Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΔΙΚΑΣΤΗ ΓΙΑ ΜΠΟΥΣΕΡ-ΠΑΟ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
AKAH75
ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΑΝΔΑΛΟ shot.gif

ΟΣΟ ΚΑΛΗ ΠΑΙΧΤΡΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΣΜΕΙ ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΜΑΣ ΣΑΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ Η ΜΠΟΥΣΕΡ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ

ΜΕΤΑ ΑΝΑΡΩΤΙΩΜΑΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΡΑΞΕΙΣ ΒΙΑΣ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ
Tatubasketfan
Οι υπευθυνοι είδαν λογικά το βίντεο και κρίνανε...
diama13
Ποιοι υπευθυνοι?οι υπευθυνοι του πανιωνιου θες να πεις που με τα μεσα που εχουν και τους γνωστους βγαλανε λαδι την μπουσερ.... 68.gif
dolly12
re paidia poia einai i apofasi omws de mas eipate?
diama13
Στην Α1 γυναικων το λενε.....οτι μονο κεκλεισμενων θα ειναι το παιχνιδι με το σπορτιγκ και καμια τιμωρια για μπουσερ......
Tatubasketfan
blink.gif από πότε έγινε ο Πανιώνιος η ομάδα που έχει μέσα;;;; blink.gif
trefoil 13
QUOTE(dolly12 @ Apr 4 2007, 09:01 PM) *
re paidia poia einai i apofasi omws de mas eipate?

Ακριβώς αυτό λέμε. Ότι δηλαδή ΔΕΝ υπάρχει τιμωρία. blink.gif

Και μόνο το ότι η ενεργειά της στάθηκε αφορμή για να συμβούν όσα ακολούθησαν πιστεύω ότι αξίζει τιμωρία για παραδειγματισμό.
Αυτή η απόφαση δείχνει πως πλέον ο έλεγχος ξεφεύγει για κάποιους εντός των αγωνιστικών χώρων...
Μετά πως θα απαιτήσουν από μια Ελληνίδα παίκτρια να κρατήσει τα νεύρα της την ώρα του αγώνα, την στιγμή που μια πολυδιαφημισμένη ξένη φαίνεται σαν να κάνει ότι θέλει χωρίς να τιμωρείται;
sharky
εγω παντως εμαθα οτι η ενεργεια που τα προκαλεσε ολα,καθε αλλο παρα της Μπουσερ ηταν....οποιος καταλαβε,...καταλαβε
kolossos
Θα έμαθες κιόλας ότι η Μπούσερ έριξε και 1-2 μπουκέτα...
sharky
Και εσυ μπορει να τα εριχνες και ισως να μην αντεχες και οσο αντεξε η Μπουσερ.Να τα εριχνες πολυ νωριτερα.Απαραδεκτο να βαζουν καποια να χτυπαει παιχτριες τετοιου μεγεθους.Ειναι τιμη μας που ερχεται τετοια παιχτρια στην Ελλαδιτσα μας και θα επρεπε να την σεβονται λιγο περισσοτερο.Οχι να την φοβουνται αλλα και οχι να την χτυπανε απροκαλυπτα για να καταφερουν μια τιμωρια της.
Grissino
Ο δικαστής είδε το βίντεο παρουσία και των 2 σωματείων και αποφάσισε ότι δεν ήταν παρά μία άσχημη κλωτσοπατινάδα, μέρος της οποίας ήταν και τα δύο υποτιθέμενα μπουκέτα. Επίσης οι διαιτητές έπρεπε με τη μία να δώσουν φάουλ και τεχνικές ποινές και να μην τις αφήσουν να πλακώνονται ξαπλωμένες στο παρκέ.

Πάντως μου φαίνεται πολύ αστείο να ακούω για μέσα του Πανιωνίου από Παναθηναϊκούς...
dolly12
και επειδη ημουν στον αγωνα παρων trefoil αν ειδες δεν ξεκινησε απο την μπουσερ...

οποτε αν εμπαινε τιμωρια, που επρεπε να μπει κατα τη γνωμη μου, επρεπε να μπει και στις 2 και οχι να βγει η μια με ντισκαλιφιε και η αλλη να συνεχισει κανονικα τον αγωνα σαν να μην εριξε ποτε τιποτα....

και μη μου πεις δε προλαβε.... το ειχε κανει απο πριν πολλες φασεις πριν... δεν νομιζω οτι ειναι τυχαιο ολες οι παιτκριες του πανιωνιου να ειναι εκνευρισμενες μαζι της.....

δεν εχω τιποτα με την κοπελα ουτε το θετω κατα της
απλα εκεινη την ωρα επρεπε και οι 2 να βγουν με ντισκαλιφιε και να παρουνε και οι 2 απο μια τεψνικη ποινη
απο τη στιγμη που δεν εγινε αυτο μην περιμενει κανενας τιμωριες αλλου ειδους.

