Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Barcelona-Παναθηναικος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34
phoenix_93
Ο Ομπράντοβιτς νομίζω έχει δείξει την αξία του με αυτή τη σειρά, αλλά και με το ρόστερ που έχει φτιάξει. Αυτή τη στιγμη΄αν ο Παναθηναικός έχει στα τελευταία 5 λεπτά μέσα Διαμαντίδη, Μπατίστ, ένα 4αρι και 2 απο τους Νίκολας, Καλάθη, Σάτο δεν έχει πρόβλημα. Όλοι οι υπόλοιποι είναι αναλώσιμοι και επομένως μπορεί να παίξει όσο σκληρά θέλει και τους επιτρέπουν.
Η Μπαρτσελόνα φαίνεται ότι έχει πελαγώσει, χαρακτηριστικά αναφέρω την επίθεση όπου ο Ναβάρο κόπηκε απο Μπατίστ που μετά του έκλεψε και την μπάλα. Στην άμυνα έχουν βρει τρόπο να κόβουν τις ασίστ του Διαμαντίδη στον ψηλό και να τον στέλνουν δεξιά αλλά ο Διαμαντίδης κατάφερε να βάλει μερικά δύσκολα καλάθια, να κερδίσει φάουλ και οι ψηλοί κυνήγησαν τα επιθετικά. Ακόμα και να χάσει ο Παναθηναϊκός σήμερα θεωρώ βέβαιο ότι θα περάσει.
VRANKOVIC S.
Παιδια μη φοβαστε κανεναν...
μονο τραγουδηστε σημερα!!!

LovingBasketball
QUOTE (VRANKOVIC S. @ Mar 31 2011, 12:44 ) *
Παιδια μη φοβαστε κανεναν...
μονο τραγουδηστε σημερα!!!


Χμμμμμ....να σου πω κατι, τελικα σημερα φοβαμαι πιο πολυ καποια "χειρουργικα" σφυριγματα παρα τη κουραση....

Γενικα αγχος μεγαλο και αγωνια.........τι να λεμε τωρα..........
VRANKOVIC S.
QUOTE (LovingBasketball @ Mar 31 2011, 11:47 ) *
Χμμμμμ....να σου πω κατι, τελικα σημερα φοβαμαι πιο πολυ καποια "χειρουργικα" σφυριγματα παρα τη κουραση....

Γενικα αγχος μεγαλο και αγωνια.........τι να λεμε τωρα..........



Θα νικησουμε και τους διαιτητες και η νικη μας θα ειναι ακομη μεγαλυτερη..
Και μην ξεχνας τη δυναμη του κοσμου μας.Στο προηγουμενο οι ισπανοι πανικοβληθηκαν...
Αφου χαναν με 3 ποντους στα 4 δευτερολεπτα και καναν λει απ!!!

Στη βαρκελωνη θα ΄ρθω,παναθα,για σενα
για να σηκωσουμε με τρελα αλλο ενα.....
LovingBasketball
Colonel με ανησυχει λιγο το αβαταρ σου με τον Λαμονικα........τον φοβασαι για αποψε?
Flash
Το ποστάρω εδώ αν και τελείως off topic αφενός για να χαλαρώσουμε λίγο αφετέρου γιατί είναι must see.

http://freddos.yooblog.gr/2011/03/31/2953/

Πηγαίντε να το δοκιμάσετε μόνοι σας. Ισχύει!
Boom Dizzle
QUOTE(Flash @ Mar 31 2011, 13:31 ) *
Το ποστάρω εδώ αν και τελείως off topic αφενός για να χαλαρώσουμε λίγο αφετέρου γιατί είναι must see.

http://freddos.yooblog.gr/2011/03/31/2953/

Πηγαίντε να το δοκιμάσετε μόνοι σας. Ισχύει!

Ρε τον Βουισιτς εχει σπασει ολα τα κοντερ εκσπερματισης κ δεν του φαινεται 24.gif 24.gif 24.gif
dominik
QUOTE(alabamas_13 @ Mar 30 2011, 22:18 ) *
γιατι ρε συ να μην με αφησουν???τοσο κοσμο αφηνουν παντα...ουτε αφου ρχισει ο αγωνας λες να μην μπορω να μπω?

