Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΟΣΦΠ - ΠΑΟ 30/5/2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
newpower2020
Ήρθε ο Πέν για να σπάσει την κατάρα των 27 άστοχων σερί τριπόντων!!!!!

Πολλά εύκολα λάθη και απ'τις 2 πλευρές πάντως...
GMlls
τραγικός ο παο. πραγματικά αγνώριστος. τι να πω...εκτός τόπου και χρόνου όλοι εκτός τέπιτς
Manu7
Χμ...Μετά από το κάθε Αμερικανάκι που έρχεται στο Σεφ και κάνει παπάδες
τώρα έχουμε και τον Τεπιτς να σκοράρει με κάθε τρόπο...
Τραγωδία το ματς κατά τα άλλα...

ΥΓ:Κι όμως βάλαμε τρίποντο...Μετά από 5 ελεύθερες προσπάθειες...
benchwarmer
Γκολ!!!!!! icon_drunk.gif
Manu7
Καλά τον Τσίλι δεν τον θέλει κιόλας...
Όλα μπαίνουν και βγαίνουν...Δεν βαράει τούβλα...
Εν τω μεταξύ πάλι τα ίδια,σκριν και αμέσως ελεύθερο σουτ τρώμε.

ΥΓ:Αυτοπεποίθηση 0 πάντως...1/3 ο Τεόντοσιτς στις βολές...Τι άλλο θα δούμε...
vastravoud
Το καλό για τον Παναθηναϊκό είναι ότι δεν έχει φορτώσει τους ψηλούς του με φάουλ, αλλά το κακό είναι ότι ο Μπατιστ και ο Σπανούλης είναι τελείως εκτός αγώνα.

edit: Ο Πέκο είχε μάλλον ξεσυνηθίσει το Σάρας και ξαναπασάλειψε τα χέρια του με το Becel που του προτείνει ο Σερμαντίνι(άλλος κλασικός γευσιγνώστης βούτυρου και μαρμελάδας)
traveller
QUOTE(vastravoud @ May 30 2010, 20:13 ) *
Το καλό για τον Παναθηναϊκό είναι ότι δεν έχει φορτώσει τους ψηλούς του με φάουλ, αλλά το κακό είναι ότι ο Μπατιστ και ο Σπανούλης είναι τελείως εκτός αγώνα.



και ο Ντρου και ο Φώτσης. ειδικά ο Φώτσης

QUOTE(Manu7 @ May 30 2010, 20:08 ) *
Καλά τον Τσίλι δεν τον θέλει κιόλας...
Όλα μπαίνουν και βγαίνουν...Δεν βαράει τούβλα...
Εν τω μεταξύ πάλι τα ίδια,σκριν και αμέσως ελεύθερο σουτ τρώμε.

ΥΓ:Αυτοπεποίθηση 0 πάντως...1/3 ο Τεόντοσιτς στις βολές...Τι άλλο θα δούμε...


επειδή μιλάμε για παίχτη που είναι τρομακτικά εύστοχος στις βολές, η αστοχία δείχνει και κούραση. Φαίνεται "σκασμένος"
vastravoud
Τραβ, μην ξεχνάς ότι η τρομερή πίεση που άσκησε ο Τεοντόσιτς στον Μήτσο είχε και το αποτέλεσμα της επιθετικά
lakersdynasty
αποφασισε να παιξει ο Τεπιτς και ειπαν οι αλλοι να κανουν διαλειμα

ρε παιδια μονο εγω ειδα σε καποια φαση λειζερ πανω στον Γιαννακη? laugh.gif
lamar
Καλυτερος παικτης του ΠΑΟ σημερα, μακραν του δευτερου, ο Παπαλουκας. Εχει φαει 9 ποντους απο τον Τεπιτς, και δεν βρισκει ελευθερο συμπαικτη ακομα και αν αυτος κραταει καπνογονο.
Ελεος ρε, τι να το κανω που ζητας συγνωμη απο τον Κλειζα, που στην τελευταια φαση ειναι μονος στου σαν τη καλαμια στο καμπο.
Αμαν πια!!!
traveller
QUOTE(lakersdynasty @ May 30 2010, 20:20 ) *
αποφασισε να παιξει ο Τεπιτς και ειπαν οι αλλοι να κανουν διαλειμα

