Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ολυμπιακος - παναθηναικος 16-4-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
ALdaperan
Επειδη εσεις οι ολυμπιακοι δεν ανοιξατε θεμα ξεχωριστό για το ντερμπυ , ανοιγω εγω tongue.gif

Λοιπον πείτε τις απόψεις σας και ψηφίστε αντικειμενικα (αν και όσο μπορειτε) για το ποιος θα νικήσει και αν θα καταφέρει ο ΠΑΟ να καλύψει τη διαφορά του 1ου αγών στο οακα

ΑΥΤΑ!!
Zephyr
Ψήφισα Ολυμπιακό, απλά γιατί πρέπει, επιβάλλεται και το χρειάζεται από κάθε άποψη να κερδίσει. Μετά το ευρωπαϊκό ναυάγιο ο μόνος τρόπος να ανέβει η ψυχολογία της ομάδας και του κόσμου είναι να κερδίσει το ντέρμπι. Επιπλέον αν θέλει να έχει μια ελπίδα για τους τελικούς, αυτό είναι να πάει με πλεονέκτημα έδρας. Άρα μια ακόμη φορά παίζει με την πλάτη στον τοίχο.

Από καθαρά αγωνιστική κατάσταση, ο ΠΑΟ έχει προβάδισμα, ασχέτως του Μάριτς. Είναι και ψυχολογικά ανεβασμένος και σίγουρα θέλει ρεβάνς για την ήττα στην έδρα του. Αν πάντως κερδίσει ο ΠΑΟ, πιστεύω ότι θα καλύψει και την διαφορά, εκεί το κωλο3ποντο του Φώτση στην εκπνοή μου είχε κάτσει πολύ στραβά από τότε...
rankin
Θα κερδίσει ο Ολυμπιακός και θα υπερκαλύψει την διαφορά με την οποία κέρδισαν οι Ντενβερ Ναγκετς τους Μιλγουόκι Μπακς
LFO
QUOTE(rankin @ Apr 12 2011, 12:21 ) *
Θα κερδίσει ο Ολυμπιακός και θα υπερκαλύψει την διαφορά με την οποία κέρδισαν οι Ντενβερ Ναγκετς τους Μιλγουόκι Μπακς


Kατσε ρε φιλε, γινε πιο συγκεκριμενος....Στο 1ο ματς νικησε το Ντενβερ με 11 και στο 2ο με 7...Ποια διαφορα θέλεις να καλυψουμε?

Εγω θα ψηφισω νικη του ΠΑΟ. Μαλιστα θα παω στο γηπεδο με γυαλια 3D για να θαυμασω Διαμαντιδη (πραγματικα τον θαυμαζω παντως, ειναι και κωλοπαιδαρας ) tongue.gif

Θα περιμενω μεχρι Παρασκευη μηπως αλλαξω γνωμη αφου δω την κλήρωση των ρεφερι και αν θα προλαβει ο GP να γυρισει στο λιμανι... tongue.gif
kseplenhs
QUOTE(LFO @ Apr 12 2011, 14:16 ) *
Θα περιμενω μεχρι Παρασκευη μηπως αλλαξω γνωμη αφου δω την κλήρωση των ρεφερι



δεν χρειάζεται να περιμένεις μέχρι την "κλήρωση".

άυριο-μεθάυριο θα τους αποκαλύψει η πράσινη...
rankin
QUOTE(LFO @ Apr 12 2011, 14:16 ) *
Kατσε ρε φιλε, γινε πιο συγκεκριμενος....Στο 1ο ματς νικησε το Ντενβερ με 11 και στο 2ο με 7...Ποια διαφορα θέλεις να καλυψουμε?

δεν μιλάω για τη φετινή σεζόν
μιλάω για ένα τυχαίο παιχνίδι Ντενβερ-Μιλγουόκι.. wacko.gif

QUOTE(LFO @ Apr 12 2011, 14:16 ) *
Εγω θα ψηφισω νικη του ΠΑΟ. Μαλιστα θα παω στο γηπεδο με γυαλια 3D για να θαυμασω Διαμαντιδη


77.gif

QUOTE(LFO @ Apr 12 2011, 14:16 ) *
(πραγματικα τον θαυμαζω παντως, ειναι και κωλοπαιδαρας ) tongue.gif


he is a bad ass!!!!!!!

Σε πρόσφατη συνέντευξη του ο Λέμμυ των Motorhead είπε πως αν δεν υπήρχε ο Διαμαντίδης να τον μυήσει στον ροκ τρόπο ζωής, λογικά θα είχε μείνει για πάντα ένας τυχαίος μέσος αγγλάρας
A.CAB
QUOTE(kseplenhs @ Apr 12 2011, 14:24 ) *
δεν χρειάζεται να περιμένεις μέχρι την "κλήρωση".

άυριο-μεθάυριο θα τους αποκαλύψει η πράσινη...


Περίεργο γιατί συνήθως η πρώιμη ανακοίνωση διαιτητών ήταν προνόμιο του γαύρου (την εφημερίδα εννοώ).
lakersdynasty
ο ΠΑΟ θα κερδισει ενα παιχνιδι στο ΣΕΦ.

εγω εκανα την προβλεψη μου. αν την εκανα και σε λαθος τοπικ ακομη καλητερα laugh.gif
kseplenhs
QUOTE(A.CAB @ Apr 12 2011, 14:30 ) *
Περίεργο γιατί συνήθως η πρώιμη ανακοίνωση διαιτητών ήταν προνόμιο του γαύρου (την εφημερίδα εννοώ).



δεν είναι μόνο θέμα εφημερίδας.Και ο μέσος γαυρος εκτιμά εκ των προτέρων βάσει εμπειρίας.

π.χ. αν το παιχνίδι κρίνει τίτλο,τότε η εκτίμηση οδηγεί στους χ,ψ,ω.Με απλά λόγια,θα βγούν τα λεπίδια και οι μπαλτάδες...
αν είναι ένα απλό παιχνίδι που δεν κρίνει και πολλά τότε η εκτίμηση οδηγεί στους α,β,γ δλδ σε τύπους που θα προσπαθήσουν να περάσουν απαρατήρητοι και άντε να τους ξεφύγει (λόγω συνήθειας) κανένα κουκούτσι στον παο.

η πράσινη τώρα είναι σε άλλο επίπεδο.Δεν κάνει εκτίμηση.Ανακοινώνει.Απο εκεί μάθαμε την τιμωρία του ολυμπιακού το καλοκαίρι (καμιά βδομάδα πριν ανακοινωθεί),τους διαιτητές των τελικών κ.ο.κ.
Το γραφείο τύπου της εοκ και της κεδ έχει γίνει.Εγώ εμπιστεύομαι την πράσινη περισσότερο και απο την ίδια την κληρωτίδα...
LFO
QUOTE(kseplenhs @ Apr 12 2011, 13:44 ) *
Το γραφείο τύπου της εοκ και της κεδ έχει γίνει.Εγώ εμπιστεύομαι την πράσινη περισσότερο και απο την ίδια την κληρωτίδα...


Ελα φιλε το παρακανες...εδω δεν ειναι το τοπικ της διαιτησιας tongue.gif

Οχι επειδη εχεις μετοχες στην Πράσινη να μας την προμοταρεις στεγνα εδω μεσα, τι καλη και αξιοπιστη που ειναι κλπ κλπ....

kseplenhs
QUOTE(LFO @ Apr 12 2011, 14:47 ) *
Ελα φιλε το παρακανες...εδω δεν ειναι το τοπικ της διαιτησιας tongue.gif

Οχι επειδη εχεις μετοχες στην Πράσινη να μας την προμοταρεις στεγνα εδω μεσα, τι καλη και αξιοπιστη που ειναι κλπ κλπ....