οσο για το nick name ξερεις απο ποιον παικτη ειναι εμπνευσμενο...
http://www.youtube.com/watch?v=bzJv_tt6QBk
http://www.youtube.com/watch?v=oGlxe0CwqBY...feature=related

υπάρχουν θύρες που σε αφήνουν να μπεις..κάτι που φάνηκε την Τρίτη..όλα τα σκαλιά και οι χώροι γύρω από τις κερκίδες είχαν πολύ κόσμο..
Επειδή κατά τη γνώμη μου δε θα δούμε κάτι καινούριο σε επίπεδο προπονητών,το ματς θα κριθεί απο
την προσωπικότητα ορισμένων παικτών...Μακάρι 3-D,Ντρου και Μαικ να αντέξουν 77.gif ...Καλή μας επιτυχία λοιπόν! icon_wave.gif
rankin
QUOTE(Flash @ Mar 31 2011, 13:31 ) *
Το ποστάρω εδώ αν και τελείως off topic αφενός για να χαλαρώσουμε λίγο αφετέρου γιατί είναι must see.

http://freddos.yooblog.gr/2011/03/31/2953/

Πηγαίντε να το δοκιμάσετε μόνοι σας. Ισχύει!

να το πω γαμάτο?
θα το πώ!!!

Το γνωστό πουλέν, Κασπάρς Καμπάλα, για μια βραδιά δεν σταματούσε να εκσπερματίζει !
Μπράβο λεβέντη μου!!!! 77.gif
paodynasty
H αγωνία κορυφώνεται
Click to view attachment
LovingBasketball
Επειδη μου εχει κολησει το μυαλο με το Λαμονικα, θυμαται καποιος αν εχει αδικησει(πραγματικα ομως) τον Παναθηναικο σε καποιο παιχνιδι ?
colonel gomelsky
QUOTE(LovingBasketball @ Mar 31 2011, 13:47 ) *
Επειδη μου εχει κολησει το μυαλο με το Λαμονικα, θυμαται καποιος αν εχει αδικησει(πραγματικα ομως) τον Παναθηναικο σε καποιο παιχνιδι ?


Επειδή ρώτησες και πριν. Η ιστορία με τον Λαμόνικα δημιουργήθηκε από την εθνική. Ανθέλληνας κτλ Επειδή όμως αυτά τα λέγανε γραφικοί φουστανελάδες στυλ Ιωάννου, Παπαδογιάννη κ.α. πρέπει να μην είμαστε και απόλυτοι.

Δεν φοβάμαι τόσο τον Λαμόνικα όσο τους άσημους Ουκρανούς. Κάλλιστα μπορεί να πάρουν αποφάσεις που εκ των υστέρων (και αφού συμφωνήσουν και οι 2) θα έρθει ο Λαμόνικα να επικυρώσει σε στυλ Πόντιου Πιλάτου. Σφυρίγματα αλα Αρτεάγκα δεν νομίζω να δούμε από τον Λουίτζι. Μετά τις αποχωρήσεις Βορεάδη, Μπραζάουσκας, Πιτσίλκα και την αναμενόμενη του Γιούγκεμπραντ, ο Λουίτζι μένει μόνος με τους Μπελόσεβιτς και Φακίνι να κάνει παιχνίδι. Δεν θα διακινδυνεύσει εύκολα την καριέρα του.

ΥΓ. Ο Λαμόνικα έχει σφυρίξει τον τελικό του 2007 στην Αθήνα.
str
QUOTE(colonel gomelsky @ Mar 31 2011, 13:57 ) *
Επειδή ρώτησες και πριν. Η ιστορία με τον Λαμόνικα δημιουργήθηκε από την εθνική. Ανθέλληνας κτλ Επειδή όμως αυτά τα λέγανε γραφικοί φουστανελάδες στυλ Ιωάννου, Παπαδογιάννη κ.α. πρέπει να μην είμαστε και απόλυτοι.

Δεν φοβάμαι τόσο τον Λαμόνικα όσο τους άσημους Ουκρανούς. Κάλλιστα μπορεί να πάρουν αποφάσεις που εκ των υστέρων (και αφού συμφωνήσουν και οι 2) θα έρθει ο Λαμόνικα να επικυρώσει σε στυλ Πόντιου Πιλάτου. Σφυρίγματα αλα Αρτεάγκα δεν νομίζω να δούμε από τον Λουίτζι. Μετά τις αποχωρήσεις Βορεάδη, Μπραζάουσκας, Πιτσίλκα και την αναμενόμενη του Γιούγκεμπραντ, ο Λουίτζι μένει μόνος με τους Μπελόσεβιτς και Φακίνι να κάνει παιχνίδι. Δεν θα διακινδυνεύσει εύκολα την καριέρα του.

ΥΓ. Ο Λαμόνικα έχει σφυρίξει τον τελικό του 2007 στην Αθήνα.


