Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ποδοσφαιρο -Ολυμπιακος... γιατι ετσι μας αρεσει...
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Pages: 1, 2
morfi
Αυτό ήταν! Τους «πεθάναμε» πάλι. Πόσο είναι το σκορ; Και δεν αναφερόμαστε στον αγώνα. Πόσο; Τέσσερα, πέντε-μηδέν; Έξι είναι τελικά. Μία νίκη φέτος, άλλες τρεις πέρυσι και άλλες δύο στο Κύπελλο πρόπερσι πόσο κάνουν; Θέλω να το ακούω. 6-0!!! Ακόμα και με δέκα παίκτες ούτε μία φάση δεν αξιώθηκαν να κάνουν. Καλύτερα έπαιζαν όταν ήταν 11 με 11 παρά 11 με δέκα.

Αλλά και με δέκα που παίζαμε τι κατάλαβαν; Έχασαν πάλι. Συνήθεια θα τους έχει γίνει μάλλον. Πάνε οι εποχές που μας κέρδιζαν με δέκα και εννέα παίκτες. Τώρα ήρθε η δική μας εποχή. Με δέκα φέτος, με δέκα πέρυσι στο 3-0 του Καραϊσκάκη. Τι άλλο θέλουν δηλαδή. Να μας αφήσουν με εννέα; Ακόμα και με εννέα όταν παίξαμε μια φορά πάντως την περίοδο 1993-94 πάλι τρία έφαγαν.

Είχε κλείσει το σκορ τότε μάλιστα ο Μπατίστα. Και άσε τους να λένε για τον Βασσάρα. Έσπρωξε τον Ολυμπιακό θα πούνε. Σοβαρά ε; Τότε αν ήθελε να μας σπρώξει γιατί ακύρωσε το γκολ του Καφέ που ήταν οφσάιντ. Γιατί δεν το μέτρησε; Μα το γκολ του Ολυμπιακού προήλθε από ανύπαρκτο φάουλ. ΟΚ! Έχουν δίκιο. Ανύπαρκτο ήταν το φάουλ αλλά ο Βασσάρας όπως είπε ο ίδιος το έδωσε επειδή πίστεψε πως ο Σέζαρ πήρε τα πόδια του Πάντου.

Και στην τελική βρε ΑΕΚτζήδες, με δέκα παίκτες παίξαμε ολόκληρο στο δεύτερο ημίχρονο. Βάλτε μας γκολ αν μπορείτε και δεν μπορέσατε. Τι να κάνουμε τώρα. Αλλά όπως στην τριάρα του Κυπέλλου δεν έπαιξε ο Ριβάλντο, είπαμε φέτος να σας κάνουμε τη χάρη να πάρετε κάτι καλύτερο από το ματς αλλά ούτε και τώρα. Τελευταία στιγμή δεν αγωνίστηκε ο Ρίμπο, έφυγε και ο Τζόλε αλλά και πάλι.

Οι δύο προσωπικότητες της ομάδας μας δεν αγωνίστηκαν, ο ένας καθόλου και ο άλλος στο δεύτερο μέρος. Τι άλλο να κάνουμε δηλαδή για να μετατρέψουμε τη ζωή σας ευκολότερη; Τι άλλο… Και τώρα άντε εννιά βαθμούς πίσω στη μάχη του πρωταθλήματος και θα σας φταίει ο Βασσάρας και όχι τα παραπατήματα των πρώτων αγωνιστικών. Παρ’ όλα αυτά βελτιωθήκατε. Πέρυσι είχατε χώρο για τρία γκολάκια αλλά φέτος διορθωθήκατε. Φάγατε μόνο ένα…

Ένα έχω να πω. Που να παίζαμε και μπάλα τι θα γινόταν. Που θα είχε σταματήσει το κοντέρ. Στα τέσσερα, στα πέντε ή στα έξι. Εμείς προς το παρόν έχουμε σταματήσει στα έξι (ματς). Α! και επειδή τα στατιστικά είναι η μεγάλη αγάπη του Ολυμπιακού, από το 2004 και έπειτα η ΑΕΚ μετρά μόλις μια νίκη, δύο είναι οι ισοπαλίες και επτά οι νίκες του Θρύλου. Άντε γεια!
Keyser_Soze
Όσες πίκρες και να μας δίνετε στο πρωτάθλημα άλλες τόσες γλύκες θα μας δίνετε στην Ευρώπη. Με τη Βαλένθια ήταν η αρχή (για φέτος) με τη Σαχτάρ την Τετάρτη θα μας κάνετε να ξεκαρδιστούμε πάλι στα γέλια όπως πέρσι με τη Ρόζενμποργκ. Μια χάρη μόνο... Καμία γκολάρα σαν αυτό που βάλατε πέρσι με τη Ροζενμποργκ στο Καραϊσκάκη (με την ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗΣ ομορφιάς συνεργασία, Ανατολάκης-Νικοπολίδης-Μαυρογενίδης) θα βάλετε και φέτος;
Anaz
QUOTE
Όσες πίκρες και να μας δίνετε στο πρωτάθλημα άλλες τόσες γλύκες θα μας δίνετε στην Ευρώπη.
Μιλας ως Αεκτζης ή ως αντιολυμπιακος?Γιατι αν μιλας ως Αεκτζης δεν νομιζω να σε παιρνει να μιλας κ πολυ για Ευρωπη..Ποτε ηταν η τελευταια νικη που κανατε ειπαμε..? 19.gif tongue.gif
liolias
Αληθεια ποτε παιζει ο Ολυμπιακος ευρωπη να γελασουμε λιγο??Μεχρι και ο πεθαμενος ο Μοριεντες με τον Ολυμπιακο εκανε χατ-ρικ.
Keyser_Soze
QUOTE
Μιλας ως Αεκτζης ή ως αντιολυμπιακος?Γιατι αν μιλας ως Αεκτζης δεν νομιζω να σε παιρνει να μιλας κ πολυ για Ευρωπη..Ποτε ηταν η τελευταια νικη που κανατε ειπαμε..?

