Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Baskonia - Panathinaikos BC
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3
Looter
QUOTE (Titus @ Nov 23 2018, 22:41 ) *
Κύριοι, ας μην επαναλαμβάνουμε τα αυτονόητα. Εννοείται ότι για τα φετινά (όχι μόνο τα αποψινά) χάλια φταίνε ο κόουτς και ο μακράν πιο ακριβοπληρωμένος παίκτης της ομάδας. Με Πέδουλα και έναν γνήσιο παναθηναϊκό των 200 χιλ στο πόιντ η ομάδα θα έκανε παπάδες.

Τώρα, το τι βλέπει ο κάθε προπονητής απλώς δεν μπορούμε να το ξέρουμε. Εγώ αν ήμουν στη θέση του Τσάβι, θα έβαζα τον πιο αναλώσιμο ψηλό μου στον Σενγκέλια γιατί έτσι κι αλλιώς παίκτης να τον μαρκάρει δεν υπάρχει. Ο δε Γκιστ είναι αμυντική τρύπα επιπέδου Βουγιούκα φέτος (και χωρίς καμία όρεξη) αλλά όλοι κάνουμε ότι δεν το βλέπουμε. Τώρα, βέβαια, το πώς είναι από υγεία ο κάθε παίκτης και το τι δείχνει στην προπόνηση δεν το γνωρίζουμε.


Χωρίς τον Καλάθη , οι Κιθ , Παππάς , Λέκα δεν μπορούν ούτε να κατέβουν τη σέντρα...
Το επίπεδο έχει ανέβει , δεν είναι όπως πριν 3-4 χρόνια...
Coach Periklis
Το ότι στο 3:21 της 3ης περιόδου με το σκορ 60-47 έχεις 1 ομαδικό φάουλ, είναι μία καλή ένδειξη για την αμυντική λειτουργία

pan24
QUOTE (Coach Periklis @ Nov 23 2018, 22:47 ) *
Το ότι στο 3:21 της 3ης περιόδου με το σκορ 60-47 έχεις 1 ομαδικό φάουλ, είναι μία καλή ένδειξη για την αμυντική λειτουργία


Και τι καλυτερο απο το να δαπανησεις τα υπολοιπα φαουλ που σου μενουν σε συνεχομενα γκολ φαουλ

Το ασχημο ειναι οτι σημερα ειναι απο τα λιγα βραδια που μπαινουν στα σουτ αφου εχουμε 5/11 κι ομως χανουμε ανετα
Titus
QUOTE (villiskabas @ Nov 23 2018, 22:44 ) *
Η ομαδα ειναι ενα συνοθυλευμα μεσηλικων μαζι με ανωριμους παικτες


Προς επίρρωση του πρώτου μισού (ίσως και του δεύτερου), ο θεούλης ο Κιθ αλλάζει στο σκριν, κάνει για λίγο ότι παίζει άρνηση στον Φοιτγκμαν. ο οποίος (δικαιολογημένα) τον πάει μέχρι μέσα. Δεν παίρνει την μπάλα το μις ματς, φέυγει σουτ από την περιφέρεια και ο Κιθ θεωρεί ότι έχει κάνει το καθήκον του και έχει αρχίσει να κινείται προς την άλλη πλευρά. Αποτέλεσμα: επιθετικό ριμπάουντ ο Γερμανός και γκολ φάουλ. Τι να προπονήσεις μετά. Και να του το βάλεις στο κεφάλι στα γεράματα ότι η άμυνα τελειώνει στο ριμπάουντ, πώς να σπρώξει το θηρίο ένας κοντός 35 χρονών και μετά να κατέβει να παίξει επίθεση;
Victor_Mannheim
QUOTE (AJSlaughter6 @ Nov 23 2018, 22:14 ) *
νομιζω ηρθε η ωρα να καταλαβουμε οτι η περσινη σεζον του καλαθη ηταν πυροτεχνημα που σιγα σιγα σβηνει και δυσκολα θα επαναληφθει. ο παικτης επιστρεφει σταδιακα στα μετρια στανταρ του.εδω και πολλα ματς δεν βαζει τιποτα και κανει πολλα λαθη επιθετικα που κοστιζουν

σιγα την σεζον που εκανε
villiskabas
Λοιπον παλικαρια τελειωσαν τα ψεμματα.... αυτο που βλεπουμε ειναι ΠΑΤΟΣ
Αν δεν γινει καποια αλλαγη ειμαστε να μας κλαινε και οι ρεγγες... Μπραβο στον ΔΓ και στον Πασκουαλ ευγε !
Boom Dizzle
Καλά θα κανει ο προεδρος να τον διωξει τον Πασκουαλ σημερα..Ενα ηλεκτροσοκ ειναι απαραιτητο στην ομαδα.
Επισης Καλαθης κλασικη αμερικανικη νοοτροπια-παιζω μονο σε χρονια συμβολαιου.
MaJesty23
Αστείοι...απλά!Ντρέπομαι σαν μπασκετικός Παναθηναικός να βλέπω αυτό το πράγμα...