εγω ρωτησα...παρακαλω να τιμωρηθει ο κολονελ με φαουλ διοτι διασπειρει ψευδεις ειδησεις και προκαλει το πανικο πριν απο ενα τοσο κρισιμο παιχνιδι (σχετικα με το ποιος ρωτησε τι, παει να μας διχασει συντροφοιιιιι)!!!!!!! smiley.gif smiley.gif
colonel gomelsky
QUOTE(str @ Mar 31 2011, 14:10 ) *
εγω ρωτησα...παρακαλω να τιμωρηθει ο κολονελ με φαουλ διοτι διασπειρει ψευδεις ειδησεις και προκαλει το πανικο πριν απο ενα τοσο κρισιμο παιχνιδι (σχετικα με το ποιος ρωτησε τι, παει να μας διχασει συντροφοιιιιι)!!!!!!! smiley.gif smiley.gif


QUOTE(LovingBasketball @ Mar 31 2011, 13:17 ) *
Colonel με ανησυχει λιγο το αβαταρ σου με τον Λαμονικα........τον φοβασαι για αποψε?



Διπλό λογαριαμό διατηρούμε μπαγασάκο? smiley.gif
LovingBasketball
QUOTE (colonel gomelsky @ Mar 31 2011, 13:57 ) *
Επειδή ρώτησες και πριν. Η ιστορία με τον Λαμόνικα δημιουργήθηκε από την εθνική. Ανθέλληνας κτλ Επειδή όμως αυτά τα λέγανε γραφικοί φουστανελάδες στυλ Ιωάννου, Παπαδογιάννη κ.α. πρέπει να μην είμαστε και απόλυτοι.

Δεν φοβάμαι τόσο τον Λαμόνικα όσο τους άσημους Ουκρανούς. Κάλλιστα μπορεί να πάρουν αποφάσεις που εκ των υστέρων (και αφού συμφωνήσουν και οι 2) θα έρθει ο Λαμόνικα να επικυρώσει σε στυλ Πόντιου Πιλάτου. Σφυρίγματα αλα Αρτεάγκα δεν νομίζω να δούμε από τον Λουίτζι. Μετά τις αποχωρήσεις Βορεάδη, Μπραζάουσκας, Πιτσίλκα και την αναμενόμενη του Γιούγκεμπραντ, ο Λουίτζι μένει μόνος με τους Μπελόσεβιτς και Φακίνι να κάνει παιχνίδι. Δεν θα διακινδυνεύσει εύκολα την καριέρα του.

ΥΓ. Ο Λαμόνικα έχει σφυρίξει τον τελικό του 2007 στην Αθήνα.



Εγω θα ησυχασω μονο αν κατεβει αποψε ...ετσι smiley.gif




ALdaperan
ρε παιδια γιατι άλαξε διαιτητης?

γνωρίζουμε? Τον συγκεκριμένο διαιτητη τον γνωρίζουμε?
lightday
QUOTE(ALdaperan @ Mar 31 2011, 15:01 ) *
ρε παιδια γιατι άλαξε διαιτητης?

γνωρίζουμε? Τον συγκεκριμένο διαιτητη τον γνωρίζουμε?

Για τον Λαμόνικα .... πάντα έρχεται στο μυαλό μου η φωνή του Συρίγου να παραπονιέται "Δεν είναι φάουλ αυτό, τεχνική ποινή δεν είναι ".... γενικά είναι "πυρηνικό " όπλο από τα λίγα. Κυρίως για την εθνική μας.
Για σήμερα δεν ξέρω.
Ας μην είμαστε προκατελειμένοι.
LovingBasketball
Ε τελικα βρηκα τον τροπο να διωξω το αγχος...... smiley.gif
Σκεφτομαι απλα οτι αν η Μπαρτσα ειχε κερδισει το τριτο παιχνιδι, εμεις θα ειμαστε αποψε σε do or die situation.

Οποτε προτιμω να παιζουμε για να παμε F4, παρα να παιζουμε για να επιστρεψουμε προωρα στη Βαρκελωνη.

Καλη τυχη στην ομαδα.............

