Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α1 Παναθηναϊκος - Ολυμπιακος 4/11/2007
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
panos75
QUOTE
Για πειτε ρε παιδια αυτην την ιστορια με τον ρατζα γιατι δεν την ξερω..


Αν θυμάμαι καλά, γιατί έχουν περάσει και δέκα χρόνια από τότε, μετά από ένα χαμένο ντέρμπι μπήκε στα αποδυτήρια του Παναθηναϊκού ο γιός του Γιαννακόπουλου και άρχισε να βρίζει τους παίκτες. Ο Ράτζα, νομίζοντας ότι πρόκειται για έναν απλό οπαδό, τα πήρε στο κρανίο και τον πλάκωσε στις φάπες με αποτέλεσμα να γίνει (μπιπ!) η ομάδα.

QUOTE
Και γω θεωρώ υπερβολικό να γίνεται τόσο μεγάλο θέμα για αυτή την άστοχη κίνηση και ακόμα περισσότερο αστεία θεωρώ την συγκριση του περιστατικού με τις δηλώσεις Κόκκαλη (κότες κλπ) που προσέβαλε κατευθείαν τον Παναθηναικό και τους φιλάθλους του και όχι τον προπονητή του ή κάποιο παίχτη. Εξάλλου τα αποτελέσματα αυτών των δηλώσεων είχαν άμεσες συνέπειες...


Δεν τα θυμάσαι καλά τα πράγματα. Όταν μίλησε για κότες αναφερόταν στους παίκτες του Παναθηναϊκού, ότι δηλαδή διαμαρτύρονταν συνέχεια στους διαιτητές στην Ελλάδα αλλά στα ευρωπαϊκά ματς δεν μιλούσαν. Ουδέποτε αναφέρθηκε στο σύνολο των φίλαθλων του Παναθηναϊκού. Το ίδιο ισχύει και για το πελάτες, το οποίο αφορούσε τη διοίκηση του ΠΑΟ.

Όσον αφορά τα αποτελέσματα του βίντεο, περίμενε μέχρι το δεύτερο γύρο και μετά τα ξαναλέμε.

Και κάτι ακόμη. Η ανακοίνωση που έβγαλε το τμήμα μάρκετινγκ της ΚΑΕ(λέγε με Δημητράκη) είναι χίλιες φορές χειρότερη κατά τη γνώμη μου από το διαβόητο βίντεο. Όπως λέει και ο πατέρας μου ''κακό δεν είναι να κάνεις λάθη. Κακό είναι να κάνεις και να μην τ'αναγνωρίζεις''.
peace.gif
saou
QUOTE
Και κάτι ακόμη. Η ανακοίνωση που έβγαλε το τμήμα μάρκετινγκ της ΚΑΕ(λέγε με Δημητράκη) είναι χίλιες φορές χειρότερη κατά τη γνώμη μου από το διαβόητο βίντεο.


Το βίντεο μπορεί να μην το έχω δει αλλά η ανακοίνωση ήταν όντως πολύ χαμηλού επιπέδου.
jimol34
QUOTE(apkat @ Nov 9 2007, 22:42 ) *
Για πειτε ρε παιδια αυτην την ιστορια με τον ρατζα γιατι δεν την ξερω..

Επισης μπορει να πει καποιος ακριβως το τι ηταν πια αυτο το βιντεο;;Σατιριζε Γκερσον και Ελληνιαδη ξερουμε.Πως;;

Για την ιστορία με Ράτζα: Ο Παναθηναϊκός παίζει με τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ το 1999 και τον κερδίζει με 2 ή τέσσερις πόντους. Το πρόβλημα όμως ήταν ότι ο ΟΣΦΠ τον είχε κερδίσει με παραπάνω στο ΣΕΦ και έτσι αυτός είχε το πλεονέκτημα έδρας. Γι' αυτό ο γιος του Γιαννακόπουλου επιτέθηκε στον Σούμποτιτς μέχρι που ανέλαβε δράση ο Ράτζα.
Bonzo
QUOTE
Δεν με ενδιαφερει συγκριση των γεγονοτων αλλα γενικα δεν πιστευεις οτι ειναι χειροτερο να προσβαλλεις τον προπονητη η καποιον παικτη απο το να μιλας γενικα για μια ομαδα και τους φιλαθλους της;;;



Προφανώς όχι... Προσαβάλοντας ένα άνθρωπο το χειρότερο που μπορεί να γίνει είναι να τον στεναχωρήσεις. Προσβάλλοντας μια ομάδα και τους φιλάθλους της μπορεί(όπως και έγινε) να κυρήξεις πόλεμο.