κοίτα και σε φόρουμ διαιτησίας να ήμασταν αντί για μπάσκετ,πάλι το τόπικ "ολυμπιακός-παναθηναικός" θα είχε περίοπτη θέση εκεί, κάθε χρόνο tongue.gif


αν είχα μετοχές στην πρασινη θα ήμουν ή ο δημητράκης ή ο κυρ-θανάσσης.Με κόβεις για τόσο βιτσιοζο?(να έχω τον παναθηναικό στο μπάσκετ και να γράφω στα φόρουμ σαν ολυμπιακός tongue.gif)
spysta
εγω δινω περισσοτερες πιθανοτητες να παρει το πρωταθλημα ο ΟΣΦΠ με μειονεκτημα εδρας .. παρα σε γεματο ΣΕΦ.
το ΣΕΦ ΔΕΝ εμπνεει πια .. η στηριξη του κοσμου μπορει να ειναι δυνατη αλλα ταυτοχρονα πηγαζει κατι το ακρως αγχωτικο απο την εξεδρα ακομα και οταν τα παιχνιδια εχουν στραβωσει καπως αλλα εμφανεστατα εχουν πολυ δρομο μπροστα τους.
Oποιος ερχεται συστηματικα γηπεδο .. μπορει να καταλαβει τι λεω

θεωρω πιο πιθανο να κανει ενα διπλο στο ΟΑΚΑ ο ΟΣΦΠ κ με φορα να κερδισει 2 παιχνιδια στο ΣΕΦ .. παρα να παρει 3 συνεχομενα παιχνιδια στην εδρα του (συμπεριλαμβανομενου και του ματς σε λιγες μερες .. παμε στα 4)

σαφεστατα το πλεονεκτημα εδρας ειναι ΠΟΛΥ σημαντικο .. κ αν μπορεις να το παρεις κανεις τα παντα για να το πετυχεις.απλα εδω εχουμε να κανουμε με μια ιδιαζουσα περιπτωση ..

σαφεστατα και θελω να κερδισουμε το Σαββατο .. αλλα ο λογος οπως εξηγησα δεν ειναι τοσο για το πλεονεκτημα της εδρας .. οσο για την μεγαλυτερη βουτια που θα κανει ο ΟΣΦΠ στην συνειδηση του κοσμου σε περιπτωση ηττας .. απο τη στιγμη που κ ο αποκλεισμος απο την Σιενα ειναι νωπος ακομα.
vastravoud
Εγώ το μόνο που απεύχομαι για τον Παναθηναϊκό είναι κάποιος τραυματισμός. Δε μπορώ να πω ότι με ενδιαφέρει ιδιαίτερα το παιχνίδι....

Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι δε θα δούμε άλλο ένα σπουδαίο ματς, με μπόλικη τακτική
il postino
πολυ αμφιρροπο ματς!

απο τη μια ο οσφπ που τα παιζει ολα για ολα φετος και απο την αλλη ο παο, που παιζει εκτός, με νικολας αμφιβολο και μαριτς να βρισκεται σε σταδιο επανενταξης.

το μονο για το οποιο ειμαι σιγουρος ειναι η κρισιμοτητα του ματς για τον οσφπ. αν χασει το σαββατο , ανεξαρτητου διαφορας, τοτε οι τελικοι (ακομα και με πλεονεκτημα) προβλεπονται μαρτυρικοι γι αυτον. ο τελικος κυπελλου που ακολουθει μετα το φ4 (σαν ευκαιρια να ρεφαρει) δε μου λεει πολλα.ολα τα λεφτα ειναι το σαββατο και γι αυτο πιστευω οτι ολοι θα παιξουν στο κοκκινο απο την αρχη του ματς μεχρι το τελος!!


προβαδισμα δινω στον ολυμπιακο αλλα πρεπει να πιασει πραγματικα καλη αποδοση για να φυγει νικητης.
A.CAB
QUOTE(kseplenhs @ Apr 12 2011, 14:44 ) *
δεν είναι μόνο θέμα εφημερίδας.Και ο μέσος γαυρος εκτιμά εκ των προτέρων βάσει εμπειρίας.

π.χ. αν το παιχνίδι κρίνει τίτλο,τότε η εκτίμηση οδηγεί στους χ,ψ,ω.Με απλά λόγια,θα βγούν τα λεπίδια και οι μπαλτάδες...
αν είναι ένα απλό παιχνίδι που δεν κρίνει και πολλά τότε η εκτίμηση οδηγεί στους α,β,γ δλδ σε τύπους που θα προσπαθήσουν να περάσουν απαρατήρητοι και άντε να τους ξεφύγει (λόγω συνήθειας) κανένα κουκούτσι στον παο.

η πράσινη τώρα είναι σε άλλο επίπεδο.Δεν κάνει εκτίμηση.Ανακοινώνει.Απο εκεί μάθαμε την τιμωρία του ολυμπιακού το καλοκαίρι (καμιά βδομάδα πριν ανακοινωθεί),τους διαιτητές των τελικών κ.ο.κ.
Το γραφείο τύπου της εοκ και της κεδ έχει γίνει.Εγώ εμπιστεύομαι την πράσινη περισσότερο και απο την ίδια την κληρωτίδα...


Ομολογώ ότι αυτή την εκδοχη δεν την είχα σκεφτεί. Ξέρω ότι ο Ολυμπιακός είναι πάντα αδικημένος από την διατησία. Όποιον φίλαθλο και να ρωτήσεις εκτός Παναθηναικολυμπιακών θα σου πει ότι είναι μια ομάδα αδικημένη. Στο λεξικό η φάτσα του εκάστοτε Κόκκαλη βρίσκεται δίπλα στη λέξη αδικημένος.
Αλλά πάντα σκεφτόμουνα πως γίνεται και η διατησία άφησε στον Ολυμπιακό το κύπελο πέρυσι και φέτος δεν τον έσφαξε μέσα στο ΟΑΚΑ. Κάτι θα έγινε. Λάθος συνεννόηση από τους πράσινους ίσως; Μπέρδεμα στη μετάφραση;
Αλλά τελικά αυτή η εκδοχή δίνει όλες τις απαντήσεις. Ανάλογα το παιχνίδι κρίνουν οι διατητές και οι από πάνω πως θα το σφυρίξουν και ποιούς θα βάλουν. Έτσι αν ο Ολυμπιακός χάσει είναι στημένο. Αν κερδίσει, εντάξει δεν έκρινε και κάτι σοβαρό. Το αφήσανε να περάσει. Όλα δικά μας να 'μαστε καλυμένοι ότι και να γίνει.

Κατά τα άλλα έχω μεγάλο respect στα γραπτά σου. Αλλά εδώ είναι κρίμα.
Reggie Miller #31
Το κλίμα στην ομάδα μου είναι περίεργο!όπως και το αποτέλεσμα είναι πονηρό και επικίνδυνο.
Ο Ολυμπιακός θέλει νίκη που θα του ανεβάσει την ψυχολογία σε πρώτο πλάνο και σε δεύτερο του δίνει αβαντάζ έδρας.
Θέλει ένα καλό παιχνίδι σε απόδοση για να ανέβει η ομάδα να ξεπεραστεί ο αποκλεισμός,να πιστέψει και πάλι ο κόσμος στην ομάδα,αλλά και να είναι δίπλα της.

