Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γιάννης Αντετοκούνμπο
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Γενικά για το ΝΒΑ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
sir-elric
επειδη οι λατρεμενοι δημοσιογραφισκοι αρχισαν τωρα που παει για draft ερωτω την αποψη σας.
οσον με αφορα: χαιρομαι που η χωρα μου βοηθησε 2 παιδια να βρουν την θεση τους στον κοσμο αυτο αλλα δεν θα ηθελα να τα δω με την γαλανολευκη.Ποιο πολυ θα γουσταρα να ειχαμε ελληνοποιησει τον μπατιστ(και εας επαιζε στον παναθηναϊκο) παρα αυτα τα 2 παιδια. Η εθνικη Νιγηριας θα πρεπει να μας ευχαριστει για τους 2 παικτες που θα τους φτοιαξουμε.
captain charisma
μπογρη εσυ εισαι??? laugh.gif laugh.gif
SteveNashidis
QUOTE(captain charisma @ Apr 1 2013, 01:03 ) *
μπογρη εσυ εισαι??? laugh.gif laugh.gif



XAXAXAXAXA !θεούλις είσαι !!!

Εννοείτε πως πρέπει να παίξουν στην εθνική . Και τα τέσσερα αδέρφια..σχεδόν πεντάδα να κατεβάσουμε με δαύτους smiley.gif

...αμα λοιποί παπαλουκάδες,διαμαντίδιδες απαρνιούνται τη γαλανόλευκη υπάρχουν παίκτες που δίνουν ότι έχουν και δεν έχουν για να παίξουν . .και με αυτούς χτυπάμε Eurobasket smile.gif
GMF80
Φυσικά και να παίξουν, Έλληνες είναι.... Ο Μπατιστ γιατί θα άξιζε κατά την γνώμη σου περισσότερο από παιδιά που έχουν γεννηθεί και έχουν μάθει να παίζουν μπάσκετ στην Ελλάδα?
AKRG
QUOTE (captain charisma @ Apr 1 2013, 01:03 ) *
μπογρη εσυ εισαι??? laugh.gif laugh.gif


Χαχαχα !! θεός !!

Σοβαρά τώρα θα ήταν έγκλημα να μην παίξουν, εδω παίζουν μακαλέμπηδες σε Σκόπια που δεν ξέρει πως γράφεται το όνομα του στα Σκοπιανά .. tongue.gif
jimmythefirst
πιστευω οτι τα παιδιά πρέπει να παίζουν στην εθνική μας.Οταν παιζει ο Κουφος που ναι μεν ειναι ελληνας αλλα δεν εχει μαθει και εδω μπασκετ γτ να μην παιζουν αυτα τα παιδια που και το θελουν και εδω αγαπησανε και μαθανε το μπασκετ ?
Giannis83
"Έλληνες είναι όσοι μετέχουν της ελληνικής παιδείας." Ισοκράτης.
Τα παιδιά αυτά εδώ έχουν μεγαλώσει σαν άνθρωποι, σαν προσωπικότητες και σαν παίχτες. Κι από τη στιγμή που παντού δηλώνουν ότι θέλουν να παίξουν, προφανώς κι έχουν δικαίωμα να το κάνουν και θα χαρώ πολύ να το δω να συμβαίνει. Δεν καταλαβαίνω γιατί ο Καλάθης, ο Μπράμος ή ο Κουφός είναι περισσότερο Έλληνες επειδή απλά το επίθετό τους είναι ελληνικό και η σχέση τους με την Ελλάδα χάνεται κάπου στο DNA τους. Για να μην αναφερθώ στο ποιοι γνωρίζουν τη γλώσσα και ποιοι όχι.

Είναι ντροπή το 2013 τα κριτήρια της "ελληνικότητας" να μην ειναι ουσιαστικά, αλλά τυπικά, γραφειοκρατικά, ή (ακόμα χειρότερα) βιολογικά.
gspara
Αντι να το συζηταμε λεω να παμε εξω απο το σπιτι τους να τους παρακαλεσουμε!!!!
Εγω μαλιστα λεω να παω σημερα στον Ταφο του Ινδου να απολαυσω λιγο Γιαννακη και να τον αρχισω στο ψηστηρι!!!
Zephyr
QUOTE(Giannis83 @ Apr 1 2013, 16:24 ) *
"Έλληνες είναι όσοι μετέχουν της ελληνικής παιδείας." Ισοκράτης.

Αυτό ακριβώς.
Αν νιώθουν οι ίδιοι Έλληνες γιατί να μην παίξουν, ειδικά αν το αξίζουν και αν το επιθυμούν? Επειδή είναι μαύροι και κρατάει η σκούφια τους από Νιγηρία μεριά? Τα ονόματα Γιάννης και Θανάσης ελληνικότατα που ακούγονται, τα παιδιά μιλάνε Ελληνικά, μεγάλωσαν εδώ, δεν βλέπω γιατί όχι. Μήπως ο Σόφο είναι περισσότερο Έλληνας επειδή είναι βιολογικά κατά το ήμισι ή μήπως είναι περισσότερο Έλληνες οι Κουφός και Μπράμος που δεν ξέρω καν αν μιλάνε Ελληνικά. Παίδες, κουράζει πολύ το θέμα με τις εθνικότητες, ρίξτε ένα μάτι σε όλες τις εθνικές και δείτε π.χ. πόσο Τούρκος είναι ο Πρέλντζιτς, πόσο Ισπανός είναι ο Ιμπάκα και πόσο απόγονοι τον Γαλατών είναι τα 3/4 της εθνικής Γαλλίας. Είμαστε στο 2013 και τα πράγματα έχουν αλλάξει. Χάσαμε πριν καμιά 15ετία τον Πέτζα, ας μην χάσουμε και άλλα ταλέντα.
PanosIlio
Το στενάχωρο κατά την άποψή μου είναι πως δεν έχουν παίξει στις μικρές Εθνικές ομάδες μέχρι τώρα, λόγω Ελληνικής νομοθεσίας, και το ακόμα πιο στενάχωρο είναι πως υπάρχει ερώτηση για το αν "πρέπει" να αγωνιστούν στην Εθνική ανδρών.

