Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Χειρότεροι NBA σχολιαστές και play by play
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Γενικά για το ΝΒΑ
YorM3
Εμπνευσμένο από το Κλίπερς Γόριορς όπου και και οι 2 επιλογές ήταν κακές. Ελπίζω να μην έχει ήδη αντίστοιχο τόπικ.

Αυτοί που ελλέιψει καλύτερης εναλλακτικής θα διαλέξω:
Ράπτορς - ο σχολιαστης που κάθε λίγο λέει Μάτι Ντι τσιριχτά η αιτία
Μπακς - υπάρχουν φορές που προσπαθούν να δικαιολογήσουν τα αδικαιλόγητα του Κιντ και μου έρχεται να χτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο
Ναγκετς - η μίρλα που βγάζει ο Χέιστινγκς είναι απίστευτη
Γοριορς - παλιά ήταν αξιοπρεπέστατοι αλλά τα τελευταία χρόνια η υποτίμηση που δείχνουν για τους αντιπάλους και ταυτόχρονη διαφήμιση του κάθετι που κάνουν οι Γόριορς τους έχει κάνει αντιπαθέστατους
Λέικερς - ο απίστευτος ενθουσιασμός για κάθε καλάθι που βάζουν με εκνευρίζει απίστευτα
Κλίπερς - Μπίνγκο...

Αυτοί που πάνε απευθείας στο mute:
Xόουμερς σε εκνευριστικό βαθμό - Spurs, Blazers, Memphis, Okc, Rockets, Cavs
Bulls λόγω της εμμονής με το ότι οποιοδήποτε τύπου 2ποντο είναι καλύτερο απο τρίποντο
Οι πρώην παίκτες του ΤΝΤ και ο Mark Jackson του ESPN απλά ασχολίαστοι...

Οι Celtics σώζονται από τον θεό του play-by-play Mike Gorman!
RipCity
Δε σωζονται οι Celtics με τιποτα. Πρεπει να ζητανε φαουλ και στον υπνο τους.
Andre Miller
Ο Μπίνγκο έχει γέλιο. Εμένα αυτός των Κινγκς με εκνευρίζει.
Και των Ναγκετς σίγουρα.
Των Κελτών εκείνος ο παλιόγερος.
Απ την άλλη μου αρέσει πολύ ο Φρειζερ των Νικς.
YorM3
QUOTE (RipCity @ Jan 7 2018, 02:30 ) *
Δε σωζονται οι Celtics με τιποτα. Πρεπει να ζητανε φαουλ και στον υπνο τους.


Mε τον Σκαλαμπρίνι δεν είναι τόσο άσχημα τα πράγματα. Από την άλλη όταν σε ένα παιχνίδι φέτος ο Γκόρμαν "ανάγκασε" τον Heinsohn να παράδεχτεί με τα χίλια ζόρια ένα καθαρό φάουλ κατά των Celtics, ήταν αστείο το πόσο ζορίστηκε για να το κάνει smiley.gif
aegeansheed
Οι αγαπημένοι μου είναι Mike Breen/Kevin Harlan με οποιαδήποτε σειρά μαζί με Joel Meyers. Εννοείται και Clyde για side dish any given chance.
Το δίδυμο Meyers-Wesley είναι σαν να ακούς ραδιόφωνο με τους παραγωγούς να γνωρίζονται 10 χρόνια και να έχουν τρομερή χημεία και άνεση. Μερικές φορές ακόμα και αν δεν έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον το ματς, τους βάζω για να τους ακούω. Επίσης είναι από τους λίγους που παραδέχονται live, όχι σε replay (ιδίως ο Wesley) τα bad calls σε βάρος των Pelicans. Τρομερά σπάνιο, αλλά δείχνει για τί επίπεδο μιλάμε γενικότερα.

Heinsohn είναι γραφικός, δεν τον κλείνεις για κανέναν λόγο για να δεις σε ποιά άκυρη φάση θα ζητήσει το home call. Αλλά όχι και παλιόγερος. Κάποια στιγμή θα φτάσουμε και εμείς στην ηλικία του.

Austin Carr είναι ακόμα πιο γραφικός, ο Shooter το έχει περιγράψει καλά, είναι part Samuel L. Jackson ρόλος από Τζάνγκο-loud guy και part erotic MC από μαγαζί στη Συγγρού. Κάθε φοράει που πετάει το "deep in the Q" προκαλεί πόνο και μόνο στο άκουσμα! Αλλά έχει φάση, δεν τον κλείνεις.

Blaha και Kelser να πάνε για σύνταξη αν γίνεται.

Για τους Blazers που κάπου ειπώθηκε μου κάνει εντύπωση, καθώς ο Kalabro ήταν πολύ καλός όσο τον θυμάμαι σε Summer League (ΝΒΑ ΤV) κυρίως, σε πιο free style κατάσταση βεβαίως εκεί.

Συμφωνώ για Mark Jackson και JVG. Ειδικά στο GSW-CLE τα Χριστούγεννα ήταν απαράδεκτοι.
Igor
Mε διαφορα οι καλυτεροι των Νικς. Οι πιο αντικειμενικοι σιγουρα. Bonus oι "ριμες" τους Frazier τυπου "swishing & dishing" κλπ.
Παντα αντιπαθουσα των Καβς τους σχολιαστες, ειδικα τον Carr! Και τον Γουοριορς συμφωνω με καποιον που το ανεφερε, εχει γινει λιγο "snob".

Τελευταια εχω δει λιγο Μαιαμι, και μπορω να πω οτι το διδυμο τους ειναι καλο!
Andre Miller
Φίλε aegeansheed, και ο Φρειζερ κάποιας ηλικίας είναι,
άλλο που ακούγεται (και δείχει) νεότερος.
Μακάρι βέβαια να φτάσουμε και εμείς τα ογδόντα
Και ας έχουμε και ξανά κουσούρι w00t.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.