Απλα τα παιδια δεν μπορούν...έχω μετρήσει ίσα με 15ποντους έχουμε φάει απο Langford.Λάσμε 2 κλικ πιο αργός ...

Θέλετε να φύγει Πασκουάλ?Ας φύγει!Απλά η ομάδα δεν διορθώνεται....θυμηθείτε το!Ας φέρει και τον Ομπράντοβιτς!Θέλει μεταγραφές η ομάδα!Δεν μπορούν !Και ουτε θα μπορέσουν!

Το πως μας έψησε ο DPG για 10.000 διαρκείας είναι απίστευτο!
nvip13
Εικονα διαλυσης...

Και του χρονου παιδια.
stefkorner
QUOTE (Boom Dizzle @ Nov 24 2018, 05:55 ) *
Καλά θα κανει ο προεδρος να τον διωξει τον Πασκουαλ σημερα..Ενα ηλεκτροσοκ ειναι απαραιτητο στην ομαδα.
Επισης Καλαθης κλασικη αμερικανικη νοοτροπια-παιζω μονο σε χρονια συμβολαιου.



ναι βρε αδελφε !in dpg we trust ! ειδαμε που πηγε και στην Βιτορια για να συσπειρωσει ολη την ομαδα !


να τους κανοουμε επιπλεον κ ενα ηλεκτροσοκ αλα πουλμαν να το αισθανθουν ακομα καλυτερα ;
Victor_Mannheim
πολλοι παιχτες και προπονητες σωζονται επειδη κερδιζουν τον ολυμπιακο
villiskabas
QUOTE (Boom Dizzle @ Nov 23 2018, 22:55 ) *
Καλά θα κανει ο προεδρος να τον διωξει τον Πασκουαλ σημερα..Ενα ηλεκτροσοκ ειναι απαραιτητο στην ομαδα.
Επισης Καλαθης κλασικη αμερικανικη νοοτροπια-παιζω μονο σε χρονια συμβολαιου.


Βασικα ο προεδρος να διωξει τον εαυτο του και να παρει εναν υπευθυνο για μεταγραφες..
Stefk13
Πασκουαλ παραιτησου, απετυχες απλα! 2.5 χρονια σε περιμενουμε!

Εχουμε γινει ρεντικολο, ολοι περιμενουν να παιξουν με μας στην εδρα τους να κανουν νικη. Αλλα βεβαια τα παπαγαλακια αφου νικαμε τον Ολυμπιακο και στο ΟΑΚΑ μια χαρα!
MaJesty23
ugly_tocktock.gif Πούλμαν μαζι και ο ΔΠΓ!!Ολοι μαζί!
Titus
Πρόεδρε διώξε τον Τσάβι και φέρε το Γκάνταλφ. Τον Λευκό όμως, γιατί ο Γκρι δεν αρκεί.

ΥΓ: Έχει κάτι αυτοκτονικές τάσεις η Μπασκόνια.
pan24
Σεληνιαστηκε ο Λανγκφορντ και κατι γινεται
villiskabas
τρομερο συστημα η ομαδα σημερα παρε την μπαλα λαγκφορντ και κανε οτι θελεις. Μπασκονια -Λαγκφορντ 81-74
stefkorner
παιδια ο Πασκουαλ ξεκαθαρα δεν κανει για πειθαρχια στα εκτος εδρας !δεν του παει το αλτ τις ει εκτος οακα,πως να το κανουμε ! να βρει ο προεδρος εναν θιασωτη της στρατιωτικης πειθαρχειας να δεις πως θα γινουν λοκατζηδες οι bad boys & ο Ιαν
και δεν θα τολμαει να παταει ανθρωπος στην ρακετα μας !
σχωρεστε με ,αλλα δεν μπορω να μιλησω αλλο στα σοβαρα!ειναι κωμικοτραγικες οι καταστασεις που ζουμε sad.gif
Coach Periklis
Απίθανος Λανγκφορντ και αρκετός χρόνος ακόμα
nvip13
Κατα τα αλλα έφταιγε ο Τζειμς!

