Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α2 2010-2011
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33
dapadoupas
ρε παιδιά μπορούμε να μπούμε και στο basketblog αμά θέλουμε!!!!!!!!!!!!!!
stantz
Κατα πασα πιθανοτητα ο Πεκοβιτς χανει για τον Κοροιβο τον αγωνα με τον Απολλωνα, λογω τραυματισμου.
alexf-5
Την επίσημη παρουσίαση της φετινής ομάδας του, πραγματοποιήσε νωρίτερα το βράδυ της Τρίτης η ομάδα του ΣΕΦΑ Αρκαδικού. Ρεπορτάζ και φωτογραφίες υπάρχουν στον παρακάτω σύνδεσμο:
http://www.contraepithesi.gr/news/index.ph...&Itemid=172
stantz
Του Γιάννη Ευδαίμων
18/11/2010 (17:29)

Μηδέν εις το πηλίκο… Αυτό ήταν ουσιαστικά το αποτέλεσμα της συνάντησης ανάμεσα στα σωματεία της Α2 και της Ομοσπονδίας, που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο στα γραφεία της ΕΟΚ.
Μηδέν, γιατί οι ομάδες δεν πήραν την παραμικρή εγγύηση ότι θα δοθούν τα χρήματα της επιχορήγησης. Η ΕΟΚ τους είπε, ότι όπως τους εγγυήθηκε ο αρμόδιος Υπουργός κ. Νικητιάδης, θα γίνει νομοθετική ρύθμιση για την προσεχή διετία…

Οι ομάδες ζήτησαν γραπτή εγγύηση και η Ομοσπονδία που υποτίθεται είναι σε ανοικτή γραμμή με τον Υπουργό τους διαμήνυσε ότι θα την έχουν μέσα στις επόμενες ημέρες (αν την δουν να μας ενημερώσουν και εμάς να τη βάλουμε φωτογραφία στο site).

Μηδέν, γιατί δεν υπάρχει καμία προοπτική εισροής χρημάτων, έστω σαν μορφή χορηγίας από τον ΟΠΑΠ, μιας και όπως ενημέρωσε η ΕΟΚ δεν έχει γίνει η παραμικρή συνάντηση.

Μηδέν, γιατί οι παράγοντες των ομάδων που έδωσαν το παρών, αρκέστηκαν σε συζητήσεις περί…ανέμων και υδάτων και περί γενικών κανόνων στην Α2, τη στιγμή που η κατηγορία… βουλιάζει.

Μηδέν, γιατί κανείς (πλην ελάχιστων εξαιρέσεων), δεν τόλμησε να πάει κόντρα στο ρεύμα και επικράτησε η…νερόβραστη λογική "να δώσουμε και άλλο χρονικό περιθώριο στον Υπουργό και να δείξουμε εκ νέου καλή θέληση, μήπως και έρθουν τα χρήματα της επιχορήγησης".

Μηδέν, γιατί οι ομάδες αρκέστηκαν στα… ψίχουλα των οδοιπορικών που τους υποσχέθηκε ότι θα τους καταβάλει η Ομοσπονδία το προσεχές διάστημα. Μιλάμε για οδοιπορικά τα οποία οφείλονται από πέρσι και πρόπερσι…

Μηδέν, γιατί κάποιες ομάδες φέρονται να υπέκυψαν σε πιέσεις της ΕΟΚ, η οποία σύμφωνα με πληροφορίες έπαιρνε τηλέφωνα την τελευταία στιγμή παράγοντες, προκειμένου να τους επηρεάσει ως προς την στάση τους…

Για να κάνουμε λοιπόν ταμείο, μετά τα τόσα μηδενικά… Η φράση… "άξιοι της μοίρας τους" ταιριάζει γάντι και στους παράγοντες της Α2, οι οποίοι θα πρέπει να πάψουν να είναι άμεμπτοι των ευθυνών τους… Από αυτό εδώ το σάιτ, έχουμε καυτηριάσει πολλές φορές την στάση και τα λάθη τόσο της ΕΟΚ, όσο και της Πολιτείας. Από την στιγμή όμως που και οι ίδιοι οι παράγοντες δεν δείχνουν διάθεση να ξεκαθαρίσουν κάποια πράγματα σε αυτό το πρωτάθλημα και να το βάλουν σε υγιείς βάσης, τότε είναι άξιοι της μοίρας τους… Η ευκαιρία για ένα γερό… ταρακούνημα χάθηκε και έτσι θα συνεχιστεί ένα πρωτάθλημα με ημερομηνία λήξης...

Είμαστε απόλυτα σίγουροι για αυτό, καθώς είναι θέμα χρόνου να οδηγηθούμε στη… χαβούζα, μιας και οι περισσότερες ομάδες δεν πρόκειται να βγάλουν τη χρονιά με τίποτα! Οι πρώτοι που θα την πληρώσουν είναι ασφαλώς οι αθλητές, καθώς θα πρέπει να θεωρείται δεδομένη η περικοπή συμβολαίων και μισθών, γιατί πολύ απλά οι ομάδες δεν βγαίνουν, χωρίς τα χρήματα της επιχορήγησης, ενώ τώρα είναι πολύ αργά για επαναδιαπραγματεύσεις…

Μπάλωμα στο.. μπάλωμα, λοιπόν, και το μόνο που μένει είναι να αρχίσουν τα στοιχήματα για το ποιος θα βουλιάξει πρώτος! Οι φελλοί, πάντως, επιπλέουν…

Για να μην το ξεχάσουμε: οι ομάδες και η Ομοσπονδία ανανέωσαν το ραντεβού τους για τις αρχές Δεκέμβρη, προκειμένου να συζητήσουν και πάλι για "θέματα που απασχολούν την κατηγορία", όπως αναφέρουν και τα δελτία Τύπου της ΕΟΚ…
Reporter1983
ΑΜΥΝΤΑΣ ΔΑΦΝΗΣ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ 2
ΑΠΟΛΛΩΝ Π. - ΚΟΡΟΙΒΟΣ 1
ΚΑΟΔ - ΝΗΑΡ ΗΣΤ 1
ΡΕΘΥΜΝΟ - ΛΑΥΡΙΟ 1
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Π 1
ΠΙΕΡΙΚΟΣ - ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 2
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 2
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΑΕΚ ΑΡΓΟΥΣ 1
CrossoverOnE
Συγχαρητηρια στην ομαδα μου για τη νικη.Η υπεροχη φανηκε σε ολη τη διαρκεια του αγωνα.Συνεχιζουμε με Κοροιβο...παμε για το 2πλο....Καλη συνεχεια και στη Νηαρ.
Leon_cp3
QUOTE(CrossoverOnE @ Nov 20 2010, 19:59 ) *
Συγχαρητηρια στην ομαδα μου για τη νικη.Η υπεροχη φανηκε σε ολη τη διαρκεια του αγωνα.Συνεχιζουμε με Κοροιβο...παμε για το 2πλο....Καλη συνεχεια και στη Νηαρ.


Ευχαριστούμε φίλε και το ίδιο ευχόμαστε και στην πολύ καλή ομάδα του ΚΑΟΔ. Νομίζω άλλωστε ότι οι σχέσεις μας ήταν πάντα φιλικές. Αν ήσουν γήπεδο σήμερα υπήρχε κάποιος παίχτης της Νήαρ που ξεχώρισε παρά την κακή εμφάνιση;
georider
Εαν πραγματικά ο Αμυντας ήτανε η ΔΑΦΝΗ το παιχνιδακι απο το Παγκρατακι δεν θα το εχανε εντος , λογω παραδοσης φυσικά ,αλλα αυτά αλλες εποχες!!!!
ΚΑΤΑΓΚΕΛΩ ΕΠΙΣΗΜΑ τον σφαιτερισμό του Α.Ο.ΔΑΦΝΗΣ απο τον Κ. ΤΣΙΒΕΛΕΚΑ με την "συγχωνευση" (στα λογια) με τον Αμυντα. ΛΑΜΟΓΙΑ του ΜΠΑΣΚΕΤ που λυμαινετε τον ΑΟΔ τα τελευταια 13 χρόνια ΕΞΩ !!!! Δώστε τον Α.Ο.Δ Πισω και ας παιζει Δ ΕΣΚΑΝΑ , δώστε πίσω τις υποδομές που δωσατε στους ΜΑΣΟΝΟΥΣ ( του ΥΜΗΤΟΥ) για να μπορούν οποια απο τα παιδια μας που μεινανε να φέρουν το ενδοξο σήμα του ΑΟΔ στην καρδια. Η ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΤΙΚΗ εξ'ου και να γιατι παιζει όλα τα εντος στο κλειστο της ΠΥΡΚΑΛ και οχι σε αυτο της παπαναστασίου γιατι απο εκει δεν παίρνει εσοδα ο ΑΜΥΝΤΑΣ γιατι ειναι Δημοτικό γυμναστηριο που παραχωρήθηκε απο τον ΔΗΜΟ ΔΑΦΝΗΣ στον ΑΟΔ>
ΚΛΗΣΗ ΣΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ της τοπικης αυτοδιοικησης παρτε την Δαφνη πίσω εστω και τελευταια των τελευταιων ,να ειναι δική μας όμως και όχι των ΜΑΣΟΝΩΝ των ΜΠΟΥΚΙΔΩΝ και των ΜΑΝΑΤΣΑΡΕΩΝ και των ΖΑΧΑΡΩΤΩΝ ΑΡΧΙΛΑΜΟΓΙΩΝ!!!!

(Υ.Γ βγάλτε μου ντισκαλιφιε αλλά παρακαλω το μυνημα να παραμείνει)
Leon_cp3
QUOTE(georider @ Nov 20 2010, 23:31 ) *
Εαν πραγματικά ο Αμυντας ήτανε η ΔΑΦΝΗ το παιχνιδακι απο το Παγκρατακι δεν θα το εχανε εντος , λογω παραδοσης φυσικά ,αλλα αυτά αλλες εποχες!!!!
ΚΑΤΑΓΚΕΛΩ ΕΠΙΣΗΜΑ τον σφαιτερισμό του Α.Ο.ΔΑΦΝΗΣ απο τον Κ. ΤΣΙΒΕΛΕΚΑ με την "συγχωνευση" (στα λογια) με τον Αμυντα. ΛΑΜΟΓΙΑ του ΜΠΑΣΚΕΤ που λυμαινετε τον ΑΟΔ τα τελευταια 13 χρόνια ΕΞΩ !!!! Δώστε τον Α.Ο.Δ Πισω και ας παιζει Δ ΕΣΚΑΝΑ , δώστε πίσω τις υποδομές που δωσατε στους ΜΑΣΟΝΟΥΣ ( του ΥΜΗΤΟΥ) για να μπορούν οποια απο τα παιδια μας που μεινανε να φέρουν το ενδοξο σήμα του ΑΟΔ στην καρδια. Η ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΤΙΚΗ εξ'ου και να γιατι παιζει όλα τα εντος στο κλειστο της ΠΥΡΚΑΛ και οχι σε αυτο της παπαναστασίου γιατι απο εκει δεν παίρνει εσοδα ο ΑΜΥΝΤΑΣ γιατι ειναι Δημοτικό γυμναστηριο που παραχωρήθηκε απο τον ΔΗΜΟ ΔΑΦΝΗΣ στον ΑΟΔ>
ΚΛΗΣΗ ΣΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ της τοπικης αυτοδιοικησης παρτε την Δαφνη πίσω εστω και τελευταια των τελευταιων ,να ειναι δική μας όμως και όχι των ΜΑΣΟΝΩΝ των ΜΠΟΥΚΙΔΩΝ και των ΜΑΝΑΤΣΑΡΕΩΝ και των ΖΑΧΑΡΩΤΩΝ ΑΡΧΙΛΑΜΟΓΙΩΝ!!!!

