Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Βοηθεια για αγορα κρασιου......:p
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
j-kidd13
Λοιπον,ανοιξα νεο τοπικ γιατι δεν ηξερα που να το κολλησω γιατι το περιεχομενο ειναι λιγο ακυρο ακομα και με το off topic...tongue.gif

Θα κανουμε τραπεζι την Τριτη και επειδη τελειωσε το κρασι μας και το χωριο ειναι μακρυα για να ανεφοδιαστουμε,θελω να αγορασω χυμα απο εξω(κοκκινο μαλλον)....Αλλα δεν ξερω απο που...Μην παω οπου να ναι και παρω κανα σαπιο,ξυδι κλπ...
Γι αυτο αν γνωριζει κανεις ας πει καμια ιδεα...
giorgos14
QUOTE(j-kidd13 @ Feb 24 2013, 23:33 ) *
Λοιπον,ανοιξα νεο τοπικ γιατι δεν ηξερα που να το κολλησω γιατι το περιεχομενο ειναι λιγο ακυρο ακομα και με το off topic...tongue.gif

Θα κανουμε τραπεζι την Τριτη και επειδη τελειωσε το κρασι μας και το χωριο ειναι μακρυα για να ανεφοδιαστουμε,θελω να αγορασω χυμα απο εξω(κοκκινο μαλλον)....Αλλα δεν ξερω απο που...Μην παω οπου να ναι και παρω κανα σαπιο,ξυδι κλπ...
Γι αυτο αν γνωριζει κανεις ας πει καμια ιδεα...



Αμα ησουν φοιτητης θα σου προτεινα αυτα που εβγαζε ο μαρινοπουλος με 2 ευρω.Και το χρησιμοποιεις και για ξυδι μετα απο 2 μερουλες.Τωρα δεν μπορω να σε βοηθησω
Magnus92
Τι εγινε μικρε; Χτυπησες γκομενα και την τραπεζωνεις ;



tongue.gif
επαθα λαστιχο
QUOTE(Magnus92 @ Feb 25 2013, 22:03 ) *
Τι εγινε μικρε; Χτυπησες γκομενα και την τραπεζωνεις ;



tongue.gif

θελει να την μεθυσει και να την συρει στις ανωμαλες του ορεξεις ο αλητης
j-kidd13
QUOTE(Magnus92 @ Feb 25 2013, 22:03 ) *
Τι εγινε μικρε; Χτυπησες γκομενα και την τραπεζωνεις ;



tongue.gif

Μπα που τετοια τυχη... 69.gif ... και αν ειχα γκομενοτραπεζωμα δεν θα χα προβλημα να διαλεξω....Μ ενα μοσχατο νταστι καθαριζα... tongue.gif
greeneyes13
QUOTE(Magnus92 @ Feb 25 2013, 22:03 ) *
Τι εγινε μικρε; Χτυπησες γκομενα και την τραπεζωνεις ;



tongue.gif


με χύμα κρασί θα την θαμπώσει;
επαθα λαστιχο
QUOTE(greeneyes13 @ Feb 25 2013, 22:44 ) *
με χύμα κρασί θα την θαμπώσει;

θα πει οτι ειναι δικης του παραγωγης,και οτι η οινοποιϊα ειναι μονο ενα απο τα απειρα ταλεντα του
j-kidd13
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Feb 25 2013, 22:47 ) *
θα πει οτι ειναι δικης του παραγωγης,και οτι η οινοποιϊα ειναι μονο ενα απο τα απειρα ταλεντα του

Αν πιει απο το κρασι που παραγω θα τη σαγηνεψω ειναι σαφες αυτο.....
SteveNashidis
Αν θες καλό καλό ΚΑΛΟ κρασί πρέπει και να πληρώσεις :Ρ ! ! ! Αλλά επειδή λεφτά ( δεν ) υπάρχουν έχουμε και τα γευστικά κρασιά που δεν είναι πολύ ακριβά και δεν σου δείχνουν την εντύπωση ότι είναι φτηνιάρικα .
Οι μάρκες Γεωργιάδη ή Τσάνταλη (δεν ξέρω αν κάνω διαφήμηση οι μοντ ας κρίνουν και να διαγράψουν αυτά που λέω ) σου δίνουν αυτές τις επιλογές .
Όχι πολύ ακριβά αλλά με ποιότητα που σέβονται τα λίγα (σχετικό είναι αυτό) λεφτά που ξόδεψες.

Μετά για κάτι πιο καλύτερο (που έχω δοκιμάσει και μάρεσε) Χατζημιχάλης ή Santorini !
Δεν ξέρω πολλά αλλά από τα λίγα που έχω δοκιμάσει αυτά τα 2 τελευταία μου έκαναν εντύπωση !

Επίσης ψάξε και στο ίντερνετ για πιο σίγουρες απαντήσεις ..
Εδώ βρήκα πρόχειρα τα 20 καλύτερα κρασιά της Ελλάδος ( και μέσα είναι οι επιλογές που σας είπα ..εντυπωσιάστηκα και εγώ είναι η αλήθεια tongue.gif )

http://www.krasiagr.com/?p=52316
gallistis
γμτ τώρα είδα το θέμα για να προσφέρω τη γνώση μου...
από τα καλύτερα χύμα κρασιά που έχω πιει,είναι του τριποδάκη...υπάρχει σε γαλαξίες αν δε κάνω λάθος.ελληνική παραγωγή,εργοστάσιο στη μαγούλα και ειδίκευση στη παραγωγή ξιδιού για πολλά χρόνια
bballbill
Τελικά τί διάλεξες? Δε μας είπες.

Απ'ότι έχω καταλάβει οι περισσότεροι bf-ίτες πρέπει να είναι της μπίρας.
SG3ptshooter
QUOTE(bballbill @ Mar 9 2013, 13:52 ) *
Απ'ότι έχω καταλάβει οι περισσότεροι bf-ίτες πρέπει να είναι της μπίρας.

Poll!
Mε επιλογή "ότι τους βάλεις μπροστά" στην αρχή στο τέλος.
ZEUS
Πολὐ ωραἰο Ελληνικὀ κρασἀκι:

http://www.bibliachora.gr/wine

Βιβλἰα χὠρα!!!

Το λευκὀ τους εἰναι το κἀτι ἀλλο, και γενικὠς δεν με τρελαἰνει πολὐ το λευκὀ κρασἰ, εἰμαι αρκετἀ του κὀκκινου. Το λευκὀ αυτὀ το Καβαλιὠτικο εἰναι ὀτι καλὐτερο ἐχω πιεἰ μἐχρι τὠραλ, ὀντας πολἰτης εξωτερικοὐ κἀποια χρὀνια τὠρα κι ἐχω πἰει αρκετἀ κρασακια απὀ ἀλλες χὠρες, βλἐπε Καλιφὀρνια, Χιλἠ, Γαλλἰα, Νἐα Ζηλανἰα, κτλ.

Δυστυχὠς η πρὀταση μου δεν εἰναι φθηνἠ και γιἀ χὐμα, αλλἀ εἰμαι σἰγουρος ὀτι μπορεἰ να εντυπωσιἀσει!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.