Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Τελικός Κυπέλλου 10/2/2013
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Γενικές συζητήσεις
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
damian
Για έκτη συνεχόμενη χρονιά τελικός κυπέλλου μεταξύ ΟΣΦΠ και ΠΑΟ στο Ελληνικό, τηλεοπτική μετάδοση στις 18.30 από την ΕΡΤ(ΕΤ1) και στις 18.15 το pregame.


Reggie Miller 31
QUOTE (damian @ Feb 9 2013, 16:25 ) *
Για έκτη συνεχόμενη χρονιά τελικός κυπέλλου μεταξύ ΟΣΦΠ και ΠΑΟ στο Ελληνικό

Με τον ίδιο τελικό τα τελευταία έξι χρόνια, έχει καταρρίψει τις... στατιστικές πιθανότητες ο Βασιλακό...

Άντε την ώρα που στην Ισπανία Ρεάλ και Μπάρτσα προσέφεραν υπερθέαμα, εμείς πάμε σε εξέδρες με ένα τεράστιο πανό στο κέντρο, σε καλόπαιδα που όταν μπαίνει καλάθι φωνάζουν... γκολ, σε αρχοντοχωριατισμούς και ΜΑΤ! Δεν θέλει ο Πρόεδρος ή δεν μπορεί;

Να το χαιρόμαστε τον τελικό μας...

ΥΓ Τα μπαλονάκια στην οροφή μας μάραναν...

vastravoud
Πραγματικά δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ νόημα το Κύπελλο. Εγώ πλέον πιο πολύ το βλέπω σαν "ενα ακόμα ματς" των δυο αιωνίων, και δε μου κάνει ιδιαίτερη αίσθηση είτε κερδίσουμε, είτε χάσουμε.
Knickerbocker
Ο ορισμός της απαξίωσης.Ειχε ενα μικρό ενδιαφέρον οταν ο Ολυμπιακός ειχε χρόνια να πάρει τίτλο και το θέλαμε πραγματικά ενώ τώρα δε μπορώ να βρω λόγο για καμμια απο τις δυο ομαδες για το χαρούν πάνω απο 1 βράδυ.

Οσο για τα εξωαγωνιστικα,για γέλια και για κλάματα.ολοι σε γεμάτα γήπεδα και οι έλληνες με τα πανο στη μέση.
mixalisgate7
Χωρίς περιγραφή ο τελικός

http://www.sport-fm.gr/article/656112
spysta
ο ''εφευρετης της αλητειας'' επιασε δουλεια και αρχισε να στελνει κοσμο για τραμπουκισμους ???

ποσο γραφικος παληκαρος !!! laugh.gif
Reggie Miller 31
QUOTE (mixalisgate7 @ Feb 9 2013, 20:07 ) *
Χωρίς περιγραφή ο τελικός

Μα είναι δυνατόν τέτοιο υπερθέαμα να μην έχει την αντίστοιχη περιγραφή απο τον τιτανοτεράστιο Βαγγέλη Ιωάννου;;;;;; Και τώρα εγώ πότε θα ξανακούσω για το μακρινό ριμπάουντ που είναι η ουσία του σύγχρονου μπάσκετ;;;;;; Ε όχι, αυτό είναι αλητεία της ΕΣΗΕΑ!!!!!!

ΥΓ Είδηση (και μάλιστα καλή), θα ήταν να μην γίνει καθόλου ο Τελικός! Καλύτερα να έβγαινε ο νικητής με κλήρωση! Τουλάχιστον σε αυτή την περίπτωση ο Βασιλακό δεν θα πείραζε τα μπαλάκια...
damian
respect σ'αυτόν που σκέφτηκε το πρωτοσέλιδο της πράσινης..
natouralistis



Κοκκινοσκουφίτσες...
bbplayer
Na παίξουν λίγο μπάσκετ και ας το πάρει όποιος να'ναι.

Φαβορί ο Ολυμπιακός που εάν το θέλει πολύ θα το πάρει.

Εμείς πετροβόλημα απ' έξω , λαμπάδα στον Αϊ-Μήτσο και ότι κάτσει.

Στα θετικά ότι δε θα ακούμε τη μοσχαροκεφαλή
sni79per
QUOTE(vastravoud @ Feb 9 2013, 17:08 ) *
Πραγματικά δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ νόημα το Κύπελλο. Εγώ πλέον πιο πολύ το βλέπω σαν "ενα ακόμα ματς" των δυο αιωνίων, και δε μου κάνει ιδιαίτερη αίσθηση είτε κερδίσουμε, είτε χάσουμε.


