Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
j-kidd13
Ο Παναθηναϊκός,βελτιωμένος αισθητά σε σχέση με την εικόνα που παρουσίαζε τον τελευταίο καιρό,έκανε το break στη σειρά.Πραγματοποίησε πολυ καλό πρώτο ημίχρονο,διατηρώντας το προβάδισμα συνεχώς,στο δεύτερο έπεσε,αλλά είχε σωστές επιλογές σε κρίσημα σημεία-και ευστοχία-και κέρδισε στο νήμα με 83-81,με πρωταγωνιστές τους Καλάθη-Φελντειν-Φώτση-Διαμαντίδη.
Η σειρά μεταφέρεται στο ΟΑΚΑ,οπου ο Παναθηναϊκός θέλει τη νίκη ώστε να έχει αντίκρισμα το διπλό στο Φάληρο,και ο Ολυμπιακός για να πάρει εκ νέου το πλεονέκτημα της έδρας.

Το γνωστό ποιηματάκι περί κόσμιας συμπεριφοράς και ευγένιας,με την αντίστοιχη ποινή σε περίπτωση μη συμμόρφωσης παραμένει,τα ξέρετε...
Mr_Cadwell
Η κερδίζεις και φέρνεις την σειρά πάλι στο ΣΕΦ.
Η χάνεις και φεύγει ο Σφαιρόπουλος.
Όπως και να το δείς κερδισμένος είσαι.

Καλό παιχνίδι να δούμε,ανταγωνιστικό όπως το προηγούμενο και ας ελπίσουμε να μην έχουμε υβριστικά συνθήματα κατά του Πρίντεζη για το πατέρα του(λέω εγώ τώρα.)
Sho1bang
Πιστευω ο ΟΣΦΠ θα μπει πολυ δυνατα, το ματς θελει προσοχη. Επισης, θα χρειαστει μαλλον μεγαλυτερη συμβολη απο εναν εκ των Ουιλιαμς, Ραντουλιτσα. Ο Ουιλιαμς ειδικα, αν και κραταει πολυ μπαλα στην επιθεση, δεν νομιζω πως ειναι κακος αμυντικος. Ο Μιρο θα μπει για πανω απο 10 λεπτα μονο αν κολλησουμε ασχημα στην επιθεση σε καποιο σημειο του αγωνα (αρκετα πιθανο).

Ελπιζω να'χουμε κοσμια συμπεριφορα των φιλαθλων, και να ερθει το 2-0. Ενα μικρο προβαδισμα το δινω στον ΟΣΦΠ παντως, αν και εχει κανει μετρια εως κακη χρονια, ειναι σκληρη ομαδα, και δεν εμπιστευομαι ακομα τον Παναθηναικο οσον αφορα την σταθεροτητα. Μακαρι να με βγαλουν ψευτη, ξανα.
erasitehnis
Σήμερα θα είναι άλλο παιχνίδι, καθώς το αποκλείω να είναι -πάλι- τόσο εύστοχες οι ομάδες. Υπό αυτό το πρίσμα θα αναζητηθούν λύσεις από Ραντούλιτσα και από τις μπούκες του Ουίλιαμς (πρώτιστα) και του Παππά.Οι δύο πρώτα παίζουν για τα μελλοντικά τους συμβόλαια (όχι απαραίτητα στον Παναθηναϊκό) οπότε έχουν κίνητρο.
Θεωρώ ότι ο Σπανούλης θα κάνει ένα από τα συνηθισμένα -μέτρια- παιχνίδια του και ο αντίπαλος δύσκολα θα περάσει τους 70 πόντους, άρα μας αρκούν περί τους 75.

