Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός-Euroleague 2010-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23
Manu7
Eξαιρετικός Σπανούλης στη 3η περίοδο οργανωτικά.
Οι ασσίστ όλες ήταν πάρε βάλε.Έκανε φυσικά και τα κλασσικά λαθάκια του.

Καλός και ο Dirk.Πάτησε ρακέτα για τα καλά αλλά με το που έβαλε το πρώτο fade away
άρχισε να φεύγει προς τα έξω...
Reggie Miller #31
Γεια σου ρε Ανδρέα χορευτή!!!!!!!!


Ο Γιοτάμ καθόλου;Ο Πελεκάνος;
ALdaperan
πολυ καλη εμφανιση απο ολυμπιακο

μαλαγα για τα μπαζα

πραγματικα δεν εχω ξαναδει ομαδα με τόσο χάλια εμφανιση icon_drunk.gif

χωρις βεβαια να θέλω να υποβαθμισω τη νικη σας...αλλωστε με 30+ ποντους νικησατε wink.gif
frenchman7
Ωραίο και άνετο μπασκετάκι σήμερα, καθόλου ανταγωνιστική η Μάλαγα όμως...
Ελπίζω να μην δούμε επόμενο ματς αντίστοιχο με αυτό μετά την Ρεαλ...
Μην καλύψει τις αδυναμίες μας.

Σούπερ Σπανούλης στην 3η περίοδο, για άλλη μια φορά δείχνει ότι παίζει καλύτερα όταν θέλει να αποδείξει κάτι...
Ωραίος και ο Παπανικολάου, μακάρι να συνεχίσει...
Μια χαρά και Παπαπαλουκ-Μπουρου.

ΥΓ: Είδα αναβαθμισμένα τα κορίτσια μας με τα πον-πον ή μου φαίνεται? Πολύ φρεσκαδούρα! tongue.gif
ΥΓ2: Απορώ γιατί δεν δοκιμάζει καθόλου τον Χαλπερίν, πραγματικά!
Weekendman
Πάντως σε 2 σοβαρά παιχνίδια που έδωσε ο Ολυμπιακός με Μάλαγα,Ρεάλ
είδα τα 5άρια που δεν είμαστε σίγουροι για αυτά να συνεργάζονται άριστα με τους κοντούς ,και να παίζουν 1 εναντίον 1 πετυχημένα όποτε χρειαστεί
Και που στην άμυνα δεν είναι μαύρη τρύπα (όπως με Μπάμπεργκ,εκφράση αμφιβολιών για Νεστέροβιτς και από μένα μεταξύ των άλλων σε αυτό το φόρουμ)

Επίσης στη θέση 4 να παέι καλά και στα 2 παιχνίδια ο Μαυροκεφαλίδης

Κερδίθηκαν 2 παιχνίδια πάνω-κάτω άνετα με πολύ καλή άμυνα και στα 2

Ενώ ο Παπανικολάου ξεψαρώνει όπως δείχνει στα 2 τελευταία παιχνίδια(ΑΕΚ,Μάλαγα)
kotzito
Νικη με καλη,αλλα οχι τρομερη εμφανιση.Πιο πολυ εμοιαζε με καφενειο η Μαλαγα σημερα παρα εμεις υπερηχητικη ομαδα.Αν και να πω την αληθεια περιμενα οτι θα νικουσαμε σχετικα ευκολα,αλλα οχι και τοσο ευκολα.Στα θετικα ο Παπανικολαου ο οποιος δειχνει ετοιμος να κανει παρα πολυ καλη χρονια και ο Μπουρουσης ο οποιος οταν αποφασισε να παιξει μεσα στην ρακετα ηταν ανικητος.Eπισης και ο Σπανουλης οταν παιζει χωρις τον Τεοντοσιτς ειναι πολυ καλος.Στα αρνητικα το σχημα με Σπανουλη-Τεοντοσιτς που δεν φαινεται να προχωραει,και το θεμα των ριμπαουντ και των βολων που (και φετος) δειχνει να ειναι προβλημα για την ομαδα.



Υ.Γ. Ολα τα λεφτα οι βολες του Γλυνιαδακη στο τελος tongue.gif
SuperSayian
Δεν είδα το ματς αλλά απ οτι ακούω η Μάλαγα ήταν χώμα..ισχύει σχειρότερα και απο Βαλένθια με ΠΑΟ που τους έφευγε η μπάλα απ τα χέρια?

Να ρωτήσω και κάτι άλλο αυτός ο παλίκαρος ο Κεσελ πάλι εκτός 12αδας?Τι στο καλό τόσο άθλια παίζει στις προπονήσεις?Μάλλον για εξωαγωνιστική συμπεριφορά μυρίζομαι..
Leon_cp3
QUOTE(SuperSayian @ Nov 3 2010, 22:17 ) *
Δεν είδα το ματς αλλά απ οτι ακούω η Μάλαγα ήταν χώμα..ισχύει σχειρότερα και απο Βαλένθια με ΠΑΟ που τους έφευγε η μπάλα απ τα χέρια?

Να ρωτήσω και κάτι άλλο αυτός ο παλίκαρος ο Κεσελ πάλι εκτός 12αδας?Τι στο καλό τόσο άθλια παίζει στις προπονήσεις?Μάλλον για εξωαγωνιστική συμπεριφορά μυρίζομαι..


Νομίζω χειρότερα ναι.Μιλάμε για χώματα.Όλοι,δε μπορούσαν να σκοράρουν με τίποτα,μπήκαν σα φοβισμένοι από την αρχή και μόνο στο τέλος που χαλαρώσαμε έβαλαν κάποια εύκολα καλάθια.
Πολύ χαλαρό βράδυ στο ΣΕΦ,παρόμοιο με εκείνο κόντρα στην ΑΕΚ -ναι ναι όντως-...
il postino
http://www.superbasket.gr/?c=136&a=132823

α ρε μπουρουση δε θα βαλεις μυαλο ποτε!!!

"δεν εχουμε τιποτα να αποδειξουμε...". τι αλλο θα ακουσουμε απο το μπουρουσαρο....
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(kotzito @ Nov 3 2010, 23:23 ) *
Υ.Γ. Ολα τα λεφτα οι βολες του Γλυνιαδακη στο τελος tongue.gif

Ντάξ' γέλαγε όλο το γήπεδο! Τέτοιο στυλ σουτ δεν έχω ματαξαναδεί ποτέ μου!

