Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Τελικός Κυπέλλου 2006
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Γενικές συζητήσεις
thrylos7
Για να δούμε.. Θα έχει ενδιαφέρον τώρα που είναι και ντεφορμέ ο Παναθηναϊκός.

Μήπως να έβαζα και 3η επιλογή: "θα διακοπεί;"
dizzy_fingers
Ποιός ψήφισε Μαρούσι βρε παιδιά? tongue.gif

Πιστεύω πως θα το πάρει.
thrylos7
65.gif 65.gif

Οπότε καταλαβαίνεις...!
dizzy_fingers
Αυτές τις ώρες είμαι λίγο περισσότερο dizzy απ'όσο πρέπει.
Ο Παναθηναϊκός θα το πάρει εννοούσα, έτσι? biggrin.gif
thrylos7
drowsy_fingers όπως θα λεγε ο holic(drowse=νυστάζω...)
tongue.gif
Λέω κι εγώ, τι λέει; Τόσο πολύ σε επηρέασε η πορεία της ομάδας..

ΧΑ! Βρέθηκε και 2ος!!
Alexmei
QUOTE(dizzy_fingers @ Mar 13 2006, 03:28 AM)
Ποιός ψήφισε Μαρούσι βρε παιδιά? tongue.gif

Πιστεύω πως θα το πάρει.
*


εγώ γιατι πάω αγρια τον blakney! 77.gif 77.gif
Vas
Pedia to Marousi tha to parei....

Tha tous trelanoume olous!!
hagi
Εγώ ψήφισα ποιός θέλω να το πάρει..Ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά θέλω να το σηκώσει το Μαρούσι γιατί το αξίζει..
Alexmei
εαν το Μαρουσι το παρει ο Γιαννακης θα κανει την καλυτερη χρονια του!!!
eurobasket 2005
Moudobasket 2006 (ελπιζουμε να τα παει καλα!!!!) 69.gif
Κύππελο Ελλαδος 2006 (παιζεται 50-50!)
Πρωταθλημα 3η θέση!(Παει και 2η αμα γινει καμια στραβη!) wav.gif
Warrior
Kαι γω φυσικα ειμαι με το Μαρουσι... rolleyes.gif

Στην ψηφοφορια εριξα,βεβαια,ψηφο στον ΠΑΟ...μιας και δεν ειχε γινει ντερμπι
ακομα τοτε.. 19.gif

Για το τι θα γινει,περιμενω να δω(τροπος του λεγειν sad.gif ) και τον ΠΑΟ με την
Τσιμπονα..
hellenic
pistebo na to parei o PAO omos gia to elliniko basket tha eitan kalutera na to epairne to Marousi!Omos den nomizo na to afisei o PAO!
thrylos7
Ντέρμπι για τα καλά ε; 7 - 8 !!! Εγώ πάντως θα έδινα πιθανότητες στο Μαρούσι ούτως ή άλλως.. Πόσο μάλλον τώρα που μπορεί να εκμεταλλευτεί την κατάσταση του Παναθηναϊκού...
thrylos7
Σε αρκετά sites βλέπω πρώτο θέμα τον τελικό Κυπέλλου... και όχι μόνο αυτό αλλά τα ίδια sites έχουν και αφιέρωμα στο θεσμό(ιστορία κτλ). Δε με βοηθάει η μνήμη μου αν γίνονταν αυτά και τα προηγούμενα χρόνια(;;;), ωστόσο, ούτως ή άλλως είναι θετικό.
Φαίνεται πως "έκλεισε" η ψηφοφορία.. 7-9.
Dromeas7
Πάντως κακά τα ψέματα αν καταφέρει και κερδίσει το μαρούσι αύριο τότε θα μιλάμε για μια απο της μεγαλήτερες εκπλήξης στην ιστορία του ελληνικού μπάσκετ!!!!!!!! blink.gif

Είναι πολύ δύσκολο για το μαρούσι με το υλικό που έχει φέτος ( κατα τη γνώμη μου το χειρότερο των τελευταίων χρόνων ) να κερδίσει το θηρίο που λέγεται ΠΑΟ...

