Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Los Angeles Lakers
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Flash
tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Με κάλυψε ο από πάνω biggrin.gif
captain charisma
στο φβ τα αμερικανακια εχουν λισαξει..μεχρι και σελιδες we want phil εχουν φτιαξει...
Air Kef
Συνεχίζει ο υιός Μπας να εμπιστεύεται (μαθητευόμενους) μάγους για το σημαντικότερο πόστο της ομάδας του.

Μόλις προχθες κάπου διάβασα οτι μετά τον Φιλ Τζάκσον που αποχώρησε δύο χρόνια, προσπέρασε χαρακτηριστηκά εύκολα τον Ρικ Ειντελμαν για να προσλάβει τον Μαικ Μπράουν, σήμερα βλέπουμε ότι προσπερνάει, χωρίς καν να εχει κανει ενα τηλέφωνο απο οτι διαβάζω, Σλόαν και Ντανλίβι, για να πάει στον Ντ'Αντόνι, που στο Φίνιξ πες τον έφαγε το σύστημα τον Σπερς, στην ΝΥ όμως που αρκουσε μια διαχείριση των σταρ του για μια αξιοπρεπή πορεία στα πλέι οφ, απέτυχε παταγοδώς.
Μετά τις μεταφραφές της Λίβερπουλ την τελευταία 10ετία, νομίζω παρακολουθώ την 2η μεγαλύτερη σειρά ακατανόητων επιλογών.

Καλή τύχη στον Κόμπι και τον Νας, που στην τελευταία τους ευκαιρία για πέρασμα στην ιστορία (για διαφορετικους λόγους ο καθένας ασφαλώς) έπεσαν σε κάτι τέτοιο.
Gravedigger
Phil Jackson went a little overboard with the demands:

*Asking for 10$-15$ Million/Year
*Asking for small stake of the ownership of
the team
*More control over personnel decisions
*Cant go on the road games


Δεν ξέρω αν ισχύει,μπορεί να κάνουν πλάκα,αν όντως ζήτησε κάτι τέτοιο όμως..Άραξε ψηλέ!
Air Kef
Tα ανέφερε ο Δάρδαλης χθες στην μετάδοση του οτετιβι.

Εχει κάνει 4-5 εγχειρίσεις (μεση, γοφους, γονατα) που τον δυσκολεύουν στα ταξίδια και ειπε ως όρο να μην πηγαίνει σε όλα. Οι Λέικερς προσπάθησαν να αποσπάσουν τον Σο απο τους Πέισερς ώστε να αναλαμβάνει αυτός τα εκτός έδρας που δεν θα πηγαινε ο Φιλ και που θα αναλάμβανε αργότερα την ομάδα ως πρώτος.

Τα υπόλοιπα ήταν λίγο/πολύ γνωστά, πολύ πριν φύγει ο Μπράουν, ο Φιλ τα εχει δηλώσει για οποια ομάδα και να αναλάβει τελικά.

Νταξει ο άνθρωπος τα έχει πάρει ολα και μετά απο τόσα χρόνια λογικό να θέλει να κανει ότι θέλει. Όποιος τον θελει να του τα δώσει, αλλιώς μπορεί να περάσει ολα τα υπόλοιπα χρόνια του κοιτωντας τα 11 πρωταθλήματά του και τρώγοντας τα εκατομμύρια του, αφήνωντας τους Λέικερς, τους Νικς κτλ να κουρεύονται!
koutsou10
καταρχην κατα την γνωμη μου εκαναν λαθος οι μπας που δεν ακουσαν τον κιουπτσακ στο να μεινει ο (αντιπαθεστατος)μπραουν λιγο ακομα στον παγκο ουτως ωστε να γινουν οι πρωτες επαφες με καποιους προπονητες που ηταν ελευθεροι.1ο λαθος...

2ο λαθος,μετα τον τζακσον που ακουγονται αυτα που ζητησε κ ισως ειναι υπερβολικα κ το οτι δεν το σκεφτηκαν κ πολυ κ το απερριψαν μαλλον δειχνει οτι δεν τον πολυηθελαν...

3ο λαθος,δεν σκεφτεσαι τον τζερι σλοαν?που το πιο λογικο ειναι οτι θα αρνιοταν αλλα εστω μια συζητηση ετσι για τα ματια του κοσμου,εστω μακμιλαν,μπραιαν σο η ακομα κ τον εντι τζορνταν που ηταν βοηθος του μπραουν...

κ το οτι πηραμε τον νταντονι δεν ξερω αν ειναι λαθος(η ιστορια θα δειξει)αλλα η φιλοσοφια του παιχνιδιου του δεν πολυταιριαζει νομιζω με το υπαρχον ροστερ.π.χ δεν ξερω αν μπορει ο νας,ο κομπι κ ο μετα να παιξουν γρηγορο μπασκετ πλεον,η αμυνα που εφαρμοζε στις ομαδες του δεν πολυ υπηρχε(βεβαια ειχε κ παιχτες που δεν...αλλο στουνταμαηρ κ αλλο χαουαρντ),δεν εχει κ πιο πολλες νικες απο οτι ηττες στα πλεη οφ κ.α

φυσικα κ υπαρχουν κ θετικα οπως ο νας που οργιαζε οταν ηταν προπονητης του κ τον αφηνε σχετικα ελευθερο επιθετικα κ αυτον αλλα κ τους συμπαιχτες του κ με το ταλεντο επιθετικα που εχουμε δεν ειναι κακο,οι καλες σχεσεις με τον κομπι(λογω ντριμ τιμ) αλλα υπαρχουν αλλα??? tongue.gif
lakersdynasty
QUOTE(koutsou10 @ Nov 12 2012, 18:32 ) *
καταρχην κατα την γνωμη μου εκαναν λαθος οι μπας που δεν ακουσαν τον κιουπτσακ στο να μεινει ο (αντιπαθεστατος)μπραουν λιγο ακομα στον παγκο ουτως ωστε να γινουν οι πρωτες επαφες με καποιους προπονητες που ηταν ελευθεροι.1ο λαθος...

