
QUOTE(profitisilias9 @ Apr 6 2009, 17:03 ) *
Ναι, όταν βλέπω πορτοκαλί χρώμα, αρρωσταίνω. Δεν μπορώ να βλέπω την Ολυμπιάδα να κερδίζει συνεχώς, να έχει το μεγαλύτερο μπάτζετ της κατηγορίας και ο Απόλλωνας να ζει, χρόνια τώρα, στη σκιά της! smiley.gif smiley.gif

Χαίρομαι που σε έκανα νε εκδηλωθείς! Ήμουν σίγουρος ότι "αγαπάς" με πάθος τους πορτοκαλί και ότι έρχεσαι στο γήπεδο για να χαρείς όταν χάνει. Ωραίος φίλαθλος είσαι!

Αλήθεια στον Απόλλωνα πας; Μην μονοπολεί η Ολυμπιάδα το φίλαθλο πνεύμα σου!

Για τα μπάτζετ των ομάδων της κατηγορίας δεν θα σου απαντήσω καν. Βαριέμαι. Τύποι σαν εσένα με κάνουν να πλήττω αφόρητα. 68.gif
kotzito
Peace guys peace.gif Ασχοληθειτε ο καθενας με την ομαδα του και αφηστε τους καβγαδες για το ποιος εχει καλυτερη ομαδα και περισσοτερο κοσμο.Και οι δυο ομαδες ειναι ομαδες που δεν ειναι χθεσινες,και μαλιστα απο μια μπασκετομανα πολη οπως η Πατρα.Σε αυτη την κατασταση που βρισκονται και οι δυο αντι να τσακωνεστε πρεπει να ασχοληθει ο καθενας με την ομαδα του και γιατι οχι να συνεργαστειτε μεταξυ σας για να ξεκολλησουν και οι δυο απο την κριση.Ειναι κριμα η Πατρα με τοσες ομαδες να μην εχει αξιοπρεπη εκπροσωπηση στις μεγαλες κατηγοριες.
kesariani 4ever
Συμγωνω απολυτα με τα λεγομενα του φιλου kojito σταματηστε τις κοντρες και ενωστε τις δυναμεις σας και να ειστε σιγουροι πως εαν γινει αυτο θα καταφερετε κατι παρα πολυ καλο.
kotzito
Mε 2 αγωνιστικες κεκλεισμενων τιμωρηθηκε ο Απολλων Πατρων για τα οσα συνεβησαν στο παιχνιδι με το Περιστερι.Καιρος ηταν να τιμωρηθει ο Απολλων για τα αισχη που γινονται σε αρκετα παιχνιδια στην Πατρα.Κριμα παντως για την πλειοψηφια των φιλαθλων που πανε για να δουνε μπασκετ και να υποστηριξουν τον Απολλωνα και οχι για να πετανε καφεδες,κερματα κτλ.Αν και πιστευω οτι σε περιπτωση που κανουν εφεση οι Πατρινοι ειναι αρκετα πιθανο να μειωθει η ποινη.
kotzito
Καταγμα στο δαχτυλο του χεριου του υπεστη ο Θοδωρης Σιουτης.Ετσι θα απουσιασει απο τους κρισιμους αγωνες της Δαφνης για 20-30 μερες.Ιδιαιτερα ατυχος ο Θοδωρης,καθως πριν 2 μηνες περιπου ειχε ξανατραυματιστει στο γονατο και ειχε μεινει εξω για εναμιση μηνα.Καλη αναρρωση!
yiagos
Tα προγνωστικα μου για το Σαββατο:

ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ 1(πιστευω βεβαια οτι θα γινει καλο παιχνιδι,θα νικησει ο ΑΓΟΡ καθως εχει 2 ηττες δεν νομιζω και 3)
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 2 (Καλο παιχνιδι και αυτο,2 μονο και μονο επειδη το Παγκρατι ειναι αδιαφορο)
ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΑΣ - ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 1 (Ολυμπιαδα και λογω εδρας και λογω υλικου)
ICBS ΔΙΕΘΝ. ΚΟΛΛΕΓΙΟ - ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 2 (ανετο διπλο της Δαφνης στο Κολλεγιο)
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 1 (Σε καθε αλλη περιπτωση θα ελεγα 2 διοτι το Περιστερι δεν παιζει μπασκετ,παρ ολα αυτα απο τον αγωνα με Καοδ φανηκε οτι δεν θελουν το Περιστερι να χασει)
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ 1 (αμφιρροπο παιχνιδι,χωρις αγχος και οι 2 ομαδες καλο μπασκετακι θα παιχτει,Νηαρ στον ποντο)
ΞΑΝΘΗ ΑΣ - ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 1 (Το παιχνιδι της αγωνιστικης η Ξανθη και λογω εδρας αλλα και υλικου)
ΜΕΝΤ - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ 2 (με οποιαδηποτε αλλη ομαδα θα ελεγα κατα του Απολλων αλλα η Μεντ δεν μπορει)


