Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Νέο σκιν 2007-2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στο γραφείο του προέδρου > Νέα-ανακοινώσεις
Pages: 1, 2
dizzy_fingers
Όπως παρατηρήσατε, άλλαξε το σκιν του φόρουμ.
Αυτή τη φορά δεν έγιναν μεγάλες αλλαγές, μιας και δεν ήταν εικαστικοί οι λόγοι αλλά λειτουργικοί.

Έτσι, οι χρήστες του opera και του safari μπορούν να βλέπουν τη σελίδα μας κανονικότατα καθώς τα - απαράδεκτα - λάθη που υπήρχαν στο σχεδιασμό (και εμπόδιζαν τη σωστή περιήγηση στο φόρουμ) έχουν εξαλειφθεί.

Πλέον, δηλαδή το forum μας είναι 100% συμβατό με όλους τους γνωστούς browsers (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Safari).

Επίσης, έχει μειωθεί αισθητά και το μέγεθος, επομένως μερικοί ίσως παρατηρήσετε μία μικρή διαφορά στην ταχύτητα κατεβάσματος.

Αν βρείτε κάποια λάθη (εκτός των fantasy+overplaybet...τα κουλά που βλέπετε εκεί θα διορθωθούν μαζί με την ολική αναδημιουργία αυτών) ενημερώστε με εδώ.

Καλό browsing και καλή αρχή στις φετινές αλλαγές smile.gif.
kostasvc15
Εμφανισιακα ειναι πολυ ωραιο!
Κανει κατι περιεργα ομως οταν ανοιγεις σελιδες ενω δεν φαινεται καλα το fast reply...
dizzy_fingers
Θα χρειαστώ περισσότερες λεπτομέρειες, αν είναι εύκολο. smile.gif

Τί περίεργα κάνει?

Στο fast reply εννοείς το κουμπί ή τα πάντα από κάτω όταν το πατάς?

Τί browser χρησιμοποιείς και τί ανάλυση?
kostasvc15
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 1 2007, 01:39 AM) *
Θα χρειαστώ περισσότερες λεπτομέρειες, αν είναι εύκολο. smile.gif

Τί περίεργα κάνει?

Στο fast reply εννοείς το κουμπί ή τα πάντα από κάτω όταν το πατάς?

Τί browser χρησιμοποιείς και τί ανάλυση?

Τα περιεργα τα εκανε μονο στην αρχη.Τωρα ειναι ΟΚ!
Στο fast reply φαινεται η γραμη εργαλειων πιο πανω καθως και τα +,-,''guided mode off'' και check Post Lenght οπου φαινονται μεσα στο ασπρο πλαισιο οπου γραφουμε.
Θα το ψαξω λιγο,ισως μου κανει και αυτο για τωρα μονο...
Internet explorer εχω....
dizzy_fingers
Θα με βοηθούσες αν μου έλεγες και τί έκδοση IE χρησιμοποιείς. smile.gif

Αυτό με τα "περίεργα" είναι μάλλον μόνο την πρώτη φορά που φορτώνεις τη σελίδα με ΙΕ.

Το άλλο με το fast reply, το κοιτάζω τώρα, είναι μάλλον θέμα του modification που σου βγάζει τις έξτρα επιλογές στο fast reply.
kostasvc15
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 1 2007, 01:48 AM) *
Θα με βοηθούσες αν μου έλεγες και τί έκδοση IE χρησιμοποιείς. smile.gif

Δε ξερω που λεει την εκδοση.Ειναι καινουρνιο το πσ ομως λογικα θα ειναι καινουργια και η εκδοση!

QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 1 2007, 01:48 AM) *
Αυτό με τα "περίεργα" είναι μάλλον μόνο την πρώτη φορά που φορτώνεις τη σελίδα με ΙΕ.

Oh yes! biggrin.gif


Εντιτ:Μολις προσεξα και τα quotes που εχεις βαλει πανω πανω απο μεγαλους NBAers.Ωραια ιδεα! 41.gif
PanosIlio
Ωραίο το καινούργιο skin.