Γιατι δεν εχει ενας τιτλος νοημα κι ας ειναι ο τριτος σε ενδιαφερον;
εξηγησε το αν θες για να καταλαβουμε.
μπορεις καλλιστα να μην δεις το ματς.
damian
QUOTE (sni79per @ Feb 10 2013, 12:29 ) *
Γιατι δεν εχει ενας τιτλος νοημα κι ας ειναι ο τριτος σε ενδιαφερον;
εξηγησε το αν θες για να καταλαβουμε.
μπορεις καλλιστα να μην δεις το ματς.


Νομίζω ότι εννοεί πως ο τίτλος είναι το μόνο που έχει μείνει σ'αυτό το θεσμό. Απ'όπου και να το πιάσεις μπάζει...από την κλήρωση, από το ότι γίνεται γενική επιστράτευση της αστυνομίας, από το ότι πρόπερσι παίζανε την κολοκυθιά με την ημερομηνία, από τον αριθμό των θεατών και το μεγάλο πανό στη μέση, το ότι δε θα έχει περιγραφή...και εγώ όπως το βλέπει ο vastravoud το βλέπω, σαν ένα ακόμα ντέρμπι μόνο που στο τέλος δίνουν και ένα κύπελλο στο νικητή.
vastravoud
Ακριβώς αυτό! Και δεν το λέω μόνο φέτος που είμαστε αουτσάιντερ, το λέω κάθε χρόνο, ακόμα κι όταν το κατακτούμε.

Καλά, το ότι δεν θα έχει περιγραφή μάλλον θετικό είναι tongue.gif
sni79per
QUOTE(damian @ Feb 10 2013, 12:40 ) *
Νομίζω ότι εννοεί πως ο τίτλος είναι το μόνο που έχει μείνει σ'αυτό το θεσμό. Απ'όπου και να το πιάσεις μπάζει...από την κλήρωση, από το ότι γίνεται γενική επιστράτευση της αστυνομίας, από το ότι πρόπερσι παίζανε την κολοκυθιά με την ημερομηνία, από τον αριθμό των θεατών και το μεγάλο πανό στη μέση, το ότι δε θα έχει περιγραφή...και εγώ όπως το βλέπει ο vastravoud το βλέπω, σαν ένα ακόμα ντέρμπι μόνο που στο τέλος δίνουν και ένα κύπελλο στο νικητή.


μαλιστα...για απαντηστε μου τοτε.
δηλαδη κ στο πρωταθλημα δεν γινονται κατα καιρους τα αντιστιστοιχα;
αναβολες ημερομηνιων απο επιθεσεις σε πουλμαν;
γεν επιστρατευση της αστυνομιας;
μηδεν ανταγωνιστικοτητα απο τις αλλες ομαδες με αποτελεσμα να γινονται 1-2 ηττες απο τους μεγαλους καθε χρονο;
χωρις παρουσια αντιπαλων οπαδων στην εδρα του εκαστοτε;
δεν υπαρχουν πανο εμετικα κ βρισιματα σε παιχτες;
η περιγραφη δεν ειναι γελοια απο τους γλυφτες-''οπαδους'' δημοσιογραφους ιωαννους κτλ;

ποια η μεγαλη διαφορα;;;
vastravoud
1. Το πρωτάθλημα διοργανώνεται με τέτοιο τρόπο ώστε δικαιωματικά να φτάσουν οι αιώνιοι στον τελικό. Μάλιστα, 2 φορές ο Ολυμπιακός κινδύνευσε να μη φτάσει καν (μια από τον Άρη και μια από το Μαρούσι αν θυμάμαι καλά).

2. Αντίθετα, το κύπελλο μαγειρεύεται εξόφθαλμα και μας θεωρούν μ@λ@κες.

3. Τα πανώ, τα βρισίματα και η εν γένει συμπεριφορά των Ελλημπάν με αηδιάζει σε εξωφρενικό βαθμό, είτε μιλάμε για ντέρμπι, είτε για αγώνα τοπικού πρωταθλήματος. Το γεγονός ότι οι ίδιοι θεωρούν τους εαυτούς τους "πύρινους λαούς", ενισχύει την παραπάνω αποστροφή.

