Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Σλοβενία - Γαλλία
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > Eurobasket 2013
sacarame
VS


Τετάρτη 18.09.2013 ώρα 22.00

Σχόλια για τον προημιτελικό...
benchwarmer
Φρονώ (Χάτζη mode μιας και μιλάμε για Γαλλία) ότι οι Γάλλοι είναι καλύτεροι. Σαν μονάδες σίγουρα, αλλά νομίζω και σαν ομάδα. Οι Σλοβένοι βέβαια έχουν να αντιπαρατάξουν την έδρα τους (άντε και τον Μπόζα), αλλά νομίζω πως τα φοβικά τους σύνδρομα είναι ακόμα εκεί. Προβάδισμα στους μπλε.
ssoulliss
Επειδή η Σλοβενία έχει κερδίσει όλες τις καλές ομάδες μέχρι στιγμής,πλην Κροατίας. Θα τους στηρίξω για πρόκριση. Οι Γάλλοι μου δείχνουν χάρβαλο στη δεύτερη φάση. biggrin.gif

55%-45% η Σλοβενία.
koostas
να δουμε και η διαιτησια τι θα κανει..
μια διαιτησια που θα φορτωσει με φαουλ τους γαλλους, δεν εχουν φετος ουτε το βαθος ουτε τη δυναμη να την αντεξουν
Zoys
Αυτό το ζευγάρι νομίζω ότι είναι το μοναδικό χωρίς καθαρό φαβορί σύμφωνα με το πρόσωπο που έδειξαν οι δύο ομάδες στη φάση των ομίλων με τη Σλοβενία να παίζει καλύτερα από τις δυνατότητες της και τη Γαλλία το ακριβώς αντίθετο.
SG3ptshooter
Οι Σλοβένοι μου φαίνεται πως έχουν σαφές προβάδισμα. Οι Γάλλοι ασύνδετοι σε όλο το tournoix, δε γέμισαν το μάτι κανενός παρά το πολύ εύκολο πρόγραμμα και στο δεύτερο γύρο σίγουρα ήταν στις απογοητεύσεις. Οι Σλοβένοι πάλι με το κοινό τους και χωρίς να αυτοπεριορίζονται στα 90s όπως 2 χρόνια πριν, διεκδικούν τον τίτλο της πιο επικίνδυνης ομάδας απ' όλες. Το ξέρω πως είμαι ο πρώτος, ούτε καν απ' τους πρώτους, ο πρώτος, που θα τους πει losers ανεξαρτήτως συνθηκών, αλλά με Jaka στον πάγκο στα κρίσιμα νομίζω πως ήρθε ή ώρα τους. Ε, αν δεν ήρθε και τώρα δε θα έρθει ποτέ. Dragic θρησκεία θύρα 0.
doctorjekil
QUOTE(ssoulliss @ Sep 17 2013, 12:25 ) *
Επειδή η Σλοβενία έχει κερδίσει όλες τις καλές ομάδες μέχρι στιγμής,πλην Κροατίας. Θα τους στηρίξω για πρόκριση. Οι Γάλλοι μου δείχνουν χάρβαλο στη δεύτερη φάση. biggrin.gif

55%-45% η Σλοβενία.

