Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Valencia - Olympiacos
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
sacarame
VS


Σε μια χρονική στιγμή που μόνο ιδανική δεν μοιάζει για τον Ολυμπιακό, η Ευρωλίγκα ξεκινάει σήμερα με ένα πολύ δύσκολο εκτός έδρας ματς. Η αναζήτηση προπονητή συνεχίζεται, ο Τομιτς παραμένει επικεφαλής μέχρι νεοτέρας, και η ομάδα πηγαίνει να παίξει στην Ισπανία απέναντι σε μια εξαιρετική ομάδα, που είναι ακόμα καλύτερη όταν αγωνίζεται στην έδρα της.

Η Βαλένθια μπαίνει στη φετινή διοργάνωση με μεγάλο ενθουσιασμό και σίγουρα θα θέλει να ξεκινήσει ιδανικά με νίκη στην πρεμιέρα μέσα στο γήπεδό της και μπροστά στο κοινό της.


Η παρουσίαση της Βαλένθια

Σχόλια για το ματς.. Το ματς είναι στην ΝΕΡΙΤ.
SG3ptshooter
Διπλό
Weekendman
QUOTE(SG3ptshooter @ Oct 16 2014, 12:37 ) *
Διπλό


Γενικά είμαι αισιόδοξος για την πορεία του Ολυμπιακού ,και για μια ακόμη παρουσία στο Final Four, αλλά για το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι πολύ εμφανές το τωρινό αριθμητικό μειονέκτημα στις θέσεις των φόργουορντ, και η διαφορά ποιότητας στην μάχη του πάγκου , για να υποστήριζα κάτι τέτοιο.


Είμαι περίεργος να δω αν ο Σίμονς μπορεί να βοηθήσει στο 5, ώστε ένας από τους Ντάνστον και Χάντερ να ανεβεί στο 4, για να επαναληφθεί το περσινό επιτυχημένο πείραμα του ΤΟΠ 16 με τον Σερμαντίνι, και να καλυφτεί η τεράστια τρύπα που έχει προκύψει στην θέση του power forward. Κρίμα πάντως που δεν είναι ο Πρίντεζης, γιατί με την έλλειψη ΜΑΠ στην Βαλένθια, η κατάσταση είναι ότι πρέπει για τους Ντάνστον και Χάντερ.
rankin
Εχω την αίσθηση οτι θα το χάσουμε το ματσάκι και μάλιστα πανηγυρικά
Το καλό ειναι οτι κάτι τετοιο ισως να αποτελέσει το έναυσμα για να αποφασίσουν να πάρουν κανονικό προπονητή
Το κακό ειναι οτι τα παπαγαλάκια ηδη ετοιμάζουν τη γραμμή υπεράσπισης (απουσίες κλπ)
Το θεμα ειναι οτι αυτη την εποχή, το να πουλάνε κάποιοι εκδούλευση και να χαϊδεύουν αυτιά, δεν κάνει καλό στην ομάδα.
Ακόμα και σε περίπτωση νίκης, δεν θα πρέπει να ξεχαστεί ή να υποτιμηθεί η αξία του να έχεις κανονικό προπονητή στο πάγκο σου.

Για το παιχνίδι, δεν εχω κάτι να πω... Περιμένω απο συγκεκριμένους παιχτες και δη απο τον Σπανούλη, να βγουν μπροστά. Ειδικά ο Σπανούλης ηταν εμφανές οτι ειχε πρόβλημα με τον Μπαρτζώκα, συνεπώς, ας αναλάβει τώρα τις ευθύνες του και ας σηκώσει την ομάδα στις πλάτες του.
Weekendman
QUOTE(rankin @ Oct 16 2014, 13:05 ) *
Για το παιχνίδι, δεν εχω κάτι να πω... Περιμένω απο συγκεκριμένους παιχτες και δη απο τον Σπανούλη, να βγουν μπροστά. Ειδικά ο Σπανούλης ηταν εμφανές οτι ειχε πρόβλημα με τον Μπαρτζώκα, συνεπώς, ας αναλάβει τώρα τις ευθύνες του και ας σηκώσει την ομάδα στις πλάτες του.