Θυμάμαι πολύ καλά τις δηλώσεις του και αναφερόταν στον ΠΑΟ σαν σύνολο και όχι συγκεκριμένα στους παίχτες ή τη διοίκηση.Εξάλλου είδαμε και τα αποτελέσματα της.
Το βίντεο ήταν μια σαχλαμάρα για την οποία έχουμε ασχοληθεί πολύ περισσότερο από τι θα πρεπε και το οποίο σχεδόν κανείς δεν πρόσεξε στην πραγματικότητα. Ακόμα και απο δω μέσα αμφιβάλλω αν το δαν το 1/3 από αυτούς που το σχολιάζει... Δεν μπορεί καν να συγκριθεί με το περσινή άστοχη κίνηση του μαρκετιγκ με το σκετσάκι.
Αν δλδ αυτή η σαχλαμάρα προκαλέσει επεισόδια τι έπρεπε να γίνει μετά την χειρονομία του Μπουρόυση(που την είδε όλο το γήπεδο) ή τις δηλώσεις του Αγίου Αγγελόπουλου οτι ξέρουμε πως πήρε ο ΠΑΟ πέρσι το πρωτάθλημα πριν την φερτινή έναρξη;

Sorry Dominique για το copyright:P


Και κάτι ασχετο. Προσωπικά θα με προβλημάτιζε αν ήμουν Ολυμπιακός το γεγονός που σε ένα τέτοιο παιχνίδι η ομάδα σας έβγαλε ανακοίνωση με τις 3(!!!!) φάσεις από τις οποίες έχει παράπονα από τους διαιτητές. Απίστευτα μικροπρεπής στάση από μια ομάδα που θέλει να διεκδικήσει κούπα. Σκεφτείτε σε κάθε αγωνιστική όλες οι ομάδες να ανέλυαν τις φασεις που πιστεύουν οτί αδικήθηκαν. Μόνο με μπάσκετ δε θα ασχολούμασταν...
nikefalin
QUOTE(Bonzo @ Nov 11 2007, 11:47 ) *
Το βίντεο ήταν μια σαχλαμάρα για την οποία έχουμε ασχοληθεί πολύ περισσότερο από τι θα πρεπε και το οποίο σχεδόν κανείς δεν πρόσεξε στην πραγματικότητα. Ακόμα και απο δω μέσα αμφιβάλλω αν το δαν το 1/3 από αυτούς που το σχολιάζει... Δεν μπορεί καν να συγκριθεί με το περσινή άστοχη κίνηση του μαρκετιγκ με το σκετσάκι.


Σύντεκνε δεν έχεις πολυ άδικο, μόνο που ακολούθησε και η συνέχεια της χαζομάρας με την ανακοίνωση του μάρκετιν. Και όταν το μάρκετιν που εξ ορισμού συνδέεται άμεσα με τον κόσμο (με τους φιλάθλους-πελάτες) έχει τέτοιες αντιλήψεις...βράσε όρυζα. Ευτυχώς που το αγωνιστικό κομμάτι τα καλύπτει όλα αυτά και ευτυχώς που υπάρχει ένας άνθρωπος με κότσια (ο Ζέλικο) για να παίζει και το ρόλο του spokesman αφού το μάρκετιν αδυνατεί.
apkat
Dεν εβγαλε ανακοινωση βεβαια ο Ολυμπιακος.

QUOTE
Επίσημη ανακοίνωση δεν εξέδωσε η ΚΑΕ Ολυμπιακός για την διαιτησία του ντέρμπι, ωστόσο, μετά τις… αιχμές που άφησε κατά των ρέφερι ο Πίνι Γκέρσον στην συνέντευξη Τύπου («Με δύο σφυρίγματα εδώ κι εκεί, το αποτέλεσμα θα μπορούσε να αλλάξει. Δεν μπορούμε να παραπονιόμαστε, όμως, γιατί όλοι κάνουμε λάθη. Προπονητές, παίκτες, διαιτητές όλοι είναι μέρος του αγώνα», είχε πει ο Πίνχας), φρόντισε επιμελώς να γνωστοποιήσει τις ενστάσεις της για πέντε φάσεις.
sportime.gr

Aυτο σημαινει οτι βγηκε καποιος απο την διοικηση και μιλησε χωρις απαραιτητα να χει την εγκριση των προεδρων.Το θεωρω ατυχες γιατι οντως δεν μπορει μια μεγαλη ομαδα να ασχολειται με τετοια πραγματα αλλα οχι και να με προβληματισει.