Συνεχιζω να πιστευω οτι η 3η ομαδα που θα πεσει ειναι ο Ερμης...για φανταστειτε να μην εκανε και την εξαιρετικη αρχη με το 5-0!!!
g_s_peristerioy
Το Περιστέρι φίλε δραμινέ έχει την καλύτερη διαφορά πόντων, τη δεύτερη καλύτερη άμυνα και την τρίτη καλύτερη επίθεση. Οπως θα είδες επίσης, ΚΑΜΙΑ αθλητική εφημερίδα δεν έγραφε τίποτα για διαιτησία την Κυριακή, οπότε η δική σου άποψη χάνει εντελώς την αξία της. Και για να μην έχεις αμφιβολίες, πάμε ένα στοίχημα για το Σάββατο; Σου δίνω και 20 πόντους υπέρ του Ηρακλή.
yiagos
QUOTE(g_s_peristerioy @ Apr 7 2009, 23:34 ) *
Το Περιστέρι φίλε δραμινέ έχει την καλύτερη διαφορά πόντων, τη δεύτερη καλύτερη άμυνα και την τρίτη καλύτερη επίθεση. Οπως θα είδες επίσης, ΚΑΜΙΑ αθλητική εφημερίδα δεν έγραφε τίποτα για διαιτησία την Κυριακή, οπότε η δική σου άποψη χάνει εντελώς την αξία της. Και για να μην έχεις αμφιβολίες, πάμε ένα στοίχημα για το Σάββατο; Σου δίνω και 20 πόντους υπέρ του Ηρακλή.


Σου ξαναλεω,ο Καοδ ειναι σοβαρη ομαδα,με σοβαρους ανθρωπους και δεν καθεται να ασχοληθει με ανακοινωσεις κλπ.Παντως ακουσε με,η διαιτησια,ειδικα στο 4ο δεκαλεπτο,επαιζε 65-35 υπερ του Περιστεριου.Και επαναλαμβανω,δεν ειναι δυνατον να πρεσαρει το Περιστερι για να γυρισει το παιχνιδι και να κερδιζει αυτο τα φαουλ και να εκτελει συνολικα 39(!) ελευθερες βολες...Οσο για τον αγωνα με τον Ηρακλη αν σας βγει ο Lewis τοτε θα κερδισετε,αν οχι...

QUOTE(g_s_peristerioy @ Apr 7 2009, 23:34 ) *
Το Περιστέρι φίλε δραμινέ έχει την καλύτερη διαφορά πόντων, τη δεύτερη καλύτερη άμυνα και την τρίτη καλύτερη επίθεση. Οπως θα είδες επίσης, ΚΑΜΙΑ αθλητική εφημερίδα δεν έγραφε τίποτα για διαιτησία την Κυριακή, οπότε η δική σου άποψη χάνει εντελώς την αξία της. Και για να μην έχεις αμφιβολίες, πάμε ένα στοίχημα για το Σάββατο; Σου δίνω και 20 πόντους υπέρ του Ηρακλή.


Και να ξερεις οτι εγω ποτε δεν αμφισβητησα το Περιστερι,εχει καλους παικτες,το μονο αρνητικο για μενα ειναι οτι στηριζεται αποκλειστηκα σε εναν παικτι,τον Lewis.Αν βαλει κανα καλαθι ο Δεσπος και αν βαλει κανα τριποντο ο Μοσχοβιτης...βεβαια ο Lewis ειναι παικταρα δεν μπορω να πω...ισως να ειμαι υπερβολικος αλλα τουλαχιστον στον αγωνα στη Δραμα,το παιχνιδι του Περιστεριου ηταν η μπαλα στον Lewis και isolation game!!!
kesariani 4ever
QUOTE(yiagos @ Apr 7 2009, 23:46 ) *
Σου ξαναλεω,ο Καοδ ειναι σοβαρη ομαδα,με σοβαρους ανθρωπους και δεν καθεται να ασχοληθει με ανακοινωσεις κλπ.Παντως ακουσε με,η διαιτησια,ειδικα στο 4ο δεκαλεπτο,επαιζε 65-35 υπερ του Περιστεριου.Και επαναλαμβανω,δεν ειναι δυνατον να πρεσαρει το Περιστερι για να γυρισει το παιχνιδι και να κερδιζει αυτο τα φαουλ και να εκτελει συνολικα 39(!) ελευθερες βολες...Οσο για τον αγωνα με τον Ηρακλη αν σας βγει ο Lewis τοτε θα κερδισετε,αν οχι...