One man show απ τον γερολυκο..

Βρε λες;
MustGK
Αν και υπέρμαχος του Πασκουάλ, νομίζω ότι ήρθε η ώρα να φύγει.
villiskabas
Μεγαλο κριμα να καπελωθει το αποτελεσμα απο μια μεγαλη βραδυα του Λαγκφορντ, η ομαδα ειναι ΑΣΤΕΙΑ πρεπει να γινουν αλλαγες

ΕΛΕΟΣ

Υγ αντι για 20 ποντους λογω Κιθ χασαμε με 10....
pan24
Νομιζω οτι ο Τζανινγκ σχολασε τον γαμο
Boom Dizzle
Η εικονα του γερολυκου Λαγκφορντ να παλευει μονος του και να τον ψαχνουν ολοι δειχνει ποσο αρρωστη ειναι η ομαδα..
MustGK
QUOTE (villiskabas @ Nov 23 2018, 23:17 ) *
Μεγαλο κριμα να καπελωθει το αποτελεσμα απο μια μεγαλη βραδυα του Λαγκφορντ η ομαδα ειναι ΑΣΤΕΙΑ πρεπει να γινουν αλλαγες

ΕΛΕΟΣ



+1. Όχι γιατί χάσαμε... Έχω έχασε σήμερα η ΤΣΣΚΑ. Όσο για τις εμφανίσεις, ειδικά εκτός έδρας.
pan24
Ο Λανγκφορντ θυμηθηκε κατι απο τα παλια και πηγε μονος μου και ολοι σας σαν κατι ηρωικα του Τζειμς αλλα δεν γινοταν να το παρει μονος του
Απλα χασαμε με 9 αντι για μια διαφορα γυρω στους 15-20

Τα προβληματα μας γνωστα,θα ειναι κουραστικο να τα ξαναπουμε παλι

Θα ανοιξει συζητηση αν πρεπει να μεινει η οχι ο Πασκουαλ αλλα δεν εχει νοημα νομιζω
Οπως ειναι το ροστερ αυτη την στιγμη ειτε φερεις τον Μαρκοπουλο και τον Πεδουλακη ειτε τον Ζοτς και τον Ποποβιτς η κατασταση ιδια θα ειναι
MustGK
Σήμερα καμία θέση πλην από τα δύο γκαρντ δεν τράβηξε... Απαράδεκτο..
stefkorner
τωρα καθειστε αναπαυτικα ,γιατι ξεκιναει το σοου των κυβερνητικων..
αν υπηρχε περιπτωση να στηριχθει ο Πασκουαλ θα διαβαζαμε αποψε για την απροβλεπτη ευρωλιγκα,οπου και η Μπουντουσνοστ κερδαει την Τσσκα και μην υποτιματε τα θετικα αποτελεσματα της ομαδας !
αλλα επειδη δεν θα γινει αυτο,θα αρχισει το ξεσκισμα στον Τσαβι γιατι δεν μασαγε σιδερα η ομαδα,δεν ειχε στρατιωτικη πειθαρχια και δεν χρησιμοποιησε σαν οδηγο την εμφανιση με την Μπαρτσα στο οακα
Victor_Mannheim
ανακοινωθηκε η απομακρυνση του τσαβι η ακομα?
MustGK
QUOTE (pan24 @ Nov 23 2018, 23:23 ) *
Ο Λανγκφορντ θυμηθηκε κατι απο τα παλια και πηγε μονος μου και ολοι σας σαν κατι ηρωικα του Τζειμς αλλα δεν γινοταν να το παρει μονος του
Απλα χασαμε με 9 αντι για μια διαφορα γυρω στους 15-20

Τα προβληματα μας γνωστα,θα ειναι κουραστικο να τα ξαναπουμε παλι

Θα ανοιξει συζητηση αν πρεπει να μεινει η οχι ο Πασκουαλ αλλα δεν εχει νοημα νομιζω
Οπως ειναι το ροστερ αυτη την στιγμη ειτε φερεις τον Μαρκοπουλο και τον Πεδουλακη ειτε τον Ζοτς και τον Ποποβιτς η κατασταση ιδια θα ειναι


Έχει θέματα το ρόστερ αλλά έχουμε μεγαλύτερα θέματα στον προπονητή.. Και ας τον θεωρώ καλό προπονητή..
jazz thrilos
Εμενα πάντως εκτός απο τα γνωστά προβλήματα που έχουν συζητηθεί απο την αρχή της χρονιάς μου κάνει εντυπωση η έλλειψη διάθεσης απο Καλάθη. Δεδομένου οτι ξέρει πολύ μπάσκετ ο παίχτης δεν μπορώ παρά να το συνδέσω με την εικασία οτι ο ίδιος καταλαβαίνει πόσο λάθος είναι στημένη η ομάδα.