Κ εγω τους σλοβενους τους πιστευω περισσοτερο,οι γαλλοι μεχρι τωρα δεν μου αρεσουν και οι σλοβενοι δειχνουν αποφασισμενοι για το κατι παραπανω
captain charisma
θα χουμε ωραιες μαχες οπως παρκερ-ντραγκιτς που ειναι οι καλυτεροι ευρωπαιοι πλειμεκερς αυτη τη στιγμη...μπατιμ-ναχμπαρ...θα θελα να περασει η γαλλια...
bbplayer
Γαλλία θέλω αλλά θα πρέπει να δαγκώνουν και λίγο στην άμυνα για να νικήσουν.
T.W.Is.M.
Αν και δεν τους πολυσυμπαθω, alles les bleus! Καντε το για το Χατζη... smiley.gif
BasketZilla
Δεν δίνω καμμία , μα καμμία τύχη στους Σλοβένους. Πιστεύω ότι δεν τους ταιριάζει καθόλου η Γαλλία σαν αντίπαλος. Στηρίζουν το παιχνίδι τους στο τρανζίσιον, στα πολλά φάουλ που δεν σφυρίζουν οι γκρίζοι και στα επιθετικά ριμπάουντ. Απέναντι σε μία πολύ πιο αθλητική ομάδα όπως είναι οι πουρκουάδες το βρίσκω δύσκολο να επιβληθούν με το παιχνίδι τους. Στο σετ παιχνίδι είναι τραγικοί τόσο στο τρίποντο, όσο και στο ποστ. Η Σλοβενία πέραν 6 παικτών δεν μπορεί να πάρει τίποτα από τους υπόλοιπους του πάγκου.
Γαλλία - Γκρίζοι & Μάλκοβιτς 75% - 25%
sacarame
QUOTE(BasketZilla @ Sep 18 2013, 21:28 ) *
Δεν δίνω καμμία , μα καμμία τύχη στους Σλοβένους. Πιστεύω ότι δεν τους ταιριάζει καθόλου η Γαλλία σαν αντίπαλος. Στηρίζουν το παιχνίδι τους στο τρανζίσιον, στα πολλά φάουλ που δεν σφυρίζουν οι γκρίζοι και στα επιθετικά ριμπάουντ. Απέναντι σε μία πολύ πιο αθλητική ομάδα όπως είναι οι πουρκουάδες το βρίσκω δύσκολο να επιβληθούν με το παιχνίδι τους. Στο σετ παιχνίδι είναι τραγικοί τόσο στο τρίποντο, όσο και στο ποστ. Η Σλοβενία πέραν 6 παικτών δεν μπορεί να πάρει τίποτα από τους υπόλοιπους του πάγκου.
Γαλλία - Γκρίζοι & Μάλκοβιτς 75% - 25%



Δεν ξέρω αλλά δεν είμαι εξίσου αισιόδοξος. Οι Γάλλοι έχουν κινηθεί στη μετριότητα σε όλο το τουρνουά. Ακόμα και τα παιχνίδια που νίκησαν, δεν υπήρξαν και πολύ πειστικοί ενώ σε αυτά που έχασαν απέναντι σε δυνατούς αντιπάλους (Σερβία, Λιέτουβα) , τα έχασαν με κάτω τα χέρια. Δεν μου γεμίζουν καθόλου το ματι ότι θα μπορέσουν να ανταπεξέλθουν στο τέμπο που θα προσπαθήσουν να επιβάλλουν οι γηπεδούχοι, + το γεγονός ότι δεν με πείθουν ότι μπορούν να κερδίσουν ματς με 20.000 κόσμου να φωνάζει εναντίον τους.

Βέβαια από την άλλη είναι οι Σλοβένοι, οπότε όλα είναι πιθανά.Γενικά είναι και οι 2 ομάδες που μπορούν να δεχτούν μεγάλο σερί εναντίον τους και να χάσουν τα αυγά και τα καλάθια...Οψόμεθα...
sarounas
είμαστε με Σλοβενία μπας και αποκλείσουν τους καταραμένους tongue.gif στα ημιτελικά
γιατί αν περιμένουμε από την Γαλλία καλά κρασιά...

είμαι αισιόδοξος διότι νομίζω πως τα σοφτ γαλλάκια είναι ότι πρέπει για αποφασισμένους γηπεδούχους με κόσμο και διαιτητές στο πλευρό τους wink.gif
bbplayer
καλά το πάει η Γαλλία μέχρι τώρα, δείχνει να έχει σφυγμό. Εμάς μας είχαν διαλύσει σε αυτό το χρονικό διάστημα.


@ εδιτ :Αμα είσαι Πάρκερ..
captain charisma
τι πλακα αυτοι οι σλοβενοι...2 τριποντα που βαλαν πηγαν γ λιγο πισω απ τη μπασκετα αλλα δ μετρησαν...λολ...
κ τα 2 ο ζοραν αν δ κανω λαθος...
Zoys
Μόνο από το σκορ ημιχρόνου καταλαβαίνεις ότι το ματς έχει υπογραφή Μάλκοβιτς.
ViC
θα το πω, δεν αντέχω... Με εμάς τα είχαν βάλει όλα οι Σλοβένοι. Απόψε έχουν χτίσει βοηθητικό γήπεδο με τα τούβλα που πετάνε!
T.W.Is.M.
QUOTE(ViC @ Sep 18 2013, 22:48 ) *
θα το πω, δεν αντέχω... Με εμάς τα είχαν βάλει όλα οι Σλοβένοι. Απόψε έχουν χτίσει βοηθητικό γήπεδο με τα τούβλα που πετάνε!