Πλέον δεν μου κάνει stretch σε όλο το μήκος της οθόνης μου και είναι καλό αυτό, εργονομικά καλύτερο από πριν.

Πολύ εργονομικό και το top menu. Καλός τρόπος να έχεις μαζεμένη πολύ πληροφορία, αυτό με τα external links πολύ χρήσιμο. Σχεδιαστικά ίσως να ήθελε δουλίτσα, είναι λιγάκι "βαρετό" tongue.gif Το μενού εννοώ.

Κατά τ' άλλα πολύ λειτουργικό και καλό που φτιάχτηκαν οι ασυμβατότητες με τους άλλους browser.

Ένα πράγμα δεν μου αρέσει, να μου λένε με τι browser να βλέπω. Η δουλειά του designer και του προγραμματιστή είναι να δουλεύουν με όλα και όχι να προτείνουν wink.gif
jjc
Πολθ καλο το σκιν, αλλα δεν καταλαβαινω τις φρασεις που εχει πανω πανω. Δεν γινεται να μπουν στα ελληνικα?
morfi
Το "Νέο σκιν 2007-2008" είναι αισχρό.

Χωρίς πλάκα...

Μακράν ότι χειρότερο. Ακόμη και απ' το πρώτο !

QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 1 2007, 04:29 AM) *
Έτσι, οι χρήστες του opera και του safari

Υπάρχουν άνθρωποι που χρησιμοποιούν opera και safari ? Πλάκα μας κάνετε ?

QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 1 2007, 04:29 AM) *
Πλέον, δηλαδή το forum μας είναι 100% συμβατό με όλους τους γνωστούς browsers (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Safari).

Ξέχασες το Netscape. wink.gif

QUOTE(jjc @ Aug 1 2007, 08:49 AM) *
Πολθ καλο το σκιν, αλλα δεν καταλαβαινω τις φρασεις που εχει πανω πανω. Δεν γινεται να μπουν στα ελληνικα?

Nαι τώρα θα σου τις μεταφράσουμε...
sihainas
Καλό το νέο σκιν αλλά αυτό το άσπρο τέρμα πάνω το χαλάει αρκετά... αν αντί για άσπρο είχε ένα φλασάκι το οποίο θα έδειχνε βίντεο με φάσεις θα ήταν φοβερό (ζητάω πολλά εwink.gif tongue.gif biggrin.gif

anyway εμένα μ'αρέσει περισσότερο από το προηγούμενο...και αφού δουλεύει και με safari τότε...όλα ok smiley.gif

Καλορίζικο icon_wave.gif


edit. Ε... που πήγε το champ? υποβαθμίστικα sad.gif angry_red.gif
NBAer
QUOTE(morfi @ Aug 1 2007, 10:27 AM) *
Το "Νέο σκιν 2007-2008" είναι αισχρό.


Ναι ουτε εμενα μ'αρεσει.... sad.gif
Αισχρο δεν το βρισκω αλλα τα "forum/game links" ειναι για ανθρωπους με +15 μυωπια, και ο χωρος πανω πανω, ειναι παρα πολυς και πρεπει να κανουμε scroll προς τα κατω για να δουμε τα θεματα. It's annoying.....

QUOTE
Υπάρχουν άνθρωποι που χρησιμοποιούν opera και safari ? Πλάκα μας κάνετε ?


