Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Καλύτερη πεντάδα στη Β Έσκα γυναικών 2007-2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
soouza
Η δική μου εκδοχή έχει ως εξής.

1.point guard Μαχαιριώτου(Αενκ)
2.shooting guard Βελάνα(Φοα).Μπορεί και άσσος βέβαια η Πέπη wink.gif
3.small forward Iακωβάκη(Άρης)
4.power forward Σκαρογιάννη(Μελλίσια)Όλγα for ever 41.gif
5.center Πανταζή (Αενκ)
Μου αρέσει,όπως κανείς αντιλαμβάνεται σχήμα με ελαφριά ρακέτα,αλλιώς σαν κλασικό center ψηφίζω
Παστωρμά(Ιωνία) 77.gif αλλά δυσκολεύομαι ποια θα βγάλω για να βάλω την Τασού w00t.gif
Ας δώσω και μία δεύτερη μόνο και μόνο σα δημιουργός του topic. biggrin.gif
1.Κοιλαριάδη(Τούφα)
2.Χαραλάμπους('Αρης)
3.Καμινάρη(Μελίσσια)
4.Όλγα(η άλλη Όλγα των Μελισσίων)ζητώ συγγνώμη αλλά δε θυμάμαι επίθετο laugh.gif peace.gif
5.Σχίζα(Θρίαμβος)
nikefalin
QUOTE(soouza @ Apr 14 2008, 19:30 ) *
4.Όλγα(η άλλη Όλγα των Μελισσίων)ζητώ συγγνώμη αλλά δε θυμάμαι επίθετο laugh.gif peace.gif

Αρβανίτη

ας δώσω και γω την πεντάδα που θα ήθελα να είχα αν ήμουν προπονητής tongue.gif

1. Κοιλιαρίδη (ΦΟΤ)
2. Φλίγκου (Μαρούσι)
3. Βελάνα (που παίζει παντού , αλλά νομίζω πως αυτή η θέση θα της ταίριαζε) (ΦΟΑ)
4. Σκαρογιάννη (Μελισσια)
5. Σχίζα (Θριάμβος)

και ως δεύτερη

1. Μαχαιριώτου (ΑΕΝΚ)
2. Δαούση(Αμιλλα)
3. Ιακωβάκη (Αρης)
4. Αρβανίτη (Μελίσσια)
5. Πανταζή (ΑΕΝΚ)

και για να συμπληρώσουμε δωδεκάδα

Μικελοπούλου (Απόλλων)
Καμινάρη (Μελίσσια)
soouza
QUOTE(nikefalin @ Apr 14 2008, 19:33 ) *
Αρβανίτη

ας δώσω και γω την πεντάδα που θα ήθελα να είχα αν ήμουν προπονητής tongue.gif

1. Κοιλιαρίδη (ΦΟΤ)
2. Φλίγκου (Μαρούσι)
3. Βελάνα (που παίζει παντού , αλλά νομίζω πως αυτή η θέση θα της ταίριαζε) (ΦΟΑ)
4. Σκαρογιάννη (Μελισσια)
5. Σχίζα (Θριάμβος)

Έγινα δολοφόνος δύο ονομάτων....Τρέχω να κρυφτώ μήπως με κυνηγήσει η συμμορία.... laugh.gif
soouza
QUOTE(soouza @ Apr 14 2008, 19:30 ) *
Η δική μου εκδοχή έχει ως εξής.

1.point guard Μαχαιριώτου(Αενκ)
2.shooting guard Βελάνα(Φοα).Μπορεί και άσσος βέβαια η Πέπη wink.gif
3.small forward Iακωβάκη(Άρης)
4.power forward Σκαρογιάννη(Μελλίσια)Όλγα for ever 41.gif
5.center Πανταζή (Αενκ)
Μου αρέσει,όπως κανείς αντιλαμβάνεται σχήμα με ελαφριά ρακέτα,αλλιώς σαν κλασικό center ψηφίζω
Παστωρμά(Ιωνία) 77.gif αλλά δυσκολεύομαι ποια θα βγάλω για να βάλω την Τασού w00t.gif
Ας δώσω και μία δεύτερη μόνο και μόνο σα δημιουργός του topic. biggrin.gif
1.Κοιλαριάδη(Τούφα)
2.Χαραλάμπους('Αρης)
3.Καμινάρη(Μελίσσια)
4.Όλγα(η άλλη Όλγα των Μελισσίων)ζητώ συγγνώμη αλλά δε θυμάμαι επίθετο laugh.gif peace.gif
5.Σχίζα(Θρίαμβος)

