Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΣΑΚΕ All Star Game 2013
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Γενικές συζητήσεις
PanosIlio
Φηφίσατε?????? smiley.gif http://www.esake.gr/main/index.php?pl=40&a...ar=&smnu=49

Κοίτα που θα κάνουμε και All-Star Game rolleyes.gif

Για να μην είμαι απαισιόδοξος... Ελπίζω η φετινή διοργάνωση να θυμίσει κάτι από τα παλιά και όλοι όσοι θα συμμετάσχουν να μην το κάνουν σαν αγγαρεία smile.gif

Σχετικά links:
http://www.esake.gr/main/index.php?pl=2&am...XJ0aWQ9NjMzMg==
http://www.esake.gr/main/index.php?pl=2&am...XJ0aWQ9NjMzNA==
http://www.esake.gr/main/index.php?pl=2&am...XJ0aWQ9NjM1MQ==
benchwarmer
Είναι η πρώτη χρονιά που τα ονόματα μου προκαλούν τέτοια απελπισία που δεν ψήφισα καν...
gratipa1929
Η πλήρης απαξίωση του All Star Game φέτος για πολλούς και διάφορους λόγους που ξέρουμε οι περισσότεροι (μηδενική διαφήμιση, χαμηλό επίπεδο παικτών, απουσία σοβαρής οργάνωσης μέχρι στιγμής)... Καλύτερα να μην γινόταν καθόλου.
PanosIlio
Συνέντευξη Τύπου, roster ομάδων, διαγωνισμοί.

http://www.sport24.gr/Basket/ElladaBasket/...me.2155887.html

Εγώ δεν είμαι και τόσο απαισιόδοξος πάντως, νομίζω πως θα έχει καλό θέαμα, τηρουμένων των αναλογιών πάντα. smiley.gif

Μακάρι να μην διαψευστώ bball.gif

Number11


Με διαφορά οι πιο ωραίες και εντυπωσιακές εμφανίσεις ελληνικού all star game.
Σημειώστε πως οι εμφανίσεις μεταξύ τους είναι εντελώς διαφορετικές και στα σχέδια, αλλά και στις γραμματοσειρές.

Ο διαγωνισμός καρφωμάτων αναμένεται επίσης εντυπωσιακός... blove.gif
gspara
Συμφωνω, φοβερος ο διαγωνισμος καρφωματων αν και ο ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΜΠΟ δεν νομιζω να εχει προβλημα wink.gif
gallistis
ωραίες εμφανίσεις,πράγματι

πάντως μια φορά κόσμο θα έχει...

λυπάμαι πάντως όλο το κόσμο που θα πάει στη πάτρα από την <<εθνικη οδό>>κορίνθου-πατρών
Magnus92
Ψηφισα κι εγω...

Μονοσταυρι το εριξα ... ΜΙΑ και ΜΟΝΑΔΙΚΗ ψηφο στον γιγαντα... Τζεησον Καπονο tongue.gif


Κατα τ' αλλα το μαυρο μας το χαλι παλι ρε... Πραγματικα τι ασχολειστε με αυτο το εκτρωμα;



ΥΓ και για να μην χαλασω την παραδοση χρονων :















ΤΟ ALL STAR GAME ΜΑΣ ΜΑΡΑΝΕ
SG3ptshooter
Θαυμάζω και τιμώ τον Παναγιώτη απ' το Ίλιον. Για τη μόνιμη αισιοδοξία του, το μωρό της Ρόζμαρι, το τελευταίο μέρος της υπογραφής του κλπ. Κυρίως για το πρώτο, κι η πίστη του στο All-Star Game είναι ενδεικτική.

Μαγευτικό intro στην είδηση:
http://www.esake.gr/main/index.php?pl=2&am...XJ0aWQ9NjQyNA==
QUOTE
Στις «Τρείς αδερφές» του Αντον Τσέχοφ, η Μάσα απευθύνεται προς την Ολγα και την Ιρίνα με την κλασική ατάκα «Στη Μόσχα αδερφές μου, στη Μόσχα» και αυτό ισχύει και στην προκειμένη περίπτωση, με μια αναγκαία γεωγραφική προσαρμογή: Κοινώς, στην Πάτρα αδέρφια μου, στην Πάτρα!