(Υ.Γ βγάλτε μου ντισκαλιφιε αλλά παρακαλω το μυνημα να παραμείνει)


Σέβομαι την οργή σου και νομίζω πως ο καθένας που θα έβλεπε την ομάδα της πόλης του με ιστορία τόσων χρόνων να εξαφανίζεται έτσι θα αντιδρούσε αλλά οι χαρακτηρισμοί "Παγκρατάκι" κ.λπ. να έλειπαν...
menelaos
Δεν ξερω πως να ξεκινησω και τι να πω, αλλα μετα τα σημερινα που ειδαμε στο Ρεθυμνο ,ενταξη πηραμε το μυνημα !!!! Οκ καταλαβαινω οτι καποιοι εχουν επενδυσει πολλα (ασχετα αν δεν τα δινουν στο τελος) ,καταλαβαινω οτι παιζει ρολο το ονομα της ομαδος ,το ονομα του κοουτς,αντε παιζει ρολο και η περιοχη, αυτο που δεν καταλαβαινω ομως ειναι ποιος δινει δικαιωμα σε καποιους γκριζους να σφυριζουν αυτα που σφυριζουν. Τρομερος λεει ενας φιλος ο Μαγκουνης εβαλε στα καλαθια το Λαυριο. Δε μας λες ρε φιλε ποσσες βολες απο τεχνικες ποινες και δηθεν αντιαθλητικα φαουλ βαρεσε ομως ? Δε μας ειπες ποσσα φαουλ ειχε η μια ομαδα και ποσσα η αλλη. Τελος παντων τα λογια ειναι φτωχια σε ενα ηδη φτωχο πρωταθλημα. Απλα πεστετο μας να μην κανουμε και εξοδα ποιος εχει σειρα να ανεβει φετος .
Σας ευχαριστω.

Υ.Γ Ξεχασα να πω και ενα μεγαλο ευχαριστω στον κυριο που βρισκοταν στα μεγαφωνα του γηπεδου ,για τη μουσικη υποκρουση που ειχαμε σε καθε μας επιθεση !!!! Και οι γκριζοι στο υψος τους , τον εβαλαν στη θεση του !!!! smiley.gif
CrossoverOnE
http://galanissportsdata.com/basketball/me...ame.asp?game=19

Ποσα foul ειχε η μια ομαδα και ποσα η αλλη; blink.gif
Ποσες βολες βαρεσε ο Μαγκουνης και ποσες ο Κακιουζης; blink.gif
Παλι φαντασματα θα κυνηγαμε...

QUOTE(Leon_cp3 @ Nov 20 2010, 21:48 ) *
Ευχαριστούμε φίλε και το ίδιο ευχόμαστε και στην πολύ καλή ομάδα του ΚΑΟΔ. Νομίζω άλλωστε ότι οι σχέσεις μας ήταν πάντα φιλικές. Αν ήσουν γήπεδο σήμερα υπήρχε κάποιος παίχτης της Νήαρ που ξεχώρισε παρά την κακή εμφάνιση;

Ασχημη εικονα απο ολους σε γενικες γραμμες.Ο Αματο ισως να ταν λιγο πιο αξιοπρεπης..αλλα ειχατε μεγαλη αστοχια γενικα.
menelaos
QUOTE(CrossoverOnE @ Nov 21 2010, 03:21 ) *
http://galanissportsdata.com/basketball/me...ame.asp?game=19

Ποσα foul ειχε η μια ομαδα και ποσα η αλλη; blink.gif
Ποσες βολες βαρεσε ο Μαγκουνης και ποσες ο Κακιουζης; blink.gif
Παλι φαντασματα θα κυνηγαμε...


Ασχημη εικονα απο ολους σε γενικες γραμμες.Ο Αματο ισως να ταν λιγο πιο αξιοπρεπης..αλλα ειχατε μεγαλη αστοχια γενικα.

Χμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ
Χωρις να εχεις δει ενα παιχνιδι και πετοντας μια στατιστικη πως μπορεις να κρινεις το παιχνιδι? Ακου λοιπον αντιαθλητικο φαουλ στον Γιαννακοπουλο που προσπαθει να αποφυγει ενα παιχτη της αντιπαλης ομαδος και για να μην πεσει ο αντιπαλος και χτυπησει τον κρατα ο Γιαννακοπουλος. Αποτελεσμα , αντιαθλητικο και στις διαμαρτυριες τεχνικη ποινη.
Μετα απο λιγο αντιαθλητικο στον Σιννη και τεχνικη ποινη για διαμαρτυρια. Το ολο 10 βολες και αντε γεια στο τριτο δεκαλεπτο!!!!!!!!
pass
QUOTE(menelaos @ Nov 21 2010, 07:10 ) *
Χμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ
Χωρις να εχεις δει ενα παιχνιδι και πετοντας μια στατιστικη πως μπορεις να κρινεις το παιχνιδι? Ακου λοιπον αντιαθλητικο φαουλ στον Γιαννακοπουλο που προσπαθει να αποφυγει ενα παιχτη της αντιπαλης ομαδος και για να μην πεσει ο αντιπαλος και χτυπησει τον κρατα ο Γιαννακοπουλος. Αποτελεσμα , αντιαθλητικο και στις διαμαρτυριες τεχνικη ποινη.
Μετα απο λιγο αντιαθλητικο στον Σιννη και τεχνικη ποινη για διαμαρτυρια. Το ολο 10 βολες και αντε γεια στο τριτο δεκαλεπτο!!!!!!!!

Φίλοι μου δε νομίζω οτι γίνονται σφαγές στη σημερινή εποχή.Και στο δικό μας παιχνίδι στην Κατερίνη δεν μας δόθηκαν δυο σφυρίγματα κραυγαλέα στο τέλος, αλλά αν δεν παίζαμε στην άμυνα τόσο άχημα στο πρώτο ημίχρονο δεν θα μιλούσαμε καν για διαιτησία.Γιατί απλά θα είχαμε κερδίσει 10 πόντους χαλαρά.
stillmatic
QUOTE(georider @ Nov 20 2010, 22:31 ) *
Εαν πραγματικά ο Αμυντας ήτανε η ΔΑΦΝΗ το παιχνιδακι απο το Παγκρατακι δεν θα το εχανε εντος , λογω παραδοσης φυσικά ,αλλα αυτά αλλες εποχες!!!!
ΚΑΤΑΓΚΕΛΩ ΕΠΙΣΗΜΑ τον σφαιτερισμό του Α.Ο.ΔΑΦΝΗΣ απο τον Κ. ΤΣΙΒΕΛΕΚΑ με την "συγχωνευση" (στα λογια) με τον Αμυντα. ΛΑΜΟΓΙΑ του ΜΠΑΣΚΕΤ που λυμαινετε τον ΑΟΔ τα τελευταια 13 χρόνια ΕΞΩ !!!! Δώστε τον Α.Ο.Δ Πισω και ας παιζει Δ ΕΣΚΑΝΑ , δώστε πίσω τις υποδομές που δωσατε στους ΜΑΣΟΝΟΥΣ ( του ΥΜΗΤΟΥ) για να μπορούν οποια απο τα παιδια μας που μεινανε να φέρουν το ενδοξο σήμα του ΑΟΔ στην καρδια. Η ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΤΙΚΗ εξ'ου και να γιατι παιζει όλα τα εντος στο κλειστο της ΠΥΡΚΑΛ και οχι σε αυτο της παπαναστασίου γιατι απο εκει δεν παίρνει εσοδα ο ΑΜΥΝΤΑΣ γιατι ειναι Δημοτικό γυμναστηριο που παραχωρήθηκε απο τον ΔΗΜΟ ΔΑΦΝΗΣ στον ΑΟΔ>
ΚΛΗΣΗ ΣΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ της τοπικης αυτοδιοικησης παρτε την Δαφνη πίσω εστω και τελευταια των τελευταιων ,να ειναι δική μας όμως και όχι των ΜΑΣΟΝΩΝ των ΜΠΟΥΚΙΔΩΝ και των ΜΑΝΑΤΣΑΡΕΩΝ και των ΖΑΧΑΡΩΤΩΝ ΑΡΧΙΛΑΜΟΓΙΩΝ!!!!

(Υ.Γ βγάλτε μου ντισκαλιφιε αλλά παρακαλω το μυνημα να παραμείνει)


Μην προκαλείς φίλε κ μην μιλάς αν δεν ξέρεις...

2009-2010 ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ - ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 73 - 89
2008-2009 ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ - ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 79 - 88

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 1929 κ συνεχίζουμε...
georider
QUOTE(stillmatic @ Nov 21 2010, 13:41 ) *
Μην προκαλείς φίλε κ μην μιλάς αν δεν ξέρεις...

2009-2010 ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ - ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 73 - 89
2008-2009 ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ - ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 79 - 88

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 1929 κ συνεχίζουμε...


QUOTE
Σέβομαι την οργή σου και νομίζω πως ο καθένας που θα έβλεπε την ομάδα της πόλης του με ιστορία τόσων χρόνων να εξαφανίζεται έτσι θα αντιδρούσε αλλά οι χαρακτηρισμοί "Παγκρατάκι" κ.λπ. να έλειπαν...


