Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Barcelona-Παναθηναικος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34
Quincy
Αυτή η σειρά είναι όπως θα πρεπε να είναι. Ντέρμπυ. Μεγάλες ομάδες, μεγάλα ονόματα, μεγάλα ματς
LovingBasketball
QUOTE (επαθα λαστιχο @ Mar 24 2011, 23:47 ) *
θα παθω καρδια,προτιμω να χασουμε με 40 ποντους παρα παλι να το παμε στον ποντο και να χασουμε στο τελος,δεν αντεχεται αυτο



Ωχ μη το αναφερεις καν φιλε αυτο το ενδεχομενο.......τρεμω και μονο στη ιδεα οτι μπορουμε να το χασουμε στο ποντο.......
φτου..........φτου............φτου
Manu7
QUOTE(LovingBasketball @ Mar 24 2011, 23:53 ) *
Ωχ μη το αναφερεις καν φιλε αυτο το ενδεχομενο.......τρεμω και μονο στη ιδεα οτι μπορουμε να το χασουμε στο ποντο.......
φτου..........φτου............φτου

Χάσει κερδίσει ο ΠΑΟ ,αυτό που κάνει αυτή τη στιγμή είναι τεράστια μαγκιά.

ΥΓ:Τυχαίο που όσο έχανε ο ΟΣΦΠ το γύριζε ο ΠΑΟ? icon_drunk.gif
shtarkws
QUOTE(kseplenhs @ Mar 24 2011, 23:49 ) *
ΕΛΑ ΤΖΙΝΟΜΠΙΛΙ ΧΩΣΕ.... wos_sport3.gif

smiley.gif
Razorblade Fish
Πραγματικα ΘΑΥΜΑΖΩ και ΖΗΛΕΥΩ αποψε.Η πιο βαρια φανελα της Ευρωπης και με διαφορα.
kseplenhs
θα είναι κρίμα να χάσει.Πραγματικά δεν γίνεται να χάσει.

λογικά θα μπει μέσα ο μορις,ο λορμπεκ,ο ναβάρο,ο λάκοβιτς...ολα τα πυροβολικά τέλος πάντων και θα αρχίσουν τις κανονιές.Αυτό να προσέξει και δεν γίνεται να μην κερδίσει
Manu7
Οι άλλοι οι καημένοι ακόμα βαράνε 3ποντα...

Και ο ΠΑΟ κάνει πλάκα με drive.Aυτά είναι... 77.gif
Quincy
Γιατί τον πέταξε τον αιφνιδιασμό ο Καλάθης? 1 vs 3 = τζάμπα πόντοι
shtarkws
Δεν γίνεται δεν μπορεί να χαθεί αυτο το ματς
Manu7
Ο ρατατατατατατατατα τι παθαίνει ρε φίλε και τα βάζει όπως θέλει?Πάει από τα 7 μέτρα στα 8 με step back και
μετά χλάτσωμα...

Δεν έπρεπε να χάσει το ριμπάουντ ο Μπατίστ.

Αν δεν έκανε λάθος πάσα ο Μήτσος,το ματς θα είχε τελειώσει...
T.W.Is.M.
Εχει κανει μεγαλο παιχνιδι ο Σατο. Οχι μονο με τους 18 ποντους, οχι μονο με τα συνεχομενα τριποντα, αλλα και με την αμυνα στον Αντερσον, που εχει παρει σκοτωμενες προσπαθειες και εχει χαλασει επιθεσεις.
MaJesty23
77.gif
kseplenhs
βγάλε έξω τον καλάθη να μην σουτάρει βολές

εντιτ:είμαι και εγώ στον κόσμο μου.Αφου δεν είναι μέσα ο καλάθης wacko.gif
Manu7
Ο λαμπόμπα τι παίρνει?Δεν σε αφήνει να ησυχάσεις...
PARISINOS
ρε μαικ αστον να το βαλει εκει αφου εχει το πλεονεκτημα....Ελεος....
kseplenhs
μπράβο μπράβο.Δεν θυμάμαι να έχω δει μεγαλύτερο παιχνίδι φέτος
SG3ptshooter
Τι θα γίνει με εκείνη τη διακοπή συμβολαίου στο Σάτο; tongue.gif
LovingBasketball
Ομαδα μου 77.gif 77.gif
PARISINOS
Νταξει οτι και να πω ειναι λιγο....