Ως ΑΕΚτζής και ως αντι-Ολυμπιακός. Εμείς 2 χρόνια πριν φτάσαμε μία ανάσα από την πτώχευση και τώρα παίζουμε τσάμπιονς λιγκ. Και ούτως ή άλλως τα τελευταία 15 χρόνια έχουμε βγει 3 φορές στο τσάμπιονς λιγκ σε αντιθέση με τον Ολυμπιακό που βγαίνει 10 συνεχόμενα... Θύμισε μου πόσες νίκες έχετε εκτός έδρας;; 0-3-25 κάτι τέτοιο δεν είναι;
liolias
Και ως Αεκτζης ομως ουτε εσυ δικαιουσε να μιλας γιατι σας διεγραψαν ολα τα χρεη.
sihainas
O πεθαμένος ο Μοριέντες που έχει σηκώσει γύρω στις 10 φορές το CL και άλλες τόσες έχει πάει σε τελικό (καλά το παράκανα)...

Δεν κοιτάτε τις ομάδες σας οι μεν βέζελοι που δεν μπορούν να κερδίσουν την Ζαπορίζια (ήθελα να ξερα ποιος την είχε ξανακούσει αυτή την ομάδα πριν) και οι ΑΕΚτζήδες μπας και κάνουν επιτέλους καμια νίκη και μετά να μιλήσετε για τον Ολυμπιακό...
liolias
Ελα μου ντε??Ποιοι παναθηναϊκοί?Για την μονη ομαδα της Ελλαδας που εφερε νικη ομως μουγκα τα Αθηναικα μεσα ενημερωσης.
Anaz
Το αν εχεις βγει μολις 3 χρονια φταει που καποιος αλλος εβγαινε στη θεση σου γιατι ηταν καλυτερος! Μα εγω δεν μιλαω μονο για τσαμπιονς λιγκ..Περσι κ προπερσι στο Uefακι ποσες νικες κανατε..?
Αν μιλας σαν αντιολυμπιακος φοβαμαι οτι δεν μπορω να επιχειρηματολογησω υπερ ΜΙΑΣ ομαδας οταν εσυ εχεις με το πλευρο σου εκατονταδες αλλες σε ολη την Ευρωπη.. rolleyes.gif
Αν μιλας σαν Αεκτζης φοβαμαι οτι δεν σε παιρνει κ πολυ..Ουτε καν στην Ευρωπη..! Εκτος εδρας νικη στους ομιλους δεν εχω κανει,ομως εσυ δεν εχεις κανει ΟΥΤΕ ΕΝΤΟΣ!! Ξερεις..εντος..οπου ο Ολυμπιακος εχει κερδισει Ρεαλ,Βαλενθια,Λα Κορουνια,Λιβερπουλ,Αγιαξ,Λεβερκουζεν κ αλλες πολλες.. 19.gif
QUOTE
Αληθεια ποτε παιζει ο Ολυμπιακος ευρωπη να γελασουμε λιγο??
Δε γελας καλυτερα που αλλοι δεν μπορουν να κερδισουν ενα ΧΩΡΙΟ απ'την Ουκρανια με 10 παιχτες....?

Ασχοληθειτε με τις ομαδες σας ρε παιδια κ μη γινεστε μαγκες με ξενα..@@ !! Το τι κανει ο Ολυμπιακος απεναντι στις καλυτερες ομαδες της Ευρωπης ειναι δικο του προβλημα! Κοιταξτε τα χαλια σας που δεν μπορειτε να κερδισετε τις ομαδουλες του Uefa..
sihainas
QUOTE(liolias @ Sep 24 2006, 07:31 PM) *
Ελα μου ντε??Ποιοι παναθηναϊκοί?Για την μονη ομαδα της Ελλαδας που εφερε νικη ομως μουγκα τα Αθηναικα μεσα ενημερωσης.



Αν δεν είναι Ολυμπιακός, ΠΑΟ (αντε και ΑΕΚ) ή επεισόδια... δυστυχώς τίποτα άλλο δεν έχει θέση στα αθλητικά...
Keyser_Soze
QUOTE
Και ως Αεκτζης ομως ουτε εσυ δικαιουσε να μιλας γιατι σας διεγραψαν ολα τα χρεη.

Ποια χρέη μας διέγραψαν; Ο Νικολαίδης εκμεταλλεύτηκε ένα άρθρο του συντάγματος, το άρθρο 44 που αυτό ρυθμίζει τα χρέη. Το ίδιο άρθρο εκμεταλλεύτηκαν ακόμα ο Άρης και ο ΟΦΗ. Όχι όπως τον Ολυμπιακό που είχε χρεώσει όλη την Ελλάδα στα τέλη '80-αρχές '90 με το σκάνδαλο Κοσκωτά και συντάχθηκε ειδικός νόμος, μόνο και μόνο γι' αυτόν, για να συνεχίσει να υφίσταται ο Ολυμπιακός σαν ομάδα.

QUOTE
Το αν εχεις βγει μολις 3 χρονια φταει που καποιος αλλος εβγαινε στη θεση σου γιατι ηταν καλυτερος!

Γιατί σου είπα εγώ ότι άξιζα να βγω και δεν έβγαινα; Είναι όμως γεγονός ότι τσάμπιονς λιγκ τα τελευταία 15 χρόνια έχω βγει μόνο 3 φορές.

QUOTE
Μα εγω δεν μιλαω μονο για τσαμπιονς λιγκ..Περσι κ προπερσι στο Uefακι ποσες νικες κανατε..?

Δεν περίμενα κάτι παραπάνω από μία ομάδα που γλύτωσε στην τσίτα τον υποβιβασμό και τη διάλυση. Όπως φέτος δεν με νοιάζει αν κάνουμε έστω και μία ισοπαλία στο τσάμπιονς λιγκ. Στόχος μας ήταν να περάσουμε στους ομίλους και να βάλουμε στο ταμείο μας 7 εκ. ευρώ και αυτό το πετύχαμε. Οποιαδήποτε ισοπαλία ή νίκη από εδώ και πέρα θα είναι κάτι έξτρα για το ταμείο μας και φυσικά καλοδεχούμενο.

QUOTE
Αν μιλας σαν αντιολυμπιακος φοβαμαι οτι δεν μπορω να επιχειρηματολογησω υπερ ΜΙΑΣ ομαδας οταν εσυ εχεις με το πλευρο σου εκατονταδες αλλες σε ολη την Ευρωπη..