Πάνω από όλα όμως θέλω να μην υστερήσουμε σε οπαδικό πολιτισμό. Οι άλλοι δείξανε πρωτοφανή ευγένεια προχθές. Έχω φτάσει πολλών ετών και ακόμα δεν έχω καταλάβει πως ένας παίκτης παίρνει κουράγιο όταν βρίζεις την οικογένεια του αντιπάλου. Αν γνωρίζει κανείς τη σκοπιμότητα ας μην το κρατά μυστικό, αλλά να το πει και σε μας τους άσχετους...
assistant
Αν Φωτσης-Φελντειν-Καλαθης ξανασουταρουν όπως την Πεμπτη δε βλεπω πως γινεται να χασει ο Παο.......και δεν βλεπω και ιδιαιτερο λογο για να μην ξανασουταρουν ετσι απ τη στιγμη που δεν περιμενω να γινουν ιδιαιτερες προσαρμογες στην αμυνα μας........με το plan A που εχουμε καταστρωσει πριν το πρωτο παιχνιδι θα ζησουμε και θα πεθανουμε....
pk13
Θα χρειαστουμε σκορ σημερα απο Ραντου γιατι δεν θεωρω πως θα τα σταξουμε οπως στο πρωτο ματς απ’εξω...
Ο Ουιλιαμς δεν πιστευω πως μπορει να προσφερει πολυ....Δεν δειχνει να μπορει να ανταπεξελθει σε τετοια ματς...Αν δεν του παει το ματς απο την αρχη καλο θα ηταν να μην κοψει χρονο απο Φελντειν-Παππα...

Περιμενω να δω τι θα αλλαξει αμυντικα ο Σφαιροπουλος,αν και πιστευω πως θα συνεχισει να αφηνει τα σουτ....

Πιστευω οτι εχουμε το πανω χερι λογω και της ψυχολογιας αλλα πρεπει να μπουμε δυνατα απο το πρωτο λεπτο γιατι ειναι επικινδυνο το ματσακι...
pan24
Ενα παιχνιδι ενας τιτλος
Αφου και ο πεδουλας(που δεν τον λες και μετρ της επιθεσης) καταφερε να χτυπησει την περιφερειακη αμυνα του ολυμπιακου με την ομαδα να παιζει στο εργο warriors για ενα βραδυ η λογικη λεει οτι ο σφαιροπουλος θα αλλαξει την αμυνα
Η πραξη ομως δειχνει οτι θα παιξει ακριβως την ιδια αμυνα οποτε αρκει να βαζουν τα ελευθερα σουτ φωτσης,φελντειν(αυτοι συνηθως τα βαζουν) και καλαθης
Περιμενω αν ο πεδουλακης μπορει να βελτιωσει με καποιο τρικ το μαρκαρισμα του πριντεζη και αν τα υπηρεσιακα τριαρια μας(ΔΔ,ουιλιαμς,φελντειν) αλλα και ο χαραλαμποπουλος μπορουν να παιξουν καλυτερη αμυνα στον λοτζεσκι
Επιθετικα και οι δυο ομαδες νομιζω ταβανιασαν στο προηγουμενο παιχνιδι.Ζητουμενο και για τους δυο αν μπορουν να βελτιωσουν την αμυνα
Πιστευω οτι,για διαφορετικους λογους η καθε ομαδα,δεν μπορουν να βελτιωσουν σημαντικα την αμυντικη τους συμπεριφορα
Οποτε αλλο ενα παιχνιδι μεταξυ δυο προπονητων της αμυνας θα κριθει στην επιθεση...
Καλο παιχνιδι να εχουμε
assistant
QUOTE(pk13 @ May 22 2016, 13:09 ) *
Θα χρειαστουμε σκορ σημερα απο Ραντου γιατι δεν θεωρω πως θα τα σταξουμε οπως στο πρωτο ματς απ’εξω...
Ο Ουιλιαμς δεν πιστευω πως μπορει να προσφερει πολυ....Δεν δειχνει να μπορει να ανταπεξελθει σε τετοια ματς...Αν δεν του παει το ματς απο την αρχη καλο θα ηταν να μην κοψει χρονο απο Φελντειν-Παππα...

Περιμενω να δω τι θα αλλαξει αμυντικα ο Σφαιροπουλος,αν και πιστευω πως θα συνεχισει να αφηνει τα σουτ....

Πιστευω οτι εχουμε το πανω χερι λογω και της ψυχολογιας αλλα πρεπει να μπουμε δυνατα απο το πρωτο λεπτο γιατι ειναι επικινδυνο το ματσακι...

