Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός-Μπασκόνια
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
Zoys
vs

Μια από τις πιο κλασικές αναμετρήσεις στην ιστορία της Ευρωλίγκας αφού οι Πειραιώτες έχουν συναντηθεί 33 φορές με την ομάδα της Βιτόρια (μόνο με τη Real έχει αναμετρηθεί περισσότερες φορές) με τον Ολυμπιακό να μετρά 19 νίκες και την Baskonia 14. Στο ΣΕΦ ο Ολυμπιακός έχει ακόμα καλύτερη παράδοση με 13 νίκες και μόλις 3 ήττες από τους Βάσκους.

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου σε ένα άκρως επιθετικό παιχνίδι ο Ολυμπιακός απέσπασε το διπλό και πλέον κυνηγάει τη δεύτερη νίκη του επί της ομάδας του Sito Alonso που θα του φανεί πολύ χρήσιμη στο κυνήγι του πλεονεκτήματος έδρας στα play-off. Η Baskonia θα στερηθεί των υπηρεσιών του Laprovittola - ο οποίος κατέφθασε μετά τη σύντομη παρουσία του στο Τέξας στην Ισπανία για να αντικαταστήσει τον Pablo Prigioni που αποσύρθηκε από την ενεργό δράση - ενώ επίσης αμφίβολη θεωρείται και η παρουσία του Shengelia.

Τα highlights του πρώτου αγώνα.

natouralistis
Η Μπασκόνια δικαιωματικά συγκαταλέγεται στις κορυφαίες ομάδες της διοργάνωσης. Πραγματοποίησε μια εξαιρετική πορεία πέρυσι φτάνοντας μέχρι το F4 και συνεχίζει φέτος παρόλο που άλλαξε προπονητή και κάποιους παίχτες να πρωταγωνιστεί.

Από τις λεγόμενες top ομάδες όμως, είναι η μοναδική που είτε την πετύχουμε σε σειρά αγώνων, είτε σε μονό παιχνίδι, είμαι βέβαιος ότι θα την αποκλείσουμε. Αυτό στηρίζεται στο γεγονός πως είναι μια ομάδα που προσπαθεί να κερδίσει τα παιχνίδια της κυρίως μέσω της επίθεσης και ο Ολυμπιακός έχει μια από τις καλύτερες άμυνες -αν όχι τη καλύτερη- στη διοργάνωση. Για να κερδίσεις τον Ολυμπιακό πρέπει να ξεκινήσεις από την άμυνά σου και ο συνδυασμός ψιλοαδιάφορων αμυντικών στις θέσεις 1-2 (πέρυσι και φέτος) με τη παρουσία δεινοσαύρου στο 5, καθιστά δύσκολη αυτή την αποστολή. Δεν είναι τυχαίο ότι δέχτηκε 95 πόντους εντός έδρας από τον Ολυμπιακό στο πρώτο παιχνίδι, όπως δεν είναι τυχαίο ότι ο Σπανούλης σε αυτό το ματς είχε 15 ασσίστ.