Σε μια τέτοια περίπτωση ας ελπίζουμε ότι ο Σπανούλης θα γίνει Φασούλας και ο Μπαρτζώκας ο Κιουρμουτζόγλου του 1994, αρκεί βέβαια ο αντίστοιχος Δενδρινός να αφήσει έγκαιρα την θέση του για κανονικό προπονητή…
leonkalf
Ετοιμαστείτε απόψε να απολαύσετε παιχνίδι! Στο συγκεκριμένο γήπεδο κάθε ματς είναι γιορτή και φαίνεται ότι το διασκεδάζουν!

Μπράβο τους. Μου αρέσει πολύ αυτή η ομάδα και ο Περασοβιτς.
Δύσκολη η αποστολή σήμερα αλλά είναι πρεμιέρα. Επιτέλους ξεκινάει η ευρωλιγκα!
erwi grey
Aλλη ομαδα σε σχεση με περισυ η Βαλενθια. Καλος προπονητης μεν ο Περασοβιτς, αλλα το βλεπω ανετο διπλο.
provat
Καλο πρωτο δεκαλεπτο, αλλα ανοικτο ματς...
Αν παιξει ο Ολυμπιακος λιγο πιο καλη αμυνα εχει πολλες πιθανοτητες να νικησει.
mephisto22
Παντως ο Ολυμπιακος παιζει ωραιο μπασκετ-αυτο δεν μπορουμε ποαρα να το πιστωσουμε στον coach b
mpam
QUOTE (provat @ Oct 16 2014, 22:09 ) *
Καλο πρωτο δεκαλεπτο, αλλα ανοικτο ματς...
Αν παιξει ο Ολυμπιακος λιγο πιο καλη αμυνα εχει πολλες πιθανοτητες να νικησει.

Πετγουει ακαταλληλος εντελως...Ποιο χαζος πεθαινεις
D-Wade
QUOTE(mpam @ Oct 16 2014, 22:26 ) *
Πετγουει ακαταλληλος εντελως...Ποιο χαζος πεθαινεις

Και ο Αγραβάνης γιατί δεν έχει πεθάνει ακόμα? rolleyes.gif
provat
QUOTE(mpam @ Oct 16 2014, 22:26 ) *
Πετγουει ακαταλληλος εντελως...Ποιο χαζος πεθαινεις


Πιο πολυ εχουν στοιχισει, μεχρι τωρα τουλαχιστον τα λαθη του Χαντερ και πασες προς αυτον, παρα οι ικανοτητες του Petway.
Zoys
QUOTE(mpam @ Oct 16 2014, 22:26 ) *
Πετγουει ακαταλληλος εντελως...Ποιο χαζος πεθαινεις

Για σήμερα βρήκαμε τεσσάρι, τον Loncar που καλύπτει επάξια το κενό του Πρίντεζη.
North_gato
Μεχρι τωρα, και δεν ξερω κατα ποσο βοηθαει η αμυνα της Βαλενθια σε αυτο, δεν βλεπω τη διστακτηκοτητα και το σταματημα των επιθεσεων του Ολυμπιακου.
provat
QUOTE(D-Wade @ Oct 16 2014, 22:29 ) *
Και ο Αγραβάνης γιατί δεν έχει πεθάνει ακόμα? rolleyes.gif



Too young to die.!!!!!!!!!!!
mpam
QUOTE (D-Wade @ Oct 16 2014, 22:29 ) *
Και ο Αγραβάνης γιατί δεν έχει πεθάνει ακόμα? rolleyes.gif

χαχααχαχαχα
SteveNashidis
Moρφή ο Harangody !
nickagian
QUOTE(D-Wade @ Oct 16 2014, 21:29 ) *
Και ο Αγραβάνης γιατί δεν έχει πεθάνει ακόμα? rolleyes.gif


Κρίμα το παλικαρακι, πολύ ψαρωμενος είναι ακόμα. Θα μου πεις αν δεν παίζει καθόλου...
gspara
QUOTE (Voyager @ Oct 16 2014, 23:00 ) *
Moρφή ο Harangody !

