Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ - Μεταγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
Gravedigger
Ο Vujanic ΔΕΝ πρέπει να φύγει.Βρίσκει τα πατήματα του και θα είναι υπερχρήσιμος.Οπότε η καλύτερη λύση είναι ο Tomasevic στην Euroleague όπως είχα αναφέρει και παλαιότερα αφού έχουμε δικαίωμα 'τράμπας' στο πρωτάθλημα.Είναι κρίμα να φύγει κάποιος μόνο και μόνο για να κάνει χώρο από την στιγμή που είμαστε ευχαριστημένοι από αυτόν.
Ginobili
QUOTE(Gravedigger @ Sep 22 2007, 10:25 ) *
Ο Vujanic ΔΕΝ πρέπει να φύγει.Βρίσκει τα πατήματα του και θα είναι υπερχρήσιμος.Οπότε η καλύτερη λύση είναι ο Tomasevic στην Euroleague όπως είχα αναφέρει και παλαιότερα αφού έχουμε δικαίωμα 'τράμπας' στο πρωτάθλημα.Είναι κρίμα να φύγει κάποιος μόνο και μόνο για να κάνει χώρο από την στιγμή που είμαστε ευχαριστημένοι από αυτόν.

Συμφωνώ απόλυτα,και πιστεύω ότι εν τέλη,έτσι θα γίνει.
Nik7
εμένα πάλι σε σχέση με τα ντέρμπυ με τον αιώνιο, με φοβίζει η πιθανότητα να χριστούμε το απόλυτο φαβορί (άσχετο τι θα δηλώνουνε), και να μας πιάσουν στον ύπνο, όπως πέρυσι στην καν.περίοδο στο β'γύρο.
ιδίως αν λάβει κανείς υπόψη του οτι τελικά, και φέτος ο ΠΑΟ θα εχει μιά σχεδόν καινούργια ομάδα (οχι βέβαια όσο ο ολυ, αλλά πάντως με αρκετές αλλαγές στα γκαρντ κυρίως).
soz
Ποιός Chris Webber ρε παιδιά,ήμαρτον!!!!!
Δεν μας φτάνουν τα εγκεφαλικά που θα πάθουμε την δευτέρα μόλις ανακοινωθεί του Σάρας,δεν θέλω καν να μπω σε σκέψεις για κάτι παραπέρα...

αλλάξτε θέμα γιατί κάνουμε κακό στην υγεία μαςtongue.gif
soz
A,και όσο για την φορτωμένη περιφέρεια,εγω βλέπω τον χατζηβρέττα φέτος να μην παίζει σε παραπάνω απο 10 παιχνίδια όλη τη χρονιά.
Anaz
QUOTE
Η ακριβότερη μεταγραφή όλων των εποχών
Οι ετήσιες αποδοχές της τάξης των 4.200.000 ευρώ (συνολικά η μεταγραφή θα "πάει" στα 8.500.000 ευρώ, δηλαδή στα 12.000.000 δολάρια) είναι κατά πολύ μεγαλύτερες του ετήσιου συμβολαίου που είχε ο Ντομινίκ Ουϊλκινς (3.600.000 ευρώ, αλλά το 1995…) και σχεδόν διπλάσιες εκείνων του Άρβιντας Ματσιγιάουσκας στον Ολυμπιακό.
basketblog

ΑΝ ισχυει αυτο το νουμερο μιλαμε για ασυλληπτο ποσο κ επιβεβαιωνεται το αρθρο του Πρωταθλητη οτι ο Παο ανεβασε πολυ τα νουμερα! (ο Ολυμπιακος εδινε 3-3.5 εκ.) Παντως δεν ειναι η ακριβοτερη μεταγγραφη ολων των εποχων,καθως αυτη παραμενει του Ντομινικ. Ο Ντομινικ ειχε παρει το '95 5εκ δολλαρια και πρωτον η ισοτιμία του δολλαριου τοτε ηταν μεγαλυτερη,κ δευτερον αν παρουμε για βαση τιμων τις τιμες του 95 μιλαμε για σαφως μεγαλυτερο πραγματικο -κ οχι ονομαστικο- ποσο!
vastravoud
Από την άλλη, δεν τα αξίζει αυτά τα λεφτα.....

Ρε γαμώτο, δε θα μπορούσαμε να φέρουμε ΒΑΡΒΑΤΟ σέντερ με τόσα λεφτά;
Nik7
QUOTE(vastravoud @ Sep 22 2007, 12:15 ) *
Από την άλλη, δεν τα αξίζει αυτά τα λεφτα.....

Ρε γαμώτο, δε θα μπορούσαμε να φέρουμε ΒΑΡΒΑΤΟ σέντερ με τόσα λεφτά;

εχεις ακούσει την παροιμία 'γάιδαρο του χαρίζανε κι αυτός τον εκοιτούσε στ αυτιά;'
vastravoud
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Ωραίος!

Πέρα από την πλάκα, ο Σάρας θα παίρνει 2,5 φορές τα λεφτά των Διαμαντίδη και Μπατιστ......
Anaz
Με βαση την ατομικη αγωνιστικη αξια του Σαρας τα λεφτα ειναι υπερβολικα!Εδω υπερβολικα ειχαμε θεωρησει τα μισα του Ματσε,αλλα φετος τα νουμερα ανεβηκαν κι αλλο τελικα..
ΟΜΩΣ με τον Σαρας στη συνθεση του για τα επομενα δυο χρονια ο Παο συγκεντρωνει σοβαρες πιθανοτητες να πετυχει κατι μοναδικο στα χρονικα.. Τρια συνεχομενα τριπλ κραουν!! Υπο αυτη τη σκοπια ποιος μπορει να θεωρησει αυτα τα χρηματα υπερβολικα ή ασκοπα..??
vastravoud
Λογικό μου φαίνεται από αυτή τη σκοπια!