Φυσικά αν κάνεις μια εμφάνιση όπως με τη Μακάμπι, σουτάροντας με 10% στα 3ποντα, είναι αρκετά πιθανό να ηττηθείς. Βάση της όποιας λογικής μπορείς να σχηματίσεις βλέποντας τι προσπαθούν να κάνουν οι 2 ομάδες μες το γήπεδο, ο Ολυμπιακός θα σκοράρει αρκετά στο transtion, θα βρει εύκολους πόντους και το να μη κερδίσει εύκολα θα είναι έκπληξη.
Varvos
Περιμενω μεγαλη εμφανιση απο Σπανουλη ο οποιος παραδοσιακα εναντιον των Βασκων κανει ο,τι θελει
Παιζει να ειναι η πιο αφελης ομαδα στην αντιμετωπιση του
qspock
Να μην επαναλάβουμε το πόσο σημαντικός είναι ο αγώνας... Με 2-0 απεναντι σε Μασκονια, παραμενει σε θεση ισχυος για τετραδα, αφου εχει απο κατω και τον ΠΑΟ. Αμα χασει σημερα, μπαινει σε περιπετειες οσον αφορα την τετραδα, αφου πλεον θα τον εχει στα ισα η Μπασκονια.
Μιλαμε για ματς ΤΕΛΙΚΟ ετσι?
RipCity
Γενικά η Μπασκόνια είναι ομάδα που έχω κατατάξει σε αυτές που τις "έχουμε". Ελπίζω να κυλήσει το παιχνίδι όπως πρέπει γιατί κρίνονται πολλά σήμερα!
TakeshyKurosawa
Θα κερδίσουμε σήμερα.
pan24
Εκτος και ο σενγκελια και ο λαπροβιτολα σημερα
jazz thrilos
Πολύ δύσκολο ματς. Πρέπει να τους βγάλουμε εκτός ρυθμού απο το πρώτο λεπτό και φυσικά να μην ξεπεράσουν τους 70-72 πόντους συνολικά για να έχουμε ισχυρές πιθανότητες νίκης. Κατά κάποιο περίεργο τρόπο την Μπασκόνια την έχουμε ως ομάδα, μας ταιριάζει και ασχέτως φόρμας την κερδίζουμε τα τελευταία χρόνια. Ελπίζω όντως ο Σενγκέλια να μην παίξει ή αν παίξει να είναι επηρεασμένος απο τον τραυματισμό του γιατί αφενός είναι πολύ καλός επιθετικά και αφετέρου ματσάρει καλά με τον Πρίντεζη στην άμυνα του.

Πάντως πιστεύω οτι δύσκολα ή εύκολα (μάλλον δύσκολα) θα κερδίσουμε. Συνεχίζω να θεωρώ το πιο κρίσιμο ματς αυτό με τον Ερυθρό όταν έρθει η ώρα να επισκεφτούμε το Βελιγράδι σύφμωνα με το εξελάκι των προβλέψεων μου laugh.gif . Ελπίζω να έχει καθαρίσει ο Ερυθρός με την οχτάδα (είτε θετικά είτε αρνητικά) και να μην καίγεται για τη νίκη.

By the way, είμαι πολύ περίεργος να δω τον Λάρκιν απόψε απο κοντά. Είναι η συμπάθεια μου. Ελπίζω φυσικά να μην βρει χώρο απόψε να δείξει το ταλέντο του, αλλά πρόκειται για χαρισματικό ποιντ γκαρντ που πολύ θα ήθελα να τον είχαμε στην ομάδα μας.
Tesla
Link σε pm κανας καλος Σαμαρειτης? bball.gif
Dred11
Πολύ ωραία τα παιχνίδια Ολυμπιακού Μπασκόνια. Πολύ καλός ο Ολυμπιακός με Παπανικολάου-Πρίντεζη σε μεγάλη φόρμα.
Coach Periklis
Μεγάλο ματς κάνουμε στο 1ο ημίχρονο

Όμορφες συνεργασίες κι ας είναι μονοδιάστατο το παιχνίδι μας

Άμυνα όπως αρμόζει σε ΟΣΦΠ και Σφαιρο
SteveNashidis
Τι ωραία είναι όταν είμαστε πολυδιάστατοι και μοιράζουμε το παιχνίδι smile.gif
D-Wade
Η δεύτερη 5δα σήμερα είναι icon_headbang.gif

4 as ο Waters. Πολύ καλός
john wick
Ευκολη νικη ο Ολυμπιακος κ μπραβο του...
Καποια στιγμη ας πιστωσουμε στον bullet την αμυνα που παιζουν οι ερυθρολευκοι...οχι μονο να τον κατηγορειτε για το rotation...

Και καπως ετσι η τελικη 8αδα θα ειναι
1.Τσσκα
2.Ρεαλ
3.Ολυμπιακος
4.Φενερ
5.Νταρουσαφακα
6.Μπασκονια
7.Ερυθρος Αστερας
8. Παναθηναικος...
kotzito
Πολύ θετική η αντίδραση μετά την ήττα από ΠΑΟ. Η μπάλα γυρνάει ωραία στην επίθεση, όλοι είναι ορεξάτοι και στην άμυνα αφού σφίξαμε και κόψαμε τα επιθετικά ριμπάουντ, οι Βάσκοι δυσκολεύονται πολύ. Έχουν σκοράρει και οι 10 παίκτες μέχρι τώρα εντωμεταξύ που έχουν παίξει.

