Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Πιο εμφανίσιμη νέα ελληνίδα ηθοποιός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2
treathitch
Λίγες ημέρες μόνο πριν την έναρξη της νέας τηλεοπτικής περιόδου και ενώ είναι πολύ δύσκολο να μάθει κανείς τις πραγαμτικές τους ηλικίες. Είναι πάντως όλες κάτω των 35 και μόνο αυτές μας ενδιαφέρουν εδώ. Οι φώτος που παραθέτω εδώ είναι ελεεινές σε σχέση με εκείνες που μπορεί να βρει κανείς στο διαδίκτυο, αλλά χωρίς να δύναται να τις ποστάρει εδώ.
Απλά πατήστε το όνομα στο search του Google και θα βρείτε πολλά.
Υποψήφιες:


Μαίρη Ακριβοπούλου (πιθανότερο έτος γέννησης 1974)
Site: http://www.mary-a.gr/


Ευτυχία Γιακουμή (Έτος Γέννησης 1979)


Στέλλα Γιαμπουρά (πιθανότερο έτος γέννησης 1980)


Δήμητρα Σιγάλα (πιθανότερο έτος γέννησης 1975)

Ευδοκία Ρουμελιώτη (μάλιστα, ούτε μία φώτο online. Πρωταγωνίστρια της σειράς "Θα βρεις το δάσκαλό σου)
Fan Club: http://clubs.pathfinder.gr/eudokia_roumelioti


Λίνα Σακκά (Έτος Γέννησης 1976)


Εκάβη Ντούμα (πιθανότερο έτος γέννησης 1980)

Άννα Στίλβη (Δυστυχώς, τίποτα...)
Fan Club: http://clubs.pathfinder.gr/anna_stilvi?_invaccess=y
asxetos
I Ekavi Douma itan protaginistria se mia apo tis kaliteres ellinikes tainies twn teleutaiwn 10 (toulaxiston!) xronwn: "Pes stin Morfini akoma tin psaxnw".
An den tin exete dei tha sas proteina na tin deite.

Apo tis kyries autes oi mones pou kserw einai i Ekavi Douma kai i Lina Sakka.

A... ego psifisa Lina Sakka. Mou kanei entiposi pou den evales ekeini tin asximi ti gallida tragoudistria pou toso s'aresei sto poll wardjm
Keyser_Soze
Παναγιώτα Βλαντή και ξερό ψωμί!! Τεράστια παράλειψη κατά τη γνώμη μου. Η κοπέλα είναι θεά.
Επίσης τεράστιες παραλείψεις: Μαριλίτα Λαμπροπούλου, Αλεξία Καλτσίκη (νομίζω έτσι τη λένε-από το 2 μέρες μόνο), Μαρία Σολωμού, Ιωάννα Παππά, Θάλεια Ματίκα... Ίσως είναι και άλλες αλλά δεν μου έρχονται. Καλή προσπάθεια πάντως.
treathitch
H Mαριλίτα είναι πράγματι παράλειψη. Απορώ πως την ξέχασα, γιατί τη θυμάμαι σε 2 θεατρικά που την είχα δει προ 6αετίας!!! Καταπληκτική.
Ωχ και ξέχασα και την αγαπημένη μου, Αγγελική Δημητρακοπούλου (γεννημένη το '74 αν θυμάμαι καλά. Τη θυμάται κανείς στις τολμηρές πολαρόιντ με το Νινιό το 2001?) που έπαιζε και στο λόγω τιμής, την Άννα Μαρία Παπαχαραλάμπους (το '74 επίσης...) και τη Δήμητρα Ματσούκα (mid-70s κι αυτή).



Παπαχαραλάμπους


Ματσούκα


Εδώ είναι η φώτο της Εκάβης από τη Μορφίνη


Αυτή είναι η Θάλεια Ματίκα. Ομολογώ ότι δεν την ξέρω...


Και αυτή είναι η Αλεξία Καλτσίκη. Να λοιπόν που όσο ζει κανείς, μαθαίνει...