Στα του αγώνα, εμένα ο Ολυ ούτε σήμερα με έπεισε ιδιαίτερα. Το καλό είναι ότι ενώ δε με έπεισε, βάλαμε 93 πόντους και είχαμε μια καλή διαφορά έναντι εντός από τους δύο βασικούς (θεωρητικά) αντιπάλους μας για την 1η θέση στον όμιλο. Βέβαια ήταν πλήρως χώματα. Οφείλω να ομολογήσω ότι κατά διαστήματα παίξαμε και όμορφο/γρήγορο μπάσκετ. Πάντως αναμένω καλύτερη την ομάδα από τη νέα χρονιά smile.gif

ΥΓ: Ο Νίλσεν σήμερα ήταν ανέκδοτο.
ΥΓ1: Κι εμένα θα μου μείνει η απορία με τον Χαλπερίν. Και όταν είχε έρθει, είχα καταχαρεί. Πολύ κρίμα για τον παίχτη και είναι και μικρός..
Weekendman
QUOTE(il postino @ Nov 3 2010, 22:53 ) *
http://www.superbasket.gr/?c=136&a=132823

α ρε μπουρουση δε θα βαλεις μυαλο ποτε!!!

"δεν εχουμε τιποτα να αποδειξουμε...". τι αλλο θα ακουσουμε απο το μπουρουσαρο....

Ας δούμε καμιά ανάλογη εμφάνιση στην Ευρωλίγκα και εκτός έδρας και μετά μπορεί ο Μπουρούσης να το πει αυτό μέχρι τότε δεν δικαιούται...
il postino
QUOTE(Weekendman @ Nov 3 2010, 23:06 ) *
Ας δούμε καμιά ανάλογη εμφάνιση στην Ευρωλίγκα και εκτός έδρας και μετά μπορεί ο Μπουρούσης να το πει αυτό μέχρι τότε δεν δικαιούται...

βαλε και κανα τιτλο...
Weekendman
QUOTE(il postino @ Nov 3 2010, 23:15 ) *
βαλε και κανα τιτλο...

μπορεί να σου πει για τα φαιναλ φορ που έφτασε αν και για ομάδα μπατζετ Ολυμπιακού δεν είναι και για να καμαρώνεις για αυτό...
spysta
εγω εχω πει ξανα οτι τα αποτελεσματα αυτη τη στιγμη οκ μπορει να εχουν βαθμολογικο ενδιαφερον αλλα η ΟΜΑΔΑ ετσι οπως ειναι δομημενη θα παιξει το καλυτερο της μπασκετ καπου στα αρχες με μεσα Φλεβαρη .. οταν ο καθενας θα χει βρει τον ρολο του.

Γι αυτο και ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ την μια μπορει να ριχνουμε 30 στη Μαλαγα και την αλλη να χανουμε με 15 απο τη Μπαμπεργκ ..
το θεμα βεβαια ειναι οτι οταν θα εισαι ετοιμος ΙΣΩΣ το τρενο για Ευρωπη να χει πεταξει με δυσκολη κληρωση πχ .. εντουτοις δεν το χω και απιθανο αυτη τη στιγμη να μην μπορεις να κερδισεις εκτος εδρας και μετα απο 3-4 μηνες να παιρνεις μεγαλα διπλα σε καυτες εδρες.

Γι αυτο πιστευω οτι ετσι οπως χτιζεται η ομαδα ΠΡΩΤΟ της μελημα ειναι το Ελληνικο πρωταθλημα

τσπ ... ειναι ΚΡΙΜΑ παντως να μην ενισχυθουμε με ενα ΚΑΛΟ 4αρι.Οχι απλα κριμα .. ισως και καταδικαστικο σε βαθος χρονου και σε μια σειρα αγωνων οπως οι τελικοι της Α1 θα φανει 100%.
ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ οπωσδηποτε
lakersdynasty
ο ΟΣΦΠ μεταμορφωνεται πραγματικα εντος και εκτος.

Στο ΣΕΦ στην Ευρωπη εχει πολυ καλη αποδωση παιζει καλητερη αμυνα, εκος ομως ειναι αγνωριστος.

Στα εκτος εδρας να βελτιωθει και δεν εχει να φοβηθει κατι σε αυτο τον ομιλο κι ας εχασε και απο την Μπαεμπεργκ.
Reggie Miller #31
Η γνώμη μου είναι ότι η Α1 έτσι όπως έχει καταντήσει δεν μπορείς να βασιστείς για να βγάλεις συμπεράσματα.
Είναι χρήσιμο μόνο για να δέσει η ομάδα μέσα από τα παιχνίδια κτλ κτλ
Αλλά πιστεύω ότι και στην Ευρώπη τα πράγματα δεν είναι καλύτερα.Είναι μετρημένες οι ομάδες που μπορούν να δημιουργήσουν πρόβλημα στις καλές ομάδες και πάνω κάτω είναι από τώρα κλεισμένες οι θέσεις στο final4.
Η ΤΣΣΚΑ για εμένα έχει αποδυναμωθεί αρκετά.Δεν είναι όπως ήταν.
Νομίζω ότι με λίγη προσοχή το final4 είναι εφικτός στόχος,ακόμα και για έναν μέτριο Ολυμπιακό.

Δεν ξέρω αν μπορούμε να φτάσουμε σε μια επιτυχία με αυτή την ομάδα.Με ρολίστες και χωρίς γεμάτο ρόστερ.
Όταν λέω γεμάτο,εννοώ ότι ακόμα και σήμερα που το ματς ήταν κάπως εύκολο έτσι όπως εξελίχθηκε,Χαλπερίν και Πελεκάνος δεν πήραν ευκαιρίες.Εμένα ο Πελεκάνος συνεχίζει να μην μου αρέσει.Ακόμα και με την ΑΕΚ δεν έκανε κάτι για να ξεχωρίσει,για να κερδίσει χρόνο.Τι να το κάνω ότι παίζει καλή άμυνα,όπως λένε.Και ο Γκόρντον το ίδιο κάνει.
Την άποψη μου την έχω πει.Αν τώρα η ομα΄δα καταφέρει και κάνει επιτυχίες,μπράβο της και μαγκιά της και ας βγούμε όλοι μ#%@!%... bball.gif

Βλέποντας τα στατιστικά είχαμε πολύ καλά ποσοστά(όχι στις βολές!!!),αλλά στα δίποντα αρκετά υψηλό,ενώ δεν σουτάρουμε πολλά τρίποντα,λίγα και καλά.Σε έναν ακόμα αγώνα πολλές ασίστ,αρκετά κλεψίματα(νομίζω και με την ΑΕΚ είχαμε αρκετά),αλλά και πολλά λάθη για τέτοιο παιχνίδι.
spysta
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Nov 3 2010, 23:22 ) *
Η ΤΣΣΚΑ για εμένα έχει αποδυναμωθεί αρκετά.Δεν είναι όπως ήταν.