Τελικά του Γουότερς φαίνεται ότι κάποιοι μάλλον βιάστηκαν να τον κρίνουν. Πολύ κοντρολαρισμένος παίκτης και διαβάζει τρομερά τις αντίπαλες άμυνες. Το σώμα του ίσως δεν τον βοηθάει τόσο όπως ο Χάκετ, αλλά μέχρι τώρα νομίζω ότι μπορεί να αντικαταστήσει πολύ καλά τον Δανιήλ μέχρι το τέλος της σεζόν.

Και η Μπασκόνια άσχετα του πως παίζει σήμερα, προσωπικά μου αρέσει περισσότερο από την περσινή ομάδα. Λάρκιν-Μπεμπουά νομίζω είναι το ίδιο, ίσως και καλύτερο δίδυμο από Τζέιμς - Άνταμς. Τουλάχιστον παίζουν πιο ώριμα. Οκ, ο Μπαρνιάνι ίσως αποτελεί παραφωνία δεδομένου και του ονόματος που είχε (άραγε θα ήταν καλύτερος του Γουόρικ πέρσι που είχε ακουστεί; ), αλλά μαζί με την Φενέρ φαίνεται ότι θα παλέψουν για την 4η θέση.
provat
Με στοιχειώδη σοβαρότητα το κίτρινο φύλλο αγώνα θα πάει στην Ισπανία.
Coach Periklis
QUOTE (Voyager @ Jan 20 2017, 21:40 ) *
Τι ωραία είναι όταν είμαστε πολυδιάστατοι και μοιράζουμε το παιχνίδι smile.gif
Λατρεύω που συμφωνούμε χαχαχα

Ρε συ σοβαρά τώρα, το ίδιο πράγμα κάνουμε συνέχεια. Πικ και αν δεν πετύχει παμε σε ελεύθερο σουτ ή isolation

Και.μας βγαίνει άψογα σήμερα. Ονειρικά

Φοβερός Γιανγκ, συμπαθεστατος Γουότερς με καλή οργάνωση.

Όλα τέλεια ΤΈΛΕΙΑ
back2back
QUOTE(john wick @ Jan 20 2017, 21:43 ) *
Ευκολη νικη ο Ολυμπιακος κ μπραβο του...
Καποια στιγμη ας πιστωσουμε στον bullet την αμυνα που παιζουν οι ερυθρολευκοι...οχι μονο να τον κατηγορειτε για το rotation...

Και καπως ετσι η τελικη 8αδα θα ειναι
1.Τσσκα
2.Ρεαλ
3.Ολυμπιακος
4.Φενερ
5.Νταρουσαφακα
6.Μπασκονια
7.Ερυθρος Αστερας
8. Παναθηναικος...


Ο Ολυμπιακός πιστεύω θα τερματίσει 2ος, η Ρεάλ λογικά θα χάσει σε ΟΑΚΑ και ΣΕΦ. Η Μπασκόνια θα τερματίσει 4η ή 5η, έχει νικήσει με 35 την Φενέρ, και ο Αστέρας 6ος
Reggie Miller #31
QUOTE(Voyager @ Jan 20 2017, 21:40 ) *
Τι ωραία είναι όταν είμαστε πολυδιάστατοι και μοιράζουμε το παιχνίδι smile.gif



Βασικά βγάζουμε και ενέργεια που δεν είχαμε με ΠΑΟ.Ωραίος ρυθμός,ωραία κίνηση,αλλά βοηθάει και η Μπασκόνια με το δικό της γρήγορο ρυθμό...
Τελικά μάλλον μας ταιριάζει αυτή η ομάδα!Το θετικό είναι ότι έχουν βοηθήσει και αυτοί που έρχονται από τον πάγκο...
Firnen
Ονειρικό ημίχρονο, σοβαρότητα και στο 2ο να τελείωσει το ματς όσο νωρίτερα γίνεται !