Περιμένω η εναρκτήρια αναφορά στον Τσέχοφ με βάση τις δικές του συγγραφικές επιταγές να λειτουργήσει ως μέρος του θεάματος και να επανέλθει στο κρίσιμο σημείο με απαγγελίες των Ελλήνων στο ημίχρονο, έστω κρυπτικά με διαφημίσεις Stoli στις πινακίδες. wos_sport4.gif
GMF80
Ελπίζω να μη στολίσουν πάλι το γήπεδο με μπαλόνια tongue.gif Μονο και μόνο επειδή είμαι άρρωστος και δεν μπορώ να πάω για μπασκετ θα ρίξω καμιά ματιά...
PanosIlio
Ομολογώ το χθεσινό παιχνίδι δεν το είδα.

Ξενέρωσα που δεν είχε speaker, όχι ότι θα προσέφερε τίποτα παραπάνω, μάλλον χάλια θα ήταν αλλά είναι ένα ακόμα δείγμα της απαξίωσης του "θεσμού" του All Star, τέσπα. Προτιμότερο θα ήταν να είχαν ένα ματς με παίκτες μέχρι 24 χρονών και από την Α1 και από την Α2 παρά ένα φιλικό των 2 εθνικών ομάδων και φυσικά θα έπρεπε να είχαν τηλεοπτική κάλυψη και του παιχνιδιού των παλαιμάχων.

Σήμερα έχω καθαρίσει το καλεντάρι μου από καιρό και θα αφοσιωθώ στο τρίωρο υπερθέαμα που θα μου προσφέρει απλόχερα η ΕΡΤ... blink.gif

Στα τρίποντα ψηφίζω Γκίκα και στα καρφώματα Αντεκοτούμπο δαγκωτό, ελπίζω να κατέβουν, δεν έχω διαφορετική πληροφόρηση.
baskethood
QUOTE (PanosIlio @ Mar 10 2013, 13:11 ) *
Στα τρίποντα ψηφίζω Γκίκα και στα καρφώματα Αντεκοτούμπο δαγκωτό, ελπίζω να κατέβουν, δεν έχω διαφορετική πληροφόρηση.


Τους είδα και τους δύο χθες απέναντι στην Αγία Παρασκευή. Μάλιστα έμαθα ότι ένα από τα καρφώματα του Θανάση θα είναι με έναν γνωστό τρόπο!
gspara
δεδας η γκικας στα 3ποντα
GMF80
Περιγραφή γιατί δεν έχει; Οχι οτι με πειράζει φυσικά.... tongue.gif
GMF80
Μια ώρα μετάδοση και έχουν γίνει μόνο τα τρίποντα....Τραγική οργάνωση... shot.gif
Reggie Miller 31
Όταν στην Γαλλία με πρωτάθλημα πολύ πιο υποβαθμισμένο απο το δικό μας κάνουν All Star στη Eurodisney, και εμείς το κάνουμε σε μια στρούγκα στην Πάτρα, με νοοτροπία τουλάχιστον αρχών δεκαετίας του '90, όπου κάνει δηλώσεις ο κάθε παράγωντας και χωρίς τηλεοπτικό σχολιασμό, ρεποτράζ κλπ τα λέει όλα... Ένα event για να λέμε ότι έγινε, όπως και το κύπελλο!

YΓ σε κλαμπάκι είμαστε και παίζει μουσική συνέχεια;;;; tongue.gif
GMF80
Τουλάχιστον οι παίχτες έχουν διάθεση και κάνουν ότι μπορούν να διασκεδάσουν τον κόσμο...
gspara
τουλαχιστον ηρθε η ωρα του Θαναση!!!!!!!!!!1
Reggie Miller 31
QUOTE (GMF80 @ Mar 10 2013, 19:18 ) *
Τουλάχιστον οι παίχτες έχουν διάθεση και κάνουν ότι μπορούν να διασκεδάσουν τον κόσμο...

