Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακος-Παναθηναικος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
tuareg
δε ξερω τι θα γινει στο οακα και ποιος θα κερδισει μπορει να βγουν τα τσεκουρια,τα μαχαιρια και τα δρεπανηφορα μαζι,να φτιαξει ο δγ ταφρο με κροκοδειλους,η να εχει ο ολυμπιακος κανα 60% στα τριποντα...αλλα η σημερινη εικονα του ΠΑΟ ειναι ενδεικτικη οτι ο κυκλος εχει κλεισει και θελει αναδιαρθρωση εκ βαθρων.....
akratacity
QUOTE (G-arenas @ May 26 2014, 20:45 ) *
τραγικος μπαρτζωκας ζηταει τεχνικη ποινη στο καθαρο επιθετικο π εκαναν στον μπραμο!!!

στη φαση αυτη ο μπραμος πεφτει λες και τον χτυπησε νταλικα

τεχνικη για θεατρο ζηταει

T.W.Is.M.
QUOTE(Dreamerpanos @ May 26 2014, 21:08 ) *
Ε καλά δεν είπε κανείς ότι χάσαμε από αυτό....Ούτως ή άλλως 4-5 λάθη κάνανε μόνο....Χάναμε που χάναμε με ταρίφες ο Ιωάννου και οι διαιτητές είχαν μείνει για να ασχοληθούμε tongue.gif


Ωραια λοιπον. Καταλαβαινω οτι δεν εχει και τοσο ενδιαφερον το τοπικ, ειδικα για τους κοκκινους μετα απο τετοιο παιχνιδι(γιατι ως γνωστον ολοι βγαινουμε και γραφουμε περισσοτερο οταν εχουμε να γκρινιαξουμε για την ηττα), αλλα εκτος απο το παραδοξο του θεματος, υπαρχει και off-topic. Πιο πολυ λοιπον θα κανω μια συσταση στα "δικα μας παιδια" να μη γραψουν κατι σαν απαντηση σε οσα γραφτηκαν παραπανω, αφου φανταζομαι οτι οι πρασινοι δε θα ασχοληθουν αλλο με το Χριστοδουλου, αλλα με την ομαδα τους(ή και με τη δικη μου).

(μου εκλεψαν 2 φαουλ το μεσημερι γι αυτο και η διαθεση για καμπανες)

QUOTE(PanosIlio @ May 26 2014, 21:09 ) *
Ρε man δεν γεννήσατε ακόμα??? tongue.gif

Καλά εγώ να μην τα ξαναλέω και γίνομαι και προκλητικός cool.gif , εύκολη νίκη και αναμενόμενη για μένα, όλα τα λεφτά το 3ο παιχνίδι, όποιος το κερδίσει θα πάρει και το πρωτάθλημα. Και θεωρώ πως ήρθε η ώρα να κερδίσει ο ΟΣΦΠ και ένα κρίσιμο ματς στο ΟΑΚΑ, και το πιστεύω.



Οχι, δε γεννησαμε. Μαλλον χαρη μου εκανε η μικρη για να δω λιγο κανονικο μπασκετ, εστω και απο τη μια πλευρα.
(και τωρα προσεξτε, ακολουθει προφητεια)
Απο την Τεταρτη ξεκινανε οι επικινδυνες μερες. Κατι μου λεει λοιπον οτι αν την Πεμπτη το απογευμα βρισκομαι στο μαιευτηριο, θα κανουμε διπλο. Αλλιως θα κερδισει ο Παναθηναικος. cool.gif
North_gato
QUOTE (Zephyr @ May 26 2014, 21:11 ) *
Αυτά τα γίδια που άναψαν καπνογόνα στις κερκίδες, πόσο ακόμα θα τα ανεχόμαστε? Πόσο ακόμα θα πληγώνουν την ομάδα? Αγγελόπουλοι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ προστατέψτε την ομάδα, βάλτε μπράβους, δεν ξέρω τι θα κάνετε αλλά είναι κρίμα 5-10 ταούγκανοι να χαλάνε το κλίμα.


Δεν ειναι μονο το κλιμα που χαλανε. Παντα υπαρχει κινδυνος τιμωριας της εδρας. Μετα τα περσυνα θα ηταν πιο φρονιμο αν η ασφαλεια του γηπεδου γινοταν πιο επαγγελματικα.
louie
QUOTE (T.W.Is.M. @ May 26 2014, 21:10 ) *
Εδω που τα λεμε τον Κολινς πηγε να ποσταρει, οχι το Σπανουλη(ή μηπως δοκιμασε και δεν τα καταφερε κι εκει?).
Δεν ξερω αν υπαρχει παιχτης στην Ευρωπη κατω απο 2,05 που να ποσταρει σταθερα με επιτυχια τον Κολινς!


βασικα οταν το εγραψα το πρωτο σχολιο προσπαθουσε να ποσταρει τον σπανουλη ανεπιτυχως, μετα το συνεχισα οταν λεω οτι δεν μπορει να γυρισει ηταν με τον κολινς. και ο ματσιουλις ποσταρει πολυ ψηλοτερους παιχτες και τα καταφερνει, ο διαμαντιδης ποσταρε τον περπερογλου με επιτυχια, ο λασμε που ειναι ψηλος δεν εχει δικαιολογια να μην μπορει να ποσταρει οταν βρισκει γκαρντ απεναντι του. δεν ειπαμε να ποσταρει τον ντανστον αλλα οταν στις αλλαγες βρισκεται με σπανουλη, σλουκα κτλ ειναι αστειο να τον βλεπεις ανημπορο να ποσταρει
G-arenas
QUOTE (akratacity @ May 26 2014, 21:15 ) *
στη φαση αυτη ο μπραμος πεφτει λες και τον χτυπησε νταλικα

