Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός- Άρης Τελικός Κυπέλλου 2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Γενικές συζητήσεις
Pages: 1, 2
sacarame
-


Σχόλια για τον τελικό Κυπέλλου... Ας τα γράφουμε εδώ να μην μπλέξουμε σε 2 τόπικς..
Timemaster
Άντε ας αρχίσουνε τα όργανα.

Ξέρει κανείς μήπως που μπορούμε να βλέπουμε τα στατιστικά του παιχνιδιού on-line;

Στον συνήθη ύποπτο Γαλάνη ή στην ΕΟΚ δε βρήκα κάτι.
yorgos
Ήθελα να ξερα αν υπάρχει άλλος τελικός στην Ευρώπη όπου το φαβορί να πληρώνει... 1,02. Ήταν 1,05 αλλά φαίνεται όλη η Ελλάδα έπαιξε Παναθηναϊκό.
manj13
QUOTE(yorgos @ Feb 9 2014, 18:07 ) *
Ήθελα να ξερα αν υπάρχει άλλος τελικός στην Ευρώπη όπου το φαβορί να πληρώνει... 1,02. Ήταν 1,05 αλλά φαίνεται όλη η Ελλάδα έπαιξε Παναθηναϊκό.


Eδω εγινε το 15,5...17,5 tongue.gif στο χαντικαπ..Φαντασου τι εγινε στον ασο του ΠΑΟ...
bbplayer
Πόσα δίνει το διπλό του Άρη?..έτσι για να είμαστε πληροφορημένοι, γιατί κυκλοφορούν κάτι περίεργες φήμες σχετικά με την Τρίπολη. Όχι πώς δεν του το'χω...
bbplayer
καλός χρυσος ο Λάσμε αλλά δεν πολυστροφάρει Μήτσο μου. Οπότε τέλειωνέ το από κει την επόμενη φορά
yorgos
Τραγικός Παπάς....
Περιμένω ματσάρα από Ούκιτς που παίζει καλά σε τέτοια ματς.
manj13
Για την ωρα στον ΠΑΟ νομιζουν ότι θα το παρει η φανελα... 68.gif
thalys
Ευχάριστη έκπληξη της ΔΤ(ή κάτι τρέχει με τον browser μου): To παιχνίδι είναι διαθέσιμο μέσω web tv και στο εξωτερικό: http://www.hprt.gr/webtv-live
yorgos
Ο Άρης χωρίς να καταφέρει αν τρέξει (0 κλεψίματα) πέτυχε 18π στην 1η περίοδο, πάρα πολύ καλά.

Δεν κατάλαβα γιατί δε συνέχισε ο Μαύρο.

Θέλω να γνωρίσω την κομμώτρια των τσιρλίντερ εχθές. Θεά τον έκανε το μουσακά.
38aris
QUOTE(manj13 @ Feb 9 2014, 20:05 ) *
Για την ωρα στον ΠΑΟ νομιζουν ότι θα το παρει η φανελα... 68.gif

Είναι και ο Τανατζής... μη ξεχνιόμαστε
paodynasty
QUOTE(yorgos @ Feb 9 2014, 20:11 ) *
Ο Άρης χωρίς να καταφέρει αν τρέξει (0 κλεψίματα) πέτυχε 18π στην 1η περίοδο, πάρα πολύ καλά.

Δεν κατάλαβα γιατί δε συνέχισε ο Μαύρο.

Θέλω να γνωρίσω την κομμώτρια των τσιρλίντερ εχθές. Θεά τον έκανε το μουσακά.


2ο φάουλ κι αυτός

smiley.gif smiley.gif
bbplayer
QUOTE (manj13 @ Feb 9 2014, 20:05 ) *
Για την ωρα στον ΠΑΟ νομιζουν ότι θα το παρει η φανελα... 68.gif


αρκεί να είναι η φανέλα με το "13" μέσα. Γιατί όταν βγαίνει....