υ.γ. η μπουσερ αν και η θεα μου στο μπασκετ επρεπε να τιμωρηθει δε διαφωνω γιατι ηταν αντιεπαγγελματικο αλλα οχι μονη της....
kolossos
Ποια ήταν η πρόκληση; Το δυνατό παιχνίδι;
katharoaimo
να πω κι εγω την ταπεινη μου αποψη?ημουν στο παιχνιδι και καθομουν ακριβως μπροστα στη φαση.να ξεκαθαρισω οτι δεν εχω καμια σχεση με πανιωνιο ή παναθηναικο και θα μιλησω αντικειμενικα.ο παναθηναικος επαιζε δυνατα αλλα σε μπασκετικα ορια.προσπαθουσε και δεν μπορουσε να αντιμετωπισει τον πανιωνιο ο οποιος κυριως με τα τριποντα της δελλη ηταν μονιμος μπροστα.αυτο τους εκνευριζε και τους αγχωνε γιατι ηθελαν τη νικη απ'οτι καταλαβα.λογικο να τσαντιστει ο πανιωνιος με το δυνατο παιχνιδι του παναθηναικου.μεχρι εκει ομως.αυτο που εκανε η μπουσερ ηταν απαραδεκτο.δεν ακυρωνει το ποσο καλη παικτρια ειναι και οτι γενικως δεν δημιουργει προβληματα.αλλα ακομα κι αν θολωσε ηταν ξεκαθαρο οτι εσκασε δυο μπουκετα στην κοπελα και επρεπε να τιμωρηθει.ακομα πιο απαραδεκτος ο ενας διαιτητης ο οποιος ειδε ολη την φαση-τον ειδα- και το μονο που εκανε ηταν να εξαφανιστει με τον συναδελφο του μολις μπουκαρε ο κοσμος μεσα.
και για να μην λεμε ολα τα αρνητικα,επειδη κανεις δεν το ανεφερε,η δελλη πηρε τη μπουσερ και την παιχτρια του παναθηναικου(σορυ δεν θυμαμαι πως τη λενε)και μεσολαβησε να λυθει η παρεξηγηση.δεν ξερω αν τελικα εγινε αλλα ηταν πολυ θετικο που προσπαθησε.και κατι αλλο...ο κοσμος του παναθηναικου,αυτοι που μπηκαν και εκαναν φασαρια πηραν μετα σκουπες και πανια και καθαριζαν το γηπεδο για να συνεχιστει ο αγωνας.νομιζω και αυτο μιλαει απο μονο του.
καλη συνεχεια σε ολους και καλη ανασταση!
katharoaimo
α συγνωμη.και δεν ηταν μπουκετα.ηταν αγκωνιες.ακομα χειροτερα...
womanplayer
απο την στιγμη ομως που τησ κρατηθηκε το δελτιο απο τουσ διαιτητες , επρεπε να τιμωρηθει! cool.gif
tissiaPa
ο πανιωνιος θα ειναι ο πρωταγωνιστης των επομενων 5-10 χρονων γιατι πλεον ειναι ισχυρος και εξωαγωνιστηκα.αμα ετρωγε 3-4 αγωνιστηκες η μπουσερ που θα ταν το λογικο,μαλλον θα χανε τα υπολοιπα παιχνιδια ο πανιωνιος και καλλιστα θα μπορουσε να χαθει το πρωταθλημα.σεναριο επιστημονικης φαντασιας αλλα δεν απεχει απ' την πραγματικοτητα,ειναι μια ομαδα μονη της η κοπελα bball.gif wink.gif .....καλο πασχα
Tatubasketfan
QUOTE(tissiaPa @ Apr 5 2007, 09:20 PM) *
ο πανιωνιος θα ειναι ο πρωταγωνιστης των επομενων 5-10 χρονων γιατι πλεον ειναι ισχυρος και εξωαγωνιστηκα.αμα ετρωγε 3-4 αγωνιστηκες η μπουσερ που θα ταν το λογικο,μαλλον θα χανε τα υπολοιπα παιχνιδια ο πανιωνιος και καλλιστα θα μπορουσε να χαθει το πρωταθλημα.σεναριο επιστημονικης φαντασιας αλλα δεν απεχει απ' την πραγματικοτητα,ειναι μια ομαδα μονη της η κοπελα bball.gif wink.gif .....καλο πασχα


διαφωνώ...δεν είναι καθόλου μια ομάδα μόνη της κ ούτε επρόκειτο να χάσουν και τα τέσσερα παιχνίδια αν έλειπε. Γιατί πρώτον και κυριότερον αφού έφαγε το ντισκαλιφιέ η μπούσερ, ο πανιώνιος κατάφερε μια χαρά να σταθεί μέσα στο γήπεδο και χωρίς αυτήν και δεύτερον χρειάζονται μία νίκη αν δεν κάνω λάθος για να εξασφαλίσουν το πρωτάθλημα...οπότε....δεν νομίζω να μη μπορούσαν να νικήσουν τα Λιόσια ή την Πτολεμαΐδα
Tafos toy indoy
ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του υποστιριζοντας την ομαδα του εδω μεσα...
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ!