Σε περίπτωση ήττας,το ηθικό βαράει πάτο,ο κόσμος δεν βλέπω να ξαναπατάει ούτε στους τελικούς,εκτός μόνο για φασαρίες και ξύλο και γενικά προβλέπω άσχημες εξελίξεις.
Το τελευταίο διάστημα πίστευα στην ομάδα και στο άστρο του Ντούντα,αλλά από τη στιγμή που δεν κατάφερε να σπάσει την έδρα της Σιένα και γενικά να δείξει ένα διαφορετικό πρόσωπο σε 3 συνεχόμενα ματς,δεν ξέρω αν θα τα καταφέρει με τον ΠΑΟ,ασχέτως πίεσης,με μοναδικό ερωτηματικό την κατάσταση που θα βρίσκονται οι ομάδες.

Σε περίπτωση νίκης του Ολυμπιακού φοβάμαι την αντίδραση των παικτών.Φοβάμαι ότι θα το πάρουν πάνω τους και θα πάμε στον τελικό κυπέλλου και θα χάσουμε χαλαρά.Γιατί τελικά είναι θέμα νοοτροπίας παικτών και κάποια στιμγή θα πρέπει να τους ασκηθεί σκληρή κριτική και από τα ΜΜΕ.
Badass
QUOTE (rankin @ Apr 12 2011, 14:28 ) *
he is a bad ass!!!!!!!

Σε πρόσφατη συνέντευξη του ο Λέμμυ των Motorhead είπε πως αν δεν υπήρχε ο Διαμαντίδης να τον μυήσει στον ροκ τρόπο ζωής, λογικά θα είχε μείνει για πάντα ένας τυχαίος μέσος αγγλάρας



Ευτυχώς το είπες ειρωνικά γιατί θα το έπαιρνα σαν προσωπική προσβολη biggrin.gif . Κι εγώ κι ο Lemmy smiley.gif
Air Kef
Ρε του Ολυμπιακού, μαζευτείτε λίγο μην γίνει το τόπικ μακελειό.
kolokotronis
Πριν γίνει το παιχνίδι άρχισαν οι συζητήσεις για τη διαιτησία ρε παιδιά...

Από τα 5 εώς 7 ματς που απομένουν να παίξουν μεταξύ τους αυτό είναι το λιγότερο σημαντικό για μένα.
Κρίνει μόνο που θα γίνει το 5 ματς των πλέυ οφ εάν χρειαστεί.

Όσο για το παιχνίδι το μεγαλύτερο ρόλο είναι πως θα εμφανιστεί ο ολυμπιακός μετά τον πρόσφατο αποκλεισμό στην ευρώπη.
Πάντως θα υπάρχει μεγάλη πίεση στους παίκτες του, αντίθετα με τους παίκτες του παο, αφού ακόμα και να χάσουμε δεν θα ακουστεί κιχ, με το Φ4 να έρχεται.
duncan21
Θα χασει ο Οσφπ με 20 ποντους εχοντας το Σπανουλη με 31 ποντους(νεο ρεκορ καριερας στην Α1) και 0 λαθη σε 38' και το Τεοντοσιτς αποντο με 0/11 σουτ και 5 λαθη σε 19'.... banana.gif
kseplenhs
QUOTE(duncan21 @ Apr 12 2011, 19:18 ) *
Θα χασει ο Οσφπ με 20 ποντους εχοντας το Σπανουλη με 31 ποντους(νεο ρεκορ καριερας στην Α1) και 0 λαθη σε 38' και το Τεοντοσιτς αποντο με 0/11 σουτ και 5 λαθη σε 19'.... banana.gif


το στατιστικό σφάλμα ποιό είναι σε αυτή την περίπτωση? +- 5 ? tongue.gif
frenchman7
Ενημέρωση:

Τις 4:30 υπήρχαν ακόμα αρκετά εισιτήρια των 15 ευρώ για το μπάσκετ.

ΥΓ: Στην μπάλα είχαν μείνει μόνο λίγα των 20, και μετά ανέβαινε η ταρίφα

ΩΠ! offtopic.gif

sorry στην επικαιρότητα ήθελα να γράψω
duncan21
QUOTE(kseplenhs @ Apr 12 2011, 19:31 ) *
το στατιστικό σφάλμα ποιό είναι σε αυτή την περίπτωση? +- 5 ? tongue.gif

24.gif 24.gif 24.gif
lefkadian
QUOTE(A.CAB @ Apr 12 2011, 16:44 ) *
Ομολογώ ότι αυτή την εκδοχη δεν την είχα σκεφτεί. Ξέρω ότι ο Ολυμπιακός είναι πάντα αδικημένος από την διατησία. Όποιον φίλαθλο και να ρωτήσεις εκτός Παναθηναικολυμπιακών θα σου πει ότι είναι μια ομάδα αδικημένη. Στο λεξικό η φάτσα του εκάστοτε Κόκκαλη βρίσκεται δίπλα στη λέξη αδικημένος.
Αλλά πάντα σκεφτόμουνα πως γίνεται και η διατησία άφησε στον Ολυμπιακό το κύπελο πέρυσι και φέτος δεν τον έσφαξε μέσα στο ΟΑΚΑ. Κάτι θα έγινε. Λάθος συνεννόηση από τους πράσινους ίσως; Μπέρδεμα στη μετάφραση;
Αλλά τελικά αυτή η εκδοχή δίνει όλες τις απαντήσεις. Ανάλογα το παιχνίδι κρίνουν οι διατητές και οι από πάνω πως θα το σφυρίξουν και ποιούς θα βάλουν. Έτσι αν ο Ολυμπιακός χάσει είναι στημένο. Αν κερδίσει, εντάξει δεν έκρινε και κάτι σοβαρό. Το αφήσανε να περάσει. Όλα δικά μας να 'μαστε καλυμένοι ότι και να γίνει.

77.gif 77.gif 77.gif

Ρε Α.CAB ντροπη! Θα επρεπε να ξερεις οτι ο ΟΣΦΠ χανει μονο οταν τον αδικουν οι διαιτητες rolleyes.gif Αν εχεις κουραγιο ψαξε το αντιστοιχο τοπικ μετα το παιχνιδι του ΟΑΚΑ. Ακομα και σε ενα ματς που ο ΟΣΦΠ κερδισε εκτος εδρας και ειχαμε μια καλη διαιτησια καποιοι διαμαρτυροταν μετα το ματς για αυτη. Καλα μην κοιταξεις τι ειχε γραφτει πριν το παιχνιδι... Σφαγη kill.gif

Στα σοβαρα τωρα. Πολυ περιεργο παιχνιδι. Εντελως "κουφο". Πως θα αντιδρασει ο ΟΣΦΠ απο ενα αποκλεισμο που δεν περιμενε κανεις ολυμπιακος? Με την ψυχολογια στο μηδεν? Το ΣΕΦ θα ειναι πραγματικη εδρα ή θα αρχισουν απο νωρις οι μουρμουρες με το παραμικρο? Βεβαια ο ΟΣΦΠ τωρα εχει προπονητη "μπαρουτοκαπνισμενο" και οχι Γιαννακη...
Απο την αλλη ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ εχει φοβερη ψυχολογια αλλα και Νικολας εξω και Μαριτς φανερα ανετοιμο. Θα εχουν το μυαλο μεσα στο κεφαλι ή θα ταξιδευουν απο τωρα στην Βαρκελωνη? Θα εχουν "επαναφορτιστει" κυριως ψυχολογικα ή θα εμφανιστουν ανετοιμοι? Ας ελπισουμε ο Ομπραντοβιτς να κανει παλι τα μαγικα του...

Αν κερδισει ο ΟΣΦΠ αποψη μου οτι δεν εχει κριθει τιποτα για το πρωταθλημα. Αν ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ παρει το πλεονεκτημα πολυ δυσκολα θα το χασει. Παντως δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξος οτι ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ θα παρει το παιχνιδι. Ο ΟΣΦΠ την δεδομενη χρονικη στιγμη χρειαζεται την νικη απεγνωσμενα. Ιδωμεν...