Αντι-Ολυμπιακός είμαι γιατί υπάρχουν κάποιοι οπαδοί, σαν τον Μορφή, που με αναγκάζουν να μισήσω τον Ολυμπιακό με τις απόψεις τους και τα μαλακισμένα μυαλά τους. Εννοείται ότι δε βάζω στο καζάνι όλους τους φιλάθλους του Ολυμπιακού. Μόνο αυτούς που θέλουν τόσο πολύ να δειχτούν και ανοίγουν τόπικ σαν αυτό για παράδειγμα. shot.gif

QUOTE
Ξερεις..εντος..οπου ο Ολυμπιακος εχει κερδισει Ρεαλ,Βαλενθια,Λα Κορουνια,Λιβερπουλ,Αγιαξ,Λεβερκουζεν κ αλλες πολλες..

...Και εκτός με ομάδες σαν τη Χέρενφεν, τη Μόλντε, τη Ρόζενμποργκ, τη Μακάμπι Χάιφα τι γίνεται;
Θύμισε μου και κάτι ακόμα... Τα τελευταία 5 χρόνια στο τσάμπιονς λιγκ πόσες φορές έχετε τερματίσει πάνω από την τέταρτη θέση; Μία μόνο νομίζω... και γίνατε τελικά ρόμπα από τη Νιουκάστλ, στο ΟΥΕΦΑ, με 8 γκολ παθητικό σε 2 παιχνίδια (καλά όχι ότι περίμενα κάτι διαφορετικό-ούτως ή άλλως την είχατε κάνει την υπέρβαση σας περνώντας από τη Σοσό). Έχετε καταντήσει να είστε η χαρά των ομάδων του 4ου γκρουπ δυναμικότητας... και όλων των άλλων φυσικά. icon_wave.gif 19.gif icon_wave.gif
sihainas
QUOTE(Keyser_Soze @ Sep 24 2006, 09:02 PM) *
Αντι-Ολυμπιακός είμαι γιατί υπάρχουν κάποιοι οπαδοί, σαν τον Μορφή, που με αναγκάζουν να μισήσω τον Ολυμπιακό με τις απόψεις τους και τα μαλακισμένα μυαλά τους. Εννοείται ότι δε βάζω στο καζάνι όλους τους φιλάθλους του Ολυμπιακού. Μόνο αυτούς που θέλουν τόσο πολύ να δειχτούν και ανοίγουν τόπικ σαν αυτό για παράδειγμα. shot.gif



Δηλαδή θες να πεις ότι μόνο ο Ολυμπιακός έχει τέτοιους οπαδούς που συνεχώς μειώνουν τους αντιπάλους τους...χαχα καλό...

Εγώ ολυμπιακός είμαι... ok?

Αλλά δεν ψάχνω δικαιολογίες... η ομάδα κουτσά στραβά στην Ελλάδα τα πάει μια χαρά... (και μην ακούσω για διαιτησίες και άλλες τέτοιες π@π@ριές γιατί σε 10 χρόνια 9 πρωταθλήματα δεν τα παίρνεις με την διαιτησία) το θέμα είναι ότι για να πάει καλά η ομάδα στην Ευρώπη πρέπει να πάρει παίχτες... όχι μου δίνει 1,3 εκ. ευρώ στον Μπόρχα... (ο οποίος εγώ νομίζω ότι θα βγει αρκετά καλός παίχτης αλλά όπως και να το κάνουμε είναι πολλά τα λεφτά για ένα παίχτη παγκοσμίως άγνωστο) πρέπει επιτέλους να καταλάβουνε ότι με ελεύθερους παίχτες και μια φορά στα 3 χρόνια να δίνεις 2 εκ. ευρώ για ένα παίχτη... δεν γίνονται ομάδες...
Keyser_Soze
QUOTE
Δηλαδή θες να πεις ότι μόνο ο Ολυμπιακός έχει τέτοιους οπαδούς που συνεχώς μειώνουν τους αντιπάλους τους...χαχα καλό...

Όχι αλλά πιστεύω ότι μόνο ένας πανηλίθιος οπαδός του Ολυμπιακού θ' άνοιγε ένα τέτοιο τόπικ, μόνο και μόνο επειδή η όμαδα του νίκησε την ΑΕΚ μέσα στο Καραϊσκάκη. Και μη μου πεις ότι υπήρχε ποτέ περίπτωση ν' άνοιγες εσύ ένα τέτοιο τόπικ.
morfi
Χαλο χαλο
Καταρχας να συμμαζεψω λιγο τα πραγματα... το συγκεκριμενο τοπικ εχει και μια δοση ΧΙΟΥΜΟΡ.

QUOTE
Αληθεια ποτε παιζει ο Ολυμπιακος ευρωπη να γελασουμε λιγο??Μεχρι και ο πεθαμενος ο Μοριεντες με τον Ολυμπιακο εκανε χατ-ρικ.

Εσυ τωρα liolia τι προσπαθεις να μας πεις ? tongue.gif Απο οτι καταλαβα δεν υποστηριζεις καμμια ομαδα απο τις τρεις του κεντρου...


QUOTE
Ποια χρέη μας διέγραψαν; Ο Νικολαίδης εκμεταλλεύτηκε ένα άρθρο του συντάγματος, το άρθρο 44 που αυτό ρυθμίζει τα χρέη. Το ίδιο άρθρο εκμεταλλεύτηκαν ακόμα ο Άρης και ο ΟΦΗ. Όχι όπως τον Ολυμπιακό που είχε χρεώσει όλη την Ελλάδα στα τέλη '80-αρχές '90 με το σκάνδαλο Κοσκωτά και συντάχθηκε ειδικός νόμος, μόνο και μόνο γι' αυτόν, για να συνεχίσει να υφίσταται ο Ολυμπιακός σαν ομάδα.