Μεγάλωσαν στην Ελλάδα, πήγαν σχολείο στην Ελλάδα, έμαθαν μπάσκετ στην Ελλάδα, μιλάνε Ελληνικά... δεν τίθεται καν θέμα.
sir-elric
και γιατι να μην παιξουν με την εθνικη της νιγηριας?
ο μητρογλου,βλαχοδημος κλπ κλπ θα επρεπε να παιξουν με την εθνικη γερμανιας?
ο κουφος και ο καλαθης (και ο γκαλης) θα επρεπε να επαιζαν στην αμερικης?



QUOTE(Giannis83 @ Apr 1 2013, 16:24 ) *
"Έλληνες είναι όσοι μετέχουν της ελληνικής παιδείας." Ισοκράτης.

Τοσοῦτον δ’ ἀπολέλοιπεν ἡ πόλις ἡμῶν περὶ τὸ φρονεῖν καὶ λέγειν τοὺς ἄλλους ἀνθρώπους, ὥσθ’ οἱ ταύτης μαθηταὶ τῶν ἄλλων διδάσκαλοι γεγόνασι, καὶ τὸ τῶν Ἑλλήνων ὄνομα πεποίηκε μηκέτι τοῦ γένους ἀλλὰ τῆς διανοίας δοκεῖν εἶναι, καὶ μᾶλλον Ἕλληνας καλεῖσθαι τοὺς τῆς παιδεύσεως τῆς ἡμετέρας ἢ τοὺς τῆς κοινῆς φύσεως μετέχοντας».

Είναι δε τόσο μεγάλη η απόσταση που χωρίζει την πολιτεία μας από τούς άλλους ανθρώπους ως προς την πνευματική ανάπτυξη και την τέχνη τού λόγου, ώστε οι μαθητές της έχουν γίνει διδάσκαλοι τών άλλων και κατόρθωσε ώστε το όνομα τών Ελλήνων να είναι σύμβολο όχι πλέον τής καταγωγής αλλά τής πνευματικής ανυψώσεως, και να ονομάζονται Έλληνες εκείνοι που παίρνουν τη δική μας μόρφωση και όχι αυτοί που έχουν την ίδια καταγωγή».




αυτο ειχε πει ο δυσμοιρος ο ισοκρατης
PanosIlio
Ο γραπτός λόγος και αυτός πολύ εύκολα μπορεί να ερμηνευθεί με πολλούς τρόπους, αναλόγως πως το διαβάζει και το αντιλαμβάνεται κανένας το όποιο κείμενο.

Ο Ισοκράτης δεν είναι δύσμοιρος επειδή οι μεν έχουν καταλάβει τι ήθελε να πει και οι δε δεν έχουν καταλάβει και το χρησιμοποιούν ως λάθος επιχείρημα, ο Ισοκράτης είναι δύσμοιρος επειδή 2000 χρόνια μετά υπάρχουν άνθρωποι, και οι μεν και οι δε, που νομίζουν ότι έχουν καταλάβει τι ήθελε να πει.

Ακόμα και στη μετάφραση που παράθεσες εγώ "διαβάζω" πως οι Έλληνες είναι τόσο σπουδαίοι πνευματικά που όσους διδάσκουν ονομάζονται και αυτοί Έλληνες απλά και μόνο επειδή διδάχθηκαν από Έλληνες... ή πως μπορούν να αυτό-αποκαλούνται Έλληνες επειδή διδάχθηκαν από Έλληνες... ή πως επειδή διδάχθηκαν από Έλληνες είναι και Έλληνες ανεξαρτήτως της καταγωγής τους... κτλ κτλ.

Ακαδημαϊκή παιδεία δεν έχω, αρχαία δεν ξέρω, το νέο-ελληνικό κείμενο κανιβάλισα και σε 3 δευτερόλεπτα έβγαλα 3 απόψεις, μάλλον λάθος ή και σωστές, στο διαδίκτυο κυκλοφορούν και τα 3 αλλά και 10δες άλλες ερμηνείες wink.gif

Τώρα για τον Γκάλη, τον Κουφό και τον Μήτρογλου έχω να πω πως και οι 3 αυτοί, αλλά και όλοι οι άλλοι σαν κι αυτούς θα μπορούσαν άνετα να έπαιζαν με την Εθνική της χώρας που μεγάλωσαν/γεννήθηκαν γιατί τα κράτη αυτά θα τους το επέτρεπαν, όλοι ήταν κανονικοί πολίτες όπου μεγάλωσαν και δεν βίωσαν το παράδοξο των Ελληνικών νόμων.

ΥΓ: ακόμα δεν μας έχεις εξηγήσει γιατί θα προτιμούσες τον Μπατίστ στην Εθνική από τα αδέλφια Αντεκοτούμπο. Είναι κάπως οξύμωρο.
sir-elric
QUOTE(PanosIlio @ Apr 2 2013, 16:58 ) *
Ακαδημαϊκή παιδεία δεν έχω, αρχαία δεν ξέρω, το νέο-ελληνικό κείμενο κανιβάλισα και σε 3 δευτερόλεπτα έβγαλα 3 απόψεις, μάλλον λάθος ή και σωστές, στο διαδίκτυο κυκλοφορούν και τα 3 αλλά και 10δες άλλες ερμηνείες wink.gif

ΥΓ: ακόμα δεν μας έχεις εξηγήσει γιατί θα προτιμούσες τον Μπατίστ στην Εθνική από τα αδέλφια Αντεκοτούμπο. Είναι κάπως οξύμωρο.

και εαν κατσουμε να το αναλυσουμε μπορει να βγαλουμε αλλες 10 ο καθεις.

