Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Οι πιο "άσχετοι" παίχτες
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Γενικές συζητήσεις
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
hagi
Με αφορμή το σχόλιο του φίλου sihainas σε ένα topic :

""Και αναρωτιέμαι για μια ακόμα φορά... Τι μέσο έχει αυτός ο Γκργκατ και παιζει ακόμα μπάσκετ;""

είπα να ανοίξω ένα topic με τους πιο "άσχετους" παίχτες που παίζουν ή που έπαιζαν με την πορτοκαλί θεά..

Εγώ θα ξεκινήσω με κάποιους που σκέφτομαι τώρα πρόχειρα και ίσως στην πορεία θυμηθώ και άλλους..

Κουλ (θηρίο αλλά από μπάσκετ μηδέν)

Τσέκος ( ο παλιός παίχτης του ΠΑΟΚ)

Τσατσένκο (ή κάπως έτσι,ο παλιός διεθνής με την Σοβιετική Ένωση)

Αυτή τη στιγμή δεν σκέφτομαι κάποιον άλλο..Έτσι πρόχειρα μου ήρθαν αυτά τα παλικάρια..

Περιμένω από όλους τις απόψεις τους και πιστεύω ότι θα έχουμε γέλιο με τα σχόλια που θα ακολουθήσουν.. tongue.gif
dizzy_fingers
Φέμερλινγκ? 15.gif

Έχετε παρατηρήσει ότι οι ψηλοί είναι που λαμβάνουν τα περισσότερα πυρά? biggrin.gif
hagi
Είπα να τον βάλω και γω τον Φέμερλινκ αλλά δεν τον έβαλα..Τώρα που το λες όμως είναι και αυτός χάλια..

Πράγματι νομίζω ότι οι περισσότεροι θα είναι ψηλοί..
dizzy_fingers
Ξέρω πάντως έναν σίγουρο που θα τον βάλει ο qspock και δεν είναι ψηλός...
Ναι, καλά μαντέψατε tongue.gif.
V@Roxe##13
Οι ψηλοι δεχονται τα πυρα γιατι εκτος απο το υψος δεν διαθετουν τιποτα αλλο!!! Ο Γκργκατ ειναι πολυ καλυτερος απο τον Χενιακ παντως. Βαις?
petrosterzis13
LAVOR POSTELL. ΤΟΝ ΘΥΜΑΣΤΕ. ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΛΤΟ.
ashton
o Alekseev που έπαιζε πέρσι στη Λάρισα.
Alexmei
Braswell.... από τον κολοσσό πέρισυ στην αρχή.... ο τύπος ήταν πάτος...
liolias
sasa koul!!!
dizzy_fingers
Χεχε...ο άλλος ο Κουλ που έπαιζε στον Άρη πριν μερικά χρόνια και ήταν ένα ψηλό κομμάτι κρέας με ξυρισμένο κεφάλι, είχε 10 τ.μ. τατουάζ πάνω του και 2 κιλά σίδερο από τα σκουλαρίκια...σαν τρόφιμος του Σαν Κουέντιν έμοιαζε...πως ήταν το όνομα αυτουνού?

(ή μήπως λες αυτόν Λιόλια? laugh.gif )
liolias
Οχι εγω λεω για το κρεας το περυσινο.Μαλλον το εχει η οικογενεια Κουλ.... smile.gif
Achilleas13
Femerling μακρααααα
kolossos
QUOTE(Alexmei @ Sep 13 2006, 07:25 PM) *
Braswell.... από τον κολοσσό πέρισυ στην αρχή.... ο τύπος ήταν πάτος...


Εντάξει μην το ξεφτυλίσουμε κιόλας... Ο τύπος ήξερε πολύ μπάσκετ, απλά δεν μπορούσε να μπει στο κλίμα της ομάδας γιατί είχε εντελώς διαφορετική νοοτροοπία και στυλ παιχνιδιού.
treathitch
O Φέμερλινγκ είναι εδώ και 5-6 χρονάκια βασικός σέντερ στην Εθνική Γερμανίας (ένα αργυρό σε πανευρωπαϊκό και ένα χάλκινο σε παγκόσμιο έχει).
Ο Αλεξάντερ Κουλ ήταν θεός στο Κολεγιακό με το Τζορτζ Ουάσιγκτον. Σταμάτησε σε παιχνίδια τον Μάρκους Κάμπι και έφτανε τοπ-3 σέντερ μαζί με Ντάνκαν και ΛαΦρεντζ, άσχετα αν οι τραυματισμοί του κατέστρεψαν την καριέρα. Στα 19-20 του ήταν ο βασικός σέντερ και αστέρι της Εθνικής Λευκορωσίας. Λίγα τα λόγια λοιπόν. Τον άλλο Κουλ, τον θυμάμαι κι εγώ... Κλάψ'τα Χαράλαμπε.
Προτάσεις για Έλληνες: Κώστας Χαρίσης, Αρτέμης Κούβαρης (και οι 2 έχουν παίξει Εθνική), Παναγιώτης Μπαρλάς.
Winner: Χρήστος Τσέκος (hands down...)!
NBAholic
QUOTE
Τσατσένκο (ή κάπως έτσι,ο παλιός διεθνής με την Σοβιετική Ένωση)


Μη σας ξεγελά το παρουσιαστικό. Ο Τατσένκο ήταν μια χαρά παίχτης. Ήταν ογκόλιθος στην άμυνα (τουλάχιστον σ'αυτό τον τομέα, τον θεωρώ πιο επίφοβο απ'το Σαμπόνις, η άμυνα του οποίου δεν ήταν ποτέ το δυνατότερο σημείο), ριμπάουντ μάζευε (κάπου 21 είχε στον Τελικό του '87), είχε κι ένα σουτάκι απ'τα 4-5 μέτρα, ενώ στα νιάτα του μπορούσε και να σκοράρει. Και για όσους δεν το ξέρουν, αναδείχτηκε και μια φορά κορυφαίος παίχτης στην Ευρώπη.

Προφανώς ψάχνετε να βρείτε το χειρότερο μεταξύ των "γνωστών" παιχτών. Είναι όμως λογικό οι χειρότεροι παίχτες να είναι κάποιοι τους οποίους σχεδόν ουδείς έχει ακουστά. Παίχτες επιπέδου Μπάλη, Λιόλιου, Κρίθαρη, Καρούν, κτλ...