Κι ένα τελευταίο!Απαντώ στο δικό μου post μπροστά στα μάτια των χρηστών! w00t.gif Η πρώτη πεντάδα θέλει coach σαν εμένα ή τον Συκαρά(για πολλές φωνές)σε αντίθεση με τη δεύτερη που ταιριάζει γάντι σε πιο light τύπους σαν το Μπράμο-Σοιλεμετζίδη...
Λοιπόν τώρα θα με κυνηγούν γέροι παράφρωνες......Νομίζω πως έδωσα τροφή για καλές συζητήσεις.Φάτε καλά kαι icon_drunk.gif good wines!
C05
Η δική μου 5άδα χωρίς να έχω δει όλες τις ομάδες είναι:
1. Σκεπετάρη (Αμύντας)
2. Βελάνα (ΦΟΑ)
3. Ιακωβάκη (Άρης)
4. Σκαρογιάννη (Μελίσσια)
5. Πανταζή (ΑΕΝΚ)
tasos
Aπλα να εκφρασω μια απορια..
Ο Απολλων ειναι η τριτη καλυτερη ομαδα του πρωταθληματος..οι περισσοτεροι θελετε να λετε ή να δειχνετε στον κοσμο που σας διαβαζει οτι ειστε αντικειμενικοι.Ανθρωποι του χωρου,παικτριες,προπονητες κτλ..Μα καλα στις 5αδες που δηλωνετε δεν υπαρχει καμια παικτρια του Απολλωνα??Ε τι να πω μαλλον αλλο πρωταθλημα πρεπει να παρακολουθειτε..
tsops
QUOTE(tasos @ Apr 15 2008, 23:26 ) *
Aπλα να εκφρασω μια απορια..
Ο Απολλων ειναι η τριτη καλυτερη ομαδα του πρωταθληματος..οι περισσοτεροι θελετε να λετε ή να δειχνετε στον κοσμο που σας διαβαζει οτι ειστε αντικειμενικοι.Ανθρωποι του χωρου,παικτριες,προπονητες κτλ..Μα καλα στις 5αδες που δηλωνετε δεν υπαρχει καμια παικτρια του Απολλωνα??Ε τι να πω μαλλον αλλο πρωταθλημα πρεπει να παρακολουθειτε..


Αν και δεν συμμετέχω στη κατηγορία Τάσο, θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζει την άποψή του έστω και υποκειμενική. Δεν μπορούμε να εκφράζουμε παράπονα γιατί κάποιος ή κάποιοι δεν συμπεριλαμβάνουν τις παίκτριες που θέλουμε εμείς. Μπορείς κάλλιστα και εσύ να δηλώσεις την δική σου πεντάδα.

Αν και κανονικά, το εν λόγω τόπικ κατά την άποψή μου θα έπρεπε να γίνει υπό τη μορφή poll με 2-3 παίκτριες από τις πρώτες ομάδες της βαθμολογίας και 1 από τις τελευταίες για να είναι πιο αντικειμενικό.

Υ.Σ. Και εγώ ρε Τάσο ήθελα να βγει η Κωνσταντινίδου καλύτερη Hall of Famer, αλλά τι να κάνουμε που πολλοί επιλέγουν Διαβολεμένου? wink.gif
C05
QUOTE(tasos @ Apr 16 2008, 01:26 ) *
Aπλα να εκφρασω μια απορια..
Ο Απολλων ειναι η τριτη καλυτερη ομαδα του πρωταθληματος..οι περισσοτεροι θελετε να λετε ή να δειχνετε στον κοσμο που σας διαβαζει οτι ειστε αντικειμενικοι.Ανθρωποι του χωρου,παικτριες,προπονητες κτλ..Μα καλα στις 5αδες που δηλωνετε δεν υπαρχει καμια παικτρια του Απολλωνα??Ε τι να πω μαλλον αλλο πρωταθλημα πρεπει να παρακολουθειτε..

Taso ούτε από Θρίαμβο έβαλα, ούτε από Τούφα και δεν παραπονέθηκε κανείς.
Δε σημαίνει αυτό οτι δεν υπάρχουν καλές παίκτριες στην ομάδα σου ούτε οτι δεν είμαστε αντικειμενικοί.
Εγώ προσωπικά δεν παίρνω ποσοστά αν πω παίκτρια κάποιας ομάδας tongue.gif .. tongue.gif
Έχω να σας δώ από το κύπελλο και δεν θυμάμαι ονόματα και παίκτριες πολύ καλά...
Οπότε μην το παίρνεις προσωπικά... biggrin.gif
soouza
QUOTE(tasos @ Apr 16 2008, 01:26 ) *
Aπλα να εκφρασω μια απορια..
Ο Απολλων ειναι η τριτη καλυτερη ομαδα του πρωταθληματος..οι περισσοτεροι θελετε να λετε ή να δειχνετε στον κοσμο που σας διαβαζει οτι ειστε αντικειμενικοι.Ανθρωποι του χωρου,παικτριες,προπονητες κτλ..Μα καλα στις 5αδες που δηλωνετε δεν υπαρχει καμια παικτρια του Απολλωνα??Ε τι να πω μαλλον αλλο πρωταθλημα πρεπει να παρακολουθειτε..