Αρκετοι:
http://marketshare.hitslink.com/report.aspx?qprid=0

CODE
Microsoft Internet Explorer      78.98%
Firefox                          14.37%
Safari                           4.56%
Opera                            0.89%
Netscape                         0.75%
Opera Mini                       0.24%




Bring-back-the-old-skin-regards.
morfi
Aυτό το παιδί είναι λες και είμαι εγώ με άλλο account. biggrin.gif
Pierce
λιγο λιγο θα το συνηθίσεις, σαν τις συνηθειες τις κακιες ις καταχρ... τι μλκιες λεω . cool.gif
το σκιν με τον καιρο θα το συνηθίσετε(3 φορα μεσα σε μια γραμμη που χρησιμοποιω αυτη τη λεξη tongue.gif ) και θα σας αρεσει. Δηλαδη ειναι θεμα συνηθειας tongue.gif


απορια της ημερας: Υπαρχει ακομα το netscpae????? w00t.gif
morfi
QUOTE(pierce21 @ Aug 1 2007, 01:31 PM) *
απορια της ημερας: Υπαρχει ακομα το netscpae????? w00t.gif

Όσο υπάρχω το netscape δεν θα πεθάνει...
tsops
Αγαπητοί μου, κάθε τι καινούργιο θέλει τη συνήθειά του και τον...σεβασμό του (όπως με τις κυρίες boys wink.gif ).

Give a lil' love to Dizzy's efforts laugh.gif
morfi
QUOTE(tsops @ Aug 1 2007, 02:00 PM) *
(όπως με τις κυρίες boys wink.gif ).

Γιατί να πω σε κάποια ότι είναι ωραία αφού δεν είναι ? cool.gif
dizzy_fingers
Γι'αυτό δε βρίσκεις γυναίκα εσύ... banana.gif


Καλό είναι να αναφέρετε και τί σύστημα-browser-ανάλυση χρησιμοποιείτε ώστε το feedback να είναι πιο αποδοτικό (για παράδειγμα, εκ των προτέρων οι χρήστες 800x600 αποκλείονται καθώς είναι αδύνατη η συμβατότητα αυτών με τους "μεγάλης ανάλυσης" χρήστες σε fixed width skin).

NBAer, η απόσταση από την κορυφή μέχρι τα πρώτα φόρουμ (NBA συγκεκριμένα) είναι ελάχιστα μικρότερη από αυτήν του προηγούμενου σκιν.
Συγκεκριμένα (επειδή γνωρίζω ότι είσαι φαν της ακρίβειας biggrin.gif) η απόσταση από την κορυφή της σελίδας μέχρι το κάτω μέρος του NBA forum, ήταν στο παλιό σκιν 651 px και τώρα είναι 684 px, σε ανάλυση 1152x864, windows XP, Mozilla Firefox.
Η διαφορά, λοιπόν, είναι μόλις 33px, καμία σχέση ασφαλώς με "πολλά scroll down" wink.gif.

Ο λόγος που το θεωρείς περισσότερο, πάντως, ίσως έχει να κάνει με το ότι η άσπρη γραμμή πάνω "χτυπάει" και σου φαίνεται μεγάλη ως περιοχή.

Πάμε στα παρακάτω τώρα:

QUOTE(morfi)
Υπάρχουν άνθρωποι που χρησιμοποιούν opera και safari ? Πλάκα μας κάνετε ?

Σύμφωνα με το google analytics, το 58,28 των επισκέψεων στο φόρουμ γίνεται με ΙΕ, το 38,57% με Firefox, το 2,06% με opera, το 0,57% με Mozilla και το 0,45% με Safari.
Μικρό το ποσοστό των μη FF-IE χρηστών, ωστόσο εν μέρει (αν όχι αποκλειστικά) αυτό οφείλεται στην ασυμβατότητα του προηγούμενου σκιν.
Ήδη εγώ χρησιμοποιώ αποκλειστικά opera αυτή τη στιγμή.

Α, ο αγαπημένος σου netscape έχει μόλις 1 επίσκεψη tongue.gif.


QUOTE(sihainas)
edit. Ε... που πήγε το champ? υποβαθμίστικα

Άλλαξα το rank του champion και το πήγα από τα 1000 στα 2000.
Έτσι, να είναι πιο special biggrin.gif.