Quincy
Η επίθεση μας λειτουργεί έτσι περισσότερο επειδή το επιτρέπουν οι Βάσκοι κι όχι επειδή είναι το standard μας αυτό. Το standard μας όμως είναι η καλύτερη άμυνα της Ευρωλίγκα και μπράβο για την εμφάνιση, που μας γλιτώνει από περιπέτειες. 41.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(back2back @ Jan 20 2017, 21:46 ) *
Ο Ολυμπιακός πιστεύω θα τερματίσει 2ος, η Ρεάλ λογικά θα χάσει σε ΟΑΚΑ και ΣΕΦ. Η Μπασκόνια θα τερματίσει 4η ή 5η, έχει νικήσει με 35 την Φενέρ, και ο Αστέρας 6ος


Οταν εισαι στο +22, μπορεις να λες και μικρες καφριλες:
Ο Ολυμπιακος θα τερματισει 4ος, εκτος αν η ΤΣΣΚΑ χασει την 1η θεση, οποτε θα βγει 3ος! tongue.gif

Στα σοβαρα τωρα, εχει πολυ δρομο ακομα η διοργανωση. Δεν υπαρχει ομαδα σιγουρη για την 4αδα, εκτος μαλλον απο την ΤΣΣΚΑ.
back2back
Ο Γουότερς σε 7 λεπτά μοίρασε 4 ασιστ, να τα βλέπει αυτά ο Χάκετ. Ευχαριστούμε Λάσκαρη thumbsup.gif
Reggie Miller #31
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 20 2017, 21:52 ) *
Οταν εισαι στο +22, μπορεις να λες και μικρες καφριλες:
Ο Ολυμπιακος θα τερματισει 4ος, εκτος αν η ΤΣΣΚΑ χασει την 1η θεση, οποτε θα βγει 3ος! tongue.gif

Στα σοβαρα τωρα, εχει πολυ δρομο ακομα η διοργανωση. Δεν υπαρχει ομαδα σιγουρη για την 4αδα, εκτος μαλλον απο την ΤΣΣΚΑ.


Φυσικά και έχει δρόμο,αλλά σήμερα κάνουμε σημαντικό βήμα...

Λογικά και η Ρεάλ θα είναι 4άδα και μην ξεχνάμε ότι η Φενέρ δυνάμωσε λογικά με Μπένετ και επιστροφή Μπογκντάνοβιτς
Το θέμα βέβαια είναι τι κάνουμε εμείς...
Αισθησιακός
Θεωρω οτι η φενερ θα ανεβασει κατακορυφα αποδοση απο εδω και περα. Για μενα καπως ετσι θα ειναι η καταταξη
Τσσκα
Ρεαλ
Φενερ
Οσφπ
Μπασκονια
Νταρου
Παο
Μπαρτσα ή εφες.
Ο Αστερας δεν νομιζω οτι θα τα καταφερει τελικα.
Varvos
Νταξει καλοι ειμαστε
Οχι τοσ για να παρουμε το κυπελλο εοκ αλλα κατι κανουμε
SteveNashidis
QUOTE(Coach Periklis @ Jan 20 2017, 21:45 ) *
Λατρεύω που συμφωνούμε χαχαχα

Ρε συ σοβαρά τώρα, το ίδιο πράγμα κάνουμε συνέχεια. Πικ και αν δεν πετύχει παμε σε ελεύθερο σουτ ή isolation

Και.μας βγαίνει άψογα σήμερα. Ονειρικά

Φοβερός Γιανγκ, συμπαθεστατος Γουότερς με καλή οργάνωση.

Όλα τέλεια ΤΈΛΕΙΑ


Σίγουρα κάναμε το ίδιο πράγμα απλά οι εκφραστές του συστήματος , σήμερα με τη Μπασκονία είναι περισσότεροι. Βλέπουμε ότι δημιουργεί ο Βαγγέλης, ο Waters, o Σπανούλης, εκτελεί ο Πρίντεζης,ο Γκριν,οι δύο Παπ και ο Λότζο και δεν είμαστε μονοδιάστατοι. Στα άσχημα μας ματς πάμε να μειώσουμε με plays όπου Green και Σπανούλης έχουν το 70% της κατοχής.