Αγαπητοι φίλαθλοι του πακρατίου , συγνώμη μα παρανοήσατε την εκφρασή μου ,δεν αναφέρθηκα στην προηγούμενη δεκαετία που ειχατε καλύτερη ομάδα αλλά στην απαρχή της κοινή μας Ιστορίας πρίν 20 ετεια , την εποχή που προκρίθήκατε ενω ήσασταν Α2 και εμείς Β εθνικη στους 8 του Κυπέλου ελλάδος με αλλησμόνητο παιχνίδι στο ΦΑρο , την εποχή που πήραμε ανοδο στο ΜετΣ , την εποχή που πουνούσαμε την γειτονία περισσότερο απο τον ΠΑΟ την ΑΕΚ τον ΟΣΦΠ. Αυτά θυμούμε και εκεί προσπαθώ να δώσω εμφαση απευθυνόμενος στους εναπομειναντες πιστούς του ΑΟΔ. Εξάλου και οι αντίστοιχοι φίλοι μου Απο το ΜΑΡΟΥΣΙ τα είδαν καλά στην αρχή της περιοδου, ο νοων νοητω!!!
Αρά ΑΝ το θέμα είναι τα παραπάνω quto ΟΚ ανακαλώ εκει όχι ΟΜΩΣ στην ΙΣΤΟΡΙΚΗ βαρύτητα που προσδήνουν τα αποτελέσματα και οι ΙΣΤΟΡΙΕΣ των ΣΥΛΟΓΩΝ γιατι στην περιοχή μας 3 ΜΟΝΟ γράψαν Ιστορια
ΝΗΑΡ ,ΠΑΓΡΑΤΙ , ΔΑΦΝΗ και οι λοιποι συμπληρωματικοί (ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΜΥΝΤΑΣ ΚΡΟΝΟΣ)
ΙΣΩΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΔΩΣΕΙ ΒΑΡΥΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΣΩΜΑΤΙΩΝ ΣΤΗΝ ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΕΝΩΣ ΓΙΓΑΝΤΑ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ των Αν.Προαστίων και όχι ομάδων βοοκ, μανατζαρέων κλπ
ΕΛΠΙΖΩ ΤΟ ΜΥΝΗΝΑ ΝΑ ΤΟ ΠΗΡΑΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ!!!!
ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ στο Παγράτι,την ΝΗΑΡ και τις λοιπες Ιστορίκες ομάδες που σεβονται τους ΟΠΑΔΟΥΣ και τον Κόσμο τους!!!!
Leon_cp3
QUOTE(georider @ Nov 21 2010, 13:14 ) *
Αγαπητοι φίλαθλοι του πακρατίου , συγνώμη μα παρανοήσατε την εκφρασή μου ,δεν αναφέρθηκα στην προηγούμενη δεκαετία που ειχατε καλύτερη ομάδα αλλά στην απαρχή της κοινή μας Ιστορίας πρίν 20 ετεια , την εποχή που προκρίθήκατε ενω ήσασταν Α2 και εμείς Β εθνικη στους 8 του Κυπέλου ελλάδος με αλλησμόνητο παιχνίδι στο ΦΑρο , την εποχή που πήραμε ανοδο στο ΜετΣ , την εποχή που πουνούσαμε την γειτονία περισσότερο απο τον ΠΑΟ την ΑΕΚ τον ΟΣΦΠ. Αυτά θυμούμε και εκεί προσπαθώ να δώσω εμφαση απευθυνόμενος στους εναπομειναντες πιστούς του ΑΟΔ. Εξάλου και οι αντίστοιχοι φίλοι μου Απο το ΜΑΡΟΥΣΙ τα είδαν καλά στην αρχή της περιοδου, ο νοων νοητω!!!
Αρά ΑΝ το θέμα είναι τα παραπάνω quto ΟΚ ανακαλώ εκει όχι ΟΜΩΣ στην ΙΣΤΟΡΙΚΗ βαρύτητα που προσδήνουν τα αποτελέσματα και οι ΙΣΤΟΡΙΕΣ των ΣΥΛΟΓΩΝ γιατι στην περιοχή μας 3 ΜΟΝΟ γράψαν Ιστορια
ΝΗΑΡ ,ΠΑΓΡΑΤΙ , ΔΑΦΝΗ και οι λοιποι συμπληρωματικοί (ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΜΥΝΤΑΣ ΚΡΟΝΟΣ)
ΙΣΩΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΔΩΣΕΙ ΒΑΡΥΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΣΩΜΑΤΙΩΝ ΣΤΗΝ ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΕΝΩΣ ΓΙΓΑΝΤΑ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ των Αν.Προαστίων και όχι ομάδων βοοκ, μανατζαρέων κλπ
ΕΛΠΙΖΩ ΤΟ ΜΥΝΗΝΑ ΝΑ ΤΟ ΠΗΡΑΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ!!!!
ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ στο Παγράτι,την ΝΗΑΡ και τις λοιπες Ιστορίκες ομάδες που σεβονται τους ΟΠΑΔΟΥΣ και τον Κόσμο τους!!!!


Κανένα πρόβλημα φίλε μου, ξέρω όπως προείπα ότι ήταν λόγια οργής τα παραπάνω και τα σέβομαι απόλυτα, απλά αναφέρθηκα στο "Παγκρατάκι" γιατί πάνω στα νεύρα γράφουμε και κάτι που μπορεί να πειράξει κάποιους και δεν είναι σωστό.Ειδικά για τις συνοικίες που ανέφερες (Καισαριανή,Παγκράτι,Δάφνη κ.λπ.) που ξέρουμε τι αγώνες έχουν δώσει μεταξύ τους στο ένδοξο παρελθόν τους και πόσα έχουν προσφέρει στο μπάσκετ. Κατά τα άλλα όλα όσα λές για συγχωνεύσεις και "συμμορίες" στον χώρο συμφωνώ απόλυτα και να είστε σίγουροι εκεί στη Δάφνη ότι όλοι οι υγιείς φίλαθλοι είναι στο πλευρό σας.
CrossoverOnE
QUOTE(menelaos @ Nov 21 2010, 07:10 ) *
Χμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ
Χωρις να εχεις δει ενα παιχνιδι και πετοντας μια στατιστικη πως μπορεις να κρινεις το παιχνιδι? Ακου λοιπον αντιαθλητικο φαουλ στον Γιαννακοπουλο που προσπαθει να αποφυγει ενα παιχτη της αντιπαλης ομαδος και για να μην πεσει ο αντιπαλος και χτυπησει τον κρατα ο Γιαννακοπουλος. Αποτελεσμα , αντιαθλητικο και στις διαμαρτυριες τεχνικη ποινη.
Μετα απο λιγο αντιαθλητικο στον Σιννη και τεχνικη ποινη για διαμαρτυρια. Το ολο 10 βολες και αντε γεια στο τριτο δεκαλεπτο!!!!!!!!

Δεν ειπα οτι ειδα το παιχνιδι.Ουτε και ειπα οτι ξερω τι εγινε.Η στατιστικη παντως αρκει οταν λες οτι Ποσα φαουλ ειχε ο ενας ποσα ο αλλος (Το Ρεθυμνο ειχε περισσοτερα), και οταν λες ποσες βολες σουταρε ο Μαγκουνης (2 περισσοτερες απο τον Κακιουζη) για να σου πω οτι μαλλον τα λες λαθος.
Επισης εδω:http://galanissportsdata.com/basketball/mena2/season2010_11/a2teamrs.asp?t=10
Μπορεις να δεις οτι σε 3 αγωνιστηκες εχετε φαει μια μονο τεχνικη ποινη,του Σιννη..Χτες στο πρωτο σου ποστ μιλησες για τεχνικες ποινες (πολλεςwink.gif...τωρα βλεπω περιγραφεις τουλαχιστον μια ακομη.....
Αν θες ριξε και μια ματια στη στατιστικη του μεταξυ μας παιχνιδιου..πες μου τι βλεπεις....και πες μου και τη γνωμη σου για τη διαιτησια τοτε...πες μου αν θα πρεπει να βγαλω κι εγω καντιλες....
georider
@Leon_cp3
Thanks Mate.!!! 41.gif
Ευχαριστώ αδερφέ , επιτέλους να που καποίοι καταλαβαίνουν τα behind scenes scenarios!
menelaos
QUOTE(CrossoverOnE @ Nov 21 2010, 15:31 ) *
Δεν ειπα οτι ειδα το παιχνιδι.Ουτε και ειπα οτι ξερω τι εγινε.Η στατιστικη παντως αρκει οταν λες οτι Ποσα φαουλ ειχε ο ενας ποσα ο αλλος (Το Ρεθυμνο ειχε περισσοτερα), και οταν λες ποσες βολες σουταρε ο Μαγκουνης (2 περισσοτερες απο τον Κακιουζη) για να σου πω οτι μαλλον τα λες λαθος.
Επισης εδω:http://galanissportsdata.com/basketball/mena2/season2010_11/a2teamrs.asp?t=10
Μπορεις να δεις οτι σε 3 αγωνιστηκες εχετε φαει μια μονο τεχνικη ποινη,του Σιννη..Χτες στο πρωτο σου ποστ μιλησες για τεχνικες ποινες (πολλεςwink.gif...τωρα βλεπω περιγραφεις τουλαχιστον μια ακομη.....
Αν θες ριξε και μια ματια στη στατιστικη του μεταξυ μας παιχνιδιου..πες μου τι βλεπεις....και πες μου και τη γνωμη σου για τη διαιτησια τοτε...πες μου αν θα πρεπει να βγαλω κι εγω καντιλες....



οκ εχεις δικιο, τι να πω , λυπαμαι !!!! Οταν κατεβεις Κρητη μετα στειλε ενα μυνηματακι να τα πουμε !!!!!Θα σε περιμενω. Αν μπορεσω να βγαλω τις επιμαχες φασεις απο το βιντεο θα τις βαλω να τις κρινουμε ολοι μαζι εδω μεσα.
CrossoverOnE
QUOTE(menelaos @ Nov 21 2010, 15:37 ) *
οκ εχεις δικιο, τι να πω , λυπαμαι !!!! Οταν κατεβεις Κρητη μετα στειλε ενα μυνηματακι να τα πουμε !!!!!Θα σε περιμενω. Αν μπορεσω να βγαλω τις επιμαχες φασεις απο το βιντεο θα τις βαλω να τις κρινουμε ολοι μαζι εδω μεσα.

Aν ειναι να βαλεις βιντεο νομιζω οτι ειναι προτιμοτερο να βαλεις ολο το παιχνιδι.Διαφορετικα καλυτερα μη βαλεις τιποτα...τα λεμε !
demetrio
QUOTE(CrossoverOnE @ Nov 21 2010, 15:42 ) *
Aν ειναι να βαλεις βιντεο νομιζω οτι ειναι προτιμοτερο να βαλεις ολο το παιχνιδι.Διαφορετικα καλυτερα μη βαλεις τιποτα...τα λεμε !

Παρακαλω θερμα τον φιλο Μενελαο, με θετικη διαθεση, να μην μας κουραζει με συνεχομενες αναφορες σε διαιτητικα λαθη εναντιον της ομαδας του, θα προτιμουσαμε ολοι μας να ανταλλασουμε πολυ πιο σοβαρες αποψεις για το παιχνιδι και να κανουμε σαφως πιο παραγωγικο διαλογο. Αντιλαμβανομαι την αγαπη σου για την ομαδα σου αλλα θεωρω οτι με τις παραπανω τοποθετησεις σου αδικεις την πολυ ανταγωνιστικη ομαδα που εκτισε η πολυ σοβαρη διοικηση του Λαυριου. Επαναλαμβανω οτι αναφερω ολα τα παραπανω με πολυ θετικη διαθεση. Οι κακες αποφασεις, οι ασχημες συμπεριφορες και οι κακες εμφανισεις των ομαδων ειναι μερος του παιχνιδιου και αλλαζουν πλευρα πολυ ευκολα γι'αυτο ας ειμαστε ολοι μας προσεκτικοι.
AGORi
Γεια σας φίλοι. Λεω να απαντήσω στα πιο πάνω γραφόμενα του μενέλαου γιάτι μάλλον έβλεπε άλλο παιγχνίδι χθές και μπερδεύτηκε. Καταρχήν δεν έχω διάθεση αντιπαράθεσης. Η αλήθεια είναι μια ίσως να κάνω και γω λάθος αν και δε νομίζω γιατι δεν είμαι ο μόνος που έχω αυτή την άποψη.Πάντως θα χαιρόμουνα μενέλαε αν έβρισκές το βίντεο να το βάλεις για να δούμε ποιός έχει δίκιο. Απο την πρώτη περίοδο οι διαιτητές έκαναν λάθη τα όποια προς το τέλος του αγώνα αυξήθηκαν κατα πολύ. Γενικά η εξέδρα είχε εξαγριωθεί πολύ με τους διαιτητες και τα συνεχή λάθη που έκαναν. Αλλά ευτυχώς το τελικο αποτέλεσμα δεν επηράστηκε απ' αυτά. Προσωπικά θεωρώ οτι δεν υπήρχε δόλος απο τους διαιτητές άπλα ήταν άσχετοι. Θέωρω επίσης οτι μέγάλο ρόλο στη νίκη είχε και χθές η πόλυ δυνατή κερκίδα που είχαμε. Καλή συνέχεια στο Λαύριο
alexf-5
Πιο εύκολα απ' ότι ίσως θα περίμενε ο ΣΕΦΑ επιβλήθηκε της Ολυμπιάδας Πατρών παρά το γεγονός ότι ουσιαστικά αγωνίστηκε στο μεγαλύτερο μέρος του ματς με 9 παίκτες. Αναλυτικότερα ρεπορτάζ του αγώνα από τοπικό αθλητικό ιστορχώρο της Τρίπολης στο:
http://www.contraepithesi.gr/news/index.ph...&Itemid=172