Επικός Λάνγκφορντ αλλά κανείς δεν κέρδισε με έναν παίχτη. Το τελευταίο που χρειάζεται ο Παναθηναικος είναι να περιμένει να τον πάρει στις πλάτες του ο Λανγκφορντ. Δεν είναι μπάσκετ ομάδας με βλέψεις αυτό.
shtarkws
QUOTE(pan24 @ Nov 23 2018, 23:23 ) *
Ο Λανγκφορντ θυμηθηκε κατι απο τα παλια και πηγε μονος μου και ολοι σας σαν κατι ηρωικα του Τζειμς αλλα δεν γινοταν να το παρει μονος του
Απλα χασαμε με 9 αντι για μια διαφορα γυρω στους 15-20

Τα προβληματα μας γνωστα,θα ειναι κουραστικο να τα ξαναπουμε παλι

Θα ανοιξει συζητηση αν πρεπει να μεινει η οχι ο Πασκουαλ αλλα δεν εχει νοημα νομιζω
Οπως ειναι το ροστερ αυτη την στιγμη ειτε φερεις τον Μαρκοπουλο και τον Πεδουλακη ειτε τον Ζοτς και τον Ποποβιτς η κατασταση ιδια θα ειναι



Συμφωνώ απόλυτα. Και τον Θεό να βάλεις στον πάγκο δεν θα αλλάξουν πολλά πράγματα.

Πλέον στα εκτός δεν υπάρχει το νίκη ή ήττα, αλλά αν θα χάσουμε πάνω από δέκα η με λιγότερους. Προφανώς έτσι δεν μπορείς να ελπίζεις για πολλά, ειδικά στην φετινή Ευρωλίγκα.

Από εκεί και πέρα είναι πάγια θέση μου ότι δεν πρέπει να διώχνεις τον προπονητή μεσουσης της σεζόν. Εκτός του αγωνιστικού, πλήττεις και την υστεροφημία και το μπραντ νειμ της ομάδας σου. Ειδικά όταν το κάνεις συχνά. Να τελειώσει η σεζόν με σοβαρότητα και αξιοπρέπεια. Αν θέλει ο ΔΓ να αλλάξει την εικόνα υπάρχει μόνο ένας τρόπος, η ενίσχυση
ghetto13
QUOTE (pan24 @ Nov 24 2018, 00:23 ) *
Ο Λανγκφορντ θυμηθηκε κατι απο τα παλια και πηγε μονος μου και ολοι σας σαν κατι ηρωικα του Τζειμς αλλα δεν γινοταν να το παρει μονος του
Απλα χασαμε με 9 αντι για μια διαφορα γυρω στους 15-20

Τα προβληματα μας γνωστα,θα ειναι κουραστικο να τα ξαναπουμε παλι

Θα ανοιξει συζητηση αν πρεπει να μεινει η οχι ο Πασκουαλ αλλα δεν εχει νοημα νομιζω
Οπως ειναι το ροστερ αυτη την στιγμη ειτε φερεις τον Μαρκοπουλο και τον Πεδουλακη ειτε τον Ζοτς και τον Ποποβιτς η κατασταση ιδια θα ειναι