τεχνικη για θεατρο ζηταει

ξερω γιατι ζηταει τεχνικη!!αλλα επιθετικο ηταν...τεσπα,τραγικοι για άλλο ένα παιχνιδι στην επιθεση,αλλα τραγικοι και στην αμυνα
σημερα!!ακομα δεν μπορω να καταλαβω γιατι παιζει ο Ραιτ,ειδικα όταν είναι τραγικος σε ολους τους τομεις και δεν παιζει ο παππας...
ειδαμε ότι αν παρουν ευκαιριες κατι θα δωσουν,οπως σημερα ο βλαντο παρολο που επαιζε 4αρι!!!
SkyFall
QUOTE (tuareg @ May 26 2014, 21:13 ) *
δε ξερω τι θα γινει στο οακα και ποιος θα κερδισει μπορει να βγουν τα τσεκουρια,τα μαχαιρια και τα δρεπανηφορα μαζι,να φτιαξει ο δγ ταφρο με κροκοδειλους,η να εχει ο ολυμπιακος κανα 60% στα τριποντα...αλλα η σημερινη εικονα του ΠΑΟ ειναι ενδεικτικη οτι ο κυκλος εχει κλεισει και θελει αναδιαρθρωση εκ βαθρων.....


Συμφωνώ, δώσε μας βεζένκοφ και Μποχωρίδη για αρχή!
North_gato
QUOTE (T.W.Is.M. @ May 26 2014, 21:16 ) *
Οχι, δε γεννησαμε. Μαλλον χαρη μου εκανε η μικρη για να δω λιγο κανονικο μπασκετ, εστω και απο τη μια πλευρα.
(και τωρα προσεξτε, ακολουθει προφητεια)
Απο την Τεταρτη ξεκινανε οι επικινδυνες μερες. Κατι μου λεει λοιπον οτι αν την Πεμπτη το απογευμα βρισκομαι στο μαιευτηριο, θα κανουμε διπλο. Αλλιως θα κερδισει ο Παναθηναικος. cool.gif


Για την περιπτωση αυτη σου εδωσα οδηγιες στο topic Παναθηναικος-Ολυμπιακος. Θα σου φανουν χρησιμες.
HackerBaby
Xαλια η ομαδα σημερα , δεν κατεβηκε ποτε στο γηπεδο.Εκανε παρτι ο ολυμπιακος και ειδικα ο Πριντεζης ,γιατι δεν υπηρχε κανενανς να τον μαρκαρει.Προσωπικα θεωρω θετικο οτι χασαμε με τοσο μεγαλη διαφορα και οχι γυρω στους 5 ποντους.(εχει δειξει η ιστορια τι γινετε συνηθως μετα απο τοσο μεγαλες διαφορες).Παμε τη Πεμπτη πλεον σε ενα ΓΕΜΑΤΟ οακα για το 2-1 .

ΥΓ1 bramos ανυπαρκτος μηνες τωρα.Ραιτ δεν ξερει που πεζει, ουκιτσ δεν μπορει...
Yγ2 Αν κερδισουμε τη πεμπτη τελιεωσε το πανηγυρι καθως σε πιθανο 5ο ματς θα το παρει μονη της η φανελα.cya in oaka baby
T.W.Is.M.
QUOTE(North_gato @ May 26 2014, 21:20 ) *
Για την περιπτωση αυτη σου εδωσα οδηγιες στο topic Παναθηναικος-Ολυμπιακος. Θα σου φανουν χρησιμες.


Τωρα το θεμα ειναι πως θα δω το ματς ή πως θα γινει το μπρεικ?
Το καλυτερο θα ειναι να μπει απο Παρασκευη παντως. Αν εχει γεννησει μεχρι την Κυριακη, την κανω απο το μαιευτηριο Κυριακη απογευμα μονο που απο κει που θα ειμαι ειναι πιο κοντα το ΣΕΦ παρα το σπιτι μου. Τι πιθανοτητες εχω να βρω εισιτηριο μεχρι τοτε??? laugh.gif
D-Wade
Και τώρα να ηρεμήσουν, να βάλουν παγάκια στο μυαλό τους, να χαλαρώσουν και να πάνε στο ΟΑΚΑ για να κάνουν τη δουλειά.ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ άλλος αγώνας των 55 πόντων. Έχουν ποιότητα. Ας τη βγάλουν και στο ΟΑΚΑ
nikolas12
1-1 πολύ πιο εύκολα απ' ότι περίμενα. Πίστευα ότι ο Παναθηναϊκός θα ήταν πιο ανταγωνιστικός, αλλά χωρίς τον Gist και με πολλούς παίκτες του σε κακή μέρα δεν κατάφερε τίποτα. Το χειρότερο ήταν ότι έπαιξε χωρίς ψυχή με έναν Μαυροκεφαλίδη μόνο του να προσπαθεί και όλους τους περιφερειακούς του να είναι αδιάφοροι έως κακοί.
Από εκεί και πέρα η εύκολη νίκη δεν πρέπει να τινάξει τα μυαλά μας στον αέρα. Ξέρουμε το κόμπλεξ μας μέσα στο ΟΑΚΑ και αν αυτή τη φορά οι οπαδοί του Παναθηναϊκού γεμίσουν το γήπεδο για να εμψυχώσουν την ομάδα, τα πράγματα θα είναι πιο δύσκολα. Θέλω να δω πως θα αφυπνίσει τους παίκτες του ο Αλβέρτης (ο πατέρας μου που είναι Παναθηναϊκός βέβαια μου λέει ότι ο Αλβέρτης ούτε τον εαυτό του δεν μπορεί να ξυπνήσει tongue.gif ) και πόσο θα βελτιωθει η ομάδα με την παρουσία του Gist πλέον.
North_gato
QUOTE (T.W.Is.M. @ May 26 2014, 21:25 ) *
Τωρα το θεμα ειναι πως θα δω το ματς ή πως θα γινει το μπρεικ?
Το καλυτερο θα ειναι να μπει απο Παρασκευη παντως. Αν εχει γεννησει μεχρι την Κυριακη, την κανω απο το μαιευτηριο Κυριακη απογευμα μονο που απο κει που θα ειμαι ειναι πιο κοντα το ΣΕΦ παρα το σπιτι μου. Τι πιθανοτητες εχω να βρω εισιτηριο μεχρι τοτε??? laugh.gif