menelaos
QUOTE(AGORi @ Nov 21 2010, 23:23 ) *
Γεια σας φίλοι. Λεω να απαντήσω στα πιο πάνω γραφόμενα του μενέλαου γιάτι μάλλον έβλεπε άλλο παιγχνίδι χθές και μπερδεύτηκε. Καταρχήν δεν έχω διάθεση αντιπαράθεσης. Η αλήθεια είναι μια ίσως να κάνω και γω λάθος αν και δε νομίζω γιατι δεν είμαι ο μόνος που έχω αυτή την άποψη.Πάντως θα χαιρόμουνα μενέλαε αν έβρισκές το βίντεο να το βάλεις για να δούμε ποιός έχει δίκιο. Απο την πρώτη περίοδο οι διαιτητές έκαναν λάθη τα όποια προς το τέλος του αγώνα αυξήθηκαν κατα πολύ. Γενικά η εξέδρα είχε εξαγριωθεί πολύ με τους διαιτητες και τα συνεχή λάθη που έκαναν. Αλλά ευτυχώς το τελικο αποτέλεσμα δεν επηράστηκε απ' αυτά. Προσωπικά θεωρώ οτι δεν υπήρχε δόλος απο τους διαιτητές άπλα ήταν άσχετοι. Θέωρω επίσης οτι μέγάλο ρόλο στη νίκη είχε και χθές η πόλυ δυνατή κερκίδα που είχαμε. Καλή συνέχεια στο Λαύριο



Εγω καταλαβαινω οτι οπως λες μεσα στην ενταση του παιχνιδιου να το ειδα λαθος ,νομιζα και ακομα νομιζω χωρις να εχω δει ακομα το βιντεο οτι αδικηθηκαμε και στο τελος τελος λεω οτι μπορει να κανω και λαθος, δεν φταιμε εμεις ομως για τους διαιτητες και τις εις βαρους σας αδικιες σε αλλα παιχνιδια ,οπως επισης για την προηγουμενη ηττα σας.


QUOTE(demetrio @ Nov 21 2010, 16:45 ) *
Παρακαλω θερμα τον φιλο Μενελαο, με θετικη διαθεση, να μην μας κουραζει με συνεχομενες αναφορες σε διαιτητικα λαθη εναντιον της ομαδας του, θα προτιμουσαμε ολοι μας να ανταλλασουμε πολυ πιο σοβαρες αποψεις για το παιχνιδι και να κανουμε σαφως πιο παραγωγικο διαλογο. Αντιλαμβανομαι την αγαπη σου για την ομαδα σου αλλα θεωρω οτι με τις παραπανω τοποθετησεις σου αδικεις την πολυ ανταγωνιστικη ομαδα που εκτισε η πολυ σοβαρη διοικηση του Λαυριου. Επαναλαμβανω οτι αναφερω ολα τα παραπανω με πολυ θετικη διαθεση. Οι κακες αποφασεις, οι ασχημες συμπεριφορες και οι κακες εμφανισεις των ομαδων ειναι μερος του παιχνιδιου και αλλαζουν πλευρα πολυ ευκολα γι'αυτο ας ειμαστε ολοι μας προσεκτικοι.


Ποτε ρε φιλαρακο προλαβα να σε κουρασω με τις συνεχομενες αναφορες μου σε διαιτητικα λαθη εναντιων της ομαδος μου ???? Ολα και ολα 4 /5 ποστ εχω κανει στην Α2 !!!!!!!!!!!!!!!!!! Ολα τα αλλα τα αφηνω σε εσας τους αμεροληπτους να τα κρινετε, γιατι εγω δεν ειμαι.
demetrio
QUOTE(menelaos @ Nov 22 2010, 00:54 ) *
Εγω καταλαβαινω οτι οπως λες μεσα στην ενταση του παιχνιδιου να το ειδα λαθος ,νομιζα και ακομα νομιζω χωρις να εχω δει ακομα το βιντεο οτι αδικηθηκαμε και στο τελος τελος λεω οτι μπορει να κανω και λαθος, δεν φταιμε εμεις ομως για τους διαιτητες και τις εις βαρους σας αδικιες σε αλλα παιχνιδια ,οπως επισης για την προηγουμενη ηττα σας.




Ποτε ρε φιλαρακο προλαβα να σε κουρασω με τις συνεχομενες αναφορες μου σε διαιτητικα λαθη εναντιων της ομαδος μου ???? Ολα και ολα 4 /5 ποστ εχω κανει στην Α2 !!!!!!!!!!!!!!!!!! Ολα τα αλλα τα αφηνω σε εσας τους αμεροληπτους να τα κρινετε, γιατι εγω δεν ειμαι.


Δεν κανουμε ολοι μας ποστ μονο στην Α2 εχουμε και το παρελθον μας ο καθενας στο forum που εντελει καταδυκνυει καποια πραγματα πολυ χαρακτηριστικα για το σκεπτικο του καθενος. Θα ηθελα μετα απο τρεις αγωνιστικες να αναφερουμε κατα την γνωμη του ο καθενας τι εχει ξεχωρισει θετικα και αρνητικα σε αυτο το διαστημα και αν υπαρχουν προσωπικες προβλεψεις.
ΓΚΑΛΗΣ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Α.Ο.Κ.

Συνέντευξη του Θανάση Κωσταντακόπουλου-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...-post_4394.html

Ο Παπακωσταντίνου στον Δoύκα!-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/2010/11/o.html

Συνέντευξη του Σωκράτη Μαναβόπουλου-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...og-post_18.html

Επίδειξη δύναμης! (Πανελευσινιακός-Παγκράτι 99-89)-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...-post_8535.html

Συνέντευξη του Χρήστου Δεληγιάννη-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...-post_3787.html

Κλείνει Σιγκούνα!!-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...-post_7618.html

Για το ''διπλό'' στην Ερυθραία!-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...-post_2361.html

Συνέντευξη του Σεραφείμ Θέου-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...-post_2735.html

(Σύντομα) Αναλυτικά ρεπορτάζ από το παιχνίδι Πανερυθραϊκός-Πανελευσινιακός!!



Το Μπάσκετ στην Ελευσίνα-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/

!Νέες ψηφοφορίες,νέες βαθμολογίες
leonkalf
ΓΚΑΛΗΣ,

νομίζω ότι το blog σου το έχεις "διαφημίσει" πολύ εδώ και καιρό μέσα από το forum.


Σε παρακαλώ, βάζε τα κείμενά σου που αφορούν την Α2 εδώ αυτούσια, να μπορεί να τα διαβάζει ο κόσμος και να γίνεται κουβέντα πάνω σε αυτά.


Βάλε αν θες τη διεύθυνση του blog στην υπογραφή σου, ώστε να φαίνεται εκεί και όποιος θέλει να μπαίνει.


Ευχαριστώ
stantz
Του Γιάννη Ευδαίμων
22/11/2010 (14:57)

Έστω και δύσκολα, ο Πιερικός κατάφερε να πάρει μια σπουδαία νίκη το Σάββατο επί των Ίκαρων Σερρών και να διπλασιάσει τις επιτυχίες του τη φετινή σεζόν. Ο τεχνικός της ομάδας της Κατερίνης Δημήτρης Γαλάνης, σε δηλώσεις του σχετικά με το ματς του Σαββάτου τόνισε:

"Όλες οι νίκες θα είναι δύσκολες. Είχαμε ένα πρώτο ημίχρονο και ιδιαίτερα ένα δεύτερο δεκάλεπτο που ήμασταν καταπληκτικοί. Στο τρίτο δεκάλεπτο νομίσαμε ότι τα πράγματα έχουν τελειώσει, κάνοντας έτσι λάθος προσέγγιση. Ήμασταν εκτός ρυθμού για έξι - επτά λεπτά, μετά συνήλθαμε αλλά το παιχνίδι είχε γυρίσει και έγινε ντέρμπι. Πιστεύω ότι και οι δύο ομάδες δικαιούνταν τη νίκη, απλά εμείς δείξαμε λίγο παραπάνω σθένος και πάθος". Όσον αφορά στη δύσκολη συνέχεια, ο Έλληνας κόουτς υπογράμμισε:

"Πρέπει να διδαχθούμε από τα λάθη μας και να προχωρήσουμε γιατί τώρα ξεκινάει το πρωτάθλημα. Πάντα ο κόσμος βοηθάει και οι παίκτες μας τον περιμένουν κάθε φορά. Το ξεκίνημά μας δεν είναι θέμα της ομάδας μόνο, αλλά και των φιλάθλων που αποτελούν κυριολεκτικά την ώθηση και δίνουν ανάσες στην ομάδα".

Ευχαριστήριο για τους φιλάθλους

Με ανακοίνωση της η διοίκηση του Πιερικού ευχαρίστησε τους φιλάθλους, για την εντυπωσιακή (για ακόμη μια φορά) παρουσία τους: "Οι καλαθοσφαιριστές, οι προπονητές και το Δ.Σ. του ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος ευχαριστούν θερμά για μία ακόμη φορά τον υπέροχο φίλαθλο κόσμο της Πιερίας που παραβρέθηκε και στήριξε την ομάδα μας στον αγώνα του πρωταθλήματος μπάσκετ της Α2 με τους Ίκαρους Σερρών. Οι εκατοντάδες φίλαθλοι που κατέκλυσαν το -μικρό πλέον- κλειστό γυμναστήριο της πόλης μας με την εκδηλωτική τους παρουσία, ήταν πραγματικά αυτοί που συνέβαλαν στο θετικό αποτέλεσμα".
billups13
"Όλοι φταίμε…"
Του Γιάννη Ευδαίμων
22/11/2010 (16:18)

Το φαινόμενο της κατάρευσης στο δεύτερο ημίχρονο, παρατηρήθηκε σε ακόμη ένα εκτός έδρας παιχνίδι της Ολυμπιάδας. Οι "πορτοκαλί", όπως και στην Δράμα, έτσι και στην Τρίπολη το περασμένο Σάββατο, έδειξαν να… κλατάρουν στο β΄μέρος, γεγονός που τους στοίχησε ακόμη μια βαριά ήττα.

Ο κόουτς της ομάδας Τάκης Καλατζής, έχει αρκετή δουλειά αυτή την εβδομάδα προκειμένου να δουλέψει πάνω στις αδυναμίες που παρατηρήθηκαν, έτσι ώστε η ομάδα να παρουσιαστεί βελτιωμένη, στο εντός έδρας ματς που ακολουθεί με τον Πανερυθραικό. "Σε τέτοιες ήττες όλοι φταίμε, η ευθύνη είναι συλλογική και συλλογικά πρέπει με νηφαλιότητα να δούμε τι έχει φταίξει και δεν μπορέσαμε να δείξουμε τίποτε απολύτως από αυτό που μπορούμε. Λύσεις πρέπει να βρούμε πάντως γιατί και μέσα στον επόμενο μήνα έχουμε πολύ δύσκολα παιχνίδια ειδικά εκτός έδρας, στα οποία για να ελπίζουμε σε κάτι καλό θα πρέπει να είμαστε διαφορετικοί και προς το καλύτερο", τόνισε ο Καλατζής και πρόσθεσε για τη συνέχεια.