Με την Μπασκόνια εχουμε πάνω κάτω το ίδιο μπάτζετ αν όχι μεγαλύτερο όπως και σχεδόν όλες τις ομάδες που χούμε παίξει μέχρι τώρα και η εικόνα μας είναι απογοητευτική..με τον Πασκουάλ σε ένα εύκολο πρόγραμμα έχουμε πορεία να μπούμε στην 10αδα και αν..τώρα να λέμε υποθετικά για Πεδουλάκη Μαρκόπουλο δεν βοηθάει..αυτό που είναι δεδομένο είναι ότι έστω ότι το μπάτζετ μας είναι 8 εκατομμύρια..ο Πασκουάλ μας κάνει να φαινόμαστε ομάδα 2 εκατομμύριων..προσπαθώ να καταλάβω τι λογική υπάρχει στο να μείνει. Έτσι κι αλλιώς χωρίς να χούμε δώσει πολλά δύσκολα ματς έχουμε πορεία να βγούμε εκτός 8αδας τι χειρότερο μπορούμε να πάθουμε?
Stefk13
Δεν εχει πυγμο ο ανθρωπος Πασκουαλ, και η σοφτιλα του βγαινει και στους παιχτες. Τελος, ολοι κρινονται στο παρκε. Η ομαδα εχει σχεδιαστει λανθασμενα. Επαιζε με 2 αρια σε καποια φαση, Παππα στον ασσο και Κιθ στο 2. Ομαδα γεματη 2αρια και 4αρια και στις αλλεσ θεσεις κενη. Εγκληματικα λαθη Πασκουαλ.

Καταντησαμε Ουνικς Καζαν!
stefkorner
QUOTE (shtarkws @ Nov 24 2018, 06:38 ) *
Αν θέλει ο ΔΓ να αλλάξει την εικόνα υπάρχει μόνο ένας τρόπος, η ενίσχυση


ετσι !δωσε εσυ στην ομαδα αυτα που εχει αναγκη και οι αδυναμιες της φωναζουν δυνατα απο μονες τους ( ακομα και αν λεγαμε οτι τον Ποποβιτς μπορουσες να φερεις ,δεν θα μπορουσε να κλεισει συγκεκριμενες τρυπες)και μετα εχεις καθε λογο να κρινεις αυτον τον προπονητη,με καθε αυστηροτητα και να εχεις απαιτησεις!κανε απλα πρωτα εσυ το καθηκον σου..
john wick
Ειχα γραψει πριν λιγους μηνες οτι εχουμε γινει Ερυθρός Αστερας..
Εχουμε δλδ μια εδρα που φτυνεις αιμα για να μας κερδισεις κ εκτος εδρας θα κανουμε 2~3 νικες με ομαδες τυπου Μπουντουσνοστ κλπ...


Πλεον σταματησα να στεναχωριεμαι διοτι το εχω παρει αποφαση οτι ολο αυτο δεν βγαζει καπου...απλα γυρναω καναλι κ ειτε θα δω Barca-Armani , ειτε πως αναπαράγεται ο πρασινος καμπουρογαμοσαυρος στο Animal Planet...


3η χρονια με τον ιδιο προπονητη κ αναθεμα αν εχει καταλαβει κανεις τι μπασκετ θελει να παιξει ο Ισπανος. Ναι μας στηριξε στα δυσκολα ,ναι ειναι κυριος , ναι ολες οι ομαδες εχουν θεματα (η Ζαλγκιρις εχει 0/5 εντος...) ,αλλα αυτο το πραγμα δεν αντεχεται αλλο .οπτικα δεν γινεται να καθησεις μπροστα απο μια τηλεοραση κ να δεις Παναθηναϊκό..πονουν τα ματια αου..

Απο αυτη τη χρονιαα,ας βγει ο Ντινος ο Μητογλου σαν κερδος κ απο του χρονου ,total rebuilding...
MustGK
QUOTE (shtarkws @ Nov 23 2018, 23:38 ) *
Συμφωνώ απόλυτα. Και τον Θεό να βάλεις στον πάγκο δεν θα αλλάξουν πολλά πράγματα.

Πλέον στα εκτός δεν υπάρχει το νίκη ή ήττα, αλλά αν θα χάσουμε πάνω από δέκα η με λιγότερους. Προφανώς έτσι δεν μπορείς να ελπίζεις για πολλά, ειδικά στην φετινή Ευρωλίγκα.

Από εκεί και πέρα είναι πάγια θέση μου ότι δεν πρέπει να διώχνεις τον προπονητή μεσουσης της σεζόν. Εκτός του αγωνιστικού, πλήττεις και την υστεροφημία και το μπραντ νειμ της ομάδας σου. Ειδικά όταν το κάνεις συχνά. Να τελειώσει η σεζόν με σοβαρότητα και αξιοπρέπεια. Αν θέλει ο ΔΓ να αλλάξει την εικόνα υπάρχει μόνο ένας τρόπος, η ενίσχυση


Διαφωνώ κάθετα και πιστεύω ότι η αλλαγή προπονητή μπορεί να είναι και θετική. Κανένα όνομα δεν χαλάει. Δηλαδή της μακαμπι χαλάς που έδιωξε τον σπαχια και πήρε τον σφαιροπουλο? Απλά δεν ξέρω τι διαθέσιμος υπάρχει από αξιόλογο προπονητή. Και μην ακούσω τις μα.... Θες να και ελληνικά όνομα που διάβασα.

