Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΟΙΟΥΣ 2011 ΝΒΑ Free Agents ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ ΣΤΟΝ ΟΣΦΠ ?
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4
berry
ΛΕΔΙΣ ΑΝΤ ΤΣΕΝΤΛΕΜΕΝ ... ΓΙΝΗΚΕΝ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ !!!

ΟΙ 666 ΑΚΟΝΙΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΧΑΙΡΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΣΚΑΛΠ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΕΜΠΟΔΙΟ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑΡΑ ΜΑΣ !

ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΑΡΜΑΓΕΔΩΝ ! ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕΕΕΕΕΕ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΙΟΙΟΙΟΙΟΙ !!!!!!!

έχω διαλέξει από πιθανές μεταγραφές μέχρι τον μαύρο καβαλάρη Tayshaun Prince icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

παιχτε μπαλα ναουμ ...








Υ.Γ είναι νωρίς ξέρω, αλλά βρήκα λίγο ελεύθερο χρόνο και δεν μπόρεσα να αντισταθώ smiley.gif
berry
επειδη μπηκε και η τριτη ερωτηση πρεπει δυστυχως να απαντηθει υποχρεωτικα , οποτε βαλτε "ΑΛΛΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ" αν ειναι, γιατι αλλιως δεν θα δεχθει την ψηφο σας

sorry about that
berry
ξεχασα να πω τι ψηφισα χεχ


Azubuike,Earl Barron,Matt Barnes,Andrei Kirilenko wub.gif , Yi Jianlian,Tony Battie και πιωμενος Τ-Μac,Mike Dunleavy,Tayshaun Prince

απο τους sci-fi πολλους και διαφορους και αναγκαστικά και το "ΑΛΛΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ"
a bullet for your head
Kαι πολυ φευγατη ψηφοφορια λεμε.... biggrin.gif
Τον ειχα αναφερει το καλοκαιρι κατα την διαρκεια του Μουντομπασκετ...Yi Jianlian... cool.gif

Στο ΝΒΑ δεν δικαιολογησε την υψηλη του επιλογη στο ντραφτ,ομως στην Ευρωπη θα μπορουσε να εξελιχτει σε difference maker big man...
Seven footer,με πολυ καλο κορμι,κινητικοτητα,γρηγορος & με ικανοτητα να παιζει καλα,τοσο με προσωπο,οσο & με πλατη,καλυπτοντας & τις 2 θεσεις των ψηλων..
Σιγουρα θα ηταν ενα mismatch nightmare για τους αντιπαλους προπονητες,συν οτι θα μπορουσε να συνυπαρξει ανετα με ολους τους ηδη υπαρχοντες ψηλους του ΟΣΦΠ..
berry
η απαντηση μου εκει

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...c=12182&hl=
tzagasdog
QUOTE(a bullet for your head @ Mar 26 2011, 15:47 ) *
Kαι πολυ φευγατη ψηφοφορια λεμε.... biggrin.gif
Τον ειχα αναφερει το καλοκαιρι κατα την διαρκεια του Μουντομπασκετ...Yi Jianlian... cool.gif

Στο ΝΒΑ δεν δικαιολογησε την υψηλη του επιλογη στο ντραφτ,ομως στην Ευρωπη θα μπορουσε να εξελιχτει σε difference maker big man...
Seven footer,με πολυ καλο κορμι,κινητικοτητα,γρηγορος & με ικανοτητα να παιζει καλα,τοσο με προσωπο,οσο & με πλατη,καλυπτοντας & τις 2 θεσεις των ψηλων..
Σιγουρα θα ηταν ενα mismatch nightmare για τους αντιπαλους προπονητες,συν οτι θα μπορουσε να συνυπαρξει ανετα με ολους τους ηδη υπαρχοντες ψηλους του ΟΣΦΠ..


συμφωνω,

και ο Νικολας Μπατουμ αν γινοταν θα ηταν φοβερη επιλογη.
Αλλα δεν ερχονται τετοιοι παιχτες
berry
QUOTE(tzagasdog @ Mar 26 2011, 16:46 ) *
συμφωνω,

και ο Νικολας Μπατουμ αν γινοταν θα ηταν φοβερη επιλογη.
Αλλα δεν ερχονται τετοιοι παιχτες


σε ενδεχομενο λοκ αουτ ομως δεν μπορεις να το αποκλειεις. ιδιως οταν προκειται για παικτη με ευρωπαικη εμπειρια
tzagasdog
σαφως αλλα αναμενουμε το λοκ ουτ.
berry
QUOTE(tzagasdog @ Mar 26 2011, 18:31 ) *
σαφως αλλα αναμενουμε το λοκ ουτ.


