Help - Search - Members - Calendar
Full Version: aporia sxetika me mpala mpasket
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
diamantidis13
paidia exo mia aporia kai elpizo na mou th lysete.phga prin liges meres s'ena magazi me athlitika sthn polh mou(hgoumenitsa),thelontas na paro mia mpala mpasket.mou arese mono h nike pou paizoun sthn euroleague alla mou fanhke poly akrivh(85 euro).kai prin ligo epsaxna sto sportarena kai vrika thn idia mpala 25 euro kai thn parageilla.omos skeftomai oti gia na exoun toso megalh diafora timhs isos ayth pou parageilla na mhn einai authentikh.eseis ti pisteuete kai ti xerete gia to sportarena?exei mono aythentika proionta?
leonkalf
greeklish.jpeg

Ελληνικά παρακαλώ..
diamantidis13
sorry file alla de mporo na grapso ellhnika.kati exei to plhktrologio mou kai grafei mono agglika.
dizzy_fingers
1. ctrl+alt+del δοκίιμασες να πατήσεις?

2. http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp

3. Κι αν έχεις όρεξη να διορθώσουμε το πρόβλημα παρέα (γιατί όλο και κάπου θα σου χρειαστούν σε αυτή τη χώρα τα Ελληνικά, κάποιο κείμενο κάποιο επίσημο γραπτό) ρώτα εδώ.

Επόμενο ποστ με greeklish θα διαγραφεί. wink.gif





Τώρα για τη μπάλα σου, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι πως δε μιλάμε για το ίδιο μοντέλο - όσο μεγάλες ποσότητες και να φέρνει ένα μαγαζί και όσες εκπτώσεις και να κάνει, δε γίνεται να πέσει τόσο η τιμή.
Αν μας δώσεις κι ένα λινκ από τη μπάλα στο sportarena, επειδή δεν τη βρήκα με ένα πρόχειρο ψάξιμο, θα το σιγουρέψουμε.
rchos
επειδη εχω παρει την ιδια μπαλα νομιζω ξερω γιατι υπαρχει η διαφορα.
η 85 ειναι αυτη που παιζουν τους αγωνες.την αλλη την πιο φτηνη που πηρες με 25 ειναι υποτιθετε η practise.τα ειχα ψαξει το πασχα που την πηρα.αυθεντικη ειναι αλλα ειναι διαφορετικο μοντελο μπαλλας απο την αλλη.ειναι ομως και οι δυο αυθεντικες δεν ειναι μουφα.

Υ.Γ. αν δει και το τοπικ αυτο ο αναζ θα την παινεψει καταλληλως.του αρεσει η συγκεκριμενη.ευχαριστιμενος εχω μεινει και εγω παντως.
diamantidis13
ωριστε το link:http://www.sportarena.gr/product_info.php?cPath=54_274&products_id=4681
οποτε καλα εκανα και την παραγγειλα;ειναι καλη η μπαλα;(οσο για τα ελληνικα εχω μπει απο αλλο υπολογιστη).
dizzy_fingers
QUOTE
soft-touch rubber outdoor basketball

Αυτή είναι η διαφορά, λογικά...

Η 85άρα είναι δερμάτινη και αυτή "πλαστική" με ότι αυτό συνεπάγεται.
rchos
απο οτι βλεπω εσενα ειναι η νικε 750.η δικια μου ειναι η νικε 1500 ενω η επισιμη αγωνων ευρωλιγκας ειναι η νικε 4005.απο οτι διαβασα βεβαια η νικε 750 ευρολιγκας ειναι καινουριο μοντελο.οποτε πιθανοτατα με αυτην να αντικατεστισαν την 1500 που εχω εγω γιατι οταν την πηρα η ευρωλιγκα ειχε μονο την 1500 και την 4005.

βεβαια ισως επρεπε να περιμενεις λιγο για να παρεις την καινουρια της ευρωλιγκας που θα ειναι πλεον διχρωμη.



edit:η διαφορα ειναι αυτη που λεει ο διζζυ.η 4005 και η 1500 ειναι δερματινες.η 750 ειναι "πλαστικη".παντως το πασχα την δερματινη την ειχα παρει 29 ευρω νομιζω απο τα ιντερσπορτ.πριν κανα 15μερο που πηγα ξανα ειχαν μονο την 4005 με 80 ευρω.
diamantidis13
δηλαδη οταν λετ πλαστικη εννοειτε σαν αυτες τις πολυ ελαφριες που μοιαζουν σαν ψευτικες?γιατι αν ειναι ετσι να ακυρωσω την παραγγελια που εκανα επειδη αυτες δε μου αρεσουν.
nikos90
τελικά παιδιά ποια μπάλα προτείνετε για street μέχρι 30 ευρώ; Δεν έχω πρόβλημα αν θα είναι Nike ή Spalding ή οτιδήποτε άλλο. Απλά τις προάλλες που είχα παει στη Nike είχαν την 4005 των 70 ή 80 ευρώ δεν θυμάμαι ακριβώς και την 750.

Υποθέτω οτι οι πλαστικές φθείρονται πιο εύκολα ε;
saou
Και γω πάντως την 1500 πήρα τα Χριστούγεννα με 35 ευρώ και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Δεν ξέρω αν έχει σταματήσει να κυκλοφορεί αλλά τη συστήνω ανεπιφύλακτα. Η σχέση τιμής-ποιότητας είναι μια χαρά.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.