Και να ξερεις οτι εγω ποτε δεν αμφισβητησα το Περιστερι,εχει καλους παικτες,το μονο αρνητικο για μενα ειναι οτι στηριζεται αποκλειστηκα σε εναν παικτι,τον Lewis.Αν βαλει κανα καλαθι ο Δεσπος και αν βαλει κανα τριποντο ο Μοσχοβιτης...βεβαια ο Lewis ειναι παικταρα δεν μπορω να πω...ισως να ειμαι υπερβολικος αλλα τουλαχιστον στον αγωνα στη Δραμα,το παιχνιδι του Περιστεριου ηταν η μπαλα στον Lewis και isolation game!!!

Για εμενα παντως το Περιστερι δεν στηριζεται αποκλειστικα στον LEWIS διοτι υπαρχουν πολλες επιλογες οπως Δεσπος,Τσαματος,Μαργαριτης,Μπουτσι,Μοσχοβι
της,Δεληγιαννης,Κουμουλος.Μπορει να βρισκεται τον τελευταιο καιρο σε αγωνιστικη καμψη αλλα παραμενει το μεγαλο φαβορι για ανοδο στην Α΄1.Τωρα οσον αφορα την διαιτησια στον μεταξυ σας αγωνα νομιζω οτι εχεις δικιο μιας και την ιδια αποψη ακουσα και απο πολλους αλλους που ειδαν το DVD του αγωνα.
profitisilias9
Και εγώ πιστεύω ότι το Περιστέρι είναι μακράν η πιο πλήρης ομάδα του πρωταθλήματος! Στον αγώνα με τον Απόλλωνα στην Πάτρα, εκτός από τον Λιούις, εξαιρετικός ήταν ο Μαργαρίτης, πολύ καλός οργανωτής ο Μοσχοβίτης, ο Δέσπος κυριάρχησε κα΄τω από τα δύο καλάθια, ενώ και ο Μάντζαρης ήταν πάρα πολύ καλό αμυντικό εργαλείο! Αρα, η ομάδα των δυτικών προσατείων μόνο ομάδα του ενός δεν είναι! Συν ότι ο Καραγιάννης έχει φάει την κατηγορία με το κουτάλι!
kurtinaitis
[quote name='yiagos' date='Apr 7 2009, 22:46 ' post='289815']
Σου ξαναλεω,ο Καοδ ειναι σοβαρη ομαδα,με σοβαρους ανθρωπους και δεν καθεται να ασχοληθει με ανακοινωσεις κλπ.

Το αν είναι σοβαρή ομάδα ο ΚΑΟΔ φίλε μου θα φανεί σε 2-3 βδομάδες στο εντός με την Ξάνθη. Πέρα από τα αγωνιστικά το πιο σημαντικό κομμάτι για ένα σύλλογο που σέβεται τον εαυτό του είναι η αξιοπρέπεια.




GREER
Παλικαρια που δινετε προγνωστικα. Καντε λιγο πιο λεπτομερης αναλυση των επιλογων σας, εαν θελετε και μπορειτε,γιατι τα παιζουμε με χαντικαπ στο ιντερνετικο στοιχημα!!! smiley.gif
yiagos
Aλλο αυτο και εγω πιστευω οτι θα το κανουμε πιο φιλικο το παιχνιδι,διοτι πριν 3 χρονια η Ξανθη μας ειχε δωσει ενα παιχνιδι εκει και τωρα που το εχουν αναγκη επειδη μας συμφερει να υπαρχει μια ακομα ομαδα εδω κοντα δεν εχουμε προβλημα βαθμολογικο,γιατι να μην παιξουμε πιο χαλαρα???Το ιδιο θα μπορουσε να συμβει με Απολλων-Ολυμπιαδα αλλα απο κει δε βλεπω φως...
kesariani 4ever
QUOTE(GREER @ Apr 8 2009, 13:39 ) *
Παλικαρια που δινετε προγνωστικα. Καντε λιγο πιο λεπτομερης αναλυση των επιλογων σας, εαν θελετε και μπορειτε,γιατι τα παιζουμε με χαντικαπ στο ιντερνετικο στοιχημα!!! smiley.gif

Tα προγνωστικα μου για αυτην την εβδομαδα εχουν:

