Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ - Μεταγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
colonel gomelsky
QUOTE(PrasiniThyella @ May 28 2010, 14:41 ) *
Oπως και να χει, ας κατσει ο Μπουρουσης εκει που ειναι...να βαζει τριποντο και να μειωνει στους 20 ποντους κάνοντας νοημα στην κερκίδα να σωπάσει... laugh.gif laugh.gif


Με τη διαφορά ότι ο Μπουρούσης όταν τα έκανε αυτά ήταν με διαφορά ο καλύτερος παίκτης του ΟΣΦΠ και αυτός που μάτωνε πολύ την φανέλα. Αν αυτό δεν δικαιολογεί την συμπεριφορά του, σίγουρα την εξηγεί και της δίνει ελαφρυντικά.

Και να σου πω κάτι; Δεν με πειράζει να προκαλέι ο Κλέιζα, ο Σάρας πέρυσι, ο Παπαλουκάς του 2007, ο περσινός Μπουρούσης. Το πρόβλημα είναι όταν μιλάς περισσότερο παρά παίζεις.
PrasiniThyella
Συμφωνω απολυτα.Πέρυσι μαλιστα ειχα γράψει posts που έλεγα οτι αν ήθελα εναν παικτη του Ολυμπιακού θα ηταν ο Μπουρούσης γιατι θα ειχαμε μια επιπλέον επιλογή και θα αποδυναμωνόταν τρομερα ο Ολυμπιακος με βάση την περσινη του αποδοση.Αλλά αν συνεχίσει άλλη μια χρονια σαν την φετινή θα καταντήσει μια γραφική φιγούρα που θα ΄΄γουστάρουμε΄΄ να έχουμε για αντίπαλο αφού οι δηλώσεις και τα εξώφυλλα ΄΄στο τελος ξυριζουν τον γαμπρό΄΄ ειναι το αλατοπιπερο στην οπαδική καζούρα. cool.gif
traveller
QUOTE(colonel gomelsky @ May 28 2010, 11:56 ) *
Με τη διαφορά ότι ο Μπουρούσης όταν τα έκανε αυτά ήταν με διαφορά ο καλύτερος παίκτης του ΟΣΦΠ και αυτός που μάτωνε πολύ την φανέλα. Αν αυτό δεν δικαιολογεί την συμπεριφορά του, σίγουρα την εξηγεί και της δίνει ελαφρυντικά.

Και να σου πω κάτι; Δεν με πειράζει να προκαλέι ο Κλέιζα, ο Σάρας πέρυσι, ο Παπαλουκάς του 2007, ο περσινός Μπουρούσης. Το πρόβλημα είναι όταν μιλάς περισσότερο παρά παίζεις.



Φίλε colonel , o Μπορούσης είναι ένας παίχτης που παίζει μπάσκετ κατά λάθος. Είναι αργός, δεν είναι αλτικός , είναι αγύμναστος, ,δεν έχει τον απαιτούμενο "όγκο" που χρειάζεται για τη θέση, είναι σχεδόν άχρηστος επιθετικά μια και δεν μπορεί να ποστάρει τον αντίπαλο του, με "πρόσωπο" είναι ανύπαρκτος , αριστερά δε μπορεί να πάει ποτέ και η μόνη του χρησιμότητα είναι να μαζεύει κανένα ριμπάουντ και εάν έρθει πρόσωπο με το καλάθι να την καρφώσει.

Εχει μείνει απελπιστικά στάσιμος τα τελευταία χρόνια ,οι δε επιδόσεις του το καλοκαίρι με την Εθνική ήταν εκεί κοντά στο "μηδέν".
Για τη στασιμότητά του, δε φταίνε βεβαίως οι τρυματισμοί. Και άλλοι έχουν τραυματισμούς αλλά και εξελίσονται και μπάσκετ παίζουν.

Δεν αναφέρω την ικανότητά του στα σουτ 3 πόντων, διότι και άξιες λόγου δεν είναι και το 2,10μ το θες κοντά στο καλάθι και όχι να σουτάρει από τα 7 μέτρα, δεν είναι αυτή η δουλειά του.
Και όποιοι το κάνουν (π.χ Άντερσεν, Λόρμπεκ) το κάνουν σπάνια και αφού πρώτα κάνουν καλά τη δουλειά τους εκεί που πρέπει .

Ο Μπουρούσης έχει αποδοχή μεταξύ των φιλάθλων του Ολυμπιακού κυρίως για εξωαγωνιστικούς λόγους. Είναι καλός στο να πουλάει "ολυμπιακοφροσύνη" με ότι αυτό συνεπάγεται, δε θέλω να επεκταθώ και μερικοί τσιμπάνε, λογικό είναι.
Οι πιο πολλοί όμως στέκονται κτριτικά απέναντί του.

Εάν αληθεύουν δε και όσα βγαίνουν προς τα έξω από το ΦΦ και μετά δείχνουν και άλλη μια πτυχή του χαρακτήρα του που προσωπικά απεχθάνομαι όχι μόνο στο Μπουρούση αλλά στον οποιονδήποτε αθλητή.

Μπορεί αύριο να πάρουν μετεγγραφή όλοι οι παίχτες του Ολυμπιακού σε μας?? Ας το κάνουν , με το καλό να έρθουν. Όχι όμως αυτός.

Τώρα βέβαια δεν κατάλαβα γιατί να αναλωνόμαστε σε πράγματα που ποτέ δε θα γίνουν αλλά δεν πειράζει. smile.gif
colonel gomelsky
QUOTE(traveller @ May 28 2010, 16:04 ) *
Φίλε colonel , o Μπορούσης είναι ένας παίχτης που παίζει μπάσκετ κατά λάθος. Είναι αργός, δεν είναι αλτικός , είναι αγύμναστος, ,δεν έχει τον απαιτούμενο "όγκο" που χρειάζεται για τη θέση, είναι σχεδόν άχρηστος επιθετικά μια και δεν μπορεί να ποστάρει τον αντίπαλο του, με "πρόσωπο" είναι ανύπαρκτος , αριστερά δε μπορεί να πάει ποτέ και η μόνη του χρησιμότητα είναι να μαζεύει κανένα ριμπάουντ και εάν έρθει πρόσωπο με το καλάθι να την καρφώσει.


Φίλε τράβελερ πάντα διαβάζω με προσοχή τα ποστ σου και στα περισσότερα μάλιστα συμφωνώ. Αλλά σ αυτό το κομμάτι το παράκανες. Αυτό που περιγράφεις δεν είναι ο Μπουρούσης, αλλά ο Χρήστος Τσέκος (ο αληταράς). Εντάξει, αν εξαιρέσουμε τον όγκο.

Ο Μπουρούσης δεν είναι σίγουρα ο καλύτερος ψηλός της Ευρώπης. Ούτε φέτος, ούτε πέρυσι που ψηφίστηκε αν θυμάμαι καλά. Αλλά είναι σίγουρα μέσα στην 5αδα (αν το δούμε ατομικά).
traveller
QUOTE(colonel gomelsky @ May 28 2010, 14:25 ) *
Φίλε τράβελερ πάντα διαβάζω με προσοχή τα ποστ σου και στα περισσότερα μάλιστα συμφωνώ. Αλλά σ αυτό το κομμάτι το παράκανες. Αυτό που περιγράφεις δεν είναι ο Μπουρούσης, αλλά ο Χρήστος Τσέκος (ο αληταράς). Εντάξει, αν εξαιρέσουμε τον όγκο.

Ο Μπουρούσης δεν είναι σίγουρα ο καλύτερος ψηλός της Ευρώπης. Ούτε φέτος, ούτε πέρυσι που ψηφίστηκε αν θυμάμαι καλά. Αλλά είναι σίγουρα μέσα στην 5αδα (αν το δούμε ατομικά).



να το πω διαφορετικά τότε smile.gif αύριο το πρωί φεύγει ο Πέκοβιτς και είσαι ο κόουτς. Και θες έναν ψηλό. Τι από αυτά που μπορεί να σου προσφέρει ο Μπορούσης θα σου κέντριζαν τον ενδιαφέρον για να τον φέρεις στην ομάδα σου? (κι εγώ ν' αυτοκτονήσω kill.gif )

Υ.Γ στην καλύτερη 5άδα ατομικά?? οι 3 της Μπάρτσα είναι καλύτεροί του + οι 2 δικοί μας, σύνολο πέντε αμέσως αμέσως.Και ο Μάριτς 6. Πάει η 5άδα και εάν ψάψουμε κι άλλο θα βρουμε άλλους πολλούς. Και ο Σπλίτερ 7 tongue.gif laugh.gif
vastravoud
Ε ναι και εμένα μου φάνηκε σα να περιγράφει ένα κράμα αμπαλοσύνης με φυσική κατάσταση παλαίμαχου.

Είπαμε ρε συ ΤΡΑΒ tongue.gif

edit: ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν είναι ο αντι-Πέκοβιτς. Έχει όμως μακριά χέρια, είναι καλός ριμπάουντερ και μπλοκέρ και όντως σουτάρε καλά απ' έξω. Δεν μπορεί να είναι βασικό πεντάρι μιας ομάδας, από τη στιγμή που καλά καλά δεν είναι ξεκάθαρο αν παίζει 4 ή 5, αλλά μπορεί ανετότατα να είναι μέλος μιας καλής 5άδας ψηλών ενός ρόστερ.
traveller
QUOTE(vastravoud @ May 28 2010, 14:34 ) *
Ε ναι και εμένα μου φάνηκε σα να περιγράφει ένα κράμα αμπαλοσύνης με φυσική κατάσταση παλαίμαχου.

Είπαμε ρε συ ΤΡΑΒ tongue.gif

edit: ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν είναι ο αντι-Πέκοβιτς. Έχει όμως μακριά χέρια, είναι καλός ριμπάουντερ και μπλοκέρ και όντως σουτάρε καλά απ' έξω. Δεν μπορεί να είναι βασικό πεντάρι μιας ομάδας, από τη στιγμή που καλά καλά δεν είναι ξεκάθαρο αν παίζει 4 ή 5, αλλά μπορεί ανετότατα να είναι μέλος μιας καλής 5άδας ψηλών ενός ρόστερ.