Τάσο ο φετινός Απόλλων αξίζει πολλά συγχαρητήρια διότι αν και νεοφώτιστος πλασαρίστηκε στις πρώτες θέσεις. 41.gif Ένα αξιοπερίεργο που χαρακτηρίζει όλους τους χρήστες με φιλικά αισθήματα προς την ομάδα της Ριζούπολης είναι πως νομίζετε πως βάλλεστε από παντού και δε καταλαβαίνω από που προκύπτει αυτό.Η γνώμη του καθενός είναι προσωπική και μοναδική.Αν παρατήρησες οι δύο-τρεις πρώτες εκδοχές έμοιαζαν πολύ,άρα λογικά δεν είναι τυχαίο.Ομάδες σαν τον Θρίαμβο,την Τούφα,τον Απόλλωνα δεν είχαν παίκτριες,στις εκτιμήσεις των χρηστών,που να διεκδικούν θέση σε all star πεντάδα.Αυτό δεν είναι απόλυτα κακό κατ εμέ.Δώσε μας μία ιδανική πεντάδα και το συζητάμε.Η δική μου γνώμη για την ομάδα του Απόλλωνα είναι πως δεν υπάρχει κάποια,πλην της Μικελοπούλου κι αυτή όχι και τόσο,που να έχει φοβερά ατομικά στοιχεία.Αυτό σημαίνει πως η ομάδα βασίζεται απολύτως στην συλλογική προσπάθεια κι αυτό είναι εξίσου σημαντικό δεδομένου πως μιλάμε για ομαδικό άθλημα.Αντί λοιπόν να σε πειράζει το γεγονός που προανέφερες δώσε μία εκδοχή για την καλύτερη πεντάδα και το συζητάμε. smile.gif
nikefalin
QUOTE(tsops @ Apr 16 2008, 10:12 ) *
Αν και δεν συμμετέχω στη κατηγορία Τάσο, θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζει την άποψή του έστω και υποκειμενική. Δεν μπορούμε να εκφράζουμε παράπονα γιατί κάποιος ή κάποιοι δεν συμπεριλαμβάνουν τις παίκτριες που θέλουμε εμείς. Μπορείς κάλλιστα και εσύ να δηλώσεις την δική σου πεντάδα.

Αν και κανονικά, το εν λόγω τόπικ κατά την άποψή μου θα έπρεπε να γίνει υπό τη μορφή poll με 2-3 παίκτριες από τις πρώτες ομάδες της βαθμολογίας και 1 από τις τελευταίες για να είναι πιο αντικειμενικό.

Υ.Σ. Και εγώ ρε Τάσο ήθελα να βγει η Κωνσταντινίδου καλύτερη Hall of Famer, αλλά τι να κάνουμε που πολλοί επιλέγουν Διαβολεμένου? wink.gif

σωστά , και ίσως με το τέλος του πρωταθλήματος να πούμε τη γνώμη μας για mvp, και για το πιο σημαντικό, ποιές κοπέλες βλέπουμε να μπορούν να σταθούν τουλάχιστον στην Α2
soouza
QUOTE(tsops @ Apr 16 2008, 10:12 ) *
Αν και δεν συμμετέχω στη κατηγορία Τάσο, θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζει την άποψή του έστω και υποκειμενική. Δεν μπορούμε να εκφράζουμε παράπονα γιατί κάποιος ή κάποιοι δεν συμπεριλαμβάνουν τις παίκτριες που θέλουμε εμείς. Μπορείς κάλλιστα και εσύ να δηλώσεις την δική σου πεντάδα.

Αν και κανονικά, το εν λόγω τόπικ κατά την άποψή μου θα έπρεπε να γίνει υπό τη μορφή poll με 2-3 παίκτριες από τις πρώτες ομάδες της βαθμολογίας και 1 από τις τελευταίες για να είναι πιο αντικειμενικό.

Υ.Σ. Και εγώ ρε Τάσο ήθελα να βγει η Κωνσταντινίδου καλύτερη Hall of Famer, αλλά τι να κάνουμε που πολλοί επιλέγουν Διαβολεμένου? wink.gif

Το εν λόγω topic το ξεκίνησα εγώ,κι όχι με τη μορφή που ορθώς αναφέρεις πως έπρεπε,με το σκεπτικό ο καθένας να αναφέρει την αγαπημένη του πεντάδα όπως θα την ήθελε ή όπως την επέλεξε.Για να γίνει αυτό,θα πρέπει να υπάρχει πλήρης εικόνα της κατηγορίας και των δεδομένων.Πως να γίνει βέβαια αυτό όταν πολλές φορές οι χρήστες μιλάνε μόνο για τη δική τους ομάδα?Πρώτος εγώ αναφέρω στοιχεία και επικροτώ πάντα την προσπάθεια των άλλων για να ακολουθούν κι οι υπόλοιποι.Επανέρχομαι,λέγοντας πως όταν δω πολλές απόψεις θα τεκμηριώσω τη δική μου για να δουν όλοι τη φιλοσοφία μου.Μέχρι τότε περιμένω υπομονετικά τις απόψεις των μελών αλλά δε θέλω να ξαναδώ κάποιον που διαφωνεί με υποκειμενικές επιλογές,όπως φρονώ κι οι περισσότεροι από εμάς.Έτσι δεν είναι κύριε......? smiley.gif
episkeptis
Καλησπέρα....η δική μου πεντάδα εχει ως εξής:

1. Κοιλιαρίδη (ΦΟΤ)....η απολυτη οργανωση
2. Φωτοπούλου (ΦΟΤ)...αμυνα ή επίθεση η αντιστοιχη ικανοτητα
3. Βολάνα (ΦΟΑ) ..............................................
4. Πανταζή (ΑΕΝΚ)...ισορροπια
5. Παστρωμά (ΙΩΝΙΑ)...δυναμη και ευεληξια.

...... icon_wave.gif
melrok
Η δικη μου 5αδα εχει ως εξης.......