1)ΡΕΘΥΜΝΟ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ Θεωρω οτι τριτη συνεχομενη ηττα δεν κανουν οι κρητικοι.Επισης η Ερυθραια εκτος ειναι πολυ αδυναμη προτεινω 1
2)ΠΑΓΚΡΑΤΙ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Ειδα τους ροσονερι την προηγουμενη εβδομαδα και με απογοητευσαν.Ειναι ομως τοπικο ντερμπι και θα γινει ματσαρα.Σε αντιθεση ο ΗΛΥ ειναι σε καλη κατασταση προτεινω 2
3)ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΤΡΩΝ - ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ Ο πιο καθαρος ασσος τηε εβδομαδας.Σαφως καλυτερη ομαδα η Ολυμπιαδα και θελει την νικη προτεινω 1
4)ICBS - ΔΑΦΝΗ Την Δαφνη οσο την καταπολεμουν(τραυματισμοι) γινεται πιο δυνατη ενω το κολλεγιο δεν πειθει ειδικα στις τελευταιες αγωνιστικες Προτεινω 2
5)ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΗΡΑΚΛΗΣ Και αυτο γιαμενα ειναι ευκολο ματσακι μιας και το ΓΣΠ θελει πολυ την νικη ενω ο γηραιος ειναι απογοητευμενοι Προτεινω 1
6)ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΔΡΑΜΑ Θεωρω οτι θα γινει ντερμπι μιας και οι 2 ομαδες ειναι αδιαφορες και θα παιξουν ανοιχτα Προτεινω 1 λογω της εδρας κυριως
7)ΞΑΝΘΗ - ΑΙΓΙΟ Συνεχιζω και βλεπω την σωτηρια των ακριτων.Βλεπω να γινεται δυνατο ματσακι και να επικρατουν οι ακριτες κυριως λογω δυνατης εδρας Προτεινω 1
8)ΜΕΝΤ - ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΑΤΡΩΝ Προβλεπω οτι η ενωση θα κερδισει το συγκεκριμενο ματσακι.Προτεινω 1
yiagos
QUOTE(GREER @ Apr 8 2009, 13:39 ) *
Παλικαρια που δινετε προγνωστικα. Καντε λιγο πιο λεπτομερης αναλυση των επιλογων σας, εαν θελετε και μπορειτε,γιατι τα παιζουμε με χαντικαπ στο ιντερνετικο στοιχημα!!! smiley.gif


Σε ποια σελιδα???Σε παρακαλω μπορεις να μου την γραψεις εδω????
glide22
QUOTE(kesariani 4ever @ Apr 8 2009, 17:40 ) *
Tα προγνωστικα μου για αυτην την εβδομαδα εχουν:

1)ΡΕΘΥΜΝΟ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ Θεωρω οτι τριτη συνεχομενη ηττα δεν κανουν οι κρητικοι.Επισης η Ερυθραια εκτος ειναι πολυ αδυναμη προτεινω 1
2)ΠΑΓΚΡΑΤΙ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Ειδα τους ροσονερι την προηγουμενη εβδομαδα και με απογοητευσαν.Ειναι ομως τοπικο ντερμπι και θα γινει ματσαρα.Σε αντιθεση ο ΗΛΥ ειναι σε καλη κατασταση προτεινω 2
3)ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΤΡΩΝ - ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ Ο πιο καθαρος ασσος τηε εβδομαδας.Σαφως καλυτερη ομαδα η Ολυμπιαδα και θελει την νικη προτεινω 1
4)ICBS - ΔΑΦΝΗ Την Δαφνη οσο την καταπολεμουν(τραυματισμοι) γινεται πιο δυνατη ενω το κολλεγιο δεν πειθει ειδικα στις τελευταιες αγωνιστικες Προτεινω 2
5)ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΗΡΑΚΛΗΣ Και αυτο γιαμενα ειναι ευκολο ματσακι μιας και το ΓΣΠ θελει πολυ την νικη ενω ο γηραιος ειναι απογοητευμενοι Προτεινω 1
6)ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΔΡΑΜΑ Θεωρω οτι θα γινει ντερμπι μιας και οι 2 ομαδες ειναι αδιαφορες και θα παιξουν ανοιχτα Προτεινω 1 λογω της εδρας κυριως
7)ΞΑΝΘΗ - ΑΙΓΙΟ Συνεχιζω και βλεπω την σωτηρια των ακριτων.Βλεπω να γινεται δυνατο ματσακι και να επικρατουν οι ακριτες κυριως λογω δυνατης εδρας Προτεινω 1
8)ΜΕΝΤ - ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΑΤΡΩΝ Προβλεπω οτι η ενωση θα κερδισει το συγκεκριμενο ματσακι.Προτεινω 1