Μεταξύ των γνωστών, θέτω υποψήφιο τον Κοκολάκη στην αρχή της καριέρας του, καθώς, σύμφωνα με τις μαρτυρίες, παρά τα 2,15 του, δεν ήταν σε θέση να σκοράρει ούτε με κάρφωμα...
dizzy_fingers
QUOTE
Τον άλλο Κουλ, τον θυμάμαι κι εγώ... Κλάψ'τα Χαράλαμπε.

Χένρι Κούλ! Το θυμήθηκα επιτέλους, κι είχα κολλήσει 45.gif ...

Όσο για τον Κούβαρη, 100% πετυχημένη επιλογή.
Πιο εύκολα άλλαζε πλευρό ένας τυρρανόσαυρος στο πίσω κάθισμα ενός Σκαραβαίου, παρά ο Κούβαρης στη ρακέτα.
Κρίμα το μπόι του..
D.R.I
ΓΚΙΝΤΑΡΑΣ ΚΑΤΖΙΟΥΛΙΣ.ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΚΑΙ Ο ΚΑΤΖΙΟΥΛΙΣ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕ ΑΦΘΟΝΟ ΓΕΛΙΟ
geosider
QUOTE(hagi @ Aug 3 2006, 12:34 PM) *
Τσατσένκο (ή κάπως έτσι,ο παλιός διεθνής με την Σοβιετική Ένωση)


μάλλον δεν πρέπει να χεις πολλές παραστάσεις με τον Τσατσένκο, δίοτι για τα Ευρωπαικά δεδομένα υπήρξε μεγάλος παίχτης και εκτός από αμυντικό φόβητρο πολλές φορές σημείωνε πάρα πολλούς πόντους και μάλιστα σε πολύ σπουδαίους αγώνες. από 20 και πάνω
ακόμη ΝΒΑ HOLIC και SAROUNAS με απογοητεύεται γιατί είδα ότι είχατε κάνει ένα αφιέρωμα με τους κορυφαίους ευρωπαίους από το 1980 και πέρα και δεν υπάρχει ο Τσατσένκο στους 10 σέντερ
μάλλον κάνατε λάθος εκίμηση.
panos75
Τσέκος χωρίς αντίπαλο. Και να σκεφτείτε ότι για να πάρουν αυτό το ...πράμα ο Βεζυρτζής και ο Ίβκοβιτς έδωσαν στον Ηρακλή 100 εκατ. παλιές δραχμούλες (μιλάμε για 1992) και τους Σταυρόπουλο, Παπαχρόνη!!!
geosider
nba holic, περιμένω την απάντησή σας για τον Τσατσένκο (τι λες δεν είναι μέσα στους 10 κορυφαίους σέντερ στην Ευρώπη από το 1980 μέχρι σήμερα;

ακόμη, πού είναι ο sarounas οέο; blink.gif
από τον ημιτελικό με τις ΗΠΑ και πέρα εξαφανίστηκε, λέτε να του έπεσε πολύ βαρύς ο τελικός με την Ισπανία;
σοβάρα τώρα, ελπίζω να μην έχει πάθει τίποτα ο άνθρωπος,
το λέω αυτό γιατί όπως βλέπω έτσι ξαφνικά χάθηκαν πολλά αξιόλογα μελη όπως lefteris733 και ΜΖ από την αρχή αυτός
NBAholic
Αν θυμάμαι καλά (μπορείς να βρεις το τόπικ; ), κατέταξα μόνο τους 10 σέντερ της λίστας του Σαρούνας...
dizzy_fingers
QUOTE
το λέω αυτό γιατί όπως βλέπω έτσι ξαφνικά χάθηκαν πολλά αξιόλογα μελη όπως lefteris733 και ΜΖ από την αρχή αυτός

blink.gif
Από πότε μας παρακολουθείς βρε? ohmy.gif
geosider
QUOTE(NBAholic @ Sep 19 2006, 09:53 PM) *
Αν θυμάμαι καλά (μπορείς να βρεις το τόπικ; ), κατέταξα μόνο τους 10 σέντερ της λίστας του Σαρούνας...


http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=763


QUOTE(dizzy_fingers @ Sep 20 2006, 02:35 AM) *
blink.gif
Από πότε μας παρακολουθείς βρε? ohmy.gif

xεχεχε tongue.gif δεν είμαι κατάσκοπος, απλά διάβαζα αφιερώματα και είδα το last active τους blink.gif
ashton
LARRY KAPTSIK :-)
ο παικταράς που έφερε σαν απάντηση ο Ιωαννίδης ένα φεγγάρι στον Άρη.
η ο ΚΟΤΖΑΓΚΙΑΟΥΡΙΔΗΣ που για πάρτη του σφάχτηκαν ένα καλοκαίρι Άρης-ΠΑΟΚ στα '80s
NBAholic
Άρα καλά θυμόμουν, geosider-ειλικρινά, ούτε που θα σκεφτόμουν να βάλω τον Οικονόμου στο τοπ-10 των πάουερ! Στη λίστα των σέντερ του Σαρούνας, ο Τατσένκο θα καταλάμβανε την 7η θέση μου (ρίχνοντας έτσι το Μουρεσάν εκτός δεκάδας).
Το πρόβλημα με την προσωπική μου κατάταξη των Ευρωπαίων, πέραν του ότι ασχολούμαι μ'αυτούς λιγότερο απ'τους Αμερικανούς, είναι ότι οι "δικοί μας" έχουν πολύ λιγότερες πληροφορίες διαθέσιμες: Βίντεο ευκόλως διαθέσιμα δεν υπάρχουν σχεδόν καθόλου (ιδίως για τους παλιότερους του 1980-85), στατιστικά επίσης ελάχιστα, κι όσα υπάρχουν, μόνο σε εγχώριες διευθύνσεις (όχι, σας προκαλώ να βρείτε στατιστικά του Τατσένκο και του Μπέλοφ, και μάλιστα στα αγγλικά! Προσωπικά, στατιστικα του Γκάλη online δεν έχω βρει-μόνο σε έντυπα αφιερώματα), αφιερώματα και quotes σπάνια, οπότε το μόνο στο οποίο μπορείς να βασιστείς είναι μερικές πολύ γενικές διακρίσεις του κάθε παίχτη, κυρίως ομαδικές και μια-δυο φωτογραφίες. Υπό αυτές τις συνθήκες, σοβαρή δουλειά δεν μπορεί να γίνει.

