Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Slam Magazine
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
dizzy_fingers
Βρήκα το Slam σε ένα περίπτερο στο Κολωνάκι σήμερα και το τσίμπησα!!!

Δεν ξέρετε πόσο χαρούμενος είμαι!!! laugh.gif laugh.gif icon_joy.gif

Βέβαια είχε 6,9 ευρώ 39.gif αλλά what the heck?
7 ευρά τον μήνα για ένα μπασκετικό (επιτέλους!!) περιοδικό μια χαρά είναι!!! icon_joy.gif

Το τεύχος Μαΐου έχει τον Wade στο εξώφυλλο, ενώ απ'ότι είδα μέσα, έχει αφιερώματα στους Χάινριχ και Νας...
Πωπω..δε θα κοιμηθώ απόψε πριν το διαβάσω ολόκληρο 38.gif...

Καλή μου ανάγνωση! laugh.gif
NBAholic
Σου είπα, αποκλείεται να μην το έβρισκες πουθενά. Στη Θεσσαλονίκη, το έχω βρει τόσο σε περίπτερα όσο και σε βιβλιοπωλείο.

Οι αναγνώστες που στέλνουν τις επιστολές δεν είναι και πολύ σόι, όπως θα δεις (δε μιλάω καν για τα αγράμματα 12χρονα που γράφουν στο-κατά φαντασίαν-φόρουμ της ηλεκτρονικής διεύθυνσης), ενώ καμιά φορά, γίνεται κάπως ρατσιστικό και slang όταν γράφουν τύποι, όπως ο Σκουπ Τζάκσον, αλλά έχει και σημεία ενδιαφέροντα, όπως οι συνεντεύξεις, τα αφιερώματα και τα τεύχη Slam Classic.

Άντε, καλή ανάγνωση (και αν μπορείς, πες μας τα περιεχόμενα, να δούμε αν αξίζει να πάρουμε κι αυτό το τεύχος).
dizzy_fingers
"Υο! Whaddup slam?
I got sum new kicks da previous week and i was wandering if u culd teach me how 2 dunk!
There's this nigga who is 5'2" and he has sum crazy hops and can do sum pretty sick dunks and i know i can do it too because i'm black and i can rap like my NIGGA 50 cent!!!
SHIIIIIIIIIIIIIIT!!! afro.gif

PS1: Last nite, i got me sum treesum action...yeeeeeeeeeah biatch! cool.gif

PS 2: Here's my all time nba players top-10:
1) Michael Jordan
2) KOBE
3) TMAC
4) Hot Sauce
5) AI
6) MELO
7) LEBRON
8) KOBE
9) KOBE
10) KOBE "

laugh.gif

Αν εξαιρέσεις αυτά τα πιτσιρίκια που γράφουν και στο φόρουμ (εγώ συχνάζω στο www.slam3.com ...εκεί είναι λίγο πιο κυριλέ τα πράγματα...η συντριπτική πλειοψηφεία είναι μούφα, αλλά έχει και μερικούς που βλέπουν μπάσκετ και όχι.."yoyoyo! 'sup nigga?" ) μου έκανε καλή εντύπωση το περιοδικό.
Πάντως εκεί που το βρήκα χθες, ήταν ένα περίπτερο ανάμεσα σε περιοδικά και το -ένα και μοναδικό- slam ήταν χωμένο κάπου ανάμεσα σε κάτι αγγλικά ποδοσφαιρικά περιοδικά.
Πως το είδα τώρα....πρέπει να ήταν η μοίρα που έφερε το τυχαίο βλέμμα μου πάνω στο ιλουστρασιόν εξώφυλλο του περιοδικού.
Μέχρι και ο περιπτεράς με ρώτησε:" ποιός είναι αυτός στο εξώφυλλο?" 40.gif

Για τα περιεχόμενα...έχει πολύ πράγμα (τουλάχιστον εμένα που δεν είχα συνηθίσει, μου φαίνονται πολλά) μεταξύ των οποίων τα 3 που σας ανέφερα χθες.
Θα σκανάρω μερικές σελίδες αυτές τις μέρες και θα στις δείξω να δείτε τι παίζει wink.gif.
NBAholic
Αυτό το μήνυμα είναι δημοσιευμένο στο περιοδικό;
Χα-χα-χα!
Πάντως, το slamonline είναι γεμάτο με τέτοια απορρίμματα.