νταξ ναι γι αυτο και η δευτερη ερωτηση αναγεται οπως προειπα σε σφαιρες επιστημονικης φαντασιας

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΝΒΑερς 1

ποιος το ψηφισε και γιατι ? shot.gif
berry
περσι ειχα βρει ενα σαιτ που ειχε στατιστικα παικτων και τι εχουν βγαλει (χρηματα) μεχρι τωρα στην καριερα τους.

θυμαται κανεις ποιο ηταν ?
berry
νταξ το βρηκα

http://www.basketball-reference.com/players/j/jianlyi01.html


επισης μια λιστα με την κατασταση των free agents και τις ετησιες απολαβες τους μπορειτε να δειτε εδω

http://www.hoopsworld.com/Story.asp?story_id=18192

T.W.Is.M.
Στογιακοβιτς(Σερβος μεν, αλλα ειναι ο μονος που συμπαθω)
Κιριλενκο(χωρις αναγκη για σχολια πιστευω)
Σονγκαιλα(αν και εξαφανισμενος, γιατι καθε ομαδα χρειαζεται το Λιθουανο της! smiley.gif )
Τζαμαλ Κροφορντ(ειναι σαν την Amstel, γιατι ετσι μας αρεσει)

Μεχρι και πιωμενος κραταω την ψυχραιμια μου και παιρνω οτι θα εκανε τη διαφορα απο μονο του: Ντιρκ, Μανου, Σκολα + Κουφο επειδη δεν πιανει θεση ξενου.
berry
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 27 2011, 21:19 ) *
Σονγκαιλα(αν και εξαφανισμενος, γιατι καθε ομαδα χρειαζεται το Λιθουανο της! smiley.gif )

καλα φετος οντως δεν εχει εμφανιστει σχεδον καθολου . καιρος ειναι να ερθει προς ευρωπας

δεν παιζει τιποτα με τραυματισμο ε ?
berry
επισης και ο azubuike ακομα τραυματιας ?

αρχιζω την παρουσιαση των ελευθερων

http://www.basketball-reference.com/players/j/jianlyi01.html

http://www.draftexpress.com/profile/Yi-Jianlian-44/

berry
χρειαζεται να φτιαξει επειγοντως η διαθεση μου μετα το χτεσινο , οποτε προχωρω στην παρουσιαση 2 παικτων που θα κυριαρχισουν στην μεταγραφολογια απο οτι φαινεται

νο κομεντ που λεει και ο TWIsM

http://www.basketball-reference.com/players/k/kirilan01.html

http://www.draftexpress.com/profile/Andrei-Kirilenko-3171/





παρτε και Nenad Krstic με soundtrack Helloween 56.gif


http://www.draftexpress.com/profile/Nenad-Krstic-3221/

http://www.basketball-reference.com/players/k/krstine01.html




kseplenhs
αν ο ερχομός του κρστιτς σημαίνει και παράλληλα απάλλαξη απο τον γίγαντα του καρδιστάν τότε βλέπω να τον λατρεύω πριν καν πατήσει παρκέ

κιριλένκο τώρα...τι να πούμε

αλλά πως θα πάμε ξαφνικά απο τους 7-8 που έχουμε να κάνουν τους φόργουορντ στον ένα κιριλένκο?Παίζει θέμα να βάλουμε τσιπάκι στον εγκέφαλο του ντούντα έτσι?
Zephyr
Έδωσα έμφαση στα μπράτσα και στο σουτ (με ολίγο ρεαλισμό) στο "3" και ψήφισα Michael Pietrus (ο δικός μας Σάτο με άρωμα ΝΒΑ) και Josh Howard (αυτόν τον έβαλα γιατί τα έσπαγε στο ΝΒΑ live πριν 2-3 χρόνια icon_drunk.gif ).
Στο "4-5" το σκέφτηκα και λίγο εμπορικά και ψήφισα Κινέζο. Να μην έχει γύρω στα 5.000-6.000 πρωτοξάδερφα ο Jianlian? Χώρια οι συμμαθητές του! Άνετα θα βγει το μισό μπάτζετ από τις φανέλες που θα πουληθούν smiley.gif
colonel gomelsky
QUOTE(kseplenhs @ Mar 30 2011, 19:34 ) *
αν ο ερχομός του κρστιτς σημαίνει και παράλληλα απάλλαξη απο τον γίγαντα του καρδιστάν τότε βλέπω να τον λατρεύω πριν καν πατήσει παρκέ

κιριλένκο τώρα...τι να πούμε

αλλά πως θα πάμε ξαφνικά απο τους 7-8 που έχουμε να κάνουν τους φόργουορντ στον ένα κιριλένκο?Παίζει θέμα να βάλουμε τσιπάκι στον εγκέφαλο του ντούντα έτσι?