QUOTE
Χένρι Κούλ! Το θυμήθηκα επιτέλους, κι είχα κολλήσει


Αλεξάντερ Κουλ λέγονταν και οι δυο και ήταν και ισοϋψείς και ισοβαρείς... Η απόκτηση του πρώτου μάλλον οφειλόταν σε παρεξήγηση, μιας και νόμιζαν ότι είχαν να κάνουν με τον άλλο. Το ίδιο και εγώ, και μου φάνηκε παράξενο όταν πρωτοδιάβασα ότι ήταν Γερμανός, μιας και τον θυμόμουν Λευκορώσο.
geosider
QUOTE(NBAholic @ Sep 20 2006, 03:57 PM) *
Άρα καλά θυμόμουν, geosider-ειλικρινά, ούτε που θα σκεφτόμουν να βάλω τον Οικονόμου στο τοπ-10 των πάουερ! Στη λίστα των σέντερ του Σαρούνας, ο Τατσένκο θα καταλάμβανε την 7η θέση μου (ρίχνοντας έτσι το Μουρεσάν εκτός δεκάδας).


ναι κάτι τέτοιο είχα και εγώ κατά νου, έξω ο Μουρεσάν μέσα ο Τσατσένκο
αλλά και πάλι θα διαφωνήσω ξανά μαζί σου για τον Οικονόμου, δεν θυμάσαι ότι ο άνθρωπος έκανε θαύματα σαν πάουερ φόργουορντ από το 1994 μέχρι και τον τελικό με την ΑΕΚ το 2000 όταν έπαιζε στην Κίντερ (πολύ έξυπνονς παίχτης αλλά και σαν σκόρερ ήταν πολύ καλός έβαζε πολλές φορές πάνω από 30 πόντους με υπόγεια σουτ και πολύ καλά ποσοστά στα τρίποντα), από εκέί και μετά εντάξει έπεσε η απόδοση άλλαξε και θέση και στην εθνική μέχρι το 98 που έπαιζε ήταν πολύ καλός. νομίζω μάλιστα ότι είναι πολύ χαμηλά στην λίστα σας, αλλά στην θέση αυτή γίνεται συνωστισμός.

QUOTE(NBAholic @ Sep 20 2006, 03:57 PM) *
Το πρόβλημα με την προσωπική μου κατάταξη των Ευρωπαίων, πέραν του ότι ασχολούμαι μ'αυτούς λιγότερο απ'τους Αμερικανούς, είναι ότι οι "δικοί μας" έχουν πολύ λιγότερες πληροφορίες διαθέσιμες: Βίντεο ευκόλως διαθέσιμα δεν υπάρχουν σχεδόν καθόλου (ιδίως για τους παλιότερους του 1980-85), στατιστικά επίσης ελάχιστα, κι όσα υπάρχουν, μόνο σε εγχώριες διευθύνσεις (όχι, σας προκαλώ να βρείτε στατιστικά του Τατσένκο και του Μπέλοφ, και μάλιστα στα αγγλικά! Προσωπικά, στατιστικα του Γκάλη online δεν έχω βρει-μόνο σε έντυπα αφιερώματα), αφιερώματα και quotes σπάνια, οπότε το μόνο στο οποίο μπορείς να βασιστείς είναι μερικές πολύ γενικές διακρίσεις του κάθε παίχτη, κυρίως ομαδικές και μια-δυο φωτογραφίες. Υπό αυτές τις συνθήκες, σοβαρή δουλειά δεν μπορεί να γίνει.


σε αυτό έχεις χίλια δίκια, καλά αυτή η fiba τόσο ανίκανη είναι να κάνει μια σοβαρή δουλειά επιτέλους.
δεν μπορούν να μισθώσουν μια εταιρεία στατιστικών να κάνει την δουλειά με τα αρχεία τους. αν τα έχουν φυσικά sad.gif
NBAer
QUOTE(NBAholic @ Sep 16 2006, 05:25 PM) *
Μη σας ξεγελά το παρουσιαστικό. Ο Τατσένκο ήταν μια χαρά παίχτης. Ήταν ογκόλιθος στην άμυνα (τουλάχιστον σ'αυτό τον τομέα, τον θεωρώ πιο επίφοβο απ'το Σαμπόνις, η άμυνα του οποίου δεν ήταν ποτέ το δυνατότερο σημείο), ριμπάουντ μάζευε (κάπου 21 είχε στον Τελικό του '87), είχε κι ένα σουτάκι απ'τα 4-5 μέτρα, ενώ στα νιάτα του μπορούσε και να σκοράρει. Και για όσους δεν το ξέρουν, αναδείχτηκε και μια φορά κορυφαίος παίχτης στην Ευρώπη.


Σωστος! Ετοιμαζομουν να υπερασπιστω τον μεγαλο(οχι μονο σε υψος) Τσατσενκο αλλα με προλαβατε....
Φυσικα και ο Τσατσενκο ηξερε να παιζει μπασκετ υψηλου(για την εποχη επιπεδου-και μιλαμε για Ευρωπη παντα).

Το κακο με τους ψηλους και ειδικα με τους τοσο ψηλους ειναι οτι φαινονται καπως αργοι και αγαρμποι και τις περισσοτερες φορες δεν εχουν ωραιες "μπασκετικες" κινησεις. Για την περιπτωση του Τσατσενκο η οψη του σε καμια περιπτωση δεν θυμιζε μπασκεμπολιστα και μαλιστα ικανο για κατι καλο. Ομως οπως ειπες, ειχε ενα _πολυ_ αξιοπιστο σουτακι απο τα 4-5 μετρα! Και ηταν και σχετικα καλος πασερ....
Εξαιρεσεις υπηρξαν πολλες οσον αφορα το ρεπερτοριο ωραιων κινησεων ψηλων παιχτων, πχ ποιος μπορει να ξεχασει τον μεγιστο και "ευελικτο" Σαμπονις? Ενας "τωρινος Σαμπονις" ειναι και ο Γιαο.