Τέλος, σε όσους δεν αρέσει κάτι, αν συνεχίσουν να λένε "δε μου αρέσει αυτό τελεία και παύλα" δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα αν δεν προτείνουν κάτι.
Ως εκ τούτου, panos-ilio7, ναι θα κοιτάξω να φτιάξω τη μπάρα του μενού κάπως για να μην είναι έτσι απλή.
morfi
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 1 2007, 03:16 PM) *
Τέλος, σε όσους δεν αρέσει κάτι, αν συνεχίσουν να λένε "δε μου αρέσει αυτό τελεία και παύλα" δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα αν δεν προτείνουν κάτι.

Πιστεύω ότι είναι χάλια σχεδιαστικά. Τα κενά στα πλάγια (ποτέ και σε καμμία ιστοσελίδα δεν μου άρεσε, το θεωρώ μεγάλο αισθητικό λάθος) μαζί με το άσπρο από πάνω σχεδιάζουν ένα άθλιο "Τ" που το μόνο που κάνει είναι να διώχνει τον απλό user και να θέλει να κάνει delete τον λογαριασμό του.
Το κακό είναι ότι δεν μου έρχεται και κάποια άλλη ιδέα αυτή τη στιγμή. Δεν χρειάστηκε ποτέ να το σκεφτώ μιας και μου άρεσε το προηγούμενο και δεν περίμενα ότι θα αλλάξει. Αν μου έρθει κάτι θα το πω...

Πάντως είναι καλή σκέψη κάθε χρόνο να αλλάζει το σκιν. Έτσι για να ξεκολλάμε και λίγο...

Α, και μην ξεχάσεις να βάλεις το σήμα του ΝΒΑ δίπλα στο λογότυπο του basketforum. wink.gif


Με αγάπη
k_sal_15
Πολύ καλό το νέο skin smile.gif !!! Είμαι χρήστης Opera και επιτέλους δεν θα χρειάζεται να κάνω κανά μισάωρο να διαβάσω μια σελίδα καθώς παλιά 68.gif δυο-τρεις λέξεις έφτιαχναν μια σειρά και γινόταν σελίδα χιλιομέτρων 68.gif ..
saniboy
Καλο το νεο σκιν!
αν και αιφνιδιαστηκα αρχικα! smiley.gif
Gravedigger
Εμένα πάντως μ'αρέσει!Φυσικά θα μπορούσε να είναι καλύτερο αλλά δεν με χαλάει!
QUOTE(morfi @ Aug 1 2007, 11:25 AM) *
Γιατί να πω σε κάποια ότι είναι ωραία αφού δεν είναι ? cool.gif

Σωστός.ΣΑΒΟΥΡΕΣ.

QUOTE(morfi @ Aug 1 2007, 12:50 PM) *
Πιστεύω ότι είναι χάλια σχεδιαστικά.

Με τον καλό λόγο στο στόμα όπως πάντα!
QUOTE(morfi @ Aug 1 2007, 12:50 PM) *
Με αγάπη

Εντάξει το κάλυψες!
sihainas
Μια ιδέα για να μην είναι τόσο κενό πάνω πάνω θα ήταν να πάνε τα links εκεί.. wink.gif

Όσο για τα πλαινά...θα μπει καμιά ωραία διακριτική εικονίτσα από πίσω όπως στο παλιό και θα είναι μια χαρά... (εμένα και τώρα μ'αρέσει αλλά τέλος πάντων)
NBAer
QUOTE(morfi @ Aug 1 2007, 03:50 PM) *
Πιστεύω ότι είναι χάλια σχεδιαστικά. Τα κενά στα πλάγια (ποτέ και σε καμμία ιστοσελίδα δεν μου άρεσε, το θεωρώ μεγάλο αισθητικό λάθος)


Τα κενα στα πλαγια sucks big time! Υποπτευομαι οτι εγιναν για χαρη συμβατοτητας με τον Opera shot.gif shot.gif


QUOTE
μαζί με το άσπρο από πάνω σχεδιάζουν ένα άθλιο "Τ"


Αθλιο Τ 24.gif 24.gif 24.gif
Αυτα τα ασπρα πανω πραγματι, θα μπορουσαν να αποφευχθουν....