δε νομιζω ότι θα δουμε πολύ το Ραντου γιατι ο Πεδουλας βλεπει ότι δεν μπορούμε να αμυνθούμε στο pnr δεν πα να στηνω εγω το pick στους κοντους σας.......και ο ψηλος φτανει ευκολα στο καρφωμα και ακομα κι αν προλάβουμε να κλεισουμε μετα αφήνουμε 3 εντελως ελευθερους στην περιφερεια........θεωρω πως θα δουμε παλι πολύ pnr με Χαντερ-Γκιστ.......
TakeshyKurosawa
Καμιά δεκαριά ποντάκια στο κεφάλι θα φάμε λογικά!
assistant
QUOTE(TakeshyKurosawa @ May 22 2016, 13:29 ) *
Καμιά δεκαριά ποντάκια στο κεφάλι θα φάμε λογικά!

σκέφτομαι να ριξω ένα δεκαρικακι στον ΟΠΑΠ 11-15 ποντους.
Janjuri
50-50 το βλέπω.. Άντε 55-45 λόγω έδρας. Δεν γίναμε ξαφνικά ομαδάρα. Βέβαια αν νικήσουμε το πρωτάθλημα εκτός απροόπτου κλειδώνει.
j-kidd13
Εχω κακο προαισθημα σημερα,βλεπω να γινεται το 1-1.
Εχω ξαναπει οτι δεν εχω εμπιστοσυνη στην ομαδα,οπως την ειδα ολη τη χρονια,και στις ικανοτητες του Πεδουλακη,μακαρι να με διαψευσει βεβαια.
Ginobili
Πριν 3 μέρες...λέγαμε θα φάμε καμια 20αρα στο ΣΕΦ στην κατάσταση που βρισκόμασταν...και ελπίζαμε μέχρι 3-1...και τώρα δια μαγείας..θα τους πάρουμε το Σκαλπ?
Οκ...RESPECT στον Πεδουλάκη....και σε όλη την ομάδα...ΑΛΛΑ....
1)ο Πεδουλάκης δεν είναι Ζοτς
2)ο Διαμαντίδης δεν είναι Διαμαντίδης έστω στα 33...
3)ο Φώτσης...ψυχρό αίμα...εμπειρία...αλλά δύναμη,άλμα,ταχύτητα,και κουράγια είναι 3 επίπεδα κάτω...

51-49 υπέρ μας σήμερα...λόγω έδρας.Τίποτα παραπάνω
thanath
QUOTE (Ginobili @ May 22 2016, 16:36 ) *
Πριν 3 μέρες...λέγαμε θα φάμε καμια 20αρα στο ΣΕΦ στην κατάσταση που βρισκόμασταν...και ελπίζαμε μέχρι 3-1...και τώρα δια μαγείας..θα τους πάρουμε το Σκαλπ?
Οκ...RESPECT στον Πεδουλάκη....και σε όλη την ομάδα...ΑΛΛΑ....
1)ο Πεδουλάκης δεν είναι Ζοτς
2)ο Διαμαντίδης δεν είναι Διαμαντίδης έστω στα 33...
3)ο Φώτσης...ψυχρό αίμα...εμπειρία...αλλά δύναμη,άλμα,ταχύτητα,και κουράγια είναι 3 επίπεδα κάτω...

