Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το αγχος με εχει στασιμοποιησει, χρειαζομαι συμβουλες
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
LJ 23
Καλησπερα, ειμαι 95αρης , αγωνιζομαι σε ομαδα Α κατηγοριας, και συγκεκριμενα Α ΕΣΚΑΝΑ στο παιδικο, και πριν λιγους μηνες πηρα τη μεταγραφη . Ενω συγκρητικα με τους συμπαικτες μου υπερτερω μακραν σε αθλητικα προσοντα και εχω και καλη τεχνικη ως 3αρι που παιζω, ο προπονητης μου ειναι πολυ νευρικος και δεν με εμπιστευεται και σε καθε ενεργεια που παω να κανω στους αγωνες συνεχεια μου φωναζει . Και αυτη η κατασταση με εχει στασιμοποιησει εδω και 2-3 μηνες.

Η οποιαδηποτε συμβουλη θα ηταν χρησιμη

Ευχαριστω rolleyes.gif
Detsikas
Γιατί δεν του μιλάς? Να του το πείς αυτό.. είναι η πιο σωστή λύση για μένα.

Από τι έχω ακούσει έχουνε χαθεί πολλά ταλέντα για αυτόν τον λόγο... πάντως να ξέρεις, το basket έτσι είναι.. για 20-30 λεπτά που θα παίξεις θα πρέπει να είσαι λίγο τσίτα ;d
playmaker raketas
Μίλα του κι αν συνεχίσει στο ίδιο μοτίβο, σήκω και φύγε από την ομάδα. Μόνο κακό θα σου κάνει η όλη κατάσταση. Είναι στο χαρακτήρα του καθενός το αν θα του κάνουν καλό οι φωνές. Από αυτά που είπες, εσένα μόνο κακό μπορεί να σου κάνει ο συγκεκριμένος άνθρωπος και τρόπος δουλειάς.

Επίσης ένας γερός τσακωμός μαζί του, ίσως τον κάνει να σε εκτιμήσει περισσότερο.

Το καλύτερο θα ήταν βέβαια να προσπαθήσεις να μην σε επηρεάζει, άλλα για να ζητάς συμβουλές σε δημόσιο φόρουμ το βρίσκω λίγο δύσκολο...
Andre_Iguodala
Εγω δεν εχω παιξει μπασκετ αλλα εχω παιξει ποδοσφαιρο σε ομαδα και η συμβουλη μου ειναι η εξης


Γραψε στα @@ σου τον προπονητη σου(σορρυ κι ολας).Συνηθως ειναι ενας ανθρωπος ο οποιος απετυχε οικτρα στο μπασκετ η που ισως δεν εχει ιδεα τι σχημα εχει η μπαλα(στο ποδοσφαιρο συνηθως ισχυε το πρωτο).Θα κανεις τις προπονησεις σου και θα δουλευεις οσο μπορεις μονος σου.


Απο την αλλη επειδη και ο ιδιος βλεπει αυτο που βλεπεις εσυ οτι δηλαδη εχεις ταλεντο κτλ μπορει να σου φωναζει για να γινεις καλυτερος.Ειναι μια τεχνικη που σε αλλους πετυχαινει γιατι τους πεισμωνει και σε αλλους αποτυγχανει.Μπορεις να τον ρωτησεις και αμα ισχυει το δευτερο πες του οτι σε μενα δεν πιανει
zorba
Προσπάθησε να αποδείξεις στις προπονήσεις ότι οι κινήσεις σου είναι αποτελεσματικές και θα δεις ότι θα σε εμπιστευτεί... Παράλληλα προσπάθησε να ακουλουθήσεις εν μέρει και τις οδηγίες που σου δίνει. Ίσως κι αυτός χρειάζεται τη δική σου εμπιστοσύνη...


Tapanic
Μην φοβασαι καθολου φιλε μου...αυτο το προβλημα το εχουν οι περισσοτεροι![οπως και εγω]το μονο που χρειαζεται ειναι σκληρη προπονηση και στο τελος ανταμειβεσαι!
επαθα λαστιχο
Aλλος ενας που εγινε μεγαλος παικτης και δεν καταδεχτηκε να μας γραψει ξανα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.