οσον αφορα τον μπατιστ...δεν ξερω. δεν εχω καποιο βιολογικο,πολιτικο κριτηριο. ισως επειδη τον εφαγα 10 χρονια στην μαπα και τον εκτιμησα(και εας μου εκλεινε το σπιτι) και δεν μου τα ζαλισαν οι κολητοι του μανατζερ του?ισως γιατι του αγιου μιχαηλ πηγαινε με γλυκα στην προπονηση smiley.gif .
δεν με νοιαζει τι κανουν οι γαλλοι....δεν ειχα ποτε φυτεια σε καποια αποικεια icon_drunk.gif
και δεν θα ηθελαν να γινω σαν τους ισπανους ή τους σκοπιανους. το να παρει η εθνικη μεταλεια δεν μου ειναι αυτοσκοπος...δεν θα παρω κλικ στα αρθρα μου ουτε θα μπορεσω να ζητησω μεγαλητερη επιχορηγηση απο το κρατος.
αλλα μου φανταζει οξυμωρο να γινουμε εθνικη γερμανιας ποδοσφαιρου που οι μισοι δεν γουσταρουν να τραγουδουν τον εθνικο υμνο της χωρας που αντιπροσωπευουν.
benchwarmer
Θα μπορούσα να σου απαντήσω με επιχειρήματα (όπως πχ το ότι οι Αντετοκούμποι δεν έχουν απλώς μεγαλώσει εδώ, αλλά έχουν γεννηθεί εδώ, επομένως με την λογική του "ελληνόμετρου" είναι πολύ περισσότερο Έλληνες ακόμα και από τον Γιάνκοβιτς πχ), αλλά εκεί με τον Μπατίστ σε έχασα. Ξεκαθάρισε πρώτα τι έχεις στο μυαλό σου και τα λέμε μετά.
Zephyr
QUOTE(sir-elric @ Apr 2 2013, 17:14 ) *
και δεν θα ηθελαν να γινω σαν τους ισπανους ή τους σκοπιανους. το να παρει η εθνικη μεταλεια δεν μου ειναι αυτοσκοπος...δεν θα παρω κλικ στα αρθρα μου ουτε θα μπορεσω να ζητησω μεγαλητερη επιχορηγηση απο το κρατος.
αλλα μου φανταζει οξυμωρο να γινουμε εθνικη γερμανιας ποδοσφαιρου που οι μισοι δεν γουσταρουν να τραγουδουν τον εθνικο υμνο της χωρας που αντιπροσωπευουν.


Σε αυτό συμφωνώ, γι'αυτό και επισημαίνω ξανά ΑΝ νιώθουν οι ίδιοι Έλληνες και ΑΝ θέλουν να φέρουν πάνω τους το εθνόσημο, δεν θα είχα κανένα πρόβλημα επειδή έχουν διαφορετική καταγωγή.
Giannis83
Όπως μαθαίνω το γραφειοκρατικό πρόβλημα για την έκδοση των διαβατηρίων τους δεν φαίνεται να λύνεται και τα παιδιά έχουν ήδη κινήσει τις διαδικασίες για να βγάλουν Νιγηριανό διαβατήριο μιας και το καλοκαίρι θα πρέπει να ταξιδέψουν στο εξωτερικό, πράγμα που δεν μπορούν να κάνουν τώρα. Οπότε βλέπω να τους χάνουμε, είτε τους θέλουμε εμείς είτε όχι.
Ελληνοποιήθηκαν οι διάφοροι Καχιασβίληδες μέσα σε μια μέρα, και τα παιδιά που ζούνε όλη τους τη ζωή στην Ελλάδα να μη μπορούνε... Αθάνατο ελληνικό κράτος!
aegeansheed
Αν προσπεράσουμε τις ακραίες και υπερβολικές απόψεις του δημιουργού, καθώς και τα μέχρι τώρα αποτελέσματα (20-1), τα πράγματα είναι αρκετά απλά και ξεκάθαρα.

Έχουμε την περίπτωση ενός ανθρώπου που βρέθηκε να έχει γεννηθεί και να μεγαλώσει σε μια χώρα. Ο άνθρωπος αυτός δεν έμαθε ποτέ κάποια άλλη χώρα, για τον απλό λόγο ότι η ζωή του, η παιδεία του, οι φίλοι και οι οικογένειά του, εμπειρίες και βιώματα, ότι τον έχει κάνει να είναι αυτός που είναι σήμερα δηλαδή, έχουν συμβεί στην Ελλάδα.

Αυτό που μου φαίνεται αδιανόητο είναι κάποιος να στερεί το δικαίωμα από το παιδί να γίνει ισότιμος πολίτης αυτή της χώρας. Δεν κρίνω και δεν πρόκειται να κρίνω το πώς και πόσο νόμιμα είναι εγκατεστημένος ο καθένας εδώ, από τη στιγμή που δεν το έχει κάνει το ίδιο το Κράτος. Το να εμφανίζεται όμως ξαφνικά από το πουθενά ένα παιδί που ζει για 16-17 χρόνια εδώ κι εμείς να κρίνουμε την ελληνικότητά του και την επιθυμία του κάνει τις επιλογές του, ειδικά όταν δεν τις γνωρίζουμε καν, μου φαντάζει τρομερά απάνθρωπο και εγωιστικό.
Ουσιαστικά μιλάμε για ένα παιδί που μεγαλώνει έχοντας ήδη δικαιώματα και υποχρεώσεις ενός κανονικού έλληνα πολίτη και συζητάμε για διάκριση βασικών των δικαιωμάτων του. Ο ορισμός της αδικίας και του ρατσισμού.

Ένα πράγμα μόνο ήθελα να γράψω. Αν τελικά, που το απεύχομαι, γίνει το έγκλημα ο αθλητής να επιθυμεί να παίξει με τις Εθνικές και το ελληνικό κράτος του στερήσει αυτή τη χαρά και το δικαίωμα (είναι προφανές ότι ο πιτσιρικάς είναι Kevin Durant 2 αν δεν το έχετε καταλάβει), θα μιλάμε για μία ακόμη περίπτωση που η Ελλάδα τρώει τα παιδιά της. Αν κρίνουμε από την αντιμετώπιση που έχει ως τώρα από το Κράτος (κάπου διάβασα ότι ακόμα δεν έχει παίξει σε μικρές εθνικές) αυτό κάνει τον πιτσιρικά 100% Έλληνα.

Φυσικά πρόκειται για πολιτικό ζήτημα βασικό και υπαρκτό, για ζήτημα που είναι γνωστό από χρόνια και ήταν σίγουρο ότι κάποια στιγμή θα επανεμφανιστεί, αν και το ελληνικό κράτος δεν έχει κάνει τίποτα μέχρι τώρα που ένα περιστατικό βρέθηκε να μας το θυμήσει πάλι. Το ιδιαίτερο της υπόθεσης είναι το συνταγματικό του θέματος.