Τωρα οσον αφορα εναν μεγιστα "αχρηστο", μπασκετικα, ο Χρηστος Τσεκος ειναι πραγματι ενα μεγαλο φαβορι για τις 5 πρωτες θεσεις!
Ακομα θυμαμαι παιχνιδι ΠΑΟΚ-Ολυμπιακου, οπου ο ΠΑΟΚ εχανε με 12-15 ποντους και ο Μπανε με απιστευτη προσπαθεια, σχεδον μονος του, με κατι απιστευτα τριποντα, λιγα λεπτα πριν το τελος να το φερνει στους 3-4 ποντους. Και εκει εχει ο Τσεκος την μπαλα και μενει μονος του ο Μπανε για τριποντο, αλλα αυτος σκεφτεται. Ο Μπανε χτυπιεται αλλα ο Τσεκος δεν πασαρει και κανει μια βλακεια, χανουμε την μπαλα και τελικα ο ΠΑΟΚ χανει. Εκει ο Μπανε αρχισε να του μιλαει σε αγριο τονο, σε πολυ αγριο, μονο που δεν τον βαρεσε, αλλα ο Τσεκος κουβεντα. Συγκλονιστικη στιγμη.... Τον ειχα λυπηθει τοτε παρολο που ηθελα να τον πνιξω!
Αλλη στιγμη οπου ο ΠΑΟΚ παιζοντας στην Ευρωπη με 1 λεπτο περιπου για την ληξη να χανει με 1 ποντο και τον Τσεκο να χανει lay up! Ευτυχως δεν χασαμε την μπαλα για να δουμε τον Τσεκο να χανει καρφωμα στην επομενη φαση! shot.gif shot.gif Οποιος το θυμαται ας κλαψει εδω μαζι μου..... hammer.gif
qspock
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 3 2006, 03:44 PM) *
Ξέρω πάντως έναν σίγουρο που θα τον βάλει ο qspock και δεν είναι ψηλός...
Ναι, καλά μαντέψατε tongue.gif.

Τωρα ειδα το ποστ... 40.gif
Εννοεις τον Κουινσι? Οχι μωρε, δεν τον βαζω στη λιστα, ποτε δεν ειπα οτι ειναι ασχετος με το αθλημα.

Αλλοι ειναι αυτοι που περασαν απο τον χωρο και δεν εχουν και πολυ σχεση με το αθλημα (ισως με αλλα αθληματα εχουν μεγαλυτερη σχεση). Αλλα δε θελω να αναφερθω γιατι εχουν προσφερει (οπως μπορει ο καθενας) στην εθνικη ομαδα. Αν και εδω που τα λεμε δεν κατηγορει κανεναν το συγκεκριμενο τοπικ, απλα οι ανθρωποι δεν κατεχουν και πολυ το αθλημα. Αυτο δε σημαινει οτι δεν βοηθανε με τον τροπο τους...

Απο οτι καταλαβατε αναφερομαι σε ελληνικο στοιχειο...
sarounas
QUOTE(geosider @ Sep 19 2006, 09:00 PM) *
ακόμη, πού είναι ο sarounas οέο; blink.gif
από τον ημιτελικό με τις ΗΠΑ και πέρα εξαφανίστηκε, λέτε να του έπεσε πολύ βαρύς ο τελικός με την Ισπανία;
σοβάρα τώρα, ελπίζω να μην έχει πάθει τίποτα ο άνθρωπος,
το λέω αυτό γιατί όπως βλέπω έτσι ξαφνικά χάθηκαν πολλά αξιόλογα μελη όπως lefteris733 και ΜΖ από την αρχή αυτός


ουπς, τι να πω τώρα. Καταρχήν με συγκινεί το ενδιαφέρον σου,
και δεύτερον φάε την γλώσσα σου μια χαρά είμαι ο άνθρωπος biggrin.gif όπως με αποκαλείς, απλά δεν υπήρχε χρόνος

QUOTE(NBAholic @ Sep 20 2006, 03:57 PM) *
Άρα καλά θυμόμουν, geosider-ειλικρινά, ούτε που θα σκεφτόμουν να βάλω τον Οικονόμου στο τοπ-10 των πάουερ! Στη λίστα των σέντερ του Σαρούνας, ο Τατσένκο θα καταλάμβανε την 7η θέση μου (ρίχνοντας έτσι το Μουρεσάν εκτός δεκάδας).


για τον Τσατσένκο δεν ξέρω πως μου διέφυγε, σαφώς και έπρεπε να βρίσκεται μέσα στην λίστα, ίσως στην θέση του Μαρτίν θα έλεγα εγώ.
γιατι το λές αυτό για τον Οικονόμου; μπορεί να μην είναι ιδιαίτερα συμπαθής αλλά, έπαιξε καταπληκτικό μπάσκετ στην δεκαετία του 90 και μαζί με τον Αρλάουκας ήταν τα καλύτερα 4ρια που κυκλοφορούσαν


QUOTE(NBAholic @ Sep 20 2006, 03:57 PM) *
Το πρόβλημα με την προσωπική μου κατάταξη των Ευρωπαίων, πέραν του ότι ασχολούμαι μ'αυτούς λιγότερο απ'τους Αμερικανούς, είναι ότι οι "δικοί μας" έχουν πολύ λιγότερες πληροφορίες διαθέσιμες: Βίντεο ευκόλως διαθέσιμα δεν υπάρχουν σχεδόν καθόλου (ιδίως για τους παλιότερους του 1980-85), στατιστικά επίσης ελάχιστα, κι όσα υπάρχουν, μόνο σε εγχώριες διευθύνσεις (όχι, σας προκαλώ να βρείτε στατιστικά του Τατσένκο και του Μπέλοφ, και μάλιστα στα αγγλικά! Προσωπικά, στατιστικα του Γκάλη online δεν έχω βρει-μόνο σε έντυπα αφιερώματα), αφιερώματα και quotes σπάνια, οπότε το μόνο στο οποίο μπορείς να βασιστείς είναι μερικές πολύ γενικές διακρίσεις του κάθε παίχτη, κυρίως ομαδικές και μια-δυο φωτογραφίες. Υπό αυτές τις συνθήκες, σοβαρή δουλειά δεν μπορεί να γίνει.

για βίντεο όποιος ασχοληθεί, μπορούν να βρεθούν, τώρα τα στατιστικά της fiba είναι μια πονεμένη ιστορία 19.gif


QUOTE(panos75 @ Sep 17 2006, 08:31 PM) *
Τσέκος χωρίς αντίπαλο. Και να σκεφτείτε ότι για να πάρουν αυτό το ...πράμα ο Βεζυρτζής και ο Ίβκοβιτς έδωσαν στον Ηρακλή 100 εκατ. παλιές δραχμούλες (μιλάμε για 1992) και τους Σταυρόπουλο, Παπαχρόνη!!!