Με τον Ντούντα συμπέσανε στην ΤΣΣΚΑ ή την είχε ήδη κάνει για ΝΒΑ ο ΑΚ47?

QUOTE(Zephyr @ Mar 30 2011, 20:00 ) *
Έδωσα έμφαση στα μπράτσα και στο σουτ (με ολίγο ρεαλισμό) στο "3" και ψήφισα Michael Pietrus (ο δικός μας Σάτο με άρωμα ΝΒΑ)


Ποτέ δεν έχω καταλάβει γιατί αυτός ο παίχτης θεωρείται καλός.
Zephyr
QUOTE(colonel gomelsky @ Mar 30 2011, 19:37 ) *
Ποτέ δεν έχω καταλάβει γιατί αυτός ο παίχτης θεωρείται καλός.


Καταρχάς αυτή την στιγμή έχουμε Κέσελ και Παπανικολάου στο "3", θες κ άλλο επιχείρημα?
Είναι παίχτης για τον Ντούντα, πολυεργαλείο της οικοδομής κ αυτός, άμυνα, μούσκουλα, ήπιος χαρακτήρας + σουτ από το 3ποντο, κάτι που μας λείπει. Συγκριτικά είναι παίχτης τύπου Σάτο, ίσως και καλύτερος. Ε, δεν είναι και κανένας πανάκριβος, τον θεωρώ προσιτό στόχο.
colonel gomelsky
QUOTE(Zephyr @ Mar 30 2011, 21:03 ) *
Καταρχάς αυτή την στιγμή έχουμε Κέσελ και Παπανικολάου στο "3", θες κ άλλο επιχείρημα?
Είναι παίχτης για τον Ντούντα, πολυεργαλείο της οικοδομής κ αυτός, άμυνα, μούσκουλα, ήπιος χαρακτήρας + σουτ από το 3ποντο, κάτι που μας λείπει. Συγκριτικά είναι παίχτης τύπου Σάτο, ίσως και καλύτερος. Ε, δεν είναι και κανένας πανάκριβος, τον θεωρώ προσιτό στόχο.


Όχι, εννοούσα ότι θεωρείται καλός ακόμα και στο ΝΒΑ. Αυτό μου κάνει εντύπωση! Δεν του το χω, αλλά έχω τις επιφυλάξεις μου. Δεν είναι πανάκριβος; Τι συμβόλαιο έχει στο ΝΒΑ;

Άσχετο (όχι για Πιετρούς): Στα ονόματα που ποστάρετε παίρνετε υπόψιν σας τον Ντούντα στον παγκο?

YG. Το βρήκα: $5,300,000. Δεν τα λες και λίγα. Γυρω στα 2εκ ευρώ καθαρά. Να μην θέλει 2,5-3 για να έρθει;
Zephyr
QUOTE(colonel gomelsky @ Mar 30 2011, 20:48 ) *
Όχι, εννοούσα ότι θεωρείται καλός ακόμα και στο ΝΒΑ. Αυτό μου κάνει εντύπωση! Δεν του το χω, αλλά έχω τις επιφυλάξεις μου. Δεν είναι πανάκριβος; Τι συμβόλαιο έχει στο ΝΒΑ;

Άσχετο (όχι για Πιετρούς): Στα ονόματα που ποστάρετε παίρνετε υπόψιν σας τον Ντούντα στον παγκο?

YG. Το βρήκα: $5,300,000. Δεν τα λες και λίγα. Γυρω στα 2εκ ευρώ καθαρά. Να μην θέλει 2,5-3 για να έρθει;


Όταν λέω ότι δεν είναι πανάκριβος, το λέω συγκριτικά με Κιριλένκο και ΣΙΑ. Κατά τα άλλα, μια χαρά ηλικία έχει (γύρω στα 29-30) αλλά περιθώρια εξέλιξης δεν έχει, ούτε πρόκειται να παίξει 5αδατος στο ΝΒΑ. Αν τελικά γίνει το lock out δεν τον χαλάει να ρίξει λίγο το κασέ του και να έρθει Ευρώπη, όπου τα αθλητικά του προσόντα και το σουτ που διαθέτει τον κάνουν 5αδάτο σχεδόν σε κάθε ομάδα.
Κυρίως στέκομαι σε αυτόν γιατί είναι παίχτης για τον Ντούντα, προσιτός και σταθερή αξία.