1.Χαραλαμπους(Αρης)
2.Ξενακη(Ν.Ιωνια)
3.Ιακωβακη(Αρης)
4.Μαρολαχακη(Αμυντας)
5.Πανταζη(ΑΕΝΚ)

Με αυτη τη 5αδα μπορει και να μην εκανα ηττα...... wink.gif
no_way
QUOTE(melrok @ Apr 17 2008, 00:21 ) *
Η δικη μου 5αδα εχει ως εξης.......
1.Χαραλαμπους(Αρης)
2.Ξενακη(Ν.Ιωνια) 41.gif 41.gif 41.gif 77.gif 77.gif 77.gif
3.Ιακωβακη(Αρης)
4.Μαρολαχακη(Αμυντας)
5.Πανταζη(ΑΕΝΚ)

Με αυτη τη 5αδα μπορει και να μην εκανα ηττα...... wink.gif


Απλά ΜΟΝΑΔΙΚΗ!!!!!
melrok
QUOTE(no_way @ Apr 17 2008, 00:40 ) *
Απλά ΜΟΝΑΔΙΚΗ!!!!!

δεν θα μας πεις και τη δικη σου????
no_way
QUOTE(melrok @ Apr 17 2008, 00:43 ) *
δεν θα μας πεις και τη δικη σου????



Δε νομίζω οτι θα είμαι και πολύ αντικειμενική...αφού είμαι παίκτρια της κατηγορίας....άσε που δε θυμάμαι και ονόματα!!!! biggrin.gif biggrin.gif
melrok
QUOTE(no_way @ Apr 17 2008, 00:47 ) *
Δε νομίζω οτι θα είμαι και πολύ αντικειμενική...αφού είμαι παίκτρια της κατηγορίας....άσε που δε θυμάμαι και ονόματα!!!! biggrin.gif biggrin.gif

Απο την αποθεωση σου στην Ξενακη καταλαβαμε και που παιζεις..... icon_wave.gif wink.gif ελα,μην δισταζεις.....
no_way
QUOTE(melrok @ Apr 17 2008, 00:54 ) *
Απο την αποθεωση σου στην Ξενακη καταλαβαμε και που παιζεις..... icon_wave.gif wink.gif ελα,μην δισταζεις.....



Ανήκω εδώ και χρόνια στο φανατικό κοινό της!!!!!!!!!!!!!
77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

Όσο για τις πεντάδες τις αφήνω στους "ειδικούς"!!! smiley.gif
jsoiler
QUOTE(soouza @ Apr 14 2008, 16:43 ) *
Κι ένα τελευταίο!Απαντώ στο δικό μου post μπροστά στα μάτια των χρηστών! w00t.gif Η πρώτη πεντάδα θέλει coach σαν εμένα ή τον Συκαρά(για πολλές φωνές)σε αντίθεση με τη δεύτερη που ταιριάζει γάντι σε πιο light τύπους σαν το Μπράμο-Σοιλεμετζίδη...
Λοιπόν τώρα θα με κυνηγούν γέροι παράφρωνες......Νομίζω πως έδωσα τροφή για καλές συζητήσεις.Φάτε καλά kαι icon_drunk.gif good wines!


Ρε φίλε πλάκα μας κάνεις??Τι light δλδ??Κοκα κόλα - πορτοκαλάδα??Τι light ακριβώς εννοείς?? tongue.gif

Πάμε για δωδεκάδα καλύτερα??Μου αρέσει πιο πολύ.....

1. Κοιλιαρίδη (ΦΟΤ)
2. Βελάνα (ΦΟΑ)
3. Ιακωβακη (Αρης)
4. Σκαρογιάννη (Μελίσσια)
5. Σχίζα (Θρίαμβος)

6. Φλίγκου (Μαρούσι)
7. Χαραλάμπους (Άρης)
8. Ευαγγέλου (Μαρούσι)
9. Παστρωμά (Ιωνία)
10. Πανταζή (ΑΕΝΚ)
11. Φωτοπούλου (ΦΟΤ)
12. Μεϊμάρογλου (Θρίαμβος)
soouza
QUOTE(jsoiler @ Apr 17 2008, 04:46 ) *
Ρε φίλε πλάκα μας κάνεις??Τι light δλδ??Κοκα κόλα - πορτοκαλάδα??Τι light ακριβώς εννοείς?? tongue.gif

Πάμε για δωδεκάδα καλύτερα??Μου αρέσει πιο πολύ.....

1. Κοιλιαρίδη (ΦΟΤ)
2. Βελάνα (ΦΟΑ)
3. Ιακωβακη (Αρης)
4. Σκαρογιάννη (Μελίσσια)
5. Σχίζα (Θρίαμβος)

6. Φλίγκου (Μαρούσι)
7. Χαραλάμπους (Άρης)
8. Ευαγγέλου (Μαρούσι)
9. Παστρωμά (Ιωνία)
10. Πανταζή (ΑΕΝΚ)
11. Φωτοπούλου (ΦΟΤ)
12. Μεϊμάρογλου (Θρίαμβος)

Καλά το παίρνω πίσω,εσύ δεν είσαι light είσαι zero! tongue.gif laugh.gif peace.gif
Πολύ καλό το σχηματάκι σου!
Peritri
1. Θεοδωρακοπούλου (Απόλλων)
2. Ανδρεοπούλου (Απόλλων)
3. Κουτελιέρη (Απόλλων)
4. Μικελοπούλου (Απόλλων)
5. Αθανίτη (Απόλλων)
melrok
QUOTE(Peritri @ Apr 18 2008, 15:08 ) *
1. Θεοδωρακοπούλου (Απόλλων)
2. Ανδρεοπούλου (Απόλλων)
3. Κουτελιέρη (Απόλλων)
4. Μικελοπούλου (Απόλλων)
5. Αθανίτη (Απόλλων)