Υ.Γ. Εκει στον ΕΣΑΚΕ απο προγραμματισμο σκιζουν!!! Εχω την εντυπωση οτι στο ΣΕΦ το παιχνιδι αρχιζει 21:45 και το Ρεαλ - Μπαρτσα στις 23:00. Χαθηκε ο κοσμος να γινει το παιχνιδι του ΣΕΦ Κυριακη? Ή εστω μιαμιση ωρα νωριτερα? Τοσο δυσκολο ειναι να διαχειριστουν σωστα το προϊον τους?
ALdaperan
Σε περίπτωση που χάσει ο ολυμπιακός προβλέπω τέτοια απογοήτευση απο παίκτες,κόσμο και διοικηση που δε πρόκειται να ξανασχοληθει κανείς με το μπασκετικό τμήμα του ολυμπιακου . Για να μην πω για τα επεισόδια που σίγουρα θα γίνουνε κλπ κλπ

Περιμένω να κατέβει ο ολυμπιακος για ενα παιχνιδι-τελικό ζωής και θανατου . Ενα παιχνίδι τιμής και αξιοπρέπειας παρόμοιο με το παιχνιδι της σιενα μετα το διασυρμό της στην ευρωλιγα

Αν δεν πάρει και φέτος τίτλο ο ολυμπιακός μου φαίνεται θα τα παρατήσουν ακομα και οι αγγελόπουλοι . icon_wave.gif

υγ : εγω ψηφισα οτι ο παο θα την πάρει τη νικη και με διαφορα ποντων . Μετα τη μπαρτσελόνα δε φοβάμαι τον πολύ κατώτερο ολυμπιακο και απο αγωνιστικής άποψης και απο άποψης συνοχής της ομάδας !!
lefkadian
Aldaperan μαλλον υποτιμας τον αντιπαλο. Ουτε εμεις γιναμε η καλυτερη ομαδα του κοσμου, ουτε ο ΟΣΦΠ ειναι του "πεταματου". Επιπλεον στο ΣΕΦ παιζει την μπασκετικη του υπαρξη. Επισης φετος υπαρχει και Ιβκοβιτς (το ξαναγραφω). Και εγω δεν φοβαμαι τον ΟΣΦΠ, δεν ξερω ομως αν ειναι και τοσο κατωτερος οσο εδειξαν τα play off της ευρωλιγκα.
Και ολη την χρονια δεν νομιζω οτι ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ πηγαινε και τρενο...

Υ.Γ.: Που εισαι ρε Στοϊκο να μας κανεις την αναλυση σου? bball.gif
Reggie Miller #31
Και πέρα από όλα τα άλλα περιμένω να ξυπνήσει επιτέλους το ένστικτο επιβίωσης,το ένστικτο εγωισμού και φιλότιμου που άλλου το ονομάζουν και άγχος...(λέμε τώρα)
giannis_mg
Αυτο το ματς νομιζω πως ειναι απ'τα πιο περιεργα των τελευταιων ετων.
Ειναι ενα ματς που οι παιχτες του Ολυμπιακου παιζουν τα ''κεφαλια'' τους μεσα σε πολλα εισαγωγικα.Αν χασουν η ψυχολογια φτανει πιο πατο και απ'τον πατο και ο κοσμος νομιζω πως θα αγανακτησει οσο ποτε αλλοτε με το μπασκετ.
Εμεις παλι νομιζω πως πρωτος και σημαντικοτερος στοχος θα ειναι να μην υπαρξει κανενας τραυματισμος.
Οσο και αν ειναι ντερμπυ νομιζω πως απο πλευρας των οπαδων του ειναι ενα απ'τα πιο αδιαφορα ντερμπυ των τελευταιων ετων και μεσα σε αυτους ειμαι και εγω καθως κερδισουμε ή χασουμε για 20 ολων το μυαλο καλως(για μενα,ναι) ή κακως βρισκεται στη Βαρκελωνη και στο 6ο αστερακι,στα ματς τιτλου αλλαζουν τα πραγματα αλλα και παλι πρωτος και κυριοτερος στοχος για τη χρονια ειναι το 6ο και οχι το κυπελλο ή το πρωταθλημα.Αν το σηκωσουμε μετα μπορουμε να δουμε με ηρεμια τους εγχωριους τιτλους και να οργανοθουμε και να τα χτυπησουμε οπως κανουμε παντα αλλα πρωτα η Βαρκελωνη.
Τωρα το αν μπορουμε να παρουμε τη διαφορα και τη νικη,σαφως και μπορουμε αλλα απ'την αλλη ο ΠΑΟ εχει δειξει πολλακις οτι μπορει να κερδισει σε οποιο κρισιμο παιχνιδι θελει στο Σ.Ε.Φ και να σπασει εδρα οποτε και με μειονεκτημα να μπουμε στους τελικους κανενα προβλημα δεν υπαρχει.

Καλως ή κακως αυτο το ντερμπυ νομιζω για τη μια πλευρα ειναι απ'τα πιο αδιαφορα που εχουν παιχτει ever και φαινεται και απ'το πως το αναμενει ο κοσμος του(βλ.Μπαρτσα που περιμεναμε σαν τρελοι την ωρα για να το δουμε το εκαστοτε ματς της σειρας ή να παμε γηπεδο και μετραγαμε και τα λεπτα,ζουσαμε για αυτα τα ματς),ολοι εχουμε το μυαλο μας στη Βαρκελωνη και οσο και να μην αρεσει σε καποιους αυτο το ματς φανταζει και σαν ''αγγαρεια'' παλι σε πολλα εισαγωγικα καθως ναι μεν απ'τη μια δεν κρινεται και κατι το ζωης ή θανατου και απ'την αλλη υπαρχει και σε 20 μερες το πολυαναμενο Φαιναλ 4 που αναμενουμε ολοι(παιχτες,προπονητης,οπαδοι,διοικηση).

Σιγουρα ομως οι παιχτες θα κατεβουν για τη νικη απλως και να μην τα καταφερουνε παρα πολυ λιγοι θα νοιαστουν.
ALdaperan
QUOTE(lefkadian @ Apr 12 2011, 20:38 ) *
Aldaperan μαλλον υποτιμας τον αντιπαλο. Ουτε εμεις γιναμε η καλυτερη ομαδα του κοσμου, ουτε ο ΟΣΦΠ ειναι του "πεταματου". Επιπλεον στο ΣΕΦ παιζει την μπασκετικη του υπαρξη. Επισης φετος υπαρχει και Ιβκοβιτς (το ξαναγραφω). Και εγω δεν φοβαμαι τον ΟΣΦΠ, δεν ξερω ομως αν ειναι και τοσο κατωτερος οσο εδειξαν τα play off της ευρωλιγκα.
Και ολη την χρονια δεν νομιζω οτι ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ πηγαινε και τρενο...

Υ.Γ.: Που εισαι ρε Στοϊκο να μας κανεις την αναλυση σου? bball.gif

Δεν υποτιμώ κανενα . Την πραγματικότητα βλέπω και λέω

Συμφωνα με τη μέχρι τώρα η απόδοση του παο είναι πολύ καλυτερη απο του ολυμπιακου!!! Αγωνιστικά και ψυχολογικα ο παναθηναικος ειναι σε θέση να πάρει το παιχνιδι και να καλύψει και τη διαφορά μάλιστα !!!