ΥΓ. Δυστυχώς για ακόμα ένα καλοκαίρι η επιστοφή του μέγα Κιντέλ θα είναι όνειρο θερινής νυκτός sad.gif
colonel gomelsky
QUOTE(Zephyr @ Mar 31 2011, 10:51 ) *
ΥΓ. Δυστυχώς για ακόμα ένα καλοκαίρι η επιστοφή του μέγα Κιντέλ θα είναι όνειρο θερινής νυκτός sad.gif


Mην είσαι τόσο κάθετος. ΑΝ αποτύχει ο ΟΣΦΠ αυτό θα οφείλεται σε μεγάλο βαθμό στα 3αρια του (δική μου εκτίμηση). Σε τέτοια περίπτωση η επιστροφή Κίντελ θα ήταν σωτήρια.
kseplenhs
τα 'παμε ρε σείς...

5αρι κρστιτς,4αρι κιριλένκο και στο 3 μένουμε ως έχουμε.Θα κάνει ειδικό πρόγραμμα το καλοκαίρι ο κέσελ και θα αποκτήσει πυραυλοκίνητο πρώτο βήμα,σταυρωτή στα επίπεδα του αίβερσον και μπράτσα λεμπρόν τζέιμς

berry
QUOTE(kseplenhs @ Mar 31 2011, 13:31 ) *
τα 'παμε ρε σείς...

5αρι κρστιτς,4αρι κιριλένκο και στο 3 μένουμε ως έχουμε.Θα κάνει ειδικό πρόγραμμα το καλοκαίρι ο κέσελ και θα αποκτήσει πυραυλοκίνητο πρώτο βήμα,σταυρωτή στα επίπεδα του αίβερσον και μπράτσα λεμπρόν τζέιμς


μωρε ας τους παρουμε αυτους και ας μεινουμε και ετσι στο 3

και συνεχιζουμε την παρουσιαση μας με καποιον λιγοτερο γνωστο

http://www.draftexpress.com/profile/Reggie-Williams-1232/

http://www.basketball-reference.com/players/w/willire02.html

berry
για δειτε κατι ασχετοσχετικο

QUOTE
Το λοκ άουτ ανησυχεί τον Γκόρτατ

Ο Πολωνός σέντερ των Φίνιξ Σανς, Μάρτσιν Γκόρτατ είναι ανήσυχος για τη συμμετοχή του στο προσεχές Ευρωμπάσκετ. «Εάν γίνει λοκ άουτ στο ΝΒΑ, είναι πιθανό να υπάρξουν προβλήματα με την ασφάλειά μου. Πράγμα που μπορεί να σταθεί εμπόδιο για την παρουσία μου στο Ευρωμπάσκετ. Το σίγουρο είναι ότι θέλω εγώ να βοηθήσω την Πολωνία. Έχω την υποχρέωση άλλωστε ως ο μοναδικός εκπρόσωπος της χώρας στο ΝΒΑ» ήταν τα λόγια του Γκόρτατ.


Basket Net

με λιγα λογια ακομα και να γινει λοκαουτ , ισως καποιοι να το σκεφτουν να παιξουν αλλου λογω μη καλυψης απο τις ασφαλειες τους
berry
ελα ρε Ντουντα ... ψησου μωρε sad-smiley-009.gif

παρτον σε λεω . ειναι καλο παιδι , ταιριαζει στο στυλ σου,καλος αμυντικος .δεν ειναι βεντετος . εργατικος , κολλαει στο ευρωπαικο μπασκετ .

δεν ειναι πολυ ακριβος ...6.gif

ελα ρε Ντουντα ...ψησου ρε συ πληζ . 42.gif δεν θα αντεξω αλλους χερστον λεμε ! sad-smiley-009.gif

http://www.basketball-reference.com/players/b/barnema02.html

http://www.draftexpress.com/profile/Matt-Barnes-1592/



ΓΙΑΤΙ ΞΗΓΙΕΣΑΙ ΕΤΣΙ ΡΕ ΝΤΟΥΝΤΑΑΑΑΑΑ ! ΑΧ ΝΤΟΥΝΤΑ ! ΑΧ ΝΤΟΥΝΤΑ ΝΤΟΥΝΤΑ sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif
Flash
QUOTE
ελα ρε Ντουντα ... ψησου μωρε sad-smiley-009.gif

παρτον σε λεω . ειναι καλο παιδι , ταιριαζει στο στυλ σου,καλος αμυντικος .δεν ειναι βεντετος . εργατικος , κολλαει στο ευρωπαικο μπασκετ .