"Πάντως, πίσω δεν γίνεται να μείνουμε περισσότερο, αφού το πρωτάθλημα συνεχίζεται κανονικά και εμείς πρέπει να προσηλωθούμε στο παιχνίδι με την Νέα Ερυθραία που έρχεται στην έδρα μας, ώστε να επιστρέψουμε στα νικηφόρα αποτελέσματα".



"Ηρεμήσαμε"
Του Γιάννη Ευδαίμων
22/11/2010 (17:39)

Η πρώτη νίκη του Απόλλωνα στο φετινό πρωτάθλημα σκόρπισε ενθουσιασμό στους ιθύνοντες του Πατρινού συλλόγου, αλλά και στους πιστούς φίλους της ομάδας που για ακόμη μια φορά έδωσαν βροντερό παρών στην αναμέτρηση με τον Κόροιβο.

"Πετύχαμε μια νίκη που την είχε ανάγκη η ομάδα αφού εκτός από τους δυο βαθμούς σημαντικό είναι ότι τουλάχιστον η νέα εβδομάδα θα κυλήσει με ηρεμία και χωρίς να έχουμε γκρίνια", δήλωσε ο τεχνικός του Απόλλωνα Νίκος Βετούλας, ανακουφισμένος από την έκβαση της αναμέτρησης και πρόσθεσε, αναφερόμενος στον Παναγιώτη Καπερώνη που πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση κόντρα στον Κόροιβο:

"Ο Παναγιώτης ήταν ο καλύτερος παίκτης μας. Στέκομαι σε αυτόν γιατί έκανε πολύ καλή δουλειά που ίσως να μην αναδεικνύεται από τα νούμερα της στατιστικής και έδειξε και αυτός ότι όλοι δουλεύοντας για το σύνολο, μπορούμε να περιμένουμε ακόμη καλύτερα πράγματα".



Στα τελευταία δευτερόλεπτα λύγισε ο Κόροιβος στην Πάτρα στο ματς της 3ης αγωνιστικής της Α2 Εθνικής με αντίπαλο τον Απόλλωνα. Για "σφαγή" κάνουν λόγο οι παράγοντες της ομάδας της Αμαλιάδας.



Οι κυανόλευκοι της Αμαλιάδας έχασαν με 81-72, ενώ στο α' μέρος είχαν προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα.

Οι άνθρωποι του Κοροίβου μιλάνε για διαιτητική "σφαγή" καθώς 35'' πριν τη λήξη και ενώ ο Κόροιβος είχε προβάδισμα ενός πόντου και κατοχή μπάλας οι διαιτητές έδωσαν αντιαθλητικό φάουλ στον Πέττα. Αυτή η απόφαση ήταν που έκρινε το αποτέλεσμα. Ο Πέττας ήταν έτοιμος να επαναφέρει τη μπάλα απέξω, ο Καπερώνης έκανε... κεφαλιά στη μπάλα - σύμφωνα με τους παράγοντες του Κοροίβου- και στη συνέχεια έπεσε στο έδαφος ξεγελώντας τους διαιτητές που έδωσαν αντιαθλητικό στον Πέττα. Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες η διοίκηση του Κοροίβου θα εκδώσει ανακοίνωση διαμαρτυρίας για τη διαιτησία.

Ο Κόροιβος ήταν αρκετά καλός στο σημερινό ματς και με εξαίρεση το α' δεκάλεπτο, είχε προβάδισμα στο σκορ σε όλο το ματς, μέχρι τα τελευταία δευτερόλεπτα.

Τα δεκάλεπτα ήταν: 15-15, 33-41, 49-57, 81-72.
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ Π. (Βετούλας): Αργυρόπουλος 23 (1), Καπερώνης Π. 2, Πετρόπουλος 6 (2), Λιανός 21 (1), Κορωνίδης 5 (1), Δανιήλ 2, Μίλοβιτς 5 (1), Λυμπέρης 3 (1), Πάντελιτς 14.
ΚΟΡΟΙΒΟΣ (Νιπεργιάλης): Πασαλίδης, Τσαμπής 2, Ορφανός 4, Κωνσταντόπουλος, Αθανασιάδης 14 (3), Πέττας 9 (2), Αποστολόπουλος 16 (2), Υφαντής 16 (1), Ξιούρας, Κοσάνοβιτς 3, Δημητριάδης 8.


iliasport.gr
CrossoverOnE
Λεω να κανω την αρχη με τα προγνωστικα για φετος:

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Π. - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 1 Αν δεν εμφανιστει οπως το Σαββατο λογικα θα το παρει
ΛΑΥΡΙΟ - ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 2 Δυσκολα ομως...και οχι απιθανος ο ασσος.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΡΕΘΥΜΝΟ 1 Πιστευω οτι θα συνελθει η Νηαρ απο το προχθεσινο και μεσα στην εδρα της θα παρει το παιχνιδι
ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜ. - ΚΑΟΔ 2 Αν συνεχισουμε οτι καναμε το Σαββατο θα ερθει ευκολα
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡ. - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ Π. 1 Λογικα δε θα εχουν οι Σερρες μεγαλο προβλημα στην εδρα τους
ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ 1 Μονο λογο εδρας και της ικανοτητας να γυρησει το προηγουμενο ματς..ανοιχτα ολα.
ΑΜΥΝΤΑΣ ΔΑΦΝΗΣ- ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 1 Νομιζω οτι ο Ερμης θα κανει εδω την πρωτη του ηττα.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ - ΑΕΚ ΑΡΓΟΥΣ 1 Μαλλον ευκολα.
stantz
QUOTE(CrossoverOnE @ Nov 22 2010, 19:46 ) *
Λεω να κανω την αρχη με τα προγνωστικα για φετος:

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Π. - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 1 Αν δεν εμφανιστει οπως το Σαββατο λογικα θα το παρει
ΛΑΥΡΙΟ - ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 2 Δυσκολα ομως...και οχι απιθανος ο ασσος.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΡΕΘΥΜΝΟ 1 Πιστευω οτι θα συνελθει η Νηαρ απο το προχθεσινο και μεσα στην εδρα της θα παρει το παιχνιδι
ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜ. - ΚΑΟΔ 2 Αν συνεχισουμε οτι καναμε το Σαββατο θα ερθει ευκολα
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡ. - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ Π. 1 Λογικα δε θα εχουν οι Σερρες μεγαλο προβλημα στην εδρα τους
ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ 1 Μονο λογο εδρας και της ικανοτητας να γυρησει το προηγουμενο ματς..ανοιχτα ολα.
ΑΜΥΝΤΑΣ ΔΑΦΝΗΣ- ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 1 Νομιζω οτι ο Ερμης θα κανει εδω την πρωτη του ηττα.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ - ΑΕΚ ΑΡΓΟΥΣ 1 Μαλλον ευκολα.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 1 (η νικη ειναι μονοδρομος για εμας)
ΛΑΥΡΙΟ-ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 1 (μεγαλο ντερμπι, το Λαυριο θα εκμεταλλευτει την εδρα του)
ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΡΕΘΥΜΝΟ 1 (πολυ αμφιρροπο ματς, λογικα η εδρα θα επηρεασει την εκβαση του αγωνα)
ΚΟΡΟΙΒΟΣ-ΚΑΟΔ 2 (καλυτερη ομαδα ο ΚΑΟΔ)
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΑΠΟΛΛΩΝ 1 (ευκολα)
ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ 1 (ασταθης ομαδα το Παγκρατι αλλα δεν νομιζω να απειληθει στην εδρα του απο τον Πιερικο)
ΑΜΥΝΤΑΣ/ΔΑΦΝΗ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 1 (η σκληρη εδρα του Αμυντα θα σπασει το αηττητο του Ερμη)
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ-ΑΕΚ/ΑΡΓΟΥΣ 1 (ευκολα)
billups13
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 1 οπωσδηποτε αλλιως....
ΛΑΥΡΙΟ-ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 2 ντερμυ....
ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΡΕΘΥΜΝΟ 1 ντερμυ......
ΚΟΡΟΙΒΟΣ-ΚΑΟΔ 1 μεσα απο τα χερια του εχασε το διπλο στην πατρα,μεγαλος ο ενθουσιασμος στην αμαλιαδα...
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΑΠΟΛΛΩΝ 1 μετα την τριανταρα μεσα στη νηαρ ηστ πως να μην κοντραρω τον απολλωνα?
ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ 1 εδρα...
ΑΜΥΝΤΑΣ/ΔΑΦΝΗ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 1 πρεπει...
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ-ΑΕΚ/ΑΡΓΟΥΣ 1 ευκολα....
menelaos
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Π. - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 1
ΛΑΥΡΙΟ - ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 1.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΡΕΘΥΜΝΟ 2
ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜ. - ΚΑΟΔ 2
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡ. - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ Π. 1
ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ 1
ΑΜΥΝΤΑΣ ΔΑΦΝΗΣ- ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 1 .
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ - ΑΕΚ ΑΡΓΟΥΣ 1
ΓΚΑΛΗΣ
QUOTE(leonkalf @ Nov 22 2010, 16:03 ) *
ΓΚΑΛΗΣ,

νομίζω ότι το blog σου το έχεις "διαφημίσει" πολύ εδώ και καιρό μέσα από το forum.


Σε παρακαλώ, βάζε τα κείμενά σου που αφορούν την Α2 εδώ αυτούσια, να μπορεί να τα διαβάζει ο κόσμος και να γίνεται κουβέντα πάνω σε αυτά.


Βάλε αν θες τη διεύθυνση του blog στην υπογραφή σου, ώστε να φαίνεται εκεί και όποιος θέλει να μπαίνει.


Ευχαριστώ


Leonkalf δεν διαφημίζουμε το blog, ούτως η άλλος δεν κερδίζουμε ούτε χρήματα, ούτε δόξα από αυτό, καθώς όπως γνωρίζεις είμαστε ανώνυμοι. Απλά δημοσιοποιούμε τις πιο πρόσφατες αναρτήσει περί ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΥ Α.Ο.Κ. και όποιος ενδιαφέρεται απλά πατάει στο (link) και τις βλέπει!

