Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Real Madrid vs. Maccabi
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2012-2013
morrison
VS.



Πρόγραμμα αγώνων :
GAME 1
Real Madrid vs. Maccabi Electra April 10, 2013
GAME 2
Real Madrid vs. Maccabi Electra April 12, 2013
GAME 3
Maccabi Electra vs. Real Madrid April 16, 2013

Δύο από τις μεγαλύτερες ομάδες της Ευρώπης σε μια σειρά που αναμένεται να προσφέρει θέαμα και υψηλά σκορ. Η Μακάμπι και πάλι βρίσκει τον τρόπο να είναι γύρω από το φάιναλ 4 σε μια χρονιά που δεν ξεκίνησε καλά για αυτήν, και η Ρεάλ από τη θέση του φαβορί προσπαθεί ακόμα να δικαιολογήσει το όλο φετινό hype.

Τι σκέφτονται στην Ρεάλ: Πρέπει να πάμε φάιναλ 4, πρέπει να πάμε φάιναλ 4, πρέπει να πάμε φάιναλ 4...

Τι σκέφτονται στην Μακάμπι: 3559 χιλιόμετρα Τελ-Αβίβ/Λονδίνο, γύρω στις 30 ώρες με το αμάξι...ωραία...! Εκτός αν αποκλειστούμε και πουλήσουμε τα εισιτήρια μας σε τίποτα Έλληνες.

Πιθανότητες/Πρόβλεψη σκορ:65-35 Ρεάλ, στα 5 ματς
SG3ptshooter
Τη σειρά θα κρίνει το πόσο άνετο θα είναι το πλευρό απ' το οποίο θα κοιμάται ο Laso. Αν είναι άβολο σε σημείο του να ξυπνήσει και να είναι σε εγρήγορση κανά δεκάλεπτο, θα περάσουν. Το 5/6 του Slaughter με την Efes με ξύπνησε κι εμένα, αλλά νύσταζα πολύ.
HLR CENATION
Αψογη η Μακαμπι μεχρι στιγμης προηγειται με μεγαλους πρωταγωνιστες τους Χικμαν και Caner-Medley που εχουν απο 8 και 7 ποντους αντιστοιχα.

Απο την κακη και αδιαβαστη Ρεαλ καλυτερος ειναι ο Φερναντεθ.
HLR CENATION
Με ενα επιμερους 24-4 στο δευτερο δεκαλεπτο η Ρεαλ ειναι μπροστα με + 11 στο ημιχρονο 38-27.

ΚΑυτος ο Καρολ με 8 ποντους και 2-2 τριποντα.

Πρωτος σκορερ ο Φερναντεθ με 9 ποντους.
jovan
Ο Μίροτιτσ λίγο ήθελε να πλακώσει τον Λάσο.. blink.gif
HLR CENATION
Το καθαρισε το ματς η Ρεαλ.59-43 με τον Ρουντι να κανει οτι θελει.Εχει 15 ποντους 6 ριμπ 5 κερδισμενα φαουλ.

Λιγη,πολυ λιγη η Μακαμπι για να κοιταξει στα ματια την Ρεαλ.
HLR CENATION
Με τους 16 απο τους 18 ποντους της Ρεαλ να τους εχει πετυχει το διδυμο Λιουλ-Μιροτις η βασιλισσα προηγειται με 18-13 της φιλοτιμης Μακαμπι.

Καλυτεροι για την Μακαμπι ο Λογκαν με 6 ποντους και 2 τρ και ο Τζειμς με 2 ταπες.
HLR CENATION
Να τραβαγε εστω και λιγο ο Χικμαν θα βλεπαμε αλλο ματς αλλα ειναι τραγικος.

Μονος του τους παιζει ο Λογκαν.

Μεντλευ τραγικος επισης,ο Σμιθ δεν εχει φανει.

Απο την Ρεαλ μεγαλο παιχνιδι οι Λιουλ,Μιροτιτς,Σλοτερ.Ο Ρουντι χαμηλα.
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Apr 12 2013, 22:27 ) *
Να τραβαγε εστω και λιγο ο Χικμαν θα βλεπαμε αλλο ματς αλλα ειναι τραγικος.