QUOTE (38aris @ Feb 9 2014, 20:11 ) *
Είναι και ο Τανατζής... μη ξεχνιόμαστε


και πώς να ξεχαστούμε? σφαγείο ρε συ!
pinkfloyd
Πεδουλάκης ο ασχετος...
kotzito
Πολυ καλος ο Αρης μεχρι τωρα στηριζομενος κυριως σε Πελεκανο-Βεζενκοφ-Μποχωριδη. Αν ειχε και ενα 5αρι εκτος απο τον Χαριση για να παιξει και μεσα στην ρακετα παραπανω θα μπορουσε να ειχε και λιγο μεγαλυτερη διαφορα. Αν μεινει στα ιδια ποσοστα και στο 2ο ημιχρονο μπορει να το κυνηγησει μεχρι τελους ισως.
Απο την αλλη ο ΠΑΟ στην επιθεση πολλες φορες φαινεται σαν να μην εχει συστημα παλι. Μεχρι τωρα σε αυτο το δεκαλεπτο τον εχει κρατησει ο Καρι ουσιαστικα.
manj13
QUOTE(bbplayer @ Feb 9 2014, 20:15 ) *
αρκεί να είναι η φανέλα με το "13" μέσα. Γιατί όταν βγαίνει....




και πώς να ξεχαστούμε? σφαγείο ρε συ!


Και το 13 υπνωτισμενο είναι...για την ωρα...
Για τον άλλο απαντησες εσυ τελικα...28 δημοσιεύσεις από το...2009 η 29η για Τανατζη!!!!Αβυσσος....
Απαραδεκτη εμφανιση...Αν γινει κανα μπαμ με ΤΕΤΟΙΑ εμφανιση και στο δευτερο, βλεπω να μην γυριζει από Κρητη ο ΑΡΤΖΙ...
bbplayer
QUOTE (manj13 @ Feb 9 2014, 20:23 ) *
Και το 13 υπνωτισμενο είναι...για την ωρα...
Για τον άλλο απαντησες εσυ τελικα...28 δημοσιεύσεις από το...2009 η 29η για Τανατζη!!!!Αβυσσος....


με 33 λεπτά στη Δράμα στα 33 του και πάλι καλά να λες. Τουλάχιστο όταν είναι μέσα, δεν τρώμε σερί
j-kidd13
Προσωπικη αποψη,μακαρι να το παρει ο Αρης το τροπαιο σημερα...
Θα ναι μεγαλη υποθεση για τα νεα του παιδια...
yorgos
Και με 30 να χάσει ο Άρης, με τέτοαι εμφάνιση στο πρώτο μέρος και πολλά ηρωικά καλάθια είναι όλοι τους για φίλημα. Μούρτος και Μποχωρίδης παίζουν λες κι έχουν παίξει 5 τελικούς ο καθένας τους.
Dred11
Πολύ καλός ο Άρης μέχρι στιγμής. Καλά σουτ με πολύ καλό shot selection. Φοβερός Πελεκάνος, πολύ καλός Ασημακόπουλος.
Timemaster
Για την ώρα καλά κρατάμε αλλά προβλέπω στο δεύτερο μέρος να γίνεται επανάληψη του προηγούμενου τελικού.
rolleyes.gif

Ως τώρα πάντως ο ήρωας του Άρη είναι ο Ασημακόπουλος που έβγαλε εκτός τους σέντερ του ΠΑΟ και έχει +6 στο σκοράρισμα.
manj13
QUOTE(j-kidd13 @ Feb 9 2014, 20:30 ) *
Προσωπικη αποψη,μακαρι να το παρει ο Αρης το τροπαιο σημερα...
Θα ναι μεγαλη υποθεση για τα νεα του παιδια...


Εχεις τελικα ΕΝΤΕΛΩΣ απηυδησει με Αρτζι...σε βαθμο τρολλαρισματος tongue.gif
paodynasty
Νομίζω ότι ο Αρης το θέλει περισσότερο και ο Παναθηναικός δεν έχει την πολυτέλεια να μην έχει το Γκιστ αφου βασίζει το παιχνίδι του στην άμυνα. Πάντως μπαίνοντας ο Λάσμε πιστεύω ότι θ'ανοίξει και η διαφορά, ο Αρης θα πάει σε 3ποντα τραβηγμένα και είναι θα είναι πολύ δύσκολο να μείνει στο παιχνίδι.