Εγω παντως πιστευω οτι αυτη η 5αδα ΑΝΕΤΑ παιζει WNBA..........
tasos
QUOTE(Peritri @ Apr 18 2008, 15:08 ) *
1. Θεοδωρακοπούλου (Απόλλων)
2. Ανδρεοπούλου (Απόλλων)
3. Κουτελιέρη (Απόλλων)
4. Μικελοπούλου (Απόλλων)
5. Αθανίτη (Απόλλων)


ΟLE..!! OLE OLEE !!!
77.gif smilie_schal1.gif
tasos
QUOTE(melrok @ Apr 18 2008, 15:28 ) *
Εγω παντως πιστευω οτι αυτη η 5αδα ΑΝΕΤΑ παιζει WNBA..........


Πες μου ειλικρινά πόσες την ημερα?
nikefalin
κι έτσι για αλλαγή
1. Θεοδωρακοπούλου (Απόλλων)
2. Ανδρεοπούλου (Απόλλων)
3. Κουτελιέρη (Απόλλων)
4. Μικελοπούλου (Απόλλων)
5. Φρέρη(Απόλλων)

η καλύτερη πεντάδα του Απόλλωνα tongue.gif
Peritri
Melrok τελευταία φορά που με ειρωνεύεσαι.-

Σοβαρολογώ.

Μαγκιές μέσω πληκτρολογίου δεν τις ανέχομαι.

Περικλής Τριανταφύλλης το όνομα μου όποτε θες έλα να με ειρωνευτείς κατάμουτρα για τις απόψεις μου. Προφανώς έκανα πλακίτσα, τουλάχιστον ο nikefalin το κατάλαβε.

Σε κάποιους πέφτει βαριά η ήττα και δεν μπορούν να τη χωνέψουν. Δεν πειράζει...
melrok
QUOTE(Peritri @ Apr 18 2008, 19:11 ) *
Melrok τελευταία φορά που με ειρωνεύεσαι.-

Σοβαρολογώ.

Μαγκιές μέσω πληκτρολογίου δεν τις ανέχομαι.

Περικλής Τριανταφύλλης το όνομα μου όποτε θες έλα να με ειρωνευτείς κατάμουτρα για τις απόψεις μου. Προφανώς έκανα πλακίτσα, τουλάχιστον ο nikefalin το κατάλαβε.

Σε κάποιους πέφτει βαριά η ήττα και δεν μπορούν να τη χωνέψουν. Δεν πειράζει...

Και εγω πλακιτσα κανω αν δεν το καταλαβες.......ξεχασα απλα να βαλω τις φατσουλες......... icon_drunk.gif laugh.gif tongue.gif w00t.gif cool.gif
melrok
QUOTE(tasos @ Apr 18 2008, 16:55 ) *
Πες μου ειλικρινά πόσες την ημερα?

icon_wave.gif laugh.gif shot.gif evilmonkey.gif
soouza
Με συγχωρείτε που παρεμβαίνω αλλά ο λόγος ύπαρξης αυτού του topic ήταν να δούμε ποιοι είναι οι πραγματικοί γνώστες της κατηγορίας κι όχι κομήτες.Επίσης,να θαυμάσουμε τα ταλέντα και να συζητήσουμε απόψεις και φιλοσοφίες για το πως όλα αυτά θα εφαρμόζονται ενός των τεσσάρων γραμμών.Διαπιστώνω,μετά λύπης,πως έγινε ο χώρος εκτόνωσης και το αποκούμπι απωθημένων κάποιων που δε τους άρεσαν οι εκτιμήσεις και θίχτηκαν λες και αλλοιώθηκε το DNA των αθλητριών που εκείνοι είχαν φανταστεί στην ιδανική πεντάδα.Παιδιά,χαλαρώστε wink.gif και δείξτε απλά αν θέλετε να συζητήσετε κι αν γνωρίζετε ή έστω έχετε εντοπίσει τα πραγματικά ταλέντα της κατηγορίας!Σκέφτηκα πως θα ενδιέφερε μία συζήτηση επιπέδου αλλά καλό είναι να μη νομίζουμε πως δεχόμαστε πυρά κατά ρυπάς γιατί τότε θα γίνει κυανόκρανος της ειρηνευτικής δύναμης του basketforum! laugh.gif bball.gif To topic λέγεται καλύτερη πεντάδα στη Β ΈΣΚΑ γυναικών 2007-2008 και δίνει τη δυνατότητα έκφρασης σε όλους.Δεν προκαλεί αντικειμενικούς,αλλά υποκειμενικούς χαρακτηρισμούς περί του αντικειμένου κι αν μας αντέξει το σκοινί θα φανεί στο χειροκρότημα! 41.gif
jsoiler
QUOTE(soouza @ Apr 19 2008, 10:16 ) *
Με συγχωρείτε που παρεμβαίνω αλλά ο λόγος ύπαρξης αυτού του topic ήταν να δούμε ποιοι είναι οι πραγματικοί γνώστες της κατηγορίας κι όχι κομήτες.Επίσης,να θαυμάσουμε τα ταλέντα και να συζητήσουμε απόψεις και φιλοσοφίες για το πως όλα αυτά θα εφαρμόζονται ενός των τεσσάρων γραμμών.Διαπιστώνω,μετά λύπης,πως έγινε ο χώρος εκτόνωσης και το αποκούμπι απωθημένων κάποιων που δε τους άρεσαν οι εκτιμήσεις και θίχτηκαν λες και αλλοιώθηκε το DNA των αθλητριών που εκείνοι είχαν φανταστεί στην ιδανική πεντάδα.Παιδιά,χαλαρώστε wink.gif και δείξτε απλά αν θέλετε να συζητήσετε κι αν γνωρίζετε ή έστω έχετε εντοπίσει τα πραγματικά ταλέντα της κατηγορίας!Σκέφτηκα πως θα ενδιέφερε μία συζήτηση επιπέδου αλλά καλό είναι να μη νομίζουμε πως δεχόμαστε πυρά κατά ρυπάς γιατί τότε θα γίνει κυανόκρανος της ειρηνευτικής δύναμης του basketforum! laugh.gif bball.gif To topic λέγεται καλύτερη πεντάδα στη Β ΈΣΚΑ γυναικών 2007-2008 και δίνει τη δυνατότητα έκφρασης σε όλους.Δεν προκαλεί αντικειμενικούς,αλλά υποκειμενικούς χαρακτηρισμούς περί του αντικειμένου κι αν μας αντέξει το σκοινί θα φανεί στο χειροκρότημα! 41.gif