Παντως μου κανει και μενα εντυπωση οτι ο Ζοτς μιλησε εναντιον του βιντεο ενω η ανοκοινωση το στηριξε.
George_12ISL
Εγώ κύριοι δέχομαι όλες τις απόψεις σας. Αλλά ακόμη δεν απάντησε κάποιος στην απορία. Πως δηλαδή οι άνθρωποι του MAGIC ήταν τόσο σίγουροι πως ο Ολυμπιακός θα νικήσει την ΑΕΚ εκτός έδρας (πάντα για την Ευρωλίγκα μιλάμε). Γιατί δεν είναι δυνατόν να πληρώσουν τόσα χρήματα για τα πάρουν τα δικαιώματα του F4 της Μπολώνια, χωρίς να είναι βέβαιοι πως ο Ολυμπιακός θα προκριθεί! Αναμένω επιτέλους μια απάντηση για να τελειώνουμε επιτέλους!!!
Επίσης να προσθέσω πως εγώ το break το εννοώ ως «σπάσιμο έδρας» σε όλη τη σειρά των αγώνων. Αυτό εννοούμε λέγοντας break. Και για αυτόν το λόγο το break είναι ένα ανά σειρά αγώνων και όχι 2-3!!!
Αλλά επειδή το θέμα μας δεν είναι αυτό, όσον αφορά το περίφημο αυτό βίντεο (ορθώς χρήστης ανέφερε πως ήδη δόθηκε πολύ μεγαλύτερη σημασία της πρέπουσας), τόσο ο Ομπράντοβιτς το αποδοκίμασε, όσο και το τμήμα marketing του Παναθηναϊκού ζήτησε συγνώμη από τον Γκέρσον και τον Ελληνιάδη. Τι παραπάνω θέλουν τώρα δηλαδή; Να τους ζητήσουν τη συγνώμη γονατιστοί; Διάβασα την προηγούμενη εβδομάδα ότι μερικοί της διοίκησης του Ολυμπιακού σκεφτόντουσαν να προχωρήσουν σε μηνύσεις. Αυτά είναι μόνο για λαϊκή κατανάλωση.
apkat
Δηλαδη εσενα φιλε σε καλυπτει η ανακοινωση του τμηματος Μαρκετινγκ;;

That's enough for me.. biggrin.gif
George_12ISL
Δηλαδή τι δεν έκανε; Θα έπρεπε να απολυθεί κάποιος δηλαδή;
Δεν ξέρω, αλλά είναι αυστηρό, νομίζω...
nikefalin
QUOTE(George_12ISL @ Nov 12 2007, 14:50 ) *
Εγώ κύριοι δέχομαι όλες τις απόψεις σας. Αλλά ακόμη δεν απάντησε κάποιος στην απορία. Πως δηλαδή οι άνθρωποι του MAGIC ήταν τόσο σίγουροι πως ο Ολυμπιακός θα νικήσει την ΑΕΚ εκτός έδρας (πάντα για την Ευρωλίγκα μιλάμε). Γιατί δεν είναι δυνατόν να πληρώσουν τόσα χρήματα για τα πάρουν τα δικαιώματα του F4 της Μπολώνια, χωρίς να είναι βέβαιοι πως ο Ολυμπιακός θα προκριθεί! Αναμένω επιτέλους μια απάντηση για να τελειώνουμε επιτέλους!!!

Ας απαντήσει κάποιος γράφωντας αυτό που ο κύριος θέλει να ακούσει για να επιβεβαιωθεί (μιας και ως τώρα κανένας δεν τα παίρνει ως σοβαρά...) για να τελειώνουμε επιτέλους !!! Η πανίσχυρη μνήμη έχει και τα όρια της !!!

Εκτός αν ο κύριος είναι αυτός που έκανε τις συναλλαγές που ισχυρίζεται τότε ή γνώριζε μετ'αποδείξεως γραπτής ή μετά μαρτυρίας επώνυμης τα γεγονότα. Οπότε και η κατάθεση σ'ενα φόρουμ είναι περιττή μάλλον προς κάποια εισαγγελία (αθλητική, πολιτική) θα πρέπει να απευθυνθεί για να τελειώνουμε επιτέλους!!!

Εως ότου να γίνει αυτό δεν δέχομαι τις απόψεις που είναι συκοφαντικές, ανιστόρητες και αστείες. Ας ρώτησει λοιπόν ο ίδιος το Magic γιατί τότε πήρε τα δικαίωματα όλης της σεζόν μαζί με του F4 και αν δε βρει άκρη δέχομαι να τον διευκολύνω με αυτά που γνωρίζω αλλά και με ανθρώπους που γνωρίζουν περισσότερα.