Δε σου ειπα οτι θα κερδισει με 30 ποντους γτ όντως ειναι ιδαιτερα αυτα τα ματς σε καυτη έδρα κλπ . Αλλα ότι είμαστε σε καλύτερη αγωνιστική (αν τα καταφέρει και ο νίκολας ) και ψυχολογική κατάσταση δεν αμφισβητείται καθόλου

Μη μου πεις οτι και εσυ κατα βάθος δε το πιστευεις οτι ο παο μπορει να κερδισει και να καλύψει και τη διαφορά? Δε σε πιστευω, δεν ειναι ντροπή να το παραδεχτούμε οτι πάμε με αέρα στο σεφ smile.gif

Eδω σπάσαμε την εδρα της μπαρτσελονας που γινεται το f4 στο σπιτι της και δε θα καταφέρουμε να σπάσουμε του ολυμπιακού που στο κάτω κάτω κάθε χρόνο πέρνουμε και ενα παιχνιδι εκει μεσα

Πείτε όσο υπερβολικό θέλετε.. αλλά κατα βάθος όλοι οι φιλοι του παναθηναικου πιστεύετε ότι μπορούμε να πάρουμε τη διαφορα..και αν οχι τωρα σιγουρα στους τελικους θα σπάσει για αλλη μια φορα smile.gif
saou
Νομίζω το μεθαυριανό ματς θα το πάρει ο Ολυμπιακός πολύ απλά γιατί τον καίει. Ο ΠΑΟ θα μπει να παλέψει, αλλά δε νομίζω ότι θα ματώσει κιόλας όπως επιβάλλεται να κάνουν οι δικοί μας, ούτε ότι ο Ομπράντοβιτς θα ανοίξει όλα του τα χαρτιά. Μην πω ότι θα κάνει και δοκιμές. Φυσικά άμα βρει τον Ολυμπιακό μπόσικο δεν πρόκειται να του χαριστεί. Αλλά έχει άλλες προτεραιότητες αυτή τη στιγμή και ξέρει ότι τα κρίσιμα ματς είναι μετά το final 4.
apkat
QUOTE(ALdaperan @ Apr 12 2011, 20:08 ) *
Δεν υποτιμώ κανενα . Την πραγματικότητα βλέπω και λέω

Συμφωνα με τη μέχρι τώρα η απόδοση του παο είναι πολύ καλυτερη απο του ολυμπιακου!!! Αγωνιστικά και ψυχολογικα ο παναθηναικος ειναι σε θέση να πάρει το παιχνιδι και να καλύψει και τη διαφορά μάλιστα !!!

Δε σου ειπα οτι θα κερδισει με 30 ποντους γτ όντως ειναι ιδαιτερα αυτα τα ματς σε καυτη έδρα κλπ . Αλλα ότι είμαστε σε καλύτερη αγωνιστική (αν τα καταφέρει και ο νίκολας ) και ψυχολογική κατάσταση δεν αμφισβητείται καθόλου

Μη μου πεις οτι και εσυ κατα βάθος δε το πιστευεις οτι ο παο μπορει να κερδισει και να καλύψει και τη διαφορά? Δε σε πιστευω, δεν ειναι ντροπή να το παραδεχτούμε οτι πάμε με αέρα στο σεφ smile.gif

Eδω σπάσαμε την εδρα της μπαρτσελονας που γινεται το f4 στο σπιτι της και δε θα καταφέρουμε να σπάσουμε του ολυμπιακού που στο κάτω κάτω κάθε χρόνο πέρνουμε και ενα παιχνιδι εκει μεσα

Πείτε όσο υπερβολικό θέλετε.. αλλά κατα βάθος όλοι οι φιλοι του παναθηναικου πιστεύετε ότι μπορούμε να πάρουμε τη διαφορα..και αν οχι τωρα σιγουρα στους τελικους θα σπάσει για αλλη μια φορα smile.gif


Eγω απλα θα σου θυμησω οτι πριν το ματς στο οακα εβαζες στοιχηματα οτι θα κερδισει ο Παο με +20.

Τα υπολοιπα θα φανουν στο γηπεδο. Οι προβλεψεις για αλλη μια φορα το πιο πιθανο ειναι να αποδειχτουν απο αστοχες εως αστειες.
Phil Laak
QUOTE(apkat @ Apr 12 2011, 22:37 ) *
Eγω απλα θα σου θυμησω οτι πριν το ματς στο οακα εβαζες στοιχηματα οτι θα κερδισει ο Παο με +20.

Τα υπολοιπα θα φανουν στο γηπεδο. Οι προβλεψεις για αλλη μια φορα το πιο πιθανο ειναι να αποδειχτουν απο αστοχες εως αστειες.


Αν όντως έβαζε στοιχήματα στο πρώτο ματς,άστον να κάνει προβλέψεις,είναι γουρλής για εμάς smiley.gif
lightday
QUOTE(lefkadian @ Apr 12 2011, 19:50 ) *
:...
Υ.Γ. Εκει στον ΕΣΑΚΕ απο προγραμματισμο σκιζουν!!! Εχω την εντυπωση οτι στο ΣΕΦ το παιχνιδι αρχιζει 21:45 και το Ρεαλ - Μπαρτσα στις 23:00. Χαθηκε ο κοσμος να γινει το παιχνιδι του ΣΕΦ Κυριακη? Ή εστω μιαμιση ωρα νωριτερα? Τοσο δυσκολο ειναι να διαχειριστουν σωστα το προϊον τους?


ποιο κανάλι δειχνει το ισπανικό?
Καλό χρυσό το ματς (νίκη του οσφπ μυρίζομαι ) αλλά η μητέρα των μαχών δεν χάνεται με τίποτα.
sporty78
Μικρό προβάδισμα λόγω ψυχολογίας για τον ΠΑΟ και λόγω πίεσης του κόσμου για τον Ολυμπιακό. Το πως θα κυλήσει το παιχνίδι είναι παρακινδυνευμένο να το πει κάποιος μιας και κανείς δεν γνωρίζει την ψυχολογική κατάσταση των παικτών και το αγωνιστικό πίσμα του ντέρμπι.

Το πλεονέκτημα έδρας πλεόν είναι μόνο στα χαρτιά και οι δυο ομάδες έχουν δείξει οτι μπορούν να σπάσουν την έδρα του αντιπάλου.
baskethood
QUOTE (lightday @ Apr 12 2011, 23:45 ) *
ποιο κανάλι δειχνει το ισπανικό?
Καλό χρυσό το ματς (νίκη του οσφπ μυρίζομαι ) αλλά η μητέρα των μαχών δεν χάνεται με τίποτα.

Ο Σκαι δειχνει τον αγωνα της Πριμερα
Magnus92
QUOTE(lefkadian @ Apr 12 2011, 19:50 ) *
Υ.Γ. Εκει στον ΕΣΑΚΕ απο προγραμματισμο σκιζουν!!! Εχω την εντυπωση οτι στο ΣΕΦ το παιχνιδι αρχιζει 21:45 και το Ρεαλ - Μπαρτσα στις 23:00. Χαθηκε ο κοσμος να γινει το παιχνιδι του ΣΕΦ Κυριακη? Ή εστω μιαμιση ωρα νωριτερα? Τοσο δυσκολο ειναι να διαχειριστουν σωστα το προϊον τους?


Ρε παιδια ελεος ... Μην λεμε κι οτι θελουμε...

Να κανονιστει ολη η επικαιροτητα της Ελλαδας με βαση το ισπανικο ντερμπυ τοτε...
vastravoud
Πάντως το να βάζεις το πιο εμπορικό ματς της κανονικής σεζόν ΠΑΝΩ στη μέρα και ώρα που ολοι οι Έλληνες βγαίνουν δεν δρέπει και δάφνες έξυπνου μάρκετινγκ....
lefkadian
QUOTE(Magnus92 @ Apr 12 2011, 23:52 ) *
Ρε παιδια ελεος ... Μην λεμε κι οτι θελουμε...