51-49 υπέρ μας σήμερα...λόγω έδρας.Τίποτα παραπάνω


Όπως τα λες ακριβώς.. Δεν μπορούμε να έχουμε τίποτα σίγουρο! Όπως μπήκαν τα σουτ τα δικά μας στο ΣΕΦ με την ίδια ευκολία μπορεί να μπουν και του Ολυμπιακού σήμερα! Η ομάδα δεν είναι σταθερή! Δεν έχει αυτό τον χαρακτήρα που είχε κάποτε.. Που ήξερες ότι στο ΟΑΚΑ δεν χάνει!
Σήμερα πιστεύω ότι δεν θα δούμε καλό μπάσκετ.. Θα έχουμε χαμηλό σκορ! Τα τρίποντα που δεν μας θέλουν όλη την χρονιά πολύ δύσκολα θα μπουν με τέτοια ποσοστά σε 2ο συνεχόμενο ματς, και μάλιστα μεγάλης σοβαρότητας! Ακόμα και η κατάσταση του Ολυμπιακού που είναι πάνω κάτω σαν τη δική μας τη φετινή χρονιά, δεν μπορεί να αφήσει πολλά περιθώρια ελπίδας γιατί εύκολα μπορεί να εμφανιστούμε πολύ χειρότεροι στο γήπεδο!
Mr_Cadwell
Παρακαλώ πολύ όποιος καλός χριστιανός μπορεί ας μου στείλει εαν βρεί Link για το παιχνίδι σε Pm.
Γράφουμε Φυσική αύριο και δεν μπορώ να βγώ ανήμερα Πανελλελέ!
erwi grey
Πιστευω θα δουμε χαμηλο σκορ.
Εχω την αισθηση οτι θα παει στο σουτ παλι το ματς κι εκει κλασικα θα ηττηθει η ομαδα μου οπως παντα.
erasitehnis
Επειδή είμαι σχετικά καινούργιος στο φόρουμ να υποθέσω ότι η μετριοπάθεια (μην πω απαισιοδοξία) αμφοτέρων οφείλεται όχι στην ταπεινοφροσύνη, αλλά στο γούρι?
Αν είναι έτσι να πω κι εγώ ότι τα παιχνίδια αυτά είναι 50-50 και μάλιστα οι άλλοι έχουν το πάνω χέρι επειδή θα μπουν υποψιασμένοι ενώ εμείς χαλαροί. biggrin.gif
salonikatasos
Σημερα μπορει να μην εχουμε παλι την ιδια ευστοχια απο μακρια,αλλα και ο ολυμπιακος εκανε μια χαρα παιχνιδι την πεμπτη. Οπως εμεις ειχαμε καλο ποσοατο στα τριποντα,ετσι ειχαν κι αυτοι ενα νορμαλ ποσοστο κι ενα εξωπραγματικο 70% στα διποντα,κανοντας μαλιστα και λιγα λαθη(στην ευρωπη ημασταν στις 2-3 πρωτες ομαδες νομιζω σε εξαναγκασμο λαθων αντιπαλου).

Επισης τα βασικα του οπλα τη δουλεια τους την εκαναν και με το παραπανω. 20+ ο λοτζεσκι,σχεδον 20 ο πριντεζης,15 ο σπανουλης χωρις πολλες τραβηγμενες προσπαθειες ως συνηθως. Απο τους υπολοιπους ο χαντερ ηταν για γελια και ο χακετ ηταν απλα νορμαλ,οι υπολοιποι ηταν στα κλασσικα τους στανταρ τον τελευταιο καιρο.
Αντιστοιχα εμεις ειχαμε βελτιωμενο καλαθη ,παππα και φωτση και μετριο διαμαντιδη+ κακους ραντουλιτσα, ελιοτ.

Ο ολυμπιακος σημερα θα εχει ελπιδες αν ξεφυγει απο νωρις,αν και παλι θα βλεπει εφιαλτες απο αλλα παιχνιδια που ειχε τα ηνια στην αρχη και μετα εχασε τη γη κατω απο τα ποδια του. Αν ξεκινησουμε οπως στο ΣΕΦ νομιζω οτι το παιχνιδι δεν θα ειναι τοσο ντερμπι οπως το 1ο
rankin
Ειχα γράψει πολλά, αλλα εκανα μια φάβα και σβήστηκαν ολα...
Θα παω κατευθείαν στο δια ταύτα.
90% για τον Παναθηναϊκό
ο Ολυμπιακός για να κερδίσει, θα πρέπει αυτό το πλάνο που εφαρμόζει, το ιδιο και απαράλλακτο, απο την αρχή της χρονιάς ο Σφαιρόπουλος, να εφαρμοστεί τέλεια. Για να γίνει αυτό, θες ενα Μάντζαρη που να ξαναγίνει Στεφ Κάρι (οπως με τη Ρεαλ)
Αρα, το 10% που δινω στον Ολυμπιακό για νίκη, ειναι μάλλον λόγω του οτι ειμαι Ολυμπιακός ο ίδιος και δε θέλω να δώσω 1%

Κοιτάζοντας αντικειμενικά, ο Παναθηναικός έκανε το μπρεικ στο ΣΕΦ παίζοντας καλύτερα απο εναν Ολυμπιακό που έπαιξε και αυτός αρκετά καλά (κατα τη γνώμη μου).