Στα δυσκολα ... με ολους κομπλε χωρις τραυματισμους .. η εμπειρια και η ποιοτητα των παικτων της ΤΣΣΚΑ θα φανουν ..
το συνολο των Γκορντον Χολντεν Λανκτον Σισκα Κριαπα Σμοντις Μαριανοβιτς ειναι ΠΟΛΥ δυνατο
Reggie Miller #31
QUOTE(spysta @ Nov 4 2010, 01:44 ) *
Στα δυσκολα ... με ολους κομπλε χωρις τραυματισμους .. η εμπειρια και η ποιοτητα των παικτων της ΤΣΣΚΑ θα φανουν ..
το συνολο των Γκορντον Χολντεν Λανκτον Σισκα Κριαπα Σμοντις Μαριανοβιτς ειναι ΠΟΛΥ δυνατο


Δε λέω,ειδικά προχθές χωρίς Σίσκα,στάθηκε μια χαρά για αρκετό χρονικό διάστημα,
αλλά από ΄κει και πέρα δε με γεμίζει.Όσο έβαζε ο Γκόρντον ήταν κοντά στο σκορ,μετά ξέφυγε και δε νομίζω ότι οι παίκτες του πάγκου μπορούν να δώσουν πολλά.
Και δεν ξέρω πως θα είναι ο Χόλντεν και ο Λάγκτον.Γνώμη μου φυσικά...
rankin
QUOTE(lakersdynasty @ Nov 4 2010, 00:58 ) *
ο ΟΣΦΠ μεταμορφωνεται πραγματικα εντος και εκτος.

Χρόνια τώρα.....

QUOTE(Reggie Miller #31 @ Nov 4 2010, 01:22 ) *
Η ΤΣΣΚΑ για εμένα έχει αποδυναμωθεί αρκετά.Δεν είναι όπως ήταν.
Νομίζω ότι με λίγη προσοχή το final4 είναι εφικτός στόχος,ακόμα και για έναν μέτριο Ολυμπιακό.

Για την ΤΣΣΚΑ θα πω ότι δεν είναι αποδυναμωμένη, είναι όμως σίγουρα μια ομάδα, "ώριμη" ηλικιακά...
Από εκεί και πέρα, ο στόχος του Final4 έχει να κάνει και με τις διασταυρώσεις και με την ως τότε διαδρομή. Για να πας final4 πρέπει να έχεις όσο το δυνατό λιγότερες απώλειες στη διαδρομή..
Ένας λόγος που η ΤΣΣΚΑ τόσα χρόνια έφτανε περίπατο στα final4 ήταν ότι δεν είχε απώλειες στο δρόμο.. Πήγαινε πάντα τρένο, από την αρχή ως το τέλος
Φέτος δεν έχει ξεκινήσει το ίδιο καλά σε καμία περίπτωση, με αυτό το 0/3 που έχει. Ίσως να είναι το τέλος μιας μεγάλης ομάδας (ίσως όμως και να πάρει τα πάνω της, από το top16)

Για το παιχνίδι του Ολυμπιακού, τι να σχολιάσει κανείς;;;;;
Πάμε στο :
Τι είδα χθες στο ΣΕΦ

1. Ο μικρός δείχνει να κυνηγάει με νύχια και με δόντια την ευκαιρία που του δίνεται

2. Οι τρεις βασικοί άξονες του Ολυμπιακού φέτος θα είναι: Αμυνα-Άμυνα-Άμυνα και όχι Σπανούλης-Μίλος-Μπουρούσης, που μας έλεγαν το καλοκαίρι

3. Η Μπουτίκ πουλάει ακόμα φανέλα Βον Ουέιφερ!
Παραδόξως, η συγκεκριμένη φανέλα δεν βρίσκεται σε προσφορά!!!

4. Η συνέντευξη Ζοραν Έρτσεγκ για το match program (την οποία ελπίζω να ανεβάσει κάποιος φίλος στη συνέχεια), η οποία ήταν κάπως έτσι:
-Ζόραν, γιατί σε λένε Ζόραν;
-Δεν είμαι σίγουρος
-Γιατί η κότα δεν διασχίζει το δρόμο;
-Δεν μπορώ να σκεφτώ τώρα...
-Πως στέκεσαι όρθιος και δεν πέφτεις;
-Δεν ξέρω. Είναι ένα θαύμα..

5. Στις κερκίδες βρίσκονταν και η φίλη του Γιώργου Πρίντεζη, και με το χέρι στη καρδιά λέω ότι με απογοήτευσε. Την περίμενα πολύ καλύτερη.

**Όπως καταλάβατε, δεν υπήρχε και σπουδαίο μπασκετικό ζουμί για να σχολιάσουμε
xristos_metal
Με τον Κεσελ τι γινεται? Λετε να εχουμε υποθεση Ουειφερ 2? blech.gif

Τα πραγματα για την Τσσκα ειναι πολυ δυσκολα και πιστευω αν τη νικησει ο Παναθηναικος εκτος εδρας θα τη πεταξει εξω.
Butcher_7
Εγω για τον Κεσελι εχω θετικοτατη γνωμη και ειναι απο τους παικτες που ειμαι σιγουρος οτι θα ανακαμψει.Δεν ηταν τυχαιες οι εμφανισεις του στο Μουντοπασκετ.Πρεπει καποια στιγμη να μαθουμε να δινουμε πιστωση χρονου σε ανθρωπους που την αξιζουν και που εχουν δειξει την αξια τους.Εδω δωσαμε πιστωση χρονου/ων(2,5!!!...) στην "ιερη αγελαδα" του ελληνικου μπασκετ..

Leon_cp3
QUOTE(rankin @ Nov 4 2010, 08:47 ) *
4. Η συνέντευξη Ζοραν Έρτσεγκ για το match program (την οποία ελπίζω να ανεβάσει κάποιος φίλος στη συνέχεια), η οποία ήταν κάπως έτσι:
-Ζόραν, γιατί σε λένε Ζόραν;
-Δεν είμαι σίγουρος
-Γιατί η κότα δεν διασχίζει το δρόμο;
-Δεν μπορώ να σκεφτώ τώρα...
-Πως στέκεσαι όρθιος και δεν πέφτεις;
-Δεν ξέρω. Είναι ένα θαύμα..