QUOTE
PS 2: Here's my all time nba players top-10:
1) Michael Jordan
2) KOBE
3) TMAC
4) Hot Sauce
5) AI
6) MELO
7) LEBRON
8) KOBE
9) KOBE
10) KOBE "


We have some great insight here.

ugly_tocktock.gif

Yo biOtch ewe sux man n yo mamma sdfu BIIIIIIOTCH go lick cobe's d!ck, lololol!!!!!!


QUOTE
Μέχρι και ο περιπτεράς με ρώτησε:" ποιός είναι αυτός στο εξώφυλλο?"


Aυτό μπορεί να είναι και θετικό-το ήμισι του παντός, για να είμαι και ακόμη πιο οπτιμιστής. Τουλάχιστον, ο δικός μου ξέρει πλέον ότι παίρνω το Slam (αν και ποτέ δεν τόλμησα να τον "δοκιμάσω" και να τον ρωτήσω, π.χ, ποιος είναι αυτός εδώ με την κίτρινη φανέλα με το Νο8").
harris
μαγκες εχω πολλα παλια τευχη του slam .Οποιος γουσταρει να του τα δανεισω ,μου τα ζηταει ......οκ? wink.gif
NBAholic
Xάρη, έχεις εκείνο το παλιό Slam Classic (του 1997, νομίζω) με τους 50 καλύτερους όλων των εποχών; Αν το έχεις, μπορείς να παραθέσεις τη λίστα με τα ονόματα;
harris
οχι ρε ,τοτε ημουν μολις 11 χρονων .εχω ομως ενα επετειακο ,νομιζω το 10 χρονια slam με φοβερο υλικο απο εικονες....... rolleyes.gif
dizzy_fingers
Και τόσο καιρό που πάμε μαζί για μπάσκετ δεν είπες τίποτα Βρούτε? 45.gif

Όχι holic, προς θεού, δεν έχει δημοσιευτεί αυτό το μήνυμα, αλλά τέτοια συνεχώς διαβάζω εκεί στο slam3... hammer.gif
Αχ αυτή η νεολαία σήμερα..

Πάντως αυτό το τεύχος έχει και συνέντευξη Rolando Blackman! w00t.gif
harris
θα σου τα φερω ρε ,μην ανησυχεις .Ποτε θα παμε για μπασκετ ?
dizzy_fingers
Τώρα ξεκούραση...
Αρκετά καταπονηθήκανε τα ποδαράκια μου τη Μεγάλη εβδομάδα.
Θα επικοινωνήσω.
dizzy_fingers
Οι σκαναρισμένες σελίδες που έλεγα:

Εξώφυλλο

Steve Nash

Chris Bosh

Ray Allen

Rolando Blackman!
NBAholic
Καλή δουλειά, Dizzy.
Σωστός ο Νας στη συνέντευξή του. Πρέπει να αποδοθούν συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά.
Ωραία και η συνέντευξη με τον "Ρο", ο οποίος και αναφέρθηκε, μεταξύ άλλων, και στον ανταγωνισμό που υπήρχε από τους Λέικερς. Πάντως και το Ντάλας μετά τα πρώτα 2-3 σκληρά χρόνια συγκρότησε ομαδάρα, κι ας παρήκμασε νωρίς.