Ελπίζω ο Διαμαντίδης να φερθεί επαγγελματικά, όπως άλλωστε νομίζω έκανε και πέρσι όταν οι Γιαφτόκας/Ντελκ έπαιρναν τα διπλάσια.
Ginobili
QUOTE(Nik7 @ Sep 22 2007, 12:19 ) *
εχεις ακούσει την παροιμία 'γάιδαρο του χαρίζανε κι αυτός τον εκοιτούσε στ αυτιά;'

στα δόντια τον κοιτούσε!! στα δόντια!!! tongue.gif tongue.gif tongue.gif


Για να είμαι ειλικρινής όμως...θα προτιμούσα τον Βούισιτς από τον Γιασικιεβίτσιους.
Ας είναι..! Δεν πειράζει...θα το πιούμε κι αυτό το ποτήριον....


smiley.gif
lakersdynasty
QUOTE(vastravoud @ Sep 22 2007, 15:28 ) *
Λογικό μου φαίνεται από αυτή τη σκοπια!

Ελπίζω ο Διαμαντίδης να φερθεί επαγγελματικά, όπως άλλωστε νομίζω έκανε και πέρσι όταν οι Γιαφτόκας/Ντελκ έπαιρναν τα διπλάσια.


Aυτο ξαναπες το! Και το θεμα ειναι οτι τωρα ερχεται ενας παικτης που θα παιζει και θα ανεβαζει την ομαδα. Ο Ντελκ και ο Γιαφτοκας επερναν τα διπλασια για να καθονται!

Οσο για τον Χατζιβρεττα παιδια εγω τον βλεπω απλα να μετακινειτε απο 2 σε 3 αναλογα. Δεν ειναι δυνατον να παιξει μονο σε 10 παιχνιδια. Ενταξει αν φεραμε 3-4 παικτες στην περηφερεια για να καθονται στον παγκο αλλοι 4 και να μην παιζουν ε τοτε σωθηκαμε! Αφου την εχουμε την υπεροπλια θα την χρησιμοποιησουμε!

Ο Χατζιβρεττας απλα θα παιζει περισσοτερο στο 3 και λιγοτερο στο 2 ελεω Μπετσιροβιτς Βουγινιτς Σπανουλη και ειδικα οταν θα θελει ο Ζελικο να παιξει με ασσο τον ΔΔ ετσι ωστε να εχει εναν ανθρωπο στο 2-3 που εχει διαθεση να παιξει αμυνα!

Ολοι μπορουν να βρουν ρολο στην ομαδα. Και απτην στιγμη που ο Ζελικο τα καταφερε και εκανε και το Τρεπλ που ηταν ο μονος "τιτλος" που ελειπε απο το παλμαρε του ΠΑΟ τωρα δεν μπορει να τον κατηγορησει κανεις για τον τροπο που χειριζεται την ομαδα δηλαδη με το "One way. MY WAY!"

Το ποσο ειναι υπερβολικο...αλλα αν παρουμε το 2ο Ευρωπαϊκο οι Γιαννακοπουλοι θα τα εχουν εξαργυρωσει με μια σπουδαια επιτυχεια.

Οσο για τα 3 συνεχωμενα Τρεπλ μου φαινονται λιγο υπερβολικα ολα αυτα...καποια στιγμη (φτου φτου φτου) μπορει να σταβωσει κατι. Δεν χαθηκε ο κοσμος. Το καλο ειναι οτι θα ειμαστε διεκδηκιτες ολων των τιτλων και θα μπορουμε με αυτο το υλικο να παλεψουμε μεχρι το τελος. Ετσι πρεπει να το σκεφτομαστε σαν Παναθηναϊκοι...γιατι οταν ψηλωσει η μυτη σου αντε μετα να την κατεβασεις.

Εχουμε πολυ καλη ομαδα η οποια μπορει να παιξει υπεροχο μπασκετ...Μακαρι ναρθουν και οι επιτυχιες. Εγω παντως προτημω επαναληψη της Ευρολιγκας...και ας αντεπιτεθει καμια "αυτοκρατορια" εντος των τοιχων wink.gif

ΥΓ Ο Ζελικο θελει ψηλους που να τρεχουν και να διμιουργουν. Συνηθως αυτου του τυπου οι Σεντερ δεν ειναι "βαρβατοι".
Ginobili
Ο Διαμαντίδης πέρσι έπαιρνε 700.000... Ο Ντέλκ 1.8 εκατ και ο Γιαφτόκας κάτι λιγότερο από 1.5 εκατ
vastravoud
Το "βαρβάτος" δεν πήγαινε στο μέγεθος, πήγαινε στην αξία! tongue.gif
lakersdynasty
QUOTE(vastravoud @ Sep 22 2007, 16:28 ) *
Το "βαρβάτος" δεν πήγαινε στο μέγεθος, πήγαινε στην αξία! tongue.gif