Οι μοναδικές ελπίδες που μπορεί να έχει στηριζονται μόνο στην πτωτική πορεία του παναθηναικού και στην μεγάλη προσωπικότητα του Παναγιώτη Γιαννακη 77.gif
Warrior
QUOTE(Dromeas7 @ Mar 18 2006, 12:32 AM)
Πάντως κακά τα ψέματα αν καταφέρει και κερδίσει το μαρούσι αύριο τότε θα μιλάμε για μια απο της μεγαλήτερες εκπλήξης στην ιστορία του ελληνικού μπάσκετ!!!!!!!! blink.gif

Είναι πολύ δύσκολο για το μαρούσι με το υλικό που έχει φέτος ( κατα τη γνώμη μου το χειρότερο των τελευταίων χρόνων ) να κερδίσει το θηρίο που λέγεται ΠΑΟ...

Οι μοναδικές ελπίδες που μπορεί να έχει στηριζονται μόνο στην πτωτική πορεία του παναθηναικού και στην μεγάλη προσωπικότητα του Παναγιώτη Γιαννακη 77.gif
*


Συμφωνω απολυτα....αν και για το 1ο μερος της τελευταιας παραγραφου
εχω καποιες επιφυλαξεις."Αισθανομαι" οτι ο Παναθηναικος θα αρχισει να βγαινει
απο την κριση σιγα σιγα.Ασχετα με το τι θα γινει με την Εφες.

QUOTE(thrylos7)
Σε αρκετά sites βλέπω πρώτο θέμα τον τελικό Κυπέλλου... και όχι μόνο αυτό αλλά τα ίδια sites έχουν και αφιέρωμα στο θεσμό(ιστορία κτλ). Δε με βοηθάει η μνήμη μου αν γίνονταν αυτά και τα προηγούμενα χρόνια(;;;), ωστόσο, ούτως ή άλλως είναι θετικό.


Και τα προηγουμενα χρονια ειχαν πρωτο θεμα τον τελικο,ομως σιγουρα
τελευταια εχουν αλλαξει σταση τα ΜΜΕ...

Εγω δεν εχω πιστει παντως,οτι το ενδιαφερον τους δεν ειναι εφημερο ακομα.
NBAholic
QUOTE
Σε αρκετά sites βλέπω πρώτο θέμα τον τελικό Κυπέλλου... και όχι μόνο αυτό αλλά τα ίδια sites έχουν και αφιέρωμα στο θεσμό(ιστορία κτλ). Δε με βοηθάει η μνήμη μου αν γίνονταν αυτά και τα προηγούμενα χρόνια(;;;), ωστόσο, ούτως ή άλλως είναι θετικό.


Όντως, φέτος ο Τελικός προβλήθηκε περισσότερο από τις άλλες χρονιές. Αλλά αφιερώματα γίνονται κάθε χρόνο. Βέβαια, το ενδιαφέρον είναι ότι γίνονται αφιερώματα σε Τελικούς Κυπέλλου και ποτέ κάποιο πιο εκτεταμένο στις προηγούμενες φάσεις. Έτσι, γνωρίζουμε απ'έξω ποιοι είναι οι πρώτοι σκόρερ, ποια τα ρεκόρ σκοραρίσματος στους Τελικούς, ποιοι οι πρώτοι σε συμμετοχές όσον αφορά σε Τελικούς, αλλά για την όλη διοργάνωση...πέρα βρέχει.
hagi
Δεν ξέρω αν έχω παρατηρήσει κάποια διαφορά στα ΜΜΕ, γιατί πάντα νομίζω γράφανε για το κύπελλο.Ίσως να μην το είχαν πρώτο θέμα αλλά συμφωνώ ότι μάλλον είναι για λίγο..
Και φυσικά μιλάω για τα αθλητικά site γιατί εφημερίδες δεν έχω δει..Και φαντάζομαι ότι δεν θα είναι πρώτο θέμα.
Στο παιχνίδι τώρα, ελπίζω να κερδίσει ο καλύτερος και να απολαύσουμε ένα όμορφο αγώνα..Είμαι με το Μαρούσι
Alexmei
QUOTE(hagi @ Mar 18 2006, 11:45 AM)
.Είμαι με το Μαρούσι
*



ΕΤΣΙ!!!!! wos_sport5.gif ΜΑΡΟΥΣΙ ΜΕΧΡΙ ΘΑΝΑΤΟΥ!
thrylos7
Μετά από τις 25/9 Σκουντής και Χατζηγεωργίου μαζί...