Η Ιωάννα Παππά καλή, δε λέω, αν και χωρίς ιδιαίτερη προσωπικότητα (στα χαρακτηριστικά της πάντα).
Όσο για Βλαντή και Σολωμού, no comment. Δεν τις θεωρώ καν watchable σαν γκόμενες, οπότε ορθώς δεν τις έβαλα.
leonkalf
Μαίρη Ακριβοπούλου.
Είναι 32 χρονών? Αν ισχύει δεν της φαίνεται. Είναι πολύ ωραία!!
kolossos
Εγώ ψηφίζω Ματίκα cool.gif
treathitch
Nέο (αλλά μάλλον τελευταίο) σφάλμα μου το ότι ξέχασα μια τοπ-5, κατ' εμέ γυναίκα, τη Βίκυ Παπαδοπούλου. Αν είναι σωστές οι πληροφορίες μου, είναι μόλις 24 ετών, ενώ όταν την πρωτοείδα στη 2η σεζόν του "Σχεδόν Ποτέ", όπου έπαιζε μαζί με την Ακριβοπούλου, είχα πάθει πλάκα... 41.gif

Keyser_Soze
QUOTE
Όσο για Βλαντή και Σολωμού, no comment. Δεν τις θεωρώ καν watchable σαν γκόμενες, οπότε ορθώς δεν τις έβαλα.


Ορθώς για σένα, για μένα ή σύμφωνα με την κοινή γνώμη; Υποτίθεται ότι το τόπικ σου είναι αντικειμενικό οπότε δε θα έβλαπτε να έβαζες κάποια φωτογραφία από τις προαναφερθείσες και ν' αφήσεις εμάς να επιλέξουμε. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε το γεγονός ότι τις περισσότερες ψήφους τις έχει πάρει η... "άλλη" icon_wave.gif


Click to view attachment
Παναγιώτα Βλαντή

Click to view attachment
Μαρία Σολωμού

Απορώ πάντως λιγάκι με το γούστο σου... Αν δε θεωρούνται watchable η Βλαντή και η Σολωμού τότε μάλλον έχουμε χάσει την αίσθηση του "ωραίου".

Και άλλη μία που ήρθε:

Click to view attachment
Τζίνα Αλοιμόνου (αν και δε φαίνεται πολύ ωραία εδω)

QUOTE
Nέο (αλλά μάλλον τελευταίο) σφάλμα μου το ότι ξέχασα μια τοπ-5, κατ' εμέ γυναίκα, τη Βίκυ Παπαδοπούλου. Αν είναι σωστές οι πληροφορίες μου, είναι μόλις 24 ετών, ενώ όταν την πρωτοείδα στη 2η σεζόν του "Σχεδόν Ποτέ", όπου έπαιζε μαζί με την Ακριβοπούλου, είχα πάθει πλάκα...

Άκυρο για την Καλτσίκη. Αυτήν τη θεά εννοούσα κι εγώ. Κι αυτη έπαιζε στο "2 μέρες μόνο".
leonkalf
QUOTE(treathitch @ Sep 20 2006, 12:52 AM) *
Nέο (αλλά μάλλον τελευταίο) σφάλμα μου το ότι ξέχασα μια τοπ-5, κατ' εμέ γυναίκα, τη Βίκυ Παπαδοπούλου. Αν είναι σωστές οι πληροφορίες μου, είναι μόλις 24 ετών, ενώ όταν την πρωτοείδα στη 2η σεζόν του "Σχεδόν Ποτέ", όπου έπαιζε μαζί με την Ακριβοπούλου, είχα πάθει πλάκα... 41.gif


Συμφωνώ.

Με μια λέξη .... Υπέροχη !!
Air Kef
Συμφωνω με Κάιζερ.
Μόλις είδα τις επιλογές πάτησα κατευθείαν "άλλη" αν και πήγα να ψηφίσω την Γιαμπουρα που είναι απο την Ναξο..
asxetos
Molis eida foto tis Ioannas Pappa thimithika poia einai. Mallon auti tha psifiza.
treathitch
Πάμε ρε Ακριβοπούλου! Τρεις ψήφοι so far! 69.gif
mikri prasini ollandeza
Δανάη Σκιάδη!!

Υγ:Υπέκυψα treathich...!!
treathitch
QUOTE(mikri prasini ollandeza @ Sep 22 2006, 12:56 AM) *
Δανάη Σκιάδη!!

Υγ:Υπέκυψα treathich...!!