Gettin' used to it regards
dizzy_fingers
QUOTE(sihainas @ Aug 1 2007, 01:34 PM) *
Μια ιδέα για να μην είναι τόσο κενό πάνω πάνω θα ήταν να πάνε τα links εκεί.. wink.gif

Να ένα σωστό feedback (από τον μάστορα του photoshop sihainas). Απλό και χρηστικό.

Τώρα που τα βλέπω τα λινκ εκεί πάνω, μου φαίνονται κι εμένα καλύτερα.
Το κακό είναι ότι βγήκαν τα αγαπημένα μου quotes από εκεί, αλλά θα βρώ κάπου να τα βολέψω...

Για εικόνα στο background, ούτε λόγος.
Η υπέρτατη κιτσαριά (χώρια το μέγεθος που προστίθεται στο κατέβασμα της σελίδας) κι αναρωτιέμαι πως το είχα τόσο καιρό με το πρώτο σκιν....

Πάντως για το κενό αριστερά-δεξιά που λέτε τώρα, δεν καταλαβαίνω γιατί δε σας πείραζε αυτό που υπήρχε και στο προηγούμενο σκιν wink.gif.
Alexmei
Tα link πάνω έχουν ένα άσπρο που είναι σαν spamming διαφημίσεις, τα γράμματα τώρα που ποστάρω δεν είναι balanced με το σκιν (αλλά αυτό διωρθώνεται) και όλα τα άλλα γράμματα είναι σαν να είναι φόρουμ για τυφλούς και έχουν ένα κενό ΝΑ!


good try tough bball.gif

Y.Γ. ξέρω ξέρω, δεν έχω άλλη ιδέα/λύση

Εdit: Τώρα που το ξαναβλέπω, μου φένεται ακόμα πιο πολύ για spamming διαφημίσεις
dizzy_fingers
Μπορείς να είσαι πιο συγκεκριμένος?

Πότε το είδες το φόρουμ και τα παρατήρησες αυτά?
Ρωτάω επειδή το τελευταίο ημίωρο κάνω μερικούς πειραματισμούς οπότε μπορεί να έπεσες πάνω σε αυτούς.

Τώρα, σου βγάζει αυτά τα σφάλματα που λες?


Και ασφαλώς πες μου τί browser+ανάλυση έχεις.
nikefalin
QUOTE(pierce21 @ Aug 1 2007, 01:31 PM) *
απορια της ημερας: Υπαρχει ακομα το netscpae????? w00t.gif

σεβαστείτε τα γερόντια που έμαθαν πρώτα το netscape (μέσα σ'αυτούς κι εγώ) tongue.gif
Alexmei
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 1 2007, 07:24 PM) *
Μπορείς να είσαι πιο συγκεκριμένος?

Πότε το είδες το φόρουμ και τα παρατήρησες αυτά?
Ρωτάω επειδή το τελευταίο ημίωρο κάνω μερικούς πειραματισμούς οπότε μπορεί να έπεσες πάνω σε αυτούς.

Τώρα, σου βγάζει αυτά τα σφάλματα που λες?
Και ασφαλώς πες μου τί browser+ανάλυση έχεις.



Ναι τα βγάζει. λοιπόν, όταν πατάω "add reply" πάνω αριστερά, γράφει "replying to Νέο σκιν 2007-2008" και από τα αριστερά Basketforum.gr
εκτός αν εσύ το έκανες έτσι

Mozzila Firefox, 1024 by 768 pixels

dizzy_fingers
Ωραίος (για την εικόνα). Τώρα κατάλαβα ακριβώς τί εννοείς.