2ο λαθος,μετα τον τζακσον που ακουγονται αυτα που ζητησε κ ισως ειναι υπερβολικα κ το οτι δεν το σκεφτηκαν κ πολυ κ το απερριψαν μαλλον δειχνει οτι δεν τον πολυηθελαν...

3ο λαθος,δεν σκεφτεσαι τον τζερι σλοαν?που το πιο λογικο ειναι οτι θα αρνιοταν αλλα εστω μια συζητηση ετσι για τα ματια του κοσμου...

κ το οτι πηραμε τον νταντονι δεν ξερω αν ειναι λαθος(η ιστορια θα δειξει)αλλα η φιλοσοφια του παιχνιδιου του δεν πολυταιριαζει νομιζω με το υπαρχον ροστερ.π.χ δεν ξερω αν μπορει ο νας,ο κομπι κ ο μετα να παιξουν γρηγορο μπασκετ πλεον,η αμυνα που εφαρμοζε στις ομαδες του δεν πολυ υπηρχε(βεβαια ειχε κ παιχτες που δεν...αλλο στουνταμαηρ κ αλλο χαουαρντ),δεν εχει κ πιο πολλες νικες απο οτι ηττες στα πλεη οφ κ.α

φυσικα κ υπαρχουν κ θετικα οπως ο νας που οργιαζε οταν ηταν προπονητης του κ τον αφηνε σχετικα ελευθερο επιθετικα κ αυτον αλλα κ τους συμπαιχτες του κ με το ταλεντο επιθετικα που εχουμε δεν ειναι κακο,οι καλες σχεσεις με τον κομπι(λογω ντριμ τιμ) αλλα υπαρχουν αλλα??? tongue.gif


1 Στο LA δεν υπάρχει γρήγορη απόφαση. Αμα σου δίνουν ένα ροστερ εκατομμυρίων και δώσεις έστω την παραμικρή ένδειξη ότι δεν μπορείς να το διαχειρίστείς τελείωσε. Ποιοι νομίζεις οτι είμαστε? Οι Celtics laugh.gif

2 Τον Τζακσον σίγουρα δεν τον ήθελε ο Μπας. Αλλά αν αυτά που ζήταγε ήταν απαλλαγές απο εκτός έδρας αγώνες και άλλα τέτοια που ακούστηκαν ε καλά έκαναν και δεν τον επέλεξαν. Θα ήταν ο κατάλληλος κοουτς εαν ήταν όντως κόουτς παντού και πάντοτε.

3 Γιατί να κάνεις μια πρόταση που δεν θες να κάνεις? Ποιος είπε ότι όλοι οι προπονητές ταιριάζουν πάντου? O Νταντονι ότι και να είναι δεν είναι τουλάχιστον έχει ξανακοουτσαρει σε μεγάλη αγορά (εδώ που τα λέμε την μεγαλύτερη) και ξέρει πως πάνε τα πράγματα. Όσον αφορά την ενδεχόμενη αντοχή του στην συνεχόμενη πίεση για νίκες που υπάρχει στο LA δεν νομίζω ότι υπήρχε προπονητής εκτός του Τζακσον που να είχε αυτό το χαρακτηριστικό. Αλλά και αυτός αν είχε τις αντοχές να είναι όντως ο κοουτς της ομάδας.

Καλή κακή επιλογή, θα δείξει στο μέλλον. Επιθετικά με το υλικό θα ταιριάξει. Αμυντικά ερωτιματικό όπως και πριν είναι πρώτα το ροστερ, εκτός Χάουαρντ και σε δευτερη φάση ο προπονητής.

Και στα 2 παιχνίδια που κερδίσαμε τελευταία δεν είμασταν 100% υπεύθυνοι για την αστοχία των αντιπάλων. Υπήρξαν και αρκετές ακτοχές που κατέληξαν σε "αμυαλα" σου αλλά και καμια 15αρια τουλάχιστον καλά σουτ τα οποία δεν βρήκαν στόχο.

Γι' αυτο περιμένω να μας δω με Σπερς. Εκεί θα έχουμε ένα καλό δείγμα για το που είμαστε προς το παρον. Και θα δούμε και τον Νταντονι στην πορεία.
T.W.Is.M.



QUOTE(Air and King @ Nov 10 2012, 19:42 ) *
Moυ θυμιζεις κατι τυπους που το παιζουν απαισιοδοξοι για να μην τους πεις κανει τιποτα στην περιπτωση αποτυχιας της ομαδας τους....


Οχι, εδω εισαι αδικος. Εχεις δει οτι τα προηγουμενα χρονια ημουν αισιοδοξος μεχρι τελευταιας στιγμης(αντε, προτελευταιας γιατι δεν πιστευα οτι μπορουσαμε να περασουμε την Οκλαχομα). Προπερσι ειχα ανοιξει μετωπο με ολοκληρο το φορουμ οταν επαιζε το Νταλας. Φετος ομως δεν...

QUOTE(Air and King @ Nov 10 2012, 19:42 ) *
Οι Λεικερς πηραν τον Χαουαρντ και τον Νας για να παρουν το πρωταθλημα και για να γινουν καλυτεροι σαν ομαδα...Εγιναν καλυτεροι απο περυσι?Οχι ακομα αλλα θα γινουν και υστερα απο 82 παιχνιδια θα εχουν μεγαλυτερη τυχη στα Πλειοφ απο οτι με το περσυνο ροστερ ακομα και αν μπουν ως 4η η και 5η ομαδα στην Δυση στα Πλειοφ...
Αν ειναι δυνατον να μην ειναι καποιος αισιοδοξος με τετοιο ροστερ επειδη απλα η ομαδα του ξεκιμησε με 0-3 και τωρα 2-4....Εχει πολυ ψωμι ακομα....