μέλος μιας καλής 5άδας ψηλών...καλά εσύ έπρεπε να γίνεις δικηγόρος ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif

Μέλος μιας καλής 5άδας ψηλών ενός ρόστερ μπορεί να είναι ανετότατα και ο Μπέτς και γλιτώνεις και παραπάνω από ένα μύριο
apkat
H ενναλακτικα να ειναι ο 2ος η 3ος στο ροτεισον ψηλος του φιναλιστ της Ευρωλιγκα.Ο Μπουρουσης ειναι τοπ παικτης γιατι εχει δουλεψει παρα πολυ..Ειναι μεσα στους 2-3 καλυτερους αμυντικους στην θεση του στην Ευρωπη μαζευει ριμπαουντ για πλακα και επιθετικα τα τελευταια 3 χρονια εχει μαθει να παιζει και με πλατη να τελειωνει φασεις και με το δεξι και με το αριστερο και να παιζει και με προσωπο εστω και μονο απο δεξια.Συν βεβαια το σουτ του που επι Γιαννακη βεβαια χρησιμοποιει πολυ λιγο.

Οπως και να εχει οταν ο Μπουρουσης εχει το μυαλο του στο κεφαλι του κανει χρονιες σαν την περσυνη οπου εκανε πραγματικα οργια οντας ο καλυτερος ψηλος(ισως και ο καλυτερος παικτης) σε ομαδα επιπεδου Φ4.Αυτο λεει πολλα.Η φετινη του πτωση εχει να κανει ξεκαθαρα με την προβληματικη του ψυχοσυνθεση.Πιστεψε οτι εγινε ο Σαμπονις μετα την περσυνη χρονια και αποφασισε να μην ξαναπροσπαθησει γιατι ολα θα ερθουν μονα τους.Επισης εχει βρει την ευκολη λυση οτι δεν παιρνει χρονο για να δειξει ποιος ειναι και αρα του φταιει ο Γιαννακης που του εχει περιορισει και το παιχνιδι του αφου δεν τον αφηνει να σουταρει.Ο Μπουρουσης δυστχυως θελει ενα πολυ ισχυρο σοκ για να ταρακουνηθει και να λειτουργησει.Παντως του χρονου που οπως ολα δειχνουν δεν θα υπαρχει Γιαννακης και πιθανοτατα δεν θα υπαρχουν και οι Σοφο Βουισιστς πιστευω θα ξαναπαρει τουλαχιστον 20λεπτα μο και θα ξανανεβασει αποδοση.
PanosIlio
QUOTE(traveller @ May 28 2010, 16:04 ) *
Φίλε colonel , o Μπορούσης είναι ένας παίχτης που παίζει μπάσκετ κατά λάθος. Είναι αργός, δεν είναι αλτικός , είναι αγύμναστος, ,δεν έχει τον απαιτούμενο "όγκο" που χρειάζεται για τη θέση, είναι σχεδόν άχρηστος επιθετικά μια και δεν μπορεί να ποστάρει τον αντίπαλο του, με "πρόσωπο" είναι ανύπαρκτος , αριστερά δε μπορεί να πάει ποτέ και η μόνη του χρησιμότητα είναι να μαζεύει κανένα ριμπάουντ και εάν έρθει πρόσωπο με το καλάθι να την καρφώσει.


Όλα αυτά ένας παίκτης που πέρσι ήταν στην καλύτερη 5άδα της Euroleague... http://www.euroleague.net/competition/awards/awards-2008-09

Έλα...πες μας την αλήθεια, τον αντιπαθείς, έτσι δεν είναι? tongue.gif
colonel gomelsky
QUOTE(apkat @ May 28 2010, 16:52 ) *
H ενναλακτικα να ειναι ο 2ος η 3ος στο ροτεισον ψηλος του φιναλιστ της Ευρωλιγκα.Ο Μπουρουσης ειναι τοπ παικτης γιατι εχει δουλεψει παρα πολυ..Ειναι μεσα στους 2-3 καλυτερους αμυντικους στην θεση του στην Ευρωπη μαζευει ριμπαουντ για πλακα και επιθετικα τα τελευταια 3 χρονια εχει μαθει να παιζει και με πλατη να τελειωνει φασεις και με το δεξι και με το αριστερο και να παιζει και με προσωπο εστω και μονο απο δεξια.Συν βεβαια το σουτ του που επι Γιαννακη βεβαια χρησιμοποιει πολυ λιγο.

Οπως και να εχει οταν ο Μπουρουσης εχει το μυαλο του στο κεφαλι του κανει χρονιες σαν την περσυνη οπου εκανε πραγματικα οργια οντας ο καλυτερος ψηλος(ισως και ο καλυτερος παικτης) σε ομαδα επιπεδου Φ4.Αυτο λεει πολλα.Η φετινη του πτωση εχει να κανει ξεκαθαρα με την προβληματικη του ψυχοσυνθεση.Πιστεψε οτι εγινε ο Σαμπονις μετα την περσυνη χρονια και αποφασισε να μην ξαναπροσπαθησει γιατι ολα θα ερθουν μονα τους.Επισης εχει βρει την ευκολη λυση οτι δεν παιρνει χρονο για να δειξει ποιος ειναι και αρα του φταιει ο Γιαννακης που του εχει περιορισει και το παιχνιδι του αφου δεν τον αφηνει να σουταρει.Ο Μπουρουσης δυστχυως θελει ενα πολυ ισχυρο σοκ για να ταρακουνηθει και να λειτουργησει.Παντως του χρονου που οπως ολα δειχνουν δεν θα υπαρχει Γιαννακης και πιθανοτατα δεν θα υπαρχουν και οι Σοφο Βουισιστς πιστευω θα ξαναπαρει τουλαχιστον 20λεπτα μο και θα ξανανεβασει αποδοση.


+1

Με κάλυψες απόλυτα. Και στο κάτω κάτω ρε τραβελερ μπορεί εγώ, εσύ, ο απκατ, ο ... να ειμάστε μυριωδιάδες. Ο Γκρεγκ Πόποβιτς όμως;

QUOTE(PanosIlio @ May 28 2010, 17:04 ) *
Όλα αυτά ένας παίκτης που πέρσι ήταν στην καλύτερη 5άδα της Euroleague... http://www.euroleague.net/competition/awards/awards-2008-09

Έλα...πες μας την αλήθεια, τον αντιπαθείς, έτσι δεν είναι? tongue.gif


Τι σχέση έχει η αντιπάθεια; Και γω τον αντιπαθώ. Και τον Λεμπρόν αντιπαθώ, τι πάει να πει αυτό? Και όλοι οι οπαδοί του ΟΣΦΠ αντιπαθούν τον Ζοτς. Δεν νομίζω ότι έχουν σχέση οι αντιπάθειες.
PanosIlio
QUOTE(colonel gomelsky @ May 28 2010, 17:05 ) *
Τι σχέση έχει η αντιπάθεια; Και γω τον αντιπαθώ. Και τον Λεμπρόν αντιπαθώ, τι πάει να πει αυτό? Και όλοι οι οπαδοί του ΟΣΦΠ αντιπαθούν τον Ζοτς. Δεν νομίζω ότι έχουν σχέση οι αντιπάθειες.


Το emoticon που έβαλα το είδες? το ύφος του post μου το κατάλαβες? Μάλλον ΟΧΙ

Προσπάθησε να το διαβάσεις από άλλη οπτική γωνία και ξανασκέψου τι έγραψα και πως το έγραψα και ξαναπροσπάθησε...
colonel gomelsky
QUOTE(PanosIlio @ May 28 2010, 17:19 ) *
Το emoticon που έβαλα το είδες? το ύφος του post μου το κατάλαβες? Μάλλον ΟΧΙ

Προσπάθησε να το διαβάσεις από άλλη οπτική γωνία και ξανασκέψου τι έγραψα και πως το έγραψα και ξαναπροσπάθησε...


Εγώ κατάλαβα. Εσύ κατάλαβες τι έγραψα?
Germany96
QUOTE(apkat @ May 28 2010, 16:52 ) *
...Οπως και να εχει οταν ο Μπουρουσης εχει το μυαλο του στο κεφαλι του κανει χρονιες σαν την περσυνη οπου εκανε πραγματικα οργια οντας ο καλυτερος ψηλος(ισως και ο καλυτερος παικτης) σε ομαδα επιπεδου Φ4.Αυτο λεει πολλα...

Για να εξετασουμε και την αλλη οψη του νομισματος, να πουμε οτι ο Μπουρουσης μεχρι φετος, καθε χρονο εδειχνε σημαντικη βελτιωση. Μην ξεχναμε οτι ηρθε στον ΟΣΦΠ σαν τεταρτη λυση στα center πισω απο Zizic, Jackson, Σχορτσιανιτη για να καταληξει περυσι στην καλυτερη πενταδα της Euroleague (καλυτερο απο τον Pekovic δεν θα τον ελεγα παντως ουτε περυσι παρα την καταπληκτικη σεζον που εκανε).

Αδιαμφισβητητα ειναι εντελως ανωριμος σαν χαρακτηρας (μιλαω παντα οσον αφορα το μπασκετ, για την προσωπικη του ζωη, δεν εχω την παραμικρη ιδεα κι ουτε με ενδιαφερει) αλλα δεν τον θεωρω αυτον τον κυριοτερο λογο για την φετινη του πτωση. Απο την πρωτη του χρονια στον ΟΣΦΠ θυμαμαι να αφηνει τετοια κραυγαλεα δειγματα αλλα αφενος κανεις δεν ασχολουταν τοτε ιδιαιτερα μαζι του αφετερου δεν ανεκοψε σε τιποτα την εξελιξη του.

Ο Γιαννακης οντως του ζηταει επιμονα να περιορισει το παιχνιδι του πιο κοντα στην ρακετα αλλα αυτο περυσι το πιστωναμε στα θετικα καθως ετσι εδειξε σημαντικα σημαδια βελτιωσης εκει. Φετος που ο χρονος συμμετοχης του ειναι λιγοτερος, απο ανασφαλεια αντιδρα σαν κακομαθημενο που δεν το αφηνουν να κανει το παιχνιδι του.

Καπου πηρε το ματι μου προσφατα να καταλογιζουν στον Μπουρουση οτι εχει χασει μυικα κιλα φετος. Με τετοιο μπαραζ ιωσεων, μικροτραυματισμων και απουσιων απο προπονησεις και παιχνιδια, παραλογο θα μου φαινοταν το αντιθετο. Αν ηταν υγιης ολη την σεζον ο Γιαννης προφανως θα ειχε και περισσοτερο χρονο συμμετοχης που θα μεταφραζοταν σε λιγοτερα συνδρομα καταδιωξης και σε σταθεροτερη αποδοση. Ακομα κι ετσι και με τα καπως πεσμενα ποσοστα ευστοχιας του, ηταν ο 4ος παικτης στην Euroleague σε ranking ανα λεπτο συμμετοχης (και αντιστοιχα 4ος rebounder και 6ος scorer).
paodynasty
QUOTE
Φίλε colonel , o Μπορούσης είναι ένας παίχτης που παίζει μπάσκετ κατά λάθος. Είναι αργός, δεν είναι αλτικός , είναι αγύμναστος, ,δεν έχει τον απαιτούμενο "όγκο" που χρειάζεται για τη θέση, είναι σχεδόν άχρηστος επιθετικά μια και δεν μπορεί να ποστάρει τον αντίπαλο του, με "πρόσωπο" είναι ανύπαρκτος , αριστερά δε μπορεί να πάει ποτέ και η μόνη του χρησιμότητα είναι να μαζεύει κανένα ριμπάουντ και εάν έρθει πρόσωπο με το καλάθι να την καρφώσει.