ρε παιδια μονο εγω ειδα σε καποια φαση λειζερ πανω στον Γιαννακη? laugh.gif


ποιος θεούλης το έκανε??? icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif το είδα κι εγώ, στην πλάτη του. Αστόχησε μάλλον icon_drunk.gif icon_drunk.gif
PrasiniThyella
O Πάο θα έλεγα οτι κανει κλασικο παιχνιδι Σεφ...Δεν ειναι αγνωριστος και μάλιστα σε χρονιές που γενικά τα πήγαινε καλα και οχι οπως η φετινή που θεωρείται η ΄΄χειροτερη΄΄.

Παρ ολα αυτά προηγείται στο ημιχρονο με 1 ποντο! blink.gif Αρκετά εντυπωσιακο κατα τ άλλα.

Το καλο για τον Παναθηναικο ειναι οτι ο Ολυμπιακος δεν καταφερε να παρει διαφορά.Με λιγη βελτιωση και ΚΥΡΙΩΣ περιορισμο απροσεκτων λαθών μπορει να κερδίσει το παιχνιδι.
GMlls
μιλάμε για πολύ κακό μπάσκετ. θα έχει φρίξει ο κακομοίρης ο ράμπις στην κερκιδα μ΄αυτά που βλέπει σε σχέση με αυτά που είδε στην ισπανία. η μια ομάδα συναγωνίζεται την άλλη σε λάθη και αστοχία. τουλάχιστον στην επίθεση είναι καλός ο πέκοβιτς.
j-kidd13
Kαμια ομαδα δεν ξεχωριζει με την αποδοση της γι αυτο εχουμε ενα ισορροπημενο παιχνιδι,με πολλα λαθη.
Ο Παναθηναικος δεν εχει καμια σχεση με το πρωτο ματς.Μπηκε πολυ νωθρα,χωρις καθαρο μυαλο,βελτιωθηκε στη συνεχεια σχετικα,αλλα και παλι δεν αποδιδει καλα,και η πιεση πανω στον Διαμαντιδη που μοιαζει να μην εχει καθαρο μυαλο σε καποιες φασεις εχει παιξει σημαντικο ρολο σ αυτο.Αλλα γενικα οι παικτες μας μεχρι στιγμης ειναι ψιλοεκτος κλιματος,πλην Πεκοβιτς-Τεπιτς,αντε και Σαρας. Πολυ αστοχια στα σουτ 2 ποντων απο πλευρας Παναθηναικου μεχρι στιγμης,σε προσπαθειες σχετικα κοντα στο καλαθι.

ΥΓ:Ο Τεπιτς,βασει σημαντικοτητας αγωνα,δικαιολογει για πρωτη φορα ισως τη μεταγραφη του....Πολυ καλη εμφανιση μεχρι στιγμης.
vastravoud
Πρέπει οπωσδηποτε να προσπαθήσουμε να τρέξουμε. Έχοντας, Σπανουλη, Μπατιστ, Φώτση ΣΧΕΤΙΚΑ ξεκούραστους πρέπει να εκμεταλλευτουμε το αργό transition του Σοφοκλή
PrasiniThyella
Εγω βλεπω οτι σε σετ παιχνιδι τα παμε καλυτερα...Οταν παμε να τρεξουμε, κανουμε αδικαιολογητα λαθη.Υπαρχει μια προσπαθεια για γρηγορες επιθέσεις αλλα δεν μας βγαινει... Με λιγη περισσοτερη ευστοχια στα διποντα κατι θα γινει.Παω για την συνεχεια.
vastravoud
Έχεις απόλυτο δίκιο! Εννοουσα απλώς να τρέξουμε ΚΑΛΥΤΕΡΑ
Nik Tepits
Επιτελους Τεπιτς!