41.gif 41.gif 41.gif
soouza
QUOTE(jsoiler @ Apr 19 2008, 13:26 ) *
41.gif 41.gif 41.gif

Σα να μας αντέχει smiley.gif
Peritri
QUOTE(soouza @ Apr 19 2008, 13:16 ) *
Με συγχωρείτε που παρεμβαίνω αλλά ο λόγος ύπαρξης αυτού του topic ήταν να δούμε ποιοι είναι οι πραγματικοί γνώστες της κατηγορίας κι όχι κομήτες.Επίσης,να θαυμάσουμε τα ταλέντα και να συζητήσουμε απόψεις και φιλοσοφίες για το πως όλα αυτά θα εφαρμόζονται ενός των τεσσάρων γραμμών.Διαπιστώνω,μετά λύπης,πως έγινε ο χώρος εκτόνωσης και το αποκούμπι απωθημένων κάποιων που δε τους άρεσαν οι εκτιμήσεις και θίχτηκαν λες και αλλοιώθηκε το DNA των αθλητριών που εκείνοι είχαν φανταστεί στην ιδανική πεντάδα.Παιδιά,χαλαρώστε wink.gif και δείξτε απλά αν θέλετε να συζητήσετε κι αν γνωρίζετε ή έστω έχετε εντοπίσει τα πραγματικά ταλέντα της κατηγορίας!Σκέφτηκα πως θα ενδιέφερε μία συζήτηση επιπέδου αλλά καλό είναι να μη νομίζουμε πως δεχόμαστε πυρά κατά ρυπάς γιατί τότε θα γίνει κυανόκρανος της ειρηνευτικής δύναμης του basketforum! laugh.gif bball.gif To topic λέγεται καλύτερη πεντάδα στη Β ΈΣΚΑ γυναικών 2007-2008 και δίνει τη δυνατότητα έκφρασης σε όλους.Δεν προκαλεί αντικειμενικούς,αλλά υποκειμενικούς χαρακτηρισμούς περί του αντικειμένου κι αν μας αντέξει το σκοινί θα φανεί στο χειροκρότημα! 41.gif

41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
melrok
QUOTE(Peritri @ Apr 19 2008, 21:12 ) *
41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif

Να'ξερες για ποιον χτυπα η καμπανα,,,,,,,, evilmonkey.gif evilmonkey.gif evilmonkey.gif
soouza
QUOTE(Peritri @ Apr 19 2008, 21:12 ) *
41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif

