Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Μέμφις Γκρίζλις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pierce
Μέμφις Γκρίζλις



Ορατοτης Μηδεν


Πιθανή βασική πεντάδα
PG: Μάικλ Κόνλει
SG: Ο.Τζ. Μάγιο/ Μάρκο Γιάριτς
SF: Ρούντι Γκέι
PF: Χακίμ Χουαρίκ
C: Ντάρκο Μίλισιτς

Υπόλοιπο Ρόστερ: Nτάρελ Άρθουρ, Γκρεγκ Μπάγκερ, Τζαβάρις Κρίτεντον, Μαρκ Γκασόλ, Χαμέντ Χαντάντι, Ο.Τζ. Μάγιο/ Μάρκο Γιάριτς, Κάιλ Λόουρι, Κουίντον Ρος, Αντουάν Γουόκερ

Offseason moves:
Ήρθαν ή ανανέωσαν: Ο.Τζ. Μάγιο (ντραφτ πικ), Ντάρελ Άρθουρ (Νο. 27 ντραφτ πικ, από Χόρνετς), Μαρκ Γκασόλ (2007 ντραφτ πικ), Γκρεγκ Μπάγκνερ (από Τίμπεργουλφς), Μάρκο Γιάριτς (από Τίμπεργουλφς), Αντουάν Γουόκερ (από Τίμπεργουλφς), Χαμέτ Χαντάντι, Κουίντον Ρος
Έφυγαν: Χουάν Κάρλος Ναβάρο (σε Μπαρτσελόνα, Ισπανία), Μπράιαν Κάρντιναλ (σε Τίμπεργουλφς), Τζέισον Κόλλινς (σε Τίμπεργουλφς), Μάικ Μίλλερ (Τίμπεργουλφς), Κέισι Τζέικομπσεν (σε Άλμπα Βερολίνου, Γερμανία), Αντρέ Μπράουν, Άαρον ΜακΚί, Κουόμε Μπράουν (σε Πίστονς)

Σχόλιο:

Αλλη μια απογοητευτικη χρονια η περσινη για τις Αρκουδες , που παντως δειχνουν να γυριζουν σελιδα στην ιστορια τους και ανοιγοντας ιδιαιτερως μεγαλο χωρο στο σαλαρι καπ για τα επομενα χρονια. Απο περυσι ξεκινησε το rebuild στελνοντας στην ευχη του θεου τον Γκαζολ τον πρεσβυτερο ο οποιος δεν καταφερε τιποτα τα 7 χρονια που εμεινε εκει. Πλεον ολα τα φωτα πεφτουν στον Μαγιο νουμερο 3 του ντραφτ (περυσι ειχαν το νουμερο 4 οπου και επελεξαν τον Κονλει) ο οποιος θα αναλαβει το ρολο του ηγετη, αλλα η ρουκι χρονια του δεν προδιαγραφεται ιδιαιτερως ροδινη...

προσεχως...


hellenic
eμενα μου αρεσουν...
με gay και mayo θα εχουμε καρφωματα,πασες πισω απο την πλατη κτλ...
γενικοτερα ειναι μια νεαρη ομαδα με πολλη ταλεντο που αν συνεχισει μαζι θα στρωσει
a bullet for your head
Μεμφις-Μπουλς:86-96(Γκει 20π,Ουωρρικ 18π,7ρ,Ροουζ 26π,6ρ,Γκουντεν 20ρ).
koutsou10
το ειδαμε κ αυτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ο μαρκ γκασολ εβαλε 27 ποντουσ κ μαζεψε 16 ριμπαουντ σε 36 λεπτα με αριστα ποσοστα στην νικη 90-79 με πολεμιστεσ
thumbsup.gif
a bullet for your head
QUOTE(koutsou10 @ Nov 4 2008, 10:26 ) *
το ειδαμε κ αυτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ο μαρκ γκασολ εβαλε 27 ποντουσ κ μαζεψε 16 ριμπαουντ σε 36 λεπτα με αριστα ποσοστα στην νικη 90-79 με πολεμιστεσ
thumbsup.gif

Τυφλα να εχει ο Μιλισιτς..νο 2 του ντραφτ..Παντως κ ο Μαρκ κ ο Ρουντι,εχουν ξεκινησει πολυ καλα..τους βλεπω κ τους 2 στο all star game for rookies..
benchwarmer
Πραγματικα ο Μαρκ θα μας διαψευσει ολους...

Μια χαρα ειναι το Μεμφις φετος.
a bullet for your head
QUOTE(benchwarmer @ Nov 4 2008, 15:53 ) *
Πραγματικα ο Μαρκ θα μας διαψευσει ολους...

Μια χαρα ειναι το Μεμφις φετος.

