Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Βαγγέλης Αγγέλου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
VRANKOVIC S.
Αποτυχημενος παταγωδως μεχρι εκει που δεν παει σε ολα οσα εχει δοκιμασει σε προσωπικο επιπεδο.
Συμπεριφορα προκλητικοτατη με αποκορυφωμα τα γεγονοτα με τον Ηλυσιακο τις προαλλες.
Ανθρωπος που κατα πολλους δε θα επρεπε να υπαρχει στον ελληνικο αθλητισμο...
Ειναι ο μονος ελληνας προπονητης,ισως και παγκοσμιως που ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕ παγκο ομαδας μια ωρα πριν απο
επισημο παιχνιδι(τρικαλα)..
Σιγουρα απο τις πιο αμφιλεγομενες προσωπικοτητες στο ελληνικο μπασκετ!
Ο Ιβκοβιτς δεν τα βλεπει αυτα?Οι αγγελοπουλοι πως επιτρεπουν να μποικοταρει αυτος ο ανθρωπος την ομολογουμενως
συγκινητικη προσπαθεια που κανουν?
Η μηπως τα κανει υπο την ανοχη τους?
Air Kef
Η αλήθεια είναι οτι και εγώ το χω μεγάλη απορία όλο αυτό.

Μεταφέρω το τοπικ στον Ολυμπιακό.
natouralistis
Οι προπονητες τους βοηθους δεν τους εχουν με γνωμονα το ποσο καλοι ηταν αυτοι σαν πρωτοι, αλλα συμφωνα με το ποσο καλοι ειναι αυτοι σαν "βοηθοι τους"..Ολοι σχεδον εχουν τους ιδιους βοηθους σε οποια ομαδα και αν πανε. Ο Ιβκοβιτς τον Αγγελου τον ειχε μαζι του βοηθο ακομα και στη Ρωσια οταν δουλευε στη Δυναμο.
LFO
O Αγγελου σαφως δεν ειναι και ο πιο αγαπητός μπασκετανθρωπος του κοσμου. Eίναι όμως ενας ανθρωπος που εχει δουλεψει σαν βοηθος στο Γιαννακη στα χρονια του Αμαρουσιου & βοηθος του Ντουντα στην Δυναμο. Δεν ειναι τυχαιο οτι οι 2 βοηθοι του Ντουντα ηταν πρωην playmaker....

Δεν καταλαβαινω απο που προκυπτει οτι πολλοι ανθρωποι πιστευονν οτι δεν θα επρεπε να υπαρχει στον ελληνικο αθλητισμο...Ποιοι ειναι τελος παντων αυτοι οι ανθρωποι που το πιστευουν και μαλιστα ειναι και πολλοι?? Απορια το έχω...

Reggie Miller #31
Για τον Αγγέλου εγώ έχω δύο περιπτώσεις....

Ο Αγγέλου σαν παίκτης και σαν βοηθός ή Α προπονητής ήταν και είναι από τους πιο ''βρώμικους'' που έχουν υπάρξει.
Δεν νομίζω να το αμφισβητεί κανείς αυτό.Αυτό όμως δεν έχει να κάνει με το αν ξέρει ή δεν ξέρει μπάσκετ ή αν έχει ικανότητες σε αυτόν το τομέα.Τον θεωρώ ιδιαίτερα έξυπνο και πραγματικά μου κάνει εντύπωση που δεν μπόρεσε να σταθεί σαν πρώτος προπονητής,χωρίς να έχω κάτσει να αναλύσω το πως και το γιατί και δε με νοιάζει.

Ήταν παίκτης χωρίς ιδιαίτερο ταλέντο και κατάφερε να σταθεί με την πονηριά του και με αυτό που μπορούσε να δώσει΄παίζοντας είτε βρώμικα,είτε παθιασμένα ή έξυπνα αν θέλετε.Για εμένα το έχω ξαναπεί,οι Σέρβοι είναι οι άρχοντες του μπάσκετ,άρα στις επιλογές τους πάντα δίνω σημασία και τις εκτιμώ.Οπότε κάτι θα ξέρει και ο Ντούντα που τον έχει μαζί,σημαίνει ότι κάνει σωστά αυτό που έχει στο μυαλό του.Αυτά τα ολίγα...!
Zoys
QUOTE(LFO @ Apr 23 2011, 10:01 ) *
O Αγγελου σαφως δεν ειναι και ο πιο αγαπητός μπασκετανθρωπος του κοσμου. Eίναι όμως ενας ανθρωπος που εχει δουλεψει σαν βοηθος στο Γιαννακη στα χρονια του Αμαρουσιου & βοηθος του Ντουντα στην Δυναμο. Δεν ειναι τυχαιο οτι οι 2 βοηθοι του Ντουντα ηταν πρωην playmaker....

Δεν καταλαβαινω απο που προκυπτει οτι πολλοι ανθρωποι πιστευονν οτι δεν θα επρεπε να υπαρχει στον ελληνικο αθλητισμο...Ποιοι ειναι τελος παντων αυτοι οι ανθρωποι που το πιστευουν και μαλιστα ειναι και πολλοι?? Απορια το έχω...


Ένας σίγουρα το πιστεύει αυτο. Ο Ν. Συρίγος (όχι ο Φίλιππος) μετά την απαράδεκτη συμπεριφορά του Αγγέλου στο ματς με τον Ηλυσιακό έγραψε στο basketnet περί αλήτικης συμπεριφοράς και γενικά του επιτέθηκε δικαιολογημένα..
ashton
o Αγγέλου όπως ήταν σαν παίκτης (μέτριος και με συγκεκριμένη συμπεριφορά) είναι και σαν προπονητής .

όταν τον φόρτωσε ο Δρόσος στην Α.Ε.Κ. όσοι γκρινιάζαμε για τις επιλογές του, είμασταν γραφικοί, μεμψίμοιροι κλπ από την κρατούσα ΑΡΔοάποψη ..

νομίζω παντως πως τα μπινελίκια στο Φλεβαράκη, είναι πιο ελαφρύ παράπτωμα από το τράβηγμα της φανέλας στους παίκτες του Ρεθύμνου για να αστοχήσουν στα τρίποντα..
yorgos
Ξεθάβω κάτι διαμάντια ώρες-ώρες...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.