Πάντως καλό είναι να κρίνουμε μία κατάσταση αρχικά προσπαθώντας να μπούμε στη θέση κάποιου και κατά δεύτερο ζυγίζοντας τα θετικά και τα αρνητικά που αυτή μπορεί να δημιουργήσει.
SG3ptshooter
QUOTE(aegeansheed @ Apr 2 2013, 22:16 ) *
Αν κρίνουμε από την αντιμετώπιση που έχει ως τώρα από το Κράτος (κάπου διάβασα ότι ακόμα δεν έχει παίξει σε μικρές εθνικές) αυτό κάνει τον πιτσιρικά 100% Έλληνα.

bball.gif

Ακόμα δεν έχει πάρει πραγματικά μπροστά το topic όμως κι ανησυχώ. tongue.gif
sir-elric
QUOTE(benchwarmer @ Apr 2 2013, 18:39 ) *
Θα μπορούσα να σου απαντήσω με επιχειρήματα (όπως πχ το ότι οι Αντετοκούμποι δεν έχουν απλώς μεγαλώσει εδώ, αλλά έχουν γεννηθεί εδώ, επομένως με την λογική του "ελληνόμετρου" είναι πολύ περισσότερο Έλληνες ακόμα και από τον Γιάνκοβιτς πχ), αλλά εκεί με τον Μπατίστ σε έχασα. Ξεκαθάρισε πρώτα τι έχεις στο μυαλό σου και τα λέμε μετά.

γιατι θα μου δωσεις πιστοποιητικο κοινωνικών φρονηματων?

παντως αμα ειναι τα παιδια να παιξουν στην εθνικη πιστευω οτι πρεπει να γινουμε ποιο ειλικρινείς. να παμε στην αφρικη να φτοιαξουμε ακαδημιες και οποιος θεωρουμε οτι μπορει να παιξει να τον φερνουμε στην εθνικη ή να παμε στην αμυγδαλεζα να δουμε μπας και κρυβεται και εκει κανα ταλεντακι αμαρτια θα ειναι.

Giannis83
Άσχετο, αλλά και σχετικό.. Αθάνατος Ελληνάρας οπαδός!
Τα... άκουσε στον Βόλο ο πρόεδρος των Σέλτικς!
laugh.gif
kseplenhs
QUOTE(Giannis83 @ Apr 3 2013, 21:13 ) *
Άσχετο, αλλά και σχετικό.. Αθάνατος Ελληνάρας οπαδός!
Τα... άκουσε στον Βόλο ο πρόεδρος των Σέλτικς!
laugh.gif


Αφού έδωσε το παιχνίδι στον ΟΦΗ το λαμόγιο απο τη βοστώνη
j-kidd13
QUOTE(sir-elric @ Apr 3 2013, 21:13 ) *
γιατι θα μου δωσεις πιστοποιητικο κοινωνικών φρονηματων?

παντως αμα ειναι τα παιδια να παιξουν στην εθνικη πιστευω οτι πρεπει να γινουμε ποιο ειλικρινείς. να παμε στην αφρικη να φτοιαξουμε ακαδημιες και οποιος θεωρουμε οτι μπορει να παιξει να τον φερνουμε στην εθνικη ή να παμε στην αμυγδαλεζα να δουμε μπας και κρυβεται και εκει κανα ταλεντακι αμαρτια θα ειναι.

Τι σχέση έχουν αυτοι που λες,με 2 παιδιά που έχουν γεννηθεί εδώ και έχουν μεγαλώσει μέσα στην ελληνική κοινωνία,έχουν παει σε ελληνικό σχολείο κλπ;
natouralistis
Ποιά Νιγηρία και κουραφέξαλα;;

Εδώ γεννήθηκαν τα παιδιά, εδώ μεγάλωσαν, τη δικιά μας παιδεία και κουλτούρα γνώρισαν μόνο, άρα είναι και Έλληνες. Όπως είναι και αμερικανός ο Kόsta Koύfos και η X Μαρία Μενούνος. Παγκοσμίως το ίδιο πράγμα γίνεται και σου χορηγείται υπηκοότητα και αν θέλεις τιμάς τη χώρα φορώντας τα σήματά της στον αθλητισμό.

Εκτός κι αν ενστερνίζεσαι την ιδεολογία της χρυσής αυγής και φαντασιώνεσαι ένα κόσμο μόνο με λευκούς,οπότε δεν έχει νόημα να συζητάμε γιατί οι αφοί Αντετοκούμπο δεν είναι το θέμα σου.
benchwarmer
QUOTE(sir-elric @ Apr 3 2013, 21:13 ) *
γιατι θα μου δωσεις πιστοποιητικο κοινωνικών φρονηματων?

παντως αμα ειναι τα παιδια να παιξουν στην εθνικη πιστευω οτι πρεπει να γινουμε ποιο ειλικρινείς. να παμε στην αφρικη να φτοιαξουμε ακαδημιες και οποιος θεωρουμε οτι μπορει να παιξει να τον φερνουμε στην εθνικη ή να παμε στην αμυγδαλεζα να δουμε μπας και κρυβεται και εκει κανα ταλεντακι αμαρτια θα ειναι.


Δεν είπα πουθενά για πιστοποιητικό κοινωνικών φρονημάτων.
Είπα ότι θα μπορούσα να σου εξηγήσω αυτό που λένε και οι υπόλοιποι, αλλά δεν θα μπω καν στον κόπο γιατί αναφέροντας τον Μπατίστ πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι σκέφτεσαι.

ΥΓ: Μάθε ορθογραφία γιατί μπορεί κάποιος να νομίσει ότι και εσύ δεν είσαι Έλληνας...
επαθα λαστιχο
στην ζιμπαμπουε εθνικη ηρωιδα ειναι μια λευκη αθλητρια που δεν θυμαμαι το ονομα της που γεννηθηκε εκει.με την ιδια λογικη οχι μονο το dna της ειναι ετεροκλητο,αλλα αν το παμε παραπερα το χρωμα της συμβολιζει τον λευκο κατακτητη.και ομως την λατρευουν σαν θεα


edit--->i found her!
SteveNashidis
Για όσους θέλουν να τους δουν και να παίζουν εδώ είναι το ματς του τελικού εφηβικού πρωταθλήματος με τον ΠΑΟ !
rakos
QUOTE (sir-elric @ Apr 2 2013, 16:14 ) *
αλλα μου φανταζει οξυμωρο να γινουμε εθνικη γερμανιας ποδοσφαιρου που οι μισοι δεν γουσταρουν να τραγουδουν τον εθνικο υμνο της χωρας που αντιπροσωπευουν.