Και εγω για αυτο μιλουσα tongue.gif

Γιατι σημερα ψηλους που μπορουν να τρεξουν στον αιφνιδιασμο και να σουταρουν απο μακρια βρισκεις. Σεντερ με το μεγεθος του Σαντιαγκο και του Σχορτσιανιτη ομως ειναι ειδος προς εξαφανηση γιατι και λιγοι υπαρχουν και οι περισσοτεροι απο αυτος πανε στο ΝΒΑ! Και αν ειναι κατι που λειπει στον ΠΑΟ ειναι αυτο το μεγεθος κατω απτο καλαθι αλλα αυτο ειναι κατι που δεν πολυαρεσει στον Ζελικο...θελει ψηλους γρηγορους ευελικτους και εξυπνους...Με την φιλοσοφια του λοιπον ο μονος Σεντερ που κολλαει αποσο μπορω να σκεφτω ειναι ο Βουισιτς και αυτον φετος δεν μπορουσαμε να τον παρουμε εστω και με αυτα που δινουμε στον Σαρας. Ο Μιζαρχι θα μας ξεζουμιζε.

Επισης δεν θα ηθελα να δω φετος με τιποτα σε εμας τον Βουισιτς και παραλληλα τον Σαρας στον ΟΣΦΠ η σε αλλη Ευρωπαϊκη ομαδα...καλα ειμαστε οπως ειμαστε smiley.gif
azannetop
Ας πάει ο Τομάσεβιτς ευρωλίγκα και όταν έρθουν τα δύσκολα ματς στην Α1 κάνουμε την αλλαγή με Βούγιανιτς. Έτσι και αλλιώς έχουμε δικαίωμα για τρείς τέτοιες αλλαγές. Δεν πρέπει να φύγει ο Βούγιανιτς, και σε καμία περίπτωση ο Μπετσίροβιτς που είναι καθαρό δυάρι.
james
Παντως το μονο "σιγουρο" ειναι οτι φετος θα παιζουμε με πολλα κοντα σχηματα. Δε θεωρω απιθανο να δω "4" καποιες φορες τον Διαμαντιδη σε μια πενταδα πχ Σαρας, Σπανουλης, Γουινστον, Μητσος, Μπατιστ. Καπως θα πρπει να χωρεσουν ολοι αυτοι οι γκαρντ και αυτο ισως ειναι μια λυση στο "προβλημα" αυτο.
lakersdynasty
Δηλωση Κογκαλιδη! w00t.gif

QUOTE
Υ.Γ.2 (άσχετο): Δεν είμαι από τους τύπους που κρύβονται. Όταν τελειώσει η υπόθεση Γιασικεβίτσιους θα βγω και θα γράψω ό,τι ήξερα, το τί και πώς. Εδώ είσαστε κι εδώ είμαι. Έχω πάρει τα μηνύματα και θα "απολογηθώ".


http://basketblog.gr/index.php?option=com_...6298&Itemid=116
reignman
ειμαι πολυ περιεργος να δω τι θα πει...

ομως σιγουρα δε θα ηθελα τωρα να ειμαι στη θεση του. το τι μηνυμα θα εχει παρει με μπινελικομα και καντηλια δε περιγραφεται icon_drunk.gif
Anaz
Eγω οχι!Για μενα το τι θα πει μετα λίγη σημασια εχει.. Δεν μπορει να βγαινει απ'το πουθενα να μιλα για σιγουρη συμφωνια κ να επιμενει μεχρις εσχατων γι'αυτη κ να την κοσμει με φανφαρολογιες του στυλ "εμεις εδω δεν μασαμε τα λογια μας,ο Ολυμπιακος με Μπελ,Σαρας θα εχει μακραν το καλυτερο ροστερ της Ευρωπης", ενω τωρα που ο Σαρας κλεινει στον Παο ειναι κρυμμενος,κ το site δημοσιευει αυτες τις μερες μονο δυο λιτα αρθρα. Οταν μαλιστα βγηκαμε απο αυτο εδω το φορουμ κ τον αμφισβητησαμε ειχε το θρασος η ιστοσελιδα να απαντησει θεωρώντας επιβεβαιωση την αναδημοσιευση της φημης κι απο αλλες εφημεριδες.. ohmy.gif Λες κ ειπε κανεις οτι ο Ολυμπιακος δεν ενδιαφερεται!Αυτο ηταν γνωστο απο περσι..Αυτο που αμφισβητηθηκε απο εδω ήταν η βεβαιοτητα που εκφραστηκε στο αρθρο.
Οι μονοι που εξεφρασαν τετοια σιγουρια για την μεταγγραφη ηταν ο Κογκα πρωτος απ'όλους-κ μεχρι την τελευταια στιγμη κατα τη διαρκεια του Ευρωμπασκετ-,κ ο Πρωταθλητης που εκανε λογο για ανυπαρκτο προσυμφωνο.. Εγω κ τα δυο τα βλεπω εκ του πονηρου..

QUOTE
Ο τυπος εχει μεγαλη φαντασια κ του αρεσει να προκαλει με τετοια δημοσιευματα-βομβες.
Αυτο εγραφα τοτε,κ η ιστοσελιδα την αλλη μερα απαντησε ατυχως:
QUOTE
Επιλέξαμε να σας παρουσιάσουμε τα πρωτοσέλιδα, γιατί υπάρχουν (1-2, αλλά καλώς υπάρχουν για να μας υποχρεώνουν να γινόμαστε καλύτεροι) ορισμένοι φίλοι (αφού είναι φίλοι του μπάσκετ είναι και δικοί μας φίλοι) που υποστήριζαν χθες στο basketforum.gr ότι δεν διασταυρώνουμε τις ειδήσεις που γράφουμε. Ελπίζουμε πως σήμερα άλλαξαν (ελαφρώς) γνώμη.