Αυτό είναι έτσι, δε θα έλεγα τόσο επίτηδες όσο ότι το παραμέλησα.
Δεν είναι μεγάλο πρόβλημα, αλλά τώρα που μου το υπέδειξες θα κοιτάξω να δω τί μπορώ να κάνω.

Υποθέτω πως τα άλλα που έλεγες περί άσπρου και spamming ήταν για την προηγούμενη μορφή κι όχι για τώρα, ε?
Alexmei
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 1 2007, 08:15 PM) *
Ωραίος (για την εικόνα). Τώρα κατάλαβα ακριβώς τί εννοείς.

Αυτό είναι έτσι, δε θα έλεγα τόσο επίτηδες όσο ότι το παραμέλησα.
Δεν είναι μεγάλο πρόβλημα, αλλά τώρα που μου το υπέδειξες θα κοιτάξω να δω τί μπορώ να κάνω.

Υποθέτω πως τα άλλα που έλεγες περί άσπρου και spamming ήταν για την προηγούμενη μορφή κι όχι για τώρα, ε?



όχι, για το ΜΕΓΑΛΟ Basketforum.gr λέω στο τωρινό biggrin.gif μήπως θες εικόνα; tongue.gif
dizzy_fingers
Εγώ έχω εικόνα:



tongue.gif

Αυτό λες?
Τί άσπρα έχει μωρέ? Η Μόνικα Λεβίνσκι είναι?
Alexmei
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 1 2007, 08:28 PM) *
Εγώ έχω εικόνα:



tongue.gif

Αυτό λες?
Τί άσπρα έχει μωρέ? Η Μόνικα Λεβίνσκι είναι?



για όλο λέω




μου θυμίζει μια spam διαφήμιση που είδα πριν λίγο καιρό σε ένα site tongue.gif
dizzy_fingers
Θεέ μου...
sihainas
χμ... αφού θες τόσο τα quotes μία ακόμα ωραία ιδέα θα ήταν να γίνονται σκρολ σε εκείνη την οριζόντια μαύρη μπάρα που είχες πρίν πάνω πάνω και τώρα την αφαίρεσες smile.gif


Ή ακόμα μια καλή ιδέα θα ήταν σε εκείνη την μαύρη μπάρα να πάει αυτή η γραμμή

Logged in as: sihainas ( Log Out ) My Controls · View New Posts · My Assistant · 0 New Messages


ε; Έτσι δεν θα έχει καμία αύξηση στο scroll tongue.gif
dizzy_fingers
Η μαύρη μπάρα υπάρχει ακόμα - κάνε refresh wink.gif.

Καλή ιδέα αυτή με το logged in as....
Dude, έχεις πάρει φωτιά! laugh.gif

Να δω μόνο αν είναι εύκολο να γίνει 39.gif....
Alexmei
να μην πω και για τα αυτά που έχει κάτω από το "similar topics"
sihainas
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 1 2007, 08:50 PM) *
Dude, έχεις πάρει φωτιά! laugh.gif


χαχα...αφεντικό απο ιδέες άλλο τίποτα... αν ήξερα να τις υλοποιώ κιόλας καλά θα ήταν tongue.gif
dizzy_fingers
QUOTE(Alexmei @ Aug 1 2007, 08:51 PM) *
να μην πω και για τα αυτά που έχει κάτω από το "similar topics"

Ώχου ρε alexmei, τα γράφεις απλά για να γράφεις κάτι ή θέλεις να βοηθήσεις?

Τί ακριβώς γίνεται εκεί?
B for Basketball
παντως εγω εχω μεινει ικανοποιιμενος με τις αλλαγες...κ δε μου δημιουργει προβληματα....οχι οτι ειχα με το προηγουμενο σκιν....γενικως μου αρεσει περισσοτερο απο το λαστ σκιν...καθε αλλαγη δεκτη....keep it up dizzy!!!
a και θα μου αρεσε πισω απο καθε ποστ να υπαρχει σε σκιαγραφημα μια μπαλα μπασκετ...ι κατι τετοιο....να ειναι πιο cool tongue.gif
Gravedigger
Καταπληκτική η προσθήκη αγαπημένης ομάδας-θέσης και αγαπημένου παίχτη!Μπράβο Dizzy! 41.gif 41.gif 41.gif
Das Kapital
Το νεο σκιν ειναι trendy tongue.gif