Ολα αυτα αν υπαρξουν πλει οφ... Δεν κανω πλακα, ουτε το παιζω απαισιοδοξος. Μετα τα σημερινα νεα, την ξεγραφω πανηγυρικα τη σεζον. Του χρονου τετοια εποχη λεω να αρχισω να ετοιμαζω αφιερωμα καριερας στον Κομπι Μπραιαντ. Οι διακρισεις αλλωστε εχουν ηδη εξαντληθει, δε θα εχω και πολλα να γραψω ακομα.
rchos
QUOTE(pierce21 @ Nov 12 2012, 14:03 ) *
ΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
ΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑ
ΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑ
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
ΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
ΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
ΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ



Αν και αρκετά συγκρατημένο αυτό το σχόλιο είναι μακράν το πιο εύστοχο και περιγραφικό για την απόφαση των Lakers...
Συμφωνώ και επαυξάνω με Pierce21.
aegeansheed
QUOTE(Tobias Funke @ Nov 8 2012, 08:19 ) *
Το να βλέπεις τον Artest να ντριμπλάρει τη μπάλα είναι από τις λίγες πραγματικές συγκινήσεις που έχουν απομείνει στη ζωή.


Ρινόκερος πάνω σε ποδήλατο 5 χρονου σε τραμοκατηφόρα του San Fran (όποιος έχει παίξει Driver ή έχει δει Μπάτσο του Μπέβερλυ Χιλς ξέρει)


QUOTE(duncan21 @ Nov 8 2012, 08:34 ) *
Ωσάν τρελό φορτηγό με τα φρένα σπασμένα.Δε μπορεί το αγόρι αλλά εμείς τον αγαπάμε.

Επίσης όχι άλλο Jamison 3άρι help.gif .


Μία ωλτερνατίφ περιγραφή του ιδίου που λέμε και οι τρεις.

Έβλεπα (δυστυχώς) LAL-GSW (ναι, είδα live και τo ακόντιο του Biedrins!) και ηλίθιος σπήκερ σε δύσκολο καλάθι του Jamison κάτω από το καλάθι με ταμπλώ: "Ηe made a career with those shots". Μα πόσο άσχετοι είστε...
T.W.Is.M.
QUOTE(aegeansheed @ Nov 12 2012, 22:17 ) *
Έβλεπα (δυστυχώς) LAL-GSW (ναι, είδα live και τo ακόντιο του Biedrins!) και ηλίθιος σπήκερ σε δύσκολο καλάθι του Jamison κάτω από το καλάθι με ταμπλώ: "Ηe made a career with those shots". Μα πόσο άσχετοι είστε...


Κι ομως...εφτασε η ωρα να σε διορθωσω! Το καλαθι δεν μπηκε με ταμπλο. Ηταν ενα σουτ που ουτε κι ο ιδιος ο Jamison δεν ξερει πως μπηκε, ουτε ο αντιπαλος δεν καταλαβε πως το σουταρε, αλλα he made a career with those shots. Το θυμαμαι σαν να ταν προχτες το μεσημερι(ξαπλωμενος στον καναπε στο σαλονι μου και βλεποντας το παιχνιδι στην τηλεοραση... tongue.gif ).
aegeansheed
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 12 2012, 23:31 ) *
Κι ομως...εφτασε η ωρα να σε διορθωσω!


Aν θες να με διορθώσεις, την επόμενη φορά να μου κάνεις πρόταση για τον Bynum...

Τώρα πες μου ήταν "ομάδα" αυτό το πράγμα σ'εκείνο το παιχνίδι? Είχα να μισήσω μπάσκετ από τα παιχνίδια της Εθνικής του Ζούρου τελευταία...
T.W.Is.M.
QUOTE(aegeansheed @ Nov 12 2012, 23:35 ) *
Aν θες να με διορθώσεις, την επόμενη φορά να μου κάνεις πρόταση για τον Bynum...

Τώρα πες μου ήταν "ομάδα" αυτό το πράγμα σ'εκείνο το παιχνίδι? Είχα να μισήσω μπάσκετ από τα παιχνίδια της Εθνικής του Ζούρου τελευταία...


Για το Γκολντεν Στειτ μιλας? Επειδη εχω δει ολα τα παιχνιδια των Λεικερς φετος, ειναι συνηθισμενο φαινομενο να εμφανιζεται στο γηπεδο μονο μια ομαδα. Ποτε παιζουν οι Λεικερς μονοι τους(Ντιτροιτ, Γκολντεν Στειτ, στο τελος με το Σακραμεντο) και ποτε οι αντιπαλοι(Πορτλαντ, Κλιπερς, το δευτερο ημιχρονο με Νταλας).
Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να μη βλεπεις Λεικερς. Κανουν κακο στα ματια φετος. Εκτος κι αν εισαι φανατικος εχθρος τους και θες να γελας με τα χαλια τους. smiley.gif

(η εθνικη του Ζουρου βλεποταν πολυ πιο ευχαριστα απο αυτη του Γιαννακη το 2007-εκει πονουσαν τα ματια μου, τα ποδια μου απο το περα-δωθε γιατι αυτο το πραγμα δε βλεποταν καθιστος και τα αυτια μου απο τα γκαρισματα του Βαγγελα)

Για τον Bynum δε φταιει κανενας αλλος, εσυ φταις που τον διαλεξες και μου εσπασες το σερι. 3 χρονια τον διαλεγα εγω στο ντραφτ, μια φορα δεν τον επελεξα και ειδες τι επαθε. Ετσι και το αλλο πουλεν μου, που τραυματιστηκε και δεν επιστρεφει αν δεν παιξει στην ομαδα της καρδιας του!
geo82
Στο ΝΒΑ Greece έγραφε ότι ο Blake δεν θα αγωνιστεί με τους Spurs. Ένας ένας αποδεκατίζονται οι play maker των Lakers!
T.W.Is.M.
QUOTE(geo82 @ Nov 13 2012, 15:06 ) *
Στο ΝΒΑ Greece έγραφε ότι ο Blake δεν θα αγωνιστεί με τους Spurs. Ένας ένας αποδεκατίζονται οι play maker των Lakers!