Εχει μείνει απελπιστικά στάσιμος τα τελευταία χρόνια ,οι δε επιδόσεις του το καλοκαίρι με την Εθνική ήταν εκεί κοντά στο "μηδέν".
Για τη στασιμότητά του, δε φταίνε βεβαίως οι τρυματισμοί. Και άλλοι έχουν τραυματισμούς αλλά και εξελίσονται και μπάσκετ παίζουν.

Δεν αναφέρω την ικανότητά του στα σουτ 3 πόντων, διότι και άξιες λόγου δεν είναι και το 2,10μ το θες κοντά στο καλάθι και όχι να σουτάρει από τα 7 μέτρα, δεν είναι αυτή η δουλειά του.
Και όποιοι το κάνουν (π.χ Άντερσεν, Λόρμπεκ) το κάνουν σπάνια και αφού πρώτα κάνουν καλά τη δουλειά τους εκεί που πρέπει .

Ο Μπουρούσης έχει αποδοχή μεταξύ των φιλάθλων του Ολυμπιακού κυρίως για εξωαγωνιστικούς λόγους. Είναι καλός στο να πουλάει "ολυμπιακοφροσύνη" με ότι αυτό συνεπάγεται, δε θέλω να επεκταθώ και μερικοί τσιμπάνε, λογικό είναι.
Οι πιο πολλοί όμως στέκονται κτριτικά απέναντί του.

Εάν αληθεύουν δε και όσα βγαίνουν προς τα έξω από το ΦΦ και μετά δείχνουν και άλλη μια πτυχή του χαρακτήρα του που προσωπικά απεχθάνομαι όχι μόνο στο Μπουρούση αλλά στον οποιονδήποτε αθλητή.

Μπορεί αύριο να πάρουν μετεγγραφή όλοι οι παίχτες του Ολυμπιακού σε μας?? Ας το κάνουν , με το καλό να έρθουν. Όχι όμως αυτός.

Τώρα βέβαια δεν κατάλαβα γιατί να αναλωνόμαστε σε πράγματα που ποτέ δε θα γίνουν αλλά δεν πειράζει.



Eπιτέλους κάποιος είπε την αλήθεια για έναν από τους πιο υπερεκτιμημένους παίκτες στην Ευρώπη (γνώμη μου, κατάλαβα ότι πολλοί διαφωνούν) όμως για μένα η περιγραφή του Traveller ήταν πάρα πολύ εύστοχη
colonel gomelsky
QUOTE(paodynasty @ May 28 2010, 19:59 ) *
Eπιτέλους κάποιος είπε την αλήθεια για έναν από τους πιο υπερεκτιμημένους παίκτες στην Ευρώπη (γνώμη μου, κατάλαβα ότι πολλοί διαφωνούν) όμως για μένα η περιγραφή του Traveller ήταν πάρα πολύ εύστοχη


Και ξαναρωτάω: colonel gomelsky, apkat, Germany96 είναι μυρωδιάδες. Ο Popovic? Έχει πάρει πολλούς έλληνες πάικτες τηλέφωνο για να τους πέισει να πάνε στην ομάδα του? Γιατί εγώ μόνο 2 ξέρω. Τον Σπανούλη και τον Μπουρούση.

Αυτά που είπε ο Τραβελερ (γιατί όντως μπασκετικά τον έκρινε) σαν αδυναμίες ΙΣΧΥΟΥΝ ως επί το πλείστον. Δε διαφωνώ εκεί. Είναι όμως τραβηγμένες από τα μαλλιά κατά την άποψή μου.

ALdaperan
QUOTE(paodynasty @ May 28 2010, 19:59 ) *
Eπιτέλους κάποιος είπε την αλήθεια για έναν από τους πιο υπερεκτιμημένους παίκτες στην Ευρώπη (γνώμη μου, κατάλαβα ότι πολλοί διαφωνούν) όμως για μένα η περιγραφή του Traveller ήταν πάρα πολύ εύστοχη


καλα εσεις τον βγαλατε τελειως αχρηστο !! χαλαρωστε λιγο ! δεν ειπε κανεις οτι ειναι και tim duncan αλλα σιγουρα ειναι μεσα στους 4-5 καλυτερους ελληνες ψηλους (τσαρτσαρης,φωτσης,μπουρουσης,καιμακόγλου,
αυροκεφαλισης)

οσον αναφορα το χαρακτηρα του τωρα οντως και εμενα δε μου πολυαρεσει , βλεπε αντιδρασεις του σε διαφορες φασεις ή τα παρε δωσε με την εξεδρα που ενας σοβαρος αθλητης δε πρεπει να εχει !!!
(ισως βεβαια να ειμαι και προκατηλημενος επειδη ειμαι παο δε ξερω,διορθώστε με αν κανω λαθος)
paodynasty
QUOTE(colonel gomelsky @ May 28 2010, 19:31 ) *
Και ξαναρωτάω: colonel gomelsky, apkat, Germany96 είναι μυρωδιάδες. Ο Popovic? Έχει πάρει πολλούς έλληνες πάικτες τηλέφωνο για να τους πέισει να πάνε στην ομάδα του? Γιατί εγώ μόνο 2 ξέρω. Τον Σπανούλη και τον Μπουρούση.

Αυτά που είπε ο Τραβελερ (γιατί όντως μπασκετικά τον έκρινε) σαν αδυναμίες ΙΣΧΥΟΥΝ ως επί το πλείστον. Δε διαφωνώ εκεί. Είναι όμως τραβηγμένες από τα μαλλιά κατά την άποψή μου.


Τώρα εγώ αυτό με τον Popovic γιατί δεν το πιστεύω? μήπως βγήκε πριν υπογράψει το συμβόλαιο με τον Ολυμπιακό, γιατί κατά καιρούς γράφεται ότι να'ναι.

Αφού δέχεσαι τις αδυναμίες που παράθεσε ο Trav περιμένω την άποψή σου για τα δυνατά του σημεία. Επίσης συμφωνώ με τον Trav είναι μόνο τα ριμπάουντ και στις δύο άκρες του παρκέ.

Όσο για το "τραβηγμένες από τα μαλλιά" απλά κρίνεται στο υψηλότερο επίπεδο όπου και αγωνίζεται. Γι'αυτό μίλησα για υπερεκτιμημένο παίκτη, (δεν είναι κ άχρηστος) αφού στη σύγκριση που έκανε ο φίλος ας πούμε με τους Τσαρτσ, Φώτση κ Καιμακόγλου πληρώνεται όσο κ οι τρείς μαζί (σχεδόν). Και μιλάμε για παίκτες με σπουδαίο βιογραφικό, ειδικά ο Φώτσης και όχι βέβαια ο Καιμακόγλου
xristos_metal
Μια και ειμαστε στις μεταγραφες και ειστε ολοι εκτος τοπικ θα δοκιμασω να αλλαξω θεμα. Ο Παναθηναικος το εμγαλυτερο μερος της χρονιας ειχε προβλημα απο τα τριποντα, υπαρχει περιπτωση το καλοκαιρι να ενδιαφερθει για Λανγκτον?
colonel gomelsky
QUOTE(paodynasty @ May 28 2010, 21:09 ) *
Τώρα εγώ αυτό με τον Popovic γιατί δεν το πιστεύω? μήπως βγήκε πριν υπογράψει το συμβόλαιο με τον Ολυμπιακό, γιατί κατά καιρούς γράφεται ότι να'ναι.

Αφού δέχεσαι τις αδυναμίες που παράθεσε ο Trav περιμένω την άποψή σου για τα δυνατά του σημεία. Επίσης συμφωνώ με τον Trav είναι μόνο τα ριμπάουντ και στις δύο άκρες του παρκέ.

Όσο για το "τραβηγμένες από τα μαλλιά" απλά κρίνεται στο υψηλότερο επίπεδο όπου και αγωνίζεται. Γι'αυτό μίλησα για υπερεκτιμημένο παίκτη, (δεν είναι κ άχρηστος) αφού στη σύγκριση που έκανε ο φίλος ας πούμε με τους Τσαρτσ, Φώτση κ Καιμακόγλου πληρώνεται όσο κ οι τρείς μαζί (σχεδόν). Και μιλάμε για παίκτες με σπουδαίο βιογραφικό, ειδικά ο Φώτσης και όχι βέβαια ο Καιμακόγλου


Καλό σουτ, καταπληκτικός στα ριμπάουντ, σωστές τοποθετήσεις, έλληνας, νέος.

Ο Μπουρούσης πάιρνει 1,7. Ο Τσαρτσαρής 1, ο Φώτσης 1,5 και ο Καϊμακόγλου δεν ξέρω. Παντως δεν παίρνει όσο και οι τρεις μαζί.

QUOTE(xristos_metal @ May 28 2010, 21:19 ) *
Μια και ειμαστε στις μεταγραφες και ειστε ολοι εκτος τοπικ θα δοκιμασω να αλλαξω θεμα. Ο Παναθηναικος το εμγαλυτερο μερος της χρονιας ειχε προβλημα απο τα τριποντα, υπαρχει περιπτωση το καλοκαιρι να ενδιαφερθει για Λανγκτον?


Όχι ρε συ. Για τη μεταγραφή του Μπουρούση στον ΠΑΟ μιλάμε! smiley.gif

Λάνγκτον; 33-34 του χρόνου; Δε νομίζω. Άλλωστε το πρόβλημα του ΠΑΟ ήταν ότι δεν μπαίνανε, όχι ότι δεν είχε σουτέρ. Έχει τους περισσότερους σουτέρ από όλες τις ομάδες στην Ευρώπη. Μόνο ο Πέκοβιτς και ο Τέπιτς δεν μπορούν να κάνουν ένα αξιόπιστο σουτ.
vastravoud
O Τέπιτς πάντως σεντράρει καλά, από τη γωνία τη στέλνει συστημένη για κεφαλιά στον Πέκοβιτς. Μήπως θα πρέπει να το σκεφτούν λίγο στον ποδοσφαιρικό Παναθηναϊκό;
roben

Αν και ακόμα βρισκόμαστε σε φάση τελικών πρωταθλήματος και επομένως είναι λίγο άκαιρο να μιλάμε για μεταγραφές μπαίνω κι εγώ στον πειρασμό να γράψω 2-3 σκέψεις...