Το ποιος ειχε δικιο το εδειξε η ιστορια.
Το τι θα απαντησει παλι,ποσως με ενδιαφερει αυτη τη φορα..
Προσωπικα δεν αμφισβητησα ούτε το ενδιαφερον του Ολυμπιακου (ειπαμε γι'αυτο πρωτος μιλησε ο rchos απο αυτο το φορουμ! biggrin.gif ) ουτε τις πληροφοριες του ιδιου γι'αυτο. Η ενσταση μου ηταν στη σιγουρια που εξεφραζε κ τις φανφαρολογιες που αποδειχτηκαν ανυποστατες! 68.gif
james
Η μάχη των εντυπώσεων καλά κρατεί. Ο Παναθηναϊκός την ερχόμενη Πέμπτη θα παρουσιάσει όπως όλα δείχνουν τον Σαρούνας Γιασικεβίσιους, το πιο ακριβό του πετράδι ενόψει της επόμενης αγωνιστικής περιόδου αλλά κάποιοι επιμένουν οι μεταγραφές δεν έχουν τελειώσει.

Στην απόκτηση Γιασικεβίσιους, η ΤΣΣΚΑ θα απαντήσει μ’ αυτήν του Αντρέι Κιριλένκο, του κορυφαίου αυτή τη στιγμή Ευρωπαίου παίκτη, ο οποίος μεν δεσμεύεται με συμβόλαιο έως το 2011 με τους Τζαζ έναντι 63 εκατομμυρίων δολαρίων, όμως οι Ρώσοι έχουν προχωρήσει σε διαπραγματεύσεις με τους «Μορμόνους» και είναι έτοιμοι να ολοκληρώσουν το colpo grosso.

Κι επειδή ο Θανάσης Γιαννακόπουλος έχει μάθει να μιλάει …τελευταίος, είναι έτοιμος για νέα πιο εντυπωσιακή ρελάνς Οι φήμες εδώ και ημέρες αναφέρουν ότι ο Παναθηναϊκός αναζητεί ψηλό ακούστηκε μάλιστα το όνομα του Κρις Ουέμπερ. Όμως, ο στόχος είναι άλλος και δεν είναι άλλος από τον Βραζιλιάνο με ισπανικό διαβατήριο, τον Αντερσον Βαρεζάο. Ο 24χρονος σέντερ με ύψος 2,08 μ, δεν τα έχει βρει με τους Καβαλίερς και εξετάζει ήδη την προοπτική να αγωνιστεί στην Ευρώπη για μίνιμουμ έναν χρόνο και δεν θα έλεγε όχι για την επιστροφή του στην Ισπανία. Αλλωστε έπαιξε στην Μπαρτσελόνα την διετία 2002-04 πριν μετακομίσει στην Αμερική και τους Κλίβελαντ Καβαλίερς.

Όμως, είναι ενοχλημένος από το γεγονός ότι οι «Ιππότες» δεν του δίνουν το συμβόλαιο που θέλει κι έτσι πήρε την απόφαση να ακολουθήσει τον δρόμο των Γιασικεβίσιους, Σπανούλη και γιατί όχι των Κιριλένκο, Πάβλοβιτς. Ο Wild Thing θέλει Μπαρτσελόνα, όμως δεν θα έλεγε όχι και σε μία εκ των Ρεάλ Μαδρίτης, Ουνικάχα και Τάου καθώς η βασική του προτίμηση είναι η Ισπανία.

Που κολλάει ο Παναθηναϊκός σ’ όλα αυτά; Σημερινό δημοσίευμα της Marca αναφέρει ότι στα χέρια του ο 24χρονος βραζιλιάνος (μ.ο. 6,7 πόντους και 6,8 ριμπάουντ) έχει δύο προτάσεις με πολύ καλούς οικονομικούς όρους. Η μία από την Κίμκι που του δίνει δύο εκατομμύρια δολάρια και η άλλη από την Ελλάδα. Και ποια ελληνική ομάδα ζητάει ψηλό και έχει πάρει δύο παίκτες φέτος από το ΝΒΑ; Ο Παναθηναϊκός.


Απο sportdog.gr

Αντε να δω τι αλλο θα ακουσουμε!!!
Ginobili
Ο Βαρεχάο είναι πάρα πολύ καλός παίκτης.Και ταιριάζει πάρα πολύ στο στυλ του Ομπράντοβιτς.Είναι γρήγοροσ,ελαστικός,μαχητής,συνεργάζεται πάρα πολύ καλά με τους κοντούς,έχει πολύ καλή τεχνική για το ύψος του...ΛΟΥΚΟΥΜΙ!!!!

Αλλά....είναι παλιοχαρακτήρας!!! Τον συχαινόμαστε όλοι γι'αυτό που έκανε στον Ζήση!!!
Καλύτερα να μην έρθει!!!!