παντως πιο πιθανο ειναι να τραγουδησουν οι Αντετοκουμπο τον υμνο παρα ο Καλαθης και ο Μπραμος πχ που δεν ξερουν καν ελληνικα. Αλλα αυτοι ειναι ωραια ψηλα ξανθια αγορια οποτε τους το συγχωρουμε
ssoulliss
Πάντως η ομοσπονδία της Νιγηρίας έχει "ζεσταθεί" μετά την περσινή επιτυχία και κοιτούν όποιον μπορεί να βοηθήσει. Μην σας κάνει εντύπωση αν τους καλέσουν το καλοκαίρι στην προετοιμασία τους.

bbplayer
http://www.gazzetta.gr/a2-andron/article/3...-o-antetokoympo

Tον ξεχνάμε. Δυστυχώς sad.gif άχρηστοι γι' ακόμα μια φορά
επαθα λαστιχο
του σαββιδη του παοκ λογω δυνητικης επενδυτικης δραστηριοτητας του χορηγησανε ελληνικη ιθαγενεια στο πι και φι επειδη ο προπαππους του ηταν ελληνας και τα παιδια αυτα που δεν εχουν ζησει σε αλλη χωρα απο τοτε που γεννθηκαν εμεναν τοσο καιρο μετεωρα.μπραβο μας.ο ιωαννιδης για να κανει αναδιαρθωσεις-εκτρωματα για να χωρεσουν ολοι οι αποδεδειγμενα παρανομοι(ηρακλης ποντιων η οπως αλλιως πλεον λεγεται-ολυμπιακος μπεου-καβαλα ψωμιαδη)καλος ειναι
natouralistis
Πάλι καλά... 18.gif 18.gif

Έναν φόβο ότι θα μολυνθεί η εθνική μας, τον είχα...
Hakeem
Καθηγητης της αλητείας indeed... shot.gif
spysta
XANETAI το ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ταλεντο της τελευταιας 20ετιας .. ο Αντεκουτομπο ..επειδη δεν μπορουμε να του βγαλουμε διαβατηριο Ελληνικο και ζητησε απο την πρεσβεια της Νιγηριας να του εκδοθει Νιγηρια βαση της καταγωγης των γονιων του.


angry_red.gif angry_red.gif

ενας ανθρωπος που εχει μεγαλωσει 20τοσα χρονια στην Ελλαδα απο μικρο παιδακι,μιλαει Ελληνικα,εχει παει σε Ελληνικο σχολειο .. ΔΕΝ αναγνωριζεται απο το κρατος μας ως Ελληνας πολιτης αλλα ως ξενος επειδη οι γονεις του ειναι ξενοι.
(οπως και τοσα αλλα παιδια)
ειναι μια πραγματικη ΑΔΙΚΙΑ γι αυτους τους ανθρωπους.
sad.gif


captain charisma
καλα τοτε ο ιωαννιδης πως εκανε ελληνοποιησεις εν μια νυχτα σε παικτες οπως τομιτς νακιτς ταρλατς βουκσεβιτς κλπ???και τωρα ειναι δυσκολο να γινει???πολυ κριμα που χανεται ενα ταλεντο....
mentoras28
Ρε παιδια θα φανει καφριλα αυτο που θα πω αλλα αν παντρευοταν μια ελληνιδα δεν θα επερνε υπηκοοτητα? Δεν λεω οτι ειναι σωστη μεθοδος καθοτι τα παιδια ειναι ελληνες αλλα στην τελικη μου φαινεται μια λυση σε ολη αυτην την παραλογια?
επαθα λαστιχο
QUOTE(mentoras28 @ Apr 12 2013, 00:14 ) *
Ρε παιδια θα φανει καφριλα αυτο που θα πω αλλα αν παντρευοταν μια ελληνιδα δεν θα επερνε υπηκοοτητα? Δεν λεω οτι ειναι σωστη μεθοδος καθοτι τα παιδια ειναι ελληνες αλλα στην τελικη μου φαινεται μια λυση σε ολη αυτην την παραλογια?

http://citypress-gr.blogspot.com/2012/09/3.html

χαχα θυμηθηκα αυτο
VAST333
Καμια δουλεια δεν εχει να παιξει στην εθνικη μας ο Αντετουκουμπο.Ο ανθρωπος ειναι καθαρα Νιγηριανος,και οι 2 γονεις του ειναι Νιγηριανοι.

Επειδη ηρθαν οι γονεις του να δουλεψουν στην Ελλαδα σημαινει οτι ειναι Ελληνας?Αν γινει μ αυτον τοτε για καθενα θα σκεφτομαστε μηπως να τον κανουμε Ελληνα...

Επειδη ειναι καλος παικτης,πρεπει να γινει με το ζορι Ελληνας...Ελεος....

Να πεις οτι ειναι μιγας,οτι εχει ελληνικες ριζες αλλα τιποτα δεν κολλαει πουθενα.Αυτα που κανουν ισως οι Ισπανοι ή αλλες χωρες κ τα κοροιδευουμε δεν θα τα κανουμε εμεις.

Ουτε ειμαστε ενα κρατιδιο χωρις παραδοση στο μπασκετ που ψαχνουμε εναν οποιον να ναι,να τον κανουμε σταρ και να γινει εκρηξη στο αθλημα,οπως ενδεχομενως εγινε πχ στην αρση βαρων που δεν υπηρχαμε κ θελαν να προωθησουν το αθλημα.

Αλλα κ παλι αλλο να εχει ελληνικες ριζες κ αλλα να ειναι βιολογικα εντελως ασχετος με την Ελλαδα.

Αν γινει,εκτος του οτι θα γινουμε ρεζιλι,μετα θα ακολουθησει το μεγαλο παζαρι...Θα ψωνιζουμε απο παντου....

