Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΣΤΙΒ ΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Γενικές συζητήσεις
sarounas
δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι ανάλογο αν όχι καλύπτω ένα τεράστιο κενό του φόρουμ ανοίγοντας αυτό το τόπικ tongue.gif

πρέπει να μαζέψουμε ατάκες που έχει πει ο μέγας Στιβ


ξεκινώ με το προχθεσινό που είδα στον Αντ1 κάνοντας ζάπινγκ στην διακοπή του 3ου ΟΣΦΠ-ΠΑΟ

είπε με την γνωστή προφορά του στην εκπομπή του κωστόπουλου ότι το μπάσκετ δεν είναι πυρηνική φυσική, δεν είναι δύσκολο να γίνεις ένας καλός παίκτης... εδώ αρκούδες χορεύουνε και παπαγάλοι μιλάνε 77.gif
gmalamos
Θεικο τοπικ αφιερωμενο στον πιστολερο απο το μπρουκλιν!!Υποκλινομαι!! wav.gif wav.gif wav.gif
sarounas
να πώ άλλη μια ιστορία που θυμάμαι και την είχε διηγηθεί ο Φίλιππος Συρίγος wink.gif

ήταν αποστολή eurobasket 70s και ο Φιλιππος καθόταν βραδάκι στο λόμπι του ξενοδοχείου όταν ξαφνικά ακούει από τον πάνω όροφο κάτι στριγγλιές που έχουν ξεσηκώσει τον τόπο,

ανεβαίνει πάνω να δει τί γίνεται πλησιάζοντας προς τις στριγγλιές, τελικά βλέπει έξω από την πόρτα που έμεναν ο Γκούμας με τον Γιατζόγλου ένα καθρεφτάκι…

μυστήριο, σκέφτηκε..

τελικά χτυπά την πόρτα και του ανοίγει κατασυγχυσμένος ο Γκούμας..
- Βασίλη τι έγινε εδώ πέρα, τι φωνές είναι αυτές και τί είναι αυτός ο καθρέφτης?
- Άντε μωρέ με τον …, μας τα χει ζαλίσει εδώ πέρα ο Γιατζόγλου κάθεται μέρα-νύχτα μπροστά στον καθρέφτη και καμαρώνει τους μυς του ο κοντοπόδαρος, κοντοπόδαρος δεν είναι?
- μου πήρε τον καθρέφτη, που έβαλε τον καθρέφτη? (ακούγεται από μέσα ο Στιβάρας)
-α καλά, έχετε προβλήματα εσείς…. λέει ο Φίλλιπος και φεύγει γελώντας
captain charisma
περιμενω απο μορισον να ανεβασει τα διαμαντια του
benchwarmer
QUOTE(gmalamos @ Jun 14 2013, 16:20 ) *
Θεικο τοπικ αφιερωμενο στον πιστολερο απο το μπρουκλιν!!Υποκλινομαι!! wav.gif wav.gif wav.gif


Από το Μπρονξ ("Μπρανγξ" κατά Στηβ) νομίζω...

Αντί γραπτού ας μιλήσει η εικόνα:
http://www.youtube.com/watch?v=IDFUATl1bPY
http://www.youtube.com/watch?v=XLNX79hLZ7E
http://www.youtube.com/watch?v=NUj1eB6d2TQ


Και άλλη μια Συριγοιστορία από παλιότερο ποστ εδώ στο φόρουμ:
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...ost&p=32683
morrison
Καλά που ο Bench έβαλε σκέτα λίνκς από πάνω γιατί με τόσο υλικό που έχει δώσει ο Στηβ το τόπικ θα ήταν πιο βαρύ από αυτό με τις σούπερ ουαου εμφανίσεις της χρονιάς πριν την επέμβαση του ζούπερ μοντεράτορα... tongue.gif

kostas b
Μπορεί κάποιος να βρει βίντεο με το ''το χιόνι λιώνει, that's the point''?
morrison
mentoras28
Μολις ειχε κλεισει ο Tarpley στον Αρη και παει ενας δημοσιογραφος και ρωταει τον Στηβ που ηταν τοτε προπονητης : Τι θεση θα παιξει ο Tarpley?
Στηβ: Αν μπει ενας ελεφαντας σ'ενα μπαρ που θα κατσει ?
Δημοσιογραφος : Που
Στηβ : Οπου γουσταρει ( και γελαει)
rankin
Περιμένουμε να ανέβει η εκπομπή SUper euroleague της 21/4/15 ...
Ειδικά απο τη στιγμή που μπήκε και ο Καρπετόπουλος στο στουντιο και άρχισε ο Στιβαρος να λέει τα δικά του, δε μου είχε μείνει αντερο απο τα γέλια. Είναι αυτή η προφορά, ειναι το χιουμορ του Στιβαρου, ειναι τα πάντα ολα... Μοναδικός!
jvalin
Σε εκδήλωση της Χρυσής Αυγής ο Στιβ Γιατζόγλου (vid)

Αμετανόητος ο Γιατζόγλου για Χρυσή Αυγή: «Τον Τσίπρα δεν θα τον αγκαλιάσω... Κάν' το εσύ» (pics)

Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος αλλά νομίζω ότι οι γονείς του Στηβ ήταν και οι 2 μετανάστες και μάλιστα πρώτης γενιάς. Τον θυμάμαι να αφηγείται μια ιστορία ότι πριν πρωτοέρθει στον Ολυμπιακό, η μητέρα του επέμενε να πάρει μαζί του μια τσάντα με χαρτιά υγείας, γιατί είχε ακόμα στο μυαλό της τις εικόνες των παιδικών της χρόνων, όταν η Ελλάδα ήταν βυθισμένη στην εξαθλίωση. Δε χρειαζόταν όμως να πάω τόσο πίσω. Ο ίδιος ο Στηβ έχει υπάρξει μετανάστης. Από το Λίβανο μέχρι την Κορέα ,μέχρι και γω δεν ξέρω που.

Τι να πει κανείς? Η βλακεία είναι αήττητη.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.