1) Καταρχήν το σημαντικότερο όλων είναι να μείνει ο Ζοτς...Αλλιώς συνεχίζουμε με head coach τον Ιτούδη...

2) Κεφάλαιο ανανεώσεις συμβολαίων...Πιστεύω ότι Διαμαντίδης,Τσαρτσαρής,Φώτσης και Νίκολας θα μείνουν...Ερωτηματικά αποτελούν οι Σπανούλης και Μπατίστ που ίσως έχουν δελεαστικότατες προτάσεις από το εξωτερικό τις οποίες δεν μπορέσει η ομάδα μας να ανταγωνιστεί... (no1 κίνδυνος η Ρεάλ Μαδρίτης) Όσον αφορά τον Πέκοβιτς νομίζω ότι η παραμονή του ή όχι στον Παναθηναικό δεν θα κριθεί από το οικονομικό αλλα καθαρά από την θελησή του! Όποιος τον ''ψήσει'' καλύτερα λοιπόν θα τον κερδίσει...

3) Το συμβόλαιο του Σάρας έχω την αίσθηση ότι δεν θα ανανεωθεί...

4) Η ομάδα ''γερνάει'',το ίδιο και το ελληνικό στοιχείο και δυστυχώς η παραγωγή ποιοτικών ελλήνων παικτών στην παρούσα φάση φαίνεται να είναι φτωχή...

5) Πρώτος στόχος λοιπόν πρέπει να είναι η ενίσχυση του ελληνικού κορμού...Οι ποιοτικοί παίκτες ελάχιστοι...Ζήσης,Κουφός,Καιμακόγλου,Μαυροε
ιδής...(και επειδή μεγάλη φασαρία είδα γίνεται για τον Μπουρούση,ναι,και Μπουρούσης,έχουμε πολλούς ψηλούς σαν κι αυτόν στην Ελλάδα? Για μένα ο Μπουρούσης αν έμενε ελεύθερος απο τον Ολυμπιακό-απειροελάχιστες οι πιθανότητες να γίνει κάτι τέτοιο,δεν είναι τόσο άσχετοι στον Πειραιά-θα ήταν εξαιρετική επιλογή) Κάποιος λοιπόν ή κάποιοι από τους 5 που προανέφερα θα μπορούσαν να ενισχύσουν το ρόστερ μας ανάλογα πάντα με τις απώλειες που θα δημιουργηθούν...

6) Κεφάλαιο ξένοι... Για μένα η ομάδα πρέπει να φέρει οπωσδήποτε 3άρι...Θα μπορούσε να γίνει το μπαμ με Σισκάουσκας?? Ο Γκαλινάρι σε τι κατάσταση βρίσκεται?? Θα γύριζε στην Ευρώπη?? Ρούντι Φερνάντεθ?? Αν άφηνε το NBA θα το έκανε μόνο για ισπανική ομάδα?? Ο Ντελφίνο που παίζει φέτος?? Καλή επιλογή για μένα πλέον και ο Κίντελ Γούντς παρά το γεγονός ότι μέχρι πέρυσι ούτε καν ήθελα να ακούω γι αυτόν...Φέτος ωστόσο έχει κάνει μια εξαιρετικά ώριμη σεζόν στην Πρόκομ,φαίνεται να έχει προσαρμοστεί για τα καλά στο ευρωπαικό μπάσκετ και ίσως είναι έτοιμος να κάνει το παραπάνω βήμα...Δείτε τα στατιστικά του,τα κάνει όλα,σκορ,ριμπάουντ και ασίστ!

7) Από εκεί και έπειτα η αγορά θέλει ψάξιμο,τόσο η ευρωπαική όσο και εκείνη του ΝΒΑ...Στην Λιθουανία εξαιρετική χρονιά έκανε ο guard Γκεσεβίτσιους ο οποίος κατέκτησε το πρωτάθλημα με την Λιέτουβος,φοβερός σουτέρ,διατηρώ ωστόσο επιφυλάξεις για τις αμυντικές του ικανότητες...Ο Σπλίτερ τι πρόκειται να κάνει? Ο Λαβρίνοβιτς της Σιένα? Η Ρεάλ άφησε τον Καουκένας ελεύθερο...Ο Κριάπα έχει συμβόλαιο με την ΤΣΣΚΑ? Και βέβαια πάντα θα υπάρχουν λαβράκια όπως ο Σουηδός Γερέμπκο που ενθουσίασε πέρυσι το καλοκαίρι τον Ιτούδη και αν δεν κάνω λάθος είχε μια θετική χρονιά φέτος στο Ντιτρόιτ...
xristos_metal
Αν δεν τον παρετε εσεις θα τον παρει ο Ολυμπιακος laugh.gif και μετα ξεχαστε τα τα 0/23 wos_sport3.gif wos_sport4.gif

Πλακα πλακα μεχρι και το emoticon τα βαζει 24.gif 24.gif
lakersdynasty


QUOTE(xristos_metal @ May 28 2010, 21:19 ) *
Μια και ειμαστε στις μεταγραφες και ειστε ολοι εκτος τοπικ θα δοκιμασω να αλλαξω θεμα. Ο Παναθηναικος το εμγαλυτερο μερος της χρονιας ειχε προβλημα απο τα τριποντα, υπαρχει περιπτωση το καλοκαιρι να ενδιαφερθει για Λανγκτον?


Με παικτες που ειναι καιρο στο προσκηνιο και ειναι ποιοτικη παντα υπαρχει ενα ενδεχομενο να μας ενδιαφερουν.

Λανγκντον Σισκα Λαβρινοβιτς κτλ.

Και ειδικα εαν πραγματι δεν γυρισουμε το κεφαλακι μας να αγναντεψουνμε την αλλη πλευρα του Ατλανικου οι πιθανοτητες να μας απασχολησουν αυτοι αυξανονται

Προσωπικα πιστευω οτι θα πεσει χρημα αλλα δεν βλεπω να ερχεται παικτης φευγατος απο ΝΒΑ. Φερναντεζ Γκαλιναρι (εχει ακομη 1 χρονο συμβολαιο) κτλ

@roben

Οι Φωτσης και Τσαρτσαρης ετσι κι αλλιως εχουν συμβολαιο οποτε σιγουρα μενουν.

colonel gomelsky
QUOTE(roben @ May 28 2010, 22:23 ) *
5) Πρώτος στόχος λοιπόν πρέπει να είναι η ενίσχυση του ελληνικού κορμού...Οι ποιοτικοί παίκτες ελάχιστοι...Ζήσης,Κουφός,Καιμακόγλου,Μαυροε
ιδής...(και επειδή μεγάλη φασαρία είδα γίνεται για τον Μπουρούση,ναι,και Μπουρούσης,έχουμε πολλούς ψηλούς σαν κι αυτόν στην Ελλάδα? Για μένα ο Μπουρούσης αν έμενε ελεύθερος απο τον Ολυμπιακό-απειροελάχιστες οι πιθανότητες να γίνει κάτι τέτοιο,δεν είναι τόσο άσχετοι στον Πειραιά-θα ήταν εξαιρετική επιλογή) Κάποιος λοιπόν ή κάποιοι από τους 5 που προανέφερα θα μπορούσαν να ενισχύσουν το ρόστερ μας ανάλογα πάντα με τις απώλειες που θα δημιουργηθούν...


O Κουφός που ακριβώς έχει αποδείξει ότι είναι ποιοτικός παίκτης? Στην εθνική ή στη Γιούτα? Άλλο NBDL και under21 και άλλο αντρικό μπάσκετ. Όλοι οι άλλοι που αναφέρεις μαζί του έχουν μια αξιοπρόσεκτη καριέρα. Ο συμπαθής ομογενής είναι η αλλαγή του ...Φεζένκο.

ΥΓ. Ο Ντελφίνο παίζει στους Μπακς και μέλιστα πολύ καλά. Μαζί με ιλιασόβα και τον άλλο της ρόμα. Τζένινγκς νομίζω.
Germany96
QUOTE(roben @ May 28 2010, 22:23 ) *
...Ο Γκαλινάρι σε τι κατάσταση βρίσκεται?? Θα γύριζε στην Ευρώπη?? Ρούντι Φερνάντεθ?? Αν άφηνε το NBA θα το έκανε μόνο για ισπανική ομάδα?? ...Καλή επιλογή για μένα πλέον και ο Κίντελ Γούντς παρά το γεγονός ότι μέχρι πέρυσι ούτε καν ήθελα να ακούω γι αυτόν...Φέτος ωστόσο έχει κάνει μια εξαιρετικά ώριμη σεζόν στην Πρόκομ,φαίνεται να έχει προσαρμοστεί για τα καλά στο ευρωπαικό μπάσκετ και ίσως είναι έτοιμος να κάνει το παραπάνω βήμα...

Γενικοτερα θα ελεγα οτι ειναι πολυ ευστοχες οι παρατηρησεις που εκανες στο μακροσκελες post σου. Η αισθηση μου για τον Σπανουλη ειναι οτι δεν προκειται να φυγει απο την ομαδα (για τον Batiste θα το συζητουσα μονο αν ο ΠΑΟ δεν τον ηθελε που δεν το νομιζω, ο ιδιος ο Mike παντως νομιζω οτι ειναι υπερευχαριστημενος στην Ελλαδα και στον Παναθηναικο) εκτος αν η Real καταθεσει καποια προταση εκτος καθε λογικης, ακομα κι ετσι νομιζω στον Rudy θα προσπαθησουν να σπρωξουν τα τρελα λεφτα που μεσα στα αλλα δεν καταλαμβανει και θεση ξενου οπως ο Bill αλλα και οι σχεσεις του με τους Blazers αγγιζουν θερμοκρασιες Σιβηριας.

Ο Gallinari (ειδικα φετος) δεν ερχεται Ευρωπη ουτε με σφαιρες. Το συμβολαιο του και οι εμφανισεις του τον κρατανε σφιχτα δεμενο με το ΝΒΑ.