Εκτος αν ξερετε εσεις καναν Ελληνα που να λεει ''αμα δεν μ αφησουν με την Εθνικη ισως να μου προτεινει μια αλλη ευρωπαικη ομαδα και να δεχθω''.Εντελως εμποριο...Αμα εισαι Ελληνας λες παιζω ή στην ελλαδα η πουθενα,τελος.Οχι θα ηθελα Έλλαδα αλλα τι να κανω τελικα ισως εχω κ ισπανικες ριζες τωρα που το σκεφτομαι.... Κ αμα αισθανεσται εσεις καλα μ αυτο...

Απορω πως ελαφρα τη καρδια μερικοι λενε αντε ας παιξει....Δηλαδη μοναδικο κριτηριο να ειναι καλο ταλεντο.....
plokamias
http://www.gazzetta.gr/ellada/article/3894...ia-antetokoympo

Φαίνεται να αλλάζει το σκηνικό.......
j-kidd13
Ο Κουφός ο Μπραμος και ο Καλάθης δεν θα μπορούσαν να διαλέξουν να αγωνιστουν με την εθνική των ΗΠΑ(λέμε τώρα...tongue.gif) αν η ομοσπονδία τους προσέγγιζε,απ τη στιγμη που είναι γεννημενοι και μεγαλωμένοι εκεί;Ίδια περιπτωση είναι και με τα αδερφια εδώ.Δεν εινα παραδοξο να αγωνιστούν με τα ελληνικά χρωματα.
GK_23
QUOTE(captain charisma @ Apr 11 2013, 23:59 ) *
καλα τοτε ο ιωαννιδης πως εκανε ελληνοποιησεις εν μια νυχτα σε παικτες οπως τομιτς νακιτς ταρλατς βουκσεβιτς κλπ???και τωρα ειναι δυσκολο να γινει???πολυ κριμα που χανεται ενα ταλεντο....

Τον αδικείς τον Ιωαννίδη, τον Βούκσεβιτς δεν τον ελληνοποίησε αυτός tongue.gif

Πέρα από την πλάκα, επειδή διάβασα τις δηλώσεις του Ιωαννίδη, αποδεικνύεται για άλλη μια φορά πόσο ελάχιστη προσωπικότητα είναι ο συγκεκριμένος άνθρωπος. Ασχέτως αν υπήρξε καλός προπονητής, πρόκειται για μια από τις χειρότερες αθλητικές προσωπικότητες της χώρας. Το "οι νόμοι είναι νόμοι και δεν μπορούμε να τους ξεπεράσουμε" ειλικρινά με ξεπέρασε. Φυσικά στις περιπτώσεις του Μοραϊτοφ, του Σούμποτιτς, των Νάκιτς-Τόμιτς-Τάρλατς και του Τσακαλίδη-Λέντκοβ ίσχυαν άλλοι νόμοι, διαφορετικοί από αυτούς που ισχύουν για τον Αντεκοτούμπο....

QUOTE(VAST333 @ Apr 12 2013, 00:23 ) *
Καμια δουλεια δεν εχει να παιξει στην εθνικη μας ο Αντετουκουμπο.Ο ανθρωπος ειναι καθαρα Νιγηριανος,και οι 2 γονεις του ειναι Νιγηριανοι.

Επειδη ηρθαν οι γονεις του να δουλεψουν στην Ελλαδα σημαινει οτι ειναι Ελληνας?Αν γινει μ αυτον τοτε για καθενα θα σκεφτομαστε μηπως να τον κανουμε Ελληνα...

Επειδη ειναι καλος παικτης,πρεπει να γινει με το ζορι Ελληνας...Ελεος....

Να πεις οτι ειναι μιγας,οτι εχει ελληνικες ριζες αλλα τιποτα δεν κολλαει πουθενα.Αυτα που κανουν ισως οι Ισπανοι ή αλλες χωρες κ τα κοροιδευουμε δεν θα τα κανουμε εμεις.

Ουτε ειμαστε ενα κρατιδιο χωρις παραδοση στο μπασκετ που ψαχνουμε εναν οποιον να ναι,να τον κανουμε σταρ και να γινει εκρηξη στο αθλημα,οπως ενδεχομενως εγινε πχ στην αρση βαρων που δεν υπηρχαμε κ θελαν να προωθησουν το αθλημα.

Αλλα κ παλι αλλο να εχει ελληνικες ριζες κ αλλα να ειναι βιολογικα εντελως ασχετος με την Ελλαδα.

Αν γινει,εκτος του οτι θα γινουμε ρεζιλι,μετα θα ακολουθησει το μεγαλο παζαρι...Θα ψωνιζουμε απο παντου....

Εκτος αν ξερετε εσεις καναν Ελληνα που να λεει ''αμα δεν μ αφησουν με την Εθνικη ισως να μου προτεινει μια αλλη ευρωπαικη ομαδα και να δεχθω''.Εντελως εμποριο...Αμα εισαι Ελληνας λες παιζω ή στην ελλαδα η πουθενα,τελος.Οχι θα ηθελα Έλλαδα αλλα τι να κανω τελικα ισως εχω κ ισπανικες ριζες τωρα που το σκεφτομαι.... Κ αμα αισθανεσται εσεις καλα μ αυτο...

Απορω πως ελαφρα τη καρδια μερικοι λενε αντε ας παιξει....Δηλαδη μοναδικο κριτηριο να ειναι καλο ταλεντο.....

Τι σημαίνει δηλαδή βιολογικά άσχετος με την Ελλάδα; Υπάρχει κάποιο γονίδιο που καθορίζει την εθνικότητα;

Καθόλου ρεζίλι δεν πρόκειται να γίνουμε αν παίξει ο Αντεκουτόμπο για την εθνική μας. Στην Ελλάδα γεννήθηκε, στην Ελλάδα πήγε σχολείο, στην Ελλάδα έμαθε μπάσκετ το παιδί. Δικό μας αθλητικό "προϊόν" είναι και μέσα στη δική μας κουλτούρα ανατράφηκε. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν έχει δικαίωμα να παίξει στην εθνική μας; Εφόσον ο ίδιος το επιθυμεί φυσικά, δεν πρέπει να του κλείσουμε την πόρτα. Στις εθνικές ομάδες έχουν παίξει παίκτες που κατά κάποιο τρόπο ήταν λιγότερο Έλληνες από τον Αντεκουτόμπο ή και καθόλου Έλληνες σε ορισμένες περιπτώσεις, σύμφωνα πάντοτε με το δικό σου σκεπτικό. Τα παραδείγματα πάρα πολλά: Τσακαλίδης, Μιλόσεβιτς, Γιοβάνοβιτς, Σάκοτα και Μαρία Σαμορούκοβα στις γυναίκες. Ο Βλάντιμιρ Γιάνκοβιτς σύμφωνα με το δικό σου σκεπτικό πάντοτε, δεν θα έπρεπε να αγωνίζεται στην Εθνική Ελλάδος. Ένα ακόμα τρανό παράδειγμα αλλά άγνωστο σχετικά είναι ο Ελληνοσύριος Γιάννης Ντιμπ της Νήαρ Ηστ, που αν και διεθνής με τις μικρές ελληνικές ομάδες, αγωνίζεται πλέον με τα χρώματα της Συρίας.