QUOTE
As Kareem went into the skyhook, all you see is his hand way above you, ready to flip it in from up to 16 feet...


laugh.gif
harris
θενκς α λοτ μαι φρεντ wink.gif
NBAholic
Όποιος έχει το τεύχος με τον Κάρτερ μπορεί να δει στη σελίδα 40 μια εικόνα του πρώην διευθυντή του περιοδικού (Ναι, εκείνος που κρατά το τρόπαιο)!

Dizzy, μιας και έχεις το προηγούμενο τεύχος, μπορείς να κοιτάξεις στην αντίστοιχη σελ. 40 εκείνου και να πεις ποιο boxscore περιέχει;
dizzy_fingers
Κανένα.
Έχει ένα άρθρο για το "league pass" 7.gif
thrylos7
QUOTE
Xάρη, έχεις εκείνο το παλιό Slam Classic (του 1997, νομίζω) με τους 50 καλύτερους όλων των εποχών; Αν το έχεις, μπορείς να παραθέσεις τη λίστα με τα ονόματα;


Έχω το καινούριο(το πιο πρόσφατο δηλαδή) με τους 75. Τους θέλεις ή το' χεις;
NBAholic
Το έχω αυτό, όπως πλέον και την παλιά λίστα. Το τοπ-75 τους ήταν καλύτερο από το τοπ-50, αλλά μπορεί να βελτιωθεί κι άλλο.
thrylos7
Mμμ, όντως αυτό φαίνεται από τον πρόλογο. Πράγματι μπορεί να βελτιωθεί κι άλλο, εξάλλου και σε κάποια σημεία οι ίδιοι λένε πως συγκεκριμένοι παίκτες θα αλλάξουν.. Ίσως να μη μπορεί να βρεθεί μια απόλυτα σωστή λίστα γιατί πάντα θα υπάρχουν παίκτες εν ενεργεία που θα κάνουν πράγματα και θαύματα και θα παρεμβάλλονται ανάμεσα στους υπόλοιπους. Αλλά κανείς δε μπορεί να είναι σίγουρος για τη μετέπειτα πορεία τους... (Grant Hill, Shawn Kemp...)
NBAholic
Aπολύτως σωστή λίστα δε θα υπάρξει. Είναι υποκειμενικές οι κατατάξεις όπως και να 'χει, αν και όποτε έχω χρόνο, μπορώ να αναφέρω πάνω-κάτω πού διαφωνώ.
Ας μην ξεχνούμε ότι οι κατατάξεις αλλάζουν ακόμη και μεταξύ αποσυρθέντων παιχτών, όχι μόνο των εν ενεργεία, που είναι δεδομένο ότι χρόνο με το χρόνο κεδρίζουν μερικές θέσεις.
Alexmei
ελπίζω να το φερνουν και στην Ρόδο γιατί μόνο με την Basketnews δν τα βγάζω πέρα! 19.gif ugly8.gif wacko.gif
_pro_ball_player_18
To SLAM den sygkrinete me kanena allo periodiko. Grafei gia ta panta akoma kai gia Eurwpaiko basket polles fores. Pisteuo pos kalytero den ginete. Kai to allstar pou exoume emis kalo einai alla tha eprepe na parei kanena paradeigma apo to SLAM 41.gif
Pierce
ας ξεθαψουμε και αυτο το τοπικ. παλαιοτερα ημουν συνδορμητης και για 35 $ αν θυμαμαι καλα το ειχα για δυο χρονια απ'εξω απο την πορτα μου biggrin.gif (ειχα βαρεθει να πληρωνω 8 και 9 € το τευχος...) σαν περιοδικο ειναι πολυ καλο και εχει και καλες αφισες, ενω τα μικρο αφιερωματα που εκανε σε παλαιοτερους μπασκετμπολιστες ηταν το αγαπημενο μου κομματι. εχω κανα 6 μηνο να το αγορασω τωρα. συνεχιζει να εχει την καλη σε γενικες γραμμες ποιοτητα που ειχε? μαλλον θα ξαναγινω συνδρομητης απο τη νεα σεζον.