Με εκτίμηση

Οι αρθρογράφοι του ''ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΜΠΑΣΚΕΤ''
stantz
Του Γιάννη Ευδαίμων
23/11/2010 (16:33)

Ακόμη δεν μπορούν να χωνέψουν στον Κόροιβο τον τρόπο με τον οποίο χάθηκε η νίκη στο Σαββατιάτικο παιχνίδι με τον Απόλλωνα στην Πάτρα. Παρά την εξαιρετική τους εμφάνιση, οι νεοφώτιστοι δεν κατάφεραν να πάρουν ένα σπουδαίο "διπλό" και η στεναχώρια που επικρατεί, αλλά και ο εκνευρισμός για την διαιτησία, φαίνεται και στις δηλώσεις του κόουτς της ομάδας, Βασίλη Νιπεργιάλη στην εφημερίδα "Πρώτη":

"Ήμασταν πολύ καλοί για 35 λεπτά και μέχρι το τελευταίο λεπτό ήμασταν κοντά σε μια μεγάλη νίκη, απέναντι σε μια ιστορική ομάδα που είχε 2.000 φιλάθλους στο πλευρό τους. Η εικόνα μας δεν ήταν για να χάσουμε. Φταίμε κι εμείς αλλά και η απόφαση των διαιτητών, 35΄΄ πριν τη λήξη, ήταν κάτι που δεν έχουμε ξαναδεί στα γήπεδα. Ξέραμε ότι ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι, το σχεδιάσαμε σωστά αλλά πρέπει να βελτιωθούμε στα τελευταία λεπτά, όπου χάνουμε την αυτοσυγκέντρωσή μας. Δεν πρέπει να κάνουμε ξανά τέτοια ήττα. Πάντως, η ομάδα έδειξε ότι έχει δυνατότητες και πρέπει αυτό να το μεταφράσουμε σε βαθμούς", τόνισε ο προπονητής του Κόροιβου και πρόσθεσε σχετικά με το ματς που ακολουθεί κόντρα στον ισχυρό ΚΑΟΔ:

"Τώρα έχουμε μπροστά μας ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι στην Αμαλιάδα, κόντρα σε μια ομάδα που συγκαταλέγεται στα φαβορί για την άνοδο. Εμείς θα παλέψουμε για τη νίκη όπως σε κάθε ματς. Η έδρα παίζει σημαντικό ρόλο στην Α2 και στην Αμαλιάδα πρέπει να παίρνουμε νίκες για να πετύχουμε το στόχο μας. Και γι’ αυτό πρέπει να έχουμε τη συμπαράσταση των φιλάθλων μας. Άλλωστε, η ομάδα έχει δυνατότητες και αξίζει ο κόσμος να σταθεί δίπλα της σε όλα τα εντός έδρας παιχνίδια".

Η προετοιμασία για το ματς του Σαββάτου με τον ΚΑΟΔ ξεκίνησε χωρίς προβλήματα για τον Νιπεργιάλη, ο οποίος έχει από σήμερα στην διάθεση του και τον Μάρκο Πέκοβιτς. Ο Σέρβος άσσος ξεπέρασε τον τραυματισμό του στο πέλμα και μπήκε σε κανονικούς ρυθμούς προπόνησης, πράγμα που σημαίνει ότι θα επανεμφανιστεί στο δύσκολο παιχνίδι που ακολουθεί.
ΓΚΑΛΗΣ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Α.Ο.Κ.

Εξπρές Πανελευσινιακός, 63-54 στην Ερυθραία!-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/2010/11/63-54.html

Με ανεβασμένη ψυχολογία-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...og-post_22.html


georider
QUOTE(menelaos @ Nov 23 2010, 05:53 ) *
ΑΜΥΝΤΑΣ ΔΑΦΝΗΣ- ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 1 .


Θα προτιμούσα να αφαιρούσες το ΔΑΦΝΗ η συγχώνευση είναι ΠΑΡΑΝΟΜΗ και ΒΔΈΛΥΓΜΑ.
CrossoverOnE
Ευτυχως ο τραυματισμος του Κατσαρε στο ματς με Νηαρ αποδειχθηκε ελαφρυς...κι ετσι υπαρχει πιθανοτητα να μπορεσει να παιξει και με τον Κοροιβο.
ΓΚΑΛΗΣ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Α.Ο.Κ.

Νέα εξέδρα στο 2ο Κλ. Γυμναστήριο Ελευσίνας-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/2010/11/2.html
ΓΚΑΛΗΣ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Α.Ο.Κ.

Αλέξανδρος Σιγκούνας: ''Έχω δεχθεί πρόταση και την καλοβλέπω!''
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/201...-post_2553.html
billups13
Να εκμεταλλευτούν τον παράγοντα έδρα θέλουν στον Κόροιβο με αντίπαλο τον ΚΑΟ Δράμας το προσεχές Σάββατο για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος.



Οι «κυανόλευκοι» έχουν αφήσει στο παρελθόν την ήττα που υπέστησαν στην Πάτρα από τον Απόλλων και φυσικά με τον τρόπο που ήρθε, αφού πλέον προετοιμάζονται για την δύσκολη αυτή αναμέτρηση.

Το συγκρότημα του Βασίλη Νιπεργιάλη μέσα στην έδρα του φαντάζει ιδιαίτερα δυνατό και ικανό να πατάξει κάθε αντίπαλο. Άλλωστε η μοναδική φετινή νίκη προέρχεται επί του Πιερικού στην Αμαλιάδας.

Ωστόσο, ο αγώνας με την Δράμα είναι ιδιαίτερα δύσκολος αφού ο αντίπαλος διαθέτει μια από τις δυνατές ομάδες του πρωταθλήματος και μέχρι στιγμής έχει δυο νίκες και μία ήττα.

Για το ματς αυτό οι «κυανόλευκοι» θέλουν τους φιλάθλους στο πλευρό τους. Μάλιστα, οι διοικούντες του συλλόγου σε μια προσπάθεια να προσελκύσουν τον κόσμο, θα μοιράσουν εισιτήρια στα σχολεία φτιάχνοντας με αυτό τον τρόπο μια μαθητική κερκίδα, ενώ κατά την διάρκεια του ημιχρόνου θα πραγματοποιηθεί κλήρωση δώρων για τους μαθητές που θα βρεθούν στις κερκίδες.

Στο αγωνιστικό μέρος η προετοιμασία συνεχίζεται κανονικά με τον Β. Νιπεργιάλη να βλέπει με ικανοποίηση την προσπάθεια που καταβάλει ο Πέκοβιτς, ο οποίος δείχνει να έχει ξεπεράσει το πρόβλημά που τον ταλαιπωρούσε στην φτέρνα και να θέτει εαυτόν στην διάθεση του έμπειρου τεχνικού για το προσεχές ματς.
ΓΚΑΛΗΣ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Α.Ο.Κ.

Ικανοποίηση παρά την ήττα, στο Μαρούσι!-
http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F...tml&h=662f4
leonkalf
QUOTE (ΓΚΑΛΗΣ @ Nov 23 2010, 11:28 ) *
Leonkalf δεν διαφημίζουμε το blog, ούτως η άλλος δεν κερδίζουμε ούτε χρήματα, ούτε δόξα από αυτό, καθώς όπως γνωρίζεις είμαστε ανώνυμοι. Απλά δημοσιοποιούμε τις πιο πρόσφατες αναρτήσει περί ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΥ Α.Ο.Κ. και όποιος ενδιαφέρεται απλά πατάει στο (link) και τις βλέπει!

Με εκτίμηση

Οι αρθρογράφοι του ''ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΜΠΑΣΚΕΤ''

Σας ξαναλέω, βάζετε τα κείμενα αυτούσια εδώ μέσα (ώστε να τα διαβάζει απ' ευθείας ο κόσμος και να υπάρχει ροή στην κουβέντα), και στην υπογραφή του λογαριασμού ΓΚΑΛΗΣ βάλτε την διεύθυνση του blog (θα φαίνετε παντού) κι όχι σε κάθε post να γράφετε στο τέλος την διεύθυνση και το Νέες ψηφοφορίες κλπ. Γίνεται κουραστικό.
Χ.Π
Σε σοβαρές καταγγελίες κατά του προέδρου της Ολυμπιάδας Πατρών, Νίκου Μπογονικολού, προχώρησαν οκτώ περσινοί παίκτες της Πατρινής ομάδας, ανάμεσα σε αυτούς Γιάννης Γκαγκαλούδης. Με επιστολή τους στον ΠΣΑΚ, εξαπέλυσαν επίθεση στον πρόεδρο των "πορτοκαλί", αναφερόμενοι στα γεγονότα της περσινής χρονιάς, αλλά και στα οφειλώμενα.

"Σαν περσινοί παίκτες της Ολυμπιάδας Πατρών αισθανόμαστε πικραμένοι και εξαπατημένοι από τη στάση του προέδρου της ομάδας κ. Μπογονικολού, διότι ενώ δείξαμε ανοχή, κατανόηση και υπομονή σε πολλά λειτουργικά προβλήματα, όπως απλήρωτα ενοίκια σπιτιών, διωγμούς από τα σπίτια, κόψιμο νερού και πετρελαίου ακόμα και σε παίκτες που είχαν οικογένεια και παιδιά, καθώς και στο ότι καθυστερούσαν οι πληρωμές των μηνιαίων δόσεων από τα χρήματα που είχε συμφωνήσει ο καθένας μας να πάρει στην αρχή της συνεργασίας μας, όταν έφτασε ο καιρός δεν υπήρξε καμία ανταπόκριση από πλευράς Ολυμπιάδας.

Και τί εννοούμε λέγοντας ανταπόκριση: όταν τελείωσε το πρωτάθλημα η ομάδα μάς όφειλε μεγάλο μέρος της χρηματικής μας συμφωνίας (πάνω από τα μισά στους περισσότερους), για το οποίο ύστερα από πολλές παρακλήσεις δεχτήκαμε να πάρουμε μια επιταγή, με όλο το υπολειπόμενο ποσό, ο καθένας με ξεχωριστές ημερομηνίες, για να διευκολύνουμε την ομάδα, καθώς αντιμετώπιζε οικονομικά προβλήματα και αδυνατούσε να μας εξοφλήσει άμεσα, όπως και όφειλε βάσει συμφωνίας.

Δυστυχώς, στην ημερομηνία λήξης της κάθε επιταγής, το ποσό δεν ήταν κατατεθειμένο σε κανέναν από εμάς. Διαπιστώσαμε ότι οι επιταγές αυτές μετά την παραλαβή τους από εμάς, από τον κ. Μπογονικολό, ΞΑΦΝΙΚΑ αλλάξανε ιδιοκτησία οι εταιρίες, εκ των οποίων η μία έχει εκδώσει επιταγές σε αρκετούς από εμάς.

Αναρωτιόμαστε, λοιπόν, πώς αυτές οι επιταγές είναι ακόμα στα χέρια μας, εφόσον δεν έχουν καμία σχέση με την Ολυμπιάδα. Όσες προσπάθειες κάναμε να επικοινωνήσουμε με τον κ. Μπογονικολό, ή κάποιο συνεργάτη του δεν απέδωσαν καθώς δεν βρήκαμε κανέναν. Αναγκαστήκαμε έτσι να σφραγίσουμε τις επιταγές όλοι μας και από εδώ και πέρα θα κινηθούμε νομικά για την διεκδίκηση των χρημάτων μας.

Επίσης αναρωτιόμαστε πως αυτή η ομάδα συμμετέχει στο πρωτάθλημα της Α2 όταν δεν έχει δώσει βεβαίωση αποδοχών σε κανέναν από εμάς τους περσινούς παίχτες και δεν έχει κολλήσει κανένα ένσημο όπως ορίζει ο νόμος για όλες τις Κ.Α.Ε. Ο σύνδεσμός μας, ο Π.Σ.Α.Κ έκανε καταγγελία στο Ι.Κ.Α της Πάτρας εκ μέρους όλων μας αλλά ακόμα δεν έχουμε παραλάβει τα ένσημα ούτε τη βεβαίωση αποδοχών, η οποία και να μας δινότανε τώρα είναι άχρηστη φυσικά.