δεν ειναι πολυ ακριβος ...6.gif

ελα ρε Ντουντα ...ψησου ρε συ πληζ . 42.gif δεν θα αντεξω αλλους χερστον λεμε !


laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Πολύ καλή επιλογή ο Ματ και φθηνός και σε ηλικία που δε θα τον χαλάσει καθόλου να έρθει Ευρώπη μεριά. Αν όμως το LA του κάνει πρόταση ανανέωσης θα την απορρίψει; (εκτος κι αν η οικονομική διαφορά της πρότασης του ΟΣΦΠ είναι πχ διπλάσια)
berry
QUOTE(Flash @ Apr 1 2011, 17:51 ) *
(εκτος κι αν η οικονομική διαφορά της πρότασης του ΟΣΦΠ είναι πχ διπλάσια)


ε μονο για τετοιες περιπτωσεις μιλαμε
Zephyr
O Barnes είναι ότι ακριβώς χρειαζόμαστε αλλά πολύ φοβάμαι ότι ο Ντούντα θα κολλήσει στα tatto και στο εν γένει gangsta look...
Και στο φινάλε αντί αυτού γιατί να μην πας για τον legen....wait for it...daryyyy KINDEL WOODS banana.gif banana.gif banana.gif
(ότι θυμάμαι χαίρομαι)
berry
o Q εκτος της κακης μπαφοιστοριας του, εχει και το ντισαβανταζ οτι φετος δεν εχει παιξει σχεδον καθολου

http://www.eurobasket.com/player.asp?Cntry...;PlayerID=49047

tzagasdog
φοβερο 4αρι ο Καρλ αλλα δεν ερχεται παρα ειναι χρησιμος στην απο εκει πλευρα, και με 3 μυρια μισθο δυσκολα τον δελεαζεις.
berry
QUOTE(tzagasdog @ Apr 2 2011, 13:27 ) *
φοβερο 4αρι ο Καρλ αλλα δεν ερχεται παρα ειναι χρησιμος στην απο εκει πλευρα, και με 3 μυρια μισθο δυσκολα τον δελεαζεις.


αν του δωσεις τα λεφτα του παπαλουκα ?
GK_23
QUOTE(berry @ Mar 31 2011, 18:53 ) *
για δειτε κατι ασχετοσχετικο

Basket Net

με λιγα λογια ακομα και να γινει λοκαουτ , ισως καποιοι να το σκεφτουν να παιξουν αλλου λογω μη καλυψης απο τις ασφαλειες τους

Γύρω από αυτό το θέμα υπάρχει μεγάλη συζήτηση στις ΗΠΑ...
Δηλαδή, μπορούν παίκτες με συμβόλαιο στο ΝΒΑ να αγωνιστούν στην Ευρώπη στην περίοδο του λοκ άουτ;
Ο ίδιος ο Στερν δήλωσε ξεκάθαρα πως μπορούν...
Από τη στιγμή που το λοκ άουτ σημαίνει παύση πληρωμών, το NBA δεν μπορεί να απαγορεύσει στους παίκτες να εργαστούν αλλού.
Πέρα βέβαια από το θέμα της ασφάλειας που αναφέρει ο Γκόρτατ, υπάρχει και ένα άλλο ζήτημα...
Σε περίπτωση λήξης του λοκ άουτ, παίκτες με συμβόλαια που ενδεχομένως έχουν έρθει να αγωνιστούν στην Ευρώπη, θα πρέπει να επιστρέψουν στις ΗΠΑ και να ενταχθούν στις ομάδες τους. Με βάση λοιπόν αυτό, θεωρώ μάλλον απίθανο να δούμε παίκτες από τη συγκεκριμένη κατηγορία στην Ευρώπη το καλοκαίρι. Ποια ομάδα που κάνει πρωταθλητισμό θα υπογράψει έναν παίκτη με κίνδυνο να τον χάσει μέσα στη σεζόν;

Από τη λίστα των free agents ψήφισα τον Krstic τον οποίο πιστεύω πως θα τον "χτυπήσει" ο Ολυμπιακός...
Και ψήφισα και τον Williams...

QUOTE(berry @ Mar 31 2011, 14:58 ) *
μωρε ας τους παρουμε αυτους και ας μεινουμε και ετσι στο 3

και συνεχιζουμε την παρουσιαση μας με καποιον λιγοτερο γνωστο

http://www.draftexpress.com/profile/Reggie-Williams-1232/

http://www.basketball-reference.com/players/w/willire02.html



Αυτός είναι περίπτωση "λαβράκι"...
Φοβερός σκόρερ και σουτέρ, πολύ καλός πασέρ, μόνο και μόνο που κατάφερε ως undrafted να βρει συμβόλαιο στο NBA λέει πολλά...
10,5 πόντους μέσο όρο στο NBA με 40% στα τρίποντα, σε δύο σεζόν...
Δύο συνεχόμενες φορές πρώτος σκόρερ στο κολεγιακό πρωτάθλημα (2007,2008)...
Με ύψος 1.98 μ. και με μακριά χέρια στην Ευρώπη θα μπορούσε να σταθεί και ως SG αλλά και ως SF...
Ο μισθός του είναι μόλις 762,195$... Οπότε με κάνα μύριο ευρώ θα το σκεφτόταν σοβαρά να έρθει στην Ευρώπη...