Μα το πρόβλημα δεν είναι οι παίκτες, αλλά όλοι αυτοί που ασχολούνται με τις διοργανώσεις του μπασκετ! Είναι ανίκανοι να διοργανώσουν ακόμα και ένα All Star!!! Πραγματικά με την συνεχόμενη μουσική, την άθλια σκηνοθεσία και την φωνή του τύπα με τα πολλά ρρρρρρρρρρρρρ έχω ζαλιστεί απίστευτα! Ελπίζω μόνο να γίνει καλός διαγωνισμός καρφωμάτων!
GMF80
Τα καρφώματα περίμενα να δω τόσες ώρες και μόλις ξεκινησανε τα παιξε το web tv της ΕΡΤ.... Τέλοια....
reignman
Δεν έχασες και τίποτα. τραγικός ο διαγωνισμός. Με καινούριος κανόνες. Αν χάσεις το κάρφωμα , χάνεις και την προσπάθεια 0.
shtarkws
Οτι και να πει κανεις ειναι λιγο...Απλα ΤΡΑΓΙΚΗ οργανωση..Ενα ερασιτεχνικο all star στα τοπικα θα ηταν το ιδιο...Ειναι ντροπη το ελληνικο μπασκετ να διοικηται τοσο ερασιτεχνικα.Ειναι παντελως ανικανοι να οργανωσουν το οτιδηποτε.Απορω οι προεδροι των ομαδων δεν εχουν απαιτησεις??


ΥΓ ο φαλακρος κυριος με την ενοχλητικη φωνη βγαζει τους κανονισμους απο την κοιλια του?
priest
τι χοροι ειναι αυτοι?που κολλανε με το μπασκετ?ελεος...σταματηστε αυτην την παρωδια!
reignman
QUOTE(shtarkws @ Mar 10 2013, 19:45 ) *
Οτι και να πει κανεις ειναι λιγο...Απλα ΤΡΑΓΙΚΗ οργανωση..Ενα ερασιτεχνικο all star στα τοπικα θα ηταν το ιδιο...Ειναι ντροπη το ελληνικο μπασκετ να διοικηται τοσο ερασιτεχνικα.Ειναι παντελως ανικανοι να οργανωσουν το οτιδηποτε.Απορω οι προεδροι των ομαδων δεν εχουν απαιτησεις??


ΥΓ ο φαλακρος κυριος με την ενοχλητικη φωνη βγαζει τους κανονισμους απο την κοιλια του?


LAST ONE ! LAST ONE.


jesus...

Τραγικοί. Δεν θέλω να σχολιάσω γιατί θα φάω ban.
shtarkws
QUOTE(priest @ Mar 10 2013, 19:46 ) *
τι χοροι ειναι αυτοι?που κολλανε με το μπασκετ?ελεος...σταματηστε αυτην την παρωδια!



Αφου δεν μπηκανε τα καρναβαλια με κλαρινα παλι καλα...
belalik
ειναι πραγματικα τραγικη η διοργανωση ...

τωρα ασχετα πλανα απο τηλεοραση με διαφημισεις να ακουγονται απο τα ηχεια του σταδιου ..

κριμα - οι παικτες φαινονται να εχουν ορεξη ...



Θυμαμαι καποιο all-star game στο ΣΕΦ, με βουρτζουμη (?) στο διαγωνισμο καρφωματων? .. Πρεπει να ηταν μεσα δεκαετιας 90.. Εφαμιλλο αν οχι καλυτερο σε διοργανωση, ενιωθες οτι κατι γινοταν.

Εδω νομιζω οτι βλεπω ντοκιμαντερ με αθλητικη διοργανωση στη τσεχοσλοβακια το 1980 ..
GMF80
Ενα σοβαρό all star έγινε στην Ελλάδα... 1996 OAKA με Dominique Wilkins...
ALdaperan
Το ντοκυμαντέρ του σκαι που παίζει τώρα και μιλάει για τον πολλαπλασιασμό του θαλάσιου γυμνοσάλιαγκα είναι μακράν πιο ενδιαφέρον απο αυτό το πανηγυράκι !!