Θα πρέπει πια να σταματήσει αυτό το ψέμα ότι ο συγκεκριμένος πρόεδρος δεν χρωστάει πουθενά όπως γράφεται κατά περιόδους και κάνουμε παράκληση στην αρμόδια ομοσπονδία να επαλειφθεί του θέματος".

Με όλο το σεβασμό:

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΚΑΓΚΑΛΟΥΔΗΣ, ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΟΥΛΑΚΗΣ,ΗΛΙΑΣ ΤΟΜΑΡΑΣ,ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΚΑΡΟΥΔΗΣ, ΝΙΚΟΣ ΠΕΤΤΑΣ,ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΡΤΗΣ,ΘΟΔΩΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΤΣΗΣ,ΠΕΤΖΑ ΚΟΣΑΝΟΒΙΤΣ".

www.basketblog.gr
stantz
Της Νίκης Βασιλείου
25/11/2010 (15:30)

Αμεση ήταν η απάντηση της Ολύμπιας στα όσα κατήγγειλαν πρώην αθλητές της μέσω του ΠΣΑΚ.

Η ανακοίνωση…

"Η ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΚΑΕ δηλώνει ότι συνεχίζει την συνεπή παρουσία της στο πρωτάθλημα Α2 και την απάντηση σε κάθε λογής συκοφάντες θα την δώσει το νομικό τμήμα της με την κατάθεση σχετικών μηνύσεων. Στον συνεχιζόμενο πόλεμο θα είναι πάλι νικήτρια η ομάδα όπως είναι σταθερά νικήτρια όλα τα χρόνια. Το Σάββατο πάμε όλοι γήπεδο να δούμε την νίκη-απάντηση της ομάδας μας."

Μου αρεσει που ειχα και αποριες γιατι δεν προχωρα το θεμα Ηλιαδη... shot.gif
stantz
Του Γιάννη Ευδαίμων
25/11/2010 (15:50)

Ένα πολύ δύσκολο εντός έδρας παιχνίδι περιμένει το Σάββατο τον Κόροιβο, ο οποίος υποδέχεται τον ισχυρό ΚΑΟΔ στην Αμαλιάδα. Ο φόργουορντ της ομάδας της Ηλείας, Νίκος Πέττας σε δηλώσεις του στην εφημερίδα "Πρώτη" τόνισε:

"Είναι ένα δύσκολο παιχνίδι για μας. Ο ΚΑΟΔ είναι από τις πιο δυνατές ομάδες της κατηγορίας, που ξεκίνησε με στόχο την άνοδο. Έχει καλούς και έμπειρους παίκτες. Για μας οι νίκες στην Αμαλιάδα είναι μονόδρομος και με τη βοήθεια του κόσμου, πιστεύω να τα καταφέρουμε. Έχουμε ένα μείγμα από έμπειρους και νέους παίκτες, έχουμε δεθεί αρκετά αλλά υπάρχουν κι άλλα περιθώρια βελτίωσης. Με Πιερικό και Απόλλωνα ήμασταν πολύ καλοί και το Σάββατο μπορούμε να κερδίσουμε τον ΚΑΟΔ", υπογράμμισε ο Πέττας και συνέχισε καλώντας τον κόσμο να σταθεί στο πλευρό της ομάδας:

"Στον αγώνα με τον Πιερικό, ο κόσμος μάς βοήθησε πολύ και το Σάββατο περιμένουμε ακόμα περισσότερους φιλάθλους στο γήπεδο. Πιστεύω ότι βλέπουν την καλή προσπάθεια που γίνεται και στον αγώνα με τον ΚΑΟΔ η στήριξή τους θα είναι μεγάλη".

Η προετοιμασία των νεοφώτιστων ολοκληρώνεται σήμερα, με μοναδικό ερωτηματικό την συμμετοχή του Μάρκο Πέκοβιτς. Ο Σέρβος δείχνει να έχει ξεπεράσει τον τραυματισμό του στο πέλμα και μετέχει στις τελευταίες προπονήσεις, όμως η συμμετοχή του θα αποφασιστεί την τελευταία στιγμή…
billups13
Στην ιστοσελίδα του ΣΕΠΚ μίλησε σήμερα ο προπονητής της ομάδας μας, Βασίλης Νιπεργιάλης, για τον Κόροιβο, τη νέα προσπάθεια στην Α2, την κατάσταση και τις δυσκολίες που υπάρχουν στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.
Διαβάστε παρακάτω αναλυτικά ολόκληρη την συνέντευξη, έτσι όπως δημοσιεύθηκε στο www.sepk.gr.

Το φετινό καλοκαίρι ήταν γεμάτο ανατροπές για τον Κόροιβο, ο οποίος κατάφερε τελικά να λάβει μέρος στην… αφετηρία της Α2. Τι λέει ο Βασίλης Νιπεργιάλης γι’ αυτό;
"Αυτό το καλοκαίρι είχε πολλές ανατροπές. Η διοίκηση πήρε την απόφαση η ομάδα να ξεκολλήσει από τη Γ΄’ Εθνική, επειδή ο τρόπος λειτουργίας της κατηγορίας δεν τιμά ούτε το μπάσκετ ούτε την πόλη. Έτσι, ύστερα από ώριμη σκέψη αποφασίστηκε η ομάδα να αλλάξει επίπεδο τόσο εντός, όσο και εκτός παρκέ, αφού νομικά της δινόταν το δικαίωμα.
Μπορώ να πω ότι συμμερίζομαι απόλυτα την άποψή τους, γιατί στα δύο χρόνια παρουσίας στη Γ΄ Εθνική διαπίστωσα πως σπαταλούνται αλόγιστα χρήματα, χωρίς κάποιο ουσιαστικό αποτέλεσμα. Είναι μία κατηγορία με πολλές ιδιορρυθμίες και αστάθμητους παράγοντες, χωρίς νέους και φιλόδοξους αθλητές, αλλά με κάποιους που κοιτούν να κολλήσουν τα τελευταία ένσημα της καριέρας τους, μη έχοντας γενικότερα περαιτέρω φιλοδοξίες για το άθλημα. Προσωπική μου άποψη είναι πως σε αυτό το πρωτάθλημα, πρέπει να γίνουν μεγάλες τομές. Πρέπει να βρεθεί ο τρόπος εκείνος, ώστε να αναδειχτούν νέοι και φιλόδοξοι αθλητές".

Σχολιάζοντας το επίπεδο του πρωταθλήματος, ο έμπειρος προπονητής, σημείωσε:
"Υπάρχουν πολλές ομάδες στο ίδιο επίπεδο. Αυτό φαίνεται από τις τρεις πρώτες αγωνιστικές, στις οποίες υπάρχει μόνο μία ομάδα αήττητη. Πάντως, καθαρά μπασκετικά νωρίς για να κρίνουμε ποιότητα του πρωταθλήματος. Σίγουρα θα είναι ανταγωνιστικό σε όλα τα μέτωπα και θεωρώ πως σημαντικό ρόλο θα παίξουν οι έδρες. Κι αυτό είναι ένα κομμάτι, το οποίο θα προσπαθήσουμε να εκμεταλλευτούμε. Θέλουμε όσο το δυνατόν περισσότερες νίκες στην Αμαλιάδα, ώστε να μπορέσουμε να πατήσουμε δυναμικά στην κατηγορία".

Οι συνεχείς διακοπές του πρωταθλήματος έχουν επηρεάσει τις ομάδες της Α2, κάτι που βρίσκει σύμφωνο και τον χεντ κόουτς του Κοροίβου…
"Πολλές ομάδες έχουν βρεθεί εκτός πλάνου, καθώς έχουν αρχίσει από τις αρχές Αυγούστου προετοιμασία. Τα προβλήματα που υπάρχουν θα έπρεπε να είχαν απασχολήσει πολύ πριν ξεκινήσουν τα πρωταθλήματα κι όχι μετά την έναρξή τους. Τα παιχνίδια θα πρέπει να γίνονται, αλλά υπό τις κατάλληλες προϋποθέσεις. Τώρα που ήρθε και πάλι το πρόβλημα στην επιφάνεια, τα διλλήματα είναι πολλά και η πίεση μεγαλύτερη από οποιαδήποτε συνιστώσα του πρωταθλήματος. Έπρεπε να είχε ξεκινήσει ένας ειλικρινής διάλογος πριν από την έναρξη των πρωταθλημάτων, ώστε να συγκεντρωνόμασταν τώρα στο θέαμα, στην ποιότητα του αθλήματος και στους αθλητές που είναι και οι πραγματικοί πρωταγωνιστές".

Το ηλειακό κοινό "διψάει" για μπάσκετ και όπως είναι φυσικό, έχει αγκαλιάσει την προσπάθεια που γίνεται στον Κόροιβο…
"Ο κόσμος έχει αγκαλιάσει την ομάδα, δίνοντας βροντερό παρών στο γήπεδο. Υπάρχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον, κάτι που φαίνεται και από το χορηγικό πρόγραμμα που πάει πολύ καλά. Ο κόσμος της Αμαλιάδας, αλλά και ολόκληρου του νομού Ηλείας στηρίζει αυτή την προσπάθεια".

Κλείνοντας, ο κ.Νιπεργιάλης θέλησε να απονείμει τα εύσημα στον ΣΕΠΚ για τον τρόπο λειτουργίας του:
"Νιώθω την ανάγκη να δώσω τα συγχαρητήριά μου στη διοίκηση του ΣΕΠΚ για τη διαρκή ενημέρωση και στήριξη που παρέχει στον Έλληνα προπονητή, τόσο μέσα από το σάιτ και το περιοδικό, όσο και από τα συχνά σεμινάρια που διοργανώνει. Παράλληλα, θέλω να ευχηθώ σε όλους τους συναδέλφους, απ’ όλες τις κατηγορίες να επιτευχθούν οι στόχοι που έχουν θέσει".


www.koroivosbc.gr

Μου αρεσει που ειχα και αποριες γιατι δεν προχωρα το θεμα Ηλιαδη... shot.gif
[/quote]
τι εννοεις φιλε μου?
stantz
QUOTE(billups13 @ Nov 25 2010, 20:59 ) *
Στην ιστοσελίδα του ΣΕΠΚ μίλησε σήμερα ο προπονητής της ομάδας μας, Βασίλης Νιπεργιάλης, για τον Κόροιβο, τη νέα προσπάθεια στην Α2, την κατάσταση και τις δυσκολίες που υπάρχουν στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.
Διαβάστε παρακάτω αναλυτικά ολόκληρη την συνέντευξη, έτσι όπως δημοσιεύθηκε στο www.sepk.gr.

Το φετινό καλοκαίρι ήταν γεμάτο ανατροπές για τον Κόροιβο, ο οποίος κατάφερε τελικά να λάβει μέρος στην… αφετηρία της Α2. Τι λέει ο Βασίλης Νιπεργιάλης γι’ αυτό;
"Αυτό το καλοκαίρι είχε πολλές ανατροπές. Η διοίκηση πήρε την απόφαση η ομάδα να ξεκολλήσει από τη Γ΄’ Εθνική, επειδή ο τρόπος λειτουργίας της κατηγορίας δεν τιμά ούτε το μπάσκετ ούτε την πόλη. Έτσι, ύστερα από ώριμη σκέψη αποφασίστηκε η ομάδα να αλλάξει επίπεδο τόσο εντός, όσο και εκτός παρκέ, αφού νομικά της δινόταν το δικαίωμα.
Μπορώ να πω ότι συμμερίζομαι απόλυτα την άποψή τους, γιατί στα δύο χρόνια παρουσίας στη Γ΄ Εθνική διαπίστωσα πως σπαταλούνται αλόγιστα χρήματα, χωρίς κάποιο ουσιαστικό αποτέλεσμα. Είναι μία κατηγορία με πολλές ιδιορρυθμίες και αστάθμητους παράγοντες, χωρίς νέους και φιλόδοξους αθλητές, αλλά με κάποιους που κοιτούν να κολλήσουν τα τελευταία ένσημα της καριέρας τους, μη έχοντας γενικότερα περαιτέρω φιλοδοξίες για το άθλημα. Προσωπική μου άποψη είναι πως σε αυτό το πρωτάθλημα, πρέπει να γίνουν μεγάλες τομές. Πρέπει να βρεθεί ο τρόπος εκείνος, ώστε να αναδειχτούν νέοι και φιλόδοξοι αθλητές".