Τους πηραμε τα σωβρακα....Ζοτς εισαι μεγας....
jovan
Υποκλισή σήμερα στον Παναθηναικό! 77.gif
Απολαυστικός σήμερα και ο Φιλιππάς!
giannis-hania
ΚΛΑΙΩΩΩΩΩΩ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΕ ΜΟΥ
MaJesty23
απλα Π Α Ν Α Θ Η Ν Α Ι Κ ΟΣ! Εχω μεινει καγκελο...Για Καλαθη δεν εχω μιλησει ποτε...γιατι η αληθεια ειναι καπου στην μεση!Σημερα με τρελανε!Εκπληκτικος Σατο...απιστευτη ενεργεια στο παρκε!
priest
μεγαλη η φανελα του παο...ζηταω συγνωμη που βιαστηκα να γραψω..
M02975
Μπράβο στα παιδιά. Το αξίζανε. βαριά η φανέλλα του Παναθηναικού.
Paris87
Μου αρκει αυτη η νικη, αιντε ρε ομαδαρα!
AZ1980
RESPECT

...αυτοί οι 2 δεν ήταν αγώνες, ήταν το ...Rocky IV

Δάκρυα...




bball.gif
olympiakos
μπράβο στον παναθηναικό..αλλά αλήθεια αν χάσετε στην αθήνα..θα λέτε πάλι για βαριά φανέλα ??
boumtze-boumtze
Συγχαρητηρια στην ομαδα,που παλεψε και κοντρα στην διαιτησια,και εφερε τα αποτελεσματα που εφερε,την Τριτη και κυριως σημερα! biggrin.gif
4 σπασιματα εδρας σε 4 ζευγαρια ohmy.gif
Weekendman
Με Ζώνη που δυσκολέυει μέγιστα την Μπαρτσελόνα και φυσικά χαζός δεν είναι να την αφήσει ο ΠΑΟ...


Με Σάτο να γίνεται πολύβολο

Και τον Καλάθη ξαφνικά να γίνεται ενεργός αναπληρωματιός γκάρντ

Θα ήταν άδικο με βάση και την απόδοση και στα 2 παιχνίδια να μην πάρει μια νίκη Ο ΠΑΟ και να βλέπει πιο αισιόδοξα τα πράγματα αρκεί να αντέξει ο Διαμαντίδης ,αλλά αφού αναστήθηκαν οι Σάτο και Καλάθης ,μπορεί να γίνει και αυτό...

Τώρα προέκυψαν ζητήματα για την Μπαρτσελόνα που πρέπει να λύσει όπως τα παραπάνω που ανέφερα…

Στον Λάκοβιτς τελευταία επίθεση; huh.gif
επαθα λαστιχο
οτι μα οτι και να γινει στη συνεχεια,ειμαι υπερηφανος.και ας ερθουν εδω και να μας βαλουν απο 2 φορες τριαντα ποντους.
shtarkws
Σε ευχαριστούμε άλλη μια φορά για την περηφάνια που μας κανεις να νιώθουμε τεράστιε παναθηναικε!

Η σειρά έχει Ακόμη πολύ δρόμο αλλα η ομάδα έδειξε απο ποιο μέταλλο είναι φτιαγμενη
nosferatu
Η φανελα δεν ελαφραινει απο εναν αποκλεισμο απο την πρωταθλητρια Ευρωπης
MaJesty23
QUOTE(olympiakos @ Mar 25 2011, 00:16 ) *
μπράβο στον παναθηναικό..αλλά αλήθεια αν χάσετε στην αθήνα..θα λέτε πάλι για βαριά φανέλα ??