Μην τα λες αυτα. Θα σου πουν οτι φταιμε παλι εμεις που δεν παιζαμε αμυνα.
ViC
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 18 2013, 23:06 ) *
Μην τα λες αυτα. Θα σου πουν οτι φταιμε παλι εμεις που δεν παιζαμε αμυνα.

καλά κι αυτό αλήθεια είναι, αλλά και σήμερα πολλά ελεύθερα έχασαν οι Σλοβένοι στο πρώτο ημίχρονο...
τελικά οι Γάλλοι είναι πολύ πιο σκληροί απ' ότι πίστευα.
T.W.Is.M.
QUOTE(ViC @ Sep 18 2013, 23:15 ) *
καλά κι αυτό αλήθεια είναι, αλλά και σήμερα πολλά ελεύθερα έχασαν οι Σλοβένοι στο πρώτο ημίχρονο...
τελικά οι Γάλλοι είναι πολύ πιο σκληροί απ' ότι πίστευα.


Μα χτυπιεμαι καθε φορα να γραφω οτι τα ελευθερα σουτ δε σημαινουν και 3 ποντους. Εχουν καλυτερες προυποθεσεις, αλλα κι αυτα χανονται. Αλλιως δε θα ηταν το 40+% καλο ποσοστο στα τριποντα, αλλα το 60+%.
BasketZilla
Για να κερδίσεις την Γαλλία σε νοκ άουτ ματς πρέπει να το πας στα βασικά. Ευρωπαική ομάδα όπως οι Σλοβένοι που προσπαθούν να κερδίσουν με physical απέναντι σε 10 έγχρωμους πάικτες που το ψιλοσκαμπάζουν (και έναν που το κατέχει ...)
δεν έχουν τύχη.
T.W.Is.M.
Ειναι μια μεγαλη στιγμη. Ο Τζεικ ανεφερε το INSEP. Ο Χατζη δικαιωνεται!!! smiley.gif
priest
Μεγαλη νικη οι γαλλοι και αλλη μια αποτυχημενη προσπαθεια για μεταλλιο για τους σλοβενους.
captain charisma
οι σλοβενοι μια ζωη το συνδρομο των λουζερ εχουν τελικα...παντα ξεκινανε καλα και στη πορεια ξεφουσκωνουν...οι γαλλοι πολυ δυσκολα να περασουν τους ισπανους τωρα.οποτε τους βρουν οι ισπανοι τους γλεντανε οπως και εμας...δεν παιζει κ ο ναβαρο φετος να του ριξει κανα μπουνιδι ακομα ο μπατιμ οπως περσι στους ολυμπιακους αγωνες...

υ.γ αυτος ο λακοβιτς οταν κανει γκριματσες μονο εμενα μου θυμιζει κριστιανο ροναλντο?
pain of salvation
QUOTE(BasketZilla @ Sep 18 2013, 21:19 ) *
Για να κερδίσεις την Γαλλία σε νοκ άουτ ματς πρέπει να το πας στα βασικά. Ευρωπαική ομάδα όπως οι Σλοβένοι που προσπαθούν να κερδίσουν με physical απέναντι σε 10 έγχρωμους πάικτες που το ψιλοσκαμπάζουν (και έναν που το κατέχει ...)
δεν έχουν τύχη.


...Ψιλοσκαμπάζει ο Νικόλας?...ε όχι ρε 'Zilla...
BasketZilla
Με τις 24 ομάδες, τις 2 φάσεις ομίλων και τα μεγάλα περιθώρια λάθους το Ευρωμπάσκετ έχει αρχίσει και θυμίζει λίγο NBA.
Δείτε τους Γάλλους και τους Ισπανούς σήμερα. Έως τώρα δεν πολυζορίζονταν αφού κουτσά στραβά θα έμπαιναν στα χιαστί και σήμερα έδειξαν τις πραγματικές τους δυνατότητες. Προκριματικά για όλους, 16 ομάδες - 4 όμιλοι και μετά χιαστί ματς οκτάδας κατευθείαν. Εάν είναι να δώσουν 11 ματς σε 15 ημέρες οι καλές ομάδες για να παίξουν οι ...... Άγγλοι στο Ευρωμπάσκετ αντίο ζωή.

QUOTE(pain of salvation @ Sep 18 2013, 23:45 ) *
...Ψιλοσκαμπάζει ο Νικόλας?...ε όχι ρε 'Zilla...