Τα συγχαρητήριά μου 69.gif
Αλλά κάνεις μισές δουλειές. Δεν έβαλες και μια φώτο της κοπέλας. Γιατι;


Δανάη Σκιάδη λοιπόν. Έτος γέννησης 1983!

Και επειδή δεν έχουν κλείσει ακόμη τα 35 (είναι και οι 2 του 1972), παραθέτω την κάτωθι φώτο και το εξής blog:


Η καλλονή των καλλονών Αφροδίτη Αλ Σάλεχ

Και η Κατερινούλα Μουτσάτσου, η οποία δεν έχει ούτε μία φώτο στο ίντερνετ!
Ορίστε το blog της:
http://clubs.pathfinder.gr/katerina_moutsatsou
rchos
απο αυτες που εχουν μπει προς ψηφιση προτιμω μαιρη ακριβοπουλου και αυτην ψηφισα!βεβαια υπαρχουν πολυ καλυτερες!δεν ψηφισα αλλη γιατι δεν θα ειχε νοημα!
liolias
Μαίρη Ακριβοπούλου φυσικα!!
treathitch
H μάχη μαίνεται, καθώς η Ακριβοπούλου πλησιάζει την επιλογή "άλλη" 41.gif
eftychia
Λοιπον αφου πολυ αναφεραν γυναικες απο το σηριαλ Singles εγω θα αναφερω την τριτη της παρεας τη Λίλα ή αλλιως Σανυ Χατζηαργυρη!!!
Θεωρώ ότι έχει ιδιαίτερη ομορφιά και αυτή η τρέλα που βγάζει την κανει ακόμα πιο γοητευτική. Δε συζητώ βέβαια πως κι η Σολομού ειναι κορυφαία....

Πάντως η ελληνική σόουμπιζ σε σχέση με το εξωτερικό είναι εκατομμύρια έτη φωτός πίσω και μου φαίνεται πολύ βαρετη
treathitch
QUOTE(eftychia @ Sep 25 2006, 09:46 PM) *
Πάντως η ελληνική σόουμπιζ σε σχέση με το εξωτερικό είναι εκατομμύρια έτη φωτός πίσω και μου φαίνεται πολύ βαρετη

Θα συμφωνήσω απόλυτα με αυτή την άποψη. Όπως και στα περισσότερα πράγματα που γίνονται σε αυτή τη χώρα, είναι εξαιρετικά δύσκολο να υπάρξει επαγγελματισμός, σοβαρότητα, αξιοπρέπεια και δημιουργία σωστού προφίλ. Και είναι λογικό, από τη στιγμή που λείπουν τόσο οι ιδέες, όσο και οι επενδύσεις, αλλά και, στις περισσότερες των περιπτώσεων, η λογική διαχείριση της επιτυχίας και η αξιοκρατία στις επιλογές.
treathitch
Nα και η Μαρίνα Καλογήρου, η οποία έχει ομορφύνει πολύ τον τελευταίο καιρό και παίζει την Έλλη Λαμπέτη, της οποίας φέρνει προς το καλύτερο...

Έτος γέννησης 1978
FANISTELROOY
Παιδια καντε λιγακι υπομονη!Οπου να ναι θα δουμε σε καμια σειρα να ενφανιζεται η μια και μοναδικη ΤΖΟΥΛΙΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΤΟΥ και θα ξεκαθαρισει το τοπιο...
Μια μεγαλη παραλλειψη ειναι η Ζετα Μακριπουλια!!!
jois21
QUOTE(treathitch @ Sep 20 2006, 02:52 AM) *
Nέο (αλλά μάλλον τελευταίο) σφάλμα μου το ότι ξέχασα μια τοπ-5, κατ' εμέ γυναίκα, τη Βίκυ Παπαδοπούλου. Αν είναι σωστές οι πληροφορίες μου, είναι μόλις 24 ετών, ενώ όταν την πρωτοείδα στη 2η σεζόν του "Σχεδόν Ποτέ", όπου έπαιζε μαζί με την Ακριβοπούλου, είχα πάθει πλάκα... 41.gif


+1
τωρα παιζει στο "2 μερες μονο" 77.gif
liolias
Πολυ ωραια ειναι αυτη που παιζει στο σιριαλ της αγαπης μαχαιριά την Πελαγια.Ξερετε πως την λενε??
tsops
QUOTE(eftychia @ Sep 25 2006, 08:46 PM) *
Λοιπον αφου πολυ αναφεραν γυναικες απο το σηριαλ Singles εγω θα αναφερω την τριτη της παρεας τη Λίλα ή αλλιως Σανυ Χατζηαργυρη!!!