DIOMIDIS_GR
Πολλοι πιστευαν πως ο Παναθηναικος δεν θα ειχε τυχη απεναντι στην Μπαρτσα (ενας απο αυτους ειμουν και εγω).Ακομα περισσοτεροι ειναι αυτοι που λενε οτι και να γινει δεν θα μας πειραξει και ειμαστε περηφανοι για αυτην την ΟΜΑΔΑ (ενας απο αυτους ειμαι και εγω).Πως ομως εξηγειται να νιωθω τοσο αγχος ρε παιδια απο το πρωι.Μπορει καποιος να το εξηγησει?Μαλλον οχι γιατι τωρα που εχουμε φτασει στην πηγη θελουμε ολοι να πιουμε νερο και πιστευω πως θα τα καταφερουμε.Καλη επιτυχια στην αρμαδα του Ζοτς και κακη ψυχρη και αναποδη στην ομαδα που εχει χρωμα στην εμφανιση της σαν μαρκαδορος Stabilo biggrin.gif biggrin.gif
Ginobili
QUOTE(DIOMIDIS_GR @ Mar 31 2011, 13:01 ) *
Πολλοι πιστευαν πως ο Παναθηναικος δεν θα ειχε τυχη απεναντι στην Μπαρτσα (ενας απο αυτους ειμουν και εγω).Ακομα περισσοτεροι ειναι αυτοι που λενε οτι και να γινει δεν θα μας πειραξει και ειμαστε περηφανοι για αυτην την ΟΜΑΔΑ (ενας απο αυτους ειμαι και εγω).Πως ομως εξηγειται να νιωθω τοσο αγχος ρε παιδια απο το πρωι.Μπορει καποιος να το εξηγησει?Μαλλον οχι γιατι τωρα που εχουμε φτασει στην πηγη θελουμε ολοι να πιουμε νερο και πιστευω πως θα τα καταφερουμε.Καλη επιτυχια στην αρμαδα του Ζοτς και κακη ψυχρη και αναποδη στην ομαδα που εχει χρωμα στην εμφανιση της σαν μαρκαδορος Stabilo biggrin.gif biggrin.gif

Η αλήθεια είναι ότι φαντάζει πολύ καλό..πολύ ιδανικό...για να είναι αληθινό.Να αποκλείσουμε την Μπάρτσα με 3 συνεχόμενες νίκες...
Δεν ξέρω,τι να πω...καλή επιτυχία να χουν τα παιδιά,να κάνουμε και καμιά προσευχή... biggrin.gif
DIOMIDIS_GR
Βρε και ευχελαιο να κανουμε αν ειναι να κερδισουμε.Παντως το σημερινο θα ειναι ματσαρα οπως τα υπολοιπα και οποιος αντεξει.Παντως για καλο και για κακο εγω μολις φυγω απο την δουλεια θα παω να αγορασω και μια μπουκαλα οξυγονο ετσι για να βρισκετε.Δεν ξερεις καμια φορα ισως χρειαστει. smiley.gif Παμε γερα ρε ομαδαρα.
LovingBasketball
QUOTE (DIOMIDIS_GR @ Mar 31 2011, 16:17 ) *
Βρε και ευχελαιο να κανουμε αν ειναι να κερδισουμε.Παντως το σημερινο θα ειναι ματσαρα οπως τα υπολοιπα και οποιος αντεξει.Παντως για καλο και για κακο εγω μολις φυγω απο την δουλεια θα παω να αγορασω και μια μπουκαλα οξυγονο ετσι για να βρισκετε.Δεν ξερεις καμια φορα ισως χρειαστει. smiley.gif Παμε γερα ρε ομαδαρα.



Φιλε ποτε δεν φανταζομουνα οτι θα εβρισκα τετοιο συναδελφο στο αγχος.
Δεν ξερω αν με ξεπερνας η οχι, παντως για να παρεις 1 ιδεα στο 2ο παιχνιδι της σειρας ηταν τοσο το αγχος μου
που εκανα ζαπινγκ σε οποιοδηποτε καναλι και κοιταγα οτι λαχει (ακομα και την Τσουκαλα θα παρακολουθουσα) απλα και
μονο για να καλμαρω ελπιζοντας οτι οταν θα γυριζα στο παιχνιδι θα ειχαμε περασει μπροστα..

Εχθες ξαναειδα το 3ο παιχνιδι στο Sport+ και πραγματικα για πρωτη φορα χαρηκα σ'αυτη τη σειρα ενα παιχνιδι και βρηκα
ωραια ακομα και τα σχολια του Χατζηγεωργιου........ icon_drunk.gif

Myria
QUOTE(DIOMIDIS_GR @ Mar 31 2011, 16:01 ) *
Πολλοι πιστευαν πως ο Παναθηναικος δεν θα ειχε τυχη απεναντι στην Μπαρτσα (ενας απο αυτους ειμουν και εγω).Ακομα περισσοτεροι ειναι αυτοι που λενε οτι και να γινει δεν θα μας πειραξει και ειμαστε περηφανοι για αυτην την ΟΜΑΔΑ (ενας απο αυτους ειμαι και εγω).Πως ομως εξηγειται να νιωθω τοσο αγχος ρε παιδια απο το πρωι.Μπορει καποιος να το εξηγησει?Μαλλον οχι γιατι τωρα που εχουμε φτασει στην πηγη θελουμε ολοι να πιουμε νερο και πιστευω πως θα τα καταφερουμε.Καλη επιτυχια στην αρμαδα του Ζοτς και κακη ψυχρη και αναποδη στην ομαδα που εχει χρωμα στην εμφανιση της σαν μαρκαδορος Stabilo biggrin.gif biggrin.gif