4. Προσωπικά, ούτε το πρωτάθλημα έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση, κυρίως με απασχολεί η Ευρωλίγκα
Reggie Miller 31
QUOTE (sni79per @ Feb 10 2013, 13:02 ) *
μαλιστα...για απαντηστε μου τοτε.
δηλαδη κ στο πρωταθλημα δεν γινονται κατα καιρους τα αντιστιστοιχα;
αναβολες ημερομηνιων απο επιθεσεις σε πουλμαν;
γεν επιστρατευση της αστυνομιας;
μηδεν ανταγωνιστικοτητα απο τις αλλες ομαδες με αποτελεσμα να γινονται 1-2 ηττες απο τους μεγαλους καθε χρονο;
χωρις παρουσια αντιπαλων οπαδων στην εδρα του εκαστοτε;
δεν υπαρχουν πανο εμετικα κ βρισιματα σε παιχτες;
η περιγραφη δεν ειναι γελοια απο τους γλυφτες-''οπαδους'' δημοσιογραφους ιωαννους κτλ;

ποια η μεγαλη διαφορα;;;

Γιατί εσύ σαν Παναθηναϊκός δίνεις μεγαλύτερη αξία στο πρωτάθλημα; Εγώ καθόλου! Πέρσι πχ πιο πολύ με πείραξε ο αποκλεισμός απο την ΤΣΣΚΑ, παρά το ότι χάσαμε το πρωτάθλημα... Γενικότερα εκεί που δίνω σημασία είναι η Ευρωλίγκα (διότι για να φτάσεις ακόμα και στο F4 πρέπει να παλέψεις, σε αντίθεση με την ελλάδα που ό,τι και να γίνει οι τελικοί θα είναι ΠΑΟ-ΟΣΦΠ. Όσο τώρα για 2 χρονιές που πήγε να γίνει η έκπληξη, είναι απλά οι εξαιρέσεις που επιβεβαιώνουν τον κανόνα).

Στην Ελλάδα να πανηγυρίσεις γιατί; Γιατί νίκησες τον ΚΑΟΔ, γιατί περιόρισες τον Μπούβνιακ, γιατί παίζεις με ομάδες που στην καλύτερη έπρεπε να είχαν πέσει Α2 εδώ και χρόνια λόγω χρεών, γιατί παίζεις σε γήπεδα στρούγκες; Δεν υπάρχει Α1, δεν υπάρχει καν ανταγωνισμός! Όπως δεν υπάρχει και κύπελλο... Για μένα είναι απο τα χειρότερα πρωταθλήματα στην Ευρώπη αυτή την στιγμή (επιπέδου Ισραήλ στην καλύτερη). Κακά τα ψέμματα αυτό που μετράει πλέον είναι η Ευρωλίγκα, όλα τα άλλα είναι για εσωτερική κατανάλωση και να έχουμε να ασχολούμαστε μέχρι να έρθει η Πέμπτη και η Παρασκευή...
T.W.Is.M.
QUOTE(Reggie Miller 31 @ Feb 10 2013, 14:33 ) *
Στην Ελλάδα να πανηγυρίσεις γιατί; Γιατί νίκησες τον ΚΑΟΔ, γιατί περιόρισες τον Μπούβνιακ, γιατί παίζεις με ομάδες που στην καλύτερη έπρεπε να είχαν πέσει Α2 εδώ και χρόνια λόγω χρεών, γιατί παίζεις σε γήπεδα στρούγκες; Δεν υπάρχει Α1, δεν υπάρχει καν ανταγωνισμός! Όπως δεν υπάρχει και κύπελλο... Για μένα είναι απο τα χειρότερα πρωταθλήματα στην Ευρώπη αυτή την στιγμή (επιπέδου Ισραήλ στην καλύτερη). Κακά τα ψέμματα αυτό που μετράει πλέον είναι η Ευρωλίγκα, όλα τα άλλα είναι για εσωτερική κατανάλωση και να έχουμε να ασχολούμαστε μέχρι να έρθει η Πέμπτη και η Παρασκευή...