Εκει που δεν το περιμενες παιζει καλα! Παντως αναμενομενη η αντιδραση του Ολυμπιακου, παιζουν καλη αμυνα. Ο ΠΑΟ αστοχος, Μπατιστ και Σπανουλης αγνωριστοι. Παλι καλα μας κρατανε Πεκο και Σαρας.
comrade
ρε παιδια, το θεωρω καπως φυσιολογικο ο παο να μην ειναι τοσο καλος στο σεφ
τα ματς με οσφπ ειναι ειδικα ματς, δεν μετραει μονο σε τι κατασταση βρισκονται οι ομαδες αλλα και οι πιεση που ασκειται πανω σε παιχτες και προπονητες

και μην ξεχναμε οτι ατμοσφαιρα ειναι εκρηκτικη, πραγμα που "ντοπαρει" τους παιχτες του οσφπ, γι αυτο και μας δυσκολευουν πιο πολυ στην επιθεση

κατα τη γνωμη μου, αν παιζαμε εκτος εδρας με αλλη ομαδα αλλα επιπεδου ολυμπιακου(οπως ειναι αυτη τη στιγμη), θα ελεγα οτι θα παιζαμε πιο καλα, ισως και να κερδιζαμε πιο ευκολα
αλλα ειπαμε, ειδικα ματς αυτα.....
duncan21
Α ρε παλαβε Λινας...
traveller
Ο Φώτσης πάει και "πιάνεται" πάνω στο σκριν του Σόφο και ο Κλέιζα κάνει όργια με αυτόν αντίπαλο
vastravoud
Ο Τσαρτσαρής κάνει το πιο ηλίθιο φάουλ που υπάρχει!

Όντως ομως δεν τρέχουμε σωστα
traveller
άντε να πάρουμε κανένα ταιμ άουτ γιατί έχουμε κακοποιήσει το άθλημα απόψε
Manu7
Παρά τις γελοιότητες των διαιτητών επιτέλους συνδυάζουμε λίγο από σκληρή
άμυνα και επίθεση...Ο Λίνας πάει τον Τσαρτσαρή και τον Φώτση στο τρέξιμο και φυσικά
δεν πιάνεται...

ΥΓ: Απαράδεκτος Τσίλι 0/3 βολές...
lamar
Και ο Θοδωρας συνεχιζει απο εκει που σταματησε. Οντας ο καλυτερος παικτης του ΠΑΟ!!!
j-kidd13
Δεν γινεται να παιζουμε αλλο βολει κατω απο το καλαθι μας για να παρουμε ενα αμυντικο......
Και να δω ποτε θα σταματησουμε τα λαθη στην επιθεση,τις λαθος πασες.....
lamar
Και εγενετο το φως.
PrasiniThyella
9 ποντους μπροστα ο Ολυμπιακος.Θα το παρει ανετα με την εικονα της αμυνας του Πάο.
Manu7
QUOTE(lamar @ May 30 2010, 23:50 ) *
Και ο Θοδωρας συνεχιζει απο εκει που σταματησε. Οντας ο καλυτερος παικτης του ΠΑΟ!!!

Πέκοβιτς Παπαλουκάς οι καλύτεροι παίχτες του ΠΑΟ...
Πάλι καλά που έβαλε το τριποντάκι στο τέλος...

Μην δω Vujcic και στην 4η περίοδο προς Θεού...
traveller
Το ξεχνάμε το αποψινό. Δε γυρίζει το -9. Τουλάχιστο όχι έτσι όπως παίζουμε. Και δε φαίνεται κάτι καλό στον ορίζοντα. Δεν παίζουμε ούτε έτσι όπως πρέπει και δεν παίζουμε ούτε με πάθος.
Το μαρκάρισμα στον Κλέιζα και τα πολλά επιθετικά του Ολυμπιακού μοιάζουν άλυτοι γρίφοι.

Υ.Γ Πέρπε αγόρι μου δεν είναι ανθρωποφάγος ο Τσίλι, μπασκετμπολίστας είναι. Παίξε με λίγο ψυχή ρε πούστη μου
a bullet for your head
QUOTE(PrasiniThyella @ May 30 2010, 23:58 ) *
9 ποντους μπροστα ο Ολυμπιακος.Θα το παρει ανετα με την εικονα της αμυνας του Πάο.