Οι προβλέψεις παρέμειναν τελικά 7-9.
Warrior
Ημιχρονο στον τελικο..
28-31 τo σκορ.Το Μαρουσι βρεθηκε πισω με -8(24-16) στις αρχες του 2ου
δεκαλεπτου,αλλα με συνεχομενα τριποντα του Μπλακνει περασε μπροστα.

Σκληρες αμυνες απο τις δυο ομαδες,κυριαρχια του Αμαρουσιου στα
επιθετικα,αστοχοι απο την περιφερεια οι παικτες του Παναθηναικου.

Με εξαιρετικο ενδιαφερον αναμενεται η συνεχεια..
hellenic
Krima gia to Maroussi poy pelaipsai opos panta kai pige ton PAO kontra omos ligise sto telos!Distixos eixe polla lathi, mono o Kyritzis eixe 8!!!Apo ki kai pera o PAO sigoura exei to kalutero uliko kai to Maroussi asxetos me to simerimo mtch kanei poli kali doulia!
Warrior
Στον Παναθηναικο κατεληξε ο πρωτος τιτλος της χρονιας...




Τελικο σκορ 68-57 με Τσαρτσαρη ΜVP με 16π.(4/8β.,3/4δ.,2/4τρ.),7ρ.,
2ασ. και 5 κερδ.φαουλ!

Δικαια,πιστευω,κατεκτησε τον τιτλο ο Παναθηναικος και εγινε πλεον ο πολυνικης
του θεσμου με 9 κατακτησεις.

Το Μαρουσι το παλεψε το παιχνιδι οσο μπορουσε,αλλα "εμεινε" απο επιθετικες
λυσεις τις κρισιμες στιγμες.Ο Μπλακνει μπλοκαριστηκε στο β'ημιχρονο,ενω
ο Κυριτσης δεν ηταν σε καλη μερα...


Oμπραντοβιτς:"Συγχαρητήρια στους παίκτες μου για την πορεία τους στο κύπελλο. Είναι ωραίο να βλέπεις τον κόσμο να πανηγυρίζει. Τον τελευταίο καιρό που τον χρειαζόμαστε είναι κοντά στην ομάδα κι αυτό είναι πολύ σημαντικό για μας. Συγχαρητήρια στο Μαρούσι που έπαιξε με καρδιά και θέληση.

Στην αρχή προηγήθηκαμε με 8 πόντους, παίξαμε σωστά, κάναμε ελεύθερα σουτ, αλλά δεν σκοράραμε. Το Μαρούσι έμεινε μες στο παιχνίδι εκμεταλλευόμενο τα επιθετικά του ριμπάουντ. Στο δεύτερο η άμυνα ήταν το κλειδί κι ότι ελέγξαμε επιτέλους τα ριμπάουντ. Σε αυτόν τον τελικό έγιναν αρκετά παράδοξα το Μαρούσι που σουτάρει πολύ καλά στις βολές είχε άσχημα ποσοστά, ενώ εμείς που είχαμε υψηλά ποσοστά στο τρίποντα σήμερα ήμασταν κακοί.

Ένας τίτλος είναι πάντα σημαντικός κι αποτελεί ψυχολογική ένεση για την Ευρωλίγκα. Αύριο γυρίζουμε σελίδα και ξεκινάμε την προετοιμασία με την Εφές. Τον τελευταίο καιρό παίζουμε καλά, αλλά έχουμε δημοκρατία κι ο καθένας έχει τη δική του άποψη. Το σημαντικό είναι πως αισθανόμαστε εμείς. Πήραμε έναν τίτλο κι έχουμε 35-7 ρεκόρ. Αποδεικνύεται ότι η θέληση των παικτών ήταν μεγάλη και στο σημερινό παιχνίδι. Και δεν μας απασχολούν αυτά που ακούγονται για το κλίμα Δεν παίζει ρόλο το γεγονός ότι αυτός ήταν ο 22ος για μένα. Σημασία έχει ότι πήρε έναν ακόμη ο Παναθηναϊκός. Είναι σημαντικότερος για τον κόσμο και τους νεαρούς παίκτες μας, όπως ο Σπανούλης που κατακτά για πρώτη φορά ένα τρόπαιο. Θα πάρει, όμως, αρκετά ακόμη για είναι σπουδαίος παίκτης".