Εύγε από εμένα 41.gif

Τι θα γίνει ρε σεις? έβαλε ο άνθρωπος μερικές γυναίκες και έχετε παρατάξει από κάτω όλο το γυναικείο πλυθυσμό laugh.gif Ποιά να ψηφίσουμε δηλαδή? ΜΑ ΤΗ ΛΙΝΑ ΣΑΚΚΑ ΦΥΣΙΚΑ 19.gif 19.gif 19.gif

Είναι δυνατόν να μην την έχετε ψηφίσει ως πιο εμφανίσιμη ρε παιδιά? η γυναίκα κατέχει και δεξί και αριστερό drive, παίζει "πλάτη" στο καλάθι, έχει αντοχή και είναι και αθλητικό κορμί 69.gif biggrin.gif
Live strong
Σε βλέπω δυναμικό σ όλα τα πεδία tsops 19.gif rolleyes.gif tongue.gif
treathitch
Πάμε ρε Ακριβοπούουλουουουου! 41.gif
tsops
QUOTE(Live strong @ Oct 31 2006, 11:48 AM) *
Σε βλέπω δυναμικό σ όλα τα πεδία tsops 19.gif rolleyes.gif tongue.gif


Ε? τι? ποιός? τυχαία το είπα. Σιγά μη ξέρω εγώ τη κάθε Σακκά, ποιά είναι αυτή? 65.gif που είχαμε μείνει? α, ναι, γειααααά fast.gif
Air Kef
Αυτή στης Αγάπης τα μαχαίρια είναι η πιο άσχημη πρωταγωνίστρια σε ερωτική σειρά,μετά την Αννα Αντριανού... tongue.gif
rchos
QUOTE
Αυτή στης Αγάπης τα μαχαίρια είναι η πιο άσχημη πρωταγωνίστρια σε ερωτική σειρά,μετά την Αννα Αντριανού... tongue.gif


αυτη που λεει ο liolias δεν ειναι η πρωταγωνιστρια η οποια οντως ειναι χαλια!η πελαγια ειναι αλλη και ειναι πραγματικα πολυ καλη!ουτε εγω ξερω πως τη λενε ομως!
diama13
Συμφωνω για την πρωταγωνιστρια της αγαπης μαχαιρια...δεν μου αρεσει καθολου....ειναι κακασχημη η κοπελα...απορω πως εβαλαν τονν μπρατσαρα τον σομμερ διπλα της....ειναι και αληθωρη...... rolleyes.gif
suspect
η Εκαβη Ντουμα εκανε μια εξαιρετικη ερμηνεια στο πες στη μορφινη ακομα την ψαχνω αλλα δεν ειναι και η πιο ωραια γυναικα του κοσμου....

απο τις γυναικες, καθε μια εχει και τη δικη της γοητεια

Εξωτικη: Ματσουκα
Θηλυκο: Μποτση
Γλυκα: Μαριλιτα
treathitch
QUOTE(suspect @ Nov 1 2006, 11:31 PM) *
απο τις γυναικες, καθε μια εχει και τη δικη της γοητεια

Θηλυκο: Μποτση


Yparxoun gousta kai gousta, alla omologw oti tetoio pragma den exw ksanadiavasei wink.gif
djrm
Λίνα Σακκά for ever!!!
j-kidd13
Απο τις απο πάνω μακράν η Σακκά....αλλα γενικά υπάρχουν καμια 10αρια καλύτερες της....
X-NEC
Βίκυ Παπαδοπούλου
Λίνα Σακκά
Μαρια Λεκάκη
Θάλεια Ματικα και
Mαρια Κορινθίου smiley.gif
reignman
Θαλεια Ματικα


Σαννυ Χατζηαργυρη



TOP!
Gravedigger
QUOTE (reignman @ Feb 26 2009, 00:52 ) *
Θαλεια Ματικα


Σαννυ Χατζηαργυρη



TOP!