Το δυστυχημα ειναι πως εκανε λαθη,επετρεψε στον Κλειζα να βρει ρυθμο στην επιθεση,εδωσε δευτερες & τριτες επιθεσεις στον ΟΣΦΠ & μπηκε & το κοινο μεσ'στο παιχνιδι...
Το μονο συν ειναι οτι χρεωθηκαν με 3 φαουλ οι Σοφο-Τεοντοσιτς-Μπουρουσης.
duncan21
Δεν παιζει να εχουν κανει χειροτερη εμφανιση με Οσφπ οι Μπατιστ,Σπανουλης.

Μετριος προς καλος ο Οσφπ,καμια σχεση ο Παο με το ματς του ΟΑΚΑ.Μου φαινεται πολυ τυπικο ματς Οσφπ-Παο τα τελευταια χρονια στο Σεφ με τον Οσφπ να προηγειται με βραχυα κεφαλη.
traveller
Σάρας κύριοι...μόνο εγώ δεν έχω βάλει τρίποντο στα μούτρα του
Sokos
Να δω πόση ώρα θα χρειαστούμε να πάρουμε το 5ο του pekovic. Αν το πάρουμε...
traveller
Δε μπορώ να καταλάβω γιατί μένει τόση ώρα ο Σπανούλης στο παρκέ, αφού ούτε προσφέρει και τσάμπα κουράζεται
a bullet for your head
QUOTE(traveller @ May 31 2010, 00:11 ) *
Δε μπορώ να καταλάβω γιατί μένει τόση ώρα ο Σπανούλης στο παρκέ, αφού ούτε προσφέρει και τσάμπα κουράζεται

Νομιζω οτι ηταν λαθος των Ζοτς-Ιτουδη,να μην συνεχισουν να εχουν τον Τεπιτς εντος...
Θα μπορουσαν να εχουν το σχημα που θελουν με τον Σερβο στο παρκε & οχι με τον Σπανουλη..

ΥΓ:Τα χαμενα αμυντικα ρημπαουντ κοστισαν παλι.
lamar
Τι θα γινει ρε σεις. Ναι εσεις οι δυο γκαρντ του Ολυμπιακου, θα μας τα σπασετε σημερα. Ντουκου ντουκου ντουκου 18 δευτερολεπτα ντριμπλα και μετα πασα για να σουταρει καποιος αλλος σκοτωμενο σουτ?

Πωπω νευρα με τους δυο Τεο.!!!!!! Στο 21 η πιεση μου.
traveller
QUOTE(a bullet for your head @ May 30 2010, 21:15 ) *
Νομιζω οτι ηταν λαθος των Ζοτς-Ιτουδη,να μην συνεχισουν να εχουν τον Τεπιτς εντος...
Θα μπορουσαν να εχουν το σχημα που θελουν με τον Σερβο στο παρκε & οχι με τον Σπανουλη..

ΥΓ:Τα χαμενα αμυντικα ρημπαουντ κοστισαν παλι.


νομίζω ότι έτσι τον φορτώνουν με επιπλέον ψυχολογικό βάρος. Τι πρέπει να κάνει δηλαδή για να παίξει περισσότερο??
panagiotisTheDream
Μπράβο στην ομάδα..
Ελπίζω να πάμε με την ίδια διάθεση και θέληση την Τετάρτη στο ΟΑΚΑ.
PrasiniThyella
Κακή άμυνα του Πάο στο 2ο ημιχρονο...και φυσιολογική ήττα με 7 ποντους.Ελπιζω να γραφτούν και να ειπωθούν πολλά για να τσιτώσουν στο ΟΑΚΑ πάλι.
a bullet for your head
QUOTE(traveller @ May 31 2010, 00:20 ) *
νομίζω ότι έτσι τον φορτώνουν με επιπλέον ψυχολογικό βάρος. Τι πρέπει να κάνει δηλαδή για να παίξει περισσότερο??