Και για να μην ξεχνιόμαστε...."ΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΖΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ" Δ.Λιακόπουλος
IlyaZ
QUOTE(nikefalin @ Nov 12 2007, 14:15 ) *
Και για να μην ξεχνιόμαστε...."ΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΖΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ" Δ.Λιακόπουλος



icon_drunk.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
panos75
Τώρα που το σκέφτομαι, μήπως ο Φιλέρης είναι μέλος των Ελοχίμ;
Μήπως εξωγήινοι κλώνοι αντικατέστησαν τους παίκτες του Παναθηναϊκού στο ημίχρονο του τελικού κι'έτσι έγινε η μεγάλη ανατροπή;
Μήπως με πείραξε το στιφάδο που έφαγα χθες βράδυ;
39.gif

Συναρπαστικά ερωτήματα που αναζητούν απάντηση, κάθε Σάββατο βράδυ στις ''Πύλες του Ανεξήγητου'' με τον Κώστα Μορταδέλα.
nikefalin
QUOTE(George_12ISL @ Nov 12 2007, 14:50 ) *
Επίσης να προσθέσω πως εγώ το break το εννοώ ως «σπάσιμο έδρας» σε όλη τη σειρά των αγώνων. Αυτό εννοούμε λέγοντας break. Και για αυτόν το λόγο το break είναι ένα ανά σειρά αγώνων και όχι 2-3!!!

Τι παραπάνω θέλουν τώρα δηλαδή; Να τους ζητήσουν τη συγνώμη γονατιστοί; Διάβασα την προηγούμενη εβδομάδα ότι μερικοί της διοίκησης του Ολυμπιακού σκεφτόντουσαν να προχωρήσουν σε μηνύσεις. Αυτά είναι μόνο για λαϊκή κατανάλωση.


Break είναι και σοκολάτα, είναι και χορός εν συντομία (break dance), επίσης είναι και και το σπάσιμο νεύρων και λοιπών κομματιών του ανθρωπίνου σώματος.
Εντάξει η ΑΕΚ δεν έκανε break, αλλά πρέπει να το πήρε εκείνο το λαλημένο το πρωτάθλημα όντας παράρτημα του αντιπάλου.

Τον αντίπαλο τον ρώτησε κανείς αν ήθελε παράρτημα ?

Φίλε μου με το να επιμένεις με τέτοια επιχειρήματα δεν καταντάς κουραστικός αλλά διασκεδαστικός.
keep walking... icon_drunk.gif
Μήπως είσαι όντως ο Δημητράκης ?

όσον για τα περί "λαικής κατανάλωσης" αν είχαν εσένα σε ένα βίντεο με μουσική υπόκρουση τη μουσική του Καραγκιόζη θα είχες λόγους για να αντιδράσεις, να κινηθείς δικαστικά ,να απαιτήσεις έγγραφη και δημόσια και επώνυμη συγγνώμη ( και όχι ένα ξερό και ανώνυμο "τμήμα marketing") και ηθική & υλική αποζημίωση και πιθανή ποινική καταδίκη.
Πόσο μάλλον ο προπονητής και ο "έφορος" του Ολυμπιακού που είναι και κομματάκι πιο προβεβλημένοι από τον καθένα μας, άρα θίγωνται και λίγο περισσότερο.

Το ίδιο δίκαιο θα έχει και ο Παναθηναικός να κινηθεί δικαστικά για την άλλη χαζομάρα του Ολυμπιακού με την προσφυγή στα πολιτικά δικαστήρια και να ζητήσει το -2 και να τελειώσει από τώρα η κανονική περίοδος του πρωταθλήματος.

QUOTE
Τώρα που το σκέφτομαι, μήπως ο Φιλέρης είναι μέλος των Ελοχίμ;

εγώ αυτό τον ρώτησα όταν τον είδα στην Ισπανία. Και δεν θα πιστέψεις τι μου είπε .......
αλλά μην τα πούμε και όλα....
"ΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΖΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ", πάρε το βιβλίο για να δεις όλες τις απαντήσεις biggrin.gif
panos75
QUOTE
εγώ αυτό τον ρώτησα όταν τον είδα στην Ισπανία. Και δεν θα πιστέψεις τι μου είπε .......
αλλά μην τα πούμε και όλα....


Πες το μου στο αυτί για να μη μας ακούσουν. wink.gif
Ο καιρός γαρ εγγύς.
nikefalin
QUOTE(panos75 @ Nov 12 2007, 22:15 ) *
Πες το μου στο αυτί για να μη μας ακούσουν. wink.gif
Ο καιρός γαρ εγγύς.

Θα στο γράψω σε χαρυκλύνιο κώδικα ( τι δηλαδή μόνο ο Da vinci έχει κώδικες ?) biggrin.gif

Ουγκα γκα γκουμ γκουμ γκιμ γκαπα γκουμ μπιρλι γκαμ γκαμ, αου γκι γκι, αου γκι γκι γκαμπαλα γκαου γκα γκαμ

Ο καιρός γαρ εγγύς 2 wink.gif
dizzy_fingers
Εντάξει, παιδιά ωραία η πλάκα αλλά κάπου πρέπει να σταματήσει, καθώς έχουμε ξεφύγει από το θέμα του τόπικ προ πολλού.

Off topic αν θέλετε.

Κλειδώνω το τόπικ smile.gif.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.