Χαλοουυυυυυυ... ΣΑΣ ΤΑ ΔΙΕΓΡΑΨΑΝ ΤΑ ΧΡΕΗ! Αραγε σε ποιον ελληνα πολιτη θα του διεγραφαν τα χρεη του ? Τωρα οσον αφορα τα χρεη του ολυμπιακου κανενας ειδικος νομος δεν φτιαχτηκε για παρτι του... ολυμπιακος ειμαστε δεν περιμενουμε τιποτα απο την κυβερνηση... ο νομος λεει το εξης (και ισχυει για ολους). Οταν χρωστας ενα πολυ μεγαλο αριθμο χρηματων και δεν εισαι ικανος να το πληρωσεις, προκειμενου να χασουν τα λεφτα τους σου "χαριζουν" ενα μερος των χρηματων (οχι ολα φυσικα) και τα υπολοιπα τα δινεις σε δοσεις. Αυτο λοιπον εκανε και ο ολυμπιακος. Απολυτα νομιμο. Αυτο θα εκανα και εγω, αυτο θα καναμε ολοι μας αν χρωσταγαμε λεφτα π.χ στην vodafone η στην δεη...

QUOTE
Θύμισε μου και κάτι ακόμα... Τα τελευταία 5 χρόνια στο τσάμπιονς λιγκ πόσες φορές έχετε τερματίσει πάνω από την τέταρτη θέση; Μία μόνο νομίζω...

Αν δεν υπηρχαν μερικα λαθος σφυριγματα της διαιτησιας, θα ηταν πολυ περισσοτερες...

QUOTE
Ως ΑΕΚτζής και ως αντι-Ολυμπιακός.

Βλεπετε ειναι στην μοδα τωρα να ειναι ολοι αντιολυμπιακοι...
Τιποτα προσωπικο Keyser_Soze... tongue.gif



sihainas και anaz ειστε ωραιοι ρε σεις ! biggrin.gif
mikri prasini ollandeza
QUOTE(morfi @ Sep 24 2006, 07:59 PM) *
Αν δεν υπηρχαν μερικα λαθος σφυριγματα της διαιτησιας, θα ηταν πολυ περισσοτερες...



Mιλάτε εσείς για διαιτησία?Ποιος?Οι ολυμπιακοίΕ έλεος!!!Στο αγώνα με την Μέταλουργκ δε μας καταχωρίσανε τράβηγμα φανέλας μέσα στην μικρή περιοχή!Από κει και πέρα μιλάτε για διαιτησία ρε γαυράκια?Να πεις έχει λεφτά ο Κόκκαλης και αγοράζει το πρωτάθλημα και το κύπελλο, οκ, το δέχομαι έτσι είναι!Αλλά όχι και να λέτε για τη διαιτησία που δε σας καταχώρησε 1-2 λαθάκια...!Εδώ σε λίγο στις ελληνικές(μιλάτε για ευρωπαικό αλλά δεν πειράζει) διοργωνώσεις ο διαιτητής τα φοράει κόκκινα και μόλις βάζει γκολ ο ολυμπιακός θα τρέχει πάνω-κάτω σ΄όλο το γήπεδο, θα φιλάει τον σκόρερ, θα συγχαίρει τον προπονητή, θα, θα!!Ε όχι και να μιλάτε για τους γαύρους διαιτητές που βρωμάνε ψαρίλα!!!!!!!
Αυτα...τελείως φιλικά!!! 69.gif
Anaz
QUOTE
Δεν περίμενα κάτι παραπάνω από μία ομάδα που γλύτωσε στην τσίτα τον υποβιβασμό και τη διάλυση.
Ποιον υποβιβασμο ρε συ?Στα χαρτια?Τη μια χρονια βγηκατε τριτοι κ την αλλη δευτεροι!!Eδω φωναζατε που ο Βασσαρας σας στερησε το Τσαμπιονς Λιγκ κ βγηκατε Uefa k δεν κανατε νίκη!Δηλαδη ελλειψη προσδοκιων ισχυει ΜΟΝΟ για την Ευρωπη που ΠΑΤΩΣΑΤΕ??

Τεσπα,δεν απαντω γιατι δεν μ'αρεσουν οι οπαδικες αντιπαραθεσεις!Φανταζομαι παντως οτι καταλαβαινεις οτι με αυτα που γραφεις δεν απεχεις απο αυτο που σιχαινεσαι..Αν οχι,σου συνιστω να ξαναδιαβασεις αυτα που γραφεις κ να ξανασκεφτεις πιο ωριμα..
Κατα τ'άλλα προτεινω να κλειδωσει το τοπικ γιατι κ δεν προσφερει τιποτα κ κινδυνευει να ξεφυγει..
dizzy_fingers
...και να σας στερήσω από το θείο δώρο να συζητάτε για το ελληνικό ποδόσφαιρο?
morfi
QUOTE(dizzy_fingers @ Sep 25 2006, 12:11 AM) *
...και να σας στερήσω από το θείο δώρο να συζητάτε για το ελληνικό ποδόσφαιρο?

χαχαχα ωραιο ! banana.gif


Ξανα τονιζω πως ΄
(το συγκεκριμενο τοπικ εχει και μια δοση ΧΙΟΥΜΟΡ...)


Για οσους δεν καταλαβατε... ειπα πως θα το τονισω... banana.gif μαλλον δεν βγηκε και πολυ καλα ε?
Air Kef
Προσωπικα να προτείνω το αντιστοιχο soccerforum.gr για όσους θέλουν..Ντιζι κλειστο!!
Keyser_Soze
Kleidwse to topic Dizzy.
Egw to mono pou ekana itan na apantisw stis prokliseis tou Morfi ws AEKtzis. Pote de th anoiga tetoiou eidous topic oute tha tsakwnomoun gia tis omades xwris na me prokalesoun prwta.
Kai polu perissotero me ena palikari pou paizoume mpasket mazi kai sta perissotera themata mesa sto forum sumfwnoume (gia ton Anaz milaw-o Morfi outws h allws den pareksigietai giati ta thelei ligo o kwlos tou kai to kserei, ase pou de sumfwnoume se tipota mesa sto forum biggrin.gif ) ektos apo auto. Einai Olumpiakos kai eimai AEK. Oi apopseis mou tou fainontai anwrimes kai oi dikes tou mou fainontai akoma xeiroteres. Isws ta poume apo konta kapoia stigmi.