Δεα μ'αρέσει καμία από τις 2 tongue.gif Ειδικά την 2η θα την έλεγα μπάζο!Μάλλον δεν συμπίπτουν και πολύ τα γούστα μας... happy.gif (πολύ gay emoticon)
Όταν λέμε νέα εννοούμε νέα σε ηλικία η νέα-ανερχόμενη???
j-kidd13
Παντως απο αυτες που περιλαμβανει το πολ,δεν με ενθουσιαζει καμια...Νομιζω οτι η επιλογη τους ηταν αστοχη...Υπαρχουν πολυ ωραιοτερες Ελληνιδες ηθοποιοι που θα μπορουσαν να μπουν...
stefan

Εμενα μου αρεσει παρα πολυ η κοπελα που επαιζε περυσι
στο "Παρθεναγωγειο" την κορη του ρουφιανου επιστατη
και φετος εκανε την πλουσια γκομενα στο "Παρης και Ελενη".
Δεν θυμαμαι καν πως την λενε.

Αν το τοπικ δεν ειχε μονο ελληνιδες ηθοποιους
θα ελεγα και την Χριστινα απο το "Ραδιο Αρβυλα".
X-NEC
Ελένη Αποστολοπούλου την λενε. smile.gif

Επίσης και η Ελένη Ασημακοπουλου, η ξανθιά της πολυκατοικίας. blush.gif
stefan
QUOTE(X-NEC @ Feb 26 2009, 03:18 ) *
Ελένη Αποστολοπούλου την λενε. smile.gif

Επίσης και η Ελένη Ασημακοπουλου, η ξανθιά της πολυκατοικίας. blush.gif


Ωραιος ο Χ-ΝΕC!!
Tωρα που μου το ειπες δεν θα το ξεχασω.. wink.gif

Την Ελενα Ασημακοπουλου θα την ελεγα
αλλα μου την σπαει που τα εχει με τον Τσιριλο.. angry_red.gif angry_red.gif

Μα τετοια γυναικαρα,με τον Τσιριλο????????
X-NEC
QUOTE(stefan @ Feb 26 2009, 03:28 ) *
Ωραιος ο Χ-ΝΕC!!
Tωρα που μου το ειπες δεν θα το ξεχασω.. wink.gif

Την Ελενα Ασημακοπουλου θα την ελεγα
αλλα μου την σπαει που τα εχει με τον Τσιριλο.. angry_red.gif angry_red.gif

Μα τετοια γυναικαρα,με τον Τσιριλο????????

Να σαι καλά φιλε! biggrin.gif

Οντως σε μια συντέντευξη της έμαθα ότι είναι με έναν ιταλό ποδοσφαιριστή που τον λένε Μπρούνο και μου έκανε μεγάλη εντύπωση καθώς ήμουν σχεδόν βέβαιος ότι ήταν ο Kαράτε-Τσιρίλο-Kιντ! dry.gif Τι να πει κανεις μπορεί να είναι καλο παιδί και να μη του φαίνεται (που δε του φαίνεται! tongue.gif ) η να έχει τρίτο πόδι... rolleyes.gif
stefan
QUOTE(X-NEC @ Feb 26 2009, 04:22 ) *
Να σαι καλά φιλε! biggrin.gif

Οντως σε μια συντέντευξη της έμαθα ότι είναι με έναν ιταλό ποδοσφαιριστή που τον λένε Μπρούνο και μου έκανε μεγάλη εντύπωση καθώς ήμουν σχεδόν βέβαιος ότι ήταν ο Kαράτε-Τσιρίλο-Kιντ! dry.gif Τι να πει κανεις μπορεί να είναι καλο παιδί και να μη του φαίνεται (που δε του φαίνεται! tongue.gif ) η να έχει τρίτο πόδι... rolleyes.gif


Δεν ξερω αν εχει "τριτο ποδι"...
Αλλα πριν λιγο ειχα διαβασει οτι σε μια συνεντευξη του στην Ιταλια ειχε δηλωσει
οτι θελει να πρωταγωνιστησει σε ταινια πορνο!!
Και οταν τον ρωτησαν πως θα το παρει η κοπελα του ειπε
οτι ψαχνει τροπο να της το πει!!!