Εισαι υπερβολικος για το πρωταθλημα. Θυμασαι στις εποχες που ειχαμε πολυ ισχυρο πρωταθλημα ποσες νικες εκαναν οι πρωτοι? Απο 22 ως 24 συνηθως. Δηλαδη κερδιζαν ολο τον κοσμο μεσα-εξω και εχαναν καποια ντερμπι. Απλα ηταν πιο πολλες οι δυνατες ομαδες που τους κοντραραν και βαθμολογικα. Πληροφοριακα στο ισχυροτερο πρωταθλημα της Ευρωπης ο πρωτος εχει 19-1 και ο δευτερος 17-3, καλυτερα ρεκορ δηλαδη απ οτι ο Παναθηναικος αυτη τη στιγμη στην Α1. Οι αποστασεις ομως δεν εχουν ανοιξει μονο στην Ελλαδα, εχουν ανοιξει σε ολη την Ευρωπη με χαρακτηριστικο παραδειγμα την Ευρωλιγκα, οπου οι μεγαλες ομαδες με τα τεραστια μπατζετ κερδιζαν τα προηγουμενα χρονια το 80% των αντιπαλων τους μεσα-εξω. Φετος που δε βλεπουμε το ιδιο ειναι γιατι καποια μπατζετ(οπως των 2 ελληνικων ομαδων) εχουν πεσει. Ειναι κατι παρομοιο με αυτο που γινεται στην Ελλαδα φετος.
Δεν εχεις δει φετος τον Ολυμπιακο να χανει απο τον ΠΑΟΚ και να κοντραρεται μεχρι καποιο σημειο σε εδρες οπως η Πατρα, η Ροδος και το Ρεθυμνο? Κι ακομα δεν εχει παιξει σε Νεα Σμυρνη και Αλεξανδρειο. Ο Παναθηναικος δεν εχασε απο τον Ικαρο και δυσκολευτηκε σε Δραμα και Ροδο, αλλα και με τον ΠΑΟΚ εντος? Δεν εχει παει σε Νεα Σμυρνη και Πυλαια και ειχε την τυχη να πετυχει τον Αρη την 1η αγωνιστικη σε πληρη ανετοιμοτητα. Θα μου πεις, σε τι ενταση παιζουν οι 2 μεγαλοι αυτα τα ματς. Αυτο ειναι επιλογη τους και προβλημα τους αν χασουν. Εγω θεωρω οτι τα τελευταια χρονια ελαχιστοι απο τους υπολοιπους αντιμετωπιζαν τα ματς με ΟΣΦΠ και ΠΑΟ σαν αγωνες. Τα εβλεπαν σαν μια διαδικαστικη προπονηση μεχρι να ερθει η ηττα και δεν τα χτυπουσαν πραγματικα(ασχετα αν δεν μπορουσαν να κερδισουν).
Σε τελικη αναλυση νομιζω οτι το επιπεδο εχει πεσει μεν, αλλα κι εμεις οι φιλαθλοι το ριχνουμε κι αλλο με την αντιμετωπιση μας.
passer
QUOTE (vastravoud @ Feb 10 2013, 14:18 ) *
1. Το πρωτάθλημα διοργανώνεται με τέτοιο τρόπο ώστε δικαιωματικά να φτάσουν οι αιώνιοι στον τελικό. Μάλιστα, 2 φορές ο Ολυμπιακός κινδύνευσε να μη φτάσει καν (μια από τον Άρη και μια από το Μαρούσι αν θυμάμαι καλά).

2. Αντίθετα, το κύπελλο μαγειρεύεται εξόφθαλμα και μας θεωρούν μ@λ@κες.

3. Τα πανώ, τα βρισίματα και η εν γένει συμπεριφορά των Ελλημπάν με αηδιάζει σε εξωφρενικό βαθμό, είτε μιλάμε για ντέρμπι, είτε για αγώνα τοπικού πρωταθλήματος. Το γεγονός ότι οι ίδιοι θεωρούν τους εαυτούς τους "πύρινους λαούς", ενισχύει την παραπάνω αποστροφή.

4. Προσωπικά, ούτε το πρωτάθλημα έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση, κυρίως με απασχολεί η Ευρωλίγκα