E ας κάνω την καλή να τα γράψω μιας που βαριέμαι -με λίγες απαραίτητες σημειωσούλες δίπλα... tongue.gif -.
<<Ψευδώνυμο;
-Κίζα

Γιατί αποφάσισες να παίξεις μπάσκετ;
-Δεν το έχω σκεφτεί ποτέ,απλά έγινε...

Ποια είναι η αγαπημένη σου ατάκα;
-Ότι κάνεις θα γυρίσω πίσω σε σένα

Η καλύτερη στιγμή στην καριέρα σου;
-Την ψάχνω... (ειλικρινής τουλάχιστον rolleyes.gif )

Η χειρότερη στιγμή στην καριέρα σου;
-Οι τραυματισμοί μου

Αν δεν ήσουν μπασκετμπολίστας;
- -(Καμία απάντηση,μάλλον θα ήταν το μόνο που μπορούσε να κάνει,λόγω ύψους που τον βοηθούσε,και εδώ εξηγείται και η απάντηση στη 2η ερώτηση rolleyes.gif )

Αγαπημένο τραγούδι;
-Nisam Te Se Nagledao (Σέρβικο)

Αγαπημένο βιβλίο;
-Έχω πολλά

Αγαπημένη ταινία;
-Ο μονομάχος

Μια κουβέντα που σου έχει μείνει;
-Δεν μου έρχεται κάτι στο μυαλό

Άνθρωπος που θα ήθελες να γνωρίσεις;
-Ζινεντίν Ζιντάν (λογικό,οι μπασκετικοί θέλουν τον MJ ή τον Μάτζικ,οι υπόλοιποι Μαραντόνα,Πελέ και Ζιζού rolleyes.gif )

Μια συμβουλή στα νέα παιδιά;
-Πιστέψτε σ'ότι κάνετε; (...για να μη γίνετε σαν εμένα; rolleyes.gif )

Αγαπημένη συνήθεια;
-Δεν έχω κάτι ιδιαίτερο

Υπάρχει κάτι που δεν αποχωρίζεσαι ποτέ;
-Το κινητό μου

Αγαπημένος προορισμός;
-Το σπίτι μου (σιγά μην ήταν το γήπεδο... rolleyes.gif )

Πότε και που ήταν το πρώτο σου παιχνίδι μπάσκετ;
-Πριν από 15 χρόνια ήταν αλλά δε θυμάμαι περισσότερα (λογικό,δεν πρόσφερε και κάτι αυτό το παιχνίδι στην ανθρωπότητα rolleyes.gif )

Τι σημαίνει η λέξη ομάδα;
-Ένα γκρουπ ανθρώπων που δουλεύει και αναπνέει μαζί (Καλή απάντηση finally)

Πώς σκέφτεσαι τον εαυτό σου ύστερα από δέκα χρόνια;
-Δεν το έχω σκεφτεί.Μακάρι να είμαι ακόμα στο μπάσκετ.

Ποιο είναι το τελευταίο πράγμα που κάνεις πριν απ'ένα παιχνίδι;
-Δεν έχω κάτι ιδιαίτερο

Τι έκανες τελευταία για τον εαυτό σου;
-Σκέφτηκα κάποια πράγματα με διαφορετικό τρόπο.

Τι σε ενοχλεί γύρω σου;
-Πολλά και τίποτα (αφοπλιστική απάντηση..... rolleyes.gif )

Τι θα ζητούσες από ένα τζίνι;
-Δεν πιστεύω στα τζίνι.Πιστεύω ότι αν θες να πετύχεις κάτι πρέπει να το καταφέρνεις μόνος σου. (Αντίστοιχη απάντηση στο ερώτημα "ήταν καλή η ταινία με τους λυκανθρώπους;" θα ήταν "δε πιστεύω στους λυκανθρώπους..." rolleyes.gif )

Πώς μπορεί να πετύχει κάποιος ότι ονειρεύεται;
-Μόνο αν πιστεύει σ'αυτό και δουλέψει πολύ

Τι σκέφτεσαι όταν βλέπεις τον εαυτό σου στον καθρέφτη; (Γέλια)
-Δεν είναι για δημοσίευση (Τα υπόλοιπα ήταν; rolleyes.gif )>>

Απαραίτητη σημείωση:Αγαπάμε Ζόραν ρε.Απλά να πλακίζουμε που και που. tongue.gif
LFO
QUOTE(rankin @ Nov 4 2010, 08:47 ) *
3. Η Μπουτίκ πουλάει ακόμα φανέλα Βον Ουέιφερ!
Παραδόξως, η συγκεκριμένη φανέλα δεν βρίσκεται σε προσφορά!!!


**Όπως καταλάβατε, δεν υπήρχε και σπουδαίο μπασκετικό ζουμί για να σχολιάσουμε


Click to view attachment

ελα που δεν ειχε ζουμι.....κοτζαμ γνωριμια με moderator εκανες εχθες...
leonkalf
Τι γέλιο ρίξαμε με την συνέντευξη του Erceg χθες στο γήπεδο ρε παιδιά, δε λέγεται.. Μιλάμε το παλικάρι είναι αφασία... Δεν υπάρχουν λόγια!!


QUOTE (LFO @ Nov 4 2010, 13:31 ) *
ελα που δεν ειχε ζουμι.....κοτζαμ γνωριμια με moderator εκανες εχθες...

cool.gif
Χαίρομαι που σας γνώρισα παιδιά.
Ελπίζω να δούμε και άλλα από τα παιδιά του forum στο ΣΕΦ. Να φτιάξουμε εξέδρα basketforum!! wink.gif
rankin
QUOTE(leonkalf @ Nov 4 2010, 13:56 ) *
Ελπίζω να δούμε και άλλα από τα παιδιά του forum στο ΣΕΦ. Να φτιάξουμε εξέδρα basketforum!! wink.gif

Να ανεβάσουμε και τα κορίτσια σε εξέδρα red drops!!!! smiley.gif

Butcher_7
http://www.youtube.com/watch?v=EU0W6wks_WY...layer_embedded#!