Αλλά έτσι και αλλιώς....εγώ πιστεύω ότι δεν πρόκειται να έρθει κανένας.Ούτε ο Κιριλέγκο στην ΤΣΣΚΑ,ούτε ο Γουέμπερ..Είναι σενάρια επιστημονικής φαντασίας!
Anaz
Καλα το φετινο οργιο των ΜΜΕ στις μεταγγραφες δεν εχει προηγουμενο...
james
Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου. Ο Ζελικο δε πιστευω να ηθελε ποτε το συγκεκριμενο παιχτη λογω χαρακτηρα και με το κινδυνο να χαλασει το καλο κλιμα στην ομαδα λογω του περσυνου περιστατικου. Πιο πιθανο να ερθει ο Webber παρα ο Βαραζεο (λεμε τωρα). Επισης οπως προανεφερες οι πιθανονοτητες να ερθει ο Κιριλενκο ευρωπη μου φαινοτανι ελαχιστες. Σε αντιθεση με τον Παβλοβιτς. wink.gif
Nik7
η περίπτωση βαρεζάο αποκλείεται να προχωρήσει. θα υπάρξει σοβαρή και σκληρή αντίθεση απο το φίλαθλο κόσμο, οχι μόνο του ΠΑΟ, αλλά ολόκληρης της χώρας.
πιστεύω οτι θα ξεσηκωθούν τα μπετά μόλις κάνει την εμφάνισή του για πρώτη φορά σε ελληνικά παρκε. παιδιά, ξεχάστε το!
τωρα, όσον αφορά τον σαρας, και το θέμα συναγωνισμού ΠΑΟ-Ολυ, ναι υπάρχει θέμα εντυπώσεων, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση υπάρχει κυρίως ουσία. εξηγούμαι:
εαν ο σαρας κατέληγε στον ολυμπιακό, τοτε θα διαταράσσονταν οι ισοροπίες, η δυναμική των ομάδων θ'άλλαζε υπερ του πειραιά. επομένως σα κίνηση αμυντική, αλλά και συνάμα επιθετική ο ΠΑΟ έκανε ματ (εφόσον φυσικά ολοκληρωθεί).
thrylos7
Ουέμπερ; Βαρεχάο; Εγώ θα έλεγα και τον Σον Κεμπ...

Λέτε να μη στεριώσει ούτε στον Παναθηναϊκό ο Ζίζιτς; laugh.gif

Βλέπω φήμες ξανά για Ολυμπιακό από αύριο μεθαύριο... icon_drunk.gif
Igor
Πραγματικα ο Κιριλενκο παει ΤΣΣΚΑ ?? Δεν πολυ-παιζει.. Αποκλειεται.!! Αν παει ο ΑΚ στη ΤΣΣΚΑ θα θεωρω τη μεταγραφη του Ουεμπερ στον ΠΑΟ παιχνιδακι 1!!!!
Air Kef
Όποιος το εγραψε αυτο για τον Βαρεχαο ειναι τουλάχιστον χαζός.

Ποιος φιλαθλος κοσμος της Ελλαδας;
Δεν θα προλαβει καν να παιξει.
Ο ΔΔ,ο Τσαρτσαρης,ο Σπανουλης κτλ θα τον εκαναν καλα απο την πρωτη προπονηση.Μην σας πω οτι θα φωναζαν και τον Σοφο για μια προπονησουλα. biggrin.gif


Κατα τα αλλα συμφωνω με Αναζ.Μονο οτι θα επιστρεψει ο Τζορνταν για το Αιγαλεω δν εχουμε διαβασει.
Igor
Μα ο Βαρεχαο παιε Πειραια τελικα..
Δειτε τοπικ ΟΣΦΠ !!
Ginobili
Τελικά μου φαίνεται....το ξύλο δεν θα το γλυτώσει ο Βαρεχάο.... tongue.gif
Όπου και αν πάει...οι Ολυμπιακοί θα φωνάξουν τους Έλληνες του Παναθηναικού..να τον ισιώσουν... tongue.gif
ή οι Παναθηναικοί θα φωνάξουν τον Σόφο από τον Ολυμπιακό(αρκεί από μόνος...δεν χρειάζονται οι άλλοι.. biggrin.gif )...για να τον.. shot.gif
Μην σας πώ ότι βλέπω να κατεβαίνουν από Ρωσία...Παπαλουκάς-Φώτσης-Ζήσης..... w00t.gif
lakersdynasty
Κι ας τολμησει να παει προς Μαδριτη μερια θα τον αναλαβουν οι Πελεκανος και Λαζος! 19.gif

Ειναι σιγουρος οτι θελει να επιστρεψει? Δεν μενει στους Κλιβελαντ να κανει το waterboy? tongue.gif
apkat
Ναι σιγα μην επιταξει ο Καραμανλης και τον Ελληνικο στρατο για να τιμωρησουν τον Βαρεχαο..Οτι εγινε εγινε και στον επαγγελματικο αθλητισμο αυτα ξεχνιουνται γρηγορα.Το ζητημα με τον βραζιλιανο ειναι οτι ειναι παικτης περιορισμενων δυνατοτητων.το οτι εκανε μια μικρη στοιχειωδη καριερα στο ΝΒΑ δεν τον μετατρεπει σε σπουδαιο παικτη..Συνεπως πιστευω οτι κανενας απο τις 2 ομαδες δεν θα τον χτυπησει.Οπως επισης οτι ο Κιριλενκο θα παει στην ΤΣΣΚΑ μου μοιαζει με ανεκδοτο.Ειναι προφανες οτι θελει να πιεσει τους Τζαζ για ανταλλαγη..Αληθεια ποιος θα αποζημειωσει με τοσα εκατομυρια ευρω τους Τζαζ;;
Ginobili
Γενικώς μου την σπάνε οι… φρουροί. Είτε πρασινοφρουροί, είτε όποιου άλλου χρώματος. Ακόμα περισσότερο μου την σπάνε οι πονηρούληδες και όσοι, όντας καμπούρηδες δεν κοιτάζουν τη δική τους καμπούρα.
Κάνοντας ρεπορτάζ χρόνια έμαθα ότι κανείς δεν είναι αλάνθαστος. Κάποιοι δεν το έχουν καταλάβει και νομίζουν ότι εκτός από… αστυνομία Τύπου είναι κριτές των πάντων. Καλώς ορίσατε λεβέντες… Εγώ έχω τη δύναμη να γράφω επωνύμως την άποψή μου και να υπογράφω το ρεπορτάζ. Δεν κρύβομαι πίσω από ψευδώνυμα. Αλλά αυτό μικρή αξία έχει.