Ηταν πρωτης ταξεως ευκαιρια να τον χρησιμοποιησουν περισσοτερο,απ τη στιγμη που οι Σπανουλης-Περπερογλου ηταν ανυπαρκτοι.
Ξεκινησε πολυ καλα,ειχε ρυθμο & σε αμυνα & σε επιθεση & ηταν ''εκτος προγραμματος'' για τον ΟΣΦΠ...
Εφοσον ηταν πολυ καλος θα επρεπε να παραμεινει στο παρκε.
Reggie Miller #31
Θέληση,πάθος,ενέργεια,τσαντίλα,εγωισμός....π
είτε το όπως θέλετε.Επιτέλους τα βγάλαμε στα παρκέ!

Συγκλονιστικός Πεν,το πως πίεζε σε όλο το παιχνίδι ήταν απίστευτο...

Δε νομίζω ότι ήμασταν πολύ καλύτεροι,απλά ήμασταν αρκετά καλοί και βγάλαμε ενέργεια...

Δεν καταλαβαίνω γιατί ο Παπαλουκάς κολλάει την μπάλα.
newpower2020
Συγχαρήτήρια για την νίκη.Ελπίζω την Τετάρτη στο ΟΑΚΑ να δείξουν την ίδια θέληση, το ίδιο πάθος και τσαπουκά.Κυρίως να δείξουν επιτέλους πώς δεν μασάνε από έδρα και να κοντράρουν τον ΠΑΟ στα ίσια.

Άρε Κλέιζα παιχτούρα.Ναι ναι δεν δίνει πάσες.ΕΔΩ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ!!!!!!!

Τι θα γίνει με τις βολές???ΈΛΕΟΣ
Manu7
Απίστευτη διαφορά στην αυτοπεποίθηση οι ομάδες...
Ο Παο να χάνει το ματς στο τέλος και ό,τι σουτ βαράει να το βάζει...
Αν ήταν ο Οσφπ στη θέση του, θα ήταν πάνω από 10 πόντους η διαφορά..
Κατά τα άλλα, ό,τι περιμέναμε νίκη στο ΣΕΦ όχι τόσο δύσκολα εκ του αποτελέσματος...
Και μετά θα ακολουθήσει ήττα στο ΟΑΚΑ πάνω από 10 πόντους...
Εκτός αν ξυπνήσουν...

QUOTE(newpower2020 @ May 31 2010, 00:24 ) *
Άρε Κλέιζα παιχτούρα.Ναι ναι δεν δίνει πάσες.ΕΔΩ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ!!!!!!!

Σαν να ακούω τις δημοσιογραφάρες..."δεν είχε νεύρα ο Κλέζα και έδειξε τον αληθινο του
εαυτό βοηθώντας καταλυτικά την ομάδα του..."
ugly1.gif
j-kidd13
Ετσι οπως παιξαμε σημερα δεν αξιζαμε τη νικη.Οχι οτι ο Ολυμπιακος εκανε καμια μεγαλη εμφανιση αλλα σταθηκε καλυτερα απο μας γενικα,και πηρε πολλα επιθετικα που επαιξαν καταλυτικο ρολο.
Και επιθετικα εχοντας εκτος αγωνα Ντρου,Σπανουλη,Μπατιστ δεν πας πουθενα.
Ειναι δυνατον να κανεις την τελευταια σου σοβαρη προσπαθεια να επανελθεις στη διεκδικηση της νικης,να εχεις τη διαφορα απο διψηφιο αριθμο στο -7 και να τρως τετοιο καλαθι απο τον Τσιλντρες?Στην εκπνοη της επιθεσης να παιρνει μονος του το επιθετικο και να σκοραρει ανενοχλητος???
modernam
τι θα μου μείνει από ολο το παιχνίδι?

το φουλ στον Σοφο στο 3ο δεκάλεπτο.