Στον Παπ αναφερθηκαμε ρε παιδια η μονο την Μαλαγα ξεραμε να χαρακτηρισουμε κουρελι?.. rolleyes.gif Τεσπα το παιδια εδειξε οτι το ταλεντο του μπορει να το αξιοποιησει και να το βγαλει απο μεσα του, και οχι να μεινει στασιμος οπως τοσοι και τοσοι αλλοι νεαροι παικτες.Ειναι και ο προπονητης του τετοιος φετος που θα μπορει να τον βοηθησει και να του δωσει ευκαιριες χωρις κλαψες οπως αλλες φορες(περυσι - προπερσι πχ.) smiley.gif .Επισης εχει φτιαξει το τριποντακι του, πραγμα πολυ σημαντικο για την θεση του.Το μονο που κατα τη γνωμη μου υστερει καπως σε σχεση με τους υπολοιπους ειναι η δυναμη του (τωρα μυικη ,σωματικη θα σας γελασω).Μου φαινεται πρεπει να δυναμωσει λιγο ακομη χωρις να χασει σε ταχυτητα ασφαλως.
Anaz
Να αναφερω κατι ασχετο..?
Ο Μιλος τελευταιως δεν σας φαινεται λιγο.. "καπως"??
Ακομα και χτες που δεν εκβιασε τοσα σουτ και ηταν καλος, απ'τις αντιδρασεις και τις εκφρασεις του οπως τον εβλεπα απ'την τηλεοραση μου φαινοταν καπως εκνευρισμενος, δυσαρεστημενος, αγαναχτισμενος..δεν ξερω πως ακριβως να το προσδιορισω.

Το μυαλο μου πηγαινει φυσικα στην συνυπαρξη του με τον Σπανουλη στον οποιο ο Ντουντα φαινεται να εχει δωσει και λιγο περισσοτερες πρωτοβουλιες απ'οτι στον Μιλος -πραγμα λογικο αφου ο Μιλος λογω σουτ μπορει να προσφερει κι ως πλαγιος ενω ο Σπαν θελει οπως και δηποτε την μπαλα στα χερια-, κατι που ενδεχομενως να εχει οντως στραβωσει λιγο τον Μιλος, οπως φοβομασταν. Δε νομιζω οτι ειναι ιδεα μου ή οτι το βλεπω προκατειλημμενα. rolleyes.gif
Ανεπιτρεπτο βεβαια αν ισχυει, αλλα οπως κ να'χει φοβαμαι οτι θα χρειαστει να βρει τον τροπο να το διαχειριστει ο Σοφός ωστε και η ομαδα να λειτουργησει σωστα κ να ειναι κ οι δυο ευχαριστημενοι.
Germany96
QUOTE(Butcher_7 @ Nov 4 2010, 17:21 ) *

Στο βίντεο που παρέθεσες φαίνεται ότι όλα τα καλάθια του Παπανικολάου (πλην ενός) προέρχονται από assists συμπαικτών του κι ότι (για φέτος τουλάχιστον) ο Κώστας θα είναι άλλος ένας ρολίστας στην ομάδα που η απόδοσή του θα εξαρτάται από τα κέφια των guards της (αφού ο ίδιος έχει ακόμα ξεκάθαρη δυσκολία στο να δημιουργήσει φάσεις για τον εαυτό του). Πολύ ωραία κίνηση πάντως χωρίς την μπάλα από τον μικρό στα baseline cuts, θύμιζε Childress των φτωχων (αφού ο Αμερικάνος υπερτερούσε σαφώς σε εκρηκτικότητα,αλτικότητα κι έλεγχο της μπάλας στον αέρα που τον έκαναν πολύ πιο δύσκολα αντιμετωπίσιμο σε αυτές τις καταστάσεις).
frenchman7
QUOTE(Anaz @ Nov 4 2010, 17:47 ) *
Να αναφερω κατι ασχετο..?
Ο Μιλος τελευταιως δεν σας φαινεται λιγο.. "καπως"??
Ακομα και χτες που δεν εκβιασε τοσα σουτ και ηταν καλος, απ'τις αντιδρασεις και τις εκφρασεις του οπως τον εβλεπα απ'την τηλεοραση μου φαινοταν καπως εκνευρισμενος, δυσαρεστημενος, αγαναχτισμενος..δεν ξερω πως ακριβως να το προσδιορισω.

Το μυαλο μου πηγαινει φυσικα στην συνυπαρξη του με τον Σπανουλη στον οποιο ο Ντουντα φαινεται να εχει δωσει και λιγο περισσοτερες πρωτοβουλιες απ'οτι στον Μιλος -πραγμα λογικο αφου ο Μιλος λογω σουτ μπορει να προσφερει κι ως πλαγιος ενω ο Σπαν θελει οπως και δηποτε την μπαλα στα χερια-, κατι που ενδεχομενως να εχει οντως στραβωσει λιγο τον Μιλος, οπως φοβομασταν. Δε νομιζω οτι ειναι ιδεα μου ή οτι το βλεπω προκατειλημμενα. rolleyes.gif
Ανεπιτρεπτο βεβαια αν ισχυει, αλλα οπως κ να'χει φοβαμαι οτι θα χρειαστει να βρει τον τροπο να το διαχειριστει ο Σοφός ωστε και η ομαδα να λειτουργησει σωστα κ να ειναι κ οι δυο ευχαριστημενοι.


Ακριβώς αυτό που λες πιστεύω κι εγώ οτι ισχυει. Είναι κάτι που το φοβόμουν από την αρχή...
Είναι και οι 2 εγωιστές και δύσκολα θα συνυπάρξουν... Όταν παίζουν μαζί ο Μίλος δείχνει να θέλει να αποδείξει κάτι...
Ελπίζω να τα βρουν πάντως γιατί για να σηκώσουμε τίτλους χρειαζόμαστε το100% και από τους 2...
Anaz
QUOTE(Germany96 @ Nov 4 2010, 17:53 ) *
Στο βίντεο που παρέθεσες φαίνεται ότι όλα τα καλάθια του Παπανικολάου (πλην ενός) προέρχονται από assists συμπαικτών του κι ότι (για φέτος τουλάχιστον) ο Κώστας θα είναι άλλος ένας ρολίστας στην ομάδα που η απόδοσή του θα εξαρτάται από τα κέφια των guards της (αφού ο ίδιος έχει ακόμα ξεκάθαρη δυσκολία στο να δημιουργήσει φάσεις για τον εαυτό του). Πολύ ωραία κίνηση πάντως χωρίς την μπάλα από τον μικρό στα baseline cuts.
Nα σου πω παντως τον Παπ απο πλευρας δημιουργιας ουτε σαν potential τον εχω για πολλα.. Δεν ειναι κατι ιδιαιτερο απο πλευρας χειρισμου κ ντριμπλας. Βεβαια αυτο δεν τον εμποδιζει απο το να γινει ενα αρκετα καλο 3αρι. Απλα δεν (πιστευω οτι) θα γινει ποτε..Σισκαουσκας.Οκ.
Παντως στον ελεγχο του κορμιου του, τις κινησεις χωρις τη μπαλα κ τα τελειωματα του θυμιζει κατι απο Τσιλι!
Αυτη τη στιγμη ο μικρος κατα τη γνωμη μου πρεπει να εστιασει στην περιφερειακη του αμυνα και στο σουτ. Αν βελτιωσει σημαντικα αυτα τα δυο θα εχει γινει το πρωτο μεγαλο βημα για να καθιερωθει.
Butcher_7
QUOTE(Germany96 @ Nov 4 2010, 17:53 ) *
Στο βίντεο που παρέθεσες φαίνεται ότι όλα τα καλάθια του Παπανικολάου (πλην ενός) προέρχονται από assists συμπαικτών του κι ότι (για φέτος τουλάχιστον) ο Κώστας θα είναι άλλος ένας ρολίστας στην ομάδα που η απόδοσή του θα εξαρτάται από τα κέφια των guards της (αφού ο ίδιος έχει ακόμα ξεκάθαρη δυσκολία στο να δημιουργήσει φάσεις για τον εαυτό του). Πολύ ωραία κίνηση πάντως χωρίς την μπάλα από τον μικρό στα baseline cuts.