φιλε εχει βαρια φανελα...οπως και να το κανεις!Και το ξερεις deep down!
M.J FOR EVER
Αντε ρε παναθα μας τρελανες παλι.το ελεγε απο χθες ο θειος Μ.J οτι θα παει 1-1.παρολο που καναμε τοσα λαθη στην αρχη μετα ειδαμε μπασκετ πρωταθλητη ευρωπης.για τον ΣΑΤΟ το ελεγα οτι περιμενω να βοηθησει.τωρα ας ερθουν μεσα στο οακα.εκει θα μαστε παρων εννοειται!!!!!
olympiakos
οκ με καλύψατε..και πάλι μπράβο
lefkadian
Βαθια υποκλιση στην μεγαλυτερη ομαδα του ευρωπαϊκου μπασκετ. ΜΕΓΑΣ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΕ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΣΤΑ ΤΑ ΕΡΓΑ ΣΟΥ. Τιποτα δεν ειναι απιθανο για αυτη την ΟΜΑΔΑΡΑ. Ναι φιλε του ΟΣΦΠ. Και 30 να φαμε στο ΟΑΚΑ ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ εχει την πιο βαρια φανελα στην Ευρωπη 77.gif 77.gif 77.gif

Βαθια υποκλιση και απεραντος σεβασμος στον μεγαλυτερο προπονητη του ευρωπαϊκου μπασκετ. ΖΕΛΙΚΟ ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ σε ευχαριστουμε 77.gif 77.gif 77.gif
MaJesty23
Mαγκες η βραδια ειναι παναθηναικη και ας μην χαλαμε τις καρδιες μας! peace.gif !!
M02975
QUOTE(olympiakos @ Mar 25 2011, 01:20 ) *
οκ με καλύψατε..και πάλι μπράβο

καλή επιτυχία και στις δύο ελληνικές ομάδες.
str
κωλοτουμπα κωλοτουμπα κωλοτουμπα


ολεεεεεεεεεεεεεεεε
ολεεεεεεεεεεεεεεεε
πιο ψυχωμενο παναθηναικο απο αυτον του 4ου δεκαλεπτου δεν εχω ξαναδει!!!!!
GMlls
που είναι ο σάτο; οεο;

πραγματικά απίστευτα πράγματα σήμερα. Ζοτς είσαι τεράστιος.
DD μόνο go for mvp.
T.W.Is.M.
QUOTE(jovan @ Mar 25 2011, 01:14 ) *
Υποκλισή σήμερα στον Παναθηναικό! 77.gif
Απολαυστικός σήμερα και ο Φιλιππάς!


Σορρυ αλλα εγω αηδιασα και καποια στιγμη εκλεισα τον ηχο.
Μπραβο στον Παναθηναικο, ηταν πολυ μεγαλη νικη και γινεται ακομα μεγαλυτερη λογω του δραματικου τροπου που εχασε το πρωτο ματς. Βεβαια τωρα η σειρα αλλαζει πολυ και καθε αποτελεσμα ειναι πιθανο.
Ισχυει οτι η διαφορα ειχε φτασει τους 16? Αν ναι, ειναι ακομα μεγαλυτερο επιτευγμα η νικη του ΠΑΟ.
Manu7
Θα το ξαναπώ λοιπόν:

Τεράστια ΜΑΓΚΙΑ αυτό που έκανε σήμερα ο Παναθηναϊκός.Ο μπασκετικός ορισμός της. 77.gif 77.gif

Είναι μεγάλη ευκαιρία.Τους πήρε τον αέρα.Ωστόσο περιμένω και απάντηση από Μπάρτσα.

ΥΓ:Απίστευτα καραγκιοζιλίκια στο τέλος του ματς οι Ισπανοί.Αλλά θεωρώ ότι ειδικά στο τέλος η διαιτησία
ήταν σπαθάτη.
MaJesty23
Ναι χαναμε 16 και στο 23ο λεπτο ,13!Θελω ξυδια!Αν περασουμε κερναω ολους στο μαγαζι μου!!! smiley.gif !!!
Quincy
QUOTE(str @ Mar 24 2011, 22:23 ) *
κωλοτουμπα κωλοτουμπα κωλοτουμπα


ολεεεεεεεεεεεεεεεε
ολεεεεεεεεεεεεεεεε
πιο ψυχωμενο παναθηναικο απο αυτον του 4ου δεκαλεπτου δεν εχω ξαναδει!!!!!