Για τον Woods και την φετινη του σεζον νομιζω πως λιγοτερο εχει να κανει η προσαρμογη του ιδιου στο Ευρωπαικο Μπασκετ και περισσοτερο η απολυτη προσαρμογη του παιχνιδιου της Prokom πανω σε αυτον. Δε νομιζω πως ειναι αυτο που χρειαζεται ο ΠΑΟ (δηλαδη κατα πασα πιθανοτητα μπελαδες στο κεφαλι του).
kolokotronis
QUOTE(roben @ May 28 2010, 22:23 ) *
Αν και ακόμα βρισκόμαστε σε φάση τελικών πρωταθλήματος και επομένως είναι λίγο άκαιρο να μιλάμε για μεταγραφές μπαίνω κι εγώ στον πειρασμό να γράψω 2-3 σκέψεις...

1) Καταρχήν το σημαντικότερο όλων είναι να μείνει ο Ζοτς...Αλλιώς συνεχίζουμε με head coach τον Ιτούδη...

2) Κεφάλαιο ανανεώσεις συμβολαίων...Πιστεύω ότι Διαμαντίδης,Τσαρτσαρής,Φώτσης και Νίκολας θα μείνουν...Ερωτηματικά αποτελούν οι Σπανούλης και Μπατίστ που ίσως έχουν δελεαστικότατες προτάσεις από το εξωτερικό τις οποίες δεν μπορέσει η ομάδα μας να ανταγωνιστεί... (no1 κίνδυνος η Ρεάλ Μαδρίτης) Όσον αφορά τον Πέκοβιτς νομίζω ότι η παραμονή του ή όχι στον Παναθηναικό δεν θα κριθεί από το οικονομικό αλλα καθαρά από την θελησή του! Όποιος τον ''ψήσει'' καλύτερα λοιπόν θα τον κερδίσει...

3) Το συμβόλαιο του Σάρας έχω την αίσθηση ότι δεν θα ανανεωθεί...

4) Η ομάδα ''γερνάει'',το ίδιο και το ελληνικό στοιχείο και δυστυχώς η παραγωγή ποιοτικών ελλήνων παικτών στην παρούσα φάση φαίνεται να είναι φτωχή...

5) Πρώτος στόχος λοιπόν πρέπει να είναι η ενίσχυση του ελληνικού κορμού...Οι ποιοτικοί παίκτες ελάχιστοι...Ζήσης,Κουφός,Καιμακόγλου,Μαυροε
ιδής...(και επειδή μεγάλη φασαρία είδα γίνεται για τον Μπουρούση,ναι,και Μπουρούσης,έχουμε πολλούς ψηλούς σαν κι αυτόν στην Ελλάδα? Για μένα ο Μπουρούσης αν έμενε ελεύθερος απο τον Ολυμπιακό-απειροελάχιστες οι πιθανότητες να γίνει κάτι τέτοιο,δεν είναι τόσο άσχετοι στον Πειραιά-θα ήταν εξαιρετική επιλογή) Κάποιος λοιπόν ή κάποιοι από τους 5 που προανέφερα θα μπορούσαν να ενισχύσουν το ρόστερ μας ανάλογα πάντα με τις απώλειες που θα δημιουργηθούν...

6) Κεφάλαιο ξένοι... Για μένα η ομάδα πρέπει να φέρει οπωσδήποτε 3άρι...Θα μπορούσε να γίνει το μπαμ με Σισκάουσκας?? Ο Γκαλινάρι σε τι κατάσταση βρίσκεται?? Θα γύριζε στην Ευρώπη?? Ρούντι Φερνάντεθ?? Αν άφηνε το NBA θα το έκανε μόνο για ισπανική ομάδα?? Ο Ντελφίνο που παίζει φέτος?? Καλή επιλογή για μένα πλέον και ο Κίντελ Γούντς παρά το γεγονός ότι μέχρι πέρυσι ούτε καν ήθελα να ακούω γι αυτόν...Φέτος ωστόσο έχει κάνει μια εξαιρετικά ώριμη σεζόν στην Πρόκομ,φαίνεται να έχει προσαρμοστεί για τα καλά στο ευρωπαικό μπάσκετ και ίσως είναι έτοιμος να κάνει το παραπάνω βήμα...Δείτε τα στατιστικά του,τα κάνει όλα,σκορ,ριμπάουντ και ασίστ!

7) Από εκεί και έπειτα η αγορά θέλει ψάξιμο,τόσο η ευρωπαική όσο και εκείνη του ΝΒΑ...Στην Λιθουανία εξαιρετική χρονιά έκανε ο guard Γκεσεβίτσιους ο οποίος κατέκτησε το πρωτάθλημα με την Λιέτουβος,φοβερός σουτέρ,διατηρώ ωστόσο επιφυλάξεις για τις αμυντικές του ικανότητες...Ο Σπλίτερ τι πρόκειται να κάνει? Ο Λαβρίνοβιτς της Σιένα? Η Ρεάλ άφησε τον Καουκένας ελεύθερο...Ο Κριάπα έχει συμβόλαιο με την ΤΣΣΚΑ? Και βέβαια πάντα θα υπάρχουν λαβράκια όπως ο Σουηδός Γερέμπκο που ενθουσίασε πέρυσι το καλοκαίρι τον Ιτούδη και αν δεν κάνω λάθος είχε μια θετική χρονιά φέτος στο Ντιτρόιτ...

Πολύ σωστός σε όλα.
-Ο ελληνικός κορμός είναι η καρδιά της ομάδας και σιγά σιγά γερνάει.
Πρέπει να γίνουν οι ανανεώσεις και έρθει νέο ελληνικό αίμμα, που σε 1-2 χρόνια θα μπορεί να προσφέρει και να πάρει την σκυτάλη και το πνεύμα του νικητή απ τους υπόλοιπους. Το συγκεκριμένο θα κρίνει μακροπρόθεσμα και το μέλλον της ομάδας.Το πρόβλημα είναι να βρεθούν αυτοί οι Έλληνες παίκτες.
Θέλει ανανέωση, αλλά με ποιους?
-Για το 3άρι το φωνάζουμε από τη φυγή του Σίσκα.
-Για τους Έλληνες που πρότεινες, νομίζω οι 3 δεν είναι για τα κυβικά της ομάδας, ενώ για τον Σίσκα να μην ξαναγυρίσει ποτέ στον ΠΑΟ. Του ανεβάσαμε το μπάζετ και το εκμεταλεύτηκε φεύγοντας, με τη διοίκηση να έχει τις ευθύνες της.
-Η ομάδα σουτέρ δεν χρειάζεται.
traveller
Δυο γραμμές επειδή και το θέμα έχει παρατραβήξει από το μεσημέρι και off topic είμαστε :

Δεν υπάρχουν "αλήθειες" και "μυρωδιάδες" . Υπάρχουν απόψεις που ο καθένας μας προσπαθεί, αν προσπαθεί, να τεκμηριώσει όλο καλύτερα γίνεται. Ευχαριστω για τα καλά του λόγια τον φίλο paodynasty αλλά απλώς συμπτίπτουν οι απόψεις μας. Τίποτα παραπάνω.

Περί Πόποβιτς : Αλήθεια είναι, όντως τα είπε αυτά ο Πόποβιτς. Προφανώς τον ήθελε για backup του Ντάνκαν ...(εδώ βάζετε ότι emoticon θέλετε) Τον συνέκρινε μάλιστα και με τον Ντίβατς. Δεν ξέρω βέβαια εάν ο Ντίβατς του έστειλε κανένα εξώδικο ή κατέθεσε μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση. Μέγας ο Πόποβιτς καμια αντίρρηση αλλά εάν τον ήθελε πολύ φαντάζομαι ότι θα τον έπαιρνε. Έναν παίχτη που τον φέρνεις σε ευθεία σύγκριση με έναν από τους μεγαλύτερους σέντερ κάνεις τα πάντα για τον αποκτήσεις. Δε νομίζω ότι τα έκανε.

Περί εξέλιξης : Δεν είναι ό ίδιος με αυτόν που ήταν στην ΑΕΚ, αυτό είναι σίγουρο. Αλλά λέγεται αυτό εξέλιξη?? Αυτό περίμεναν οι μπασκετικοί φίλαθλοι από το Μπουρούση; Να έχει αυτή την εξέλιξη?? Και μόνο από την εμπειρία και τις προσλαμβάνουσες παραστάσεις, εξελίσσεται κάποιος. Έστω και οριακά. Στον Ολυμπιακό παίζει, όχι στην Ελπίδα Χορτερού. Φυσικά και θα εξελιχθεί αλλά μέσες άκρες αυτό είναι το ταβάνι του. Είναι ήδη 27. Εάν θέλετε να πούμε για εξέλιξη, ρίξτε μια ματιά στο Σπανούλη, στον Παπαλουκά, στο Μήτσο, στην πορεία του Κακιούζη κοκ.

Ο προπονητής του : Κάνει κάτι πολύ απλό. Προτιμά να χρησιμοποιεί έναν σχετικά γερασμένο και αργό παίχτη, που όμως έχει σπουδαία μπασκετική παιδεία και μεγάλη οξυδέρκεια, αντί του Μπουρούση. Γιατί άραγε?? Και ποια η αντίδραση του Μπουρούση?? Κάθεται και τσακώνεται αντί να κάτσει να δουλέψει, να ιδρώσει , να ματώσει και στην τελική να κερδίσει και την εμπιστοσύνη του προπονητή του και να δικαιολογήσει και το συμβόλαιο του.


Στο παρακάτω λινκ είναι μερικές στιγμές του από την εποχή Γκέρσον και δώθε. Κάποιος έχει απομονώσει μερικές εντυπωσιακές φάσεις και τις έχει αναρτήσει. Εψαξα αλλά δε βρήκα κάτι πιο αντιπροσωπευτικό
Ας κάνει καποιος τον κόπο να μου πει μερικές φάσεις που παίζει με πλάτη και σκοράρει (καλά...αυτό που είπε ο apkat ότι έχει και αριστερή κίνηση ούτε και ο ίδιος το πιστεύει)

http://www.youtube.com/watch?v=XfLG2bYlrrY


Y.G PanosIlio : Σαφώς και τον αντιπαθώ αλλά μην πάει το μυαλό σου ότι έχει να κάνει με τον Ολυμπιακό. Καμια σχέση. Και ...στην Γκετζερμπιρλιγκι να έπαιζε τα ίδια θα έγραφα.
lakersdynasty
H ομαδα σαφως και θα χρειαστει εναν αξιοπιστο σουτερ στην θεση του Σαρας.

Εκτος και αν θελουμε του χρονου να ειμαστε απλα ανταγωνιστικοι και οχι ναδιεκδικησουμε στα ισα και τα 3 τροπαια.