Σημειολογικό ήταν , για περισσότερη έμφαση. Σε σχέση όμως με τον Τόνι , ναι όντως όμως ψιλοσκαμπάζει...
Η πλάκα είναι ότι έγραψα το ίδιο χθές σε έναν συνφορουμίτη που έλεγε τους Γάλλους άμπαλους!
Υ.Γ. Αυτός που ξέρει το περισσότερο μπάσκετ από όλους τους Γάλλους είναι ο Ντιαό.
Μια ομάδα με Φάνη - Πέρο Κάμερον - Ντιαό θα ήταν το απόλυτο όνειρο !

T.W.Is.M.
QUOTE(BasketZilla @ Sep 18 2013, 23:47 ) *
Με τις 24 ομάδες, τις 2 φάσεις ομίλων και τα μεγάλα περιθώρια λάθους το Ευρωμπάσκετ έχει αρχίσει και θυμίζει λίγο NBA.
Δείτε τους Γάλλους και τους Ισπανούς σήμερα. Έως τώρα δεν πολυζορίζονταν αφού κουτσά στραβά θα έμπαιναν στα χιαστί και σήμερα έδειξαν τις πραγματικές τους δυνατότητες. Προκριματικά για όλους, 16 ομάδες - 4 όμιλοι και μετά χιαστί ματς οκτάδας κατευθείαν. Εάν είναι να δώσουν 11 ματς σε 15 ημέρες οι καλές ομάδες για να παίξουν οι ...... Άγγλοι στο Ευρωμπάσκετ αντίο ζωή.


Η UEFA εκανε τις ομαδες του Τσ.Λ. 32(αφου πρωτα τις ειχε κανει 24) για να ανοιξει την αγορα και επιασε στις μικροτερες αγορες(οχι τοσο στις μεγαλες ομαδες βεβαια). Γιατι να μειωνουμε παλι τις ομαδες του Ευρωμπασκετ και να το κανουμε σαν κλειστο κλαμπ? Να παιξουν κι οι Βρετανοι και οι Σουηδοι κι οι Ολλανδοι αν μπορουν.
pain of salvation
QUOTE(BasketZilla @ Sep 18 2013, 22:52 ) *
Με τις 24 ομάδες, τις 2 φάσεις ομίλων και τα μεγάλα περιθώρια λάθους το Ευρωμπάσκετ έχει αρχίσει και θυμίζει λίγο NBA.
Δείτε τους Γάλλους και τους Ισπανούς σήμερα. Έως τώρα δεν πολυζορίζονταν αφού κουτσά στραβά θα έμπαιναν στα χιαστί και σήμερα έδειξαν τις πραγματικές τους δυνατότητες. Προκριματικά για όλους, 16 ομάδες - 4 όμιλοι και μετά χιαστί ματς οκτάδας κατευθείαν. Εάν είναι να δώσουν 11 ματς σε 15 ημέρες οι καλές ομάδες για να παίξουν οι ...... Άγγλοι στο Ευρωμπάσκετ αντίο ζωή.


Σημειολογικό ήταν , για περισσότερη έμφαση. Σε σχέση όμως με τον Τόνι , ναι όντως όμως ψιλοσκαμπάζει...
Η πλάκα είναι ότι έγραψα το ίδιο χθές σε έναν συνφορουμίτη που έλεγε τους Γάλλους άμπαλους!
Υ.Γ. Αυτός που ξέρει το περισσότερο μπάσκετ από όλους τους Γάλλους είναι ο Ντιαό.
Μια ομάδα με Φάνη - Πέρο Κάμερον - Ντιαό θα ήταν το απόλυτο όνειρο !


Ντάξει,σε σχέση με τον Τόνυ,δεν ψιλοσκαμπάζει ο περισσότερος πλανήτης.
Άμπαλοι,πως το εννούσε?Αν είναι αυτοί άμπαλοι,οι Έλληνες πρέπει να κόψουν το μπάσκετ.
Κάμερον?τον ΝεοΖηλανδό?..χαχα
(Ντιαό...πολύ μπάσκετ...
Κάποτε ήταν αέρας αυτός ε? Φοίνιξ?τώρα ο @ώλος του έχει φτάσει σε επίπεδα Σακίλ και κοντράρει και μπουλντόζα).
MaJesty23
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 18 2013, 23:22 ) *
Ειναι μια μεγαλη στιγμη. Ο Τζεικ ανεφερε το INSEP. Ο Χατζη δικαιωνεται!!! smiley.gif