Εως τωρα παντως σε 4 ματς εχει σαν μ.ο. 13π,10.3ρ και 1.75κ.Καθολου ασχημα για αρχη το Ισπανακι..
captain charisma
μετα το προχτεσινο μεγαλο ματς με 25π ο μαρκ εχτες εμεινε στα ρηχα με 5π μονο...
a bullet for your head
Ο κοουτς Αιβαρονι ειχε συνομιλια με τον τζενεραλ μανατζερ Κρις Ουαλλας,ζητωντας του επειγοντως εναν περιφερειακο σουτερ-σκορερ,μιας κ εχει εντοπισει προβλημα.Οι καλυτεροι σουτερ που εχει ειναι ο Μαγιο με 43% κ ο Ρος με 41%.. ohmy.gif ohmy.gif huh.gif ..Πιθανα ανταλλαγματα μπορει να αποτελεσουν οι Κριτεντον κ Ουωρρικ του οποιου δεν εγινε κ η προωρη επεκταση του συμβολαιου του..
Hayate
Εμ.. γιατί δεν κρατήσανε τον Miller;;
a bullet for your head
Ο Νταρκο Μιλισιτς,ο οποιος το 2010 μενει free agent,σκεφτεται να επιστρεψει στην Ευρωπη...''Το σκεφτομαι συχνα πολλες μερες,διοτι ο μονος τροπος να ειμαι ο εαυτος μου,ειναι η Ευρωπη.Δεν θελω να γινω αμυντικος παικτης για το υπολοιπο της καριερας μου.Δεν ειναι αυτο που θα ηθελα να κανω.Στην Ευρωπη μπορω να γινω διαφορετικος παικτης,με την μπαλα να ερχεται κ να περνα περισσοτερο απ τα χερια μου.Εδω(ΝΒΑ),οταν παιρνεις ενα σουτ,δεν πρεπει να το χασεις..το σκεφτεσαι πολυ..Θελω να ξαναβρω την χαμενη μου αυτοπεποιθηση στο επιθετικο παιχνιδι κ θελω μια αλλαγη με το να παιζω κ να εχω παιχνιδια στα ποδια μου(Ευρωπη).Η Ευρωπη εχει καλο μπασκετ κ ειναι κ πιο κοντα στο σπιτι μου..''..Το 2010,ο Μιλισιτς θα ειναι 25αρης,κ θεωρω οτι θα ειναι κυριαρχο σεντερ στην Ευρωπη αν επιστρεψει.Πιο ποιοτικος παικτης κ οπως δειχνει κ πιο υγιης απ τον Κασουν..Καλως η' κακως το ΝΒΑ δεν του εκατσε..κατα την γνωμη μου βιαστηκε παρα πολυ να παει εκει,οντας 18χρονων σουπερ ταλεντο της Χεμοφαρμ..αν κ το νουμερο 2 του ντραφτ,ηταν ενα ισχυροτατο κινητρο..Για να δουμε,αν οριστικα αποφασισει να επιστρεψει,ποια κορυφαια ομαδα της Ευρωπης,θα κινηθει για να τον αποκτησει?Και ποιο θα ειναι κ το συνολικο κοστος?Εκτιμω παντως,καπου μεταξυ 3-4 εκ ευρω..
vince carter #15
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 28 2008, 19:53 ) *
Ο Νταρκο Μιλισιτς,ο οποιος το 2010 μενει free agent,σκεφτεται να επιστρεψει στην Ευρωπη...''Το σκεφτομαι συχνα πολλες μερες,διοτι ο μονος τροπος να ειμαι ο εαυτος μου,ειναι η Ευρωπη.Δεν θελω να γινω αμυντικος παικτης για το υπολοιπο της καριερας μου.Δεν ειναι αυτο που θα ηθελα να κανω.Στην Ευρωπη μπορω να γινω διαφορετικος παικτης,με την μπαλα να ερχεται κ να περνα περισσοτερο απ τα χερια μου.Εδω(ΝΒΑ),οταν παιρνεις ενα σουτ,δεν πρεπει να το χασεις..το σκεφτεσαι πολυ..Θελω να ξαναβρω την χαμενη μου αυτοπεποιθηση στο επιθετικο παιχνιδι κ θελω μια αλλαγη με το να παιζω κ να εχω παιχνιδια στα ποδια μου(Ευρωπη).Η Ευρωπη εχει καλο μπασκετ κ ειναι κ πιο κοντα στο σπιτι μου..''..Το 2010,ο Μιλισιτς θα ειναι 25αρης,κ θεωρω οτι θα ειναι κυριαρχο σεντερ στην Ευρωπη αν επιστρεψει.Πιο ποιοτικος παικτης κ οπως δειχνει κ πιο υγιης απ τον Κασουν..Καλως η' κακως το ΝΒΑ δεν του εκατσε..κατα την γνωμη μου βιαστηκε παρα πολυ να παει εκει,οντας 18χρονων σουπερ ταλεντο της Χεμοφαρμ..αν κ το νουμερο 2 του ντραφτ,ηταν ενα ισχυροτατο κινητρο..Για να δουμε,αν οριστικα αποφασισει να επιστρεψει,ποια κορυφαια ομαδα της Ευρωπης,θα κινηθει για να τον αποκτησει?Και ποιο θα ειναι κ το συνολικο κοστος?Εκτιμω παντως,καπου μεταξυ 3-4 εκ ευρω..