1. ΡΕΘΥΜΝΟ-ΕΡΥΘΡΑΙΑ (Η πιο αδιάφορη με την χειρότερη ομάδα του πρωταθλήματος...1 με το ζόρι)
2. ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ρισκάρω άσο, οι ροσονέρι έχουν πολύ καιρό να ηττηθούν στην έδρα τους, ενω τον Ηλυσιακό τον παίρνει μια ήττα)
3. ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ-ΕΡΜΗΣ (1 από το Λαγκαδά μέχρι την Πάτρα)
4. ICBS-ΔΑΦΝΗ (Αν όντως η Δάφνη παρουσιαστεί με τόσες ελλείψεις, όλες σε θέσεις γκαρντ, θα δυσκολευτει πολύ...1)
5. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΗΡΑΚΛΗΣ (Πολύ κακό τελευταία το Περιστέρι, λογικά 1 αλλά θα φτύσει "αίμα")
6. ΝΗΑΡ-ΔΡΑΜΑ (Μπορεί και διπλό γιατί ο Κουτρούλιας έχει πρόβλημα με τα δυνατά και βαριά σέντερ τύπου Καρτέλο)
7. ΞΑΝΘΗ-ΑΙΓΙΟ (ο Αναγνωστόπουλος δεν παίζει, οπότε αν αντέξει ο Άλμπερτ και τροφοδοτηθεί σωστά πάμε για 2)
8. ΜΕΝΤ-ΑΠΟΛΛΩΝ (1...Οι μικροί της Ένωσης είναι πολύ ορεξάτοι και θέλουν να κάνουν επιτέλους μια νίκη)
4.
kurtinaitis
QUOTE(yiagos @ Apr 8 2009, 16:39 ) *
Aλλο αυτο και εγω πιστευω οτι θα το κανουμε πιο φιλικο το παιχνιδι,διοτι πριν 3 χρονια η Ξανθη μας ειχε δωσει ενα παιχνιδι εκει και τωρα που το εχουν αναγκη επειδη μας συμφερει να υπαρχει μια ακομα ομαδα εδω κοντα δεν εχουμε προβλημα βαθμολογικο,γιατι να μην παιξουμε πιο χαλαρα???Το ιδιο θα μπορουσε να συμβει με Απολλων-Ολυμπιαδα αλλα απο κει δε βλεπω φως...



Ακριβώς αυτό λέω. Δεν έγινε στον Απόλλωνα όμως στο ματς με την Ξάνθη για να ρίξουν την Ολυμπιάδα. Γιατί παρά την κόντρα τους δεν τους επιτρέπει η φανέλα τους να γίνουν ρεζίλι. Η Δράμα ασφαλώς και δεν έχει την ίδια φανέλα αλλά πως θα δικαιολογηθούν την επόμενη φορά που θα αδικηθούν από τη διαιτησία (όπως με Περιστέρι) και θα θέλουν κάτι να πουν, όταν χαρίζουν έτσι τις νίκες σε κατώτερες ομάδες;
CrossoverOnE
QUOTE(g_s_peristerioy @ Apr 7 2009, 23:34 ) *
Το Περιστέρι φίλε δραμινέ έχει την καλύτερη διαφορά πόντων, τη δεύτερη καλύτερη άμυνα και την τρίτη καλύτερη επίθεση. Οπως θα είδες επίσης, ΚΑΜΙΑ αθλητική εφημερίδα δεν έγραφε τίποτα για διαιτησία την Κυριακή, οπότε η δική σου άποψη χάνει εντελώς την αξία της. Και για να μην έχεις αμφιβολίες, πάμε ένα στοίχημα για το Σάββατο; Σου δίνω και 20 πόντους υπέρ του Ηρακλή.

Και αυτο τι ειναι μετρο συγκρισης;Ειναι απιθανο δηλαδη η ομαδα με τη καλυτερη διαφορα ποντων τη δευτερη καλυτερη αμυνα και τη τριτη καλυτερη επιθεση να μη παιξει καλα σε μια καθολου ευκολη εδρα;και μαλιστα ολοι λενε οτι τελευταια ειναι καπως πεσμενη η ομαδα σας.Οχι γιατι αμα ειναι μετρο συγκρισης τοτε μαλλον ο ΚΑΟΔ βοηθιθικε απο τη διαιτησια αφου χειροτερη διαφορα ποντων εχει κλπ κλπ και παρολα αυτα σας κοντραραμε στα ισα...δε παμε καλα μου φαινεται...

QUOTE(kurtinaitis @ Apr 8 2009, 21:29 ) *
Ακριβώς αυτό λέω. Δεν έγινε στον Απόλλωνα όμως στο ματς με την Ξάνθη για να ρίξουν την Ολυμπιάδα. Γιατί παρά την κόντρα τους δεν τους επιτρέπει η φανέλα τους να γίνουν ρεζίλι. Η Δράμα ασφαλώς και δεν έχει την ίδια φανέλα αλλά πως θα δικαιολογηθούν την επόμενη φορά που θα αδικηθούν από τη διαιτησία (όπως με Περιστέρι) και θα θέλουν κάτι να πουν, όταν χαρίζουν έτσι τις νίκες σε κατώτερες ομάδες;