Ναι αν θεωρησεις και το οτι στα τριποντα που βαζει εχει παρει πασα και τα βαζει ναι εχεις δικιο rolleyes.gif Αλλα και παλι αυτο σημαινει οτι θα ειναι ρολιστας? Να σου θυμισω τον Τσιλντρες που το 99.99% των καλαθιων που εβαζε οτι ηταν απο ασιστ των γκαρντ οπως λες για τον Παπ,αλλα και παλι βασικοτατος επαιζες και δεν ηταν ρολιστας.Το εχω ξαναπει παλαιοτερα οτι ο μικρος Τσιλντροφερνει και ειναι μια μικρογραφια του αφανα. Παντως ειναι και λογικο σαν 3αρι να μην παιρνει την μπαλα και να τους παιρνει ολους παραμαζωμα σαν γκαρντ υψηλου επιπεδου,αλλα να περιμενει την πασα απο τους γκαρντ που ειναι και η δουλεια τους να δημιουργουν.
Germany96
Στο edit που έκανα, έγραφα σχεδόν τα ίδια πράγματα με εσάς παιδιά αλλά με προλάβατε στην πληκτρολόγηση angry_red.gif laugh.gif

Στο ένα τρίποντο ο Teodosic έχει τραβήξει όλη την άμυνα πάνω του (μαζί με τον Jimenez που ήταν ο παίκτης που μάρκαρε κανονικά τον Κώστα στην φάση) και τον βρήκε ολομόναχο, οπότε ναι το θεωρώ assist, το δεύτερο το "έφτιαξε" μόνος του με την προσποίηση του που "έφαγε" η αντίπαλη άμυνα.
Anaz
Ο ρολος του αυτος ειναι (και θα ειναι) στην ομαδα. Το θεμα ειναι να τον δουμε να σταθεροποιειται σε αυτη την αποδοση κ να ειναι το ιδιο καλος και σε πιο κλειστα-δυσκολα ματς που δεν θα ρολαρει τοσο η ομαδα. Αργα η γρηγορα πιστευω παντως θα γινει κι αυτο. Μην ξεχναμε οτι ειναι μολις 20 χρονων. Εχει τσαγανο παντως δεν τον φοβαμαι. Απλα θελει και αρκετη δουλεια σε ατομικο επιπεδο. Και πρωτα απ'ολα για μενα ειναι το σουτ του που ειναι πολυ ασταθες. ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να φτιαξει ενα αξιοπιστο περιφερειακο σουτ. Να του πετας τη μπαλα εξω κ να ξερεις οτι 1/2 σταθερα θα στα βαλει. Ολη μερα στο Σεφ να βαραει τριποντα θα επρεπε να ειναι.
Germany96
QUOTE(Anaz @ Nov 4 2010, 18:24 ) *
...Να του πετας τη μπαλα εξω κ να ξερεις οτι 1/2 σταθερα θα στα βαλει...

Εσύ δεν θέλεις τον Παπανικολάου, θέλεις τον Chris Mullin tongue.gif

Πλάκα κάνω, το πνεύμα του post σου με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.
PAKMAN
Επίσης σαν τριάρι θα πρέπει να φτιάξει λίγο το παιχνίδι του με πλάτη και να δυναμώσει τον κορμό και τα πόδια του γιά να δέσει την ρακέτα στην άμυνα και να σπρώξει στην επίθεση. Εμένα πάντως ο Κλαβέρ στο παιχνίδι που είδα χθες μου άρεσε πολύ. Πολύ γρήγορος με καυτό σουτ και τρελό άλμα. Αχχχ αυτοί οι Ισπανοί κάθε χρόνο βγάζουν και μία παιχτουρα και εμείς άντε ένα Παπανικολάου κάθε 5 χρόνια. Μετρήστε...

Γκαρμπαχόσα???,Καλντερόν, Ναβάρο , Πάου , Μπέρνι???, Ρούντι, Μαρκ???, Ρίκι και σίγουρα από του χρόνου Κλαβέρ... ΗΜΑΡΤΟΝ με τους παλιοΙσπανούς rolleyes.gif Αλλά ξέχασα...Αυτοι έχουν πραγματικό πρωτάθλημα.... icon_wave.gif
rankin
Ένα μόνο πράγμα για την συνύπαρξη Μίλος - Σπανούλη
Δεν ξέρω αν υπάρχει ζήτημα "μούτρων" από κάποιον (και συγκεκριμένα τον Μίλος)
Είναι σίγουρο όμως πως θα χρειαστεί να βρει ο καθένας το ρόλο του
Ακόμα όμως και αν υπάρχουν μούτρα, θέλω να πιστεύω ότι ένας έμπειρος κόουτς, όπως ο Ντούντα, έχει τον τρόπο να το διαχειριστεί το θέμα...
Δε ξέρω λοιπόν αν υπάρχει λόγος ανησυχίας
il postino
QUOTE(Anaz @ Nov 4 2010, 17:47 ) *
Να αναφερω κατι ασχετο..?
Ο Μιλος τελευταιως δεν σας φαινεται λιγο.. "καπως"??
Ακομα και χτες που δεν εκβιασε τοσα σουτ και ηταν καλος, απ'τις αντιδρασεις και τις εκφρασεις του οπως τον εβλεπα απ'την τηλεοραση μου φαινοταν καπως εκνευρισμενος, δυσαρεστημενος, αγαναχτισμενος..δεν ξερω πως ακριβως να το προσδιορισω.