Όταν κερδίζουμε άνετα διαφορές όλοι οι παίκτες είτε έχουν ακουμπήσει τη μπάλα είτε έχουν συμμετάσχει στη φάση.
Βλέπω και τη Μπασκονία τώρα που αμύνεται καλύτερα με το Σπανούλη μέσα και όχι όταν μπαίνει ο πάγκος μας.Τότε γινόμαστε απρόβλεπτοι.

Δε ξέρω πως/αν το βλέπετε και εσείς .Αυτή είναι η οπτική μου γωνία. Θα μου πεις όταν είναι σε καλή μέρα το 80% των παικτών σου , όλα πάνε καλά. Νομίζω όμως ότι παίζει σημαντικό ρόλο κατά πόσο δημιουργούμε τις συνθήκες για να βρεθούν όσο το δυνατό περισσότεροι παίκτες, ενεργοί σε καλή κατάσταση και αυτό σίγουρα δεν βγαίνει μόνο μέσα από hero ball και το γνωστό σύστημα "pick Spanoulis" .
Coach Periklis
Το ίδιο λέμε πάνω κάτω

Μακάρι να υπάρχει καλύτερες συνεργασίες και όταν χάνουμε ή δεν παίζουν καλά όλοι οι παίκτες

Ο Σπανούλης πόσες ασίστ έχει;;; Το χει το double-double
rankin
Θα τους χτυπήσουμε κάτω σα το χταπόδι;
Δε βλέπω να πατάμε φρένο...
Manu7
Καλά τέτοιο κόμπλεξ οι Βάσκοι απέναντι μας δεν υπάρχει.. Χάνουν από τα αποδυτήρια κάθε φορά, κάθε σεζόν ανεξαρτητα της κατάστασης μας laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Tesla
Παμε για το 4ο παιδια. Αργησαμε κιολας. Φωναζει απο το ξεκινημα της σεζον το πραγμα, η γενικη εικονα της ομαδας ηταν πολυ καλη. Βαθος παγκου, ακρως επιτυχημενη μεχρι και η αντικατασταση του Χακετ και αν ανεβει και λιγο ο Γιανγκ μονο την Τσσκα φοβαμαι σαν αντιπαλο και πιο πολυ για το εξωαγωνιστικο κομματι.
Coach Periklis
Αντί να δούμε καμία ωραία συνεργασία, κάνα play του κόουτς για δοκιμή το χουμε κάνει all star game

Για 4ο αμφιβάλλω ότι μπορούμε

Αλλά Φ4 μπορείς να ελπίζεις
rankin
QUOTE(Tesla @ Jan 20 2017, 22:24 ) *
Παμε για το 4ο παιδια. Αργησαμε κιολας. Φωναζει απο το ξεκινημα της σεζον το πραγμα, η γενικη εικονα της ομαδας ηταν πολυ καλη. Βαθος παγκου, ακρως επιτυχημενη μεχρι και η αντικατασταση του Χακετ και αν ανεβει και λιγο ο Γιανγκ μονο την Τσσκα φοβαμαι σαν αντιπαλο και πιο πολυ για το εξωαγωνιστικο κομματι.

καλά, ας μην ενθουσιαζόμαστε τόσο.
Σίγουρα κάνουμε μια καλή εμφάνιση (γεννήσαν και τα κοκόρια μας σήμερα)
Σίγουρα έχουμε ομάδα δομημένη, δεμένη, με βάθος στο πάγκο
Αλλά μέχρι τον τίτλο υπάρχει πολύς, μακρύς και δύσκολος δρόμος ακόμα
provat
QUOTE(rankin @ Jan 20 2017, 22:22 ) *
Θα τους χτυπήσουμε κάτω σα το χταπόδι;
Δε βλέπω να πατάμε φρένο...



Το γκαντεμιασες.
Πατησαν φρένο.
rankin
QUOTE(provat @ Jan 20 2017, 22:30 ) *
Το γκαντεμιασες.
Πατησαν φρένο.