QUOTE (stefkorner @ Nov 23 2018, 23:43 ) *
ετσι !δωσε εσυ στην ομαδα αυτα που εχει αναγκη και οι αδυναμιες της φωναζουν δυνατα απο μονες τους ( ακομα και αν λεγαμε οτι τον Ποποβιτς μπορουσες να φερεις ,δεν θα μπορουσε να κλεισει συγκεκριμενες τρυπες)και μετα εχεις καθε λογο να κρινεις αυτον τον προπονητη,με καθε αυστηροτητα και να εχεις απαιτησεις!κανε απλα πρωτα εσυ το καθηκον σου..


Αν είναι να του πάρει άλλους τρεις παίκτες ακόμα ας κάνει και εμένα προπονητή....
jazz thrilos
QUOTE (john wick @ Nov 23 2018, 23:44 ) *
Απο αυτη τη χρονιαα,ας βγει ο Ντινος ο Μητογλου σαν κερδος κ απο του χρονου ,total rebuilding...

Τον Μήτογλου πάντως δεν τον βγάζεις όταν τον ξεκινας πανω στον Σεγκέλια μέσα στην Ισπανία απεναντι σε must win παιχνίδι για τον αντίπαλο. Τον εξέθεσε.
Victor_Mannheim
QUOTE (john wick @ Nov 23 2018, 23:44 ) *
Ειχα γραψει πριν λιγους μηνες οτι εχουμε γινει Ερυθρός Αστερας..
Εχουμε δλδ μια εδρα που φτυνεις αιμα για να μας κερδισεις κ εκτος εδρας θα κανουμε 2~3 νικες με ομαδες τυπου Μπουντουσνοστ κλπ...

εχουμε μια εδρα που οι μετριες ομαδες χανουν
οι καλες ομαδες του τοπ4 μας κερδιζουν οπως εχει αποδειχτει τα 2 τελευταια χρονια
στα κρισιμα ειτε εχουμε εδρα ειτε οχι η ομαδα δεν μπορει
ολοι σωζονται επειδη κερδιζουν τον ολυμπιακο εδω
stefkorner
QUOTE (john wick @ Nov 24 2018, 06:44 ) *
Ειχα γραψει πριν λιγους μηνες οτι εχουμε γινει Ερυθρός Αστερας..
Εχουμε δλδ μια εδρα που φτυνεις αιμα για να μας κερδισεις κ εκτος εδρας θα κανουμε 2~3 νικες με ομαδες τυπου Μπουντουσνοστ κλπ...


ο Ερυθρος Αστερας εχανε και με κατω τα χερια εκτος ,οπως εμεις τωρα!οχι απλα δεν σημειωνε νικες ! ε και δεν νομιζω να ζητουσαν τον λογο απο τον Ραντονιτς ,οτι η ομαδα εδειχνε χαλαροτητα εκτος και δεν παρουσιαζε το ιδιος παθος,την ιδια συγκεντρωση και την αυταπαρνηση που παρουσιαζε στο Βελιγραδι! γιατι ειναι απλα συνηθες ομαδες με περιορισμενες δυνατοτητες να εχουν τελειως διαφορετικο προσωπο στην εδρα τους και εκει να ειναι ανταγωνιστικες!δεν μας κανει ομως βλεπω αυτο το συμπερασμα!δεν θελουμε να πιστεψουμε οτι εχει πολυ χαμηλο ταβανι ,αυτο το ροστερ !δεν βολευει γενικα ,γιατι η κουβεντα μπορει να ξεφυγει απο τις δεδομενες ευθυνες του προπονητη και να πηγαινει και στις ευθυνες της διοικησης ..
shtarkws
Ο Γκαγκαλουδης είναι ένας μικρός θεούλης, δίνει ρέστα στην Super Euroleague
MustGK
QUOTE (stefkorner @ Nov 23 2018, 23:55 ) *
ο Ερυθρος Αστερας εχανε και με κατω τα χερια εκτος ,οπως εμεις τωρα!οχι απλα δεν σημειωνε νικες ! ε και δεν νομιζω να ζητουσαν τον λογο απο τον Ραντονιτς ,οτι η ομαδα εδειχνε χαλαροτητα εκτος και δεν παρουσιαζε το ιδιος παθος,την ιδια συγκεντρωση και την αυταπαρνηση που παρουσιαζε στο Βελιγραδι! γιατι ειναι απλα συνηθες ομαδες με περιορισμενες δυνατοτητες να εχουν τελειως διαφορετικο προσωπο στην εδρα τους και εκει να ειναι ανταγωνιστικες!δεν μας κανει ομως βλεπω αυτο το συμπερασμα!δεν θελουμε να πιστεψουμε οτι εχει πολυ χαμηλο ταβανι ,αυτο το ροστερ !δεν βολευει γενικα ,γιατι η κουβεντα μπορει να ξεφυγει απο τις δεδομενες ευθυνες του προπονητη και να παει και στις ευθυνες της διοικησης ..