Αυτο που ειχα ακουσει στα μεσα της χρονιας ειναι οτι υπηρχε σκεψη για Τελετοβιτς ο οποιος βεβαια φαινοταν οτι θελει να μεινει στην Καχα Λαμποραλ και προσφατα το δηλωσε κιολας.

Παικτες Ελληνες στο επιπεδο των σημερινων πρωταγωνιστων της Εθνικης και των 2 αιωνιων και εμπειροι προφανως δεν υπαρχουν.

Αλλα το πιο κοντινο ειναι οι πρωταγωνσιστες της φετινης ομαδας του Μαρουσιου που πηραν και μια αν μη τι αλλο καλη γευση και απο Ευρωλιγκα.

Ο Καϊμακογλου και ο Μαυροειδης ειναι 2 καλες περιπτωσεις. Με τον πρωτο εχουμε μιλησει απο περσι αλλα ειπε ευγενικα οχι διοτι ηθελε χρονο συμμετοχης.

Φετος εαν υπαρξουν ανακαταταξεις ισως να θελησει να παει στο λιμανι (στο κατω κατω Ολυμπιακος ειναι) ισως ξανασυζητησει μαζι μας γιατι ετσι κι αλλιως το ενδιαφερον ειναι δεδομενο...

Το θεμα ομως οτι και να γινει ειναι οτι δεν μπορουμε να το παιζουμε και ακαταδεχτοι λες και εχουμε πολλες επιλογες.


α και για να μην ξεχασω εννοειται οτι πολυ θα ηθελα να παρουμε τον Χρυσικοπουλο. το ιδιο και οι προπονητες μας πιστευω.
duncan21
QUOTE (traveller @ May 29 2010, 01:56 ) *
Στο παρακάτω λινκ είναι μερικές στιγμές του από την εποχή Γκέρσον και δώθε. Κάποιος έχει απομονώσει μερικές εντυπωσιακές φάσεις και τις έχει αναρτήσει. Εψαξα αλλά δε βρήκα κάτι πιο αντιπροσωπευτικό
Ας κάνει καποιος τον κόπο να μου πει μερικές φάσεις που παίζει με πλάτη και σκοράρει (καλά...αυτό που είπε ο apkat ότι έχει και αριστερή κίνηση ούτε και ο ίδιος το πιστεύει)

http://www.youtube.com/watch?v=XfLG2bYlrrY

Εχεις δικιο σ' αυτο που λες.Σπανια ποσταρει σαν κλασσικος σεντερ.Μερικες φασεις που θυμαμαι να ποσταρει ειναι απεναντι στον Σπλιτερ!Περυσι και φετος με την Καχα Λαμποραλ συν καποιες φασεις περυσι με τους ψηλους της Ρεαλ.Μην φανταστεις τιποτα σπουδαιο.5-6 φασεις συνολικα κι αυτες με απλο χουκ ή μικρο ρολλαρισμα και μετα αφηνει τη μπαλα στο καλαθι.Θελει δουλεια ακομη.Για μενα 2 λυσεις υπαρχουν:ή παιρνει 8-10 κιλα σε μυικο ογκο και βαζει 3-4 κινησεις στο low post kαι κοβει τα σουτακια απ' εξω ή μενει οπως ειναι βελτιωνοντας σουτ,τριπλα(οσο μπορει) και γινεται ligth 4-5 στυλ Frye wink.gif. Moνο ετσι πιστευω μπορει να φτασει στο πικ του ως παικτης.Α και το σημαντικοτερο...Σοβαροτης...
bballbill
QUOTE(lakersdynasty @ May 29 2010, 01:12 ) *
α και για να μην ξεχασω εννοειται οτι πολυ θα ηθελα να παρουμε τον Χρυσικοπουλο. το ιδιο και οι προπονητες μας πιστευω.


Γιατί τί έχει κάνει αυτός κι αξίζει μεταγραφή στον Παναθηναϊκό? 8 ματς σε 2 σεζόν έχει παίξει.
apkat
QUOTE(traveller @ May 28 2010, 23:56 ) *
Ας κάνει καποιος τον κόπο να μου πει μερικές φάσεις που παίζει με πλάτη και σκοράρει (καλά...αυτό που είπε ο apkat ότι έχει και αριστερή κίνηση ούτε και ο ίδιος το πιστεύει)

http://www.youtube.com/watch?v=XfLG2bYlrrY


Y.G PanosIlio : Σαφώς και τον αντιπαθώ αλλά μην πάει το μυαλό σου ότι έχει να κάνει με τον Ολυμπιακό. Καμια σχέση. Και ...στην Γκετζερμπιρλιγκι να έπαιζε τα ίδια θα έγραφα.


Το βιντεο που βαζεις ειναι κυριως απο την χρονια του Γκερσον και λιγο απο την περσυνη χρονια..Αρχη μονο.καθολου ενδεικτικο.Το παιχνιδι του αλλαξε μετα τον ερχομο του Γιαννακη.

Δεν εχω χρονο και βαριεμαι να ψαξω ολο το ιντερνετ για να αποδειξω κατι που βλεπουμε με τα ματια μας οσοι εχουμε παρακολουθησει αρκετα τον Ολυμπιακο τα τελευταια 2 χρονια..Ο Μπουορυσης απο το πρωτο ματς που εκατσε στον παγκο ο Γιαννακης αρχισε δειλα δειλα να ποσταρει κατι που επι Γκερσον δεν ειχε κανει ποτε.Πλεον ποσταρει εστω και καπως ανορθοδοξα το παραδεχομαι και απο δεξια και απο αριστερα.Δεν ξερω τι καταλαβες και γραφεις για αριστερη κινηση εγω εγραφα για δεξι και αριστερο ποσταρισμα και τελειωμα και με τα 2 χερια.Ειναι δεδομενο οτι το κανει και ξαναλεω ειδικα φετος παρα πολυ..Αν δεν τον εχεις δει να το κανει ειλικρινα στο λεω η δεν εισαι αρκετα παρατηρητικος(που δεν το πιστευω) η προφανως δεν τον εχεις παρακολουθησει αρκετα.

Παντως αν μπορουσε καποιος να βρει το βιντεο του τεταρτου αγωνα με την Ρεαλ οπου αν δεν κανω λαθος εχει αρκετα καλαθια με ποσταρισμα.

Entit:Το βρηκα..Ας πουμε δες την φαση απο το 2:05 με αριστερο τελειωμα μετα απο ποσταρισμα.Και στην επομενη φαση ακριβως με το δεξι. Στο 3:10 παλι με το δεξι.Στο 3:50 με σουτ.Στο 4:40 με δεξι.


Και δεν ειναι ενας μεμονωμενος αγωνας αλλα οπως θα προσεξες υπαρχουν πολυ λιγα βιντεο με τον Μπουρουση και θα πρεπει να κανεις πιο συνθετη αναζητηση οπως αυτην που εκανα εγω αφου θυμομουν ενα συγκεκριμενο παιχνιδι.Ομως δεν ειναι ευκολο να ψαξω τα χαιλαιτς ολων των αγωνων για να βρω φασεις του Μπουρουση.Οπως και να εχει ελπιζω και αυτο το 1 να βοηθαει.
PrasiniThyella
Eπειδή πάλι μερικοί ξεχνάνε να υπενθυμίσω οτι ο Μπατίστ απέρριψε μυθική προταση της Τσσκα το 2007 μετά το final-4 της Αθήνας και έκανε 20 μέρες να κοιμηθεί κατα δήλωση του ίδιου.Τελικά επελεξε να μεινει στον Παναθηναικο και δεν το μετάνιωσε καθολου.Οποτε το να φύγει στα 32 του έτσι στα καλα καθούμενα επειδή απλα του τελειωσε το συμβολαιο την στιγμή που ειναι ο Αμερικανος με τα περισσοτερα χρονια στην ομάδα και ειναι αγαπητός απο όλους, ειναι λιγο ατοπο.Δεν έφυγε τοτε γιατί να φύγει τώρα? Επειδή του λειπουνε οι τιτλοι ή επειδή θα πηγαινε σε χώρα που ειναι η γενετειρα του?

Επίσης ο Σπανούλης θα παντρευτεί το καλοκαίρι και θα βαφτίσει το παιδι του απ ο,τι διαβασα σε μολις χθεσινά άρθρα διαφορων blogs... Χλωμο το κοβω να παρει την Ολυμπια νιοπαντρη με το παιδι και να φυγουν για Ισπανια μετά τα οσα περασε στο Χιουστον και τον αγώνα που έκανε ο Πάο να τον φερει πισω όπως έγραψα και σε προηγούμενο post.

Το οτι πηγε στο Nba ήταν ένα όνειρο στο οποίο τον παρότρυνε και ο ιδιος ο Παναθηναικος να το κυνηγήσει -παρά την προδοσια του Λάκοβιτς το ιδιο καλοκαιρι- χωρίς να τον ψέξει για την επιλογή του και διατηρώντας μαζι του αριστες σχέσεις οπως αποδειχθηκε στη συνέχεια.
duncan21
QUOTE (apkat @ May 29 2010, 04:41 ) *
Το βιντεο που βαζεις ειναι κυριως απο την χρονια του Γκερσον και λιγο απο την περσυνη χρονια..Αρχη μονο.καθολου ενδεικτικο.Το παιχνιδι του αλλαξε μετα τον ερχομο του Γιαννακη.

Δεν εχω χρονο και βαριεμαι να ψαξω ολο το ιντερνετ για να αποδειξω κατι που βλεπουμε με τα ματια μας οσοι εχουμε παρακολουθησει αρκετα τον Ολυμπιακο τα τελευταια 2 χρονια..Ο Μπουορυσης απο το πρωτο ματς που εκατσε στον παγκο ο Γιαννακης αρχισε δειλα δειλα να ποσταρει κατι που επι Γκερσον δεν ειχε κανει ποτε.Πλεον ποσταρει εστω και καπως ανορθοδοξα το παραδεχομαι και απο δεξια και απο αριστερα.Δεν ξερω τι καταλαβες και γραφεις για αριστερη κινηση εγω εγραφα για δεξι και αριστερο ποσταρισμα και τελειωμα και με τα 2 χερια.Ειναι δεδομενο οτι το κανει και ξαναλεω ειδικα φετος παρα πολυ..Αν δεν τον εχεις δει να το κανει ειλικρινα στο λεω η δεν εισαι αρκετα απαρατηρητικος(που δεν το πιστευω) η προφανως δεν τον εχεις παρακολουθησει αρκετα.