αν το μεταφρασω αυτο το κειμενο..λεει..
δεν μπορω να παιξω στο ΝΒΑ γιατι εχει καλυτερους ψηλους απο εμενα και παρα πολλους στα μετρα μου!!!
και θα γυρησω ευρωπη που ειμαι απο τους καλυτερους και υστερουν...............αχαχαχαχ!!!!! smiley.gif
benchwarmer
Τελος και ο Ιαβαρονι... Ο 8ος νομιζω (?)
pmam
Τι έκανε το Γκαζολάκι χθες?? blink.gif blink.gif
20 πόντοι με 7/8 δίποντα (οκ, και 6/9 βολές), 10 assist, 8 rebs, 3 steals κ 3 τάπες!! shot.gif
Και δεν πάει καθόλου άσχημα γενικά τον τελευταίο καιρό...
Ρε μπας και ξέρει μπάσκετ το παιδί?? smiley.gif
OnLy_PAS-AthEnS
Αποκτα ενδιαφερον η ομαδα με τον Α.Ι μεσα!
j-kidd13
Φαινεται ιδιαιτερα ελπιδοφορα η ομαδα του Μεμφις...
Η 4αδα των ΑΙ-Μειο-Γκει-Ραντολφ ειναι εξαιρετικη και αν απο διπλα βαλουμε τους Γκασολ,ο οποιος τα πηγε περιφημα περσυ, Θαμπιτ(ή Ταμπιτ-δεν ξερω πως προφερεται...) και Κονλει(με ενα φοβερο 2ο μισο περσυ) νομιζω οτι τα πραγματα πανε καλα για τις αρκουδες...
sacarame
QUOTE(j-kidd13 @ Sep 11 2009, 01:43 ) *
Φαινεται ιδιαιτερα ελπιδοφορα η ομαδα του Μεμφις...
Η 4αδα των ΑΙ-Μειο-Γκει-Ραντολφ ειναι εξαιρετικη και αν απο διπλα βαλουμε τους Γκασολ,ο οποιος τα πηγε περιφημα περσυ, Θαμπιτ(ή Ταμπιτ-δεν ξερω πως προφερεται...) και Κονλει(με ενα φοβερο 2ο μισο περσυ) νομιζω οτι τα πραγματα πανε καλα για τις αρκουδες...



Πριν τον ερχομό του ΑΙ είχα την άποψη ότι οι Γκρίζλις πάνε για καλύτερα πράγματα φέτος.Η τετράδα των Γκέι-Μέιο-Ράντολφ και Θάμπιτ,μαζί με τους Κόνλευ και τζούνιορ Γκαζόλ,μου έδινε μια εντύπωση ότι δεν θα πιάσουνε πάτο και ότι θα μπορούσαν ακόμα και έκπληξη....Τώρα ο ερχομός του answer στον άσσο θα τους στείλει στα άκρα...Ή θα τους απογειώσει ή θα τους γκρεμίσει..

Κι αυτό γιατί πριν τον ΑΙ φαινόταν ότι θα μπορούσε να υπάρξει καλή χημεία μεταξυ των Γκέι-Μέιο και Ράντολφ αναφορικά τόσο με τις μπάλες που θα έπαιρνε ο καθένας αλλά και η υπόλοιπη ομάδα.Θα ήταν πιο ξεκάθαροι οι ρόλοι με λίγα λόγια..
Τώρα με τον Άιβερσον υπάρχει το θέμα κατά πόσον ο Άλλεν θα δεχτεί να παραμερίσει λιγάκι το εγώ του για το καλό της ομάδας.Επίσης είναι και ένα θέμα πόσο καλά θα τα πάει στον άσσο καθώς στο πρόσφατο παρελθόν δεν τα κατάφερε..

Πάντως είναι γεγονός ότι περιμένουμε τους Γκρίζλις πιο ενδιαφέροντες σε σχέση με αρκετές προηγούμενες χρόνιες τους..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.