Ps. De kserw ti ginetai me ta greeklish. Ekana format ston upologisti kai de mporw na grapsw twra ellinika.
liolias
Κατω δεξια κανε δεξι κλικ στο εικονιδιο της γλωσσας πατα ρυθμισεις και προσθεσε τα Ελληνικα.
sihainas
βασικά κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με τον Keyser είχα το μεσημέρι... μόλις έσβησα το tab του b-forum από τον firefox τότε μπόρεσα να αλλάξω γλώσσα... περίεργο κι όμως αληθινό... huh.gif blink.gif wacko.gif
Keyser_Soze
Σωστος.... Θενκς liolias
Anaz
No hard feelings Keyser! Θα συμφωνησω οτι υπαρχουν οπαδοι με εκνευριστικη νοοτροπια κ αποψεις αλλα οταν μπαινεις στο τριπακι να απαντησεις με αυτον τον τροπο γινεσαι ΙΔΙΟΣ!! wink.gif Εγω στην αρχη απαντησα με σαφη δοση χιουμορ αλλα οταν ειδα να συνεχιζεται κ να παιρνει αυτην την τροπη το σταματησα!Σε συμβουλευω να κανεις το ίδιο σε τετοιες περιπτωσεις..Δεν ταιριαζει αλλωστε-απο το λιγο που σε ξερω-στον χαρακτηρα κ το επιπεδο σου..
peace.gif
rchos
ε ρε γλεντια!τι πλακωνεστε μωρε για το ποδοσφαιρακι!εδω εχουμε ολοκληρο φορουμ για ΜΠΑΣΚΕΤ και εσεις μιλατε για ποδοσφαιρακι!για τους ανυπαρκτους! 19.gif να σοβαρευτουμε λιγο! 69.gif

peace.gif λοιπον χαλαρα!

ενα ασχετο να πω!βρε συ Keyser_Soze το αβαταρ σου που εχει ακριβως απο πανω το BBQ beef champion μιλαμε ειναι απιστευτη εικονα!δηλαδη με τετοιο αβαταρ αλλος πρωτος σε αυτο το παιχνιδι δεν γινοταν!μπραβο πολυ καλη επιλογη! 77.gif
Vas
QUOTE
Και στην τελική βρε ΑΕΚτζήδες, με δέκα παίκτες παίξαμε ολόκληρο στο δεύτερο ημίχρονο. Βάλτε μας γκολ αν μπορείτε και δεν μπορέσατε.


Δεν ακύρωσαν γκολ της ΑΕΚ για μούφα offside??? Αμ, τη χερούκλα του delibasits δεν την είδες???

QUOTE
Χαλοουυυυυυυ... ΣΑΣ ΤΑ ΔΙΕΓΡΑΨΑΝ ΤΑ ΧΡΕΗ! Αραγε σε ποιον ελληνα πολιτη θα του διεγραφαν τα χρεη του ? Τωρα οσον αφορα τα χρεη του ολυμπιακου κανενας ειδικος νομος δεν φτιαχτηκε για παρτι του... ολυμπιακος ειμαστε δεν περιμενουμε τιποτα απο την κυβερνηση... ο νομος λεει το εξης (και ισχυει για ολους). Οταν χρωστας ενα πολυ μεγαλο αριθμο χρηματων και δεν εισαι ικανος να το πληρωσεις, προκειμενου να χασουν τα λεφτα τους σου "χαριζουν" ενα μερος των χρηματων (οχι ολα φυσικα) και τα υπολοιπα τα δινεις σε δοσεις. Αυτο λοιπον εκανε και ο ολυμπιακος. Απολυτα νομιμο. Αυτο θα εκανα και εγω, αυτο θα καναμε ολοι μας αν χρωσταγαμε λεφτα π.χ στην βονταφον η στην δεη...




Άμα μου δείξεις ποίος νόμος το λέει αυτό θα βγω στην Ομόνοια γυμνός!!!! Ρε μην πιστεύετε ότι σας λένε!! Κόψτε το τσουκαλά!!
sihainas
Η ουσία είναι μία ότι και να λέτε... και στις δύο ομάδες σβήστικε ένα μεγάλο μέρος των χρεών τους... (βεβαίως αυτό που έγινε στον Άρη που έμειναν οι παίχτες απλήρωτοι ήταν 1000 φορές χειρότερο αλλά τέλος πάντων) Τώρα ότι και να λέτε εσείς ότι υπήρχε νόμος ή ότι φτιάχτηκε ειδικά για τον Ολυμπιακό είναι λόγια του αέρα...
Warrior
QUOTE(morfi)
Χαλοουυυυυυυ... ΣΑΣ ΤΑ ΔΙΕΓΡΑΨΑΝ ΤΑ ΧΡΕΗ! Αραγε σε ποιον ελληνα πολιτη θα του διεγραφαν τα χρεη του ? Τωρα οσον αφορα τα χρεη του ολυμπιακου κανενας ειδικος νομος δεν φτιαχτηκε για παρτι του... ολυμπιακος ειμαστε δεν περιμενουμε τιποτα απο την κυβερνηση... ο νομος λεει το εξης (και ισχυει για ολους). Οταν χρωστας ενα πολυ μεγαλο αριθμο χρηματων και δεν εισαι ικανος να το πληρωσεις, προκειμενου να χασουν τα λεφτα τους σου "χαριζουν" ενα μερος των χρηματων (οχι ολα φυσικα) και τα υπολοιπα τα δινεις σε δοσεις. Αυτο λοιπον εκανε και ο ολυμπιακος. Απολυτα νομιμο. Αυτο θα εκανα και εγω, αυτο θα καναμε ολοι μας αν χρωσταγαμε λεφτα π.χ στην vodafone η στην δεη...