Χωρίς καμία δώση υπερβολής..!
shtarkws
Ευχαριστω τον κυριο με το μικροφωνο που μου περιγραφει αυτο που βλεπω ειδικα με τα φωνητικα εφε του....
Το να βλεπω αγωνα μπασκετ υπο τους ηχους του harlem shake ειναι απο τις σουρεαλιστικοτερες καταστασεις που εχω ζησει ενω ο πετγουεη τραγουδαει φωτια με φωτια.............................
frenchman7
Πετ-ΓΟΥΕΙ στο λιμάνι ΤΩΡΑ!!!!!!!
shtarkws
QUOTE(frenchman7 @ Mar 10 2013, 20:07 ) *
Πετ-ΓΟΥΕΙ στο λιμάνι ΤΩΡΑ!!!!!!!



Ο πετγουεη πρεπει να ειναι ο μπασκετικος μπαλοτελι
frenchman7
QUOTE(shtarkws @ Mar 10 2013, 20:10 ) *
Ο πετγουεη πρεπει να ειναι ο μπασκετικος μπαλοτελι


Βασικά ο μπασκετικός κωστένογλου θα έλεγα, έχω να δω τέτοιο τσιφτετέλι από ένα αντίστοιχο
του κωστένογλου σε ένα γλέντι της Αεκ πριν χρόνια που με είχε στοιχειώσει...
shtarkws
QUOTE(frenchman7 @ Mar 10 2013, 20:14 ) *
Βασικά ο μπασκετικός κωστένογλου θα έλεγα, έχω να δω τέτοιο τσιφτετέλι από ένα αντίστοιχο
του κωστένογλου σε ένα γλέντι της Αεκ πριν χρόνια που με είχε στοιχειώσει...


Καποιος φιλος εχει ποσταρει τον πετγουεη να τραγουδα Αντυπα smiley.gif

QUOTE(frenchman7 @ Mar 10 2013, 20:14 ) *
Βασικά ο μπασκετικός κωστένογλου θα έλεγα, έχω να δω τέτοιο τσιφτετέλι από ένα αντίστοιχο
του κωστένογλου σε ένα γλέντι της Αεκ πριν χρόνια που με είχε στοιχειώσει...


Καποιος φιλος εχει ποσταρει τον πετγουεη να τραγουδα Αντυπα smiley.gif
Reggie Miller 31
QUOTE (shtarkws @ Mar 10 2013, 20:23 ) *
[/left]

Καποιος φιλος εχει ποσταρει τον πετγουεη να τραγουδα Αντυπα smiley.gif

[left]


Καποιος φιλος εχει ποσταρει τον πετγουεη να τραγουδα Αντυπα smiley.gif

Κερνάω καφέ απο τα... everest όποιον ανεβάσει το βίντεο του Πετγουεϊ να τραγουδά Αντύπα!!!!!! Καλά τι σκηνικά έχω χάσει!!!!

ΥΓ Πραγματικά έλεγα ότι η φωνή του Βαγγέλα του Ιωάννου kill.gif είναι ότι πιο σπαστικό έχω ακούσει, αλλά ο καρρρρρρρρρρρρρρρραφλός κύρρρρρρρρρρρρρρρρρρρριος του All Starrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr έχει δώσει ρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρέστα σήμερρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ
ρρρα!!!!!! 41.gif 41.gif 41.gif
SG3ptshooter
QUOTE(Reggie Miller 31 @ Mar 10 2013, 20:43 ) *
Κερνάω καφέ απο τα... everest όποιον ανεβάσει το βίντεο του Πετγουεϊ να τραγουδά Αντύπα!!!!!!



U OWE ME NOW
Reggie Miller 31
Τι έγινε ρε παιδιά... blink.gif

Ζωντανό αντικαταθλιπτικό είναι ο άτιμος!!!!!!!!

Ευχαριστώ παίδες!!!!! smile.gif

ΥΓ Ελπίζω να ισχύει ακόμα η προσφορά τυρόπιτα-καφές με 1€ απο τα Everest!!!
Dreamerpanos
QUOTE (SG3ptshooter @ Mar 10 2013, 20:54 ) *


U OWE ME NOW



QUOTE (Reggie Miller 31 @ Mar 10 2013, 20:58 ) *
Τι έγινε ρε παιδιά... blink.gif

Ζωντανό αντικαταθλιπτικό είναι ο άτιμος!!!!!!!!