Γιαννάκης: "Συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκό και βέβαια συγχαρητήρια και στους παίκτες μου. Αν σκεφτεί κανείς ότι οι περισσότεροι παίκτες μου ήταν αναπληρωματικοί στο Μαρούσι πέρυσι, δείξαμε ότι έχουμε τον χαρακτήρα να κερδίσουμε μια μεγάλη ομάδα σαν τον Παναθηναϊκό. Κάναμε περισσότερα λάθη απ ότι έπρεπε και είχαμε χαμηλό ποσοστό στις βολές. Είχαμε εκνευρισμό, αλλά αυτό είναι καλό, δείχνει ότι τα παιδιά θέλουν και μπορούν. Κάναμε παιδαριώδη λάθη. Στα ομαδικά παιχνίδια κερδίζει αυτός που κάνει τα λιγότερα λάθη. Μάθαμε πολλά, θα διαβάσουμε και το βίντεο και θα μάθουμε περισσότερα. Ο πρόεδρος, Αρης Βωβός, είναι πολύ χαρούμενος με την ομάδα του. Μας αφήνει να δουλεύουμε σκληρά και να κάνουμε τη δουλειά μας. Θέλαμε πολύ να τον κάνουμε υπερήφανο με έναν τίτλο, αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε. Εμείς θέλουμε να παίζουμε τέτοια παιχνίδια κι ας τα χάνουμε. Οι παίκτες μου γίνονται καλύτεροι."
thrylos7
Επιτέλους ένας τελικός χωρίς παράπονα...

Το ματς το είδα ανά διαστήματα... δεν παίχτηκε και πολύ καλό μπάσκετ αλλά είχε το χαρακτήρα του ντέρμπι. Η όλη ατμόσφαιρα, αγωνιστική και εξωαγωνιστική συνέτεινε σ' αυτό.. Δεν εννοώ ντέρμπι μόνο για το γεγονός ότι(στη μεγαλύτερη διάρκεια) δεν ξέραμε ποιος θα κερδίσει αλλά γιατί ήταν μεταξύ δυο μεγάλων ομάδων-ένα μεγάλο παιχνίδι λοιπόν, τέτοιο χαρακτήρα είχε. Εμένα αυτή την εντύπωση μου άφησε.

Συγχαρητήρια και στις 2 πλευρές! 41.gif


Ο Ομπράντοβιτς γιατί είναι έτσι στη φωτογραφία;
Alexmei
εμένα δν μου άρεσε το τελικό σκορ γιατί δν ήταν σωστό για το Μαρούσι. δν είναι ωραίο 11 πόντοι διαφορά σε τελικό... 68.gif


QUOTE
Ο Ομπράντοβιτς γιατί είναι έτσι στη φωτογραφία;

Τώρα το πρόσεξα και εγώ και ήθελα να ρωτίσω αλλά με πρόλαβες.... blink.gif
chinaski
Συγχαρητηρια στον Παναθηναικο για την κατακτηση του κυπελλου.

Ωραια ατμοσφαιρα ειχε το γηπεδο, μου αρεσε. Μπραβο και στο μαρουσι για την προσπαθεια. Αμυντικα τα καταφερε το Μαρουσι. Επιθετικα ομως εληψε ο Κυριτσης, τοσο αγχος ποια, μα τοσο αγχος (9 λαθοι).