To αρθρο 44 ειναι νομος του κρατους στο οποιο μπορουν να υπαχθουν Α.Ε.Αυτο εκμεταλευτηκαν Αρης και
ΑΕΚ και φυσικα τα χρεη δεν διαγραφτηκαν,αλλα πληρωθηκαν(πληρωνονται) σε ποσοστο γυρω στο 70% σε
δοσεις....

morfi μην λες οτι να ναι...
FANISTELROOY
Ρε Keyser παμε για κανενα 5χ5 το σαββατοκυριακο να λυσουμε τις διαφορες μας;; ΛΕγε ρε,μιλα γιατι δεν απαντας;Εσυ ΤΟΝΙ εγω ΝΕΝΤΒΕΝΤ.. Λεγε..Κανονισε με τον ασχετο τον αδερφο σου ρε και ασε το Γαυρο ησυχο να μην εχουμε ντραβαλα..
Το παιχνιδι ηταν χαλι μαυρο!Αρρωστος Γαυρος εγω και δε χαρηκα με τη νικη.. Οχι οτι ηταν ή δεν ηταν οφσαιντ κλπ απλα επειδη δεν παιχτηκε μπαλα.. Υποστηριζω Σολιντ αλλα ωρα ειναι να ανεβει παλι η ομαδα..
Α!Και οσον αφορα το γκα-Ντεμη να τα αφησει τα σχολια για ζουγκλα κλπ..Προσπαθει να καλυψει τις αδυναμιες του με αλλα.Προσπαθει να σας κανει να ξεχασετε το 1-3-1 αν δεν κανω λαθος σε 5 παιχνιδια!!
Και επειδη δεν προκειται να βγει καμια ακρη,προτεινω και γω να κλειδωθει..
Keyser_Soze
Θα κανονίσουμε ρε φίλε... Γαμήθηκε ο καιρός αυτές τις μέρες και γι' αυτό δεν κανονίσαμε. Θα μιλήσουμε...
morfi
2-2 λοιπον. Και ναι σωστα ειδατε ! Το φαουλ απο το οποιο προηλθε το πρωτο γκολ της σαχταρ ΗΤΑΝ ΦΑΟΥΛ. ΚΑΙ ΟΧΙ. Δεν υπηρχε τραβηγμα στον ανατολακη... Παντα το ελεγα πως αν δεν υπηρχαν μερικοι αθλιοι διαιτητες ο ολυμπιακος θα περναγε πολλες φορες στην επομενη φαση. Για ακομη μια φορα βγηκα σωστος. Ολοι παραπονιοσασταν για το γκολ με την αεκ οτι και καλα δεν ηταν φαουλ. Τωρα τι εχετε να πειτε ? Α ναι, για την ανικανοτητα του ολυμπιακου στα εκτος εδρας παιχνιδια. Ε οσο βλεπω και ακουω μ.....ες τοσο πιο πολυ θα πορωνομαι και ο βαθμος της ιλιθιοτητας μου θα ανεβαινει κι' αλλο. Βλεπετε, μου την λενε οι ακετζηδες που δεν εχουν κανει ουτε μια νικη στο CL, ενω τα προηγουμενα δυο χρονια ουτε στο ουεφα δεν περασαν. Και απο την αλλη, οι παναθηναϊκοί.. που δεν μπορουν να κερδισουν ενα χωριο... ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΚΩΜΟΠΟΛΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ! Και στην ελλαδα ειναι ολα στημενα απο τον θειο. Aκομα και ο γυναικειος ιπποδρομος. Ναι, οκ.

Αυτα απο εμενα.

Three Cheers For Revenge
trefoil 13
QUOTE(morfi @ Sep 28 2006, 03:15 AM) *
Και απο την αλλη, οι παναθηναϊκοί.. που δεν μπορουν να κερδισουν ενα χωριο... ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΚΟΜΟΠΩΛΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ! Και στην ελλαδα ειναι οοοολα στημενα απο τον θειο. Aκομα και ο γυναικειος ιπποδρομος. Ναι, οκ.

Αυτα απο εμενα.

Three Cheers For Revenge

Ο Παναθηναικός δεν χρωστάει τίποτα και σε κανέναν. Τόσους βαθμούς έχει φέρει και τώρα που δεν τα πάει καλά μέχρι και ο πρωταθλητής μας θα παίζει α'προκριματικό. Ας μας δείξει μια φορά και η ανύπαρκτη ομάδα σου τον δρόμο για μια καλή πορεία στην Ευρώπη.
Keyser_Soze
QUOTE
και ο βαθμος της ιλιθιοτητας μου θα ανεβαινει κι' αλλο
Νομίζω δε χρειάζεται να προσθέσω κάτι άλλο. Η ειλικρίνια και η αυτογνωσία σε όλο της το μεγαλείο.
Achilleas13
Πολλή πλακα χθες ο ΟΣΦΠ.Και που πήρε το βαθμό πολύ ηταν
klearxos
Μ΄αρεσει ρε παλικαρια που ειρωνευετε ο ενας της αποτυχια του αλλου και στο τελος απο τη χαρα σας θα ξεχασετε οτι πρεπει να πατε στο γηπεδο τον Ιουνιο για να υποστηριξετε την ομαδα σας εναντιον καποιας ευρωπαικης δυναμης απο τους Νησους Φεροε ή του Ειρε ή δεν ξερω εγω ποιας αλλης ξεχασμενης ευρωπαικης πολης!
Εγω βεβαια σαν Αρειανος με βλεπω να βγαινω Ευρωπη με αυτα τα δεδομενα (4 ομαδες μονο) σε καμια δεκαετια!
Achilleas13
Καλύτερα να βγάζουμε λιγότερες ομάδες για να σοβαερυτούμε λίγο και να καταλάβουμε ότι το ελληνικό πρωτάθλημα είναι αιώνες πίσω
HOULIGAN76
Μας έσφαξε ο διαιτητής.

1}Καθαρότατο φάουλ στον Ανατολάκη στο πρώτο γκολ της Σαχτάρ.
2}Δεν απέβαλλε τον Βραζιλιάνο που παραλίγο με αντιαθλητικό χτύπημα{εκτός φάσης}
στον Πάντο.
3}Χαρίστηκε ουκ ολίγες φορές στους Ουκρανούς.

Με αυτόν τον κερατά ήταν άθλος που πήραμε ισοπαλία.
Ευτυχώς που ήταν σούπερ και ο Νικοπολίδης ενώ Καστίγιο και Κωνσταντίνου ήταν
εξαιρετικοί για άλλη μια φορά.Αν είχαμε και καλή αμυντική λειτουργία και έναν κόουτς
ίσως και να κερδίζαμε άνετα.