Peritri,σε ευχαριστώ πραγματικά κι ανταποδίδω 41.gif .Η πεντάδα σου είναι αμιγώς του Απόλλωνος κι αν αυτό σε εκφράζει,εμείς περιτεύουμε.Πλην όμως αφού ενδιαφέρεσαι για συζήτηση σε παρακαλώ να δείχνεις αν γνωρίζεις τα δρώμενα.Είναι γεγονός πως η εκτίμηση σου χλευάστηκε και σου ζητάμε συγγνώμη,εγώ δηλαδή εκ μέρους άλλων.Κι εσύ όμως προσπάθησε να σχολιάσεις πολυδιάστατα,κι όχι μόνο υπέρ της αγαπημένης σου ομάδας,γιατί αδικείς κάποιες τεράστεις προσωπικότητες της κατηγορίας.Αν πάλι δε γνωρίζεις δήλωσε το για να το γνωρίζουν οι άλλοι χρήστες.Ευχαριστώ smile.gif bball.gif
plat
Τώρα που τελείωσε το πρωτάθλημα και έχω αντιμετωπίσει όλες τις ομάδες από δύο φορές, μπορώ να δώσω και εγώ τις 10 παίκτριες που μου έκαναν εντύπωση. Πρέπει, όμως να ομολογήσω ότι δεν έχω και μεγάλη γνώση της κατηγορίας, άρα θα κρίνω βάση της εικόνας που μου έδειξαν τα κορίτσια στα μεταξύ μας παιχνίδια. Άρα η πιθανότητα να αδικήσω κάποια κορίτσια είναι μεγάλη. Ξεκινάω:
Στα playmaker ξεχώρισα την κοπέλα των Μελισσίων ( να με συγχωρέσει το όνομα της μου διαφεύγει) η οποία και στα δύο παιχνίδια οργάνωσε το παιχνίδι απίστευτα, δίνοντας το ρυθμό που κάθε φορά χρειαζόταν η ομάδα της. Αξιοποίησε τις συμπαικτριές της και σκόραρε όταν χρειάστηκε. Επίσης παρά πολύ καλή η ΚΟΙΛΙΑΡΙΔΗ (Τούφα) , η οποία βελτιώθηκε στην οργάνωση του παιχνιδιού , χωρίς να χάσει καθόλου την εκτελεστική της δεινότητα.
Στα γκαρ: ΜΙΚΕΛΟΠΟΥΛΟΥ (Απόλλων) εκπληκτικό σουτ, με πολλή γρήγορη εκτέλεση. Για τους ίδιους λόγους ΚΑΜΙΝΑΡΗ (Μελίσσια). ΙΑΚΩΒΑΚΗ ( Πετρούπολη) πάρα πολυ καλή και στα 2 παιχνίδια μας. Τέλος ΒΕΛΑΝΑ (Φιλαθλητικός). νομίζω ότι δεν χρειάζεται να πω γιατί , αφού έχουν ειπωθεί ήδη για την κοπέλα πάρα πολλά. Αυτό όμως, που είναι ένα επιπλέον συν , το πόσο ανέβαζε την απόδοση και όλων των κοριτσιών δίπλα της.
Τέλος για τις ψηλές: ΠΑΝΤΑΖΗ ( Κηφισιά): νομίζω η καλύτερη της κατηγορίας. Πολύ καλό σουτ από το high post και καλές κινήσεις με πλάτη στο καλάθι. Αποτελεσματική σε επίθεση και άμυνα. ΣΚΑΡΟΓΙΑΝΝΗ (Μελίσσια): και για αυτή την κοπέλα έχουν ειπωθεί τόσα πολλά που δεν έχω να προσθέσω τίποτα άλλο. Πάρα πολύ καλή. ΚΑΡΛΗ (Τούφα) : διαρκής κίνηση χωρίς την μπάλα και πολύ αποτελεσματική με το μικρό μπασιματάκι ξεκινώντας από τα 4 μέτρα από το καλάθι. ΣΧΙΖΑ (Θρίαμβος): Από τις ψηλές που μας προβλημάτισαν πάρα πολύ με τη δύναμη της. Τελείωσε σχεδόν όλες τις φάσεις που πήρε πλάτη.

Υ.Γ. Για λόγους αντικειμενικότητας δεν ανέφερα κοριτσια από την ΙΩΝΙΑ. Σίγουρα όμως κάποια θα μπορούσαν να ανήκουν σε αυτή την ομάδα
soouza
QUOTE(plat @ May 7 2008, 02:02 ) *
Τώρα που τελείωσε το πρωτάθλημα και έχω αντιμετωπίσει όλες τις ομάδες από δύο φορές, μπορώ να δώσω και εγώ τις 10 παίκτριες που μου έκαναν εντύπωση. Πρέπει, όμως να ομολογήσω ότι δεν έχω και μεγάλη γνώση της κατηγορίας, άρα θα κρίνω βάση της εικόνας που μου έδειξαν τα κορίτσια στα μεταξύ μας παιχνίδια. Άρα η πιθανότητα να αδικήσω κάποια κορίτσια είναι μεγάλη. Ξεκινάω:
Στα playmaker ξεχώρισα την κοπέλα των Μελισσίων ( να με συγχωρέσει το όνομα της μου διαφεύγει) η οποία και στα δύο παιχνίδια οργάνωσε το παιχνίδι απίστευτα, δίνοντας το ρυθμό που κάθε φορά χρειαζόταν η ομάδα της. Αξιοποίησε τις συμπαικτριές της και σκόραρε όταν χρειάστηκε. Επίσης παρά πολύ καλή η ΚΟΙΛΙΑΡΙΔΗ (Τούφα) , η οποία βελτιώθηκε στην οργάνωση του παιχνιδιού , χωρίς να χάσει καθόλου την εκτελεστική της δεινότητα.
Στα γκαρ: ΜΙΚΕΛΟΠΟΥΛΟΥ (Απόλλων) εκπληκτικό σουτ, με πολλή γρήγορη εκτέλεση. Για τους ίδιους λόγους ΚΑΜΙΝΑΡΗ (Μελίσσια). ΙΑΚΩΒΑΚΗ ( Πετρούπολη) πάρα πολυ καλή και στα 2 παιχνίδια μας. Τέλος ΒΕΛΑΝΑ (Φιλαθλητικός). νομίζω ότι δεν χρειάζεται να πω γιατί , αφού έχουν ειπωθεί ήδη για την κοπέλα πάρα πολλά. Αυτό όμως, που είναι ένα επιπλέον συν , το πόσο ανέβαζε την απόδοση και όλων των κοριτσιών δίπλα της.
Τέλος για τις ψηλές: ΠΑΝΤΑΖΗ ( Κηφισιά): νομίζω η καλύτερη της κατηγορίας. Πολύ καλό σουτ από το high post και καλές κινήσεις με πλάτη στο καλάθι. Αποτελεσματική σε επίθεση και άμυνα. ΣΚΑΡΟΓΙΑΝΝΗ (Μελίσσια): και για αυτή την κοπέλα έχουν ειπωθεί τόσα πολλά που δεν έχω να προσθέσω τίποτα άλλο. Πάρα πολύ καλή. ΚΑΡΛΗ (Τούφα) : διαρκής κίνηση χωρίς την μπάλα και πολύ αποτελεσματική με το μικρό μπασιματάκι ξεκινώντας από τα 4 μέτρα από το καλάθι. ΣΧΙΖΑ (Θρίαμβος): Από τις ψηλές που μας προβλημάτισαν πάρα πολύ με τη δύναμη της. Τελείωσε σχεδόν όλες τις φάσεις που πήρε πλάτη.