Αντε και του χρονου
emperor
Ότι και να κάνει το Μαρούσι μια ομάδα γειτονιάς θα είναι και αυτό θα βγαίνει όταν θα παίζει σημαντικά παιχνίδια
Θυμηθήτε την σειρά των τελικών πρόπερσυ που όλην χρονιά πήγαινε πετώντας και παραδόθηκε αμαχητί στον ΠΑΟ στους τελικούς

Για μένα η μεγαλύτερη έκπληξη στον κύπελο είναι η κατάκτηση του από τον Πανιώνιο το 1991 απέναντι στον παοκ.

Κατα άλλα συγχαρητήρια στον ΠΑΟ για την κατάκτηση του τροπαίου
Alexmei
QUOTE
Ότι και να κάνει το Μαρούσι μια ομάδα γειτονιάς θα είναι


ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΑΔΑ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
hagi
Από τη μεριά μου συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκό για το κύπελλο.Ήταν ένα καλό ντέρμπι και κέρδισε δίκαια.
Το Μαρούσι πάλεψε και έδειξε ότι είναι μια πολύ καλή ομάδα.
Απλώς δεν έχει τις λύσεις που έχει ο Παναθηναϊκός και είναι λογικό να λυγίσει στο τέλος.
peka
Και εγω ειδα το παιχνιδι απο την εξεδρα. Σαν ρυθμος παιχνιδιου δεν ηταν τιποτα το ιδιαιτερο, απλα εκει οπου χρειαστηκε ο ΠΑΟ ειχε λυσεις ενω το Μαρουσι οχι.
Πολυ καλο κλιμα στην εξεδρα απο τους οπαδους...
Συγχαρητηρια στον ΠΑΟ και στο Μαρουσι για την εμφανιση του!


ΥΓ. Εχω φωτογραφιες απο την προθερμανση και το παιχνιδι (ποιοτητα καλη, καποιες ειναι κουνημενες). Αν θελει καποιος ας μου πει ή αν μπορω να τις ανεβασω καπου πειτε μου.
thrylos7
Πόσταρέ τις εδώ αν θέλεις! wink.gif
dizzy_fingers
Ανέβασέ τις Peka. smile.gif

Γύρισα κι εγώ από την πανέμορφη μπασκετομάνα (έμεινα μόνο 3 ώρες στην Θεσσαλονίκη αλλά την ερωτεύθηκα...και έδωσα υπόσχεση να την ξαναεπισκεφτώ όποτε μπορέσω).

Το σάββατο είδα το τελευταίο 7λεπτο του τελικού και στο παρκέ νόμιζα ότι έβλεπαένα παιχνίδι πρωταθλήματος.
Δεν είχαμε καμία έκπληξη, αλλά από την άλλη ούτε τίποτα παρατράγουδα (που κι αυτό θετικό είναι).
Εκτός παρκέ όμως, στην εξέδρα, μου άρεσε πάρα πολύ η εικόνα που είδα. Το Γαλάτσι πρώτη φορά γεμάτο biggrin.gif, παιδιά με τις φανέλες του Αμαρουσίου και ένας ζεστός παλμός χωρίς έκτροπα.
Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι.

Δεν έχω να προσθέσω τίποτα, συγχαρητήρια στον ΠΑΟ και στον κόσμο 41.gif και εις ανώτερα!

ΥΓ: Alexmei, το Μαρούσι, από θέμα κόσμου, καθώς μόνο από αυτή την πλευρά θα μπορούσε να χαρακτηριστεί ώς "ομάδα γειτονιάς", έχει δίκιο ο emperor. Και ασφαλώς δεν είνα μόνο ο κόσμος...είναι και η φανέλα, είναι πολλά πράγματα.
Το καλύτερο που έχει να κάνει ο Βωβός είναι να ακολουθήσει το παράδειγμα του Μεσάικου. Θα βγει κερδισμένος wink.gif.
Vas
Καλησπέρα,

Το παιχνίδι χάθηκε πιστεύω στο πολύ κακό παιχνίδι του κυρίτση...(του έμεινε η μπάλα στα χέρια τουλάχιστον 5 φορές).

Επιπλέον, το γεγονός οτι είχαμε 50% στις βολές (9/18) ενώ παράλληλα ο Παναθηναικός είχε σύνολο 38 βολές.... Τόσο πιο σκληρά έπαιξε το Μαρούσι?