Ήμουν εγώ που έγραψα "κόκκινη η Ευρώπη" στην προοπτική του ερχομού του Γιασικεβίτσιους στον Ολυμπιακό. Και φυσικά, πέρα από το τι θα γράψω για τους ΔΙΚΟΥΣ ΜΑΣ επισκέπτες, όταν ανακοινωθεί από τον Παναθηναϊκό η απόκτηση του Γιασικεβίτσιους θα βγω και θα γράψω χωρίς άγχος ότι ο Γιαννακόπουλος νίκησε κατά κράτος τον Αγγελόπουλο. Γιατί απλά θα είναι η αλήθεια.
Επειδή, όμως, κάποιοι "φίλοι" από την εφημερίδα "Πράσινη" ανησυχούν και βιάζονται, αλλά προχωρούν και παραπέρα κάνοντας λόγο για… ρόμπες, στο βαθμό που με αφορά θα απαντήσω:
Κατ' αρχήν είναι οι πρώτοι που δοκίμασαν αυτό το ένδυμα. Γιατί πόσο μεγαλύτερη ρόμπα μπορεί να γίνει κανείς, όταν το πρώτο του πρωτοσέλιδο είναι "μούφα". Εγώ συνάδελφοι θα γράψω για τον Σάρας. Εσείς πότε θα παρουσιάσετε το φωτογραφικό ρεπορτάζ από την παρουσία του Τζόρνταν στο φάιναλ φορ της Αθήνας;
Δεν θα μπω στον κόπο να σας ρωτήσω πότε θα ζητήσετε συγνώμη από τους αναγνώστες σας και τους παίκτες της Εθνικής για το πρωτοσέλιδό σας σχετικά με τον καβγά Γιαννάκη και Παπαδόπουλο, ο οποίος διαψεύστηκε και από τα δύο μέρη.
Αν θέλετε να μετρήσουμε τα κουμπιά της ρόμπας καθενός μας, εδώ είμαι και σας περιμένω. Εγώ επωνύμως και εσείς ως "φρουροί". Κι αν θέλετε φέρτε και τον Τζόρνταν μαζί σας…

Του Γιώργου Κογκαλίδη
23/09/2007 (20:06)
lakersdynasty
Μα καλα αν ειναι να φυγει δεν θα παρει και ολο το συμβολαιο μαζι του! Λογικα θα γινει διακανονισμος και σε αυτη την περιπτωση που ο παικτης φενεται να θελει να φυγει με 1000 απτην ομαδα μπορε να μην παρει και τιποτα...απτην αλλη ομως οταν κανεις waive ενα παικτη τα λεφτα επιβαρυνουν το σαλαρι καπ μεχρι να εκπνευσει το συμβολαιο του παικτη...γιαυτο ολες οι ομαδες ζητουν τον ουρανο με τα αστρα για να αποδεσμευσουν ενα παικτη η δινουν μηδαμινη αποζημιωση.

Σκεψου τωρα να εχεις για τα επωμενα 4 χρονια καπου 15 εκατομυρια να επιβαρυνουν το σαλαρι καπ σου!
Αν θα φυγει θα φυγει με ανταλλαγη...και αυτο δεν θελουν ουτε να το σκεφτονται στη Γιουτα.
enypnio
Μόνο το "13" δεν θα πάρει!
Του Νίκου Μπουρλάκη
24/09/2007 (00:05)

Sample ImageΌλα στα… πόδια του! Μεγάλο συμβόλαιο, το μεγαλύτερο που έχει υπογραφεί ποτέ στον ελληνικό αθλητισμό, αντάξιο της φήμης, της προσωπικότητας και των τίτλων του. Η αγάπη του κόσμου δεδομένη, καθώς οι οπαδοί του Παναθηναϊκού έχουν εκφράσει την επιθυμία τους να βρεθούν στο "Ελευθέριος Βενιζέλος", όταν ο Σαρούνας Γιασικεβίτσιους πατήσει στην Αθήνα, όχι για διακοπές αυτή τη φορά ή για το τουρνουά "Ακρόπολις", αλλά για να φορέσει τη φανέλα με το "τριφύλλι".