Εγω θα στεναχωρεθω αν τους δωσουμε το παιχνιδι...και δυστιχως ακομα και να χασουμε γιατι απλα η Ξανθη θα παιξει καλυτερα παλι λογω της καταστασης θα πουν οτι ειναι στημενο αλλα ακριβως με την ιδια λογικη σου φιλε μου...γιατι να βγουν και να κατηγορισουν εμας για στησιμο τη στιγμη που παμπολλες φορες μας εχουν κατασφαξει...δεν μιλαω ποτε για διαιτησιες αλλα αμα μιλησω (οπως και παιδια που υποστηριζουν αλλες ομαδες) θα βγαλουμε κανα βιβλιο...
profitisilias9
QUOTE(kurtinaitis @ Apr 8 2009, 21:29 ) *
Ακριβώς αυτό λέω. Δεν έγινε στον Απόλλωνα όμως στο ματς με την Ξάνθη για να ρίξουν την Ολυμπιάδα. Γιατί παρά την κόντρα τους δεν τους επιτρέπει η φανέλα τους να γίνουν ρεζίλι. Η Δράμα ασφαλώς και δεν έχει την ίδια φανέλα αλλά πως θα δικαιολογηθούν την επόμενη φορά που θα αδικηθούν από τη διαιτησία (όπως με Περιστέρι) και θα θέλουν κάτι να πουν, όταν χαρίζουν έτσι τις νίκες σε κατώτερες ομάδες;


Δεν υπάρχει καμμία κόντρα μεταξύ των δύο ομάδων (Απόλλωνα και Ολυμπιάδας). Η κόντρα υπάρχει μόνο στη φαντασία ορισμένων αρρωστημένων μυαλών που βλέπουν συνεχώς εφιάλτες! Πάντως πολλά θα κριθούν πολλά για την παραμονή στα παιχνίδια της προσεχής αγωνιστικής Ολυμπιάδα-Ερμής Λαγκαδά και Ξάνθη-Κεραυνός Αιγίου. Για το Λαγκαδά δεν ξέρω πολλά πράγματα, αλλά εάν η Ολυμπιάδα ηττηθεί, δεν ξέρω μετά με ποιον τρόπο θα σωθεί. Στο άλλο παιχνίδι, πιστεύω πως ο Κεραυνός είναι καλύτερος σαν ομάδα από την Ξάνθη και θα επικρατήσει.
kesariani 4ever
Παιδια σας ξαναλεω μην υποτιματε την Ξανθη παρα την απωλεια του Αναγνωστοπουλου.Εγω πιστευω οτι ευκολα η δυσκολα η ομαδα αυτη θα καταφερει να επικρατησει του Αιγιου διοτι πανω απο ολα αυτοι οι παιχτες παιζουν με καρδια και ψυχη.Τωρα οσον αφορα το θεμα του παιχνιδιου ΔΡΑΜΑ-ΞΑΝΘΗ καθιστε πρωτα να γινει το ματσακι και μετα μιλαμε.Και στο κατω κατω της γραφης δικο τους ειναι το μαγαζι και οτι θελουν κανουν.Με οποιον θελουν εχουν καλες σχεσεις με οποιον δεν θελουν οχι.Εδω γινονται οργια καθε χρονο και μαλιστα χωρις ανασα και εμεις καθομαστε και ασχολουμαστε με το συγκεκριμενο ματσακι μονο.
CrossoverOnE
QUOTE(kesariani 4ever @ Apr 9 2009, 00:51 ) *
Παιδια σας ξαναλεω μην υποτιματε την Ξανθη παρα την απωλεια του Αναγνωστοπουλου.Εγω πιστευω οτι ευκολα η δυσκολα η ομαδα αυτη θα καταφερει να επικρατησει του Αιγιου διοτι πανω απο ολα αυτοι οι παιχτες παιζουν με καρδια και ψυχη.Τωρα οσον αφορα το θεμα του παιχνιδιου ΔΡΑΜΑ-ΞΑΝΘΗ καθιστε πρωτα να γινει το ματσακι και μετα μιλαμε.Και στο κατω κατω της γραφης δικο τους ειναι το μαγαζι και οτι θελουν κανουν.Με οποιον θελουν εχουν καλες σχεσεις με οποιον δεν θελουν οχι.Εδω γινονται οργια καθε χρονο και μαλιστα χωρις ανασα και εμεις καθομαστε και ασχολουμαστε με το συγκεκριμενο ματσακι μονο.