Αυτο με τα ''αγαπημενα'' ειναι superb 41.gif!!! dizzy εκανες καμια μικρη δουλιτσα σε αυτο ? γιατι εμενα εγραφε Lebron James χωρις να κανω τιποτα!
dizzy_fingers
Το είχες γράψει πιθανότατα όταν είχες πρωτογραφτεί.

Αυτά τα πεδία υπήρχαν πάντα και τα βλέπαμε οι mods, απλά λόγω παράλειψης το είχα ξεχάσει να το ρυθμίσω έτσι ώστε να μπορείτε να τα βλέπετε κι εσείς.
Τον pierce να ευχαριστείτε που μου το θύμησε biggrin.gif.
morfi
QUOTE(NBAer @ Aug 1 2007, 04:44 PM) *
Τα κενα στα πλαγια sucks big time! Υποπτευομαι οτι εγιναν για χαρη συμβατοτητας με τον Opera shot.gif shot.gif
Αθλιο Τ 24.gif 24.gif 24.gif
Αυτα τα ασπρα πανω πραγματι, θα μπορουσαν να αποφευχθουν....
Gettin' used to it regards

Ρε ο NBAer είναι εγώ με άλλο account λέμε... cool.gif
NBAholic
QUOTE
Το νεο σκιν ειναι trendy


Eννοείς ότι είναι gay; tongue.gif
morfi
QUOTE(NBAholic @ Aug 2 2007, 12:47 AM) *
Eννοείς ότι είναι gay; tongue.gif

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Ποτέ δεν πίστεψα ότι από αυτό το φόρουμ θα με κάνουν δύο άτομα την ίδια ημέρα να γελάσω. Συνεχίστε έτσι... cool.gif
NBAer
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 1 2007, 03:23 PM) *
NBAer, η απόσταση από την κορυφή μέχρι τα πρώτα φόρουμ (NBA συγκεκριμένα) είναι ελάχιστα μικρότερη από αυτήν του προηγούμενου σκιν.
Συγκεκριμένα (επειδή γνωρίζω ότι είσαι φαν της ακρίβειας biggrin.gif) η απόσταση από την κορυφή της σελίδας μέχρι το κάτω μέρος του NBA forum, ήταν στο παλιό σκιν 651 px και τώρα είναι 684 px, σε ανάλυση 1152x864, windows XP, Mozilla Firefox.
Η διαφορά, λοιπόν, είναι μόλις 33px, καμία σχέση ασφαλώς με "πολλά scroll down" wink.gif.


Ναι μαλλον i perceived like that(πως να το πω στα Ελληνικα αυτο? blink.gif ) και παροτι η διαφορα ηταν μικρη μου φανηκε μεγαλη.
Δεν ειμαι αλαθητος! Πχ εσυ ποιο νομιζεις ειναι το ασπρο και ποιο το μαυρο αλογακι στην επομενη φωτογραφια? Και σε τι χρωμα τετραγωνακι στεκεται το καθε ενα? blech.gif





QUOTE
Ο λόγος που το θεωρείς περισσότερο, πάντως, ίσως έχει να κάνει με το ότι η άσπρη γραμμή πάνω "χτυπάει" και σου φαίνεται μεγάλη ως περιοχή.


Ναι. Ο εγκεφαλος μου δεν αναλυει σωστα και αντικειμενικα τα δεδομενα λογω χρωματων. sad.gif
Αλλα οπως και ο δικος σου biggrin.gif αφου νομιζεις οτι τα δυο αλογακια εχουν διαφορετικο χρωμα αλλα στην πραγματικοτητα εχουν ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο. Οπως και τα τετραγωνακια που στεκονται. blech.gif
Isn't this fkin unbelievable?????