ΥΓ: καποια τευχη ειχαν ερθει με καθυστερηση 9 μηνων γιατι για καποιο λογο ειχαν παει μια βολτα μεχρι την δομινικανή δημοκρατια blink.gif ομως τα περισσοτερα ερχοντουσαν μετα απο 15-20 μερες απο την κυκλοφορια τους
basket4
QUOTE(pierce21 @ Mar 1 2007, 07:41 PM) *
ας ξεθαψουμε και αυτο το τοπικ. παλαιοτερα ημουν συνδορμητης και για 35 $ αν θυμαμαι καλα το ειχα για δυο χρονια απ'εξω απο την πορτα μου biggrin.gif (ειχα βαρεθει να πληρωνω 8 και 9 € το τευχος...) σαν περιοδικο ειναι πολυ καλο και εχει και καλες αφισες, ενω τα μικρο αφιερωματα που εκανε σε παλαιοτερους μπασκετμπολιστες ηταν το αγαπημενο μου κομματι. εχω κανα 6 μηνο να το αγορασω τωρα. συνεχιζει να εχει την καλη σε γενικες γραμμες ποιοτητα που ειχε? μαλλον θα ξαναγινω συνδρομητης απο τη νεα σεζον.
ΥΓ: καποια τευχη ειχαν ερθει με καθυστερηση 9 μηνων γιατι για καποιο λογο ειχαν παει μια βολτα μεχρι την δομινικανή δημοκρατια blink.gif ομως τα περισσοτερα ερχοντουσαν μετα απο 15-20 μερες απο την κυκλοφορια τους

και εγω ημουν συνδρομητρια στο slam.ειναι καταπληκτικο περιοδικο.επισης πολυ καλο ηταν το slam που αναφεροταν στο streetball.
αυτο για την καθηστερηση ηταν λιγακι σπαστικο.σε εναν μηνα μου ειχαν ερθει 3 περιοδικα απο καθυστερηση smiley.gif
kostasvc15
Εγω εδω που μενω δεν το φερνουν αλλα ειχα παρει τα τευχει 99 και 100 απο το Πειραια.Νομιζω οτι τα ειχα παρει τους μηνες Ιουλιο και Αυγουστο και μου εκανε εντυπωση που δεν εγραφε τιποτα για τους τελικους.Παντως ειναι πολυ καλο περιοδικο. 41.gif bball.gif 41.gif
thrylos7
QUOTE
συνεχιζει να εχει την καλη σε γενικες γραμμες ποιοτητα που ειχε?


Όταν λες είχε; Αν αναφέρεσαι σε χρονιά από το 2002 και μετά, τότε ναι.. τη διατηρεί.

Εγώ περιμένω πάντως το επόμενο τεύχος... Κάτι έλεγε στο τελευταίο, ότι θα έχει αλλαγή/θα είναι διαφορετικό... δε θυμάμαι αυτή τη στιγμή. Θα' χει ενδιαφέρον πάντως.
Gravedigger
Αφού βλέπω ότι υπάρχουν πολλοί αναγνώστες του SLAM....Ο Ed που απαντάει στα γράμματα των αναγνωστών δεν σας θυμίζει τον Morfi στον τρόπο που γράφει??? blink.gif tongue.gif
NBAholic
Ναι. Αυτή είναι και η ουσία της αλληλογραφίας του Slam. Η μπασκετική έκδοση της αλληλογραφίας του MAD.

ΥΓ: Ed σημαίνει editor. Μη νομίζετε ότι είναι όνομα.
Gravedigger
QUOTE(NBAholic @ Jun 22 2007, 11:51 PM) *
ΥΓ: Ed σημαίνει editor. Μη νομίζετε ότι είναι όνομα.

Ναι το ξέρω...!Το κανονικό του όνομα νομίζω είναι Ben.Πάντως η συγκεκριμένη στήλη είναι από τις καλύτερες με την ειρωνία που πέφτει!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.