Συνήθως γκαντεμιάζω τους αντιπάλους, αλλά πιάνει και με εμάς tongue.gif
Manu7
QUOTE(Tesla @ Jan 20 2017, 22:24 ) *
Παμε για το 4ο παιδια. Αργησαμε κιολας. Φωναζει απο το ξεκινημα της σεζον το πραγμα, η γενικη εικονα της ομαδας ηταν πολυ καλη. Βαθος παγκου, ακρως επιτυχημενη μεχρι και η αντικατασταση του Χακετ και αν ανεβει και λιγο ο Γιανγκ μονο την Τσσκα φοβαμαι σαν αντιπαλο και πιο πολυ για το εξωαγωνιστικο κομματι.

E πριν 3 μερες δεν ήμασταν ουτε για το κυπελλο ομως
Tesla
QUOTE (Coach Periklis @ Jan 20 2017, 22:29 ) *
Αντί να δούμε καμία ωραία συνεργασία, κάνα play του κόουτς για δοκιμή το χουμε κάνει all star game

Για 4ο αμφιβάλλω ότι μπορούμε

Αλλά Φ4 μπορείς να ελπίζεις


Αν θα το παρουμε εξαρταται απο πολλους παραγοντες. Αλλα δεν νομιζω να μην θεωρει καποιος τον Ολυμπιακο απο 2ο εως το πολυ 3ο φαβορι. Ακομη και στοιχηματικα να το δεις δηλαδη.

@Μanu αν το λες για καποια σχολια γενικα απο αλλους ναι μαζι σου. Εγω δεν νομιζω να ειπα αλλα πραγματα, οπως δεν συνηθιζω για ματς που δεν βλεπω με τα ματια μου.
Coach Periklis
Καλά κάνουν και χαλάρωσαν η σεζόν είναι μεγάλη και το μεγαλύτερο ματς μέχρι στιγμής στην Ευρώπη βαθμολογικά, το πήραμε εύκολα

Απλά με ξένισε που δεν κάνουμε κάτι πιο ουσιαστικό απο τις ανεμελιές των Αμερικανών
yorgos
Mόνο η μαλαπέρδα του Γκουσγκούνη λείπει για να μπει το Χ πάνω δεξιά στην οθόνη, τσόντα κανονική. Έχω περιέργεια να δω αν στα φόρουμ της Μπασκόνια πέφτει το ξέχεσμα που ρίξαμε εμείς στους δικούς μας εχθές.
provat
QUOTE(Tesla @ Jan 20 2017, 22:34 ) *
Αν θα το παρουμε εξαρταται απο πολλους παραγοντες. Αλλα δεν νομιζω να μην θεωρει καποιος τον Ολυμπιακο απο 2ο εως το πολυ 3ο φαβορι. Ακομη και στοιχηματικα να το δεις δηλαδη.

@Μanu αν το λες για καποια σχολια γενικα απο αλλους ναι μαζι σου. Εγω δεν νομιζω να ειπα αλλα πραγματα, οπως δεν συνηθιζω για ματς που δεν βλεπω με τα ματια μου.



Μεχρι το F4 δεν ξερεις τι μπορει να γινει.
rankin
QUOTE(Tesla @ Jan 20 2017, 22:34 ) *
Αν θα το παρουμε εξαρταται απο πολλους παραγοντες. Αλλα δεν νομιζω να μην θεωρει καποιος τον Ολυμπιακο απο 2ο εως το πολυ 3ο φαβορι. Ακομη και στοιχηματικα να το δεις δηλαδη.

και παραδοσιακά να το πάρεις, ναι.
ΤΣΣΚΑ, Ρεαλ και Φενερ οι αλλοι 3 που παίζουν δυνατά για το φετινό F4, αλλά όπως και να το κάνουμε είναι νωρίς ακόμα.
Quincy
QUOTE(Coach Periklis @ Jan 20 2017, 21:35 ) *
Απλά με ξένισε που δεν κάνουμε κάτι πιο ουσιαστικό απο τις ανεμελιές των Αμερικανών


Είναι το κλίμα τέτοιο. Με 30 κερδίζουμε, παίζουμε άμυνα αλλά δεν είναι για να ζητήσεις και πολύ περισσότερα cool.gif
SteveNashidis
Κρίμα να μη δούμε στο ΣΕΦ ένα έτερο 1st round pick , μιας και τη Φενέρ την έχουμε εκτός στο 2ο γύρο.

laugh.gif
provat
QUOTE(yorgos @ Jan 20 2017, 22:37 ) *
Mόνο η μαλαπέρδα του Γκουσγκούνη λείπει για να μπει το Χ πάνω δεξιά στην οθόνη, τσόντα κανονική. Έχω περιέργεια να δω αν στα φόρουμ της Μπασκόνια πέφτει το ξέχεσμα που ρίξαμε εμείς στους δικούς μας εχθές.