Χαχαχαχα η Pelican βγαζει αυτη την αποχρωση της αποτυχιας...Οσο για το αγχος νομιζω αποψε θα ισχυσει το πασιγνωστο hit "φαε σπορια..."για την εκτονωση blink.gif
Επισης οσοι δεν εχουν Novasports 3 υπαρχει καποιο λινκ η απο ραδιοφωνο μονο??
Καλα καρδιακα παιδια αρκει να πετυχει η μεταμοσχευση στο τελος!!
greeneyes13
QUOTE(colonel gomelsky @ Mar 31 2011, 12:05 ) *
Και επειδή η μάχη πλησιάζει, ας μετρήσουμε τους υποστηρικτές μας:



http://www.gazzetta.gr/pao-euroleague/item...BA%CF%8C-%C2%BB

wav.gif
vastravoud
Ανεξαρτήτως του αν συμφωνώ ή όχι με την μη παραμονή του, ο Σάρας θα είναι ΠΑΝΤΑ στην καρδιά μου.....
colonel gomelsky
QUOTE(vastravoud @ Mar 31 2011, 17:54 ) *
Ανεξαρτήτως του αν συμφωνώ ή όχι με την μη παραμονή του, ο Σάρας θα είναι ΠΑΝΤΑ στην καρδιά μου.....


Και μένα. Και να φανταστείς ότι ενώ του φερθήκαμε απαράδεκτα (προσωπική άποψη αυτό) αυτός δεν βγήκε να πει μισή κακή κουβέντα (πέρα από πίκρα που έβγαλε κάποιες φορές).
Flash
Ας ποστάρουμε το συγκεκριμένο κομμάτι:

QUOTE
- Κλείνοντας και με το χέρι στην καρδιά, ποια από τις δύο ομάδες θα ήθελες να προκριθεί;

«Σκεφτόμουν πολύ αυτή την ερώτηση στη διάρκεια και των τριών αγώνων που παρακολούθησα από την τηλεόραση και η απάντηση, ξάφνιασε ακόμη κι εμένα τον ίδιο! Είμαι Μπαρτσελόνα από μικρός κι από τότε που φόρεσα τη φανέλα της κι έγινα επίσημο μέλος της, δεν φανταζόμουν ποτέ ότι θα έρθει η στιγμή που θα πάω κόντρα της... Όμως, φαίνεται ότι το δέσιμο που με ένωσε με αυτή την ομάδα και τους συμπαίκτες μου στον Παναθηναϊκό υπερτέρησε... Δεν μπορώ σε καμία περίπτωση να βλέπω τον Μάικ, τον Ντρου, τον Μήτσο και τα άλλα παιδιά -με τα οποία έπαιξα τόσο καιρό- να βγάζουν τέτοια ενέργεια και να μην τους υποστηρίξω... Δεν ντρέπομαι να το πω... Είμαι με τον Παναθηναϊκό...»


Εντάξει, ακόμα και εγώ που με διάφορες -φροσυνες δεν έχω καμία σχέση ένιωσα κάτι όταν το διάβασα αυτό.

Α ρε τρελέ Λιθουανέ...
baskethood
QUOTE (colonel gomelsky @ Mar 31 2011, 17:57 ) *
Και μένα. Και να φανταστείς ότι ενώ του φερθήκαμε απαράδεκτα (προσωπική άποψη αυτό) αυτός δεν βγήκε να πει μισή κακή κουβέντα (πέρα από πίκρα που έβγαλε κάποιες φορές).

Εχω σε μεγαλη εκτιμηση τον Σαρας(μπασκετικα καθαρα) δε θεωρω ομως οτι φερθηκε σωστα και αυτος απ την πλευρα του,αναφερομαι βεβαια στο θεμα με την ανανεωση του συμβολαιου του και την εγχειρηση που ακολουθησε.
LovingBasketball
Θα δοκιμασει τα παντα η Μπαρτσα για να μας κερδισει?


vastravoud
Τα περί Σάρας είναι μεγάλη κουβέντα - γεγονός παραμένει όμως ότι ημασταν ΠΟΛΥ τυχεροί που τον είχαμε κοντά μας.
ALdaperan
Ρε παιδιά λογικό δεν ειναι να βρίσκεται στο πλευρό του ΠΑΟ στη συγκεκριμένη σειρά?