Μην αγνοείς ακόμα το γεγονός πως υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που έχουν 2 πατρίδες και τις αγαπούν και τις 2 το ίδιο. Είναι περίεργο συναίσθημα αλλά 100% υπαρκτό, όποιος έχει γνωρίσει μετανάστες καταλαβαίνει. Φυσικό να έχουν αμφιταλαντεύσεις ορισμένοι αθλητές σχετικά με το ποια χώρα θα εκπροσωπήσουν, αν ανήκουν στην παραπάνω κατηγορία ανθρώπων.
spysta
QUOTE(VAST333 @ Apr 11 2013, 21:23 ) *
Καμια δουλεια δεν εχει να παιξει στην εθνικη μας ο Αντετουκουμπο.Ο ανθρωπος ειναι καθαρα Νιγηριανος,και οι 2 γονεις του ειναι Νιγηριανοι.

Αλλα κ παλι αλλο να εχει ελληνικες ριζες κ αλλα να ειναι βιολογικα εντελως ασχετος με την Ελλαδα.

ο Αντεκουτομπο ειναι ΣΑΦΕΣΤΑ ΟΣΟ ΕΛΛΗΝΑΣ ειμαι εγω κι εσυ που εχουμε Ελληνες γονεις.

το αισθημα της πατριδας και η καταγωγη δεν εχει να κανει με βιολογια και γενετικο υλικο.
εχει να κανει με την ψυχοσυνθεση,τις αξιες και την κοινωνια που μεγαλωνει ενας ανθρωπος και πλαθει τον χαρακτηρα του μεσα σ αυτην

ο Αντεκουτομπο μπορει να εχει Νιγηριανους γονεις ..
ΑΛΛΑ
γεννηθηκε στην Ελλαδα,πηγε σε Ελληνικο σχολειο,μιλαει Ελληνικα,μεγαλωσε στην Ελληνικη κοινωνια,συναναστραφηκε με Ελληνες .. τι να συζηταμε περαιτερω ??τι διαφορα εχει απο εσενα και εμενα ??στα γονιδια ??αστεια πραγματα να βασιζομαστε στο γεγονος της καταγωγης των γονιων του οταν ολη του τη ζωη ο ανθρωπος την εχει περασει στην Ελλαδα.

ΔΕΝ εχει να κανει με τον αθλητισμο αυτο .. .. εχει να κανει με την κοινωνια και το σεβασμο της πατριδας μας για παιδια μεταναστων που μεγαλωσαν στη χωρα μας, προσεφεραν σ αυτη,μοχθησαν,διαβασαν,δουλεψαν και ομως ακομα ταλαιπωρουνται μετα απο τοσα χρονια με αδειες παραμονης,ενσημα κτλ ..
ειναι ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟ η χωρα μας να ΜΗΝ τους αναγνωριζει και να τους αφηνει ξεκρεμαστους χωρις πατριδα (γιατι συνηθως σ αυτην των γονιων τους δεν εχουν παει ποτε) και ταυτοτητα.
ειναι ΔΙΚΑ της παιδια αυτα,μεγαλωσαν στα σπλαχνα της και οφειλει να του το ανταποδωσει.end of story
bbplayer
Τώρα αυτό το θα γίνουμε ρεζίλι εάν παίξει στην εθνική και τα άλλα τα ...βιολογικά , σηκώνουν μια ...καθώς πρέπει απάντηση αλλά έχω ήδη ένα φάουλ ...και το πάω πάσο.

μακάρι να τα καταφέρει ο Στυλιανίδης τελικά και να παίξει ο μικρός. Τον έχω δει δυο φορές φέτος με τον Φιλαθλητικό και είναι φοβερό prospect
frenchman7
Παίδες εγώ έχω πατέρα Γάλλο μητέρα Ελληνίδα, και 7-8 χρόνια σε γαλλικό σχολείο!

Μήπως έκανα λαλακία που πήγα φαντάρος? 71.gif
bbplayer
kαλά ότι την έκανες , την έκανες, τι να λέμε τώρα tongue.gif αλλά βιολογικά είσαι εντάξει το περνάς το τεστ icon_drunk.gif icon_drunk.gif
shtarkws
QUOTE(spysta @ Apr 11 2013, 23:50 ) *
XANETAI το ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ταλεντο της τελευταιας 20ετιας .. ο Αντεκουτομπο ..επειδη δεν μπορουμε να του βγαλουμε διαβατηριο Ελληνικο και ζητησε απο την πρεσβεια της Νιγηριας να του εκδοθει Νιγηρια βαση της καταγωγης των γονιων του.


angry_red.gif angry_red.gif

ενας ανθρωπος που εχει μεγαλωσει 20τοσα χρονια στην Ελλαδα απο μικρο παιδακι,μιλαει Ελληνικα,εχει παει σε Ελληνικο σχολειο .. ΔΕΝ αναγνωριζεται απο το κρατος μας ως Ελληνας πολιτης αλλα ως ξενος επειδη οι γονεις του ειναι ξενοι.
(οπως και τοσα αλλα παιδια)
ειναι μια πραγματικη ΑΔΙΚΙΑ γι αυτους τους ανθρωπους.
sad.gif


+100000000000000

Δυστυχως το φασιστικο κυμα που εχει υψωθει στη χωρα μας ακυρωσε τον νομο Ραγκουση,κατα τα αλλα βεβαια ο νομος περι ευθυνης υπουργων δεν αγγιζεται...
frenchman7
QUOTE(bbplayer @ Apr 12 2013, 13:55 ) *
kαλά ότι την έκανες , την έκανες, τι να λέμε τώρα tongue.gif αλλά βιολογικά είσαι εντάξει το περνάς το τεστ icon_drunk.gif icon_drunk.gif


TI???!
Σοβαρά μιλάς ότι το περνάω???