Σχολιάζοντας το επίπεδο του πρωταθλήματος, ο έμπειρος προπονητής, σημείωσε:
"Υπάρχουν πολλές ομάδες στο ίδιο επίπεδο. Αυτό φαίνεται από τις τρεις πρώτες αγωνιστικές, στις οποίες υπάρχει μόνο μία ομάδα αήττητη. Πάντως, καθαρά μπασκετικά νωρίς για να κρίνουμε ποιότητα του πρωταθλήματος. Σίγουρα θα είναι ανταγωνιστικό σε όλα τα μέτωπα και θεωρώ πως σημαντικό ρόλο θα παίξουν οι έδρες. Κι αυτό είναι ένα κομμάτι, το οποίο θα προσπαθήσουμε να εκμεταλλευτούμε. Θέλουμε όσο το δυνατόν περισσότερες νίκες στην Αμαλιάδα, ώστε να μπορέσουμε να πατήσουμε δυναμικά στην κατηγορία".

Οι συνεχείς διακοπές του πρωταθλήματος έχουν επηρεάσει τις ομάδες της Α2, κάτι που βρίσκει σύμφωνο και τον χεντ κόουτς του Κοροίβου…
"Πολλές ομάδες έχουν βρεθεί εκτός πλάνου, καθώς έχουν αρχίσει από τις αρχές Αυγούστου προετοιμασία. Τα προβλήματα που υπάρχουν θα έπρεπε να είχαν απασχολήσει πολύ πριν ξεκινήσουν τα πρωταθλήματα κι όχι μετά την έναρξή τους. Τα παιχνίδια θα πρέπει να γίνονται, αλλά υπό τις κατάλληλες προϋποθέσεις. Τώρα που ήρθε και πάλι το πρόβλημα στην επιφάνεια, τα διλλήματα είναι πολλά και η πίεση μεγαλύτερη από οποιαδήποτε συνιστώσα του πρωταθλήματος. Έπρεπε να είχε ξεκινήσει ένας ειλικρινής διάλογος πριν από την έναρξη των πρωταθλημάτων, ώστε να συγκεντρωνόμασταν τώρα στο θέαμα, στην ποιότητα του αθλήματος και στους αθλητές που είναι και οι πραγματικοί πρωταγωνιστές".

Το ηλειακό κοινό "διψάει" για μπάσκετ και όπως είναι φυσικό, έχει αγκαλιάσει την προσπάθεια που γίνεται στον Κόροιβο…
"Ο κόσμος έχει αγκαλιάσει την ομάδα, δίνοντας βροντερό παρών στο γήπεδο. Υπάρχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον, κάτι που φαίνεται και από το χορηγικό πρόγραμμα που πάει πολύ καλά. Ο κόσμος της Αμαλιάδας, αλλά και ολόκληρου του νομού Ηλείας στηρίζει αυτή την προσπάθεια".

Κλείνοντας, ο κ.Νιπεργιάλης θέλησε να απονείμει τα εύσημα στον ΣΕΠΚ για τον τρόπο λειτουργίας του:
"Νιώθω την ανάγκη να δώσω τα συγχαρητήριά μου στη διοίκηση του ΣΕΠΚ για τη διαρκή ενημέρωση και στήριξη που παρέχει στον Έλληνα προπονητή, τόσο μέσα από το σάιτ και το περιοδικό, όσο και από τα συχνά σεμινάρια που διοργανώνει. Παράλληλα, θέλω να ευχηθώ σε όλους τους συναδέλφους, απ’ όλες τις κατηγορίες να επιτευχθούν οι στόχοι που έχουν θέσει".


www.koroivosbc.gr

Μου αρεσει που ειχα και αποριες γιατι δεν προχωρα το θεμα Ηλιαδη... shot.gif

τι εννοεις φιλε μου?

Με αυτα που ακουγε ο παικτης θα την εκανε! smiley.gif
ΓΚΑΛΗΣ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Α.Ο.Κ.

Μονόδρομος η (3η σερί) νίκη!-
http://wwwelefsinasbasket.blogspot.com/2010/11/3.html
ΑΜΛΕΤ
:smile: :smile: :smile:
QUOTE(billups13 @ Nov 25 2010, 20:59 ) *
Στην ιστοσελίδα του ΣΕΠΚ μίλησε σήμερα ο προπονητής της ομάδας μας, Βασίλης Νιπεργιάλης, για τον Κόροιβο, τη νέα προσπάθεια στην Α2, την κατάσταση και τις δυσκολίες που υπάρχουν στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.
Διαβάστε παρακάτω αναλυτικά ολόκληρη την συνέντευξη, έτσι όπως δημοσιεύθηκε στο www.sepk.gr.

Το φετινό καλοκαίρι ήταν γεμάτο ανατροπές για τον Κόροιβο, ο οποίος κατάφερε τελικά να λάβει μέρος στην… αφετηρία της Α2. Τι λέει ο Βασίλης Νιπεργιάλης γι’ αυτό;
"Αυτό το καλοκαίρι είχε πολλές ανατροπές. Η διοίκηση πήρε την απόφαση η ομάδα να ξεκολλήσει από τη Γ΄’ Εθνική, επειδή ο τρόπος λειτουργίας της κατηγορίας δεν τιμά ούτε το μπάσκετ ούτε την πόλη. Έτσι, ύστερα από ώριμη σκέψη αποφασίστηκε η ομάδα να αλλάξει επίπεδο τόσο εντός, όσο και εκτός παρκέ, αφού νομικά της δινόταν το δικαίωμα.
Μπορώ να πω ότι συμμερίζομαι απόλυτα την άποψή τους, γιατί στα δύο χρόνια παρουσίας στη Γ΄ Εθνική διαπίστωσα πως σπαταλούνται αλόγιστα χρήματα, χωρίς κάποιο ουσιαστικό αποτέλεσμα. Είναι μία κατηγορία με πολλές ιδιορρυθμίες και αστάθμητους παράγοντες, χωρίς νέους και φιλόδοξους αθλητές, αλλά με κάποιους που κοιτούν να κολλήσουν τα τελευταία ένσημα της καριέρας τους, μη έχοντας γενικότερα περαιτέρω φιλοδοξίες για το άθλημα. Προσωπική μου άποψη είναι πως σε αυτό το πρωτάθλημα, πρέπει να γίνουν μεγάλες τομές. Πρέπει να βρεθεί ο τρόπος εκείνος, ώστε να αναδειχτούν νέοι και φιλόδοξοι αθλητές".

Σχολιάζοντας το επίπεδο του πρωταθλήματος, ο έμπειρος προπονητής, σημείωσε:
"Υπάρχουν πολλές ομάδες στο ίδιο επίπεδο. Αυτό φαίνεται από τις τρεις πρώτες αγωνιστικές, στις οποίες υπάρχει μόνο μία ομάδα αήττητη. Πάντως, καθαρά μπασκετικά νωρίς για να κρίνουμε ποιότητα του πρωταθλήματος. Σίγουρα θα είναι ανταγωνιστικό σε όλα τα μέτωπα και θεωρώ πως σημαντικό ρόλο θα παίξουν οι έδρες. Κι αυτό είναι ένα κομμάτι, το οποίο θα προσπαθήσουμε να εκμεταλλευτούμε. Θέλουμε όσο το δυνατόν περισσότερες νίκες στην Αμαλιάδα, ώστε να μπορέσουμε να πατήσουμε δυναμικά στην κατηγορία".

Οι συνεχείς διακοπές του πρωταθλήματος έχουν επηρεάσει τις ομάδες της Α2, κάτι που βρίσκει σύμφωνο και τον χεντ κόουτς του Κοροίβου…
"Πολλές ομάδες έχουν βρεθεί εκτός πλάνου, καθώς έχουν αρχίσει από τις αρχές Αυγούστου προετοιμασία. Τα προβλήματα που υπάρχουν θα έπρεπε να είχαν απασχολήσει πολύ πριν ξεκινήσουν τα πρωταθλήματα κι όχι μετά την έναρξή τους. Τα παιχνίδια θα πρέπει να γίνονται, αλλά υπό τις κατάλληλες προϋποθέσεις. Τώρα που ήρθε και πάλι το πρόβλημα στην επιφάνεια, τα διλλήματα είναι πολλά και η πίεση μεγαλύτερη από οποιαδήποτε συνιστώσα του πρωταθλήματος. Έπρεπε να είχε ξεκινήσει ένας ειλικρινής διάλογος πριν από την έναρξη των πρωταθλημάτων, ώστε να συγκεντρωνόμασταν τώρα στο θέαμα, στην ποιότητα του αθλήματος και στους αθλητές που είναι και οι πραγματικοί πρωταγωνιστές".

Το ηλειακό κοινό "διψάει" για μπάσκετ και όπως είναι φυσικό, έχει αγκαλιάσει την προσπάθεια που γίνεται στον Κόροιβο…
"Ο κόσμος έχει αγκαλιάσει την ομάδα, δίνοντας βροντερό παρών στο γήπεδο. Υπάρχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον, κάτι που φαίνεται και από το χορηγικό πρόγραμμα που πάει πολύ καλά. Ο κόσμος της Αμαλιάδας, αλλά και ολόκληρου του νομού Ηλείας στηρίζει αυτή την προσπάθεια".

Κλείνοντας, ο κ.Νιπεργιάλης θέλησε να απονείμει τα εύσημα στον ΣΕΠΚ για τον τρόπο λειτουργίας του:
"Νιώθω την ανάγκη να δώσω τα συγχαρητήριά μου στη διοίκηση του ΣΕΠΚ για τη διαρκή ενημέρωση και στήριξη που παρέχει στον Έλληνα προπονητή, τόσο μέσα από το σάιτ και το περιοδικό, όσο και από τα συχνά σεμινάρια που διοργανώνει. Παράλληλα, θέλω να ευχηθώ σε όλους τους συναδέλφους, απ’ όλες τις κατηγορίες να επιτευχθούν οι στόχοι που έχουν θέσει".


www.koroivosbc.gr

Μου αρεσει που ειχα και αποριες γιατι δεν προχωρα το θεμα Ηλιαδη... :shot:

τι εννοεις φιλε μου?

ο Νιπεργιαλης συμμεριζεται απολυτα την αποψη της διοικησης ,πια ειναι η διοικηση,μηπως ειναι ο ιδιος διοικηση.Επεισης λεει για τομες στο πρωταθλημα της Γ εθνικης,γιατι ο ιδιος δεν δουλεψε τα δυο χρονια με μικρους αλλα κ φιλοδοξους αθλητες.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.