Συμφωνώ σε όλα 1000%, απλά θα πάω λίγο παρακάτω και θα πω ότι δεν έχει τόση σημασία το σε ποια φάση θα συναντηθούν οι 2 μεγάλοι (προημιτελικά, ημιτελικά ή τελικό), όσο το να αλλάξει η ίδια διοργάνωση. Με την τωρινή μορφή το Κύπελλο κρίνεται στην ουσία σε ένα ματς. Και στους 8 να παίζανε μεταξύ τους, έχει κανείς καμιά αμφιβολία ότι όποιος πέρναγε δε θα έπαιρνε το Κύπελλο; (νομίζω έτσι δεν είχε γίνει τη χρονιά που ο τελικός ήταν ΠΑΟ-Ρέθυμνοwink.gif Αν όμως το Κύπελλο ήταν final-8 σε έδρα μιας επαρχιακής ομάδας (πχ ΚΑΟΔ,Κολοσσός) και περισσότερες πιθανότητες θα είχε μια μικρή ομάδα να κάνει την έκπληξη σε μονό νοκ-άουτ αλλά και περισσότερη 'αξία' θα είχε το Κύπελλο για αυτόν που θα το κατακτούσε, ακόμα κι αν ο τελικός ήταν πάλι ΟΣΦΠ-ΠΑΟ. Και μην πει κανείς ότι τα γήπεδα της επαρχίας είναι μικρά. Αφού κάθε χρόνο τον τελικό 1800 άτομα τον 'βλέπουν' (γιατί στην ουσία κανείς από αυτούς που θα είναι σήμερα στο Ελληνικό δε θα παρακολουθεί το παιχνίδι). Ας τον παρακολουθούν 1500 παιδάκια και γονείς.
vastravoud
Συμφωνώ κι εγώ με τον Reggie, πέρσι αυτό που με "πίκρανε" ήταν ο χαμένος ημιτελικός με την ΤΣΣΚΑ, όχι το πρωτάθλημα.

Αν έπρεπε να κρατήσω 2 πράγματα από τον Παναθηναϊκό τόσα χρονια θα ήταν η ΜΕΓΑΛΕΙΩΔΗΣ σειρά με τη Μπαρτσελόνα και η αγκαλιά του Μήτσου με τον Ομπράντοβιτς στον τελικό.
natouralistis
Ο τελικός του κυπέλλου έχει απαξιωθεί από κάποιους που έχουν ονοματεπώνυμο.

ΕΟΚ , Γιώργος Βασιλακόπουλος. icon_blahblah.gif
Άραγε πότε θα ξηλωθούν οι καρεκλοκένταυροι που έχουν πάει το καλύτερο εξαγώγιμο προϊόν της χώρας σε επίπεδο -1000 σε θέματα οργάνωσης?

Μια χαρά γιορτή θα μπορούσε να είναι και να γουστάρει ο κόσμος. Ένα final 8 σε ένα Σ/Κ ,σε μια πόλη, με συμμετοχή Ολυμπιακών, Αεκτζήδων, Παναθηναϊκών, Παοκτζήδων, Αρειανών, Ρεθυμνιωτών, Ροδιτών, Πανιώνιων!! Το event της χρονιάς θα ήταν που θα αναθέρμανε το μπασκετάκι στις γειτονιές!!

Ερχόμαστε εδώ στις βαρύτατες ευθύνες τους, επειδή ακριβώς δεν μπορούν να διασφαλίσουν ένα τέτοιο γεγονός από θέμα ασφάλειας, φτάσαμε στο άλλο άκρο..Το εδώ και χρόνια έκτρωμα του Ελληνικού. Ένα πανό στη μέση που λέει τελικός κυπέλλου, 1000 πληρωμένοι οπαδοί από τη μία και άλλοι τόσοι από την άλλη, καφριλίκι στο φουλ και ξεπέτα.

Κύριοι αφού δεν μπορείτε ΦΥΓΕΤΕ! Κάνετε το μεγαλύτερο κακό στο μπάσκετ που υποτίθεται ότι αγαπάτε (εδώ γελάμε), μόνο το χρήμα και τη θεσούλα αγαπάτε.

Ο μόνος λόγος που μένει ζωντανό το μπάσκετ είναι η αγωνιστική ποιότητα έναντι άλλων Ευρωπαίων. Μη φτάνετε στο άλλο άκρο λοιπόν της απαξίωσης των ομάδων και του παιχνιδιού, είναι μήπως εκ του πονηρού wink.gif ?
Weekendman
Καλά τόσο αδιάφορο δεν είναι το ματς ,γιατι και ο Ολυμπιακος δεν είναι κορεσμενος απο τους τίτλους και ο Παναθηναικός θέλει να ανεβάσει την ψυχολογία του επειγόντως, αν και όπως γίνεται το Κύπελλο απαξιώνεται πράγματι κάπως...