Θα βρίσκεται σε μια ομάδα που είναι δυνάμει πρωταθλήτρια Ελλάδας (νταμπλούχος για την ακρίβεια) και Ευρώπης και φιλοδοξεί να κατακτήσει ξανά όλα τα τρόπαια. Θα έχει μεγάλους συμπαίκτες στο πλάι του και θα καθοδηγείται από ένα σπουδαίο προπονητή. Όλα (θα) τα έχει, λοιπόν…
Όλα; Για σκεφτείτε το λιγάκι, καθώς υπάρχει κάτι που θα "λείψει" πολύ από τον Σαρούνας Γιασικεβίτσιους και αυτό δεν θα είναι άλλο από το αγαπημένο του νούμερο "13".
Αυτό φορούσε στη Λιέτουβος, στην Ολίμπια Λιουμπλιάνα, στην Μπαρτσελόνα και στη Μακάμπι, αυτό φορά και στην Εθνική Λιθουανίας, μόνο στο ΝΒΑ έβαλε το "33". Όμως το αγαπημένο του νούμερο στον Παναθηναϊκό είναι ήδη "κλεισμένο" από τον Δημήτρη Διαμαντίδη, που επίσης δεν το αποχωρίζεται.
Και σε τελική ανάλυση, άλλος ο ρόλος του "Σάρας" κι άλλος του "Μητσάρα", καθώς ο Διαμαντίδης ετοιμάζεται να παραλάβει τη "σκυτάλη" από τον Φραγκίσκο Αλβέρτη, ως ο επόμενος αρχηγός του Παναθηναϊκού.
lakersdynasty
QUOTE
«Ο απόλυτος ηγέτης και η χαρά του ψηλού»
Εγκώμια για τον Λιθουανό από τον Ρεντζιά που τον είχε συμπαίκτη στην Μπαρτσελόνα


Η προσθήκη ενός τέτοιου ονόματος όπως ο Σαρούνας Γιασικεβίτσιους στο ρόστερ του Παναθηναϊκού καθιστά το Τριφύλλι αδιαφιλονίκητο φαβορί (μαζί με την ενισχυμένη ΤΣΣΚΑ Μόσχας των Παπαλουκά, Ζήση, Σισκάουσκας, Χόλντεν) για την κατάκτηση της Ευρωλίγκας για δεύτερη διαδοχική χρονιά. «Ηδη έχουμε τέσσερις. Με τον "Σάρας" θα φθάσουμε τους οκτώ ευρωπαϊκούς τίτλους της Ρεάλ Μαδρίτης» ονειρεύονται στο Τριφύλλι και ένας πρώην συμπαίκτης του Λιθουανού στην Μπαρτσελόνα, ο Ευθύμης Ρεντζιάς, συμφωνεί και επαυξάνει γράφοντας τον επίλογο.

«Ο "Σάρας" είναι γεννημένος νικητής. Είναι ο απόλυτος ηγέτης και η... χαρά του ψηλού, καθώς οι πάσες του κάνουν τους συμπαίκτες του ευτυχισμένους» κατέθεσε την άποψή του ο παλαίμαχος διεθνής σέντερ, ο οποίος φώτισε και άλλες πτυχές του χαρακτήρα του Λιθουανού: «Είναι δίκαιος στο παιχνίδι. Πάντα θα διεκδικήσει αυτό που του αξίζει, αλλά πάντα θα αναλάβει και τις ευθύνες που του αναλογούν. Στα δύο χρόνια που παίξαμε μαζί στη Βαρκελώνη, δεν ήταν λίγες οι φορές που ζήτησε συγγνώμη από τους υπόλοιπους όταν αισθάνθηκε ότι όφειλε να το κάνει. Γενικώς, του αρέσει πολύ να μιλάει στα αποδυτήρια, όχι για να ανεβάσει τον εαυτό του στα μάτια των άλλων, αλλά για να εμψυχώσει τους συμπαίκτες του. Οσο για τη σχέση του με το σταρ σύστεμ, σας λέω κατηγορηματικά ότι πατάει πολύ γερά στη γη. Δεν το παίζει βεντέτα, ούτε σνομπάρει τους άλλους. Δεν είναι τυχαίο ότι έπειτα από τόσα χρόνια έχουμε παραμείνει πολύ καλοί φίλοι. Αλλωστε ο "Σάρας" λατρεύει την Ελλάδα και έρχεται σε κάθε ευκαιρία για να κάνει τις διακοπές του».



Το ΒΗΜΑ, 23/09/2007 , Σελ.: A56


Μια επιβεβαιωση οτι η χημεια της ομαδας μονο να γινει καλητερη μπορει με την παρουσια του Σαρας στην ομαδα. smiley.gif

http://tovima.dolnet.gr/print_article.php?...5172&m=A56&aa=1
saou
Ε ναι, αφού το είπε και ο Ρεντζιάς tongue.gif
lakersdynasty
QUOTE(saou @ Sep 24 2007, 02:18 ) *
Ε ναι, αφού το είπε και ο Ρεντζιάς tongue.gif


Εχεις να πεις κατι για τον Ρεντζια??!!!!! evilmonkey.gif
(...τωρα που λεει καλα λογια για τον Σαρας? tongue.gif )
rchos
α ρε ρετζια...μην ανοιξω το ατομα μου!
azannetop
offtopic.gif τι ταλέντο υπήρξε αυτός ο Ρεντζιάς και μετά χάθηκε sad.gif ...
soz
Γιώργος Κογκαλίδης,η ΜΟΡΦΗ του φετινού καλοκαιριού.
Ειδικά στο τελευταίο άρθρο αναπτύσει επιχειρηματολογία επιπέδου παιδιού της τρίτης δημοτικού (maximum).