Δεν πειραζει. Στα τελευταια ματς εχω την εντυπωση οτι με το Morris ετρεχε καλυτερα η επιθεση, ενω ο Duhon ειναι ενας εμπειρος πλει μεικερ που θεωρω καλο μπακ απ.
geo82
Ούτε εγώ πολυσυμπαθώ τον Blake. Αν ήμουν προπονητής στους Λέικερς θα τον είχα ως τελευταίο πλέι μέικερ πίσω από αυτούς που ανέφερες πιο πάνω.
koutsou10
ηττα χτες στις λεπτομερειες απο τα σπιρουνια...

επιτελους δειξαμε να εχουμε ενεργεια στην επιθεση κυριως αλλα κ στην αμυνα που ουτε κ περυσι δεν υπηρχε με τον μπραουν στον παγκο...
γενικοτερα παιξαμε καλη αμυνα(κυριως λογω χαουαντ,αρτεστ κ μορις),τα περισσοτερα σουτ ηταν μαρκαρισμενα κ αν δεν καναμε καποια χαζα λαθη στην επιθεση που μας εκλεβαν την μπαλα κ μας εβαζαν αιφνιδιασμους με κοουστ του κοουστ,κοντινα σουτακια η δευτερευοντες τοτε θα ειχαμε περισσοτερες ελπιδες νομιζω,αφου αυτες οι επιθεσεις των σπιρουνιων ανεβαζαν την ψυχολογια τους κ τα ποσοστα τους γιατι στο σετ παιχνιδι ημασταν καλυτεροι...

στην τελευταια περιοδο παιξαμε χωρις καθαρο ασο με τον μπραηαντ να κατεβαζει την μπαλα κ στα φτερα τους αρτεστ κ τζεημισον, δεν τα πηγε ασχημα αυτο το σχημα στην επιθεση αλλα ειχε ενα θεμα στην αμυνα με τον αρτεστ να κυνηγαει τον παρκερ κ τον κομπι τον ντανι γκριν...

ο παγκος δεν τα πηγε ασχημα σε αυτο το παιχνιδι εκτος του μικς που φαινεται οτι ειναι εκτος τοπου κ χρονου,αφου οτι αποφαση παιρνει καταληγει σε λαθος.νομιζω οτι οταν γυρισουν με το καλο ο νας κ ο μπλεηκ στην θεση του ασου,δεν θα ηταν ασχημη επιλογη να παιζει αναπληρωματικος του κομπι ο μορις(μεχρι να δειξει ο μικς οτι μπορει να προσαρμοστει)ο οποιος ειναι ενεργητικος κ επιθετικος κ στις 2 πλευρες του γηπεδου,χτες κ ολας επαιξε πολυ καλη αμυνα στον παρκερ...

για να δουμε τι θα γινει με τον νταντονι στον παγκο,ελπιζω σε καλυτερες εμφανισεις κ φυσικα νικες tongue.gif

Υ.Γ ενταξει ο τιμοθεος αν κ κοντευει στα 37,δειχνει ποσο μεγαλος παιχτης ειναι ακομα.σε μερικες φασεις εκει που λες που παει τωρα κ τι θα κανει βρισκει τον τροπο κ το χλατσωνει,το ιδιο ομως κ στην αμυνα εκει που λες οτι εχασε την μαχη,επανερχεται δυναμικα λες κ ειναι ακομα στα νιατα του κ αποτρεπει το καλαθι. 77.gif


geo82
Περισσότερο από δικά τους λάθη το έχασαν οι Λέικερς το ματσάκι. Ο Μόρις όπως λες βγάζει ενέργεια, αλλά τα τελειώματά του χρήζουν βελτίωσης. Για τον Μικς συμφωνώ.
T.W.Is.M.
QUOTE(geo82 @ Nov 14 2012, 18:24 ) *
Περισσότερο από δικά τους λάθη το έχασαν οι Λέικερς το ματσάκι. Ο Μόρις όπως λες βγάζει ενέργεια, αλλά τα τελειώματά του χρήζουν βελτίωσης. Για τον Μικς συμφωνώ.


Για τα φετινα δεδομενα ηταν καλη η εμφανιση. Μονο που δεν ηταν καλη η εμφανιση και των Σπερς. Ως ενα βαθμο αυτο οφειλεται και στους Λεικερς, αλλα οχι μονο. Παρκερ και Μανου ηταν αστοχοι(ο Γαλλος πηρε μπρος οταν βρηκε τον πιο αργο MWP μπροστα του), τα σουτ τους απο την περιφερεια δεν μπηκαν, αλλα μπηκε το ενα που δεν επρεπε, ενω και μεσα στη ρακετα το rotation ηταν λιγο διαφορετικο απ τα αλλα ματς με το Σπλιτερ να παιρνει περισσοτερο χρονο εις βαρος του Diaw.
Το αρνητικο ειναι οτι καποια πραγματα δε θα βελτιωθουν απο τη μια μερα στην αλλη. Ο Morris ηταν θετικος στο αμυντικο κομματι, αλλα οχι στο επιθετικο. Τα τελειωματα του δε θα γινουν καλυτερα τοσο γρηγορα. Οταν παιζουν μαζι Hill και MWP παιζουμε με 4 στην επιθεση, γιατι ο καθενας τους κανει τη δουλεια μισου παιχτη. Αν ο Morris δεν ειναι αρκετα καλος στο τελειωμα των φασεων, ο Hill τι ειναι? Και ποσο μπορεις να εμπιστευτεις το σουτ του World Peace? Ο Jamison δεν εχει ρολο στην ομαδα, δεν ειναι SF και δεν εχει καταφερει να λυσει το επιθετικο προβλημα απο τον παγκο. Οταν επιστρεψει ο Nash, πως θα βγαινει η αμυνα? Ποια αμυνα, θα πει κανεις, τον D'Antoni θα εχεις στον παγκο. Κι αν κανουμε τοσα λαθη σε αυτο το αργο τεμπο που παιζαμε κυριως χτες, τι θα γινει οταν θα ψαχνουμε το σουτ στα πρωτα 7''? Αυτο που μοιαζει να μπορει να βελτιωθει πιο γρηγορα ειναι ο Meeks. Αν και στο χτεσινο παιχνιδι αναπολησα το Shannon Brown.
Παρ ολα αυτα το ματς μου αρεσε. Ειχε το στοιχειο του σασπενς και μια αυξημενη ενταση για 8ο ματς κανονικης περιοδου απο την πλευρα των Λεικερς.
geo82
QUOTE (T.W.Is.M. @ Nov 15 2012, 00:36 ) *
Και ποσο μπορεις να εμπιστευτεις το σουτ του World Peace?