Στα του ματς επειδή δεν ξέρω αν ο Σερμαντίνι φορτωθεί πάλι γρηγορα με φάουλ ,έχω ιδιαίτερη περιέργεια να δω τι θα κάνει ο Πάουελ, στην περίοδο της μεγάλης φόρμας του Ολυμπιακού στην πρώτη φάση της Ευρωλίγκας όταν οι περιφερειακοί πιέζαν, και ο Παουέλ πρόσεφερε άμεσα σκορ με πικ εν ρολ και σουτάκια δεν ήταν καθόλου αρνητικός για τον Ολυμπιακό ,και ας μην είναι ο τύπος που ψηλού που θα κόβει όλες τις επιθέσεις των αντιπάλων που θα βόλευε περισσότερο...

Οι εμφανίσεις του 2013 πράγματι ήταν πρόσκληση για διώξιμο σε συνδυασμό με τις φήμες για τα γόνατα του, αλλά κάτι ψιλοέδειξε στο πρωτάθλημα με Παναθηναικό, και ίσως τα επόμενα ματς με ΠΑΟ σήμερα και Κίμκι είναι ικανά να σταθεροποιήσουν η να αποσταθεροποιήσουν την θέση του Παουελ στον Ολυμπιακό.

Βέβαια αν ο Σερμαντίνι και ο Hines δεν φορτωθούν με φάουλ τότε ο Παουελ δεν θα χρειαστεί ιδιαίτερα φαντάζομαι.

Απο την πλευρά του Παναθηναικού ξέρουμε είτε παίξουν μαν του μαν είτε ζώνη θα κλείσουν τον Σπανούλη, αλλά αν και επιθετικά δυσκίλιος δεν πρέπει να υποτιμηθεί, γιατί μέχρι τώρα και μέσω της σκληρής του άμυνας, δεν δίνει την δυνατότητα στον οποιοδήποτε αντίπαλο να επικρατήσει άνετα συνήθως...
frenchman7
"17:39: Απίστευτα πράγματα στο παρκέ! Χαμός! Οπαδοί του Παναθηναϊκού έριξαν φωτοβολίδα στον Χάινς! Έπεσε στο παρκέ ο Αμερικανός σέντερ του Ολυμπιακού. Πήγε στα αποδυτήρια!¨

ΟΥΣΤ ΖΩΑ!!!!!
ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ
Weekendman
QUOTE(frenchman7 @ Feb 10 2013, 17:27 ) *
"17:39: Απίστευτα πράγματα στο παρκέ! Χαμός! Οπαδοί του Παναθηναϊκού έριξαν φωτοβολίδα στον Χάινς! Έπεσε στο παρκέ ο Αμερικανός σέντερ του Ολυμπιακού. Πήγε στα αποδυτήρια!¨

ΟΥΣΤ ΖΩΑ!!!!!
ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ

Και όμως είναι αήττητοι...
vastravoud
Το πρόβλημα ξέρετε ποιο είναι; Ότι το κάνουμε θέμα ΜΟΝΟ όταν η χ,ψ κροτίδα ΧΤΥΠΗΣΕΙ κάποιον....... sad.gif
damian
QUOTE (frenchman7 @ Feb 10 2013, 17:27 ) *
"17:39: Απίστευτα πράγματα στο παρκέ! Χαμός! Οπαδοί του Παναθηναϊκού έριξαν φωτοβολίδα στον Χάινς! Έπεσε στο παρκέ ο Αμερικανός σέντερ του Ολυμπιακού. Πήγε στα αποδυτήρια!¨

ΟΥΣΤ ΖΩΑ!!!!!
ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ


Ντάξει αυτός δε καταλαβαίνει τίποτα.. smile.gif
frenchman7
Αλλού όμως τα ΜΑΤ ξέρουν να κάνουν την δουλειά τους ε?

Α ρε δούλεμα που πέφτει...
Μου αρέσει που που περιορίστηκε σε 900-900.... Απλά οι hartdocore από κάθε πλευρά δηλαδή!
Ρε είστε τραγικοί ρεεεεε...

QUOTE(damian @ Feb 10 2013, 17:35 ) *
Ντάξει αυτός δε καταλαβαίνει τίποτα.. smile.gif


Εγώ φοβάμαι άλλο..
Μην πέσει τίποτα στον Γιώργαρο τον Σερμαντίνι και έχουμε απώλειες εκεί μέσα έτσι όπως γυαλίζει το μάτι του....

Anubis
QUOTE
Οι οπαδοί των δύο ομάδων κάνουν... διαγωνισμό ρίψης φωτοβολίδων. Είναι απορίας άξιο τι έλεγχος έγινε από τους Αστυνομικούς.