Ευχαριστώ παίδες!!!!! smile.gif

ΥΓ Ελπίζω να ισχύει ακόμα η προσφορά τυρόπιτα-καφές με 1€ απο τα Everest!!!


QUOTE



ΕΕΕΕΕΕΕΕ!

Εγώ το πόσταρα πρώτος εδώ και καιρό στο topic του Ρεθύμνου tongue.gif Δεν θα μου φας τον τσάμπα καφέ εν καιρό κρίσης SG3ptshooter!!!!!!!!! tongue.gif
Tapanic
Κολασηη η αγαπη καραβι το φεγγαρι σου ερωτα την ωρα ΤΩΡΑ ΤΩΡΑΑΑ!Aυτος ειναι προτυπο αθλητη...απλα απιστευτος 77.gif
Reggie Miller 31


Είναι θεός, πραγματικά τον αγαπώ!!!!!! wub.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Magnus92
Να θες να το αποφυγεις και να μην μπορεις γαμωτο ... Ενω δεν θα το εβλεπα καν, βρεθηκα σε σπιτι στο οποιο επαιζε στην τηλεοραση οποτε αναγκαστηκα να ριχνω τις ματιες μου...

Οντως πολυ ωραια η στιγμη με το τραγουδι του Πετγουεη, το μονο που θυμησε θεσμο ASG ...


Για τα λοιπα καραγκιοζιλικια , πραγματικα τι να σχολιασει κανεις...;
gratipa1929
Θεέ μου, τόσο άθλιο All Star Game ούτε στους χειρότερους εφιάλτες. Τραγικό σε όλους τους τομείς από που να αρχίσω και που να τελειώσω. Κρίμα για τους παίκτες που πραγματικά είχαν μεγάλη διάθεση στο ματς.

Δυστυχώς αυτά συμβαίνουν όταν μια διοργάνωση στήνεται στο πόδι, σε μηδενικές υποδομές τόσο υλικές (γήπεδο κλπ) όσο και οργάνωσης και marketing, και με μοναδικό κριτήριο τα βύσματα και τα μικροσυμφέροντα... Κρίμα, καλύτερα να μην γινόταν καθόλου, δυστυχώς θα επαναλάβω αυτό που είχα γράψει πριν μερικές ημέρες...
GMF80
Απο οργάνωση κλπ τραγικό. παρολαυτα οι παίχτες προσπαθησαν όσο μπορούσαν να διασκεδάσουν τον κόσμο αντί να το δουν και αυτοί σαν αγγαρεία. Ο Petway βέβαια έκανε τη διαφορά... biggrin.gif

Ο καρρρρρρραφλας μου θύμησε τον τραγικό που έβαζε ο ΑΝΤ1 σε kick-boxing show (αυτά μόνο στην Ελλάδα να κάνουμε το kick-boxing μπουζουκερι-πιστομάγαζο να γινει ποιο εκλυστικο στον κόσμο) με τον Ζαμπίδη....
Dreamerpanos
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129322606

Στραβοί? tongue.gif
GMF80
QUOTE (Dreamerpanos @ Mar 11 2013, 20:31 ) *


http://www.sport24.gr/Basket/ElladaBasket/...me.2162687.html

Το 20ό All Star Game, ολοκληρώθηκε και πολλοί συμφώνησαν ότι ήταν αν όχι το πιο πετυχημένο, ένα από τα πιο πετυχημένα στην ιστορία του ΕΣΑΚΕ.

Θεόστραβοι προφανώς....
Dreamerpanos
stoklis
μπορουμε να βρουμε πουθενα στο διαδικτυο γενικα το all star game για εμας που δεν το ειδαμε?

Ο αγωνας εμαθα οτι αξιζε και ο Petway παλι εδωσε ρεστα!
stoklis
Βασικα βλεπω τα highlights και βλεπω ωραια πραγματα αλλα αυτος ο speaker απαπαπαπαπαπαππα καλυτερο να το δω χωρς ηχο! smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.