Να κανονιστει ολη η επικαιροτητα της Ελλαδας με βαση το ισπανικο ντερμπυ τοτε...

Καλα τωρα μιλας σοβαρα? Σαββατο, 10 το βραδυ, Απριλη μηνα, "χαρα Θεου" με Ρεαλ - Μπαρτσα "απεναντι"??? ugly1.gif
Ειμαστε σοβαροι? Δυο ματς του ελληνικου πρωταθληματος εχουν πλεον αιγλη και το ενα το "καις" ετσι ευκολα? Τι πειραζε να γινει το παιχνιδι Κυριακη? Παντου σε ολα τα μηκη και πλατη της γης προσπαθουν με καθε δυνατο τροπο να προστατευσουν και να προωθησουν το προϊον τους και εδω κανουμε το αντιθετο? Αλλο καναλι εκτος απο την κρατικη - διαλυμενη ΕΡΤ αποκλειεται να εκανε ενα τετοιο χοντρο λαθος. Δεν ειναι τυχαιο π.χ. οτι σε ωρα champions league δεν υπαρχει αθλητικη δραστηριοτητα στην Ευρωπη. Εξαιρουνται οι παραδοπιστοι και ξεροκεφαλοι Βρετανοι...
Απεναντι στο δικο μας μπασκετικο ντερμπι υπαρχει το ντερμπι με το καλυτερο ποδοσφαιρικο θεαμα στο κοσμο. Με τους κορυφαιους παιχτες και με τους κορυφαιους προπονητες. Εχει χαθει η λογικη νομιζω και μαλλον καποιοι θελουν να φουνταρουν την ΕΡΤ μια ωρα αρχυτερα...

QUOTE(Giannis_23 @ Apr 12 2011, 20:50 ) *
Καλως ή κακως αυτο το ντερμπυ νομιζω για τη μια πλευρα ειναι απ'τα πιο αδιαφορα που εχουν παιχτει ever και φαινεται και απ'το πως το αναμενει ο κοσμος του(βλ.Μπαρτσα που περιμεναμε σαν τρελοι την ωρα για να το δουμε το εκαστοτε ματς της σειρας ή να παμε γηπεδο και μετραγαμε και τα λεπτα,ζουσαμε για αυτα τα ματς),ολοι εχουμε το μυαλο μας στη Βαρκελωνη και οσο και να μην αρεσει σε καποιους αυτο το ματς φανταζει και σαν ''αγγαρεια'' παλι σε πολλα εισαγωγικα καθως ναι μεν απ'τη μια δεν κρινεται και κατι το ζωης ή θανατου και απ'την αλλη υπαρχει και σε 20 μερες το πολυαναμενο Φαιναλ 4 που αναμενουμε ολοι(παιχτες,προπονητης,οπαδοι,διοικηση).
Σιγουρα ομως οι παιχτες θα κατεβουν για τη νικη απλως και να μην τα καταφερουνε παρα πολυ λιγοι θα νοιαστουν.

Ετσι ακριβως σκεφτομαι και εγω φιλε Γιαννη και μαλλον και οι περισσοτεροι φιλοι του ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ...


QUOTE(ALdaperan @ Apr 12 2011, 21:08 ) *
Μη μου πεις οτι και εσυ κατα βάθος δε το πιστευεις οτι ο παο μπορει να κερδισει και να καλύψει και τη διαφορά? Δε σε πιστευω, δεν ειναι ντροπή να το παραδεχτούμε οτι πάμε με αέρα στο σεφ smile.gif

Πείτε όσο υπερβολικό θέλετε.. αλλά κατα βάθος όλοι οι φιλοι του παναθηναικου πιστεύετε ότι μπορούμε να πάρουμε τη διαφορα..και αν οχι τωρα σιγουρα στους τελικους θα σπάσει για αλλη μια φορα smile.gif

Εννοειτε οτι πιστευω οτι ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ μπορει να κερδισει και να παρει και την διαφορα. Αλλα ευτυχως (για μενα) η καψα μας αλλα και η καψα της ομαδας ειναι για το 6ο αστερι. Ολα τα αλλα μπορουν να περιμενουν...
Οσο για το αν πιστευω οτι μπορουμε να κερδισουμε στο ΣΕΦ? Δεν νομιζω οτι υπαρχουν πολλοι που δεν θα στοιχηματιζαν υπερ μιας νικης του ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ σε τεσσερα ματς στο ΣΕΦ. Αλλο ομως αυτο και αλλο η υπεραισιοδοξια για το παιχνιδι του Σαββατου...
KingCrimson
QUOTE(lefkadian @ Apr 13 2011, 00:57 ) *
Καλα τωρα μιλας σοβαρα? Σαββατο, 10 το βραδυ, Απριλη μηνα, "χαρα Θεου" με Ρεαλ - Μπαρτσα "απεναντι"??? ugly1.gif
Ειμαστε σοβαροι? Δυο ματς του ελληνικου πρωταθληματος εχουν πλεον αιγλη και το ενα το "καις" ετσι ευκολα? Τι πειραζε να γινει το παιχνιδι Κυριακη? Παντου σε ολα τα μηκη και πλατη της γης προσπαθουν με καθε δυνατο τροπο να προστατευσουν και να προωθησουν το προϊον τους και εδω κανουμε το αντιθετο? Αλλο καναλι εκτος απο την κρατικη - διαλυμενη ΕΡΤ αποκλειεται να εκανε ενα τετοιο χοντρο λαθος. Δεν ειναι τυχαιο π.χ. οτι σε ωρα champions league δεν υπαρχει αθλητικη δραστηριοτητα στην Ευρωπη. Εξαιρουνται οι παραδοπιστοι και ξεροκεφαλοι Βρετανοι...
Απεναντι στο δικο μας μπασκετικο ντερμπι υπαρχει το ντερμπι με το καλυτερο ποδοσφαιρικο θεαμα στο κοσμο. Με τους κορυφαιους παιχτες και με τους κορυφαιους προπονητες. Εχει χαθει η λογικη νομιζω και μαλλον καποιοι θελουν να φουνταρουν την ΕΡΤ μια ωρα αρχυτερα...


απο αυριο το πρωι ολοι, αντισκηνο και απεργια πεινας εξω απο την ΕΡΤ!
Ακους εκει να μη προστατευουν καθολου το προϊον τους!
torture.gif
kolokotronis
lefkadian, θα συμφωνήσω ότι σε 4 ματς στο ΣΕΦ είναι πιο πιθανό να πάρει μια τουλάχιστον νίκη ο παναθηνα'ι'κός από το να τα χάσει και τα 4, αλλά ούτε εμείς πρέπει να θεωρούμε δεδομένο ότι θα πάρουμε όλα (2 ή 3) τα παιχνίδια στο ΟΑΚΑ.

Στο πρώτο ματς φέτος, στην έδρα μας κιόλας, ο Ντούντα του πήρε τα σώβρακα του Ζέλικο.
Κάτι που νομίζω ελάχιστοι περίμεναν.

Γενικά η έδρα θα παίξει το ρόλο της, αλλά τα πράγματα έχουν αλλάξει σε σχέση με τη δεκαετία του 90, που ο φιλοξενούμενος στη μεγάλη πλειοψηφεία των παιχνιδιών έχανε με κάτω τα χέρια και με μεγάλες διαφορές.