Το πως θα δεις το ματς εξαρτάται απο σενα. Το πως θα γινει το μπρεικ δεν εξαρταται απο εσενα (εκτος αν εχεις β5ρει τροπο να βελτιωσεις τα βουντου και τα ξορκια σου)
spysta
ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ εμφανιση σημερα
η ομαδα ηταν ΟΜΑΔΑ

1)ταχυτητα -->καλη κυκλοφορια --> ευστοχα σουτ --> ψυχολογια. ο ΠΑΟ επειδη κλεινει μεσα μας δινει τοσα ελευθερα σουτ παντα (και στο ΟΑΚΑ το ιδιο γινεται) .. ειναι θεμα , απλα να ευστοχησεις.και σημερα αυτο εγινε.
2)ελεγχος των ριμπ και καλη αμυνα .. για να παιξεις στο παιχνιδι σου.
3)η απουσια του Γκιστ για τον ΠΑΟ ειναι πραγματικα πολυ σημαντικη.δεν ειναι μονο οτι ''απελευθερωνεται'' ο Πριντεζης στο ποστ , ειναι οι βοηθειες που δινει ο Αμερικανος , τα ριμπς που κατεβαζει , το δυνατο σωμα που προσφερει στην αμυνα.
φανηκε η απουσια του .. οπως αντιστοιχα ειχε φανει και τοτε που ελειπε ο Πετουει και παιζαμε με Περπε στο 4.
4)σημαντικο οτι το επομενο παιχνιδι ειναι σε 2,5 μερες στην ουσια
5)ΚΑΛΗ εμφανιση απο Σιμμονς .. ειναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ αυτο το garbage time απο την ρεζερβα που λεμε .. απο τη στιγμη που ξεκινησε βασικος και πατησε καλα στο παρκε ο αναπληρωματικος σου Σιμμονς , κατα ενα μεγαλο ποσοστο εχεις κερδισει την καλη του εμφανιση στο υπολοιπο του παιχνιδιου. πραγμα που εν τελλει εγινε
6)Μαντζαρης εβαλε τα σουτ , αλλα εκανε και λαθακια αρκετα σε κατι μεταβιβασεις. στο ΟΑΚΑ ομως δεν σηκωνει πολλες χαμενες ευκαιριες και ακοπα λαθη.
7)δεν καταλαβα (ΞΑΝΑ) γιατι δεν πηρε περισσοετρα λεπτα ο Σερμα. εστω ενα 5λεπτο ολοκληρο στο τελος δεν μπορουσε ??
8)Σπαν πιο ηρεμος σημερα .. μ αρεσε αυτο. ηταν βεβαια και τετοιο το παιχνιδι (με μεγαλη διαφορα εξαρχης) .. παντως θα πρεπει ν αποτελεσει μπουσουλα και την συνεχεια οτι δεν χρειαζεται να κανει ηρωισμους για να κερδισουμε τον ΠΑΟ.

παμε ΔΥΝΑΤΑ , με ΗΡΕΜΙΑ για το 3ο παιχνιδι. KAMIA επαρση διοτι το σημερινο αποτελεσμα και η ανετη νικη .. εγκυμονει κινδυνους.
και προς θεου .. ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ απο το πρωτο λεπτο , μην ''χαρισουμε ξανα'' ενα ολοκληρο 10λεπτο.
bbplayer
QUOTE (tuareg @ May 26 2014, 21:13 ) *
αλλα η σημερινη εικονα του ΠΑΟ ειναι ενδεικτικη οτι ο κυκλος εχει κλεισει και θελει αναδιαρθρωση εκ βαθρων.....



θα συμφωνήσω. μόνο που οι σοβαρές ομάδες δεν κάνουν εκ βάθρων αναδιάρθωση κάθε δυο χρόνια γιατί έτσι δεν πας πουθενά. σταματάω εδώ γιατί είμαστε εκτός.

Το θέμα είναι ότι 30 από ΤΣΣΚΑ με τα χέρια κάτω , 25 σήμερα πάλι με τον ίδιο τρόπο κοκ. Οι κάνοντες κουμάντο έκαναν το παν για να φτάσουν την ομάδα εδώ που την έφτασαν και τώρα λούζονται τις επιλογές τους. Αυτή η ομάδα , με τον τρόπο που παίζει, χωρίς την παρουσία του ΔΔ, θα κινδύνευε να μπει play offs


QUOTE (HackerBaby @ May 26 2014, 21:23 ) *
Xαλια η ομαδα σημερα , δεν κατεβηκε ποτε στο γηπεδο.Εκανε παρτι ο ολυμπιακος και ειδικα ο Πριντεζης ,γιατι δεν υπηρχε κανενανς να τον μαρκαρει.Προσωπικα θεωρω θετικο οτι χασαμε με τοσο μεγαλη διαφορα και οχι γυρω στους 5 ποντους.(εχει δειξει η ιστορια τι γινετε συνηθως μετα απο τοσο μεγαλες διαφορες).Παμε τη Πεμπτη πλεον σε ενα ΓΕΜΑΤΟ οακα για το 2-1 .

ΥΓ1 bramos ανυπαρκτος μηνες τωρα.Ραιτ δεν ξερει που πεζει, ουκιτσ δεν μπορει...
Yγ2 Αν κερδισουμε τη πεμπτη τελιεωσε το πανηγυρι καθως σε πιθανο 5ο ματς θα το παρει μονη της η φανελα.cya in oaka baby


αν μπορείτε, επειδή έχω τρία φάουλ, αυτό το όνομα την το γράφετε . please
SkyFall
του χρόνου θα είναι καλύτερος ο Ούκιτς
mpam
[quote name='louie' date='May 26 2014, 21:13 ' post='664426']
κακη ηττα σιγουρα ΑΛΛΑ:



το επομενο παιχνιδι ξεκινα με τα δεδομενα που ειχαμε και μεχρι σημερα. πρωτα ο θεος να παιζει και ο γκιστ και να τους βαλουμε απο την αρχη στο δικο μας παιχνιδι

Καταλαβα....Θα γινει παιχνιδαρα παλι....