απλά ... δεν υπάρχει. στο Πάνθεον για πάντα
traveller
QUOTE(a bullet for your head @ May 30 2010, 21:24 ) *
Ηταν πρωτης ταξεως ευκαιρια να τον χρησιμοποιησουν περισσοτερο,απ τη στιγμη που οι Σπανουλης-Περπερογλου ηταν ανυπαρκτοι.
Ξεκινησε πολυ καλα,ειχε ρυθμο & σε αμυνα & σε επιθεση & ηταν ''εκτος προγραμματος'' για τον ΟΣΦΠ...
Εφοσον ηταν πολυ καλος θα επρεπε να παραμεινει στο παρκε.


συμφωνώ απόλυτα σε όλα. Το ματσάρισμα του με τον Παπαλουκά δεν έβγαινε και εάν επιλεγόταν ο Τεόντοσιτς ή ο Τσίλντερς για το μαρκάρισμά του, αυτόματα θα απελευθερωνόταν ο Μήτσος. Τουλάχιστο περισσότερο από ότι ήταν.

Πέρα από αυτό , δεν ξέρω εάν το εννούσε ο Ιτούδης όταν έλεγε ότι κατεβαίνουμε στο ΣΕΦ για να παίξουμε σα να ήταν το τελευταίο μας παιχνίδι. Εάν ισχύει αυτό, τότε πρέπει να προβληματιστούμε σοβαρά.
Ο Ολυμπιακός μας νίκησε και τολμώ να πω, όχι δύσκολα. Και το κυριότερο ? χωρίς να κάνει κανένα εξωπραγματικό παιχνίδι.


Υ.Γ Σήμερα από ότι είδα βάλαμε και μια νέα παράμετρο στο παιχνίδι μας : Πρέπει να μας έφυγε η μπάλα από τα χέρια σε άμυνα και επίθεση γύρω στις 7-8 φορές εάν μέτρησα καλά. Μπράβο μας
vastravoud
Εκεί κοιμηθήκαμε τελείως στο μποξ άουτ
colonel gomelsky
Δίκαιη η νίκη του ΟΣΦΠ.

Μερικά πρόχειρα όπως μου έρχονται στο μυαλό

- Ο ΟΣΦΠ νίκησε αλλά δεν κυριάρχησε. Το γεγονός ότι η διαφορά μειώθηκε στο τέλος δε μου λέει τίποτα. Τέτοια και μικρότερη ήταν η διαφορά των δύο ομάδων σήμερα.

- Ο ΟΣΦΠ δεν είχε πάλι κανένα επιθετικό πλάνο. Υπήρχαν επιθέσεις που η μπάλα δεν πέραασε καθόλου από τα χέρια του Παπαλουκά και καταλήξαν γιούρια.

- Ο ΠΑΟ πήγε να νικήσει στο ΣΕΦ και ήταν μέσα στο παιχνίδι για 35 λεπτά με άθλια απόδοση Μπατιστ, Σπανούλη, Φώτση, Νίκολας. Και διεκδικούσε τη νίκη!!!

- Δεν χρειάζονταν αυτή η εμφάνιση για να καταλάβουμε ότι ο Νίκολα Πέκοβιτς είναι ο καλύτερος σέντερ της Ευρώπης.

- Σαρούνας είσαι μεγάλος πάικτης αγόρι μου!

- Τέπιτς, έλα πες! Τι σου έκανε ο Ζοτς και έπαιξες έτσι; Ο Παπαλουκάς ο εκτέθηκε ανεπανόρθωτα.

- Πλάκα, πλάκα ο Ζοτς έβγαλε πάλι λαγό με τον Τέπιτς. Αν παίρναμε το ματς θα προσέθετε το όνομα του δίπλα στους Λάζο, Παπανικολάου, Χατζηβρέττα.

lakersdynasty
QUOTE(modernam @ May 31 2010, 00:30 ) *
τι θα μου μείνει από ολο το παιχνίδι?

το φουλ στον Σοφο στο 3ο δεκάλεπτο.

απλά ... δεν υπάρχει. στο Πάνθεον για πάντα


AYTO SOY EMEINE??????????????????????????

Ε ΕΙΣΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ

hammer.gif hammer.gif hammer.gif ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif

ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

σειρα στα 5 ματσακια κλεισμενη....

οχι απλα κλεισμενη....ΘΕΟΚΛΕΙΣΤΗ!


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.