Ο δε Ολυμπιακός, ειδικά στο τοπ16 φέτος, ήταν η απόλυτη ομάδα έδρας. Πολύ καλός στο ΣΕΦ, κακός εως τραγικός εκτός.
Επίσης με δεδομένο οτι ο Ολυμπιακός πιο έυκολα σηκώνει ευρωλίγκα, παρά νικάει στο ΟΑΚΑ, υπάρχει και ο φόβος για εικόνα σαν το "do or die" παιχνιδι με τη Χιμκι στη Μοσχα.
Αν δηλαδή ο Παναθηναικός, έχοντας και το κόσμο στο πλευρό του, ξεκινήσει οπως και στο ΣΕΦ, με ενα +10 απο νωρίς, υπάρχει το ενδεχόμενο οι παίχτες του Ολυμπιακού να τα παρατήσουν οπως τόσες και τόσες φορές έκαναν φέτος.
Στο ΣΕΦ δεν τα παράτησαν γιατι ο κόσμος έσπρωχνε. Στο ΟΑΚΑ ομως ο κόσμος θα σπρώχνει στην αντίθετη κατεύθυνση.

Το 3-1 υπερ του Παναθηναϊκού στη σειρά ειναι λογικό. Θεωρώ οτι ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να κάνει Break με τιποτα, οπως θεωρώ οτι και ο Παναθηναικός δεν θα ξανακάνει τοσο μεστό παιχνίδι στο ΣΕΦ. (αν και ποτέ δεν ξέρεις)
pan24
QUOTE (Mr_Cadwell @ May 22 2016, 17:28 ) *
Παρακαλώ πολύ όποιος καλός χριστιανός μπορεί ας μου στείλει εαν βρεί Link για το παιχνίδι σε Pm.
Γράφουμε Φυσική αύριο και δεν μπορώ να βγώ ανήμερα Πανελλελέ!

Χαχαχαα διαβασε ρε τρελε και αστο το ματσακι tongue.gif
Mr_Cadwell
QUOTE (pan24 @ May 22 2016, 17:50 ) *
Χαχαχαα διαβασε ρε τρελε και αστο το ματσακι tongue.gif

Ολη την χρονιά διάβαζα για αύριο. Το μόνο που θέλω είναι μετά το ματς να πάω για ύπνο κάτι το οποίο δεν είναι εφικτό αν είμαι με παρέα έξω!
pan24
QUOTE (Mr_Cadwell @ May 22 2016, 17:56 ) *
Ολη την χρονιά διάβαζα για αύριο. Το μόνο που θέλω είναι μετά το ματς να πάω για ύπνο κάτι το οποίο δεν είναι εφικτό αν είμαι με παρέα έξω!

Πολυ σωστος!
pk13
Παιδια και εδω οποιος βρει λινκ ας στειλει με πμ....
RipCity
Λογικά άκλαυτοι θα παιχτεί το ματσάκι. Αλλιώς 5ευρω στη νόβα όποιος θέλει ποιότητα tongue.gif
Mr_Cadwell
Οι ακλαυτοι δεν θα το δειξουν μαλλον.

"Παιδιά δεν έχουμε ακόμα διαθέσιμη εικόνα για το σημερινό παιχνίδι μπάσκετ Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός . Οπότε είναι πιθανό να μην το δείξουμε. Αν βρούμε κάτι θα σας ενημερώσουμε."
Nik Tepits
Και εδω πμ pleasee!

t0ny3
Θα εκτιμουσα κι εγω ενα λινκ σε πμ!
Saras-13-Bodiroga
Kαι εγω μάγκες!!!
whaler
Αν τυχόν βρει κάποιος λινκ, ας κάνει έναν κόπο να στείλει κι εδω! Ευχαριστώ προκαταβολικά.
kotzito
Κι εδώ αν μπορείτε παιδιά.
TakeshyKurosawa
Δεν νομίζω να βρεθεί λινκ.. Ποτέ δεν έχει λινκ για παιχνίδια της Νοβα.
Nik Tepits
Ματς απ το ραδιοφωνο λοιπον! Αλλες εποχες!
ashton
playbyplay stats κλπ εδω
http://www.fibalivestats.com/u/ESAKE/295002/
desdenova13
Link, ένα link... Το βασίλειό μου, για ένα link!
bodiroga10
το περιεργο απ οτι καταλαβαινω ειναι οτι δεν δειχνει κανενα ξενο καναλι τους τελικους.