Το μυαλο μου πηγαινει φυσικα στην συνυπαρξη του με τον Σπανουλη στον οποιο ο Ντουντα φαινεται να εχει δωσει και λιγο περισσοτερες πρωτοβουλιες απ'οτι στον Μιλος -πραγμα λογικο αφου ο Μιλος λογω σουτ μπορει να προσφερει κι ως πλαγιος ενω ο Σπαν θελει οπως και δηποτε την μπαλα στα χερια-, κατι που ενδεχομενως να εχει οντως στραβωσει λιγο τον Μιλος, οπως φοβομασταν. Δε νομιζω οτι ειναι ιδεα μου ή οτι το βλεπω προκατειλημμενα. rolleyes.gif
Ανεπιτρεπτο βεβαια αν ισχυει, αλλα οπως κ να'χει φοβαμαι οτι θα χρειαστει να βρει τον τροπο να το διαχειριστει ο Σοφός ωστε και η ομαδα να λειτουργησει σωστα κ να ειναι κ οι δυο ευχαριστημενοι.

αυτο που εισπρατω εγω ειναι καποιος μικρος αγωνιστικος ανταγωνισμος μεταξυ των 2. βλεπεις πχ τον τεοντοσιτς, πιο πολυ σε σχεση με περυσι (αν και εχουμε μικρο δειγμα γραφης)να ριχνει σουτ εκτος πλανου επιθεσης (μην κοιτας που χθες μπηκαν 2 τετοια) ή τον βλεπεις να κυνηγαει την εξεζητημενη πασα . απο την αλλη εχεις το σπανουλη που αγχωνεται οταν εχει 2-3 σερι λαθη ή αστοχα σουτ ή χαμενες βολες και ο συνδιασμος θελει λεπτους χειρισμους απο τον κοουτς. ο μιλος, με αλλα λογια, μου φαινεται οτι προσπαθει να δειξει ποιος ειναι το αφεντικο (και εχει μονο εναν αντιπαλο μεσα στην ομαδα, το σπανουλη) και ο σπανουλης να αποδειξει οτι μπορει να γινει το αφεντικο (κάνοντάς τα ολα σωστα και τελεια) μεσα σε ενα μηνα!!

απο τον ιβκοβιτς μονο αυτο δεν περιμενω! να χαλιναγωγησει τον τεοντοσιτς , που στην τελικη με αυτον εγινε πρωτος μαγκας τα 2 τελευταια χρονια με την εθνικη σερβιας (ισχυει και το αντιστροφο βεβαια). ολα τα αλλα τα περιμενω απο τον ιβκοβιτς, να βαλει φρενο στον αγαπημενο του παικτη δε το βλεπω με τιποτα. μη ξεχνας οτι στον προημιτελικο με την ισπανια ο τεοντοσιτς ηταν ο χειροτερος του γηπεδου αλλα και παλι σε αυτον δοθηκαν τα κλειδια στο τελος.

εχει ενδιαφερον παντως το διδυμο!

υ.γ δε ξερω αν εγραφα τα ιδια αν ημουν φιλος του ολυμπιακου παντως.....
Butcher_7
Εγω δεν πιστευω η μαλλον δεν θελω να το σκεφτω καν οτι ο Μιλος κραταει μουτρα,ακομη περισσοτερο οτι κραταει ο Σπανουλης..Ειναι ακριβοπληρωμενοι επαγγελματιες και μαλιστα καταξιωμενοι,συνεπως και η οποια σκεψη για μουτρα θα μεινει στο πισω μερος του μυαλου τους.Ο Μιλος πρεπει να παρει στοιχεια απο τον Σπανουλη και να σκεφτει οτι αναγκαστικα θα ειναι "ΥΠΟ" απο εκεινον που εχει παρει Ευρωλιγκες-πρωταθληματα,Ευρωμπασκετ Τελικο σε Μουντομπασκετ κοκ και ειναι και μεγαλυτερος σε ηλικια και πιο εμπειρος.

Ο Σπανουλης φερνει μαζι του το πνευμα του νικητη που ειχε στον Παναθηναικο τοσα χρονια και απο την στιγμη που εγκλιματιζεται τοσο αμεσα στην ομαδα και εχει πολυ καλο ρυθμο, πρεπει ολοι να στηριχτουν επανω του και μεσα σε αυτους ειναι και ο Μιλος που πρεπει να την δει κατι σαν υποστρατηγος rolleyes.gif και οχι σαν στρατηγος πλεον.Γιατι αν καποιος απο τις παλιοσειρες Μπορουση -Μιλος-Παπαλουκα κοκ πιστευει οτι αυτος ειναι ο στρατηγος,τοτε πρεπει να αναρωτηθουν τι τιτλους εδωσαν στην ομαδα αυτη τοσα χρονια,η μαλλον τι τιτλους δεν εδωσαν (ανεξαρτητα με τις διαιτησιες που ηταν εις βαρος τους σε πολλα ματς).
il postino
QUOTE(Butcher_7 @ Nov 4 2010, 19:02 ) *
...Ειναι ακριβοπληρωμενοι επαγγελματιες ...

δεν ειναι και οι 2 ακριβοπληρωμενοι!
Air Kef
QUOTE
Ακόμα όμως και αν υπάρχουν μούτρα, θέλω να πιστεύω ότι ένας έμπειρος κόουτς, όπως ο Ντούντα, έχει τον τρόπο να το διαχειριστεί το θέμα...
Δε ξέρω λοιπόν αν υπάρχει λόγος ανησυχίας


Δεν υπάρχει νομίζω.

Φυσιολογικό για τον Μίλος που έναν κωλοπαιδισμό είναι γνωστό ότι τον έχει, και όταν απο το Ευρωμπάσκετ 09 ήταν με τα κλειδιά της εκάστοτε ομάδας του στο χέρι και ξαφνικά του φέρνουν εναν Σπανούλη δίπλα του, φυσιολογικό είναι να ξυνίζει, οποιοσδήποτε θα ξύνιζε.

Ακριβώς όμως επειδή είναι κάποιος τόσο έμπειρος και σεβαστός προπονητής στον πάγκο, ξέρουμε ότι αργά η γρήγορα θα λυθεί το όποιο θέμα.



QUOTE
δεν ειναι και οι 2 ακριβοπληρωμενοι!