Σκυλι του πολεμου.....ανωτερος ολης της φροντλαιν του Ολυμπιακου!!!!
thalys
Πλάκα έχει το γύρω γύρω όλοι στην επίθεση του Ολυμπιακού. Γρήγορος ρυθμός, παιχνίδι στο τρανζίσιον, πολλά λάθη κι ευκαιρία για αιφνιδιασμούς στον αντίπαλο, πίεση στην άμυνα και πολλοί αιφνιδιασμοί για τον ίδιο.

Μπάσκετ που κερδίζει σε δύσκολα παιχνίδια Ευρωλίγκας όμως, δύσκολα το λες.

Μεγάλη διαφορά ανάμεσα στο κοινό στην Βαλένθια και αυτό στην Κωνσταντινούπολη στο Εφές-Ούνιξ.
D-Wade
Κοίτα που θα τη φάμε σαν τον Παναθηναικό

Όχι.. νίκη τελικά
Reggie Miller #31
Τεράστια νίκη ψυχολογίας βάσει συνθηκών και απουσιών...Πολλή καλή ομάδα η Βαλένθια και πολύ δουλεμένη...
Weekendman
QUOTE(D-Wade @ Oct 16 2014, 23:35 ) *
Κοίτα που θα τη φάμε σαν τον Παναθηναικό

Όχι.. νίκη τελικά


Αυτήν την φορά έκανε το φάουλ ο Σπανούλης…
North_gato
QUOTE (Weekendman @ Oct 16 2014, 23:40 ) *
Αυτήν την φορά έκανε το φάουλ ο Σπανούλης…



το εκανε διπλο και παραλιγο να το σφυριξουν αντιαθλητικο.
D-Wade
QUOTE(Weekendman @ Oct 16 2014, 23:40 ) *
Αυτήν την φορά έκανε το φάουλ ο Σπανούλης…

Μη ξύνεις πληγές τώρα . . .Ας χαρούμε τη σημερινή νίκη
Weekendman
QUOTE(North_gato @ Oct 16 2014, 23:43 ) *
το εκανε διπλο και παραλιγο να το σφυριξουν αντιαθλητικο.

και πάλι καλύτερα θα ήταν απο αυτό που είδαμε στο Κύπελλο!
provat
Η κραυγη του εκφωνητη 2.40 πριν τη ληξη: Ας καρφώσει ο Hunter επιτελους, ολα τα λεφτά!!
erwi grey
Ο Nτανστον τραγικος στην αμυνα στο πικ εν ρολ με τον Χαντερ να ειναι καλυτερος και μαλλον θα παιρνει παραπανω χρονο.
Ο Αγραβανης δεν ειναι ετοιμος γι'αυτο το επιπεδο και δε νομιζω να ειναι και ποτε .
Θετικοτατος μετα απο αιωνες ο Σλουκας.Οντως το φαουλ αυτη τη φορα εγινε απο τον Σπανουλη.
D-Wade
QUOTE(provat @ Oct 16 2014, 23:45 ) *
Η κραυγη του εκφωνητη 2.40 πριν τη ληξη: Ας καρφώσει ο Hunter επιτελους, ολα τα λεφτά!!