Υ.Γ. Για λόγους αντικειμενικότητας δεν ανέφερα κοριτσια από την ΙΩΝΙΑ. Σίγουρα όμως κάποια θα μπορούσαν να ανήκουν σε αυτή την ομάδα

plat for ever 77.gif 41.gif
no_way
QUOTE(plat @ May 7 2008, 02:02 ) *
Τώρα που τελείωσε το πρωτάθλημα και έχω αντιμετωπίσει όλες τις ομάδες από δύο φορές, μπορώ να δώσω και εγώ τις 10 παίκτριες που μου έκαναν εντύπωση. Πρέπει, όμως να ομολογήσω ότι δεν έχω και μεγάλη γνώση της κατηγορίας, άρα θα κρίνω βάση της εικόνας που μου έδειξαν τα κορίτσια στα μεταξύ μας παιχνίδια. Άρα η πιθανότητα να αδικήσω κάποια κορίτσια είναι μεγάλη. Ξεκινάω:
Στα playmaker ξεχώρισα την κοπέλα των Μελισσίων ( να με συγχωρέσει το όνομα της μου διαφεύγει) η οποία και στα δύο παιχνίδια οργάνωσε το παιχνίδι απίστευτα, δίνοντας το ρυθμό που κάθε φορά χρειαζόταν η ομάδα της. Αξιοποίησε τις συμπαικτριές της και σκόραρε όταν χρειάστηκε. Επίσης παρά πολύ καλή η ΚΟΙΛΙΑΡΙΔΗ (Τούφα) , η οποία βελτιώθηκε στην οργάνωση του παιχνιδιού , χωρίς να χάσει καθόλου την εκτελεστική της δεινότητα.
Στα γκαρ: ΜΙΚΕΛΟΠΟΥΛΟΥ (Απόλλων) εκπληκτικό σουτ, με πολλή γρήγορη εκτέλεση. Για τους ίδιους λόγους ΚΑΜΙΝΑΡΗ (Μελίσσια). ΙΑΚΩΒΑΚΗ ( Πετρούπολη) πάρα πολυ καλή και στα 2 παιχνίδια μας. Τέλος ΒΕΛΑΝΑ (Φιλαθλητικός). νομίζω ότι δεν χρειάζεται να πω γιατί , αφού έχουν ειπωθεί ήδη για την κοπέλα πάρα πολλά. Αυτό όμως, που είναι ένα επιπλέον συν , το πόσο ανέβαζε την απόδοση και όλων των κοριτσιών δίπλα της.
Τέλος για τις ψηλές: ΠΑΝΤΑΖΗ ( Κηφισιά): νομίζω η καλύτερη της κατηγορίας. Πολύ καλό σουτ από το high post και καλές κινήσεις με πλάτη στο καλάθι. Αποτελεσματική σε επίθεση και άμυνα. ΣΚΑΡΟΓΙΑΝΝΗ (Μελίσσια): και για αυτή την κοπέλα έχουν ειπωθεί τόσα πολλά που δεν έχω να προσθέσω τίποτα άλλο. Πάρα πολύ καλή. ΚΑΡΛΗ (Τούφα) : διαρκής κίνηση χωρίς την μπάλα και πολύ αποτελεσματική με το μικρό μπασιματάκι ξεκινώντας από τα 4 μέτρα από το καλάθι. ΣΧΙΖΑ (Θρίαμβος): Από τις ψηλές που μας προβλημάτισαν πάρα πολύ με τη δύναμη της. Τελείωσε σχεδόν όλες τις φάσεις που πήρε πλάτη.

Υ.Γ. Για λόγους αντικειμενικότητας δεν ανέφερα κοριτσια από την ΙΩΝΙΑ. Σίγουρα όμως κάποια θα μπορούσαν να ανήκουν σε αυτή την ομάδα


Aπο τις πιο ολοκληρωμένες απόψεις...που γράφτηκαν σε αυτο το τόπικ!!!
(Και δε το λεω επειδη ειναι ο προπονητης μου!)

Δε γράφεις συχνά αλλα οταν το κάνεις...ΠΕΤΑΣ!!! 77.gif

Όσο για τα κορίτσια της ΙΩΝΙΑΣ....ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ!!!!!! tongue.gif

wos_sport4.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.