Η ατμόσφαιρα ήταν καλή. Εγώ πήγα με μπλούζα του αμαρουσίου μόνος μου με ενα μικρό γείτονα (14 χρονών) και περπάτησα απ'έξω δίπλα στους βάζελους και δεν έγινε τίποτα... Έχω βέβαια την εντύπωση οτι με έσωσε το γεγονός οτι ήμουνα με μικρό παιδί γιατί κάποιοι "μάγκες" άρχισαν και έβριζαν....

Πάντως θα ήθελα να πω ότι το Μαρουσι δεν είναι ομάδα γειτονιάς. Μπορεί να μην πηγαίνει πολύς κόσμος αλλα σε όλα τα άλλα επίπεδα είναι ίσως η πιο οργανομένη ομάδα στην ελλάδα αυτή την στιγμη.
peka
Οριστε μερικες... Καποιες ειναι λιγο κουνημενες (sorry...)!
Απο την απονομη δεν υπαρχουν γιατι εφυγα λογω προβληματος...
Live strong
QUOTE(peka @ Mar 21 2006, 10:03 AM)
Οριστε μερικες...
*



41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
thrylos7
w00t.gif Φοβερή δουλειά! 41.gif 41.gif
dizzy_fingers
Thanks Peka biggrin.gif.

Μου αρέσει πολύ αυτή με τον Διαμαντίδη.
emperor
Παιδιά για να γίνω κατανοητός.
Όταν ελεγα ομάδα της γειτονιάς αυτό δεν έχει να κάνει με την οργάνωση ούτε με το επίπεδο παικτών που έχει
Απλώς πάντα θα είναι μικρή ομάδα .Πέστε μου μια ομάδα που να ιδρύθηκε πριν από 20 ή 30 χρόνια και να έχει κόσμο και να μπορόυμε να την πούμε μεγάλη
Και απλώς όταν φτάνει σε κάτι πολύ σημαντικό όπως τελικό κυπέλου ή πρωταθληματος κλατάρει γιατί δεν έχει η φανέλα το βάρος που έχει μια φανέλα του ΑΡΗ του ΠΑΟ του παοκ κτλ
Αυτό πιατεύω αυτό και έδειξε
Alexmei
αααααααααααααα πες τα ετσι.... sorry αν σε παρεξήγησα peace.gif icon_drunk.gif
hellenic
An exeis kaloys paiktes ola ta kerdizeis(px Chelsea)!den exei na kani poli me to baros tis fanelas!diladi nomizo pos oli symfonoyme pos to Marousi exei poli katotero iliko ap ton PAO!kai to pige poli kala!
Alexmei
QUOTE(hellenic @ Mar 21 2006, 11:02 PM)
An exeis kaloys paiktes ola ta kerdizeis(px Chelsea)!den exei na kani poli me to baros tis fanelas!diladi nomizo pos oli symfonoyme pos to Marousi exei poli katotero iliko ap ton PAO!kai to pige poli kala!
*



σε αυτό θα συμφωνήσω! μου θύμησες τώρα τον Jordan. Οταν τον πήραν οι Bulls ήταν σχεδόν τελειομένη ομάδα. Μετά αυτός τους έκανε 6 φορές πρωταθλητές 77.gif
dizzy_fingers
Ο Τζόρνταν πήγε στους Μπουλς το '84 και τίτλο είδε για πρώτη φορά το '91...οπότε δεν ήταν μόνο αυτός που έκανε πρωταθλήτρια ομάδα τους Μπουλς.
Μέχρι τότε ήταν απελπιστικά μόνος...κάτι σαν τον Γκαρνέτ επί 3, ένα πράγμα...
Από εκεί και πέρα πλαισιώθηκε από ένα ικανότατο σύνολο παιχτών οι οποίοι έκαναν πέρα για την εκμετάλλευση των επιθετικών ικανοτήτων του MJ, στην περίφημη τριγωνική επίθεση (τρίγωνα πανοράματος...νιαμ....) του Τεξ Γουίντερ...
Warrior
QUOTE(hellenic @ Mar 21 2006, 09:02 PM)
An exeis kaloys paiktes ola ta kerdizeis(px Chelsea)!den exei na kani poli me to baros tis fanelas!diladi nomizo pos oli symfonoyme pos to Marousi exei poli katotero iliko ap ton PAO!kai to pige poli kala!
*


Ενας αγωνας μπασκετ εχει να κανει με πολλα,καποιες φορες εχει να κανει και
με την φανελα.Στην συντριπτικη πλειοψηφια των αγωνων,μετραει η ικανοτητα
των παικτων,αλλα στους τελικους και στα μεγαλα παιχνιδια γενικα,μετρανε
και αλλα πραγματα.