Καθόλου!!!Και όχι μόνο το σουτ. Όταν τον βλέπω να βάζει κάτω τη μπάλα και να τρέχει "σα το ζαγάρ' " που λένε και στο χωριό μου, κάνω το σταυρό μου μη τρακάρει πουθενά ή μην του φύγει η μπάλα.
Johnaros
T.W.Is.M.
QUOTE(Johnaros @ Nov 15 2012, 16:14 ) *





Γι αυτο τον αγαπαμε και δε θελουμε να φυγει. Ειδικα φετος δε θα μου μεινει κατι αλλο να βλεπω...
geo82
Τα θαύματα μια φορά γίνονται! laugh.gif Πέρα από τη πλάκα, η πρώτη του χρονιά στο ΛΑ ήταν και η τελευταία καλή του μπασκετική χρονιά. Το 2011 και το 2012 δε βλεπόταν με τίποτα...
Murdoc
Σεναριο ανταλλαγηςΠαου Γκασολ για Τζος Σμιθ!!!!
Πως σας φαινεται αυτη η κινηση?Σιγουρα ο Σμιθ θα δωσει περισσοτερη ενεργεια απο οτι ο Γκασολ και ειναι ποιο καταλληλος για το γρηγορο παιχνιδι του Ντ Αντονι!!
Ελπιζω παντος αν ειναι να γινει κατι να γινει αμεσα μην σερνεται παλι ο Γκασολ οπως περσι!!!
Anaz
QUOTE
Πως σας φαινεται αυτη η κινηση?
Απο πλευρας Λεικερς σουπερ, αλλα απο πλευρας Ατλαντα.. ΔΕΝ.
baskethood
Για τους Lakers πρέπει οπωσδήποτε να συνοδευτεί με τον Kyle Korver. Χρειάζονται καλό σουτέρ και ο Korver ταιριάζει απόλυτα στο στυλ του D'Antoni.

QUOTE (Anaz @ Nov 17 2012, 22:38 ) *
Απο πλευρας Λεικερς σουπερ, αλλα απο πλευρας Ατλαντα.. ΔΕΝ.

Αυτό λύνεται εύκολα αν βρεθεί μια ομάδα που θα πάρει τον Gasol (άνετα, ο Pau ακόμα "μετράει" έστω και με αυτό το συμβόλαιο) ώστε να πάρει η Ατλάντα τα ανταλλάγματα που επιθυμεί (picks, young assets).
T.W.Is.M.
QUOTE(baskethood @ Nov 17 2012, 22:51 ) *
Για τους Lakers πρέπει οπωσδήποτε να συνοδευτεί με τον Kyle Korver. Χρειάζονται καλό σουτέρ και ο Korver ταιριάζει απόλυτα στο στυλ του D'Antoni.


Αυτό λύνεται εύκολα αν βρεθεί μια ομάδα που θα πάρει τον Gasol (άνετα, ο Pau ακόμα "μετράει" έστω και με αυτό το συμβόλαιο) ώστε να πάρει η Ατλάντα τα ανταλλάγματα που επιθυμεί (picks, young assets).


Εχω υποψη μια ομαδα που θα τον ηθελε, αλλα δεν μπορω να βρω τι ανταλλαγματα θα εφεγαν απο τα παγωμενα μερη της προς την Ατλαντα...
Magnus92
Lopez vs Kobe το ματς στην πρωτη περιοδο...

Το στυλ του Λοπεζ οταν σουταρει απ τα 5-6 μετρα σπαει κοκκαλα tongue.gif


Κατα τ' αλλα, ποτε ειπαμε οτι επιστρεφει ο Νας 39.gif ;;;
koutsou10
QUOTE(Magnus92 @ Nov 21 2012, 05:55 ) *
Lopez vs Kobe το ματς στην πρωτη περιοδο...

Το στυλ του Λοπεζ οταν σουταρει απ τα 5-6 μετρα σπαει κοκκαλα tongue.gif


Κατα τ' αλλα, ποτε ειπαμε οτι επιστρεφει ο Νας 39.gif ;;;


ο νας επιστρεφει μετα τα 3 εκτος εδρας ματς που εχουμε με σακραμεντο,μεμφις κ νταλας...

σημαντικη νικη η σημερινη απο ψυχολογικης αποψης αφου κερδισαμε για πρωτη φορα μια καλη ομαδα(θεωρητικα αλλα κ στην πραξη)κ θετικο ντεμπουτο απο νταντονι(πολυ καλη διαχειριση του ματς απο τον παγκο)...
ευχαριστουμε κ τον χαμφρις που εκανε ενα εντελως ανοητο φαουλ στον κομπι στην πιο σημαντικη επιθεση μας rolleyes.gif

γενικα πηγαμε αρκετα καλα κ στις 2 πλευρες του γηπεδου,αλλα ειχαμε θεμα στο αμυντικο ρημπαουντ αφου ο χαουαρντ σε μερικες φασεις πηδαει για να κοψει χωρις να υπαρχει λογος κ φανηκε πολυ αυτο με τους νετς που εχουν καλους ρημπαουντερ.πρεπει να συγκεντρωθει πιο πολυ στο παιχνιδι(γενικα ψιλοεκανε χαβαλε αλλα οταν αρχισαν να του κανουν φαουλ στην 4η περιοδο,δεν εβαζε βολη κ εκανε μισο μετρο ερμπολ σοβαρεψε),αφου ακομα δεν ειναι ετοιμος σωματικα 100%...

ο αρτεστ μετα την τραγικη χρονια του περυσι ειναι σε πολυ κατασταση κ παιρνει πλεον τα σουτακια του με πολυ καλα ποσοστα(4-9 τριποντα σημερα)κ μαλιστα στα τελευταια παιχνιδια εχει μεσο ορο 3 ευστοχα τριποντα...