το INSEP είναι legacy. biggrin.gif
Number11
QUOTE (BasketZilla @ Sep 18 2013, 23:52 ) *
Μια ομάδα με Φάνη - Πέρο Κάμερον - Ντιαό θα ήταν το απόλυτο όνειρο !


biggrin.gif Και η απόλυτη τρύπα στην άμυνα. Βέβαια πάμε και σε ρεκόρ κιλών ... αλλά anyway tongue.gif
kseplenhs
Απέραντο το μεγαλείο του τόνιος του λονγκόρια.Το άθλημα το απλοποιεί λες και είναι η προπαίδεια του 1.Μπάι φάρ ο ευρωπαίος του 2013.

Συγκλονιστικό 50-50 της διαιτησίας.Απο αυτά τα 50αρίσια που σπάνε τα νεύρα των γηπεδούχων γιατί επι της ουσίας στέλνουν το όποιο aggressiveness τους(λόγω έδρας) στον πάτο του πηγαδιού.Πόσες φορές εκμαίευσε ο ντράγκιτς το φάουλ και κατέληξε ή με τάπα ή με λάθος στην στατιστική και δικαιότατα.

Λονγκόρια συνέχισε τον μύθο σου και με τους ισπανούς.Ο λαός μαζί σου...
koostas
μπραβο στη γαλλια..
ευτυχως που η διαιτησια ηταν 55-45 υπερ σλοβενιας... πιο πολυ δεν θα αντεχαν οι γαλλοι...
βλακας μαλκοβιτς... εγκλωβιστηκε και ξεφτιλισθηκε χθες εντος εδρας...
δυστυχως πολυ δυσκολα οι γαλλοι με ισπανους τωρα.. ο μαρκ θα κανει παρτι, ενω ο ρουμπιο θα ριξει ελευθερα το ξυλο της ζωης του στον παρκερ...

παρκερ υποκλιση... ο κορυφαιος των κορυφαιων... ακολουθει την εθνικη, μετα απο μια εξαντλητικη χρονια

ισπανια κατανταει δυναστεια... στανταρ και δευτερη θεση του χρονου πισω απο αμερικανους
Weekendman
QUOTE(koostas @ Sep 19 2013, 10:53 ) *
μπραβο στη γαλλια..
ευτυχως που η διαιτησια ηταν 55-45 υπερ σλοβενιας... πιο πολυ δεν θα αντεχαν οι γαλλοι...
βλακας μαλκοβιτς... εγκλωβιστηκε και ξεφτιλισθηκε χθες εντος εδρας...
δυστυχως πολυ δυσκολα οι γαλλοι με ισπανους τωρα.. ο μαρκ θα κανει παρτι, ενω ο ρουμπιο θα ριξει ελευθερα το ξυλο της ζωης του στον παρκερ...

παρκερ υποκλιση... ο κορυφαιος των κορυφαιων... ακολουθει την εθνικη, μετα απο μια εξαντλητικη χρονια

ισπανια κατανταει δυναστεια... στανταρ και δευτερη θεση του χρονου πισω απο αμερικανους

Για την Σλοβενία έγραφα στις 18 Αυγούστου με αφορμή την ήττα της Ιταλίας στο Βέλγιο τα παρακάτω….

Παραδείγματος χάρη η Σλοβενία διαθέτει 2 σέντερ(Μπέγκιτς,Βίντμαρ) που σκοπεύουν να το παίξουν σκιάχτρα ώστε να κατεβάσει τους αντιπάλους της σε χαμηλό σκορ, με τον Ντράγκιτς σε ρόλο ηγέτη, και ελπίζοντας να πάρει σουτ από Νάχμπάρ, Μπλάζιτς και λοιπούς . Ένα σχέδιο που δεν είναι το ελκυστικότερο από τον Μάλκοβιτς, αλλά είναι τέλος πάντων υπαρκτό!

Νομίζω αυτό ακριβώς είδαμε ,και με δεδομένο ότι Μπέγκιτς και Βίντμαρ επιθετικά δεν είναι στηρίγματα. Πολύ απλά τα σουτ που θα τους οδηγούσαν στην υπέρβαση δεν τους πήγαν ούτε στο συγκεκριμένο ματς, ούτε στο τουρνουά γενικότερα (19η στα ποσοστά ευστοχίας στα τρίποντα).