ο Τσέκος για το μπάσκετ ήταν αυτό που λέμε ένα κομμάτι κρέας laugh.gif
πάντως είχε παίξει φοβερή άμυνα πάνω στον Σακίλ στον ημιτελικό του μουντομπάσκετ '94 και πρέπει να ήταν 1 κιλό βαρύτερος τότε από τον ΣΑΚ!
Το άλλο, το σύνθημα που βγάλαν οι Παοκτσήδες με τον Τσέκο τον αληταρά το θυμάστε; 24.gif

QUOTE(ashton @ Sep 20 2006, 11:57 AM) *
ο παικταράς που έφερε σαν απάντηση ο Ιωαννίδης ένα φεγγάρι στον Άρη.
η ο ΚΟΤΖΑΓΚΙΑΟΥΡΙΔΗΣ που για πάρτη του σφάχτηκαν ένα καλοκαίρι Άρης-ΠΑΟΚ στα '80s


ποιος ήταν αυτός δεν τον έχω ακούσει ποτέ; βρε μπας και εννοείς τον Καρατζουλίδη;

QUOTE(NBAer @ Sep 27 2006, 08:30 PM) *
Σωστος! Ετοιμαζομουν να υπερασπιστω τον μεγαλο(οχι μονο σε υψος) Τσατσενκο αλλα με προλαβατε....
Φυσικα και ο Τσατσενκο ηξερε να παιζει μπασκετ υψηλου(για την εποχη επιπεδου-και μιλαμε για Ευρωπη παντα).

Το κακο με τους ψηλους και ειδικα με τους τοσο ψηλους ειναι οτι φαινονται καπως αργοι και αγαρμποι και τις περισσοτερες φορες δεν εχουν ωραιες "μπασκετικες" κινησεις. Για την περιπτωση του Τσατσενκο η οψη του σε καμια περιπτωση δεν θυμιζε μπασκεμπολιστα και μαλιστα ικανο για κατι καλο. Ομως οπως ειπες, ειχε ενα _πολυ_ αξιοπιστο σουτακι απο τα 4-5 μετρα! Και ηταν και σχετικα καλος πασερ....
Εξαιρεσεις υπηρξαν πολλες οσον αφορα το ρεπερτοριο ωραιων κινησεων ψηλων παιχτων, πχ ποιος μπορει να ξεχασει τον μεγιστο και "ευελικτο" Σαμπονις? Ενας "τωρινος Σαμπονις" ειναι και ο Γιαο.
Τωρα οσον αφορα εναν μεγιστα "αχρηστο", μπασκετικα, ο Χρηστος Τσεκος ειναι πραγματι ενα μεγαλο φαβορι για τις 5 πρωτες θεσεις!
Ακομα θυμαμαι παιχνιδι ΠΑΟΚ-Ολυμπιακου, οπου ο ΠΑΟΚ εχανε με 12-15 ποντους και ο Μπανε με απιστευτη προσπαθεια, σχεδον μονος του, με κατι απιστευτα τριποντα, λιγα λεπτα πριν το τελος να το φερνει στους 3-4 ποντους. Και εκει εχει ο Τσεκος την μπαλα και μενει μονος του ο Μπανε για τριποντο, αλλα αυτος σκεφτεται. Ο Μπανε χτυπιεται αλλα ο Τσεκος δεν πασαρει και κανει μια βλακεια, χανουμε την μπαλα και τελικα ο ΠΑΟΚ χανει. Εκει ο Μπανε αρχισε να του μιλαει σε αγριο τονο, σε πολυ αγριο, μονο που δεν τον βαρεσε, αλλα ο Τσεκος κουβεντα. Συγκλονιστικη στιγμη.... Τον ειχα λυπηθει τοτε παρολο που ηθελα να τον πνιξω!
Αλλη στιγμη οπου ο ΠΑΟΚ παιζοντας στην Ευρωπη με 1 λεπτο περιπου για την ληξη να χανει με 1 ποντο και τον Τσεκο να χανει lay up! Ευτυχως δεν χασαμε την μπαλα για να δουμε τον Τσεκο να χανει καρφωμα στην επομενη φαση! shot.gif shot.gif Οποιος το θυμαται ας κλαψει εδω μαζι μου..... hammer.gif


o Τσατσένκο έγραψε την δική του ιστορία στο άθλημα, οι πιο παλιοί και αυτοί που έχουμε πολλά παλιά ματς γνωρίζουμε, είναι ντροπή να αναφέρεται το όνομά του εδώ! πιστεύω τον ξεπλήναμε τον αγαθό γίγαντα!

για Σαμπόνις και Γιάο μπρρρρρρρρρρ,
έχεις δει Σαμπόνις μέχρι το '87; όταν μιλάμε για θαύμα της φύσης σε έκείνον αναφερόμαστε, αργότερα από την Φόρουμ κυρίως και μετά που άλλαξε στιλ, ναι θα συμφωνήσω ότι μοιάζει το παιχνίδι τους.

για ποιο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό λες, τον τελευταίο τελικό στο ΣΕΦ το 94;
ashton
Ο Κοτζαγκιαουρίδης έπαιζε στην Ξάνθη, ήταν 16χρ και 2.10τόσο, σφαχτήκανε Άρης-ΠΑΟΚ τότε για να τον πάρουνε, τον πήρε ο Άρης με ένα φορτηγό μύριο και αγωνίστηκε σε 3 ολόκληρα ματς Α1 σκοραροντας και 12 πόντους.