παμε για μια δυσκολη σειρα αγωνων εκτος εδρας,αν καταφερουμε κ παρουμε 2 θα ειναι επιτυχια... biggrin.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Magnus92 @ Nov 21 2012, 05:55 ) *
Κατα τ' αλλα, ποτε ειπαμε οτι επιστρεφει ο Νας 39.gif ;;;


Αυτο το λες για καλο ή για κακο?

QUOTE(koutsou10 @ Nov 21 2012, 08:21 ) *
παμε για μια δυσκολη σειρα αγωνων εκτος εδρας,αν καταφερουμε κ παρουμε 2 θα ειναι επιτυχια... biggrin.gif


Και ενα επιτυχια ειναι! Το σημαντικο ειναι να αποκτησουν καλη ψυχολογια παντως. Η επιστροφη του Nash θα μπλεξει καπως τα πραγματα και ενδεχομενως να ερθουν 1-2 ηττες παραπανω. Επισης θα πρεπει η ομαδα να δοκιμαστει και εκτος εδρας. Το προγραμμα ηταν καλο με τα 6 συνεχομενα ματς στο Staples πανω στη δυσκολη στιγμη, μενει τωρα αυτες οι νικες να βοηθησουν ψυχολογικα και για τα εκτος.
geo82
QUOTE (T.W.Is.M. @ Nov 21 2012, 17:39 ) *
Η επιστροφη του Nash θα μπλεξει καπως τα πραγματα και ενδεχομενως να ερθουν 1-2 ηττες παραπανω.


Γιατί το λες αυτό; Αυτός λογικά θα συνεργαστεί καλά με τον Ντ' Αντόνι. Εκτός αν εννοείς στο αμυντικό κομμάτι.
T.W.Is.M.
QUOTE(geo82 @ Nov 21 2012, 22:15 ) *
Γιατί το λες αυτό; Αυτός λογικά θα συνεργαστεί καλά με τον Ντ' Αντόνι. Εκτός αν εννοείς στο αμυντικό κομμάτι.


Ναι, προφανως για το αμυντικο κομματι το λεω. Morris και Duhon βοηθουσαν πολυ αμυντικα. Ο Nash αναμενεται να τρεξει πολυ καλυτερα την επιθεση, γιατι ξερει τι ζηταει απ αυτον ο Ντ' Αντονι, μονο που βρισκεται σε μια νεα γι αυτον ομαδα με καινουριους συμπαιχτες, οι οποιοι προσπαθουν να βρουν ρυθμο χωρις αυτον και με την εισοδο του θα τους προσθεσει μια επιπλεον αδυναμια, πανω που προσπαθουν να καλυψουν τις υπολοιπες.
koutsou10
εκτος εδρας ουτε τους τραγικους βασιλιαδες δεν μπορουμε να κερδισουμε,χανουμε στο ημιχρονο με 1...

εχουμε ηδη 13 λαθη,6 στις 15 βολες κ δεν βαζουμε ευκολα την μπαλα στο καλαθι υπο καλες προυποθεσεις...
περιμενουμε τα παντα απο τον κομπι στην επιθεση κ στην αμυνα τους εχουμε ανεβασει την ψυχολογια αφου βαζουν ευκολα καλαθια στους αιφνιδιασμους...

αν παιζαμε με καμια σοβαρη ομαδα θα χαναμε τουλαχιστον με 10...
koutsou10
κ ομως καταφεραμε κ χασαμε απο αυτους τους κινγκς(5η χειροτερη επιθεση,3η χειροτερη στα ποσοστα σουτ κ πρεπει να εχουν το χειροτερο ξεκινημα τα τελευταια χρονια)...

στο 3ο δωδεκαλεπτο ειχαν 13-17 σουτ οι βασιλιαδες κ μετα απο αυτο,οποτε πλησιαζαμε με ηρωικες προσπαθειες του κομπι κ στο 4ο δωδεκαλεπτο του μικς μας εκαναν ενα μικρο σερι κ ξαναμεγαλωνε η διαφορα...

αντι να αρπαξουμε την ευκαιρια του οτι ο κασινς εκανε γρηγορα φαουλ κ δεν επαιξε πολυ,μας επαιζε ο χεηζ(η δουλεια που κανει δεν φαινεται στατιστικα)κ ο τομπσον με τα επιθετικα τους ρημπαουντ κ τις μονομαχιες που κερδιζαν σχεδον παντα.ενω θα περιμενε κανεις οτι ειμαστε καλυτεροι στο ζωγραφιστο,σημερα κ ο χαουαρντ κ ο γκασολ κ ο χιλ ηταν ανυπαρκτοι κ στις 2 πλευρες του γηπεδου.πρεπει να ειναι αρνητικο σερι τα μολις 33 ρημπαουντ τουλαχιστον για φετος...

καναμε παλι παρα πολλα λαθη(20,13 στο 1 ημιχρονο)αφου μας επαιζαν πολυ δυνατα στην αμυνα με καποιες φασεις να ειναι στα ορια του φαουλ κ ειδικα στο ζωγραφιστο πρεπει να παιζεις δυνατα τουλαχιστον(ο γκασολ ξεκινησε παλι τα σοφτ αγγιγματα του smile.gif )

το μονο καλο ειναι οτι εδειξε ο μικς οτι μπορει να βοηθησει κ να δωσει καποια ποιοτικα λεπτα απο τον παγκο ουτως ωστε να ξεκουραστει κ ο κομπι λιγο παραπανω εκει που χρειαζεται γιατι παλευει μονος του στα εκτος εδρας ειδικα...

αφου δεν κερδισαμε σημερα,θεωρω ακατορθωτα τα αλλα 2 εκτος εδρας,εκτος αν πιασουμε παρα πολυ καλη αποδοση κ οχι καλη οι αντιπαλοι μας,πραγμα παρα πολυ δυσκολο...