Κάπως έτσι την πάτησε το 09' ο ολυμπιακός του Γιαννάκη, που όταν πήρε το πλεονέκτημα, μετά από πολλά χρόνια, θεώρησε ότι ήταν αρκετό για να πάρει τον τίτλο.
Φαινόταν καθαρά, στις δηλώσεις του προπονητή και των παικτών, πριν αρχίσουν οι αγώνες του τελικού, ότι είχαν ρίξει όλα τα λεφτά τους σε αυτό το πλεονέκτημα.
Στράβωσε το πρώτο ματς στο ΣΕΦ και μετά τετέλεσται σχεδόν αμαχητί, παρ'ότι θα μπορούσε να υπήρχαν άλλα 2, 3 ή και 4 παιχνίδια ακόμα, για να αναστρέψουν την κατάσταση.
comrade
QUOTE(ALdaperan @ Apr 12 2011, 21:08 ) *
Δεν υποτιμώ κανενα . Την πραγματικότητα βλέπω και λέω

Συμφωνα με τη μέχρι τώρα η απόδοση του παο είναι πολύ καλυτερη απο του ολυμπιακου!!! Αγωνιστικά και ψυχολογικα ο παναθηναικος ειναι σε θέση να πάρει το παιχνιδι και να καλύψει και τη διαφορά μάλιστα !!!

Δε σου ειπα οτι θα κερδισει με 30 ποντους γτ όντως ειναι ιδαιτερα αυτα τα ματς σε καυτη έδρα κλπ . Αλλα ότι είμαστε σε καλύτερη αγωνιστική (αν τα καταφέρει και ο νίκολας ) και ψυχολογική κατάσταση δεν αμφισβητείται καθόλου

Μη μου πεις οτι και εσυ κατα βάθος δε το πιστευεις οτι ο παο μπορει να κερδισει και να καλύψει και τη διαφορά? Δε σε πιστευω, δεν ειναι ντροπή να το παραδεχτούμε οτι πάμε με αέρα στο σεφ smile.gif

Eδω σπάσαμε την εδρα της μπαρτσελονας που γινεται το f4 στο σπιτι της και δε θα καταφέρουμε να σπάσουμε του ολυμπιακού που στο κάτω κάτω κάθε χρόνο πέρνουμε και ενα παιχνιδι εκει μεσα

Πείτε όσο υπερβολικό θέλετε.. αλλά κατα βάθος όλοι οι φιλοι του παναθηναικου πιστεύετε ότι μπορούμε να πάρουμε τη διαφορα..και αν οχι τωρα σιγουρα στους τελικους θα σπάσει για αλλη μια φορα smile.gif


Φιλε, πριν το ματς με τον οσφπ στο οακα ησουν σιγουρος οτι θα νικαγε ανετα ο παο ενω χασαμε ανετα. Πριν τη σειρα με τη μπαρτσα δεν μας εδινες καμμια τυχη. Η απαισιοδοξια η ιδια ησουν. Lol.

Τωρα η σιγουρια σου οτι θα σπασει εστω μια φορα η εδρα του οσφπ, με τρομαζει.
Περιμενω με μεγαλη ανυπομονησια να δω αν θα συνεχιστει το σερι σου smiley.gif
Ελπιζω να σταματησει εδω
Anaz
Τον Παο δεν τον καιει το συγκεκριμενο ματς. Δεν ειναι μονο το επερχόμενο Final Four, αλλα και πρακτικα.. Για να παρει το πρωταθλημα χρειαζεται ΜΙΑ νικη οπως και να'χει στο ΣΕΦ. Η συγκεκριμενη εχει την μικροτερη αξια, ενω αν μαλιστα δεν καλυψει ΚΑΙ τη διαφορα, ειναι τελειως ανουσια.
Τον Ολυμπιακο τον ενδιαφερει σαφεστατα περισσοτερο, γιατι περα απο ψυχολογικη και επικοινωνιακη αξια, εχει και ουσιαστικη οσων αφορα το κυνηγι του βασικοτερου στοχου του.
lakersdynasty
QUOTE(apkat @ Apr 12 2011, 22:37 ) *
Eγω απλα θα σου θυμησω οτι πριν το ματς στο οακα εβαζες στοιχηματα οτι θα κερδισει ο Παο με +20.

Τα υπολοιπα θα φανουν στο γηπεδο. Οι προβλεψεις για αλλη μια φορα το πιο πιθανο ειναι να αποδειχτουν απο αστοχες εως αστειες.


εγω απλα να σας θυμησω οτι ολοι εκαναν προβλεψεις με αυτους που ηταν μεσα και επαιζαν να ειναι μεσα...και να παιζουν.

αυτο δεν εγινε, χασαμε με 4 ποντους.

αν κατσω να δω ολα τα τοπικ των ντερμπι και των τελικων στο ΣΕΦ θα γραψω βιβλιο.

προφανως ολα φαινονται στο γηπεδο αλλα και οι προβλεψεις γινονται με καποια δεδομενα. αν αυτα δεν ισχυσουν στον αγωνα ε χαιρω πολυ. και δεν αναφερομαστε καν σε τακτικη.
apkat
Η πρωτη σου προταση δεν ειναι καθολου σαφης..Μαλλον εννοεις οτι ο παο ειχε απουσιες και τραυματισμους. Βεβαια το συγκεκριμενο ενδεχομενο το ειχε λαβει υποψη του ο ALdaperan και μιλουσε για 20αρα παρα τις απουσιες. Και εβαζε και στοιχηματα.

Προφανως ολοι εχουμε κανει λιγο πολυ αστοχες προβλεψεις. Το θεμα ειναι να μαθαινεις απο αυτες και την επομενη φορα να μην εισαι τουλαχιστον τοσο απολυτος( και να εχεις υπομονη που θα ελεγε και ο κοουτς Γιαννακης)
Quincy
QUOTE(Anaz @ Apr 13 2011, 01:59 ) *
Τον Παο δεν τον καιει το συγκεκριμενο ματς. Δεν ειναι μονο το επερχόμενο Final Four, αλλα και πρακτικα.. Για να παρει το πρωταθλημα χρειαζεται ΜΙΑ νικη οπως και να'χει στο ΣΕΦ. Η συγκεκριμενη εχει την μικροτερη αξια, ενω αν μαλιστα δεν καλυψει ΚΑΙ τη διαφορα, ειναι τελειως ανουσια.
Τον Ολυμπιακο τον ενδιαφερει σαφεστατα περισσοτερο, γιατι περα απο ψυχολογικη και επικοινωνιακη αξια, εχει και ουσιαστικη οσων αφορα το κυνηγι του βασικοτερου στοχου του.



Eγώ πιστεύω το ακριβώς αντίθετο. Αφού χρειάζεται μια νίκη στο ΣΕΦ, το πιο λογικό είναι να την κυνηγήσει τώρα που είναι αγωνιστηκα καλύτερος και σε καλύτερη ψυχολογική κατάσταση. Σε 3 μήνες δεν ξέρεις πως θα είναι οι ομάδες.
Τι δηλαδή, θα κάνει συντήρηση δυνάμεων ο Παναθηναικός ενόψει φίναλ 4 και θα κατέβει ψιλοχαλαρός? Σε καμία περίπτωση.. Ίσα ίσα που είναι ένας πρώτης τάξεως αγώνας για να τεσταριστεί η ομάδα πριν τη Βαρκελώνη.



ALdaperan
Ναι το παραδέχομαι οτι ηταν υπερβολική εκεινη η προβλεψη μου για την 20αρα icon_drunk.gif

Αλλα συγνώμη αμφισβητείτε οτι ο παναθηναικος εχει το πάνω χέρι αυτη τη στιγμη αγωνιστικά και ψυχολογικά? blink.gif

Με την πλάτη στο τοίχο παίζει ο οσφπ για άλλη μια φορά .