Τον έχω στο μυαλό μου εδώ και καιρό berry αυτόν... rolleyes.gif
berry
QUOTE(sixama23 @ Apr 2 2011, 13:56 ) *
Τον έχω στο μυαλό μου εδώ και καιρό berry αυτόν... rolleyes.gif


σε παω

εννοειται ποσταρε και συ και οποιος αλλος γουσταρει βιντεακια , στατιστικα κλπ απο οποιον free agent σας αρεσει


QUOTE(sixama23 @ Apr 2 2011, 13:56 ) *
Σε περίπτωση λήξης του λοκ άουτ, παίκτες με συμβόλαια που ενδεχομένως έχουν έρθει να αγωνιστούν στην Ευρώπη, θα πρέπει να επιστρέψουν στις ΗΠΑ και να ενταχθούν στις ομάδες τους. Με βάση λοιπόν αυτό, θεωρώ μάλλον απίθανο να δούμε παίκτες από τη συγκεκριμένη κατηγορία στην Ευρώπη το καλοκαίρι. Ποια ομάδα που κάνει πρωταθλητισμό θα υπογράψει έναν παίκτη με κίνδυνο να τον χάσει μέσα στη σεζόν;


συμφωνω απολυτα . και εγω το θεωρω πολυ δυσκολο να ερθει καποιος μη free agent προς ευρωπη ακομα και σε περιπτωση λοκ αουτ

εκτος αν καποιες ομαδες την δουν καθαρα εμπορικα εστω και για λιγους μηνες και καποιοι παικτες ιδιως σχετικα προχωρημενης ηλικιας δεν θελουν να ρισκαρουν να μεινουν εκτος αγωνιστικης δρασης για μεγαλο διαστημα ,οπως εχει δηλωσει και αναλογως ο Ντιρκ
GK_23
QUOTE(berry @ Apr 2 2011, 14:37 ) *
σε παω

εννοειται ποσταρε και συ και οποιος αλλος γουσταρει βιντεακια , στατιστικα κλπ απο οποιον free agent σας αρεσει

Πάρε και έναν Chris Wilcox για να γουστάρεις... 56.gif
Τέρας δύναμης και αθλητικότητας, στην Ευρώπη θα "κατάπινε" πολλούς σέντερς...
Πολύ καλός στο πικ εν ρολ παιχνίδι, θα έκανε "παπάδες" με γκαρντ σαν τον Σπανούλη και τον Τεόντοσιτς...
Είχε υπάρξει συμπαίκτης με τον Γλυνιαδάκη στους Σόνικς ενώ το 2002 κατέκτησε το κολεγιακό πρωτάθλημα με το Μέριλαντ έχοντας ως συμπαίκτη τον Ντρου Νίκολας...
Είναι πάρα πολλά όμως τα 3 εκατ. δολάρια που παίρνει ως μισθό... sad.gif


Anubis
2 ερωτησεις ολιγον off-topic :
1) Ο Νέναντ μένει free agent το καλοκαιρι η η Βοστωνη διατηρει κάποιο δικαίωμα ανανέωσης κλπ..?
2) Το περιφημο λοκ-ουτ είναι για μία χρονιά η για κάποιους μήνες?
GK_23
QUOTE(Anubis @ Apr 2 2011, 14:59 ) *
2 ερωτησεις ολιγον off-topic :
1) Ο Νέναντ μένει free agent το καλοκαιρι η η Βοστωνη διατηρει κάποιο δικαίωμα ανανέωσης κλπ..?
2) Το περιφημο λοκ-ουτ είναι για μία χρονιά η για κάποιους μήνες?

Ο Νέναντ είναι unrestricted free agent το καλοκαίρι.
Από 1η Ιουλίου είναι ελεύθερος να υπογράψει όπου θέλει...

Το λοκ άουτ ξεκινάει ταυτόχρονα με την λήξη της τωρινής σύμβασης εργασίας μεταξύ παικτών-ιδιοκτητών, δηλαδή στις 1η Ιουλίου 2011. Θα λήξει αμέσως μόλις υπογραφεί η νέα σύμβαση εργασίας. Θεωρητικά δηλαδή μπορεί να διαρκέσει από μια ώρα έως ...για πάντα rolleyes.gif

Με τα δεδομένα που υπάρχουν μέχρι στιγμής στις συζητήσεις των ένωσης παικτών με τους ιδιοκτήτες, είναι πιθανό το λοκ άουτ να διαρκέσει αρκετά και όταν λέω αρκετά εννοώ 5-6 μήνες. Παίκτες όπως ο Κρστιτς, που τα συμβόλαιά τους λήγουν στις 30/06/2011, θα βρίσκονται σε καθεστώς ομηρίας ουσιαστικά αφού από την 01/07/11 που θα αρχίσει το λοκ άουτ, δεν θα μπορούν να υπογράψουν σε καμία ομάδα του ΝΒΑ...