Κάτι παρόμοιο είπαμε όλοι μας αλλά το συνοδέψαμε και από διάφορα ''καντήλια''
provat
QUOTE(D-Wade @ Oct 16 2014, 23:48 ) *
Κάτι παρόμοιο είπαμε όλοι μας αλλά το συνοδέψαμε και από διάφορα ''καντήλια''



Αλλο να το λέμε εμεις, και αλλο ο εκφωνητής.
Weekendman
QUOTE(D-Wade @ Oct 16 2014, 23:48 ) *
Κάτι παρόμοιο είπαμε όλοι μας αλλά το συνοδέψαμε και από διάφορα ''καντήλια''

Ας παίζει αυτήν την άμυνα, και επιθετικά έχει δείξει σε Ισπανία και Ιταλία ,ότι τα καταφέρνει καλύτερα από ότι μερικές φορές σήμερα, γενικότερα τους παίκτες παλικάρια σαν αυτόν μην τους φοβόμαστε!

anton2
Μπράβο στον Ολυμπιακό. Παιχνιδάρα, να θυμηθούμε ξανά γιατί μας αρέσει το μπάσκετ.

Ακόμη και αν χάναμε δεν θα με ένοιαζε γιατί φάνηκε ότι οι παίκτες προσπάθησαν πολύ και αυτό που έχει σημασία είναι η προσπάθεια πάνω από όλα. Αν τους έβλεπα να πασάρουν ο ένας στον άλλο στα τελευταία με ηττοπάθεια (όπως είχε γίνει πέρυσι σε κάποια παιχνίδια της γιουρολίγκα) θα ήταν άσχημο αν χάναμε, εφόσον όμως τα δίνουν όλα όπως σήμερα δεν με πειράζει ακόμη και όταν χάνουμε.

Μου άρεσε η πάσα που Πέτγουέι σε κάποια φάση που παραλίγο να ανοίξει την μύτη του συμπαίκτη του.

Στο 4 φέτος πάμε να κάνουμε απόσβεση τα λεφτά που είχαμε δώσει για τον Κλέιζα...

Χωρίς 4αρη και με μισό 3αρι νικάμε καλές ομάδες. Μπράβο μας.

Η ομάδα παίζει καλύτερα χωρίς τον Μπαρτζώκα.



D-Wade
QUOTE(provat @ Oct 16 2014, 23:49 ) *
Αλλο να το λέμε εμεις, και αλλο ο εκφωνητής.

Γιατί ρε? Ο Βαγγέλας είναι ένας από μας smiley.gif
tuareg
καλα τα του ματς...οι ενδυματολογικες επιλογες του προπονητικου τημ με τα καρουδακια ομως πρεπει να σχολιασθουν δεοντως.... biggrin.gif biggrin.gif
spysta
MEΓΑΛΗ νικη .... νικη ψυχολογιας και ΜΑΓΚΙΑΣ υπο αντιξοες συνθηκες (αποκλεισμος στο κυπελλο,τραυματιες,μισο 3αρι λογω ενοχλησεων, ενα 5αρι και ενα 4αρι)

-- Σπανουλης ηγετικη εμφανιση σημερα
-- Μαντζαρης μεστη εμφανιση μετα απο καιρο. αντε να βρει λιγο το σουτ του
-- Πετουει .. ισως η καλυτερη αμυντικου του εμφανιση στον ΟΣΦΠ. επιθετικα τιποτα αλλα σημαντικη αμυντικη συνεισφορα
-- Χαντερ ... ΚΑΛΟΣ. πολυ γρηγορα ποδια, ωραια πικς , ελατηρια στα ποδια. δεν ειναι μπασκετικος παικτης , θα κανει σιγουρα χαζολαθη , αλλα φαινεται να εχει κακαλα και ψυχη !! ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ στην γραμμη των ψηλων (ειδικα μολις ο Ντανστον πιασει καλα στανταρτς)
-- Λαφαγιετ ... τα χουμε πει, ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ πασερ της ομαδας !! εξαιρετικος στο να διαβαζει την αντιπαλη αμυνα ειτε σε σετ ειτε στο τρανζισιον. να μπορουσε να σκοραρει και πιο ευκολα ρε γαμωτο .. παντως καλος σημερα. στο τελος εδωσε 2-3 ετοιμα καλαθια οταν η μπαλλα ζυγιζε πολυ
-- Ντανστον .. τραγικος. ειναι πολυ βαρυς ακομα .. θα επανελθει σιγα σιγα
-- Αγραβανης .. αλλου. τρομερο αγχος
-- Σλουκας συνεχιζει τις καλες εμφανισεις
-- Λοτζεσκι .. ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΧΘΕΣ

η ομαδα μολις γυρισει ο Νταρντεν θα ανεβει επιπεδο (αμυντικα κυριως στην σκληραδα και επιθετικα βεβαιως)
ΑΝ εχουμε και υγιη Πριντεζη συντομα θα δουμε ωραιο μπασκετ διοτι το υλικο ειναι καλο



ΥΓ.πραγματικα με ενα πιο δυνατο κορμι στη θεση του Μπρεντ (χωρις να φυγει ο Μπρεντ ας μεινει στο ροστερ) που να μπορει να μπει στο ζωγραφιστο ειτε με πλατη ειτε με τριπλα .. θα κανουμε μεγαλο upgrade στο ροστερ !!ελπιζω καποια στιγμη μεσα στη σεζον να ερθει αυτο το 4αρι.
ΥΓ2. ΟΧΙ κοστουμια γκοφρετες. ΟΧΙ
Weekendman
QUOTE(tuareg @ Oct 16 2014, 23:56 ) *
καλα τα του ματς...οι ενδυματολογικες επιλογες του προπονητικου τημ με τα καρουδακια ομως πρεπει να σχολιασθουν δεοντως.... biggrin.gif biggrin.gif


Ταμτάκος style...
Reggie Miller #31
Βέβαια στην τελευταία επίθεση πήγαμε να κάνουμε πατάτα(ίσως άργησε να ξεκινήσει ο Σπαν,έχασε και την μπάλα ο Χάντερ),αλλά πάλι καλά το σώσαμε,ειδικά το επιθετικό του Σλούκα ήταν σωτήριο...

Ο Μάντζαρης τελικά είναι κάπως ντεφορμέ;Πολλά χαμένα ελεύθερα σουτ...
badder
Σημαντική νίκη με τον Τομιτς να δείχνει ότι μπορεί να σταθεί στην Ευρωλίγκα παίρνοντας αποφάσεις ουσίας και όχι απλά ακολουθώντας την πεπατημένη του προκατόχου του.

Για πρώτη φορά ο Petway έπαιξε για αυτό το επίπεδο παίζοντας καταπληκτική άμυνα με κλεψίματα και ριμπάουντ, χωρίς να κάνει ηλίθια φάουλ και καραγκιοζιλίκια.

Εμένα μου άρεσε ο χαρακτήρας που δείξαμε και η θέληση για νίκη. Χρειάζεται δουλειά στους αυτοματισμούς όταν δεχόμαστε πίεση, γιατί πελαγώνουμε και πουλάμε τη μπάλα.

Μόνο για το ότι ο Χάντερ μπορεί να παίξει τόσο δυνατά για τόσο πολύ, δηλαδή να έχουμε τουλάχιστον 2 αξιόπιστες λύσεις στο 5, πιστεύω ότι έχουμε καλύτερη ομάδα από πέρσι. Ακόμα και ο Λοτζέσκι πήρε τη μπάλα σε δύσκολες στιγμές και έδειξε πυγμή στα δύσκολα, σε αντίθεση με πέρσι.

Μπορεί να μην κάναμε την σούπερ εμφάνιση άλλά ήταν ουσιαστική και σημαντική. Σαφώς και με την επιστροφή των τραυματιών θα είμαστε σε καλή πορεία για το F4.
erwi grey
QUOTE(tuareg @ Oct 17 2014, 04:56 ) *
καλα τα του ματς...οι ενδυματολογικες επιλογες του προπονητικου τημ με τα καρουδακια ομως πρεπει να σχολιασθουν δεοντως.... biggrin.gif biggrin.gif

Πωπω ναι οντως, μου θυμισε κατι ταινιες του 80 με τον Ταμτακο!
Reggie Miller #31
QUOTE(spysta @ Oct 16 2014, 23:56 ) *
ΥΓ.πραγματικα με ενα πιο δυνατο κορμι στη θεση του Μπρεντ (χωρις να φυγει ο Μπρεντ ας μεινει στο ροστερ) που να μπορει να μπει στο ζωγραφιστο ειτε με πλατη ειτε με τριπλα .. θα κανουμε μεγαλο upgrade στο ροστερ !!ελπιζω καποια στιγμη μεσα στη σεζον να ερθει αυτο το 4αρι.