Οτι να ναι
louie
QUOTE (mpam @ May 26 2014, 21:47 ) *
Καταλαβα....Θα γινει παιχνιδαρα παλι....

Οτι να ναι



δεν καταλαβα τι εννοεις με την τελευταια φραση σου, μπορεις να το εξηγησεις;
erwi grey
To επομενο παιχνιδι λογικα θα κρινει και τον πρωταθλητη. Τραγικη εικονα παντως του Παναθηναικου και δε μπορω να καταλαβω γιατι δε μπαινει στο ροτεισον ο Παππας.
mpam
QUOTE (louie @ May 26 2014, 21:49 ) *
δεν καταλαβα τι εννοεις με την τελευταια φραση σου, μπορεις να το εξηγησεις;

Θα γινει ενα ματς σαν το πρωτο και θα πονεσουν τα ματακια μας.
bbplayer
QUOTE (erwi grey @ May 26 2014, 21:51 ) *
To επομενο παιχνιδι λογικα θα κρινει και τον πρωταθλητη. Τραγικη εικονα παντως του Παναθηναικου και δε μπορω να καταλαβω γιατι δε μπαινει στο ροτεισον ο Παππας.


αυτό μάλλον δε μπορεί να το απαντήσει κανείς. Η επόμενη κίνηση αυτής της αντιμετώπισης είναι να φύγει το καλοκαίρι. Δανεικός ή ελεύθερος
Air Kef
Στο παρόν τόπικ έχει τονιστει 32 φορές ότι απαγορεύονται τα ποστ περί διαιτησίας ακόμα και αν το ματς κρίθηκε με φαλτσοσφύριγμα στο τελευταίο δευτερόλεπτο.

Γίνεται ριβιού των ποστ, ήδη έχουμε σβήσει καποια και τιμωρησει χρήστες.
louie
QUOTE (mpam @ May 26 2014, 21:53 ) *
Θα γινει ενα ματς σαν το πρωτο και θα πονεσουν τα ματακια μας.


ναι λογικα θα γινει ενα ματς σαν ολα τα υπολοιπα που εχουν γινει τα τελευταια 2 χρονια... αυτο δεν ειναι το λογικο; το "οτι να ναι" δεν καταλαβα, αφου απο οτι φαινεται κι εσυ συμφωνεις οτι λογικα αυτο θα γινει.


QUOTE (erwi grey @ May 26 2014, 21:51 ) *
To επομενο παιχνιδι λογικα θα κρινει και τον πρωταθλητη. Τραγικη εικονα παντως του Παναθηναικου και δε μπορω να καταλαβω γιατι δε μπαινει στο ροτεισον ο Παππας.


κοιτα η απλη λογικη λεει οτι οταν ο ραιτ, κι ο ουκιτς εχουν τετοια χαλια γιατι να μην παιξει ο παππας;; τι χειροτερο μπορει να κανει; κι εγω θελω ο παππας να μπει στο ροτεισον αλλα δεν ειναι καλη στιγμη γι αυτον. τον εχουν ευνουχισει ολη την χρονια, τον εχουν εντελως εκτος εδω και καιρο, δεν μπορεις να το πεταξεις ξαφνικα μεσα και να του πεις να κανει τα δικα του γιατι δεν εχει την ψυχολογια να τα κανει
D-Wade
QUOTE(erwi grey @ May 26 2014, 21:51 ) *
To επομενο παιχνιδι λογικα θα κρινει και τον πρωταθλητη. Τραγικη εικονα παντως του Παναθηναικου και δε μπορω να καταλαβω γιατι δε μπαινει στο ροτεισον ο Παππας.

Χειρότερος από τον Ράιτ μπορεί να μην είμαι ούτε εγώ. . . Δε μπορώ να φανταστώ ότι τον προτιμάνε αγωνιστικά από τον Παππά(τον οποίο δεν τον θεωρω τίποτα ιδιαίτερο) Λογικά κάτι σοβαρό έχει κάνει και τον έχουν στην απ'έξω
mixalisgate7
QUOTE(bbplayer @ May 26 2014, 21:55 ) *
αυτό μάλλον δε μπορεί να το απαντήσει κανείς. Η επόμενη κίνηση αυτής της αντιμετώπισης είναι να φύγει το καλοκαίρι. Δανεικός ή ελεύθερος


Κάπου πήρε το μάτι μου (δεν θυμάμαι σε ποιο σάιτ) υπέπεσε σε πειθαρχικό παράπτωμα πριν το πρώτο τελικό.
erwi grey
QUOTE(bbplayer @ May 27 2014, 02:55 ) *
αυτό μάλλον δε μπορεί να το απαντήσει κανείς. Η επόμενη κίνηση αυτής της αντιμετώπισης είναι να φύγει το καλοκαίρι. Δανεικός ή ελεύθερος

Δε ξερω τι εχει συμβει αλλα στην αρχη εδειξε οτι μπορει να βοηθησει και απο τον Καρι πιστευω θα βοηθουσε περισσοτερο, φανταζομαι εξωαγωνιστικοι λογοι.
D-Wade
QUOTE(mixalisgate7 @ May 26 2014, 21:57 ) *
Κάπου πήρε το μάτι μου (δεν θυμάμαι σε ποιο σάιτ) υπέπεσε σε πειθαρχικό παράπτωμα πριν το πρώτο τελικό.

Είναι εκτός rotation στους σημαντικούς αγώνες από το χειμώνα . . .Παρατεταμένο πειθαρχικό παράπτωμα tongue.gif
bbplayer
QUOTE (mixalisgate7 @ May 26 2014, 21:57 ) *
Κάπου πήρε το μάτι μου (δεν θυμάμαι σε ποιο σάιτ) υπέπεσε σε πειθαρχικό παράπτωμα πριν το πρώτο τελικό.