@ berry

Κάτι που έχεις παραβλέψει στο poll είναι οι παίκτες που θα επιλεγούν στο φετινό draft...
Ούτε αυτοί θα έχουν την δυνατότητα να υπογράψουν συμβόλαια στο NBA, οπότε είναι πιθανό κάποιοι από αυτούς να την ψάξουν για Ευρώπη...
Πως σου φαίνεται ο κύριος που έχω στο avatar μου;

berry
τι ειναι τουτος ρε ?! δεν πολυπαρακολουθω NCAA οποτε δεν θα λεγα οτι κατεω τι παιζει εκει

http://www.draftexpress.com/profile/Jimmer-Fredette-5810/

το θεμα ειναι χωραει αλλος ενας πρωτοκλασατος PG ?

τον γουιλκοξ τον ηθελα απο περυσι . τερας !
GK_23
QUOTE(berry @ Apr 2 2011, 15:28 ) *
τι ειναι τουτος ρε ?! δεν πολυπαρακολουθω NCAA οποτε δεν θα λεγα οτι κατεω τι παιζει εκει

http://www.draftexpress.com/profile/Jimmer-Fredette-5810/

το θεμα ειναι χωραει αλλος ενας πρωτοκλασατος PG ?

Σίγουρα ο συγκεκριμένος δεν χωράει, όπως είναι τώρα δομημένη η ομάδα...
Πάντως στο φετινό draft υπάρχουν 5-6 παίκτες που μπορούν να σταθούν σε ομάδα Ευρωλίγκας και θα ήθελα να τους δω στην Ευρώπη σε περίπτωση lock out...

Καλή περίπτωση είναι επίσης και ο Γιάνλιαν Γι, ο Κινέζος, τον οποίο μνημονεύει διαρκώς ο bullet...
Επίσης καλή περίπτωση είναι και ο Σουηδός των Πίστονς ο Γερέμπκο...
Έχει και ευρωπαϊκή εμπειρία καθώς αγωνίστηκε στο ιταλικό πρωτάθλημα, στην Μπιέλα.
Πριν 2 καλοκαίρια τον είχε τσεκάρει ο Ιτούδης στο summer league και θυμάμαι πως είχε εκφραστεί με τα καλύτερα λόγια.
Πράγματι στο στυλ του ΠΑΟ, ο Σουηδός ως 4άρι θα ταίριαζε άψογα...
Δυστυχώς όμως είχε σοβαρό τραυματισμό τον περασμένο Οκτώβριο και έκτοτε δεν έχει ξαναπατήσει παρκέ... sad.gif

Τι βλέπουν τα ματάκια μου;;; blink.gif
Δύο ψήφοι στον Άνταμ Μόρισον;
Λαμάρ, σε ποιον έκανες προπαγάνδα; rolleyes.gif
berry
QUOTE(sixama23 @ Apr 2 2011, 19:56 ) *
Τι βλέπουν τα ματάκια μου;;; blink.gif
Δύο ψήφοι στον Άνταμ Μόρισον;
Λαμάρ, σε ποιον έκανες προπαγάνδα; rolleyes.gif


αν θυμαμαι καλα απο περυσι δηλωνε φαν και ο ρανκιν

απο την στιγμη που ξουρισε το μουστακι και κουρευτηκε δεν τον θελω

παμε και εναν Jerebko λοιπον , γιατι εεσειειεις το ζητησατε ! 69.gif

http://www.draftexpress.com/profile/Jonas-Jerebko-1403/

http://www.basketball-reference.com/players/j/jerebjo01.html

duncan21
Καταρχην ειμαι σιγουρος οτι ο Κρστιτς θα παιζει του χρονου στον Οσφπ.Τα παντα ειναι υπερ μας ωστε να γινει αυτη η σπουδαια μεταγραφη και δε βλεπω το λογο να μη γινει.Απο 'κει και περα θα θελα να δω στον Οσφπ τον κυριο:

Josh McRoberts:Πολυ ταλαντουχος παικτης,Φοβερος αθλητης(μαλλον ο πιο αθλητικος λευκος του nba),πολυ καλος ριμπαουντερ,με καλο σουτ απο μεση και μακρινη αποσταση,πασαρει εξαιρετικα,βαζει τη μπαλα καλα στο παρκε και ειναι αρκετα καλος στην αμυνα.Moνο του μειονεκτημα οτι δεν εχει καθολου post παιχνιδι(λες και ποσταρει κανενα 4αρι στην Ευρωπη εκτος βεβαια απ' το Λουκα icon_drunk.gif ) και ειναι λιγακι soft(εδω δε θα 'χει προβλημα).