ο Larry Kaptsik (1956, 1.81) ήταν μια απάντηση του Ιωαννίδη στους ελληνοποιημένους που έφερε ο ΠΑΟΚ, και ήρθε μετά βαϊων και κλάδων, για να παίξει συνολικά 2 ματς σκοράροντας μάλιστα και αθροιστικά 2 πόντους .
reignman
ξεχασατε τον καμπουρη η μου φαινεται??? tongue.gif αλλο ενα κομματι κρεας. δε μπορουσε να πηδηξει ουτε εφημεριδα , 0 αθλητικα προσωντα . μυαλο δεν ειχε + τσεκος
mentat
Χθες μετά από επίσκεψη στο κλειστό του Σπόρτιγκ για το ματς Σπόρτιγκ-Ξάνθη είδα και θυμήθηκα κι εγω έναν :
Κικίλιας παιδιά ... Μια ζωή "σκληρή" "άμυνα" δηλαδή σπάσιμο νευρων, ξύλο και τσαμπουκάς ... Πάντα οταν ερχόταν αντίπαλος στα Πατήσια χάλαγε το ματς ...
ashton
ο Κικίλιας δεν ήταν άσχετος.
reignman
ναι . απλα δεν ηξερε μπασκετ :Ρ
sarounas
QUOTE(ashton @ Oct 5 2006, 08:41 PM) *
Ο Κοτζαγκιαουρίδης έπαιζε στην Ξάνθη, ήταν 16χρ και 2.10τόσο, σφαχτήκανε Άρης-ΠΑΟΚ τότε για να τον πάρουνε, τον πήρε ο Άρης με ένα φορτηγό μύριο και αγωνίστηκε σε 3 ολόκληρα ματς Α1 σκοραροντας και 12 πόντους.

ο Larry Kaptsik (1956, 1.81) ήταν μια απάντηση του Ιωαννίδη στους ελληνοποιημένους που έφερε ο ΠΑΟΚ, και ήρθε μετά βαϊων και κλάδων, για να παίξει συνολικά 2 ματς σκοράροντας μάλιστα και αθροιστικά 2 πόντους .


Εντάξει, για τον Λάρι Κάπτσικ είναι λίγο πολύ γνωστό αφού πρέπει να ταν 88-89 σεζόν περίπου, αλλά τον άλλο ούτε που τον ξανάκουσα, πάντως τότε γινόταν τέτοια περίεργα με ψηλούς, επειδή ήταν πολύ λίγοι και δεν μπορούσαν να τους βρούνε αλλά όταν τους έβρισκαν όσο άσχετοι και να ταν προσπαθούσαν να τους μάθουν μπάσκετ, βέβαια στις περισσότερες των περιπτώσεων γελούσε και το χειλάκι του κάθε πικραμένου.

QUOTE(reignman @ Oct 8 2006, 11:19 AM) *
ξεχασατε τον καμπουρη η μου φαινεται??? tongue.gif αλλο ενα κομματι κρεας. δε μπορουσε να πηδηξει ουτε εφημεριδα , 0 αθλητικα προσωντα . μυαλο δεν ειχε + τσεκος


Μπα, ο Καμπούρης δεν ήταν τόσο άσχετος, ήξερε λίγο μπάσκετ, δεν άντεξε πολύ σε καλό επίπεδο, γιατί δεν ήταν γυμνασμένος και δεν ήταν ότι δεν είχε μυαλό απλά ήταν πολύ χαμηλόν τόνων.
ashton
Ο Ολυμπιακός πχ είχε δει τον Γιαννούτσο (2μ11) που πήγαινε στο σχολείο μου (Ιωνίδειος, Πειραιάς) και με πρόταση του Γιατζόγλου τον στείλανε Αμερική για σπουδές, NCAA, κλπ. Γύρισε το παληκάρι τον έβαλαν στην 1η ομάδα, έπαιξε 1(ένα) ματς Α1 και τέλειωσε η μπασκετική του καριέρα. Μάλιστα οι απληροφόρητοι στο Τρίποντο σε ένα αφιέρωμα τον είχαν βάλει και σαν ... ομογενή.
NBAholic
Αν ο Καμπούρης ήταν τόσο άσχετος, γιατί έπαιξε με την Εθνική, και μάλιστα βασικός; Πρέπει να ήξερε να κάνει κανά δυο πράγματα σωστά, όπως είπε ο Σαρούνας.

Και ο Τσέκος έπαιζε βέβαια, αλλά σε μια εποχή που πέραν του Φασούλα δεν είχαμε άλλο γνήσιο σέντερ με κάποια εμπειρία. Κι όσο για την προσφορά του; Πρόκειται για τον παίχτη με τις περισσότερες συμμετοχές στην Εθνική μας (50+) που δεν κατόρθωσε να φτάσει σε τριψήφιο νούμερο πόντων, με τον επόμενο χειρότερο να έχει περίπου τις μισές συμμετοχές απ'αυτόν!
Billubs
Σαν διαβασα αυτο το τοπικ θυμησες γλυκιες μου κατακλυσαν το καρδια...
Το λοιπον, ας ξεφυλλισουμε τις σελιδες απο τα ψες, ας αφησουμε τις γλυκες αναμνησεις της νιοτης να μας χαιδεψουν απαλα σαν δροσερο αερακι τη πρωτη μερα του Μαγιου...

Θυμαμαι λοιπον...

Φασουρας,Αφοι Κατσικη,Παπαδοπουλος(ο γιατρος,το μεγαλυτερο ανεκδοτο του παγκοσμιου μπασκετ),Πεδουλακης(ο ανθρωπος που παραλιγο να με κανει να αλλαξω ομαδα),Φραγκισκατος,Παπαπετρου,Καλαμπακος,
ημακοπουλος,Αριδας,Μιλος Μπαμπιτς,(εννοειται) Μιρο Πετσαρσκι,Ελληνιαδης,Γεωργικοπουλος,Μισου
οφ,Κρις Χουγκαζ,Παπαδακος,Μορα'ι'τοφ,Κακιουσης(τραγικος πλει μεικερ,αριστος δημοσιοσχετιστας,παριστανει σημερα τον προπονητη),Κατσικαρης(ισως ο χειροτερος παιχτης απο καταβολης αθληματος,παριστανει σημερα τον προπονητη),Παπαδακης(του Ολυμπιακου,δεν θυμαμαι μικρο ονομα,ισως Μπαμπης?),Ταμπακης(τοσο soft,τοσο soft...) και αλλοι τοσοι που δε θυμαμαι αλλα ειναι εξισου καλοι με τον τυπο που ηταν μπροστα μου σημερα στην ουρα στο Ταμειο Παρακαταθηκων.