Πάντως εγώ το ευχαριστιέμαι, είναι ντέρμπυ απ'τα παλιά και πολύ μεγάλο μπράβο σε αυτόν τον Αρη με αυτό το budget και με τα νέα παιδιά, όσο κι αν η ομάδα μου είναι κατώτερη, για την ώρα, της περίστασης
38aris
QUOTE(manj13 @ Feb 9 2014, 20:23 ) *
Και το 13 υπνωτισμενο είναι...για την ωρα...
Για τον άλλο απαντησες εσυ τελικα...28 δημοσιεύσεις από το...2009 η 29η για Τανατζη!!!!Αβυσσος....
Απαραδεκτη εμφανιση...Αν γινει κανα μπαμ με ΤΕΤΟΙΑ εμφανιση και στο δευτερο, βλεπω να μην γυριζει από Κρητη ο ΑΡΤΖΙ...

Σωστή απάντηση.. κάτσε μέτρα τις δημοσιεύσεις μου αν αυτό σε βοηθά.Διαβασέ τες κιόλας..
Μεγάλο το κενό του Γκιστ για την ώρα, αλλά δεν είναι δικαιολογία για ομάδα με δεκαπλάσιο μπάτζετ.
Ανόρεκτος ο Παναθηναικός.
Αλλά στο δεύτερο μιλάει ο Ταναζής......
Zoys
QUOTE(j-kidd13 @ Feb 9 2014, 20:30 ) *
Προσωπικη αποψη,μακαρι να το παρει ο Αρης το τροπαιο σημερα...
Θα ναι μεγαλη υποθεση για τα νεα του παιδια...

Είτε το πάρει είτε όχι οι φίλοι του Άρη πρέπει να είναι υπερήφανοι για αυτό που έδειξαν τα παιδιά της ομάδας στο πρώτο ημίχρονο - εδώ για κάποιον λόγο έχω αισθανθεί εγώ υπερήφανος tongue.gif . Δείχουν μεγάλη ωριμότητα και επίγνωση της σημαντικότητας του τελικού (παρά τις φιλότιμες και διαρκείς προσπάθειες της ΕΟΚ να τον υποβαθμίσει πλήρως) και έχουν συνδυάσει πολύ καλά και το νεανικό πνεύμα, αλλά και την εμπειρία του ρόστερ τους. Φοβόμουν ότι χωρίς Αγγέλου μπορεί να τους καταστρέψει το άγχος, αλλά ακόμα κι όταν έμειναν πίσω με 7 δεν πτοήθηκαν.
thalys
QUOTE (38aris @ Feb 9 2014, 20:35 ) *
Αλλά στο δεύτερο μιλάει ο Ταναζής......


Τανατζής man. Τουλάχιστον γραφ'το σωστά.

Ωραίοι οι νέοι του Άρη ως τώρα.
sacarame
Μην ξαναδώ σχόλιο για διαιτησία... Μείνετε στα του ματς.
bbplayer
QUOTE (j-kidd13 @ Feb 9 2014, 20:30 ) *
Προσωπικη αποψη,μακαρι να το παρει ο Αρης το τροπαιο σημερα...
Θα ναι μεγαλη υποθεση για τα νεα του παιδια...


...μεγαλύτερη θα είναι να πάρει ένα ακόμα ο Μήτσος 38.gif
38aris
QUOTE(Zoys @ Feb 9 2014, 20:37 ) *
Είτε το πάρει είτε όχι οι φίλοι του Άρη πρέπει να είναι υπερήφανοι για αυτό που έδειξαν τα παιδιά της ομάδας στο πρώτο ημίχρονο - εδώ για κάποιον λόγο έχω αισθανθεί εγώ υπερήφανος tongue.gif . Δείχουν μεγάλη ωριμότητα και επίγνωση της σημαντικότητας του τελικού (παρά τις φιλότιμες και διαρκείς προσπάθειες της ΕΟΚ να τον υποβαθμίσει πλήρως) και έχουν συνδυάσει πολύ καλά και το νεανικό πνεύμα, αλλά και την εμπειρία του ρόστερ τους. Φοβόμουν ότι χωρίς Αγγέλου μπορεί να τους καταστρέψει το άγχος, αλλά ακόμα κι όταν έμειναν πίσω με 7 δεν πτοήθηκαν.