KωλοΤΟΥΜΠΑ όλη η Ευρώπη. Όλα τα ματς στους γηπεδούχους προχτές, όλα στους φιλοξενούμενουσ σήμερα. Κι έχουν μέλλον όλες οι σειρές ακόμα
GMlls
Σσσσσ… Σάτο!
rankin
Πραγματικά μπράβο στον Παναθηναϊκό
Έπεσα έξω που πίστευα ότι δεν θα μπορούσε, από άποψη σωματικής κόπωσης, να χτυπήσει δεύτερο παιχνίδι σε 3 μέρες και έτσι θα το πήγαινε για να χτυπήσει το 5ο.. Τελικά το έλεγε η καρδιά τους (και τα ποδάρια τους)

Δεν το είδα το παιχνίδι, για προφανείς λόγους (επέστρεφα απο το έτερο έπος, αυτό του ΣΕΦ!!) αλλά αντιλαμβάνομαι πως για να ανατρέψεις εκει μέσα, ένα τέτοιο παιχνίδι, στο οποίο έχεις μείνει πίσω με 10+ πόντους, χρειάζεσαι πολλά πράγματα και σίγουρα η ψυχολογία μιας ομάδας με τίτλους, είναι ένα απο αυτά...
και το λέω αυτό σε αντιπαραβολή με την ομάδα μου που πνίγηκε από το άγχος σήμερα..
Οι τίτλοι μεταφέρουν στους παίχτες της ομάδας που τους έχει, λιγότερο άγχος και γενικά, ψυχολογία νικητή.. Ο ΠΑΟ την είχε σήμερα (αλλά και προχθές) και έφυγε νικητής από τη Βαρκελώνη.
Δε ξέρω αν θα προκριθεί, αλλά έκανε ένα μεγάλο πρώτο βήμα

Επίσης, αυτή τη φορά ο Ομπράντοβιτς δείχνει να έχει βρει το κουμπί της ομάδας του Πασκουαλ και θα το πατήσει μέχρι να το σκάσει σαν σπυρί και να το κάνει να βγάλει πυον...
Καμία σχέση με τις περσινές αναμετρήσεις των 2 ομάδων που ο ΠΑΟ έμοιαζε χαμένος..
Φέτος δείχνει έτοιμος να προκριθεί και να αφήσει τους καταλανούς να δουν το "δικό τους" final 4, απο την τηλεόραση....


ΥΓ. Οι Παναθηναϊκοι θα ρίξουν τον σέρβερ σήμερα laugh.gif
M.J FOR EVER
Με τοσες λαθος πασες που καναμε και 16 ποντους πισω τι να πεις μετα για την συνεχεια.σιγουρα η μπαρτσελονα θα ερθει δυνατη στην αθηνα.αλλα θα ειμαστε και οι 20.000 τρελοι μεσα που θα τραγουδαμε για την ομαδα μας οτι και να γινει!!!!!
jovan
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 25 2011, 00:25 ) *
Σορρυ αλλα εγω αηδιασα και καποια στιγμη εκλεισα τον ηχο.

Τι να πούμε τότε για την τρίτη που είχαμε να υποστούμε τον χατζη!
Τουλαχιστόν ο Φίλιππάς ξέρει τόνους μπάσκετ και ακόμα όταν γκρινιάζει για τη διαιτησιά είναι ανώτερος από
την κλάψα που βγάζει ο χατζή!!
lightday
μια δυο τρείς του φούστη,δεν γλυτώνανε......όπως ειπώθηκε έγινε Ροκυ vs Ντραγκο.
......
πρέπει να είναι το πρώτο παιχνίδι που κρέμεται από κλωστη και στο τέλος το καθαρίζουμε για φέτος.Δεν θυμάμαι κανένα άλλο που να ήταν οριακό και να το πήραν
lamar
Τετοιο προπονητικο ξεβρακωμα σε σειρα αγωνων οχι σε ενα ματς, εχω πολλα χρονια να δω. Οι παικτες της Μπαρτσελονα παιζουν κυριολεκτικα μονοι τους και ο απεναντι παγκος εχει εναν τυπο που απλα ΟΡΓΩΝΕΙ. Κανει οτι θελει, ακομα και ο τροπος που διαμαρτυρεται ειναι σεμιναριακος. Ο Ομπραντοβιτς δινει ρεσιταλ...

Και το λεω εγω που τον σιχαινομαι, αλλα βαθια υποκλιση...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.