0-3 στα εκτος εδρας κ συνεχιζουμε...


geo82
Λογικά θα το χάσουν οι Λέικερς το ματς στο Μέμφις, αλλά επειδή είναι και λίγο απρόβλεπτοι, όλα είναι πιθανά.
T.W.Is.M.
Χτες οταν εγραφα οτι και μια εκτος εδρας νικη θα ηταν επιτυχια, το ξανασκεφτηκα μετα και ειπα απο μεσα μου "μηπως ημουν υπερβολικος? εχει και Σακραμεντο το μενου". Σημερα βλεπω οτι καλα τα εγραψα τελικα. Εδω δεν κερδιζαμε ευκολα εκτος εδρας σε καλυτερες χρονιες, θα κερδισουμε φετος? Να δουμε τι θα γινει τωρα με το Νταλας, που ομως το βλεπω πιο σοβαρο σαν ομαδα παρα την απουσια του Ντιρκ. Για το Μεμφις δεν το συζηταμε, χτες πηρε το ματι μου τη νικη των Γκριζλις στο 1.55, τρεξτε και παιξτε!
Χτες εμοιαζαν να παιζουν μια κακη ομαδα με μια πολυ κακη. Απλα η πολυ κακη ειχε εναν πολυ καλο παιχτη που δεν μπορουσε μεν να την ανεβασει επιπεδο, αλλα εφτανε να κανει το παιχνιδι ενδιαφερον.
Ακομα δεν εχουμε δει το στοιχειο του Ντ' Αντονι παντως. Η επιθεση ειναι υποτονικη και στα 2 ματς και τολμω να πω οτι το καλυτερο προσωπο της φετινης σκιας των Λεικερς παρουσιαστηκε επι Μπερνι Μπικερσταφ(οπου και το προγραμμα ηταν πιο ευκολο βεβαια).
morfi
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 22 2012, 20:53 ) *
Ακομα δεν εχουμε δει το στοιχειο του Ντ' Αντονι παντως.

Και για το καλό των Λέικερς να μην το δούμε. Εκτός αν αυτό συνοδεύεται και από καλή άμυνα, πράγμα που δεν...
T.W.Is.M.
QUOTE(morfi @ Nov 22 2012, 23:05 ) *
Και για το καλό των Λέικερς να μην το δούμε. Εκτός αν αυτό συνοδεύεται και από καλή άμυνα, πράγμα που δεν...



laugh.gif laugh.gif
Εχεις δικιο. Αν και για μενα που ειμαι τελειως απαισιοδοξος για τη φετινη σεζον και σκοπευω να δω τουλαχιστον το 80% των αγωνων των Λεικερς, καλυτερα να το δουμε. Αν ειναι να χανουμε, ας χανουμε 120-110, παρα 90-80.
geo82
Είδα σήμερα το παιχνίδι των Λέικερς, αφού χτες δεν πρόλαβα. Μου φάνηκε σε κάποιες στιγμές ότι ο Κόμπι πάλευε μόνος του. Οι ψηλοί ήταν εκτός τόπου και χρόνου, ειδικά ο Χάουαρντ. Δεν ξέρω, μερικές φορές ο Ντουάιτ μου φαίνεται λίγο "ύπνος". Πολύ πράος ρε παιδί μου. Δε βγάζει την ενέργεια π.χ. του Τσάντλερ ή του Γκαρνέτ. Συνεχίζω πάντως να πιστεύω ότι θα βελτιωθούν οι Λέικερς. Είναι πολύ νωρίς ακόμη για συμπεράσματα.
koutsou10
αναμενομενη ηττα απο τις αρκουδες εκτος εδρας με 106-98...

οι 2 ψηλοι μας για αλλη μια φορα ηταν τραγικοι,αφου εχαναν σχεδον ολες τις μαχες των ρημπαουντ κ εκαναν χαζα λαθη στην επιθεση.ο γκασολ εκατσε ολο το 4 δωδεκαλεπτο στον παγκο πολυ σωστα αλλα κ ο χαουαρντ που ηταν μεσα δεν εκανε τιποτα...
κ οι 2 μαζι ειχαν 8 ρημπαουντ,4 αμυντικα κ 4 επιθετικα,για γελια κ για κλαμματα ενω ο τζεημισον ειχε 7 σε λιγο λιγοτερα λεπτα απο τον γκασολ...

το μονο θετικο ειναι οτι ειχαμε σκορ απο τον παγκο(30π)με τον τζεημισον να βοηθαει πολυ σαν 4αρι κ εχοντας 7-11 σουτ,16 ποντους αλλα κ αμυντικα πολυ καλυτερος του ισπανου πανω στον ζαχαρια.αλλα κ οι ντουχον,μικς εβαλαν απο 2 τριποντα κ βοηθησαν κ αυτοι με την σειρα τους μηπως κ το κλεψουμε το παιχνιδι...

αν ο κομπι ηταν λιγο πιο ευστοχος κ σε καποια σημεια την πασαρε θα διεκδικουσαμε την νικη κ ας ηταν τραγικοι οι ψηλοι μας,αυτο με κανει να ειμαι αισιοδοξος για το τι μπορει να κανει αυτη η ομαδα οταν προσαρμοστει κ ειναι 100% ετοιμος ο χαουαρντ...

παμε αυριο σε ενα ακομα δυσκολο εκτος εδρας ματς εναντιον των μαβς...

Υ.Γ αφου απο οτι φαινεται δεν θελει κανενας τον γκασολ σε πιθανη ανταλλαγη,τοτε το μονο που μπορει να κανει ο νταντονι πιστευω ειναι να ερχεται απο τον παγκο σαν 5αρι κ αν πηγαινει καλα στο καθε ματς ξεχωριστα να παιζει κ με τον χαουαρντ στην συνεχεια,αλλιως παγκο γιατι ειναι σε παρα πολυ κακη κατασταση...
lakersdynasty
Η ομάδα πέρασε ήδη ένα μήνα ψαξίματος και έπεται συνέχεια.