Όντως συμφωνώ και ασχετα με το αποτέλεσμα η ομάδα έδειξε στο γήπεδο αυτό που όλοι θέλουν να βλέπουν: πάθος και πίστη για τη νίκη.
Μακάρι να αντέξουμε με τα σουτ και αν συνεχίσουμε έτσι και στα ριμπάουντ θα το παλέψουμε
SteelGandalf
Πολλές κι εξαιρετικές οι απόψεις σας παιδιά.

Πραγματικά πρόκειται για απόδειξη της ποιότητας του συγκεκριμένου φόρουμ!!!

Τι να πρωτό σχολιάσω δεν ξέρω.

Ο Άρης πραγματικά είναι για φίλημα στο πρώτο ημίχρονο. Μεταξύ μας, κι εγώ φοβάμαι πως το 2ο ημίχρονο μπορεί να είναι διαφορετικό. Μακάρι να μην είναι.

Η διαφορά στο μπάτζετ απλά δεν υπάρχει. Ο Άρης αν είχε 2-3 καλούς ξένους, θα ήταν ΑΛΛΗ ΟΜΑΔΑ. Θα ήταν πραγματικός ΑΡΗΣ που θα διεκδικούσε τίτλους. Η ομάδα μου, αποτελεί την απόδειξη πως οι μεγάλες ομάδες δεν χρειάζονται, απαραίτητα, ΤΑ εκατομμύρια ευρώ για να δημιουργηθούν.
Timemaster
τα μέσα της Θεσσαλονίκης από την αρχή του παιχνιδιού σταμάτησαν να σχολιάζουν live το παιχνίδι
και μιλάνε για επεισόδια μέσα στο γήπεδο με τα ΜΑΤ να έχουν μπει στις κερκίδες δημιουργώντας ζώνες και χωρίζοντας τους οπαδούς.
Αν αυτό ισχύει τότε ήταν τέλειο το σχέδιο να δοθούν εισιτήρια μόνο στην Κρήτη (που τα πήραν συντριπτικά οπαδοί του ΠΑΟ) και εν συνεχεία να χωρίσουν το γήπεδο.

Πάντως η ΔΤ δείχνει μια τελείως διαφορετική εικόνα μέσα και έξω από το γήπεδο.

Στα αγωνιστικά τώρα
πριν από το παιχνίδι δε πίστευα πως υπάρχει περίπτωση να έχουμε περισσότερους πόντους στο ζωγραφιστό, περισσότερες ασίστ και λιγότερα λάθη στο ημίχρονο. Τα στατιστικά στοιχεία που ουσιαστικά μας πληγώνουν όλη την χρονιά.
manj13
Φωτσης...Μετα το Μητσο ότι πιο ΑΝΙΩΘΟ υπαρχει στο ελληνικο μπάσκετ... 41.gif
j-kidd13
QUOTE(manj13 @ Feb 9 2014, 20:34 ) *
Εχεις τελικα ΕΝΤΕΛΩΣ απηυδησει με Αρτζι...σε βαθμο τρολλαρισματος tongue.gif

Οχι απλα δεν μου λεει κατι ο συγκεκριμενος θεσμος γενικα, ουτε το να παρω ενα ακομα κυπελλο...
Ενω για τον Αρη και τα πιτσιρικια του θα ναι σημαντικο να παρουν εναν τιτλο...
Προτιμω να παρει τον πρωτο του τιτλο ο νεαρος Μποχωριδης η ο Μουρτος, παρα ενα ακομα κυπελλο ο 33χρονος Διαμαντιδης που εχει σηκωσει τα παντα.
belalik
Τωρα, δε λεω και τιποτα καινουριο..

Παντως επειδη εβλεπα και τον ισπανικο τελικο - ειναι για λυπηση μετα η εικονα του αντιστοιχου ελληνικου ματς. Δυστυχως..


Και εκτος του γεγονοτος οτι εκει εχουν final-8 κλπ, εστω και μεμονωμενα στο ενα ματς του τελικου, ειναι απογοητευτικη η συγκριση..