Αυτο τα λεει ολα. Συγχαρητηρια και στις 2 ΚΑΕ για εκει που μοιρασαν τα εισητηρια
Zephyr
Ελπίζω αυτός που έριξε την φωτοβολίδα να αισθάνεται πλέον λίγο περισσότερο άντρας απ' ότι πριν 41.gif .
Κατά τα άλλα συγχαρητήρια για μια ακόμη φορά σε οπαδούς (για τα σκατά που κουβαλάνε στο κεφάλι τους), αστυνομία (για την επιβεβαίωση της ανυπαρξίας της) και όσους πάλευαν τις τελευταίες μέρες να κάνουν την ατμόσφαιρα εκρηκτική (ονόματα δεν λέμε, υπολήψεις δεν θίγουμε γιατί μπορεί να είναι και κανένας πρόεδρος μέσα).
Και τώρα ας πάρει την ομάδα ο Μπαρτζώκας και να φύγει. Χαρισμένο το κύπελλο, ας το πάρει σπίτι του αυτός με την φωτοβολίδα για να χαίρεται.
Paris87
Να μην γινει ματς, ας μην παρει κανεις το υπερ-κυπελο. Φτανει με τα ζωα.
natouralistis
Είναι σάπια όλη η ελληνική κοινωνία. Σάπια!!! Οι καταλογισμοί ευθυνών σε "κάποιους" "λίγους" ανεγκέφαλους για τα επεισόδια στα γήπεδα είναι κρύψιμο του προβλήματος.
Dreamerpanos
Ωραία μετά τις πέτρες στον Περπέρογλου και την φωτοβολίδα στον Χάινς είναι ισοπαλία τα μ$^%&#$ηρια....μεγάλη αγωνία ποιος θα προηγηθεί....η αφαίρεση ζωής πιάνει 3 πόντους.....
dimit
ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΜΠΑΣΚΕΤ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ωσ ποτε τα ΖΩΑ θα καθοριζουν τις ζωες μας?????
Ποτε θα τους μαζεψουμε??
Τι κανουν ολοι αυτοι οι αστυνομικοι , που πληρωνονται υπερωριες, απο το υστερημα μας?
Δεν υπηρξε ποτε σοβαρος σωματικος ελεγχος στα ελληνικα γηπεδα.
damian
Πόσο θεούλης θα νιώθει αυτός που πέτυχε τον Κάιλ...θα'χει να το λέει στα εγγόνια του.. smile.gif
spysta
MΑΘΗΤΕΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΜΕ ΚΗΔΕΟΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΠΙΣΗΜΟΥΣ !!!

ΚΑΝΤΕ ΕΝΑ Γ#Μ$%ΝΟ ΤΕΛΙΚΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΓΕΜΑΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΑΜΑ!!!!

ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΑ ΠΡΕΖΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΡΑΜΠΟΥΚΟΥΣ ΤΟΥ Κ**ΛΟΥ !!!! Ε Λ Ε Ο Σ
vastravoud
Επαναλαμβάνω, το κανουμε θέμα μόνο επειδή κάποιος ήταν απλά πιο εύστοχος.....

Στα άλλα παιχνίδια απλώς μιλάμε για καυτές εξέδρες sad.gif

Μια άλλη καλή επιλογή θα ήταν να κλείσουν τις πόρτες και να φύγουν οι αστυνομικοί. Μετά από την αιματοχυσία ο μέσος όρος του IQ της χώρας θα έχει κάπως βελτιωθεί.
Pierce
Και να φανταστείτε έχω μαλώσει με διάφορους εδώ μέσα κατά καιρούς για την ατμόσφαιρα που θεωρούν ότι δεν έχει ένα γήπεδο ΝΒΑ, και έχουν τα γήπεδα στην Ελλάδα.
Να χαίρεστε την ατμόσφαιρα.
frenchman7
QUOTE(dimit @ Feb 10 2013, 18:00 ) *
ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΜΠΑΣΚΕΤ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ωσ ποτε τα ΖΩΑ θα καθοριζουν τις ζωες μας?????
Ποτε θα τους μαζεψουμε??
Τι κανουν ολοι αυτοι οι αστυνομικοι , που πληρωνονται υπερωριες, απο το υστερημα μας?
Δεν υπηρξε ποτε σοβαρος σωματικος ελεγχος στα ελληνικα γηπεδα.