θενκς για την πληροφορία, δεν το ήξερα. Και λογικά δε θα είναι το πρώτο ούτε το τελευταίο. Τε σπα, θα δούμε. Όπου να' ναι τελειώνει η σεζόν
mixalisgate7
QUOTE(D-Wade @ May 26 2014, 22:00 ) *
Είναι εκτός rotation στους σημαντικούς αγώνες από το χειμώνα . . .Παρατεταμένο πειθαρχικό παράπτωμα tongue.gif


Χαχα με βάση το ρεπορτάζ ήταν πρόσφατο το παράπτωμα.
mpam
QUOTE (louie @ May 26 2014, 21:56 ) *
ναι λογικα θα γινει ενα ματς σαν ολα τα υπολοιπα που εχουν γινει τα τελευταια 2 χρονια... αυτο δεν ειναι το λογικο; το "οτι να ναι" δεν καταλαβα, αφου απο οτι φαινεται κι εσυ συμφωνεις οτι λογικα αυτο θα γινει.




κοιτα η απλη λογικη λεει οτι οταν ο ραιτ, κι ο ουκιτς εχουν τετοια χαλια γιατι να μην παιξει ο παππας;; τι χειροτερο μπορει να κανει; κι εγω θελω ο παππας να μπει στο ροτεισον αλλα δεν ειναι καλη στιγμη γι αυτον. τον εχουν ευνουχισει ολη την χρονια, τον εχουν εντελως εκτος εδω και καιρο, δεν μπορεις να το πεταξεις ξαφνικα μεσα και να του πεις να κανει τα δικα του γιατι δεν εχει την ψυχολογια να τα κανει

Ειναι δυνατον να εχεις αυτην την απαιτηση απο την ομαδα σου? Να κερδισει σε ενα ματς των 50 ποντων? Εγω θελω η ομαδα μου να κανει ενα ματς σαν το σημερινο και ας χασει. Το ιδιο δεν θα επρεπε να θελεις κ εσυ?

Θελω να βλεπω μπασκετ. Δεν θελω μετα το ματς να λεμε ολοι οτι αυτο που ειδαμε δεν ειναι μπασκετ...οπως λεγαμε μετα το προηγουμενο ματς..
roko
Το ματς δεν το ειδα αλλα νομιζω η διαφορα μιλαει απο μονη της.Δεν ξερω αν μετρησε τοσο η απουσια του Γκιστ η' απλως αποτυπωθηκε σε εναν υπερβολικο ισως αλλα υπαρκτο βαθμο η διαφορα δυναμικοτητας των 2 ομαδων,παντως το μονο σιγουρο ειναι οτι αν ο Μπαρτζωκας δεν βρει λυσεις να μην ξαναπαρουσιαστει η ομαδα για αλλη μια φορα σε τοσο μαυρα χαλια στο ΟΑΚΑ,παλι με σκυμενο κεφαλι θα τελειωσουμε την σειρα.

Η 25αρα παντως ειναι βαρια ηττα για τον Παναθηναικο ακομη και αν ουσιαστικα δεν κρινει το πρωταθλημα αλλα μια νικη (η οποια αν βεβαια βαφοταν πρασινη σημερα,ουσιαστικα θα ειχαμε πρωταθλητη απο αποψε).Ακουγα κατι χαζομαρες στο ραδιοφωνο οτι ειτε χασει με 1 ειτε με 50 ειναι το ιδιο...Δεν ειναι ομως καθολου ετσι.25 ποντοι ειναι απο τις μεγαλυτερες διαφορες σε ντερμπυ μεταξυ των δυο ομαδων τα τελευταια χρονια και σιγουρα ειναι μεγαλη ψυχολογικη ντοπα για τους παικτες του ολυμπιακου. bball.gif
roko
QUOTE (mpam @ May 26 2014, 22:19 ) *
Ειναι δυνατον να εχεις αυτην την απαιτηση απο την ομαδα σου? Να κερδισει σε ενα ματς των 50 ποντων? Εγω θελω η ομαδα μου να κανει ενα ματς σαν το σημερινο και ας χασει. Το ιδιο δεν θα επρεπε να θελεις κ εσυ?

Θελω να βλεπω μπασκετ. Δεν θελω μετα το ματς να λεμε ολοι οτι αυτο που ειδαμε δεν ειναι μπασκετ...οπως λεγαμε μετα το προηγουμενο ματς..


Φιλε μου οχι εισαι λαθος.Και η τακτικη,και το αντιμπασκετ και το αντιποδοσφαιρο και το κλεφτικο ειναι μερος του παιχνιδιου σε ολα τα σπορ.Αν ειμαστε καλυτεροι επιβαλουμε τον εντυπωσιακο ρυθμο μας και παπαλα.Αν οχι θα εχουμε μια απο τα ιδια...
D-Wade
QUOTE(mpam @ May 26 2014, 22:19 ) *
Ειναι δυνατον να εχεις αυτην την απαιτηση απο την ομαδα σου? Να κερδισει σε ενα ματς των 50 ποντων? Εγω θελω η ομαδα μου να κανει ενα ματς σαν το σημερινο και ας χασει. Το ιδιο δεν θα επρεπε να θελεις κ εσυ?

Θελω να βλεπω μπασκετ. Δεν θελω μετα το ματς να λεμε ολοι οτι αυτο που ειδαμε δεν ειναι μπασκετ...οπως λεγαμε μετα το προηγουμενο ματς..