Δεν συμπαθώ Μάλκοβιτς καθόλου,αν και είχα περιέργεια για ημιτελικούς με πολλές Γιουγκοσλαβικές χώρες, αλλά με τέτοιο υλικό δεν μπορούσε να κάνει και πολλά περισσότερα σαν προπονητής άλλης εποχής μάλιστα. Και αφού είδαμε μεχρι και προσπάθεια για fast break παιχνίδι απο ομάδα του Μάλκοβιτς δεν υπηρχε και τιποτα άλλο που θα μπορούσε να μας δώσει...

Κατα τα άλλα υποκλίνομαι και εγω στον Πάρκερ...

koostas
QUOTE (T.W.Is.M. @ Sep 18 2013, 23:54 ) *
Η UEFA εκανε τις ομαδες του Τσ.Λ. 32(αφου πρωτα τις ειχε κανει 24) για να ανοιξει την αγορα και επιασε στις μικροτερες αγορες(οχι τοσο στις μεγαλες ομαδες βεβαια). Γιατι να μειωνουμε παλι τις ομαδες του Ευρωμπασκετ και να το κανουμε σαν κλειστο κλαμπ? Να παιξουν κι οι Βρετανοι και οι Σουηδοι κι οι Ολλανδοι αν μπορουν.


ε, τοτε κανε 8 ομιλους των 4 ομαδων, οι 2 πρωτοι προκρινονται και αμεσως νοκ ουτ...
τι νοημα ειχε η φετινη ξεφτιλα, των 4 και μετα 2 ομιλων, με τους απειρους αγωνες ανα ημερα, που κανενας δεν παρακολουθουσε??να ξεθεωθουν ακομα περισσότερο οι παικτες, και την επομενη φορα να το σκεφτουν 100 φορες αμα κατεβουν να παιξουν??

T.W.Is.M.
QUOTE(koostas @ Sep 19 2013, 15:21 ) *
ε, τοτε κανε 8 ομιλους των 4 ομαδων, οι 2 πρωτοι προκρινονται και αμεσως νοκ ουτ...
τι νοημα ειχε η φετινη ξεφτιλα, των 4 και μετα 2 ομιλων, με τους απειρους αγωνες ανα ημερα, που κανενας δεν παρακολουθουσε??να ξεθεωθουν ακομα περισσότερο οι παικτες, και την επομενη φορα να το σκεφτουν 100 φορες αμα κατεβουν να παιξουν??


Αν ειναι να παμε σε νοκ αουτ μετα τον ομιλο, να το κανουμε σαν το Μουντομπασκετ. 4 ομιλους των 6 και χιαστι νοκ αουτ απο τους 16 ως το τελος. Μονο που ετσι μοιαζει σαν κυπελλο. Μονο ο τελικος Ολυμπιακος-Παναθηναικος στο Ελληνικο θα λειπει.
Αν θελουν 2 φασεις ομιλων, ας κανουν 6 ομιλους των 4 με τους 2 πρωτους να περνανε(μισοι ομιλοι παιζουν τη μια μερα και μισοι τη δευτερη) σχηματιζοντας ομιλους των 6 διασταυρωνοντας τους παλιους ομιλους ανα 3(οι ομαδες απο α β και γ ομιλο σχηματιζουν ενα γκρουπ και αυτες απο δ ε και στ ενα αλλο γκρουπ) μεταφεροντας μονο 1 αποτελεσμα; αυτο που ειχαν φερει με την ομαδα που περασε μαζι. Μετα η συνεχεια ειναι ιδια με το τωρινο συστημα.
koostas
QUOTE (T.W.Is.M. @ Sep 19 2013, 16:48 ) *
Αν ειναι να παμε σε νοκ αουτ μετα τον ομιλο, να το κανουμε σαν το Μουντομπασκετ. 4 ομιλους των 6 και χιαστι νοκ αουτ απο τους 16 ως το τελος. Μονο που ετσι μοιαζει σαν κυπελλο. Μονο ο τελικος Ολυμπιακος-Παναθηναικος στο Ελληνικο θα λειπει.

δεν ειναι κακο αυτο..
ετσι γινεται και το μουντιαλ και τα ευρο στην μπαλα χρονια τωρα, και ειναι τσιτα το ενδιαφερον απ' τον πρωτο αγωνα των ομιλων
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.