Οσο για τον Τσατσενκο,αν ειχε γεννηθει το ογδοντακατι μαλλον σημερα θα ηταν Νο1 Στο νταφτ,αν λαβουμε υπ'οψη μας τις ταλενταρες τυπου Μπογκουντ που εχουν πετυχει κατι τετοιο...
dizzy_fingers
Μήπως από ένα σημείο και μετά υπερβάλλουμε στο ποιούς θεωρούμε "άσχετους" και τους μπλέκουμε με τους "παίχτες που δε μου άρεσαν"?
Billubs
Δεν αποκλειεται.Πες μου, που νομιζεις οτι συμβαινει αυτο?Ισως δεν εχεις αδικο. smile.gif
NBAholic
Σε βρίσκω υπερβολικά αυστηρό με τους:

Μιρο Πετσαρσκι
Κακιουσης
Παπαδόπουλος Δ.
Χουγκαζ
Πεδουλακης

Ο Πετσάρσκι ήταν αξιόπιστη αναπληρωματική λύση σε δυο πλήρεις ελληνικές ομάδες, καθώς και με την Παρτιζάν (νομίζω). Ο Κακιούσης ήταν πολύ αξιοπρεπής παίχτης (κοντός, αλλά γρήγορος), ο Παπαδόπουλος ήταν για τα ελληνικά δεδομένα απ'τους παίχτες που ξεχώριζαν. Ο Πεδουλάκης δεν ήταν πολύ ταλαντούχος ή καλός σουτέρ, αλλά ήταν καλός αμυντικός και μαχητικός παίχτης, ενώ ο Χουγκάζ ήταν σε πολύ υψηλότερο επίπεδο από κάτι συμπαίχτες του, στιλ Προβίδα, Λαγαμτζή, Φαρμάκη και δε συμμεζεύεται...Αυτούς πιστεύω πως εννοεί και ο Ντίζι.
Billubs
Προβίδα, Λαγαμτζή, Φαρμάκη??? Προσκυνω 77.gif που τους θυμηθηκες!!Αν και ο Προβιδας (νομιζω) δεν ηταν ασχημο παιχτακι!
Κατα τ'άλλα ισως ημουν υπερβολικος, με την εννοια οτι καθε παιχτη τον κρινεις με βαση αυτο που εχει καταγραφει στη συλλογικη μνημη.Πχ αν ο Μπεκαμ επαιζε στον Ηρακλη θα τον προσκυνουσαμε ολοι,θα λεγαμε τι σουπερ-παιχτης ειναι αυτος!Αλλα στην Εθνικη Αγγλιας γελας μαζι του.
Κατα τ'αλλα ο Πετσαρσκι ,δεν ηταν κακος μεχρι που ηρθε στον Παναθηναικο και εγινε ανεκδοτο(δες αυτο http://www.vamvax.net/Epikoinwnia/forum/in...php?topic=344.0

Πχ δεν μπορεις να 'σαι τοσο αυστηρος με τον Δεμεναγα!!
dizzy_fingers
Ο Χόλικ πέτυχε κατά 40% τους παίχτες που εννοούσα καθώς μόνο τους Πετσάρσκι και Κακιούση πρόλαβα και είδα. smile.gif

Πωπω εσύ να δεις τί μου θύμισες με αυτόν τον παίχτη....εποχές Κουούσμα, Σοκ, Βολκόφ (όχι, αυτοί ασφαλώς δεν αναφέρονται ως άσχετοι στο τόπικ biggrin.gif)...
mono maroussi
Jared Homan...μακρα η χειροτερη επιλογη ξενου απο το Μαρουσι και ακομα δεν μπορω να καταλαβω γιατι τον κρατησε ο Γιαννακης..Αμα τον ειχε αλλαξει φετος το Μαρουσι θα παιζε ευρολιγκα


Καπου διαβασα για Ταμπακη και Φασουρα αλλα εγω δεν μπρω να τους κακολογησω γιατι ηταν στη χρυση ομαδα του 1997 που εφεραν ξανα την μαρουσαρα στα σαλονιαtongue.gif
NBAholic
Ποιοι είναι οι άλλοι 3, Dizzy;

Συμφωνώ για Χόμαν όσον αφορά τους ξένους (άλλο ενδιαφέρον τόπικ αυτό).

QUOTE
Καπου διαβασα για Ταμπακη και Φασουρα αλλα εγω δεν μπρω να τους κακολογησω γιατι ηταν στη χρυση ομαδα του 1997 που εφεραν ξανα την μαρουσαρα στα σαλονια


Ε, κάπου τότε ήταν και η τελευταία φορά που ακούσαμε γι'αυτούς. wink.gif
dizzy_fingers
QUOTE
Ποιοι είναι οι άλλοι 3, Dizzy;

Ντρέπομαι να ρωτήσω...πλάκα κάνεις ή ρωτάς σοβαρά?
Αδυνατώ να τα ξεχωρίσω αυτά τελευταία.... blush.gif
sarounas
QUOTE(Billubs @ Oct 10 2006, 11:06 PM) *
Σαν διαβασα αυτο το τοπικ θυμησες γλυκιες μου κατακλυσαν το καρδια...
Το λοιπον, ας ξεφυλλισουμε τις σελιδες απο τα ψες, ας αφησουμε τις γλυκες αναμνησεις της νιοτης να μας χαιδεψουν απαλα σαν δροσερο αερακι τη πρωτη μερα του Μαγιου...

Θυμαμαι λοιπον...

Φασουρας,Αφοι Κατσικη,Παπαδοπουλος(ο γιατρος,το μεγαλυτερο ανεκδοτο του παγκοσμιου μπασκετ),Πεδουλακης(ο ανθρωπος που παραλιγο να με κανει να αλλαξω ομαδα),Φραγκισκατος,Παπαπετρου,Καλαμπακος,
ημακοπουλος,Αριδας,Μιλος Μπαμπιτς,(εννοειται) Μιρο Πετσαρσκι,Ελληνιαδης,Γεωργικοπουλος,Μισου
οφ,Κρις Χουγκαζ,Παπαδακος,Μορα'ι'τοφ,Κακιουσης(τραγικος πλει μεικερ,αριστος δημοσιοσχετιστας,παριστανει σημερα τον προπονητη),Κατσικαρης(ισως ο χειροτερος παιχτης απο καταβολης αθληματος,παριστανει σημερα τον προπονητη),Παπαδακης(του Ολυμπιακου,δεν θυμαμαι μικρο ονομα,ισως Μπαμπης?),Ταμπακης(τοσο soft,τοσο soft...) και αλλοι τοσοι που δε θυμαμαι αλλα ειναι εξισου καλοι με τον τυπο που ηταν μπροστα μου σημερα στην ουρα στο Ταμειο Παρακαταθηκων.
Οσο για τον Τσατσενκο,αν ειχε γεννηθει το ογδοντακατι μαλλον σημερα θα ηταν Νο1 Στο νταφτ,αν λαβουμε υπ'οψη μας τις ταλενταρες τυπου Μπογκουντ που εχουν πετυχει κατι τετοιο...