ΥΓ - Δε μιλαω μπασκετικα, αν και εκει ισχυει .. Μιλαω κυριως για τη γαρνιτουρα, θεατες, συνθηματα, ΜΑΤ, γηπεδο, μεταδοση (το ειδα σε καλη ποιοτητα απο την κανονικη ισπανικη τηλεοραση) κλπ κλπ..

Μιζερια..
AKRG
25-7 σερί !!

Έσφιξε η άμυνα .. τελείωσε η υπόθεση κούπα.
manj13
Δυστυχως ο ρομαντισμος κι ο νεανικος ενθουσιασμος δε φτανει στην πργματικη μαχη με μπαρουτοκαπνισμένους βετεράνους...Σιγουρα όμως θα ναι μια τεραστια εμπειρια για τους φερέλπιδες του Αρη και του ελληνικου μπάσκετ κατ επεκταση...Διαμαντίδης,Σπανουλης,Φωτσης δεν θα υπαρχουν αιωνια στα παρκε...Χρειαζεται νέο αιμα να λαξευτει με το ιδιο ενστικτο...
Dred11
Ο σεβασμός στον αντίπαλο και στο θεσμό απαιτεί ο Παναθηναικός να συνεχίσει με ένταση και να τελειώσει το ματς με πάνω από 100 πόντους.
SteelGandalf
Το χειρότερο για τον Άρη δεν είναι η απώλεια του τροπαίου. Αυτό, ούτως ή άλλως, ήταν δύσκολο να το πετύχει.

Είναι πως με την εμφάνιση του 2ου ημιχρόνου, χαλάει την καταπληκτική εικόνα του 1ου.

Θα τον προτιμούσα πιο σταθερό στα δύο ημίχρονα κι ας έχανε στο τέλος. Εδώ και 12 λεπτά, δεν μπορούμε να σκοράρουμε ούτε με αίτηση...
38aris
το μοιραίο επήλθε.
Η "γιορτή" της ΕΟΚ δε χάλασε.Ο κόσμος είναι μοιρασμένος και χωρίς διακριτικά.
Συνθήματα μη υβριστικά, πολλά μπράβο στην ΕΟΚ.
Μπράβο στην ομάδα του ΑΡΗ. Αν υπήρχαν και ξένοι στο ρόστερ μπορεί να ήταν διαφορετικά.
Ενα δεκάλεπτο ήταν αρκετό για τον Παναθηναικό.
ΥΓ: Για τα υβριστικά ποιός θα τιμωρηθεί?
bbplayer
sto +30 βάλε Χαραλαμπό ρε Αρτζι, όχι τον Παππά! Ελεος
manj13
QUOTE(SteelGandalf @ Feb 9 2014, 21:13 ) *
Το χειρότερο για τον Άρη δεν είναι η απώλεια του τροπαίου. Αυτό, ούτως ή άλλως, ήταν δύσκολο να το πετύχει.

Είναι πως με την εμφάνιση του 2ου ημιχρόνου, χαλάει την καταπληκτική εικόνα του 1ου.

Θα τον προτιμούσα πιο σταθερό στα δύο ημίχρονα κι ας έχανε στο τέλος. Εδώ και 12 λεπτά, δεν μπορούμε να σκοράρουμε ούτε με αίτηση...


Υπολογισε ότι το νεαρο της ηλικιας οσο πιο γρηγορα φουντωνει τον ενθουσιασμο τοσο ευκολα τον παιρνει στη στραβη από κατω η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ wink.gif
Όταν παιζαμε μικροι όταν είμασταν κοντα τρωγαμε σιδερα μολις μεγαλωνε η διαφορα πολλοι το παραταγαν...
38aris
QUOTE(manj13 @ Feb 9 2014, 21:18 ) *
Υπολογισε ότι το νεαρο της ηλικιας οσο πιο γρηγορα φουντωνει τον ενθουσιασμο τοσο ευκολα τον παιρνει στη στραβη από κατω η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ wink.gif
Όταν παιζαμε μικροι όταν είμασταν κοντα τρωγαμε σιδερα μολις μεγαλωνε η διαφορα πολλοι το παραταγαν...