Προφανως καποιο λογο θα χουν...εγω ειδα το θεμα να ξεκιναει στο ασχετο τη στιγμη που ο Γιαγκος μιλαγε για το παιχνιδι με το Περιστερι και ειπε αυτο που ισχυει...οτι δεν βγαινουμε να κλαιγομαστε στις φυλλαδες και σπανια το χουμε κανει...και απο κει τεθηκε το θεμα του οτι το ποσο σοβαροι ειμαστε θα φανει στο παιχνιδι με τη Ξανθη...ε ας τους να λενε..εγω το ειπα οτι θα ξενερωσω αμα το δωσουμε αλλα ως εκει..ακομα και να μη χρωσταμε κανενα παιχνιδι στη Ξανθη το γνωριζουμε ολοι μας καλα ποσο συμφερει μια βορεια ομαδα να να εχει κι αλλες ομαδες απο πανω οπως και μια απο το νοτο αντιστοιχα....και επαναλαμβανω επειδη λεχθηκε οτι με τι μουτρα θα ζητησουμε τα ρεστα σε μελλοντικη σφαγη μας αν δωσουμε τωρα το παιχνιδι...ας αναρωτηθειτε και με τι μουτρα μπορουν να ζητησουν απο μας ρεστα.....
kurtinaitis
QUOTE(CrossoverOnE @ Apr 9 2009, 07:33 ) *
Προφανως καποιο λογο θα χουν...εγω ειδα το θεμα να ξεκιναει στο ασχετο τη στιγμη που ο Γιαγκος μιλαγε για το παιχνιδι με το Περιστερι και ειπε αυτο που ισχυει...οτι δεν βγαινουμε να κλαιγομαστε στις φυλλαδες και σπανια το χουμε κανει...και απο κει τεθηκε το θεμα του οτι το ποσο σοβαροι ειμαστε θα φανει στο παιχνιδι με τη Ξανθη...ε ας τους να λενε..εγω το ειπα οτι θα ξενερωσω αμα το δωσουμε αλλα ως εκει..ακομα και να μη χρωσταμε κανενα παιχνιδι στη Ξανθη το γνωριζουμε ολοι μας καλα ποσο συμφερει μια βορεια ομαδα να να εχει κι αλλες ομαδες απο πανω οπως και μια απο το νοτο αντιστοιχα....και επαναλαμβανω επειδη λεχθηκε οτι με τι μουτρα θα ζητησουμε τα ρεστα σε μελλοντικη σφαγη μας αν δωσουμε τωρα το παιχνιδι...ας αναρωτηθειτε και με τι μουτρα μπορουν να ζητησουν απο μας ρεστα.....



Κανείς δε ζητάει ρέστα από κανέναν. Αλοίμονο αν η Ολυμπιάδα, το Αίγιο, η Ερυθραία κλπ κατηγορήσουν πως έπεσαν επειδή η Δράμα έδωσε το ματς στην Ξάνθη. Είχαν ένα ολόκληρο πρωτάθλημα να σωθούν και δεν τα κατάφεραν. Δεν μπορεί να τους φταίει ένα ματς. Όμως το θέμα είναι άλλο. Μπορείς να σταθείς στον καθρέπτη και να πεις "εγώ δεν είμαι σαν τους άλλους, εγώ σέβομαι την ιδέα του αθλητισμού και όταν μπαίνω στο γήπεδο δίνω το 100% για να κερδίσω". Αυτό το ερώτημα για εμένα τον ρομαντικό είναι το πιο σημαντικό στην, εξ αποστάσεως, ενασχόληση μου με τον αθλητισμό. Αλλιώς δεν είναι άθλημα αυτό αλλά συμψηφισμός λογιστικής καρτέλας. Αηδίες, με λίγα λόγια....
CrossoverOnE
QUOTE(kurtinaitis @ Apr 9 2009, 12:10 ) *
Κανείς δε ζητάει ρέστα από κανέναν. Αλοίμονο αν η Ολυμπιάδα, το Αίγιο, η Ερυθραία κλπ κατηγορήσουν πως έπεσαν επειδή η Δράμα έδωσε το ματς στην Ξάνθη. Είχαν ένα ολόκληρο πρωτάθλημα να σωθούν και δεν τα κατάφεραν. Δεν μπορεί να τους φταίει ένα ματς. Όμως το θέμα είναι άλλο. Μπορείς να σταθείς στον καθρέπτη και να πεις "εγώ δεν είμαι σαν τους άλλους, εγώ σέβομαι την ιδέα του αθλητισμού και όταν μπαίνω στο γήπεδο δίνω το 100% για να κερδίσω". Αυτό το ερώτημα για εμένα τον ρομαντικό είναι το πιο σημαντικό στην, εξ αποστάσεως, ενασχόληση μου με τον αθλητισμό. Αλλιώς δεν είναι άθλημα αυτό αλλά συμψηφισμός λογιστικής καρτέλας. Αηδίες, με λίγα λόγια....