Τα προηγουμενα 3 χρόνια έπαιζε στον ΠΑΟ και οι περισσότεροι (σχεδόν ολοι) οι παικτες του ΠΑΟ είναι φίλοι του!! Αντίθετα στη μπαρτσελόνα έχει περάσει πολύς καιρός απο τότε που ήταν μέλος της ομάδας!!!

Ποιόν να υποστηρίξει δλδ το ναβάρρο ή μήπως το λακοβιτς και τον βαθκεζ?

Όπως και να έχει ομως ο σαρας ηταν μεγάλο κεφαλαιο στη παναθα . Μακαρι να είχε ανανεωσει και ας μην επαιζε και καθολου , μονο και μονο για να τελειωσει η καριερα του στον ΠΑΟ . Ενας μεγάλος παικτης σε μια μεγάλη ομάδα!!!
colonel gomelsky
Διαβάστε το, αξίζει κατ εμε.

QUOTE
Κρέους: "Πίσω στη Βαρκελώνη"

Ο γενικός διευθυντής της Μπαρτσελόνα, Τζουάν Κρέους, μίλησε στο Sport24.gr για τη σειρά με τον Παναθηναϊκό, έκανε τις προβλέψεις του για το 4ο παιχνίδι, αναφέρθηκε στη σειρά του Ολυμπιακού με τη Σιένα και κατέληξε ότι θα ήθελε τον Διαμαντίδη στη Βαρκελώνη.

Η δόξα του ισπανικού μπάσκετ (και πρώην ομοσπονδιακός προπονητής) παραδέχτηκε την αισιοδοξία του ότι η σειρά θα πάει σε 5ο παιχνίδι, ενώ παράλληλα υπογράμμισε ότι "τα παιχνίδια των προημιτελικών είναι τα καλύτερα των τελευταίων ετών".

Πως βλέπετε τη σειρά μέχρι τώρα;

Υπάρχει ισορροπία ανάμεσα στις δύο ομάδες, υπάρχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον, αγωνιστικό μέσα στο γήπεδο, αλλά και οργανωτικό από τους δύο πάγκους. Εμείς αυτή τη στιγμή βρισκόμαστε στο χείλος του γκρεμού. Είμαστε υποχρεωμένοι να αντιδράσουμε και θέλω να πιστεύω ότι θα καταφέρουμε να κερδίσουμε και να πάμε σε πέμπτο παιχνίδι.


Ο Παναθηναϊκός φέτος δεν έχει αποδώσει το μπάσκετ των προηγούμενων χρόνων. Σας εξέπληξε η απόδοση του στα παιχνίδια με τη Μπαρτσελόνα;

Εδώ περισσότερο λειτούργησε η καθοδήγηση του Ομπράντοβιτς, ο οποίος εφάρμοσε διάφορα αμυντικά τρικ για να δυσκολέψει το δικό μας σκοράρισμα. Έχει γραφτεί παντού το περίφημο "4-1" (σ.σ τέσσερις ζώνη - ένας man-to-man) και βλέπουμε ότι ο "στόχος" του Παναθηναϊκού, είναι το να περιορίσει τον Ναβάρο. Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι ο αντίπαλος μας είναι η κορυφαία ομάδα της τελευταίας 10ετίας, πράγμα το οποίο σημαίνει ότι θα πρέπει να είμαστε απόλυτα συγκεντρωμένοι κυρίως στο να βρούμε λύσεις στα αμυντικά τρικ, ώστε και να τρέξουμε περισσότερο και κυρίως να μαζέψουμε περισσότερα ριμπάουντ.


Ο Παναθηναϊκός παρουσιάζεται φέτος θεωρητικά πιο αδύναμος (Σπανούλης, Πέκοβιτς, Γιασικεβίτσιους), παρόλα αυτά δείχνει να τα καταφέρνει μια χαρά απέναντι στην πρωταθλήτρια Ευρώπης.


Μπορεί να λείπουν αυτοί οι πολύ σημαντικοί παίκτες φέτος, αλλά μην ξεχνάμε ότι ο Παναθηναϊκός έχει έναν κορμό εδώ και πολλά χρόνια, τον οποίο εμπλουτίζει κάθε χρόνο με διορθωτικές κινήσεις. Λείπουν αυτοί που είπες, αλλά μην ξεχνάμε ότι ο Σάτο ήταν καθοριστικός στο δεύτερο παιχνίδι, ενώ η μεγάλη έκπληξη ήρθε από το θεωρητικά τρωτό σημείο του Παναθηναϊκού, δηλαδή τις εναλλακτικές λύσεις στην περιφέρεια.