Συμφωνώ απόλυτα.
SteelGandalf
QUOTE(manj13 @ Feb 9 2014, 22:18 ) *
Υπολογισε ότι το νεαρο της ηλικιας οσο πιο γρηγορα φουντωνει τον ενθουσιασμο τοσο ευκολα τον παιρνει στη στραβη από κατω η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ wink.gif
Όταν παιζαμε μικροι όταν είμασταν κοντα τρωγαμε σιδερα μολις μεγαλωνε η διαφορα πολλοι το παραταγαν...


Στις "αλάνες" αναφέρεσαι; Εδώ μιλάμε για επαγγελματίες αθλητές και αυτό δεν το θεωρώ δικαιλογία.

Δηλαδή να μη μπορείς να πετύχεις καλάθι ούτε αμαρκάριστος (τώρα μόλις μπήκε και βγήκε η μπάλα από ένα lay up του Μούρτου, αν δεν σε θέλει κιόλας);
thalys
Το αναφέρει για να εξηγήσει ότι οι νεαρότεροι αθλητές δυσκολεύονται περισσότερο να διαχειριστούν τον αγώνα και τα συναισθήματα τους. Νομίζω ισχύει σε γενικές γραμμές ανεξάρτητα αν μιλάμε για ερασιτέχνες ή επαγγελματίες. Αν και προφανώς ο 22χρονος επαγγελματίας (πρέπει να) είναι καλύτερος σε αυτό από τον 22χρονο ερασιτέχνη.
Dred11
Α ρε Βεζένκοφ. Ήρθες με 25 χρόνια καθυστέρηση. Με Βεζένκοφ αντί για Λυπηρίδη ο Άρης θα είχε 4 ευρωπαικά.
SteelGandalf
Εντάξει ρε παιδιά, δεν αντιλέγω.

Άλλο όμως το να μην μπορείς να βάλεις καλάθι με κανέναν τρόπο. Θα μου πείτε, πρώτη φορά είναι που συμβαίνει αυτό στον Άρη; Όχι βέβαια, αλλά από την στιγμή που σου ξέφυγε το παιχνίδι και αντιλήφθηκες πως το έχεις χάσει, χαλάρωσε και παίξε χωρίς άγχος. Ούτε βολές μπορούν να βάλουν...
manj13
QUOTE(SteelGandalf @ Feb 9 2014, 21:21 ) *
Στις "αλάνες" αναφέρεσαι; Εδώ μιλάμε για επαγγελματίες αθλητές και αυτό δεν το θεωρώ δικαιλογία.

Δηλαδή να μη μπορείς να πετύχεις καλάθι ούτε αμαρκάριστος (τώρα μόλις μπήκε και βγήκε η μπάλα από ένα lay up του Μούρτου, αν δεν σε θέλει κιόλας);


Να πω κατι που πιστευω...Τη διαφορα μεταξυ ων επαγγελματιων ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ την κανει ΕΠΙΣΗΣ το ιδιο πραγμα...Ποσοι αγωνες γυρισαν με το ψυχρο αιμα επαγγελματιων και σε ποσους η διαφορα μεγαλωνε διαρκως...Ποσο επαγγελματισμο να χουν ψησει μεσα τους ΑΠΟ ΤΩΡΑ τα παιδια του Αρη rolleyes.gif ...Οσο είχαμε κι εμεις στις αλανες όταν -όπως σημερα ο Παναθηναικος- αυτοι που ηταν μεγαλύτεροι και καλυτεροι μας μας ισοπεδωναν ενώ στην αρχη του ματς πιστεύαμε ότι θα τους φαμε τα λαρυγγια tongue.gif
38aris
Φοβερή η εικόνα με όλο το γήπεδο να χειροκροτεί στο πόδι.
Φήμες λένε για Τσαγκρώνη διάδοχο του Στερν μετά από αυτή την επιτυχία...
belalik
Άσχετο .. Μου αρέσει ο Μποχωρίδης, είναι δυνατός, εκρηκτικός - έχει καλά στοιχεία. Πρέπει όμως να βελτιώσει το στατικό του σουτ, έχει πολύ κακό μηχανισμό..
manj13
QUOTE(bbplayer @ Feb 9 2014, 21:15 ) *
sto +30 βάλε Χαραλαμπό ρε Αρτζι, όχι τον Παππά! Ελεος



ΜΕΤΑΝΟΗΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!! smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.