Παντως αν μπορουσε καποιος να βρει το βιντεο του τεταρτου αγωνα με την Ρεαλ οπου αν δεν κανω λαθος εχει αρκετα καλαθια με ποσταρισμα.

Κι εγω καποιες φασεις με τη Ρεαλ θυμαμαι.Με την Ταου παλι ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν φασεις...
paodynasty
Nομίζω Καουκένας στη θέση Σάρας είναι μια χαρά. Μάλλον δε θα μας δώσει ποτέ ότι μας έδωσε ο Σάρας στα καλά του (παίζει όμως στην άμυνα πολύ καλύτερα) αλλά μην ξεχνάτε ότι έχουμε 3 Guards που μοιάζουν να είναι στην καλύτερη στιγμή της καριέρας τους* και ότι ο Καλάθης σίγουρα θα πάρει περισσότερο χρόνο. Εξοικονομούμε έτσι και χρήματα.

*Αν ο Ζοτς δε, εξακολουθεί να πιστεύει και στον Τέπιτς (για μένα καλά θα κάνει) μπορούμε να μείνουμε και ως έχουμε προωθώντας το Βεργίνη να συμπληρώνει (που είναι και Ελλην) και να τα σπρώξουμε για ένα καλό 3άρι
lakersdynasty
QUOTE(bballbill @ May 29 2010, 02:35 ) *
Γιατί τί έχει κάνει αυτός κι αξίζει μεταγραφή στον Παναθηναϊκό? 8 ματς σε 2 σεζόν έχει παίξει.


Ο Παπανικολαου πηγε στον ΟΣΦΠ και ο Μπογρης στον ΠΑΟ επειδη ειχαν τεραστιες επιτυχιες πριν ερθουν?

Ηρθαν επειδη εχουν καλα στοιχεια τα οποια ενδιαφερουν τους προπονητες των 2 ομαδων.

Το γιατι να ερθει τωρα στα 18 του ειναι απλα. Γιατι εαν ειναι διαθεσιμος ο Αρης να τον δωσει εναντι καποιου σημαντικου ποσου και παρα το γεγονος αυτο δεν κανουμε κινηση μαντεψε που θα καταληξει.

Εδω και 2 χρονια τον εχει βαλει στο ματι το προπονιτικο τιμ.
kolokotronis
Για μένα τα πράγματα είναι απλά για τις μεταγραφές (χωρίς ονόματα πάντα γιατί χάνεται η μπάλα).
-Αν φύγει ο Πεκο, οπωσδήποτε κάτι αντίστοιχο.
-Βασικό 3άρι στη θέση του γιουγκοσλάβου.Τα λεφτά του Σάρας πρέπει να πάνε εκεί.
-Άσσος για να δίνει τα 15 ποιοτικά λεπτά που χρειάζεται ο ΔΔ για ξεκούραση. Ούτε ο Σπαν είναι άσσος, ούτε ο Ντρου. Το μπορώ να κατεβάσω την μπάλα δεν με κάνει πλέυ μέικερ. Να περιμένουμε 2η χρονιά τον Καλάθη, τσάμπα θα πάει για μένα.

3 παίκτες, αλλά να μπορούν να βοηθήσουν αμέσως. Δεν έχουμε περιθώρια υπομονής. Παναθηνα'ι'κός είσαι.

PAKMAN
Τρείς Παικτες θα πάρουμε. Σατο στο 2,3 ,Σερμα δανεικός ,Καιμα στο 3,4 και εναν καλό Πλέυ.
Θα μου άρεσε ο Γκόρντον της Τσιμπόνα. Φτηνός, αμυνάρα και φοβερά προσόντα. rolleyes.gif

Και ο Σμιθ του Κολοσσού αν ξεπέρασε τον αχίλλειο είναι πολύ καλό τριάρι.
Τοπ επιλογή αλλά δεν ξερω αν θα συμφωνούσε ο Ζοτς λόγω χαρακτήρα είναι ο Γουντς. smiley.gif
il postino
αν ειναι να φθανουμε ρε παιδια στο σημειο να κατεβαζουμε βιντεακια για να αποδειξουμε οτι ενα σεντερ (μπουρουσης) μπορει να ποσταρει.....τοτε χανει το νοημα της η κουβεντα!!!
ι.
bballbill
QUOTE(lakersdynasty @ May 29 2010, 12:50 ) *
Ο Παπανικολαου πηγε στον ΟΣΦΠ και ο Μπογρης στον ΠΑΟ επειδη ειχαν τεραστιες επιτυχιες πριν ερθουν?

Ηρθαν επειδη εχουν καλα στοιχεια τα οποια ενδιαφερουν τους προπονητες των 2 ομαδων.


Επιτυχίες με τις μικρές εθνικές είχανε αλλά και πάλι δε λέει κάτι αυτό. Όπως λες κι εσύ άμα σου κάνει ο παίχτης τον παίρνεις.

QUOTE(lakersdynasty @ May 29 2010, 12:50 ) *
Το γιατι να ερθει τωρα στα 18 του ειναι απλα. Γιατι εαν ειναι διαθεσιμος ο Αρης να τον δωσει εναντι καποιου σημαντικου ποσου και παρα το γεγονος αυτο δεν κανουμε κινηση μαντεψε που θα καταληξει.

Εδω και 2 χρονια τον εχει βαλει στο ματι το προπονιτικο τιμ.


Αν τον έχουν αξιολογήσει τότε όλα οκ.

Απλά δε μου κολλάνε όλα αυτά. Το καταλαβαίνω να θες καλά λεφτά για ένα ταλέντο αλλά να μην του δίνεις συμμετοχές??? Πώς θα τον πουλήσεις? Πού θα τον δουν οι ενδιαφερόμενοι? Πώς θα οριστεί τιμή για τον παίχτη?

Κι έστω ότι τον αγοράζουμε. Να του κάνουμε χώρο στο ρόστερ για να παίξει με την πρώτη δε νομίζω οπότε άλλη μια χρονιά χαμμένη. Το ώφελος για την ομάδα ποιο είναι? Να παίξει στα 20 του?

Θεωρώ πως θα ήταν πιο συνετό να προτιμήσουμε κάποιο ταλέντο απ' τα δικά μας τμήματα υποδομής ή να πάμε σε φθηνότερη επιλογή.
lakersdynasty
Το ενα οφελος ειναι οτι τον περνεις και δεν τον περνει ο ΟΣΦΠ.

Το αλλο οφελος ειναι οτι περνει ο προπονητης εναν παικτη ο οποιος στην αρχη θα ειναι στο ροστερ στην θεση του Βεργινη πχ αλλα εχει στοιχεια που εχουν συγκινησσει ηδη τον Ζοτς εδω και 2 χρονια και προφανως θα δουλεψει πανω του.

Το πρωτο ομος οφελος προφανως δεν ειναι οφελος για τον ιδιο τον παικτη αφου ειναι καλητερα να ειναι καπου και να παιζει.

Αλλα το θεμα ειναι οτι αυτο ισχυε και ισχυει για 10αδες μικρους παικτες που θα τους διεκδικησουν ο ΟΣΦΠ και ο ΠΑΟ.

Δεν ειναι οι επιτυχιες με τις μικρες Εθνικες το θεμα. Το ζητημα ειναι να εχει καποια καλα στοιχεια τα οποια να αποφασιεις οτι θα ηταν καλο να τα εχεις μακροχρονια.

Ε ο Χρυσικοπουλος και σωματικα αλλα και καθαρα μπασκετικα εχει καποια καλα στοιχεια.

Οσο για τα δικα μας ταλεντα μακαρι του χρονου η σε 2 χρονια να δουμε τουλαχιστον τον Μαραγκο να παιζει στην πρωτη ομαδα.

Αλλα και παλι. Οταν γινεται ολοκληρη συζητηση για παικτες οπως ο Παπανικολαου η ο Χρυσικοπουλος βλεπεις ενα potential και με αυτο τους περνεις.

Δεν περιμενεις σε 1-2 χρονια να αντικαταστησουν τον Διαμαντιδη.
Paris87
Ο Καιμακογλου ειναι για 3. Στο τεσσερα δεν μου γεμιζει το ματι, αν παιξει δηλαδη με κανενα Λορμπεκ ή Μορις τι θα κανει...?

Για 3 εμενα μ αρεσει παντως, αν μπορει να παιξει γιατι αν δεν κανω λαθος στο Μαρουσι παιζει 4, σωστα? (δεν εχω παρακολουθησει πολυ το Μαρουσι)
lightday
QUOTE(lakersdynasty @ May 29 2010, 02:12 ) *
...
Ο Καϊμακογλου και ο Μαυροειδης ειναι 2 καλες περιπτωσεις. Με τον πρωτο εχουμε μιλησει απο περσι αλλα ειπε ευγενικα οχι διοτι ηθελε χρονο συμμετοχης.

.....



Κάποιο πουλάκι μου είπε οτι ο πρώτος έχει ήδη φορέσει τα πράσινα. Μακάρι χρησιμότατο εργαλείο .
Πέρα από αυτό χρειάζεται μια γενναία απόφαση.
Ολοι στεκόσαστε στον πανμέγιστο μάγο και καλά κάνετε , αλλά ένας μόνο παίχτης είναι ο πλέον κομβικός για τον πάο που όσο περνά ο καιρός φαίνεται όλο και περισσότερο ..... το όνομά του Κώστας , ή κόλλα που συνδεέι τα πάντα σε άμυνα και επίθεση..
Το καλοκαίρι είτε συνεχίζει είτε οποσδήποτε αντικαταστάτης με τα χαρακτηριστικά του (εδώ είναι το πανδύσκολο).

Και κάτι τελευταίο . Κάτι μου λέει οτι ο Ζοτς θα επιμείνει στον Τεπιτς.
Το παλικάρι μόλις μπαίνει μέσα νιώθει λές και τον πυροβολούν 100000 volt . κάπως πρέπει να του φύγει αυτό το αίσθημα , μακάρι να βρεί το κουμπί του γιατί το έχει. (Αυτό φαίνεται από την ντρίπλα που κάνει σε μια κατεβασια στο 4ο δεκάλεπτο δύσκολο για το ύψος του), αμέσως όμως μετά ρίχνει ένα τούβλο αστα να πάνε. Αν ξεπεράσει αυτό το πράγμα ......
apkat
QUOTE(il postino @ May 29 2010, 16:34 ) *
αν ειναι να φθανουμε ρε παιδια στο σημειο να κατεβαζουμε βιντεακια για να αποδειξουμε οτι ενα σεντερ (μπουρουσης) μπορει να ποσταρει.....τοτε χανει το νοημα της η κουβεντα!!!
ι.