Συνέχισε να μας προσφέρεις απλόχερα στιγμές διασκέδασης με αυτά που γράφεις,είσαι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ!!!


(Ο ρετζιάς δεν ξέρω πόσο μεγάλο ταλέντο ήταν,πάντως όταν είσαι ανίκανος να πλησιάσεις το καλάθι στο 1 μέτρο και αναλώνεις μια καριέρα σε σουτάκια κλπ,είσαι καταδικασμένος να αποτύχεις.)
lakersdynasty
QUOTE(azannetop @ Sep 24 2007, 10:12 ) *
offtopic.gif τι ταλέντο υπήρξε αυτός ο Ρεντζιάς και μετά χάθηκε sad.gif ...


Ε ναι αυτο αναδεικνιει ακομη περισσοτερο το τελεντο του Σαρας! Για να σου λεει ο ιδιος ο Ρεντζιας οτι ο Σαρας ειναι η χαρα του ψηλου κατι θα ηξερε!

Ειναι κατι παρομοιο με αυτο που ειπε σε ανυποπτο χρονο ο Βαν ντερ Σπιγκελ για τον Παπαλουκα οτι θα πρεπει να του δινει και ενα μερος απο το συμβολαιο του γιατι με τις πασες του τον "κάνει" παικτη! 19.gif
George_12ISL
Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι ο "Σάρας" κάνει του ψηλούς μια κλάση ανώτερους...
Εδώ έως και ο Γιαφτόκας έδειχνε σπουδαίος με τις πάσες που έπαιρνε από τον Γιασικεβίτσιους.
Τώρα που φαίνεται ότι ο παίκτης αυτός μάλλον (δεν έχει τελειώσει τίποτα ακόμα) οδεύει προς Παναθηναϊκό, ορισμένοι "αντικειμενικοί" δημοσιογράφοι άλλαξαν γνώμη. Εδώ όταν οι φήμες τον ήθελαν κοντά στον Ολυμπιακό, έχριζαν τους "ερυθρόλευκους" φαβορί για την Ευρωλίγκα (όχι απλά για το ελληνικό πρωτάθλημα), ενώ κάποιοι άλλοι μιλούσαν για αλλαγή δεδομένων.
Τώρα λένε πως ο "Σάρας" δεν είναι καλός αμυντικός (πριν έλεγαν ότι είναι άριστος και στα αμυντικά του καθήκοντα), πως δεν είναι αθλητικός και γι' αυτό δεν έπαιξε αρκετά στο NBA (καλά δηλαδή οι Nash και Parker πόσο αθλητικοί είναι πιαwink.gif και πως δεν είναι βέβαιο πως θα προσαρμοστεί (δηλαδή θα δυσκολευθεί να βγάζει πάσες σε παίκτες όπως ο Τσαρταρής, ο Ντικούδης, ο Ζίζιτς που είναι άριστοι στο pick n roll, ενώ δεν θα είχε το παραμικρό πρόβλημα να τροφοδοτεί παίκτες όπως ο Τσακαλίδης, ο Ρόμπερτς και ο Μπουρούσης).
Σε λίγο δηλαδή θα τον βγάλουν και άχρηστο...
soz
μην σου πω οτι πρέπει να βελτιώσει και το σουτ του αν θέλει να είναι ανταγωνιστικός...
reignman
παντως ξαφνικα προεκιψαν και προτασεις απο μπαρτσα για μπετσιροβιτς και μερικες για βουγιανιτς... αν αποδεσμευτει ενας απο τους 2 ή και οι 2 σημαινει πως οι μεταγραφες δεν εχουν τελειωσει. w00t.gif
james
Για Μπετσι δημιοευτηκαν καποιες ειδησεις πριν. Για Βουγιανιτς ομως δεν εχει ακουστει κατι? Reignman εχεις διαβασει κατι? blink.gif

Δε θελω ε καμια περιπτωση να φυγει ο Μιλος
vastravoud
Εν τω μεταξύ ο Μπετσίροβιτς κάποια μιρκορποβληματάκια τραυματισμών τα είχε. Για τον ΒΟύγιανιτς θέλω να πιστεύω ότι φέτος θα παρουσιαστεί πολύ δυνατός.

Μακάρι να έρθει μια καλή πρόταση της Μπαρτσελόνα και να παραχωρήσουμε τον Σάνι, ευχαριστώντας τον για όσα πρόσφερε.
lakersdynasty
QUOTE(reignman @ Sep 24 2007, 17:10 ) *
παντως ξαφνικα προεκιψαν και προτασεις απο μπαρτσα για μπετσιροβιτς και μερικες για βουγιανιτς... αν αποδεσμευτει ενας απο τους 2 ή και οι 2 σημαινει πως οι μεταγραφες δεν εχουν τελειωσει. w00t.gif


Βρε reignman τι τους λες τωρα και τους ανησιχεις? Ειπαμε πως θα ηρεμησουμε λιγο... blink.gif biggrin.gif
azannetop
Ο Μπετσίροβιτς δεν έχει ακόμα συμβόλαιο με τον Παναθηναϊκό; Εκτός αν του έχουν πει οτι θα παίζει μόνο ευρωλίγκα και τσαντίστηκε, αλλιώς γιατί να φύγει ας κάνουμε τράμπες μεταξύ ευρωλίγκας - Α1.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.