Συμφωνώ,αλλά έχεις και Σίμονς,άρα αν πάρεις ξένο θα έχεις 8...
nickagian
QUOTE(Weekendman @ Oct 16 2014, 22:50 ) *
Ας παίζει αυτήν την άμυνα, και επιθετικά έχει δείξει σε Ισπανία και Ιταλία ,ότι τα καταφέρνει καλύτερα από ότι μερικές φορές σήμερα, γενικότερα τους παίκτες παλικάρια σαν αυτόν μην τους φοβόμαστε!


Κι εμένα μου άρεσε σήμερα ο Χαντερ (ειδικά στην άμυνα) αν κι έκανε τα λαθάκια του. Αντίθετα μεγάλη απογοήτευση ο Ντανστον. Κι ο Κιαμος βοήθησε πάντως αμυντικά κ στα ριμπάουντ. Επίσης ο Σπανούλης φαίνεται σε καλύτερη κατάσταση από πέρυσι (πιο φρέσκος).

Πάντως άντε βρήκαμε και coach για φέτος!! icon_drunk.gif
Weekendman
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Oct 17 2014, 00:00 ) *
Συμφωνώ,αλλά έχεις και Σίμονς,άρα αν πάρεις ξένο θα έχεις 8...


Δεν πειράζει φιλότιμο παιδί είναι , για αυτό θα του προσφέρουμε δωρέαν διακοπές σαν τον Μπέγκιτς, και παίρνουμε έναν ακόμα ξένο αν βρεθεί κάτι η θέλει ο Ολυμπιακός.

provat
QUOTE(erwi grey @ Oct 16 2014, 23:58 ) *
Πωπω ναι οντως, μου θυμισε κατι ταινιες του 80 με τον Ταμτακο!


Και εαπαγα το κεφαλι μου να βρω τι μου θυμιζει!!!
Με αποπροσανοτιλησε η τραγιασκα! biggrin.gif
spysta
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Oct 16 2014, 22:00 ) *
Συμφωνώ,αλλά έχεις και Σίμονς,άρα αν πάρεις ξένο θα έχεις 8...

εε και ??
αφου και τωρα ειναι σαν να μην υπαρχει καν στην ομαδα.

North_gato
QUOTE (spysta @ Oct 17 2014, 00:09 ) *
εε και ??
αφου και τωρα ειναι σαν να μην υπαρχει καν στην ομαδα.



Τον κραταμε ρεζερβα για τις αλλαγες του χειμώνα!!!!!!!
anton2
Ναι αυτό να το πούμε ότι ο Μπρέντ έκανε σήμερα το καλύτερο αμυντικό του παιχνίδι. Και πραγματικά δείχνει στοιχεία μεγάλης βελτίωσης. Αν δείξει κάποια σταθεροποίηση τουλάχιστον ως αμυντική συνεισφορά εμένα μου φτάνει και μου περισεύει.

Πάντως με την επιστροφή του Ντάρτεν (με τον ερχομό του θα έπρεπε να πω καλύτερα) θα είμαστε πλήρεις σε όλες τις θέσεις. Το μόνο που χρειαζόμαστε ισως είναι κάτι καλύτερο στο 4.