και η μπουσερ επρεπε να φαει 2-3 αγωνιστικες,και ο παο αλλες τοσες μιας και ειναι κ υποτροπος...

(μπορει να μαι παο αλλα εχω μαθει να λεω τα πραγματα με το ονομα τους)

QUOTE(Tatubasketfan @ Apr 6 2007, 12:52 PM) *
δεύτερον χρειάζονται μία νίκη αν δεν κάνω λάθος για να εξασφαλίσουν το πρωτάθλημα...οπότε....δεν νομίζω να μη μπορούσαν να νικήσουν τα Λιόσια ή την Πτολεμαΐδα



ε ναι γιατι η πτολεμαιδα ειναι και απο τις χειροτερες ομαδες του πρωταθληματος...ποιος την υπολογιζει...
ptolemaidaras
QUOTE(Tafos toy indoy @ Apr 9 2007, 09:59 AM) *
ε ναι γιατι η πτολεμαιδα ειναι και απο τις χειροτερες ομαδες του πρωταθληματος...ποιος την υπολογιζει...

Φανταζομαι οτι ειρωνευεσαι την tatubasketfan...
και φανταζομαι οτι η tatubasketfan δεν το εχει καταλαβει ακομα...
Aristofanis
Παιδιά χαλαρώστε μην αρχίζετε πάλι το θέμα με την Μπούσερ! Η πιο λογική απόφαση ήταν να τιμωρηθεί η Μπούσερ μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος (έστω κι αλλιώς 4 αγώνες έμειναν) και ο ΠΑΟ με 2 αγώνες χωρίς οπαδούς αλλά φαίνεται ο δικαστής ζει σε άλλο κόσμο.
sofo4
"Καμπάνα" σε Παναθηναϊκό, αθώωση Μπούσερ

Την επιβολή ποινής μίας αγωνιστικής κεκλεισμένων των θυρών στην γυναικεία ομάδα του Παναθηναϊκού, επέβαλλε ο αθλητικός δικαστής, λόγω των... σκηνών απείρου κάλους που διαδραματίστηκαν στη Λεωφόρο στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος με αντίπαλο τον Πανιώνιο (εισέβαλλαν φίλαθλοι του "τριφυλλιού" μετά το τέλος του αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων στις 24/03).
Αντίθετα με την ομάδα του Παναθηναϊκού, ο αθλητικός δικαστής έδωσε… άφεση αμαρτιών στην Έριν Μπούσερ. Μετά το βίντεο που προσκόμισε η ομάδα του Πανιωνίου στον αθλητικό δικαστή, ο τελευταίος έκρινε, πως δεν συντρέχουν λόγοι τιμωρίας της φόργουορντ του Πανιωνίου (είχε γρονθοκοπήσει την Χαλιβελάκη), απαλλάσσοντας την από κάθε κατηγορία.

Εμβόλιμη η 23η αγωνιστική
Και επίσημα πλέον όπως ανακοίνωσε η Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης, οι αγώνες του προηγούμενου Σαββατοκύριακου που είχαν αναβληθεί ύστερα από κυβερνητική απόφαση, θα διεξαχθούν την Τετάρτη 18/04.

basketblog.gr
Tatubasketfan
QUOTE(ptolemaidaras @ Apr 9 2007, 09:05 PM) *
Φανταζομαι οτι ειρωνευεσαι την tatubasketfan...
και φανταζομαι οτι η tatubasketfan δεν το εχει καταλαβει ακομα...


πρώτον το να ασχολούμαι με το ποιος με ειρωνεύεται και ποιος όχι μέσω ενός φόρουμ είναι κυριολεκτικά το τελευταίο πράγμα που θα σκεφτώ...δεύτερον πάντα υπάρχουν δυνατές και αδύναμες ομάδες και ποτέ δεν ειρωνεύομαι τις αδύναμες...προσωπικά πιστεύω ο Πανιώνιος υπερτερεί της Πτολεμαΐδας αλλά πραγματικά εύχομαι οι ομάδες της Β. Ελλάδας να πήγαιναν καλύτερα στο πρωτάθλημα...anyways όπως είναι γνωστό εδώ μέσα, αποτελώ παίκτρια του Ηρακλή που είναι ακόμα χειρότερος απο την Πτολεμαΐδα...οπότε δεν νομίζω ότι μπορείτε να πείτε οτι ειρωνεύομαι τις αδύναμες ομάδες..... icon_wave.gif
Tafos toy indoy
ετσι οπως το πες το πες σαν να μην υπολογιζεις καθολου την πτολεμαιδα,που για μενα μεσα στην πτολεμαιδα ειναι το φαβορι με πανιωνιο...
Tatubasketfan
τότε με παρεξήγησες smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.