Ο ΠΑΟ μπορεί να έχει κάποιους καλούς αθλητές,δυνατούς,δυναμικούς παίχτες αλλά έχει λίγους ποιοτικούς. Αν δεν μπορέσει να ελέγξει το παιχνίδι από την άμυνα και ανοίξει ο ρυθμός δεν έχει σοβαρές πιθανότητες να νικήσει
mpam
QUOTE (D-Wade @ May 26 2014, 22:26 ) *
Ο ΠΑΟ μπορεί να έχει κάποιους καλούς αθλητές,δυνατούς,δυναμικούς παίχτες αλλά έχει λίγους ποιοτικούς. Αν δεν μπορέσει να ελέγξει το παιχνίδι από την άμυνα και ανοίξει ο ρυθμός δεν έχει σοβαρές πιθανότητες να νικήσει

Ναι δεν λεω οχι. Αλλα για μενα ειναι τραγικο ενας φιλαθλος του Παναθηναϊκου να θελει κ να απαιτει να παιξει ετσι η ομαδα του μπας κ κερδισει.
frenchman7
Επιτέλους η ομάδα έπαιξε με ψυχή (να δούμε αν μπορεί να το επαναλάβει στο Οακα)
Επιτέλους μπήκαν τα ελεύθερα σουτ
Επιτέλους παίξαμε με αυτοπεποίθηση απέναντι στον Παο
Ο Μαυροκεφαλίδης συνεχίζει να εκθέτει τον Πεσουλάκη
Ο Κόλλινς πολύ καλός στην άμυνα παρ' όλο που δεν του βγήκε στην επίθεση
Ο Χοντρός συνεχίζει να φέρνει γούρι tongue.gif
Στο ημίχρονο έγινε μανούρα με την αστυνομία και έπεσαν χημικά με αποτέλεσμα όταν φεύγαμε φτερνιζόταν όλος ο κόσμος
Επιτέλους παίξαμε πιεστική-επιθετική άμυνα
Οι Τσιρλίντερ έδειξαν και αυτές σημεία βελτίωσης

Μπράβο στην ομάδα!! Ελπίζω να μην μείνουμε εδώ και να μπούμε μουτζαχετίν στο ΟΑΚΑ
tsouras o.a.c
O Oλυμπιακος εκανε σημερα αυτο που εκανε στις καλες του εμφανισεις ολη την χρονια και ο Παναθηναικος εκανε αυτο που εκανε σε ολα τα παιχνιδια ολη την χρονια λιγο χειροτερα!
Ο Ολυμπιακος σε οσα παιχνιδια επιασε αποδοση ηταν χαρμα ιδεσθαι και ο Παναθηναικος και στις καλες βραδιες του σε ποναγαν τα ματια σου!
Αρα ακομα κι επειδη γελασαν καποιοι στο ημιχρονο,οταν ειπα οτι η πραγματικη εικονα της διαφορας των 2 ομαδων ειναι καπου στην μεση απο το πρωτο παιχνιδι και το σημερινο,ας κοιταξουν τους αριθμους και των 2 μεσα στην χρονια και θα καταλαβουν ποια ειναι καλυτερη σαν ομαδα(και βεβαια δεν αναφερω τα μεταξυ τους παιχνιδια)!
Reggie Miller #31
QUOTE(frenchman7 @ May 26 2014, 22:37 ) *
Ο Χοντρός συνεχίζει να φέρνει γούρι tongue.gif


Μπορείς να τον φωνάζεις και δημοτικό σύμβουλο αν θες!
Αλλά γούρι έφερε και ο Πέρο! tongue.gif
bbplayer
QUOTE (mpam @ May 26 2014, 22:34 ) *
Ναι δεν λεω οχι. Αλλα για μενα ειναι τραγικο ενας φιλαθλος του Παναθηναϊκου να θελει κ να απαιτει να παιξει ετσι η ομαδα του μπας κ κερδισει.


χαλάρωσε αδερφέ. κανενός δεν του αρέσει "το μπάσκετ των 50 πόντων". Δεν είναι κανείς ανώμαλος . Η ομάδα έχει επιλέξει να παίζει έτσι ή περίπου έτσι δυο χρόνια τώρα. Δεν είναι τωρινό φαινόμενο
Στο ΟΑΚΑ δε φαίνεται να έχει ο Ολυμπιακός αντίδοτο γι αυτό. Και συνταγή που πετυχαίνει δεν αλλάζει και ας μη μας αρέσει το θέαμα που προσφέρει.Και πάντως δεν αλλάζει μες στη σειρά των play offs . Τα υπόλοιπα θα φανούν στο γήπεδο. Όλα εκεί κρίνονται
louie
QUOTE (mpam @ May 26 2014, 22:19 ) *
Ειναι δυνατον να εχεις αυτην την απαιτηση απο την ομαδα σου? Να κερδισει σε ενα ματς των 50 ποντων? Εγω θελω η ομαδα μου να κανει ενα ματς σαν το σημερινο και ας χασει. Το ιδιο δεν θα επρεπε να θελεις κ εσυ?

Θελω να βλεπω μπασκετ. Δεν θελω μετα το ματς να λεμε ολοι οτι αυτο που ειδαμε δεν ειναι μπασκετ...οπως λεγαμε μετα το προηγουμενο ματς..


θα ηθελα η ομαδα μου να μπαινει και να βαζει 100 ποντους και να κερδιζει. δεν ειναι ετσι φτιαγμενος ο παναθηναικος φετος και παιζει οπως παιζει.

αλλα αν μου λες οτι εσυ θα προτιμουσες στην θεση μου αντι να κερδιζεις βαζοντας 59 να τρως 25αρα βαζοντας 64 απλα επειδη θα παιζοταν ωραιο μπασκετ στον αγωνα μαλλον με κοροιδευεις και προσβαλλεις την νοημοσυνη μου...

εγω θυμαμαι στην χρυση εποχη του ολυμπιακου επι ιωαννιδη να κερδιζει σε ντερμπι που δεν ξεπερνουσαν τους 100 ποντους αθροιστικα και ολοι οι ολυμπιακοι να αποθεωνουν...

και για να μην το παω τοσο μακρια αν θελετε μπορω να παω στα τοπικ της σειρας ολυμπιακος ρεαλ που απαιτουσατε ολοι ο ολυμπιακος να κλεισει την αμυνα και να παιξει ξυλο(αποθεωνατε μαλιστα τον καμικαζι κολλινς για τα αντιαθλητικα που εμπαινε και εκανε γιατι εβγαζε τσαμπουκα) και βριζατε τον μπαρτζωκα που πηγε να παιξει μπασκετ σε υψηλο ρυθμο στα πρωτα ματς... μην κοροιδευομαστε!!
D-Wade
QUOTE(mpam @ May 26 2014, 22:34 ) *
Ναι δεν λεω οχι. Αλλα για μενα ειναι τραγικο ενας φιλαθλος του Παναθηναϊκου να θελει κ να απαιτει να παιξει ετσι η ομαδα του μπας κ κερδισει.