μάλλον έχεις βάλει μέσα όσους αντιπαθείς smile.gif

Οι μισοί από αυτούς που λες έχουν αφήσει κάτι στο ελληνικό μπάσκετ. Σχεδόν για τον καθένα διαφωνώ!

Σαφώς και δεν πρόκειται για ανέκδοτο ο Δημήτρης Παπαδόπουλος, ίσα ίσα ήταν ένας παίχτης που πρέπει να έχει μαζί με τον Μπάνε Πρέλεβιτς το ρεκόρ τριπόντων στην Α1, έστω και αν ήταν πάουερ φόργουορντ και έπαιζε κάτω από το καλάθι και μάλιστα με ιδιαίτερη επιτυχία, ενώ είναι και ο καλύτερος Έλληνας του Ηρακλή από το 80 μέχρι την εμφάνιση Λάζου, Μητσάρα και Σόφο, πάνω και από τον Λευτέρη Κακιούση (όχι και άσχετος σαν παίχης ο Κακιούσης, αυτό πάει πολύ!)

Ο Παπαπέτρου ήταν ένας πολύ αξιόλογος ψηλός εκείνης της εποχής και ειδικά όταν έπαιζε στον Απόλλων, συνήθως ήταν πάντα μέσα στους πρώτους στα ριμπάουντ και τα κοψίματα στο πρωτάθλημα, ενώ και στην επίθεση σημείωνε καμιά 10ρια πόντους.

Ο Καλάμπάκος ήταν ένας πολύ καλός επιθετικός που είχε και σουτ και διείσδυση, για τον Μισούνοφ δεν χρειάζονται σχόλια, σαφώς και ήξερε μπάσκετ όπως και για τον Πετσάρσκι, που έγινε χαμός για να τον πάρει ο Άρης από την Παρτιζάν και τον πήρε με μέσον γιατί είχε στην ομάδα τον Λέτσιτς, αφού ήταν βασικότατο στέλεχος στην μεγάλη ομάδα του Βελιγραδίου στα τέλη του ‘80 με τους Ντίβατς, Πάσπαλι, Τζόρτζεβιτς, Γκρμποβιτς, Ομπράντοβιτς κτλ, ενώ και στον Άρη έκανε αρκετά καλή καριέρα, γι’ αυτό άλλωστε τον πήρε και ο ΠΑΟ

Ο Ελληνιάδης όσο αχώνευτος και να είναι, εγώ θυμάμαι ότι τον αποκαλούσαν σαν “Γκάλη των μικρότερων κατηγοριών”, αν και αυτό που θυμάμαι χαρκτηριστικά ήταν το σύνθημα που του φωνάζαν «είναι παρθένα, είναι παρθένα του Ελληνιάδη η χτένα»!

Για τον Αριδά, παρά το ότι ήταν πολύ δυναμικός και πολύτιμος τότε, αφού ήταν βασικότατο στέλεχος της ΑΕΚ, εκείνο που θυμάμαι περισσότερο ήταν οι τρίχες του στην πλάτη κα στους ώμους, που τρόμαζαν οποιοδήποτε αντίπαλο!

Ταμπάκης και Γεωργικόπουλος συμμετείχαν σε όλες σχεδόν τις μικρές εθνικές ομάδες, ο πρώτος ήξερε καλό μπάσκετ και έκανε σπουδαία καριέρα στον Έσπερο νομίζω, ενώ άφησε το στίγμα του και στον Ηρακλή, ο Γεωργικόπουλος έπεσε πάνω στους Γκάλη, Γιαννάκη, Παταβούκα, Σοκ πώς να έπαιζε; απλά ποτέ δεν πήρε ευκαιρίες.

Ο Μωραίτοφ αν θυμάσαι καλά, ήταν μια παρόμοια περίπτωση με τον Ταπούτο, ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα που εμφανίστηκαν στο ελληνικό μπάσκετ, αλλά δεν εξελίχτηκε γιατί δεν είχε καθόλου τσαγανό.

Ο Πεδουλάκης σαν οργανωτής ήταν καλός, εκεί που ήταν τραγικός ήταν ως εκτελεστής, θυμάμαι μια χρονιά προσπαθούσε να βρει τρόπο να σταυρώσει μία ελεύθερη βολή, δοκίμαζε διάφορα στιλ ώσπου κατέληξε σε αυτό του Κόρφα, αλλά ούτε τότε έμπαιναν και έτσι αποφάσισε να αλλάξει χέρι αφού μετά για μια περίοδο τις εκτελούσε με το αριστερό!

Οι υπόλοιποι ήταν απλά κάποιοι μέτριοι παίχτες, όσο βλέπω μπάσκετ έχω δει πολύ χειρότερους έλληνες ψηλούς από τον Φάσουρα ενώ ο Χουγκάζ τουλάχιστον είχε φαρμακερό σουτ έξω από τα 6.25.
chinaski
Ο Μωραιτοφ νομιζω θα ηταν ο επομενος Σουμποντις. Μεγαλη πατατα τελικα.

Μεχρι να βαρεσει βολη ο Πεδουλακης εψηνες καφε. Αναρυθμητες φορες γινοταν επαναλαβη της βολης γιατι οι ψηλοι εμπαιναν πριν πεταξει την μπαλλα.

Ο Κακιουσης τραγικος???? Μην τα ισοπεδωνουμε κιολας. Καλος οργανωτης, καλος κλεφτης, αξιοπρεπης σουτερ.

Ο Ελληνιαδης παλι δεν καταλαβαινω γιατι μπενει στην λιστα. Ουτε τον Παπαδοπουλο θα εβαζα.

Βασικα διαφωνω στο 90% τον παικτων που αναφερεις.
Pierce
με ενα στομα μια φωνη ΚΑΡΑΓΚΟΥΤΗΣ!! επισης μαγλος και μπακατσιας
NBAholic
Όχι και Καράγκουτης. Στα νιάτα του ήταν ιδιαίτερα χρήσιμος παίχτης (νεαρό κάποιοι τον φώναζαν "Καρακούκοτς"...). Ο Μπακατσιάς υπήρξε διεθνής για κάποιον καιρό, ο δε Μάγλος, απλώς ένας μέτριος ψηλός που θα μπορούσε να γίνει καλύτερος.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.