Μονος του τους παιζει ο Λογκαν.

Μεντλευ τραγικος επισης,ο Σμιθ δεν εχει φανει.

Απο την Ρεαλ μεγαλο παιχνιδι οι Λιουλ,Μιροτιτς,Σλοτερ.Ο Ρουντι χαμηλα.


Αν η Ρεαλ προηγειται καθαρα με το Ρουντι να μην κανει πολλα πραγματα, μαλλον δε θα εχει προβλημα ουτε σημερα, ουτε γενικα στη σειρα. Για να ειμαι ειλικρινης, περιμενα sweep απ την αρχη. Νομιζω οτι η Μακαμπι εκανε ενα καλο διαστημα στον ομιλο με τις 6 σερι νικες, που της εξασφαλισε την προκριση, αλλα εκει επαιζε πανω απο τα στανταρντ της. Η πραγματικη της εικονα δεν ειναι αυτη.
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 12 2013, 22:42 ) *
Αν η Ρεαλ προηγειται καθαρα με το Ρουντι να μην κανει πολλα πραγματα, μαλλον δε θα εχει προβλημα ουτε σημερα, ουτε γενικα στη σειρα. Για να ειμαι ειλικρινης, περιμενα sweep απ την αρχη. Νομιζω οτι η Μακαμπι εκανε ενα καλο διαστημα στον ομιλο με τις 6 σερι νικες, που της εξασφαλισε την προκριση, αλλα εκει επαιζε πανω απο τα στανταρντ της. Η πραγματικη της εικονα δεν ειναι αυτη.


Ουτε ο καρολ ειναι πολυ καλος ουτε ο Ροντριγκεζ,ο Μιροτιτς εχει μεινει στην καλη πρωτη περιοδο ο Λιουλ σκοραρει με συνεπεια.

Κολλησε και ο Λογκαν.

Ο Χικμαν ανεβηκε με τις ασιστ του.
nosferatu
Εχουμε κανει κι εμεις κατι παρομοια ματς... αλλα δεν ειναι μπασκετ αυτο που παιζει η Ρεαλ... Μετραω 33 τριποντα or something??
HLR CENATION
Τελικα ανεβηκε ο καρολ ,πολυ ευκολη νικη η ρεαλ.Λιγη η Μακαμπι.

Λιουλ 9 Εβαλε 6 τριποντα,τρυπησε με τις διείσδυσεις την αντιπαλη αμυνα,πολυ μεγαλο παιχνιδι.

φερναντεζ 5 σε πολυ κακη μερα

Μιροτις 7 Πολυ καλο ξεκινημα αλλα εμεινε εκει

Καρολ 8 νεο μεγαλο ματς βοηθησε στο να καθαρισει η ρεαλ ευκολα το ματς

Μπεγιτς 7 Εκλεισε καλα την ρακετα

Ροντριγκεζ 7 εδωσε ρυθμο

Σλοτερ 8 ανικητος κατω απο την ρακετα στην αμυνα

Μακαμπι

Λογκαν 7 Μεγαλο πρωτο ημιχρονο,τον επαιξαν καλα στο δευτερο

Χικμαν 5 κακος,πολυ κακος,ανεβηκε καπως στο β

Σμιθ 3 το 1/10 σουτ τα λεει ολα

Μεντλευ 6 φιλοτιμος

Οχαγιον 6 προσπαθησε με 6 ριμπ και ασιστ αλλα δεν σκοραρε καθολου

Τζειμς 8 ο καλυτερος παικυτης της Μακαμπι σε αμυνα-επιθεση

MVP:Λιουλ
Weekendman
Παρά το θάψιμο απο όλη την μπασκετική κοινότητα ο Λάσο είναι ο μοναδικός που έβγαλε την σκούπα τελικά...
T.W.Is.M.
QUOTE(Weekendman @ Apr 17 2013, 23:28 ) *
Παρά το θάψιμο απο όλη την μπασκετική κοινότητα ο Λάσο είναι ο μοναδικός που έβγαλε την σκούπα τελικά...