να εχει ο εσακε τελικους παναθηναικος-ολυμπιακος και να μην μπορει να τους πουλησει σε κανενα καναλι σ ολο τον κοσμο
rankin
Σκεπτόμενο μπασκετ βλέπω σήμερα 😂
t0ny3
14-11 το πρωτο δεκαλεπτο.

Ειναι κριμα ενα τετοιο παιχνιδι να το ακους απο το ραδιοφωνο!
Boom Dizzle
Πρωτη φορα μετα απο χρονια που δεν μπορω να παω σε τελικο στο ΟΑΚΑ και αναγκαζομαι να ακουω το ματς απο το ραδιοφωνο λες και ειμαστε στο 70'!
Ελεος ρε νοβα ελεος ρε εσακε!
Coach Periklis
Είδα Πινι Γκερσον στις κερκίδες ή φταίει που δεν έχω πιεί καφέ;
rankin
QUOTE(Boom Dizzle @ May 22 2016, 19:53 ) *
Πρωτη φορα μετα απο χρονια που δεν μπορω να παω σε τελικο στο ΟΑΚΑ και αναγκαζομαι να ακουω το ματς απο το ραδιοφωνο λες και ειμαστε στο 70'!
Ελεος ρε νοβα ελεος ρε εσακε!

Οι τελικοί θα επρεπε να παιζουν στην ΕΡΤ.
Τετοιος αγώνας έγινε για να ξανανοίξει και πάλι ντοκυμαντερ με αρκούδες παίζει...

ΥΓ. Ναι. Ειναι ο Πινι στη κερκίδα. Χαχά
kotzito
QUOTE(Coach Periklis @ May 22 2016, 18:58 ) *
Είδα Πινι Γκερσον στις κερκίδες ή φταίει που δεν έχω πιεί καφέ;

Ναι, ο Πίνχας είναι. Μάλλον ετοιμάζουν οι Αγγελόπουλοι στην πρώτη στραβή να τον κατεβάσουν στο παρκέ. Φυσικά με εκείνη την βέργα που είχε μαζί του σε ένα ματς. tongue.gif
ashton
βλέπω να παίρνει το διπλό ο Σφαιρόπουλος και όσοι τον κράζανε να μιμούνται τον τυπο στην ταινια με τη Βλαχοπουλου με το κρέας/Καραϊσκάκη :-)
Mr_Cadwell
"Είδαμε"(Ακούσαμε δηλαδή) και τον Αγραβάνη να βάζει τρίποντο tongue.gif
Coach Periklis
Τα σπαμε χωρίς ντροπή......Μόνο ο Μητσαρας ο Αγραβανης το παστελωσε tongue.gif
pan24
Μπραβο ρε μικρε
5 ριμπαουντ ηδη ο χαραλαμποπουλος!!
kotzito
Πόσα παιχνίδια πρέπει να περάσουν για να καταλάβει ο Σφαιρόπουλος ότι πεντάδα με Σπανούλη-Μάντζαρη είναι επικίνδυνη;
rankin
QUOTE(Coach Periklis @ May 22 2016, 20:05 ) *
Τα σπαμε χωρίς ντροπή......Μόνο ο Μητσαρας ο Αγραβανης το παστελωσε tongue.gif

Με αυτά τα ποσοστα στα τρίποντα κερδίζεις το Λαύριο. Ως εκεί
pk13
QUOTE(kotzito @ May 22 2016, 17:06 ) *
Πόσα παιχνίδια πρέπει να περάσουν για να καταλάβει ο Σφαιρόπουλος ότι πεντάδα με Σπανούλη-Μάντζαρη είναι επικίνδυνη;


Ευτυχως δεν το καταλαβαινει... tongue.gif tongue.gif
whaler
Καλάθης, πάλι 5 ριμπ, 5 ασσιστ σε 15'.

Χαραλαμπόπουλος από του χρόνου βασικός, αφήστε το πρωτοκλασσάτο 3άρι tongue.gif
pk13
Μονος του το παλευει ο Πριντεζης.....
Καποια στιγμη θα κουραστει και θα εχει προβλημα ο Οσφπ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.