Εσύ έχεις φάει κόλλημα με τον γιαννακοπουλο.. ugly_tocktock.gif
pan24
QUOTE (ghetto13 @ Nov 23 2018, 23:39 ) *
Με την Μπασκόνια εχουμε πάνω κάτω το ίδιο μπάτζετ αν όχι μεγαλύτερο όπως και σχεδόν όλες τις ομάδες που χούμε παίξει μέχρι τώρα και η εικόνα μας είναι απογοητευτική..με τον Πασκουάλ σε ένα εύκολο πρόγραμμα έχουμε πορεία να μπούμε στην 10αδα και αν..τώρα να λέμε υποθετικά για Πεδουλάκη Μαρκόπουλο δεν βοηθάει..αυτό που είναι δεδομένο είναι ότι έστω ότι το μπάτζετ μας είναι 8 εκατομμύρια..ο Πασκουάλ μας κάνει να φαινόμαστε ομάδα 2 εκατομμύριων..προσπαθώ να καταλάβω τι λογική υπάρχει στο να μείνει. Έτσι κι αλλιώς χωρίς να χούμε δώσει πολλά δύσκολα ματς έχουμε πορεία να βγούμε εκτός 8αδας τι χειρότερο μπορούμε να πάθουμε?

Δεν μιλαω για το καλοκαιρι για τωρα λεω
Αντε και αλλαξαμε προπονητη

Θα γινουν καποιοι παικτες νεοτεροι;Καποιοι αλλοι θα μαθουν να σουταρουν;Καποιοι αλλοι θα αποκτησουν ξαφνικα εμπειρια;
Το ροστερ ειναι κακοσχεδιασμενο(με ευθυνη και του Πασκουαλ προφανως) και 1 η 2 προσθηκες μεσα στην σεζον δεν μπορουν να αλλαξουν σημαντικα κατι αν δεν ειναι αρκετα ακριβες
Victor_Mannheim
QUOTE (pan24 @ Nov 23 2018, 23:59 ) *
Δεν μιλαω για το καλοκαιρι για τωρα λεω
Αντε και αλλαξαμε προπονητη

Θα γινουν καποιοι παικτες νεοτεροι;Καποιοι αλλοι θα μαθουν να σουταρουν;Καποιοι αλλοι θα αποκτησουν ξαφνικα εμπειρια;
Το ροστερ ειναι κακοσχεδιασμενο(με ευθυνη και του Πασκουαλ προφανως) και 1 η 2 προσθηκες μεσα στην σεζον δεν μπορουν να αλλαξουν σημαντικα κατι αν δεν ειναι αρκετα ακριβες

μπορει να κολλησει καλυτερα ο νεος προπονητης,να τους ανεβασει την ψυχολογια να τους μαθει καλυτερα συστηματα κτλ
ο τσαβι οτι εδειξε εδειξε το πολυ να παμε τοπ8 με αυτον ακομα και χωρις προπονητη εκει θα ειμαστε
στην ελλαδα θα εχει χρονο ο νεος προπονητης να δουλεψει ως τους τελικους με οσφπ και αν εχουμε εδρα πολυ πιθανο να παρουμε και το πρωταθλημα,εδω εχει παρει πρωταθλημα σαν προπονητης ο αλβερτης και ο πεδουλακης σιγα
MustGK
Λόγια για σκέψη....

http://www.gazzetta.gr/basketball/euroleag...iazetai-panikos
stefkorner
QUOTE (MustGK @ Nov 24 2018, 06:58 ) *
Εσύ έχεις φάει κόλλημα με τον γιαννακοπουλο.. ugly_tocktock.gif


ε ρε φιλε μου,γιατι ξερω πολυ καλα που παει η κουβεντα !
και οι εκλησεις αυτες προς τον γιαννακοπουλο : προεδρε κανε ενα ηλεκτροσοκ ,αστους να γυρισουν με πουλμαν ,διωξε τον Πασκουαλ κτλ δεν μου αρεσουν καθολου ,οπως καταλαβαινεις !