Δεν διαφωνω σε κατι απο αυτα που λες φιλε μου...πιαστηκα μονο απο αυτο που ειπες οτι "αν το δωσει ο ΚΑΟΔ το ματς μετα πως θα παραπονεθει αν στο μελλον τον σφαξουν"...τον εχουν παρολα αυτα ηδη σφαξει πολλες φορες οποτε υπαρχει και αντιθετη αποψη...με βρισκεις παντως απολυτα συμφωνο σαυτο που λες στη πρωτη γραμμη.Συμφωνω και επαυξανω.Κανεις δεν δικαιουται να γκρινιαζει για διαιτησιες παρα μονο αν η ομαδα του δεν εχει αυτοκτονησει ουτε σε ενα παιχνιδι.Ακριβως γι αυτο και δεν μιλαω ποτε για διαιτησιες ουτε και γω...ο μεγαλυτερος καιμος μου ειναι πως χαθηκε εκεινη η χρονια που υποβιβαστηκαμε απο την Α1...και ναι μας κατεσφαξαν...αλλα χασαμε παρα πολλα παιχνιδια απο δικα μας λαθη και αν ενα απο αυτα το ειχαμε παρει δεν ξερω αυτη τη στιγμη αν θα εγραφα στην Α2 :Ρ Για το θεμα του ρομαντισμου δεν ξερω τι να σου πω..θα ηθελα πολυ να μου κανεις μια λιστα με "ρομαντικες ομαδες".Δικη μου εντυπωση ειναι οτι θα ειναι κενη.Απο την αλλη πιστευω οτι οποιον και να ρωτησεις αν θα επεδιοκε να ειναι ρομαντικος εφοσον ηταν εφικτο, θα σου απαντουσε σιγουρα ΝΑΙ..τουλαχιστον οσοι δεν ειναι ρομαντικοι για το καλο της ομαδας τους και οχι για το καλο της τσεπης τους αυτο θα ελεγαν και ειμαι σιγουρος.Αμα θελεις ομως να ειμαστε ρεαλιστες δεν γινεται απο μονος σου να πας κοντρα στο ρευμα.Για να αλλαξει αυτη η κατασταση πρεπει να συμφωνησουν οοοοοοοοολοι μαζι..αλλα εδω δε συμφωνουν για λιγοτερο δισεπιλυτα θεματα...συνεπως για κανεις μια τετοια "επανασταση" μονος θα πρεπει να σαι πανισχυρος οικονομικα αλλιως εχε γεια...ειμαι βεβαιος οτι βλεποντας το θεμα απ εξω (εξαποστασεως οπως ειπες) ειναι ευκολο να μιλας περι ρομαντισμου...κι εγω απ εξω το βλεπω βεβαια..την ομαδα μου ομως την αγαπαω παρα πολυ κ αν ημουν εγω στο τιμονι δεν ξερω αν θα εβαζα τον ρομαντισμο μου πανω απο το καλο της.Χωρις αυτο να σημαινει οτι θα πουλαγα τη μανα μου για το καλο της ομαδας μου.Απλα ορισμενες φορες αν εκρινα οτι δεν υπαρχει αλλη λυση ενδεχομενως να "υπακουγα" στο συστημα.Ειχα τοποθετηθει αναλογα για οσα ειχαν λεχθει μετα το παιχνιδι ΚΑΟΔ-Ηλυσιακος..ειχα μιλησει για ατζεντιδες κλπ...και αυτο εννοω οταν μιλαω για υπακοη στο συστημα...εξοφθαλμα πραγματα τυπου συγχωνευσης Πανοραματος-Καβαλας τα σιχαινομαι και θα τα σιχαινομουν το ιδιο αν γινοταν για να αβανταρουν τη δικη μου ομαδα αλλα αυτο ειναι κατι διαφορετικο...και τελος γιατι στεκομασαστε περισσοτερο στον αδιαφορο ΚΑΟΔ;Αν τελικα το δωσει το παιχνιδι (ειλικρινα ευχομαι να μη γινει) ο ΚΑΟΔ θα πρεπει να εχει περισσοτερες "τυψεις" η η Ξανθη;Ετσι οπως εχουν τα πραγματα ο ΚΑΟΔ θα παει για βολτα εκει περα χωρις να καιγεται για τιποτα.Η Ξανθη απο την αλλη θα σωθει (αν τελικα νικη απεναντι μας την ωφελησει και δεν εχει χασει νωριτερα τη παραμονη) σε βαρος αλλης ομαδας.Γιατι λοιπον μιλαμε εδω και 3 μερες για την αξιοπρεπεια του ΑΔΙΑΦΟΡΟΥ ΚΑΟΔ;Αν δεν εχει η Ξανθη μεγαλυτερο μεριδιο τοτε εχουν τουλαχιστον το ιδιο.Απο την αλλη ξερει κανενας οτι οποια ομαδα και αν ειναι αυτη που σε βαρος της σωθει η Ξανθη δεν εχει κανει χειροτερα πραγματα απ το συγκεκριμενο παιχνιδι κατα τη διαρκεια της σεζον η και στο παρελθον;
Συγνωμη αν κουρασα.Εχω κατσει μονος μου και εχω σκεφτει πολλες φορες για το θεμα του ρομαντισμου και απλα βρηκα αφορμη να ξεκινησω τετοια κουβεντα.Το θεμα ειναι γενικο παντως και δεν εχει να κανει μονο με τον ΚΑΟΔ και τη Ξανθη.Μπορειτε να βαλετε οποιες ομαδες θελετε αντι των 2.
GREER
QUOTE(yiagos @ Apr 8 2009, 17:41 ) *
Σε ποια σελιδα???Σε παρακαλω μπορεις να μου την γραψεις εδω????

sportingbet.com
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.