υ.γ Ο Ρετζι Ουιλιαμς ειναι ακριβως αυτο που λειπει απο τη περιφερεια... wink.gif
Zephyr
Ιδού ο μάγκας που θα ρίξει τον Νίκολας από τη θέση του καλύτερου σουτέρ +αθλητικά προσόντα εφάμιλλα Τσίλι+ καλή ηλικία και (θεωρητικά) λογικές οικονομικές απαιτήσεις:




ΥΓ. Για Jerebko, Mc Roberts: Αν ο ψηλός που έρθει (ΑΝ έρθει) δεν είναι μαύρος με hardcore look, να τον βλέπουν και να σκιάζονται, δεν κάνεις τίποτα.
berry
QUOTE(Zephyr @ Apr 4 2011, 19:50 ) *
Ιδού ο μάγκας που θα ρίξει τον Νίκολας από τη θέση του καλύτερου σουτέρ +αθλητικά προσόντα εφάμιλλα Τσίλι+ καλή ηλικία και (θεωρητικά) λογικές οικονομικές απαιτήσεις:


ωραιο παικτακι αλλα επετρεψε μου να αμφιβαλλω για το τελευταιο ...

http://www.basketball-reference.com/players/w/webstma02.html

ρε τον μακντακστανλειροπμερτς που πηδαει ναουμ ρε sixama !
δεν γινεται να παρουμε εναν αλλον απο pacers που απο οτι λενε δεν θα βρει τοσο ακριβο συμβολαιο φετος ? (και παλι απιθανο ειναι αλλα κουβεντα να γινεται)

2 απο τις πιωμενες μου επιλογες λοιπον icon_drunk.gif

http://www.basketball-reference.com/players/d/dunlemi02.html



http://www.basketball-reference.com/players/m/mcgratr01.html

berry
καλημερα σας

ο επομενος παικτης μας ειναι καλος στις χειρονομιες

http://www.basketball-reference.com/players/s/stevede01.html

http://www.draftexpress.com/profile/Deshawn-Stevenson-4477/



Zephyr
QUOTE(berry @ Apr 7 2011, 08:54 ) *
καλημερα σας

ο επομενος παικτης μας ειναι καλος στις χειρονομιες

http://www.basketball-reference.com/players/s/stevede01.html

http://www.draftexpress.com/profile/Deshawn-Stevenson-4477/



Καλά αυτόν ειδικά θα τον λατρέψει ο Ντούντα !!! kill.gif

ΥΓ. ΤΡΕΙΣΙ ΜΑΓΚΡΕΙΝΤΙ ΟΕ ΟΕ ΟΕ (έτσι θα φωνάζει ο κόσμος στο αεροδρόμιο) icon_drunk.gif
berry
QUOTE(Zephyr @ Apr 7 2011, 10:55 ) *
ΥΓ. ΤΡΕΙΣΙ ΜΑΓΚΡΕΙΝΤΙ ΟΕ ΟΕ ΟΕ (έτσι θα φωνάζει ο κόσμος στο αεροδρόμιο) icon_drunk.gif


ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ !!! wos_sport5.gif Καβαλα στ'αλογο ! Στ'αλογα στ'αλογα Ομερ Βρυωωωωνηηη ... huh.gif wacko.gif

παμε να δουμε και την προταση του θειου bullet (που ειναι οντως πολυ καλη περιφτωση)

"The ultimate role player who is capable of doing a little bit of everything"

που λεει και το draftexpress

http://www.basketball-reference.com/players/b/battish01.html

http://www.draftexpress.com/profile/Shane-Battier-1619/

vastravoud
Καταλαβαίνετε βέβαια ότι για να έρθει τούτος στον Ολυμπιακό απαιτείται τρελή υπέρβαση - και με τη νέα εφορία τα πράγματα ζορίζουν πολύ περισσότερο....
berry
QUOTE(vastravoud @ Apr 9 2011, 14:07 ) *
Καταλαβαίνετε βέβαια ότι για να έρθει τούτος στον Ολυμπιακό απαιτείται τρελή υπέρβαση - και με τη νέα εφορία τα πράγματα ζορίζουν πολύ περισσότερο....



2010-11 Philadelphia 76ers NBA $1,352,181 το φετινο του συμβολαιο

αν εχει διαθεση να ερθει προς ευρωπη με 2 μυρια γιουρος ερχεται ανετα

ασε που παιζει μονο 10 λεπτα μ.ο με 2,6 ποντους ανα παιχνιδι...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.