Πως σας φάνηκε η ατμόσφαιρα στο ΟΑΚΑ;

Πρόκειται για μια φανταστική ατμόσφαιρα, είναι απίστευτο να βλέπεις 20.000 κόσμο να υποστηρίζει την ομάδα του, ενώ μας έκανε μεγάλη εντύπωση το γεγονός ότι μέχρι και οι σκάλες στις κερκίδες ήταν γεμάτες από φιλάθλους. Αν εξαιρέσουμε κάποια ελάχιστα μεμονωμένα περιστατικά, είμαι υποχρεωμένος να συγχαρώ τους φίλους του Παναθηναϊκού, οι οποίοι όχι μόνο υποστηρίζουν την ομάδα τους, αλλά δίνουν κίνητρο και στους δικούς μας παίκτες που τους αρέσει γεμάτα γήπεδα.


Πιστεύετε ότι έχει παίξει ρόλο η διαιτησία μέχρι τώρα;

Δεν νομίζω ότι έχει κρίνει την έκβαση κάποιας από τις τρεις συναντήσεις, όμως, εμείς έχουμε κάποια παράπονα από το δεύτερο παιχνίδι. Λαμβάνοντας υπόψη ότι και τα τρία ματς κρίνονται στις λεπτομέρειες, ένα σφαλτσοσφύριγμα κυρίως στα τελευταία λεπτά μπορεί να κρίνει πολλά. Το μόνο που ζητάμε είναι το 50-50.


Πως βλέπεις τα τέσσερα ζευγάρια;

Νομίζω ότι είναι η καλύτερη φάση των "8" εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Υπάρχει απόλυτη ισορροπία, αλλά αν πρέπει να διαλέξω με αυτά που έχω δει μέχρι στιγμής, δίνω προβάδισμα στη Σιένα, στη Μακάμπι και στη Ρεάλ Μαδρίτης αν κι η τελευταία μπορεί να φτάσει και σε πέμπτο παιχνίδι. Για το δικό μας ζευγάρι τα είπα και πριν. Αισιοδοξούμε ότι θα φέρουμε τη σειρά στη Βαρκελώνη.


Πως κρίνετε το γεγονός ότι ενώ ο Ολυμπιακός κέρδισε το πρώτο παιχνίδι με 50 πόντους διαφορά, στη συνέχεια έχασε εύκολα τα επόμενα δύο;

Ο Ολυμπιακός δεν διαχειρίστηκε τη μεγάλη του εμφάνιση στο πρώτο ματς, χαλάρωσε και πλήρωσε την αντίδραση της αντιπάλου του, η οποία ατσαλώθηκε ψυχολογικά από το χτύπημα και κατάφερε να αλλάξει τα δεδομένα. Αυτή τη στιγμή θεωρώ πολύ δύσκολο να μπορέσει να ορθοποδήσει ο Ολυμπιακός, όχι τόσο επειδή δεν μπορούν οι παίκτες του, όσο γιατί η ομάδα της Σιένα απέδειξε αυτό ακριβώς: ότι δηλαδή είναι "ομάδα".


Ποιον παίκτη του Παναθηναϊκού θα θέλατε στην ομάδα σας αν είχατε τη δυνατότητα να επιλέξετε;

Φυσικά τον Διαμαντίδη. Εδώ και χρόνια βρίσκεται στο υψηλότερο δυνατό επίπεδο κι είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής στη σειρά. Δεύτερες επιλογές θα ήταν ο Νίκολας κι ο Μπατίστ.


http://www.sport24.gr/Basket/Euroleague/kr...wnh.821609.html
greeneyes13
φαντάζομαι πως κάποιο λινκ θα βρεθεί για να δούμε τον αγώνα....
Gash
Για μένα ο Σάρας είναι ο μεγαλύτερος ευρωπαίος μπακετμπολίστας της δεκαετίας (2000-2010)..ασε που είναι και γαμώ τα παιδιά επιπλεόν smiley.gif
ALdaperan
QUOTE(greeneyes13 @ Mar 31 2011, 18:39 ) *
φαντάζομαι πως κάποιο λινκ θα βρεθεί για να δούμε τον αγώνα....

ολο και κατι θα βρουμε smile.gif
kolokotronis
Άντε ρε μάγκες.
Είμαστε τόσο κοντά και όμως τόσο μακριά.

Πάρε μια διαφορά ρε πανάθα.
Βρες ρυθμό και τελείωσέ τους.