Για παραδειγμα,η Τσελσι που αναφερεις ειδες τι παθαινει δυο χρονια στο CH.L. ? wink.gif

Το Μαρουσι στο 4ο δεκαλεπτο ειχε συμβιβαστει οτι θα χασει..
Alexmei
QUOTE
Ο Τζόρνταν πήγε στους Μπουλς το '84 και τίτλο είδε για πρώτη φορά το '91...οπότε δεν ήταν μόνο αυτός που έκανε πρωταθλήτρια ομάδα τους Μπουλς.
Μέχρι τότε ήταν απελπιστικά μόνος...κάτι σαν τον Γκαρνέτ επί 3, ένα πράγμα...
Από εκεί και πέρα πλαισιώθηκε από ένα ικανότατο σύνολο παιχτών οι οποίοι έκαναν πέρα για την εκμετάλλευση των επιθετικών ικανοτήτων του MJ, στην περίφημη τριγωνική επίθεση (τρίγωνα πανοράματος...νιαμ....) του Τεξ Γουίντερ...





ναι οκ δν λέμε ότι τους το έδωσε με την μία το πρωτάθλημα αλλά για να καταλάβεις πόσο καλός είναι όταν πήγε στν Καρολινα και έπαιξε στην πρώτη προπόνηση, οι προπονητές υπολόγυζαν ότι θα μάθει το σύστημα σε μία εβδομάδα περίπου και αυτός το έκανε από την πρώτη προπόνηση κιόλας!!!!!
Τελος πάντων αυτό δν είναι το θέμα μας. biggrin.gif
απλός μου το θύμησε στο ότι εκεί που οι Bulls ήταν στα σημεία αυτοκτονίας ήρθε ο Jordan και τους ανέβασε βαθμολογικά στα πρώτα χρόνια και μετά τους έδωσε πρωτάθληματα.
thrylos7
Εγώ πάλι δε μπορώ να καταλάβω πως παίζει μια φανέλα μπάσκετ(και οποιοδήποτε άθλημα...)
QUOTE
Το Μαρουσι στο 4ο δεκαλεπτο ειχε συμβιβαστει οτι θα χασει..
Ίσως να μη μπορούσε να αντιδράσει... δεν είναι θέμα συμβιβασμού.
sukerman13
QUOTE (thrylos7 @ Mar 26 2006, 23:17 ) *
Εγώ πάλι δε μπορώ να καταλάβω πως παίζει μια φανέλα μπάσκετ(και οποιοδήποτε άθλημα...)
Ίσως να μη μπορούσε να αντιδράσει... δεν είναι θέμα συμβιβασμού.



egw twra na petaksw kati asxeto............??paizei na vroume pou8ena to paixnidi???? se torrent,rapidshare,megaupload,dvd,bhs......opoios pistos,parakalw prive mnm gia na me voh8eisei....(eimai neo melos,fainetai,e??? thnx gia opoion mpei ston kopo.....)

QUOTE (thrylos7 @ Mar 13 2006, 03:02 ) *
Για να δούμε.. Θα έχει ενδιαφέρον τώρα που είναι και ντεφορμέ ο Παναθηναϊκός.

Μήπως να έβαζα και 3η επιλογή: "θα διακοπεί;"




egw twra na petaksw kati asxeto............??paizei na vroume pou8ena to paixnidi???? se torrent,rapidshare,megaupload,dvd,bhs......opoios pistos,parakalw prive mnm gia na me voh8eisei....(eimai neo melos,fainetai,e??? thnx gia opoion mpei ston kopo.....)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.