Για όλη τη σεζόν έχεις δίκιο αλλά σε έναν τελικό θα πρέπει να σε ενδιαφέρει πρώτα το αποτέλεσμα και μετά ο τρόπος που θα έρθει.Εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει μόνο να κερδίσουμε την Πέμπτη είτε έρθει 58-61 είτε 82-84
erwi grey
Oντως ο Μαυροκεφαλιδης εξεθεσε τον Πεδουλακη που δεν τον χρησιμοποιουσε τοσο καιρο.
Οσον αφορα τον Κολινς ενω επιθετικα δεν το χει, αμυντικα ειναι απο τα λιγα γκαρντ που στα πικ ν ρολ μπορει να μαρκαρει τον σεντερ.
Παντως το ματς δειχνει και ποσο σημαντικος ειναι ο Γκιστ στο αμυντικο κομματι για τον Παναθηναικο.
Δε ξερω παιζει στο επομενο?
D-Wade
QUOTE(frenchman7 @ May 26 2014, 22:37 ) *
Ο Χοντρός συνεχίζει να φέρνει γούρι tongue.gif

Πειραιάς νικητής . . . tongue.gif tongue.gif tongue.gif
frenchman7
QUOTE(Reggie Miller #31 @ May 26 2014, 22:47 ) *
Μπορείς να τον φωνάζεις και δημοτικό σύμβουλο αν θες!
Αλλά γούρι έφερε και ο Πέρο! tongue.gif


Πολλοί γουρλίδες σήμερα! Πέτυχα στο μποτιλιάρισμα έξω από το ΣΕΦ και τον Αμανατίδη σε ένα σμαρτάκι και είχε το γνωστό
ύφος του σπινταρισμένου που τον χαρακτήριζε πάντα!

ΥΓ: Στον φούρνο του Καραισκάκη φτιάχνανε και σπέσιαλ σάντουιτς με μπριζολάκια στην σχάρα με πατάτεςκέτσαπμουστάρδαντομάτα
roko
QUOTE (Reggie Miller #31 @ May 26 2014, 22:47 ) *
Μπορείς να τον φωνάζεις και δημοτικό σύμβουλο αν θες!
Αλλά γούρι έφερε και ο Πέρο! tongue.gif


Δημαρχο εννοεις οχι απλως δημοτικο..
bbplayer
QUOTE (tsouras o.a.c @ May 26 2014, 22:40 ) *
Αρα ακομα κι επειδη γελασαν καποιοι στο ημιχρονο,οταν ειπα οτι η πραγματικη εικονα της διαφορας των 2 ομαδων ειναι καπου στην μεση απο το πρωτο παιχνιδι και το σημερινο,ας κοιταξουν τους αριθμους και των 2 μεσα στην χρονια και θα καταλαβουν ποια ειναι καλυτερη σαν ομαδα(και βεβαια δεν αναφερω τα μεταξυ τους παιχνιδια)!


όταν ο Παναθηναϊκός ήταν αυτός που ήταν πέρναγε αέρας μέσα από το ΣΕΦ και έσπαγε έδρα και έπαιρνε το πλεονέκτημα που είχε χάσει μες στη σεζόν. Δυο φορές το έκανε. Και Ολυμπιακός τότε ήταν εξίσου ανταγωνιστικός στο ρόστερ, δεν είχε Μάντζαρη και Σίμονς. Εάν Ολυμπιακός είναι καλύτερη ομάδα, θα σπάσει την έδρα θα πάρει το πλεονέκτημα και το πρωτάθλημα. ¨ηρεμα όμορφα και ωραία. Και δε θα χρειάζεται να κοιτάμε κανενός είδους στατιστικά. Θα βλέπουμε μόνο ότι γίνεται στο γήπεδο
Ilias7
Ο Ολυμπιακός επιτέλους μπήκε συγκεντρωμένα από το 1ο λεπτό σε ένα ντέρμπι με το ΠΑΟ και κατάφερε και έκανε μια μεγάλη νίκη που μπορεί να του δώσει ψυχολογική ώθηση για τα επόμενα παιχνίδια..Μπορεί να είχε υψηλά ποσοστά ευστοχίας από την αρχή αλλά τα περισσότερα σουτ ήταν υπό καλές προϋποθέσεις..

Από την άλλη πλευρά η απουσία του Γκιστ ήταν σημαντική για το ΠΑΟ και μένει να δούμε αν θα καταφέρει να παίξει στο επόμενο παιχνίδι.Γιατί αν συνεχίσει να έχει ενοχλήσεις τότε τα προβλήματα για τον ΠΑΟ μεγαλώνουν..

Το παιχνίδι της Πέμπτης θα είναι διαφορετικό και μένει να φανεί πως θα αντιδράσουν οι ομάδες μετά το σημερινό αποτέλεσμα..

Έχουν περάσει αρκετά χρόνια από τη τελευταία τόσο εύκολη νίκη του Ολυμπιακού σε κρίσιμο παιχνίδι εναντίον του ΠΑΟ..

Τέλος,νομίζω πως δεν ήταν και η καλύτερη ώρα για το παιχνίδι γι αυτό και στην αρχή το γήπεδο ήταν αρκετά άδειο σε σχέση με τη συνέχεια.Όλα αυτά ο ΕΣΑΚΕ δε τα σκέφτεται;;
mpam
QUOTE (frenchman7 @ May 26 2014, 22:54 ) *
Πολλοί γουρλίδες σήμερα! Πέτυχα στο μποτιλιάρισμα έξω από το ΣΕΦ και τον Αμανατίδη σε ένα σμαρτάκι και είχε το γνωστό
ύφος του σπινταρισμένου που τον χαρακτήριζε πάντα!