Τώρα έχουμε πολύ καλές πιθανότητες για την τρίτη θέση.
Δυστυχώς η δευτερη θα είναι πολύ δύσκολο.Μάλιστα τώρα που η Ιντερ κινδυνευει
σε άλλο ομιλο δεν νομίζω οτι η Ουέφα θα θελήσει να περάσει μόνο 1 Ιταλική ομάδα στους
16 και ετσι θα φροντίσει να πάει η Ρόμα. angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif
Achilleas13
Δηλαδή ο διαιτητής έφτεγε για το Χ οχι το ότι το κέντρο σας ήταν ανύπαρκτο και η άμυνα πάλι τραγική
klearxos
Το οτι ειναι αιωνες πισω το ελληνικο πρωταθλημα δεν σημαινει οτι πρεπει να παρατησουμε την ευρωπαικη πορεια της οποιας ελληνικης ομαδας!
Εγω κατακρινω το οτι καποιοι γινονται χαιρεκακοι!


Ο διαιτητης επρεπε επισης να αποβαλλει τον Ριβαλντο στο τελος του αγωνα!
rchos
Achilleas13 οσο παραμενουμε τοσο χαιρεκακοι και χερομαστε περισσοτερο με την αποτυχια του αλλου και λιγοτερο με την επιτυχια την δικη μας χαλια θα πηγαινουμε!γιατι θα μας αρκει απλα και μονο να πηγαινει ο αλλος χειροτερα απο εμας και οχι εμεις καλυτερα απο τον αλλον!αρα εναν οπαδο του ολυμπιακου θα του αρκει που αποκλειστικε ο παο απο καποια ζαπορισια και η τεταρτη θεση στον ομιλο0 δεν θα τον στεναχωρει!

πρεπει να αλλαξουμε μυαλα!τα βρισκουν και τα κανουν ολοι!απο προεδροι μεχρι δημοσιογραφους!
NBAer
QUOTE(HOULIGAN76 @ Sep 28 2006, 05:40 PM) *
Μας έσφαξε ο διαιτητής.


Δεν νομιζω.....

QUOTE
1}Καθαρότατο φάουλ στον Ανατολάκη στο πρώτο γκολ της Σαχτάρ.

Εγω το ειδα τελειως αντιθετα! Δεν υπηρχε κανενα φαουλ στον Ανατολακη και ηθελα να πυροβολησω τον ηλιθιο που περιεγραφε και επεμενε για το υποτιθεμενο φαουλ....

Βεβαια απο οτι ειδα το φαουλ που εδωσε στο 1ο γκολ δεν ηταν.... shot.gif

QUOTE
2}Δεν απέβαλλε τον Βραζιλιάνο που παραλίγο με αντιαθλητικό χτύπημα{εκτός φάσης}
στον Πάντο.

Ναι εκει επρεπε να τον βγαλει ή τουλαχιστον μια κιτρινη....

QUOTE
3}Χαρίστηκε ουκ ολίγες φορές στους Ουκρανούς.

Αυτο ειναι γενικο και ασαφες. Ή δωσε παραδειγματα ή μην αφηνεις πραγματα να αιωρουνται στον αερα....

Εγω προσωπικα ειδα οτι η Σαχταρ επαιξε πολυ καλα στην επιθεση και αξιζε 2-3 γκολ. Ο Ολυμπιακος δεν μου αρεσε επιθετικα απλα ο Καστιγιο ειχε πολλα κεφια και ο Κωσταντινου ηταν θετικος, ενω ειχαν να αντιμετωπισουν μια σχεδον ανυπαρκτη αμυνα και εναν τερματοφυλακα για τα πανηγυρια!
Ηταμ μια μεγαλη ευκαιρια για το 1ο διπλο επιτελους, αλλα και παλι. shot.gif Κριμα..... Αν και εγω πιστευω οτι τα κρισιμα ματς ειναι τα 2 επομενα!


QUOTE
Με αυτόν τον κερατά ήταν άθλος που πήραμε ισοπαλία.
Ευτυχώς που ήταν σούπερ και ο Νικοπολίδης ενώ Καστίγιο και Κωνσταντίνου ήταν
εξαιρετικοί για άλλη μια φορά.Αν είχαμε και καλή αμυντική λειτουργία και έναν κόουτς
ίσως και να κερδίζαμε άνετα.


Εγω τον Σολιντ τον συμπαθουσα αλλα τωρα σιγα σιγα αρχιζω να αλλαζω γνωμη.....
Βασικα αφου δεν πηρατε την προκριση τοτε με το 0-1 στο ημιχρονο στο Λιβερπουλ, ισως εχετε μια καταρα που σας κυνηγαει.... Παντως εκεινο το ματς ηταν μεγαλη απογοητευση και για μενα που δεν ειμαι Ολυμπιακος. Τελειως κριμα!


QUOTE
Τώρα έχουμε πολύ καλές πιθανότητες για την τρίτη θέση.
Δυστυχώς η δευτερη θα είναι πολύ δύσκολο.Μάλιστα τώρα που η Ιντερ κινδυνευει
σε άλλο ομιλο δεν νομίζω οτι η Ουέφα θα θελήσει να περάσει μόνο 1 Ιταλική ομάδα στους
16 και ετσι θα φροντίσει να πάει η Ρόμα. angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif


Μην το λες. Εγω πιστευω οτι εχετε ακομη πιθανοτητες για 2η θεση.
Και μην ριχνεις αυθαιρετες βομβες τυπου "δεν νομίζω οτι η Ουέφα θα θελήσει να περάσει μόνο 1 Ιταλική ομάδα στους 16...."
Για το χθεσινο αποτελεσμα φταει ο Ολυμπιακος και οχι η διαιτησια! Αν ειναι δυνατον παιχτης (στο 2ο γκολ της Σαχταρ) να μενει μονος του στην μικρη περιοχη και να κανει κοντρολ! Και την συνεχεια την ειδαμε.... Η αμυνα
σας και παλι ειναι για τα πανηγυρια....
FANISTELROOY
QUOTE(trefoil 13 @ Sep 28 2006, 03:27 AM) *
Ο Παναθηναικός δεν χρωστάει τίποτα και σε κανέναν. Τόσους βαθμούς έχει φέρει

Αφου καθε χρονο ο αιωνιος Δευτεραθλητης παιζει προκριματικα 69.gif laugh.gif

QUOTE(trefoil 13 @ Sep 28 2006, 03:27 AM) *
Ας μας δείξει μια φορά και η ανύπαρκτη ομάδα σου τον δρόμο για μια καλή πορεία στην Ευρώπη.

