Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Διαμαντίδης VS Μποντιρόγκα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Γενικές συζητήσεις
Teo 13
Άρχισα αυτό το topic γιατι όταν αγωνιζόταν ο Μποντιρόγκα στον ΠΑΟ και στην Μπαρτσελόνα(δηλαδή στα καλύτερά του), δεν έβλεπα μπάσκετ λόγο ηλικίας και δεν εχω προσωπική αποψη. Βέβαια έχω δεί βίντεο και έχω διαβάσει στατιστικά κτλ. αλλά θα ήθελα να μάθω τι πιστεύετε όσοι τον έχετε δει να παίζει!!!

Λοιπόν, Μήτσος ή Ντέγιαν?!?!


blove.gif
keraynopoylos
Μητσο δαγκωτο.

Ο Ντεγιαν ηταν μεγαλος παικτης και μας πηγε ψηλα, αλλα ηταν εντελως μη-θεαματικος.

Δεν εχω να θυμαμαι συγκεκριμενες φασεις απο αυτον αλλα(υψηλα) νουμερα και τιτλους.

Οχι οτι παραπονιεμαι δηλαδη... rolleyes.gif
Ginobili
QUOTE(keraynopoylos @ Jun 8 2011, 21:11 ) *
Μητσο δαγκωτο.

Ο Ντεγιαν ηταν μεγαλος παικτης και μας πηγε ψηλα, αλλα ηταν εντελως μη-θεαματικος.

Δεν εχω να θυμαμαι συγκεκριμενες φασεις απο αυτον αλλα(υψηλα) νουμερα και τιτλους.

Οχι οτι παραπονιεμαι δηλαδη... rolleyes.gif

Από τον Διαμαντίδη πάντως...ήταν πολύ πιο θεαματικός ο Ντέγιαν επιθετικά.Στο youtube θα βρεις-θυμηθείς πολλές φάσεις.Μόνο του καρμέλο Άντονυ να δεις....ή την κλασσική ντρίπλα "Μποντιρόγκα" αλλαγής κατεύθυνσης...
keraynopoylos
QUOTE(Ginobili @ Jun 8 2011, 22:24 ) *
Από τον Διαμαντίδη πάντως...ήταν πολύ πιο θεαματικός ο Ντέγιαν επιθετικά.Στο youtube θα βρεις-θυμηθείς πολλές φάσεις.Μόνο του καρμέλο Άντονυ να δεις....ή την κλασσική ντρίπλα "Μποντιρόγκα" αλλαγής κατεύθυνσης...



Τι να πω... Μπορει να μη θυμαμαι καλα...

Απο το Mητσο(οχι οτι ειναι και human highlight film βεβαια αλλα) εχω να θυμαμαι ταπα στον Ακερ πχ.

Απο Μποντιρογκα θυμαμαι μπασιμο(αναμενομενο απο τον αμυντικο αφου αυτο εκανε παντα) και shoot απο τα 2 μετρα(με 23453 αμυντικους κρεμασμενους πανω του και παλι να το βαζει βεβαια).
Πανε και χρονια βεβαια και ξεχναω και ευκολα...
Οσο και αν τον εκτιμω και σεβομαι παντως, αγαπημενος παιχτης μου δεν ειναι...
Ginobili
QUOTE(keraynopoylos @ Jun 8 2011, 22:34 ) *
Τι να πω... Μπορει να μη θυμαμαι καλα...

Απο το Mητσο(οχι οτι ειναι και human highlight film βεβαια αλλα) εχω να θυμαμαι ταπα στον Ακερ πχ.

επιθετικά είπα
keraynopoylos
QUOTE(Ginobili @ Jun 8 2011, 22:42 ) *
επιθετικά είπα


Ναι, εχεις δικιο. Ειδα τι εγραψες. Οταν πηγα να βαλω παραδειγμα ομως, διαπιστωσα οτι οι πιο θεαματικες φασεις του ΔΔ ειναι αμυντικες...


(Δε με χαλαει. Με φτιανουν οι σκυλισιες αμυνες.)
concluse
Ενταξει υπαρχουν παρα πολλα πραγματα που μπορεις να θυμηθεις για τον ντεγιαν.Τι να πουμε?Το τι εκανε με την εθνικη γιουγκοσλαβιας σε μουντομπασκετ οπου να παιρνει μονος του το ματς στον τελικο με αργεντινή το 2002.MVP στο μουντομπασκετ του 1998.Ματσαρες εκανε επισης τη σεζον 2001 στην τοτε σουπρολιγκα οπου ειχε βγει και κει mvp.Τωρα απο φασεις ειναι παρα πολλες αμα το ψαξουμε απλα επειδη ο διαμαντιδης εχει κανει το βαλτο αγορι μου και την ταπα στον ακερ κερδιζει μερικως αλλα οχι απολυτα.Και οι δυο παικτες του προπονητη τους λες.
Zoys
Βάλτε και το σχετικό poll.
Gas8
Μονολεκτικά: Ντέγιαν
MiDi_MiLiZ
H ψηφοφορια ειναι πολυ αδικη, γιατι ο καθενας ψηφιζοντας τον εναν αδικει και γινεται σχεδον ασεβης απεναντι στον αλλον.

Εγω θα ψηφισω τον Ντεγιαν παντως.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.