Προφανως ειναι αστεια πραγματα να χρησιμοποιουμε αυτον τον τροπο αλλα οταν καποιος σου λεει οτι ο Μπουρουσης δεν μπορει να κανει το ταδε πραγμα και εσυ το βλεπεις 2 χρονια τωρα να συμβαινει μεσα στο γηπεδο καπως πρεπει να δειξεις αν μπορει οντως να το κανει η οχι..

Για ατομα που εχουν παρακολουθησει τον Ολυμπιακο δεν υπαρχει αμφιβολια για ενα τετοιο ζητημα αλλα αν καποιος δεν εχει καθαρη εικονα;;
lakersdynasty
QUOTE(lightday @ May 29 2010, 21:54 ) *
Κάποιο πουλάκι μου είπε οτι ο πρώτος έχει ήδη φορέσει τα πράσινα. Μακάρι χρησιμότατο εργαλείο .
Πέρα από αυτό χρειάζεται μια γενναία απόφαση.
Ολοι στεκόσαστε στον πανμέγιστο μάγο και καλά κάνετε , αλλά ένας μόνο παίχτης είναι ο πλέον κομβικός για τον πάο που όσο περνά ο καιρός φαίνεται όλο και περισσότερο ..... το όνομά του Κώστας , ή κόλλα που συνδεέι τα πάντα σε άμυνα και επίθεση..
Το καλοκαίρι είτε συνεχίζει είτε οποσδήποτε αντικαταστάτης με τα χαρακτηριστικά του (εδώ είναι το πανδύσκολο).

Και κάτι τελευταίο . Κάτι μου λέει οτι ο Ζοτς θα επιμείνει στον Τεπιτς.
Το παλικάρι μόλις μπαίνει μέσα νιώθει λές και τον πυροβολούν 100000 volt . κάπως πρέπει να του φύγει αυτό το αίσθημα , μακάρι να βρεί το κουμπί του γιατί το έχει. (Αυτό φαίνεται από την ντρίπλα που κάνει σε μια κατεβασια στο 4ο δεκάλεπτο δύσκολο για το ύψος του), αμέσως όμως μετά ρίχνει ένα τούβλο αστα να πάνε. Αν ξεπεράσει αυτό το πράγμα ......


Ο Τεπιτς εννοειται οτι θα μεινει. Και αξιζει αλλη μια ευκαιρια.

Οσο για τον Κωστα εχει συμβολαιο για του χρονου οποτε δεν υπαρχει θεμα ελευσης αντικαταστατη. Μακαρι μονο να ειναι οσο πιο υγιης γινεται.

Ο Καίμακογλου παιζει περισοτερο στο 4. Για να παιξει στο 3 ειναι λιγο βαρης αλλα σιγουρα μπορει να χρησιμοποιηθει για να μαρκαρει αντιπαλα 3αρια με μεγαλο μπουλκ.

Το κακο στην θεση 4 ειναι οτι δεν ειναι και ο πιο αθλητικος παικτης. Εαν εισαι 209-210 αυτο δεν ειναι τοσο προβλημα αλλα οταν εισαι 205 με παικτες με καλο αλμα στο ριμπαουντ εχεις ενα προβλημα.

Εχει πολυ καλο σουτ απο τα 6.25 ομως και αυτο απτη θεση 4 το χρειαζομαστε.

Γενικα εχει καποια στοιχεια περιφερειακου παικτη που δεν τα εχει ουτε ο Φωτσης ουτε ο Τσαρτσαρης.

ΥΓ. Τωρα που ανεφερα τον Φωτση και τα στοιχεια περιφερειακου θυμαστε μια φαση που ξεκιναει να κανει ενα ντραιβ ο Φωτσης και χανει τα βηματα του και πεφτει κατω ο Κλειζα που τον μαρκαρει?
laugh.gif

Γεια σου ρε Αντωνη ankle breaker 19.gif
traveller
QUOTE(lakersdynasty @ May 29 2010, 20:46 ) *
ΥΓ. Τωρα που ανεφερα τον Φωτση και τα στοιχεια περιφερειακου θυμαστε μια φαση που ξεκιναει να κανει ενα ντραιβ ο Φωτσης και χανει τα βηματα του και πεφτει κατω ο Κλειζα που τον μαρκαρει?
laugh.gif

Γεια σου ρε Αντωνη ankle breaker 19.gif


στο 1ο πετυχημενο από τα 3ποντα που έβαλε, γιατί ο κόουτς του βάζει τις φωνές και ο Φώτσης γυρίζει στον πάγκο και κουνάει το κεφάλι του, σα να λέει "δίκιο έχεις"??? Όχι ότι τον έπαιρνε να πει και κάτι άλλο βέβαια 19.gif
playmaker raketas
Μίλισιτς στη θέση Πέκο.

ΜακΙντάιρ στη θέση του Σάρας.

Οι μεταγραφές θα είναι γρίφος φέτος...Καλύτερα να ασχοληθούμε με τις ανανεώσεις σε πρώτη φάση.
roben

Όσον αφορά τον Μπουρούση θα πρέπει να λάβουμε υπόψην μας (όπως και για κάθε παίκτη) τι είναι ικανός να κάνει και όχι τι κάνει...Διότι είναι άλλο να έχεις προπονητή τον Γκέρσον ή τον Γιαννάκη (προφανώς η όποια βελτίωση ενός παίκτη έχει να κάνει με την ατομική του και μόνο προσπάθεια χωρίς καμία βοήθεια) και άλλο να σε προπονεί το team του Παναθηναικού! Είναι σαφές ότι ο Καρδιτσιώτης center επαναπαύτηκε στο νέο του παχυλό συμβόλαιο αλλά δεν βρήκε στον Ολυμπιακό και τους ανθρώπους εκείνους ή το κλίμα που θα του έδιναν κίνητρο να συνεχίσει να προσπαθεί σκληρά και να βελτιώνεται...Έχω την αίσθηση ότι αν ήταν παίκτης του Παναθηναικού η εξελιξή του θα ήταν διαφορετική...Ποτέ βέβαια δεν είναι αργά...

Κι εγώ έχω γράψει ότι ο Καιμακόγλου θα ήταν μια καλή επιλογή για το ρόστερ του Παναθηναικού αλλά ο προβληματισμός μου παραμένει...Με Φώτση και Τσαρτσαρή στην ομάδα ο Καιμακόγλου πως χωράει...Για 3αρι χλωμό...

Για αντι-Σάρας...Τζανίρο Πάργκο?? Που είναι τώρα αυτός?? Ωραίος παίκτης,ας μην τον κρίνουμε από το αδιάφορο περασμά του από τον Ολυμπιακό όπου βρέθηκε σε μια ομάδα δίχως αρχή και τέλος...Κάποτε ο Ζοτς τον ήθελε σαν τρελός!!


PrasiniThyella
Για αντι-Σάρας Γκορντον της Τσιμπόνα ή Ρούντι αν παμε σε 2-3. cool.gif tongue.gif
lakersdynasty
Ο Παργκο γυρισε στους Μπουλς.

Εαν ειναι να φερουμε τον Παργκο πισω (δηλαδη με λιγα λογια να κανουμε κινηση προς το ΝΒΑ) θα προτιμουσα τον Στιβ Μπλεικ για τον οποιο ειχε μιλησει πριν μερικες μερες ο bullet.

Εχει καλο σουτ απτο τριποντο (του ΝΒΑ ακομα καλητερα) εχει καλα προσοντα για πλει μεικερ και δεν ειναι βεντετα. Θα ηταν καλη περιπτωση.

Αυτο που λες με τον Καιμακογλου ειναι σωστο. Αλλα ξερεις τι? ο ιδιος ο Κωστας στην τελευταια του συνεντευξη ειχε μιλησει για τις θυσιες που πρεπει να κανει καθε αθλητης τωρα που τα πραγματα οικονομικα δεν πανε καλα.

Πιστευω οτι θα εκανε μια θυσια χρονου συμμετοχης οπως θα μπορουσε να αλλαξει και καπως τον ρολο του παιζοντας και στο 5 σε λαιτ σχηματα. Για 3η λυση δεν ηταν ποτε ασχημος και ειδικα αν τον συγκρινει κανεις με την αγωνιστικη συμπεριφορα του Σερμαντινι φετος στο χαμηλο ποστ.

Φυσικα δεν ξερουμε τι θα γινει και με τον Σερμαντινι του χρονου. Οσο για τον Πεκοβιτς αλλαζω γνωμη καθε μερα. Τη μια σκεφτομαι οτι θα μεινει την αλλη οτι φευγει...δεν ξερω....Και με τον Μπατιστ πρεπει να δουμε τι θα αποφασισει γιατι περναν τα χρονια.

Ο Καιμακογλου γνωμη μου δεν θα ηταν καλο να ερθει...πρεπει να ερθει ως Ελληνας που ειναι και μετα στοιχεια που εχει.

Παντως γνωμη μου μπορουν να χωρεσουν και οι 3 στην ομαδα.

QUOTE(PrasiniThyella @ May 30 2010, 02:58 ) *
Για αντι-Σάρας Γκορντον της Τσιμπόνα ή Ρούντι αν παμε σε 2-3. cool.gif tongue.gif


ο Γκορντον δεν ειναι και τοσο καλος σουτερ.

Αλλα ειναι αλτικος εχει καλο κορμι κυνηγαει το κλεψιμο και θα μπορουσε να εχει τον ρολο του Σαρας ο οποιος πολλες φορες επαιζε και στο 2.

Προφανως ειναι και παικτης που φαινεται πιο εφικτος απο τον Μπλεικ.
ALdaperan
QUOTE(PrasiniThyella @ May 30 2010, 02:58 ) *
Για αντι-Σάρας Γκορντον της Τσιμπόνα ή Ρούντι αν παμε σε 2-3. cool.gif tongue.gif



μακαρι να ερχοταν ο ρουντι αν και το κοβω πολυ δυσκολο γιατι και να ερχοταν ευρωπη θα τον ειχαν κατασπαραξει οι ισπανικες ομαδες!!!

αυτος ο παικτης θα ηταν γαντι για αντι-σαρας ...απλα απιστευτος παιχτης!! μπορει να παιξει εξισου καλα απο 1-3!!

οποτε φευγει σαρας και περνουμε ρουντι φερναντεζ και ζισκαουσκας !!!

αν καναμε αυτες τις 2 μεταγραφές θα ημασταν σουπε ντουπερ icon_drunk.gif

σενάριο επιστημονικης ε? icon_drunk.gif αφηστε με να ονειρευτω λιγο rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.