Τρομερό πρωτάθλημα η Γιουρολίγκα!
smiley.gif
anton2
Η τρίπλα που έκανε ο Λοτζέσκι πρέπει να ήταν από τα καλύτερα highlight της καριέρας του! Και δείχνει γιατί τον πιστεύω τόσο από την αρχή. Και έβαλε και κρίσιμο καλάθι. Και να ελπίσουμε ότι ο νέος προπονητής δεν θα του απαγορεύει τα κλεψίματα!



provat
QUOTE(anton2 @ Oct 17 2014, 00:37 ) *
Η τρίπλα που έκανε ο Λοτζέσκι πρέπει να ήταν από τα καλύτερα highlight της καριέρας του! Και δείχνει γιατί τον πιστεύω τόσο από την αρχή. Και έβαλε και κρίσιμο καλάθι. Και να ελπίσουμε ότι ο νέος προπονητής δεν θα του απαγορεύει τα κλεψίματα!


Απο ενα μικρο βιντεο που ειχα δει απο highlights που εκανε στο Βελγιο, πριν ερθει στον Ολυμπιακο, ειχα μεινει εκπληκτος. Εδω η ειχε περιορισμο η μεγαλο τρακ.
αν φετος κανει μερικα απο αυτα θα βοηθησει πολυ την ομαδα.
akratacity
μεγαλη νικη σημερα παρα τα προβληματα

σφικτο ροτεισιον απο τον τομιτς ο οποιος δεν φοβηθηκε να ρισκαρει στο τελος με τον λοτζεσκι στο 4

μου αρεσε ο πετγουει σημερα εδωσε ενεργεια πηγε στα ριμπαουντ και γενικα αμυντικα εδωσε λυσεις ισως οι αλλαγες στην αμυνα ειναι ο μονος τροπος για να αναδειχθουν τα δυνατα του στοιχεια και να καλυφθουν οι αδυναμιες του

ο λοτζεσκι παρολο που ηταν αστοχος απο μακρια ηταν πολυ θετικος ενω και ο σλουκας σε 13 λεπτα προλαβε να βοηθησει πολυ την ομαδα επιθετικα κυριως

θετικο το δειγμα απο τον χαντερ

επισης πιστευω οτι με την επιστροφη του νταρντεν ο συγκεκριμενος τροπος αμυνας (αλλαγες) θα γινει πιο αποδοτικος

kotzito
Σημαντικότατη νίκη δεδομένων των απουσιών και της κακής κατάσταση λόγω της ήττας από τον ΠΑΟ. Επιτέλους οι παίκτες μας έδειξαν χαρακτήρα στο τέλος (αν και δεν απέφυγαν κάποια χαζά λάθη) και έκαναν αυτά που έπρεπε. Καλό κοουτσάρισμα από τον Τόμιτς, ο οποίος δεν φοβήθηκε να πάρει τα ρίσκα του τα οποία του βγήκαν τα περισσότερα. Σίγουρα δεν είναι να μείνει μόνιμος για μια ομάδα που στοχεύει σε Final-4, αλλά πιστεύω σε οποιαδήποτε άλλη ομάδα της Α1 ή και μια μέτρια του Eurocup θα μπορούσε να σταθεί ίσως.


Λαφαγιέτ, Χάντερ πολύ σημαντικές προσθήκες. Ο πρώτος μπορεί να μην είναι ο μεγάλος σκόρερ, αλλά ξέρει να διαβάζει πολύ καλά τον ρυθμό του παιχνιδιού, δεν παρασύρεται και έχει μεγάλη διορατικότητα. Ο δεύτερος φαίνεται τουλάχιστον δύο επίπεδα πιο πάνω από τον Σίμονς. Όταν μπει καλύτερα και στο κλίμα της ομάδας θα βοηθήσει αρκετά.

Σλούκας ελπίζω να συνεχίσει έτσι, γιατί και με τον ΠΑΟ εμένα προσωπικά μου φάνηκε καλός. Ειδικά με τον Μάντζαρη να διανύει μια φαινομενικά περίοδο ντεφορμαρίσματος, ο Σλούκας θα πρέπει να ανέβει γιατί τον χρειάζεται ο Ολυμπιακός. Και έχει δείξει κιόλας ότι δεν κολώνει καθόλου.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.