Οσο η δικια σου ανυπαρκτη αμαδα δεν μπορει να με κοντραρει στην Ελλαδα,τοσο πιο ανυπαρκτη θα γινεται η δικια μου στην Ευρωπη.. Ο Νικοπολιδης,ο Ριμπο,ο Στολτιδης,ο Καστιγιο και 7 καρεκλες να κατεβουν σε παιχνιδι θα το κερδισουν στην Ελλαδα!! cool.gif biggrin.gif
Και δεν ειναι μονο ο πελατης ανυπαρκτος στην Ελλαδα,αλλα και οι περισσοτερες ομαδες!
Επομενως και ο Ολυμπιακος ειναι ανυπαρκτος στην Ευρωπη 68.gif και δε διαφωνω σ αυτο!
Απλα κοιτα να φτιαξεις ομαδα να με κοντραρεις,να με δυσκολεψεις να σηκωσω την κουπα,και μετα να περιμενεις και να εχεις απαιτηση απο τον Ολυμπιακο να σου φερει βαθμους smile.gif .Για να μη χρειαζεσαι και προκριματικα καθε χρονο και κουραζεστε rolleyes.gif
Achilleas13
QUOTE(rchos7 @ Sep 28 2006, 09:18 PM) *
Achilleas13 οσο παραμενουμε τοσο χαιρεκακοι και χερομαστε περισσοτερο με την αποτυχια του αλλου και λιγοτερο με την επιτυχια την δικη μας χαλια θα πηγαινουμε!γιατι θα μας αρκει απλα και μονο να πηγαινει ο αλλος χειροτερα απο εμας και οχι εμεις καλυτερα απο τον αλλον!αρα εναν οπαδο του ολυμπιακου θα του αρκει που αποκλειστικε ο παο απο καποια ζαπορισια και η τεταρτη θεση στον ομιλο0 δεν θα τον στεναχωρει!

πρεπει να αλλαξουμε μυαλα!τα βρισκουν και τα κανουν ολοι!απο προεδροι μεχρι δημοσιογραφους!


Ποιος σου είπε οτι εγώ χαίρομαι που χάνει ο ΟΣΦΠ??Ο ΠΑΟ είναι ακόμα πιο χάλια και γενικά όλες οι ελληνικές ομάδες ειναι χάλια.
Anaz
QUOTE(Achilleas13 @ Sep 29 2006, 05:32 PM) *
Ποιος σου είπε οτι εγώ χαίρομαι που χάνει ο ΟΣΦΠ??Ο ΠΑΟ είναι ακόμα πιο χάλια και γενικά όλες οι ελληνικές ομάδες ειναι χάλια.

QUOTE
Πολλή πλακα χθες ο ΟΣΦΠ.Και που πήρε το βαθμό πολύ ηταν
Aυτο εγραψες μετα τον αγωνα του Ολυμπιακου!Αντιθετα μετα τον αγωνα της ΔΙΚΗΣ ΣΟΥ ομαδας δεν εγραψες τιποτα! Την στιγμη μαλιστα που εσεις ησαστε ΠΟΛΥ χειροτεροι κ απεναντι σε ΠΟΛΥ κατωτερη ομαδα! Οποτε εχει μια βαση αυτο που θελει να πει ο rchos κ ειναι απολυτα σωστο!
Αντι να κραζετε την ομαδα σας κραζετε τον αντιπαλο,κ αν "δειτε τα σκουρα" πεταμε ενα "ολοι τα ιδια χαλια ειναι" κ ολα δικαιολογουνται.. Οχι,δεν ειναι ΟΛΟΙ τα ΙΔΙΑ χαλια,κ αυτο δεν δικαιολογει τα χαλια της ομαδας μας!
Με αυτη τη λογικη οταν εχασε ο Ολυμπιακος απ'την Βαλενθια επρεπε να πω.."ε 3-0 η Αεκ,1-1 ο Παο,ολοι χαλια ειναι οποτε δικαιολογουμαστε.." Τελειως λαθος σκεπτικο! Και μαλιστα εσυ δεν εκανες ουτε καν αυτο! ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ ειπες οτι κ ο Παο ειναι χαλια,κ ενω μετα τον αγωνα δεν εκανες σχολιο..

Εν ολιγοις ας ασχολουμαστε με την δικη μας ομαδα κ μην χρησιμοποιουμε αλλοθι..
rchos
σωστος ο anaz.δεν νομιζω οτι μπορουσα να τα πω καλυτερα!
FANISTELROOY
Anaz+++
sihainas
άσχετο αλλά ποδοσφαιρικό... δείτε αυτό το video έχει πολύ πλάκα...

http://youtube.com/watch?v=j7gjz1JG6AE
FANISTELROOY
QUOTE(sihainas @ Sep 30 2006, 01:27 AM) *
άσχετο αλλά ποδοσφαιρικό... δείτε αυτό το video έχει πολύ πλάκα...

http://youtube.com/watch?v=j7gjz1JG6AE


Δεν ειναι ασχετο φιλε μου! Για φαντασου αντι τον μπαρμπα-Γιωργο να ειχε ο Ολυμπιακος αυτον τον Σινκλερ..Δεν προκειται να καναμε ποτε ουτε Χ εκτος εδρας.. 69.gif
sihainas
Το θυμάστε το γκολ του Γκονζάλεζ εναντίον της Άρσεναλ; Πάρτε μια αυτογκόλ έκδοσή του

http://www.youtube.com/watch?v=Wgm5y3yOB0g&NR
suspect
αυτο που αναρωτιεμαι εναγωνιως ειναι αν εβλεπα το ιδιο ματς με τους καθηγητες ποδοσφαιρικης αναλυσης της ΝΕΤ, τους ΑΡΔ του Φωτος και του Πρωταθλητη και μερικους καφενειακους ραδιοφωνατζηδες. Ο Θρυλος ηταν για 6 γκολ και απορω που ειδαν τη μεγαλη εμφανιση, τη φοβερη επιτυχια, το μπραβο στα παλικαρια και το "Ρομα ερχομαστε".

Ουτε καν οι ευκαιριες δεν ηταν μοιρασμενες και αν δεν υπηρχε ο αγιος Νικοπολιδης τωρα θα μιλαγαμε για πανωλεθρια!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.