Φίλε είσαι λάθος όσον αφορά τους ελέγχους, όποτε έχω πάει σε ντέρμπυ (ποδόσφαιρο-μπάσκετ) ο έλεγχος που
μου κάνουν είναι εξονυχιστικός! Τα καλούδια περνάνε από την πίσω πόρτα κάθε φορά.
Γι αυτό λέω ότι μας δουλεύουν.... Αν ήθελαν δεν θα έδιναν καν τα εισιτήρια στους κάφρους.
plo koon
Νταξει το παιχνίδι είναι στημένο. Ο ΠΑΟ μπαίνει με το requiem for a dream και εμείς με το eye of the tiger.
vastravoud
QUOTE(pierce21 @ Feb 10 2013, 18:04 ) *
Και να φανταστείτε έχω μαλώσει με διάφορους εδώ μέσα κατά καιρούς για την ατμόσφαιρα που θεωρούν ότι δεν έχει ένα γήπεδο ΝΒΑ, και έχουν τα γήπεδα στην Ελλάδα.
Να χαίρεστε την ατμόσφαιρα.


Τι εννοείς; Δεν είναι υπεροχή ατμόσφαιρα τα βρισιδια και οι πύρινοι λαοί;
rchos
Αφού το παιχνίδι γίνεται χωρίς σχολιασμό θα ήταν πολύ πιο ωραίο να είναι άδειο από οπαδούς να ακούγαμε φυσικό ήχο από τις ομάδες.

Όπως προχτές στο παιχνίδι στο ΣΕΦ Ολυμπιακός-Ίκαρος όπου το γήπεδο ήταν άδειο σχεδόν και ακούγαμε πολλά από όσα λέγονταν μέσα στον αγώνα.


Τηλεοπτικά ένας τέτοιος τελικός ίσως ήταν πιο ενδιαφέρον από αυτό που βλέπουμε κάθε φορά με τους στρατούς εκατέρωθεν...
Pierce
QUOTE (vastravoud @ Feb 10 2013, 18:19 ) *
Τι εννοείς; Δεν είναι υπεροχή ατμόσφαιρα τα βρισιδια και οι πύρινοι λαοί;

Μόνο ΄ταν είναι κυριολεκτικά πύρινοι , και ανάβουν φωτιές, τζάμπα θέρμανση, εκεί που έχει πάει το πετρέλαιο... tongue.gif

προτιμώ το Χοντογκ/τακο/κοκα κολα μου, την θέση πολυθρόνα και το ντίφενς ντίφενς tongue.gif


ΥΓ: «Αυτούς τους οπαδούς έχουμε και δεν μπορούμε ούτε θέλουμε να τους αλλάξουμε» Χο Χο Χο Χο
a.car


Ουκιτς -Σπαν σε άλλο γήπεδο
Razorblade Fish
Ολυμπιακός για ΚΛΑΜΑΤΑ και στις 2 πλευρές του παρκέ...Εντάξει είπαμε,το θέλουν πιο πολύ οι άλλοι,αλλά όχι και έτσι...Σπανούλης τραγωδία...
giotis1985
υπαρχει κανεις που πονταρει οτι ο παο δεν θα χασει την διαφορα?
str
QUOTE(rchos @ Feb 10 2013, 18:25 ) *
Αφού το παιχνίδι γίνεται χωρίς σχολιασμό θα ήταν πολύ πιο ωραίο να είναι άδειο από οπαδούς να ακούγαμε φυσικό ήχο από τις ομάδες.

Όπως προχτές στο παιχνίδι στο ΣΕΦ Ολυμπιακός-Ίκαρος όπου το γήπεδο ήταν άδειο σχεδόν και ακούγαμε πολλά από όσα λέγονταν μέσα στον αγώνα.


Τηλεοπτικά ένας τέτοιος τελικός ίσως ήταν πιο ενδιαφέρον από αυτό που βλέπουμε κάθε φορά με τους στρατούς εκατέρωθεν...


θα ηταν πραγματικη μπασκετικη εμπειρια..απο τις οδηγιες των προπονητων μεχρι το τριξιμο των παπουτσιων στπ παρκε...
Razorblade Fish
Πρέπει να μαζέψουμε τη διαφορά όσο δεν είναι ο Διαμαντίδης στο παρκέ.
a.car



με μπανκς και ουκιτς μαζί δε πας πουθενά
str
QUOTE(a.car @ Feb 10 2013, 18:43 ) *
με μπανκς και ουκιτς μαζί δε πας πουθενά



πας...απο το +10 στο +3.....
Manu7
Ο τελικός που μας αξίζει...

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.