αντιθετως μου αρεσει ο καθενας να παιρνει καποια στιγμη την ευθυνη που του αναλογει...!μονο ετσι διορθωνονται καταστασεις
MustGK
QUOTE (stefkorner @ Nov 24 2018, 00:04 ) *
ε ρε φιλε μου,γιατι ξερω πολυ καλα που παει η κουβεντα !
και οι εκλησεις αυτες προς τον γιαννακοπουλο : προεδρε κανε ενα ηλεκτροσοκ ,αστους να γυρισουν με πουλμαν ,διωξε τον Πασκουαλ κτλ δεν μου αρεσουν καθολου ,οπως καταλαβαινεις !

αντιθετως μου αρεσει ο καθενας να παιρνει καποια στιγμη την ευθυνη που του αναλογει...!μονο ετσι διορθωνονται καταστασεις


Εγώ πάντως πλεον δεν έχω υπομονή με τον Πασκουάλ.. Περίμενα ένα step up..
jazz thrilos
QUOTE (MustGK @ Nov 24 2018, 00:02 ) *

Να τον ενημερωσει κάποιος οτι ειναι στον Παναθηναικό και οποιαδηποτε συγκριση με Ουνιξ και Αρμάνι απαγορεύεται. Εντάξει, ειπαμε οτι δεν διανύει φοβερη περιοδο ευρωπαικα ο Παναθηναικος αλλά καμία σχεση οι βλέψεις του και το dna σαν οργανισμος με Ουνιξ-Αρμάνι.

Δεν ξερω, εγω θα προβληματιζομουν αν έχουν τετοια οπτικη οι παιχτες για το μέγεθος της ομαδας που βρίσκονται.
Victor_Mannheim
QUOTE (MustGK @ Nov 24 2018, 00:02 ) *

η μονη σκεψη που μπορει να κανει καποιος οταν διαβαζει καποιον παιχτη της ομαδας να μας συγκρινει με την αρμανι και την ουνιξ ειναι αν τον διωξει ο δγ σημερα η περιμενει καμια βδομαδα για τα διαδικαστικα
nikolas12
Διαβάζω αρκετούς Παναθηναϊκούς να αποδομούν τον Pascual και να ζητούν άμεσα την απομάκρυνσή του. Δεν καταλαβαίνω πως θα βοηθήσει αυτό την ομάδα σας. Προσωπικά θεωρώ ότι ο Ισπανός έχει πάρα πολλά θέματα ως προπονητής, είναι soft, δε διαβάζει καλά τα παιχνίδια, δεν έχει plan b αν δεν του βγει το ματς, δεν είναι ούτε τοπ ούτε της σειράς.
Το βασικό πρόβλημα του Παναθηναϊκού είναι το ρόστερ. Είναι ένα ρόστερ άσουτο, με παίκτες χωρίς καθαρή θέση, με γερασμένους ή άγουρους παίκτες που εξαρτιέται από την απόδοση του Καλάθη και τις τρέλες του Langford και του Παππά που χωρίς αυτούς, σήμερα στη Baskonia η διαφορά θα ήταν στους 15-20 πόντους. Όποιον και να φέρεις αυτή τη στιγμή, έχει ένα ρόστερ τόσο δυσλειτουργικό που δε θα κάνει κάτι παραπάνω από τον Xavi.
Κανείς δε θέλει η χρονιά για την ομάδα του να πάει στα σκουπίδια, οπότε αυτή τη στιγμή πρέπει να πέσει χρήμα για καλές προσθήκες. Προπονητής στη μέση της χρονιάς θα είναι ή μέτρια επιλογή (που αν νικήσει τον Ολυμπιακό στους τελικούς θα θεοποιηθεί και δε θα αλλάξει) ή προσωρινή λύση που δεν εγγυάται επίτευξη στόχων. Το λογικό είναι ο Pascual να μείνει μέχρι το τέλος του συμβολαίου του και από τη στιγμή που δεν έχει ικανοποιήσει τα όσα ήθελε η ομάδα, να φύγει κύριος και να ψάξετε καλύτερη λύση.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.