Αυτός ο βάσκεθ, πραγματικό σκιάχτρο.
Μακάρι να φορτωθεί με φάουλ.

Αν ξανασταματήσουμε τον ναβάρο, η μπάρτσα θα χρειαστεί παλι πάνω από 10 τρίποντα για να μείνει στο παιχνίδι.

Σάτο ,που σε βρίζανε όλη τη χρονιά, επανέλαβε το προηγούμενο ματς σου.
άλλωστε σήμερα παίζεται όλη η χρονιά.

Περπέρογλου ξεψλαρωσε αγόρι μου.
Το έχεις το τρίποντο.

Τσαρτσαρή βοήθησε Μάικ-Φώτση.

Και τέλος, Ζέλικο, ελπίζω να έχει μείνει κανένας λαγός στο καπέλο σου.
il postino
θελω θαναση γιαννακοπουλο να σταυροκοπιεται στα τελευταια λεπτα!!!! επικη σκηνη κατεγραψε ο καμεραμαν προχθες!!!!
M.J FOR EVER
Βαρκελωνη θα γυρισουμε σιγουρα.να δουμε ομως για ποιον λογο θα ειναι.στο προηγουμενο ματς ετρωγα δρακουλινια.μεχρι και αυτα πηγα και αγορασα παλι για να μην χαλασει τιποτα απο το γουρι.αντε καλη μας επιτυχια smiley.gif
vastravoud
Άρα άμα προκριθουμε το Final four θα σε βρει λιγάκι βαρύτερο tongue.gif

Μήπως όμως με πακοτίνια πετύχεις καλύτερο αποτέλεσμα; smile.gif

Για να σοβαρευόμαστε, καλή τύχη στην ομάδα μας. Τον ΑΠΟΛΥΤΟ σεβασμό μας τον έχει κερδίσει προ πολλού.......
M.J FOR EVER
Φιλε αμα χασουμε θα σε ακουσω και θα το γυρισω.χαχαχαχαχα.αλλα τα δρακουλινια πινουν αιμα.ετσι θα ναι και οι πενταστεροι αποψε.ενταξει οσο καρφωνω ακομα τα κιλα δεν μας πειραζουν. διακοπη συνδεσης----->η συνεχεια μετα το ματς!
vastravoud
Να γκρινιάξω λίγο;

Με τόσο ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΟ αριθμο υπεράριθμων, τρέμω να μη γίνει το παραμικρο.... Δε θέλει τίποτα, ένα σεισμό και θα έχουμε δράματα.....
ALdaperan
QUOTE(vastravoud @ Mar 31 2011, 21:40 ) *
Να γκρινιάξω λίγο;

Με τόσο ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΟ αριθμο υπεράριθμων, τρέμω να μη γίνει το παραμικρο.... Δε θέλει τίποτα, ένα σεισμό και θα έχουμε δράματα.....

θα γινει στο τέλος με τη νικη μας tongue.gif

περα απο τη πλακα οντως αυτο που επισημανες ειναι ενα θεμα, όλοι οι διαδρομοι ειναι κλειστοι !!!
PARISINOS
Οχ, αυτο κυριοι ειναι επιστημονικη διαιτησια, και γι αυτο το μπασκετ ειναι το πιο υπουλο αθλημα.

Θα δουμε βεβαια πως θα το πανε οταν ξαναμπει ο μητσος, αλλα δυστηχως προβλεπω αλλο ενα επιθετικο μολις θα παει να ποσταρει...
greeneyes13
link Που να μην κολλάει;;;;;
ALdaperan
QUOTE(greeneyes13 @ Mar 31 2011, 21:54 ) *
link Που να μην κολλάει;;;;;

κολλανε ρε γμτ sad.gif

η διαιτησια δε μας τα λεει καλα
GMlls
δεν γίνονται αυτά. έλεος ρε γ..τοοοο
vastravoud
Όχι ρε γαμώτο.....

Πόσο στραβά μπορει να πάει.....
PARISINOS
καλα αν κερδισουμε σημερα, θα ειναι ο 13ος αθλος του ηρακλη, πραγματικα....
ALdaperan
Θα κερδισουμε!!!!

Ολους μαζι ρε θα τους παρουμε , και διαιτητες και κακοτυχιες και ολα !!!!!!!!!!!!!

ωχ ρε ΤΕΠΙΤΣ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ

ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΟΥ ΔΕ ΤΟ ΗΠΙΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ????????????
PARISINOS
Παιζουμε εκπληκτικη αμυνα, αν ειχαμε βαλει και τις βολες θα ειμασταν στο +8 τωρα τουλαχιστον.

Ρε φωστη 0/2 ρε αγορι μου?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.