Μόνο εντός έδρας υπάρχει μια κάποια σιγουριά (κάποια είπαμε tongue.gif ) για θετικό αποτέλεσμα...εκτός έδρας είναι σαν να πηγαίνουν σαν πρόβατα για να σφαχτούν.

Η εικόνα γίνεται με μεγάλη ευκολία ακόμη χειρότερη αν δει απλά κανείς πόσο δυνατή είναι η περιφέρεια.



T.W.Is.M.
Εγω θα ελεγα να κανουν υπομονη ως το καλοκαιρι, να πεταξουν τη φετινη σεζον οπως ειναι, να ψαξουν για ανταλλαγη καποιου PG απο τους Blake και Duhon(καλυτερα του πρωτου), να ξεφορτωθουν οτι συμβολαια μπορουν και να δωσουν μια ωραιοτατη αμνηστια στον Παου μπας και παρουν κανενα PF το καλοκαιρι. Ξερω οτι δεν υπαρχει χωρος στο salary cap, γι αυτο ας προσπαθησουν να κατεβασουν οσο γινεται τους μισθους και να ψαξουν ενα sign-and-trade το καλοκαιρι. Για φετος απλα περιμενω να τελειωσει η σεζον και βλεπω τα ματς σε απολυτη νιρβανα χωρις να ξερω τι να ελπιζω. Σε νικες μπας και βελτιωθει η κατασταση ή σε ηττες μπας και χτυπησουμε καμια λοταρια και ερθει κανενας παιχτης απο το πουθενα?
geo82
Από άρθρο του ESPN:

No surprise, D'Antoni cut his minutes substantially (27:21), giving an effective Antawn Jamison more burn. Gasol improved a little in the second half, but it would have been nearly impossible not to, and not nearly enough. Again, D'Antoni had him on the bench down the stretch. Even after Jamison fouled out, Gasol remained seated. Following the game, D'Antoni was asked why.

"I was thinking I'd like to win this game," he said.

Ouch, but he was right.

Ωραία απάντηση του Ντ' Αντόνι στο γιατί πάρκαρε τον Γκασόλ! laugh.gif
Flash
Ρε σεις, πρόσφατα μου κατέβηκε:

Ανταλλαγή Pau για Amare ; Και οι δύο είναι, ουσιαστικά, προβλήματα για τις ομάδες τους ενω μπορούν να είναι σημαντικά όπλα για τους προπονητές των "άλλων".

Και τα συμβόλαια σχεδόν ματσάρουν (1 χρόνο παραπάνω του Amare)
baskethood
QUOTE (Flash @ Nov 24 2012, 23:15 ) *
Ρε σεις, πρόσφατα μου κατέβηκε:

Ανταλλαγή Pau για Amare ; Και οι δύο είναι, ουσιαστικά, προβλήματα για τις ομάδες τους ενω μπορούν να είναι σημαντικά όπλα για τους προπονητές των "άλλων".

Και τα συμβόλαια σχεδόν ματσάρουν (1 χρόνο παραπάνω του Amare)

Επίσης M. World Peace για τον Shawn Marion, Raja Bell (όπως ακούγεται) μετά από το buyout των Jazz, και Barbosa από τη Βοστόνη στέλνοντας απλούς fillers!
Σου θυμίζει τίποτα;
biggrin.gif
Flash
QUOTE(baskethood @ Nov 24 2012, 22:22 ) *
Επίσης M. World Peace για τον Shawn Marion, Raja Bell (όπως ακούγεται) μετά από το buyout των Jazz, και Barbosa από τη Βοστόνη στέλνοντας απλούς fillers!
Σου θυμίζει τίποτα;
biggrin.gif


Ναι κάποια ομάδα μου ψιλοθυμίζει...

Αλλά ο Joe δε νομίζω να φύγει από το Brooklyn.

Πάντως το trade που αναφέρω θεωρώ ότι πιθανόν να ευνοεί και τους δύο σε αντίθεση πχ με αυτά τα κουφά που ακούγονται σχετικά με trade με Atlanta (τα οποία μου θυμίζουν κάτι άλλο το οποίο δε θέλω να ανασύρω και πάλι στη μνήμη μου tongue.gif )

T.W.Is.M.
QUOTE(Flash @ Nov 24 2012, 23:15 ) *
Ρε σεις, πρόσφατα μου κατέβηκε:

Ανταλλαγή Pau για Amare ; Και οι δύο είναι, ουσιαστικά, προβλήματα για τις ομάδες τους ενω μπορούν να είναι σημαντικά όπλα για τους προπονητές των "άλλων".

Και τα συμβόλαια σχεδόν ματσάρουν (1 χρόνο παραπάνω του Amare)


Ερχεσαι δευτερος. Απο περσι προσπαθω να ξεφορτωθω τον αδερφο του Γκασολ, οποτε εχω εξαντλησει καθε πιθανο ανταλλαγμα. tongue.gif

QUOTE(Flash @ Nov 25 2012, 00:33 ) *
Πάντως το trade που αναφέρω θεωρώ ότι πιθανόν να ευνοεί και τους δύο σε αντίθεση πχ με αυτά τα κουφά που ακούγονται σχετικά με trade με Atlanta (τα οποία μου θυμίζουν κάτι άλλο το οποίο δε θέλω να ανασύρω και πάλι στη μνήμη μου tongue.gif )


Καθε φορα που θα αναφερεται ή θα υπονοειται το γνωστο trade, θα απανταω με 2 λεξεις: Chris Paul... smiley.gif

2 ωρες περιπου για το επομενο μαρτυριο. Αυτο και αλλα 68 μενουν για φετος.
Anaz
Oντως σε αντιθεση με το υπερβολικα καλο για τους Λεικερς σεναριο ανταλλαγης Σμιθ-Γκαζολ, αυτο με τον Αμαρε που λες ειναι καλη ιδεα, απο την οποια θα μπορουσαν θεωρητικα -εφοσον ο Αμαρε επιστρεψει σε καλη κατασταση- να επωφεληθουν και οι δυο ομαδες..
reignman
Eπιτέλους χρησιμοποιούν τον Antawn στο 4 και αρχίζει και παίζει μπασκετάκι.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.