Πιστευω οτι αν στη θεση της Ρεαλ ηταν μια απ τις 2 ελληνικες, θα τα καταφερνε κι αυτη. Ποτε δε με επεισε η φετινη Μακαμπι. Ακομα και κατα τη διαρκεια του σερι των 6 νικων στον ομιλο ή οταν πηρε την 1η θεση στην κανονικη περιοδο(ελλειψει καλυτερου).
Να τα βλεπουν οι δικοι μας οπαδοι αυτα, που σε καθε ευκαιρια κραζουμε το Λασο, αλλα και τους δικους μας προπονητες. Ειμαι σιγουρος οτι οι Ισπανοι βλεποντας τον Παναθηναικο θα λενε "τι αμπαλη ομαδα ειναι αυτη, δεν μπορει ουτε να σκοραρει" και τον Ολυμπιακο "πως σκ@τ@ πηρε αυτη η ομαδα την Ευρωλιγκα περσι".
SG3ptshooter
QUOTE(Weekendman @ Apr 17 2013, 23:28 ) *
Παρά το θάψιμο απο όλη την μπασκετική κοινότητα ο Λάσο είναι ο μοναδικός που έβγαλε την σκούπα τελικά...

Πως την έβγαλε όμως; Mία απ' τα ίδια. Αλλά ξέρω, if you win, it ain't broken. Λένε.

QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 17 2013, 23:46 ) *
Ποτε δε με επεισε η φετινη Μακαμπι.

http://www.youtube.com/watch?v=slK5lSIhuUw

QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 17 2013, 23:46 ) *
Να τα βλεπουν οι δικοι μας οπαδοι αυτα, που σε καθε ευκαιρια κραζουμε το Λασο, αλλα και τους δικους μας προπονητες.

Τα βλέπω. Βλέπεις και να με αναχαιτίζουν; Εδώ μου γράφετε ότι "ο Ζοτς είναι κι αυτός άνθρωπος". tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 18 2013, 00:07 ) *
Τα βλέπω. Βλέπεις και να με αναχαιτίζουν; Εδώ μου γράφετε ότι "ο Ζοτς είναι κι αυτός άνθρωπος". tongue.gif


Σιγα μην ειναι ανθρωπος. Αφου ειναι Σερβος... smiley.gif
Magnus92
Μολις μπηκα και ψηφισα να περασει η Μακαμπι με 3-0 banana.gif
επαθα λαστιχο
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 18 2013, 00:16 ) *
Σιγα μην ειναι ανθρωπος. Αφου ειναι Σερβος... smiley.gif

δεν ξερρω τι γινεται σε αλλα φορα,για αυτο και ζητησα την βοηθεια σας,αλλα ειμαι σιγουρος οτι αντιστοιχος twism(με τετοια προσηλωση στις εμμονες του) δεν υπαρχει smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Apr 18 2013, 00:19 ) *
δεν ξερρω τι γινεται σε αλλα φορα,για αυτο και ζητησα την βοηθεια σας,αλλα ειμαι σιγουρος οτι αντιστοιχος twism(με τετοια προσηλωση στις εμμονες του) δεν υπαρχει smiley.gif


Εννοειται! Γιατι πρωτα απ ολα εχω αυτογνωσια. Αυτο που λειπει απο τους συνηθισμενους haters.
Σερβοι μπασκετμπολιστες, Λεμπρον, Μουρινιο ειναι η black list. Ποτε δε λεμε καλη κουβεντα γι αυτους, παντα μηδενιζουμε οτι καλο κανουν(καμια φιλανθρωπια δηλαδη, γιατι μεσα στο γηπεδο δεν... 69.gif ) και οι ηττες τους μου φερνουν τοση χαρα οσο οι νικες των ομαδων μου. Σκοπος των ποστ ειναι να βρω επιχειρηματα ή να διαστρεβλωσω τοσο τα γεγονοτα, ωστε να τους κανω να δειχνουν κακοι.
Ειμαι αυτο που στο πολυαγαπημενο μου WWE θα ελεγαν με 2 λεξεις gimmick poster.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.