Ας συνεχίσει ο Μίλος αυτά που έκανε πέρσι και στην ηλικία του Σπανούλη θα έχει διπλασια λεφτά από αυτά που έχει ο Σπανούλης τώρα. tongue.gif
Butcher_7
Τι συμβολαιο εχει ο Μιλος δηλαδη ρε παιδια να του δανεισω αμα χρειαζεται το παλικαρι blink.gif?
Zephyr
Εν μέρει το βρίσκω λογικό να είναι και οι δυο πιεσμένοι ψυχολογικά, για όλους τους λόγους που προαναφέρθηκαν. Από την άλλη είναι αστείο το να μην μπορούν να τα βρουν (προς το παρόν δεν προκύπτει ανοιχτά κάτι τέτοιο). Στην τελική ας μην γίνουν ποτέ κολλητοί, ας μην αλλάζουν ούτε μια "καλημέρα", και ο Κόμπε με τον Σακ έτσι πήραν 3 πρωταθλήματα.
Το βάρος πέφτει πλέον στον Ντούντα, αυτός πρέπει να κρατήσει τις ισορροπίες και να μοιράσει ρόλους. Όταν αρχίσουν οι νίκες να έρχονται κόντρα σε μεγάλους αντιπάλους, τότε το κλίμα αλλάζει και όλοι είναι μια χαρά. Σε πρώτη φάση πρέπει η ομάδα να διώξει την μίζερη ψυχολογία των τελευταίων χρόνων.Για οτιδήποτε άλλο είναι νωρίς να πούμε. Ωστόσο φαίνεται δεν είμαστε λίγοι αυτοί που κατάλαβαν ότι κάτι δεν πάει καλά...

ΥΓ. Τον ρόλο τους μπορούν να τον παίξουν και οι Παπαλουκάς & Ντίρκ που με τον έναν είναι συμπαίκτες στην Εθνική τόσα χρόνια και με τον άλλο στον Ολυμπιακό. Πάντα η ψυχολογία του συνόλου της ομάδας βοηθάει και τις μονάδες.
il postino
QUOTE(Zephyr @ Nov 4 2010, 19:24 ) *
ΥΓ. Τον ρόλο τους μπορούν να τον παίξουν και οι Παπαλουκάς & Ντίρκ που με τον έναν είναι συμπαίκτες στην Εθνική τόσα χρόνια και με τον άλλο στον Ολυμπιακό. Πάντα η ψυχολογία του συνόλου της ομάδας βοηθάει και τις μονάδες.

φανταζεσαι να πει και ο μπουρουσης "ποιος μιλος ρε και ποιος σπαν, count on me baby"? smiley.gif

υ.γ το πετυχα το αγγλικο?
Zephyr
QUOTE(il postino @ Nov 4 2010, 20:51 ) *
φανταζεσαι να πει και ο μπουρουσης "ποιος μιλος ρε και ποιος σπαν, count on me baby"? smiley.gif

υ.γ το πετυχα το αγγλικο?


Δεν αποκλείω να έρθει σε ρήξη μαζί τους και αυτός, γιατί θα τους περιορίσει στην θέση "1" και σε πιό δημιουργικό ρόλο και θα αναλάβει το "2" τώρα που έχουμε ένα θέμα με τα 3ποντα smiley.gif !!!
Weekendman
Φυσικά δεν θα έκανε δώρο η Ρεάλ στον Ολυμπιακό άφου νίκησε άνετα στην Ρώμη, η μόνη λογικη περίπτωση(δεν νομίζω να κάνει άλλη ήττα με Ρόμα,Μπάμπεργκ,Σαρλεουά ο ΟΣΦΠ) που μπορεί ο Ολυμπιακός να του φτάσει μια ήττα με επιθυμητή διαφορά στην Μαδρίτη είναι να νικήσει αυτός στην Μάλαγα και να χάσει η Ρεάλ εκεί ρεαλιστικό σενάριο που μπορεί να γίνει και αντίστροφα όμως!
T.W.Is.M.
QUOTE(Weekendman @ Nov 5 2010, 01:14 ) *
Φυσικά δεν θα έκανε δώρο η Ρεάλ στον Ολυμπιακό άφου νίκησε άνετα στην Ρώμη, η μόνη λογικη περίπτωση(δεν νομίζω να κάνει άλλη ήττα με Ρόμα,Μπάμπεργκ,Σαρλεουά ο ΟΣΦΠ) που μπορεί ο Ολυμπιακός να του φτάσει μια ήττα με επιθυμητή διαφορά στην Μαδρίτη είναι να νικήσει αυτός στην Μάλαγα και να χάσει η Ρεάλ εκεί ρεαλιστικό σενάριο που μπορεί να γίνει και αντίστροφα όμως!


Με την εικονα που δειχνει ο Ολυμπιακος τα τελευταια χρονια εκτος εδρας τον εμπιστευεσαι για τετοια νικη?
Πιο πιθανο μου μοιαζει να βγει 2ος και να πεσει στον επομενο γυρο με την Καχα Λαμποραλ και να κερδισει παλι στη Βιτορια... smiley.gif
Air Kef
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 4 2010, 23:39 ) *
Με την εικονα που δειχνει ο Ολυμπιακος τα τελευταια χρονια εκτος εδρας τον εμπιστευεσαι για τετοια νικη?
Πιο πιθανο μου μοιαζει να βγει 2ος και να πεσει στον επομενο γυρο με την Καχα Λαμποραλ και να κερδισει παλι στη Βιτορια... smiley.gif



χοχο, η συνήθεια που έγινε λατρεία. biggrin.gif biggrin.gif
Weekendman
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 4 2010, 23:39 ) *
Με την εικονα που δειχνει ο Ολυμπιακος τα τελευταια χρονια εκτος εδρας τον εμπιστευεσαι για τετοια νικη?



Για να είμαι ειλικρινής όχι απολύτως...
T.W.Is.M.
QUOTE(Weekendman @ Nov 5 2010, 01:47 ) *
Για να είμαι ειλικρινής όχι απολύτως...


Εγω καθολου. Μονο που καθε χρονο ερχεται και μια μεγαλη εκτος εδρας νικη. Το 2006 στη Μαλαγα, το 2007 στο Βελιγραδι, το 2008 στη Μοσχα και στο Τελ Αβιβ, το 2009 και το 2010 στη Βιτορια. Φετος που?
Weekendman
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 4 2010, 23:57 ) *
Εγω καθολου. Μονο που καθε χρονο ερχεται και μια μεγαλη εκτος εδρας νικη. Το 2006 στη Μαλαγα, το 2007 στο Βελιγραδι, το 2008 στη Μοσχα και στο Τελ Αβιβ, το 2009 και το 2010 στη Βιτορια. Φετος που?

Αν παίρνει διπλό η Σαραγόσα και η Φενέρμπαξε στην έδρα της Μπαρτσελόνα μπορεί το μεγάλο διπλό να γίνει στην Βαρκελώνη σε ένα ημιτελικό η Τελικό Ευρωλίγκας...(ευσεβείς ποθοι...)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.