Δεν νομιζω.
Εσεις, χτες ησασταν υπερβολικοι. Και με 12 ποντους να χανατε τα ιδια θα λεγατε.
rankin
QUOTE(yorgos @ Jan 20 2017, 22:37 ) *
Mόνο η μαλαπέρδα του Γκουσγκούνη λείπει για να μπει το Χ πάνω δεξιά στην οθόνη, τσόντα κανονική.

και εγώ κάτι παρόμοιο σκεφτόμουν.. Οτι τέτοιο ξεφτίλισμα είχα να δω απο τότε που ειχα δει μια Γιαπωνέζικη τσοντα με κοπρολαγνεία.

Βεβαια, αν τυχών και κάτσει καμιά διασταύρωση στα πλει οφ με τη Μπασκόνια, αμφιβάλω οτι θα ειναι τόσο εύκολα τα πράγματα. Μέσα και έξω...
aegeansheed
QUOTE(yorgos @ Jan 20 2017, 22:37 ) *
Έχω περιέργεια να δω αν στα φόρουμ της Μπασκόνια πέφτει το ξέχεσμα που ρίξαμε εμείς στους δικούς μας εχθές.


Χαχα! laugh.gif Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ. Φορουμίστας να μένονται κατά του προέδρου που πιάστηκε κότσος και τα έσκασε χοντρά στον Bargnani, που έφερε Budinger και χάλασε την χημεία της ομάδας, για τον Prigioni, που γύρισε πίσω για "αρπαχτή" και δεν έμεινε για πάντα euskadi, αλλά μόλις του κούνησε το μαρούλι ο Ντόλαν πούλησε την ομάδα, πήρε και την ντροπή να γίνει ο γηραιότερος ρούκη έβερ...
provat
QUOTE(rankin @ Jan 20 2017, 22:40 ) *
και εγώ κάτι παρόμοιο σκεφτόμουν.. Οτι τέτοιο ξεφτίλισμα είχα να δω απο τότε που ειχα δει μια Γιαπωνέζικη τσοντα με κοπρολαγνεία.

Βεβαια, αν τυχών και κάτσει καμιά διασταύρωση στα πλει οφ με τη Μπασκόνια, αμφιβάλω οτι θα ειναι τόσο εύκολα τα πράγματα. Μέσα και έξω...



Με ποιον θα ειναι ευκολα τα πραγματα?
Ginobili
QUOTE(yorgos @ Jan 20 2017, 21:37 ) *
Mόνο η μαλαπέρδα του Γκουσγκούνη λείπει για να μπει το Χ πάνω δεξιά στην οθόνη, τσόντα κανονική. Έχω περιέργεια να δω αν στα φόρουμ της Μπασκόνια πέφτει το ξέχεσμα που ρίξαμε εμείς στους δικούς μας εχθές.

Η Μπασκόνια δεν έχει 6 ευρωπαικά και 34 πρωταθλήματα...
η οποία πλέον θα παλέψει για την 5η θέση
Coach Periklis
QUOTE (provat @ Jan 20 2017, 22:45 ) *
Με ποιον θα ειναι ευκολα τα πραγματα?


Στα playoff με κανένα
rankin
QUOTE(provat @ Jan 20 2017, 22:45 ) *
Με ποιον θα ειναι ευκολα τα πραγματα?

Αν περνούσε καμιά Γαλατά θα ήταν καλύτερα... αν και .... απο αυτους χάσαμε φέτος.. laugh.gif
Γενικά έχουμε κάνει μερικές απο τις πιο άκυρες ήττες εβερ.. Γαλατά, Μακαμπι εντός, Εθνικός σταρ... Ότι να ναι...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.