ΥΓ: Στον φούρνο του Καραισκάκη φτιάχνανε και σπέσιαλ σάντουιτς με μπριζολάκια στην σχάρα με πατάτεςκέτσαπμουστάρδαντομάτα

xaxaaxaxaxaaxaxa. Τον εχω πετυχει τοσες φορες εξω απο γηπεδο και σε αλλους ασχετους χωρους και εχω φωτογραφια στο μυαλο μ ακριβως το πως τον ειδες...! Παντως δεν το αλλαζει το σμαρτ με ττπ.
louie
QUOTE (tsouras o.a.c @ May 26 2014, 22:40 ) *
O Oλυμπιακος εκανε σημερα αυτο που εκανε στις καλες του εμφανισεις ολη την χρονια και ο Παναθηναικος εκανε αυτο που εκανε σε ολα τα παιχνιδια ολη την χρονια λιγο χειροτερα!
Ο Ολυμπιακος σε οσα παιχνιδια επιασε αποδοση ηταν χαρμα ιδεσθαι και ο Παναθηναικος και στις καλες βραδιες του σε ποναγαν τα ματια σου!
Αρα ακομα κι επειδη γελασαν καποιοι στο ημιχρονο,οταν ειπα οτι η πραγματικη εικονα της διαφορας των 2 ομαδων ειναι καπου στην μεση απο το πρωτο παιχνιδι και το σημερινο,ας κοιταξουν τους αριθμους και των 2 μεσα στην χρονια και θα καταλαβουν ποια ειναι καλυτερη σαν ομαδα(και βεβαια δεν αναφερω τα μεταξυ τους παιχνιδια)!



ο παναθηναικος εκανε αυτο που εκανε ολη την χρονια; δηλαδη ολη την χρονια τρωγαμε 90 ποντους στην αμυνα;;; ή μηπως δεν μετραμε την αμυνα; ο ολυμπιακος εβαζε ολη την χρονια 90 και ετρωγε 65 ας πουμε;; ή ουτε εκει μετραμε την αμυνα;

οι τιμπεργουλβς στο nba εβαζαν 107 ποντους μ.ο και οι πεισερς 97. αν παιζαν μεταξυ τους το φυσιολογικο θα ηταν να κερδισουν οι τιμπεργουλβς με 10 ποντους; οι τιμπεργουλβς ηταν η καλυτερη ομαδα;;

δεν ξερω αν πρεπει να το πιασω με βαση το μπασκετ, την λογικη ή τα μαθηματικα γιατι τα κατερριψες ολα...


QUOTE (D-Wade @ May 26 2014, 22:50 ) *
Για όλη τη σεζόν έχεις δίκιο αλλά σε έναν τελικό θα πρέπει να σε ενδιαφέρει πρώτα το αποτέλεσμα και μετά ο τρόπος που θα έρθει.Εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει μόνο να κερδίσουμε την Πέμπτη είτε έρθει 58-61 είτε 82-84



μην μας το χαλας τωρα ρε d-wade...
T.W.Is.M.
QUOTE(louie @ May 26 2014, 23:03 ) *
ο παναθηναικος εκανε αυτο που εκανε ολη την χρονια; δηλαδη ολη την χρονια τρωγαμε 90 ποντους στην αμυνα;;; ή μηπως δεν μετραμε την αμυνα; ο ολυμπιακος εβαζε ολη την χρονια 90 και ετρωγε 65 ας πουμε;; ή ουτε εκει μετραμε την αμυνα;

οι τιμπεργουλβς στο nba εβαζαν 107 ποντους μ.ο και οι πεισερς 97. αν παιζαν μεταξυ τους το φυσιολογικο θα ηταν να κερδισουν οι τιμπεργουλβς με 10 ποντους; οι τιμπεργουλβς ηταν η καλυτερη ομαδα;;

δεν ξερω αν πρεπει να το πιασω με βαση το μπασκετ, την λογικη ή τα μαθηματικα γιατι τα κατερριψες ολα...


Καταλαβαινεις νομιζω τι θελει να πει. Μιλαει καθαρα απο πλευρας θεαματος. Τα αποτελεσματα ειναι μια αλλη ιστορια και συχνα δε συμβαδιζουν με το θεαμα(αλλιως οι Κλιπερς θα ειχαν ηδη το πρωταθλημα απο τωρα).
frenchman7
QUOTE(mpam @ May 26 2014, 23:03 ) *
xaxaaxaxaxaaxaxa. Τον εχω πετυχει τοσες φορες εξω απο γηπεδο και σε αλλους ασχετους χωρους και εχω φωτογραφια στο μυαλο μ ακριβως το πως τον ειδες...! Παντως δεν το αλλαζει το σμαρτ με ττπ.



Ο Γιώργαρος είναι μεγάλη ψυχάρα. Θα σου πω ένα ενδεικτικό σκηνικό πριν από χρόνια

Γυριζα με ένα φιλαράκι από παιχνίδι μπάλας στο ΟΑΚΑ (όταν παιζαμε εκεί πριν το Καραισκάκη), και κλασική διαδικασία
κατεβαίνουμε από το 550 στην Φειδιπίδου και πάμε να βάλουμε τα κασκόλ στα τσαντάκια μην έχουμε κανένα μπλέξιμο
(Αμπελόκηποι γαρ) και ξαφνικά ακούμε μία κόρνα (την μαμήσαμε λέμε από μέσα μας)....
Και ήταν σε ένα σμαρτάκι ο Γιώργαρος με τον Γιαννακόπουλο!!!! Βγαίνει ο μισός από το παράθυρο ο Αμανατίδης σφίγγει την
γροθιά του και μας φωνάζει με αυτό το ύφος του τρελού: ΜΗΝ ΤΑ ΚΡΥΒΕΤΕ ΡΕΕΕΕ!!!!! 24.gif

ΥΓ: Νομίζω ήταν μετά το τρακάρισμα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.