Επειτα μου λετε οτι υποτιμώ τον ολυμπιακο ετσι? Δεν τον υποτιμώ αλλά και να το εκανα που ειναι το περιεργο? Εχω εναν προπονητη και μια ομάδα με ενα βασικό κορμο εδω και χρόνια που έχει να χάσει κάτι χρόνια απο τον ολυμπιακο που μου λέτε να μην υποτιμίσω!!

Αν δεν τον υποτιμίσω τώρα ποτε θα το κανω? Μετά απο 50 χρόνια πελατειακής σχέσης? 69.gif


QUOTE(apkat @ Apr 12 2011, 22:37 ) *
Eγω απλα θα σου θυμησω οτι πριν το ματς στο οακα εβαζες στοιχηματα οτι θα κερδισει ο Παο με +20.

Τα υπολοιπα θα φανουν στο γηπεδο. Οι προβλεψεις για αλλη μια φορα το πιο πιθανο ειναι να αποδειχτουν απο αστοχες εως αστειες.

Αυτό που είπα είναι οτι ο παο μπορει να νικησει και να πάρει και τη διαφορα . Δε σου είπα οτι θα νικησει με 50 ποντους . Δεν καταλαβαίνω τι συγκρίνεις . Μιλαμε για νικη 5-6 ποντους max

Δηλαδή είμαι υποχρεωμένος να ψηφίσω οτι θα νικησει ο ολυμπιακος? Οποιαδήποτε άλλη προβλεψη απαγορεύεται μονο και μονο επειδη παίζουμε στο σεφ και εχεις το πλεονεκτημα εδρας?

Γιατι κατα τα άλλα δεν έχει δείξει ο ολυμπιακος καμια σοβαρή αγωνιστική πορεια μεχρι τώρα!! Ακόμα και όταν νίκησες στο οακα δεν έπαιξες δα και το διαστημικό μπάσκετ

QUOTE(comrade @ Apr 13 2011, 02:36 ) *
Φιλε, πριν το ματς με τον οσφπ στο οακα ησουν σιγουρος οτι θα νικαγε ανετα ο παο ενω χασαμε ανετα. Πριν τη σειρα με τη μπαρτσα δεν μας εδινες καμμια τυχη. Η απαισιοδοξια η ιδια ησουν. Lol.

Τωρα η σιγουρια σου οτι θα σπασει εστω μια φορα η εδρα του οσφπ, με τρομαζει.
Περιμενω με μεγαλη ανυπομονησια να δω αν θα συνεχιστει το σερι σου smiley.gif
Ελπιζω να σταματησει εδω

εσυ περίμενες οτι θα κάναμε σερί 3 νικες τη μπαρτσα και θα την είχαμε αποκλείσει? Γνωριζες δλδ οτι ο καλαθης ή ο βουγιούκας ή ο σατο θα έβγαζαν τα καστανα απο τη φωτια?

Οκ το ξέραμε οτι είχαμε ταλεντα που μπορουν να προσφέρουν αλλά η ομάδα δεν είχε δείξει καλα σημάδια και αγωνιστική εικόνα μέχρι τα παιχνίδια με τη μπάρτσα!! Aπο τα παιχνιδια αυτα φάνηκε το ταβάνι της ομάδας που τα δημοσιευματα την αποκαλούσαν ως ομάδα περιορισμενων δυνατοτητων(όσο τραβάει ο διαμαντιδης)!!

Απο κει και πέρα είμαι πολύ πιο αισιοδοξος . Ειναι αλήθεια .. που ειναι το κακο smile.gif
ALdaperan
Για το σεφ:

Μια νίκη θα την κάνουμε και επειδή αν ανικήσουμε το σαββατο χωρις τη διαφορά είναι ανουσιο , νομίζω ότι είναι προτιμότερο μια νίκη στους τελικούς έστω και με 1 ποντάκι smile.gif

Aπλα στους τελικούς θα είμαστε με τη πλάτη στο τοίχο κατα κάποια έννοια. Όποτε ας την πάρουμε απο τωρα για να πάμε και f4 με ησυχο το κεφάλι μας για τις εγχώριες διοργανώσεις wink.gif
LFO
Επειδη η κουβεντα για την διαιτησια αρχισε απο δικο μου ποστ, να πω οτι δεν εχετε καθολου χιουμορ μερικοι...Δηλαδη αν δεν εβαζα και emoticon tongue.gif τι αλλο θα γραφατε...

Διαφωνω οτι τον ΠΑΟ δεν τον καιει το ματς....Χτιζουν ψυχολογια τα ντερμπι. Σαφεστατα ο Παο ενα ματς τουλαχιστον μπορει να το κερδισει στο ΣΕΦ....Το ιδιο και ο Ολυμπιακος στο ΟΑΚΑ....

Βεβαια το "οι προηγουμενες αποδοσεις δεν διασφαλιζουν τις μελλοντικές" ισχυει παντα, ειδικα στον αθλητισμο.


lakersdynasty
QUOTE(Quincy @ Apr 13 2011, 08:50 ) *
Eγώ πιστεύω το ακριβώς αντίθετο. Αφού χρειάζεται μια νίκη στο ΣΕΦ, το πιο λογικό είναι να την κυνηγήσει τώρα που είναι αγωνιστηκα καλύτερος και σε καλύτερη ψυχολογική κατάσταση. Σε 3 μήνες δεν ξέρεις πως θα είναι οι ομάδες.
Τι δηλαδή, θα κάνει συντήρηση δυνάμεων ο Παναθηναικός ενόψει φίναλ 4 και θα κατέβει ψιλοχαλαρός? Σε καμία περίπτωση.. Ίσα ίσα που είναι ένας πρώτης τάξεως αγώνας για να τεσταριστεί η ομάδα πριν τη Βαρκελώνη.


υπαρχει ενα επιλεον θεμα ομως εδω.

δεν μιλαμε για ενα παιχνιδι που κατεβαινεις να το κερδισεις απο το 0. Ναι οκ εισαι σε καλητερη κατασταση απο οτι στο πρωτο παιχνιδι. Ναι εχεις περισοτερες επιλογες ισως με τον Μαριτς και με τον Καλαθη σε καλητερη κατασταση.

Αλλα τι ψυχολογια θα αποκτησεις αν καταφερεις να παρεις μια διαφορα να κερδισεις το παιχνιδι και να ερθει μετα ενας "Φωτσης" απο την πλευρα του ΟΣΦΠ και να σου ριξει την διαφορα στους 2 στο τελος?

τι ψυχολογια σου δινει το γεγονος οτι εκανες μια νικη στην εδρα του αντιπαλου και μετα θα χρειαστει να ξανακανεις για να φτασεις στον στοχο σου.

ολα ειναι υπερ του δεοντος σχετικα. και απτην αλλη εαν δεν μπορεις να διαχωρησεις τους στοχους σου ακι δεν μπορεις να εισαι ετοιμος για τον καθενα οταν πρεπει (Φ4 τελικοι κτλ) τοτε εχεις απωλειες που εχουν να κανουν και με το ψυχολογικο κομματι. μενεις πισω ψυχολογικα.

QUOTE
Χτιζουν ψυχολογια τα ντερμπι.


αυτος ειναι και λογος απτην αλλη να παιξουν στο ντερμπι και παικτες η συνδοιασμοι παικτων που δεν ειναι οι βελτιστοι αλλα θα χρειαστουν στα (πιο) κρισημα.



kseplenhs
QUOTE(LFO @ Apr 13 2011, 11:14 ) *
Επειδη η κουβεντα για την διαιτησια αρχισε απο δικο μου ποστ, να πω οτι δεν εχετε καθολου χιουμορ μερικοι...Δηλαδη αν δεν εβαζα και emoticon tongue.gif τι αλλο θα γραφατε...



χούμορ έκανες αρχηγέ?Εγώ σοβαρά μιλούσα happy.gif

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.