QUOTE
Α, ο αγαπημένος σου netscape έχει μόλις 1 επίσκεψη tongue.gif.

Κανενας τρελος θα ειναι ειναι που τον χρησιμοποιει..... biggrin.gif


Γενικα με τις τελειως τελευταιες αλλαγες, καλυτερευσαν τα πραγματα και ειναι πολυ καλυτερα τωρα παροτι το πανω ασπρο μερος ειναι καπως "ανουσια ασπρο".....
Πχ θα προτιμουσα πανω πανω ενα απαλο πορτοκαλι χρωμα αντι για αυτο το γκριζο-ασπρο.....

Πχ:



Αν δεν σου αρεσει το πρασινο, τουλαχιστον το απαλο πορτοκαλι ταιριαζει περισσοτερο απο το παρον χρωμα ΙΜΟ.....
Alexmei
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 1 2007, 09:02 PM) *
Ώχου ρε alexmei, τα γράφεις απλά για να γράφεις κάτι ή θέλεις να βοηθήσεις?

Τί ακριβώς γίνεται εκεί?



για την αισθητική μιλάω. τέλος πάντων...


καλή αυτή η προσθήκη, συγγνώμη που σε κούρασα

NBAer ωραίο το έκανες biggrin.gif
B for Basketball
dizzyyyyyyyyyy δεν σου αρεσει η ιδεα να διακοσμιθουν λιγο τα back στα ποστ οπως εγραψα παραπανω???????
π.χ. να εχει μια μπαλα μπασκετ η το logo του φορουμ σε σκιαγραφημα???????εεε?
biggrin.gif biggrin.gif
dizzy_fingers
ΝΒΑer, no offence αλλά μου το έκανες "trendy" (με την έννοια του Holic) το φόρουμ! sad-smiley-009.gif tongue.gif biggrin.gif

Οι ταπετσαρίες είναι ξεπερασμένες στο web design εδώ και χρόνια. wink.gif


B for Basketball, ειλικρινά δεν το είχα δει αυτό που έλεγες! laugh.gif
Ξέρω ότι είχαμε τέτοιο στο προηγούμενο σκιν αλλά θυμάμαι που μερικές φορές μπερδευόταν με τα γράμματα του ποστ ή της υπογραφής και με ξύνιζε λίγο.
Αν μου έρθει κάποια ιδέα στο μέλλον, θα τη σκεφτώ.


Εν τω μεταξύ έγινε μία ακόμα αλλαγή, κατά πάσα πιθανότητα η τελευταία σε μεγάλο επίπεδο (από εκεί πέρα λίγο tweaking σε μερικές μικρές λεπτομέρειες), όπου πήγαν τα λινκ "logged in as...κλπ" στη μαύρη μπάρα πάνω....κάνοντας την απόσταση από το πάνω μέρος του φόρουμ ως τα πρώτα post, ακόμα μικρότερη.
B for Basketball
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 1 2007, 10:36 PM) *
B for Basketball, ειλικρινά δεν το είχα δει αυτό που έλεγες! laugh.gif
Ξέρω ότι είχαμε τέτοιο στο προηγούμενο σκιν αλλά θυμάμαι που μερικές φορές μπερδευόταν με τα γράμματα του ποστ ή της υπογραφής και με ξύνιζε λίγο.

α ναι????? δεν το θυμαμαι..τελικα εχω κακη μνημη....μια μπαλα μπασκετ ομως δεν μπερδευει κ πολυ τα πραγματα...εκτος αν θες βαλε την φατσα μου...σιγουρα δεν θα εχεις αρνητικα σχολια...ολοι θα γραφουν με κοσμιο τροπο κ χωρις ειρωνιες φοβου τον...εμενα tongue.gif
καλη δουλεια...συνεχισε να μας εκλπησεις...οπως στο βιντεακι της ναξου.... 69.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.