Α ρε Ελενα..
Παρατα τον Μπρουνο και ριξε καμια ματια προς τα εδω.. rolleyes.gif rolleyes.gif
X-NEC
Σοβαρά μιλάς; w00t.gif Χαχαχα! Απίστευτο δεν το ήξερα!!!
<<Μπρούνο έτοιμος για όλα>>, 27 Μαρτίου στους κινηματογράφους. tongue.gif
stefan
QUOTE(X-NEC @ Feb 26 2009, 15:02 ) *
Σοβαρά μιλάς; w00t.gif Χαχαχα! Απίστευτο δεν το ήξερα!!!
<<Μπρούνο έτοιμος για όλα>>, 27 Μαρτίου στους κινηματογράφους. tongue.gif


laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Ωραιος τιτλος!!

Αν και θα προτιμουσα καλυτερα το
"Ο sexy Bruno και τα κοριτσια του.."!! laugh.gif laugh.gif
SlobodaN
QUOTE(Gravedigger @ Feb 26 2009, 01:15 ) *
Δεα μ'αρέσει καμία από τις 2 tongue.gif Ειδικά την 2η θα την έλεγα μπάζο!Μάλλον δεν συμπίπτουν και πολύ τα γούστα μας... happy.gif (πολύ gay emoticon)
Όταν λέμε νέα εννοούμε νέα σε ηλικία η νέα-ανερχόμενη???



Δεν υπάρχει γυναίκα Χατζυαργύρη. Είπαμε να βάζουμε τις ωραίες Ελληνίδες αν είναι να το μετατρέψουμε σε "όλες τις Ελληνίδες".. Όχι μπάζο, μπαζούκας είναι αυτή. Αλλά οκ γούστα είναι αυτά.


Στη λίστα χαλαρά μπαίνει και η Μαριάννα Πολυχρονίδου απο το "Της αγάπης μαχαιριά" Γυναικάρα με Γ κεφαλαίο..
panagiotisTheDream
Παίδες, η κορυφαία ελληνίδα ηθοποιός για μένα είναι η Νικολέττα Ράλλη (που δεν είδα να ανέφερε κάποιος), που έπαιζε στα Σκερτσάκια πέρσι και στα Σφηνάκια φέτος. Τοπ για μένα..... 77.gif 77.gif wub.gif

επίσης υπάρχουν πολλέεεεες ελλείψεις στο poll....
πάντως από αυτές που έχει εκεί θα ψήφιζα την Σακκά, αλλά φυσικά ψήφισα "άλλη" χάριν της Νικολέττας (η οποία υπ 'όψιν τα 'χει με τον Μπουρούσαρο!!! smiley.gif smiley.gif )

peace.gif
SlobodaN
QUOTE(panagiotisTheDream @ Feb 26 2009, 18:48 ) *
Παίδες, η κορυφαία ελληνίδα ηθοποιός για μένα είναι η Νικολέττα Ράλλη (που δεν είδα να ανέφερε κάποιος), που έπαιζε στα Σκερτσάκια πέρσι και στα Σφηνάκια φέτος. Τοπ για μένα..... 77.gif 77.gif wub.gif

επίσης υπάρχουν πολλέεεεες ελλείψεις στο poll....
πάντως από αυτές που έχει εκεί θα ψήφιζα την Σακκά, αλλά φυσικά ψήφισα "άλλη" χάριν της Νικολέττας (η οποία υπ 'όψιν τα 'χει με τον Μπουρούσαρο!!! smiley.gif smiley.gif )

peace.gif



A μπράβο μωρέ αυτήν παιδευόμουν και έλεγα ποια είναι και ποια είναι.. super κόμματος και αυτή συμφωνώ 100%.
panagiotisTheDream
Ιδού και μερικές φωτό για τους αδαείς..... cool.gif thumbsup.gif thumbsup.gif





αν παρασύρθηκα εκτός επιτρεπτών ορίων με τις φωτογραφίες, λιθοβολείστε με............. smiley.gif smiley.gif

πάντως με ένα απλό google search, θα βρείτε αρκετό υλικό...
#9#
Πηνελόπη Αναστασοπούλου....... wub.gif wub.gif wub.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.