Πφφ... Τζάμπα δεν έπαιζα στην εθνική δηλαδή τοσα χρόνια.... tongue.gif
επαθα λαστιχο
οι ταγματασφαλιτες-σουμπεριτες ηταν """"""""""""""""βιολογικα"""""""""""""(για την οικονομια της κουβεντας) ελληνες.ο λορδος μπαϋρον οχι.
comrade
Λοιπον, μολις τωρα ακουω τον ιωαννιδη για το θεμα του αντετοκουμπο. Ο τυπος ειναι γε***0ς και γλ0ι*δ*ς. Τεσπα, θα φαω κανα φαουλ μου φαινεται. Ακουστε τον εδω, και θα καταλαβετε τι λεω.
Η ουσια των οσων λεει παντως ειναι οτι τα αδερφια αντετοκουμπο δεν εχουν παρει την ελληνικη ιθαγενεια επειδη παγωσε ο νομος ραγκουση.

Συμφωνα με τον νομο ραγκουση μπορουσες να παρεις την ελληνικη ιθαγενεια με δυο τροπους. Είτε "αυτοματα" ειτε με πολιτογραφηση.
"Αυτοματα", παιρνεις την ελληνικη ιθαγενεια εαν εχεις κανει τουλαχιστον 6 ταξεις σε ελληνικο σχολειο πρωτου κλεισεις ομως τα 18. Καταθετεις τα χαρτια που ζητουνται, και αφου φτασει η σειρα τους να εξεταστουν -και ειναι ενταξει εννοειται, παιρνεις την ιθαγενεια. Αυτη η διαδικασια μπορει να διαρκεσει ενα χρονο περιπου ή και περισσοτερο αναλογα τη γραφειοκρατια ή τον κοσμο που εχει η περιφερεια στην οποια βρισκεται.

Στην αποκτηση ιθαγενειας με πολιτογραφηση, προϋποθεση ειναι να ζεις και να εργαζεσαι νομιμα τουλαχιστον για 5 χρονια, συνεχομενα. Καταθετεις χαρτια, αλλα μετα θα περασεις απο επιτροπη ιθαγενειας να σε εξετασουν. Αφου περασει φυσικα 1 με 2 χρονια παλι, για να ερθει η σειρα σου.

Τα αδερφια αντετοκουμπο ανηκουν προφανως στην πρωτη κατηγορια, αφου ειναι γενημμενοι και μεγαλωμενοι εδω. Εχουν παει μονο εδω σχολειο. Συνεπως πληρουν τις προϋποθεσεις. Ελα ομως που η αποκτηση ιθαγενειας με τον πρωτο τροπο ("αυτοματα") έχει "παγωσει". Το ΣτΕ (συμβουλιο της επικρατειας) το εβγαλε αντισυνταγματικο. Το κρατος υλοποιησε.

Να και ενα αποσπασμα της αποσπασμα της αποφασης που το βρηκα στο Newsbeast.

QUOTE
Στο σκεπτικό της απόφασης της Ολομέλειας του ΣτΕ σημειώνεται πως: «Ο νομοθέτης έχει μεν τη δυνατότητα να εκτιμά εκάστοτε τις συγκεκριμένες συνθήκες (πολιτικές, οικονομικές, κοινωνικές) και να καθορίζει τις προϋποθέσεις κτήσεως της ελληνικής ιθαγένειας κατά τρόπο χαλαρότερο ή αυστηρότερο, αλλά δεν μπορεί να παραγνωρίσει το γεγονός ότι το ελληνικό κράτος ιδρύθηκε και υπάρχει ως εθνικό κράτος με συγκεκριμένη ιστορία και ότι ο χαρακτήρας αυτός είναι εγγυημένος από το ισχύον Σύνταγμα. Επίσης, ότι το κράτος αυτό είναι εντεταγμένο σε υπερεθνική κοινότητα εθνικών κρατών με παρόμοιες συνταγματικές παραδόσεις (Ευρωπαϊκή Ένωση), η οποία σέβεται την εθνική τους ταυτότητα που είναι συμφυής με τη θεμελιώδη πολιτική και συνταγματική τους δομή.

Συνέπεια δε τούτων είναι ότι ελάχιστος όρος και όριο των σχετικών νομοθετικών ρυθμίσεων για την απονομή της ελληνικής ιθαγένειας είναι η ύπαρξη γνησίου δεσμού του αλλοδαπού προς το ελληνικό κράτος και την ελληνική κοινωνία, τα οποία δεν είναι οργανισμοί ασπόνδυλοι και δημιουργήματα εφήμερα, αλλά παριστούν διαχρονική ενότητα με ορισμένο πολιτιστικό υπόβαθρο, κοινότητα με σχετικώς σταθερά ήθη και έθιμα, κοινή γλώσσα με μακρά παράδοση, στοιχεία τα οποία μεταβιβάζονται από γενεά σε γενεά με τη βοήθεια μικρότερων κοινωνικών μονάδων
(οικογένεια) και οργανωμένων κρατικών μονάδων (εκπαίδευση). Εάν παραγνωριζόταν η προϋπόθεση του ουσιαστικού δεσμού και ο νομοθέτης - εναλλασσόμενος κατά θεμελιώδη αρχή του δημοκρατικού πολιτεύματος - μπορούσε να τον αγνοήσει και να ελαχιστοποιήσει τα προσόντα κτήσεως της ιθαγενείας, τότε πρακτικώς θα μπορούσε και να προσδιορίσει αυθαιρέτως τη σύνθεση του λαού, με την προσθήκη απροσδιορίστου αριθμού προσώπων ποικίλης προελεύσεως, με χαλαρή ή ανύπαρκτη ενσωμάτωση, με ό,τι τούτο θα συνεπαγόταν για τη συνταγματική τάξη και τη λειτουργία του πολιτεύματος, καθώς και την ομαλή, ειρηνική εξέλιξη της κοινωνικής ζωής, λαμβανομένου σοβαρά υπόψη και του γεγονότος ότι το status της ιθαγένειας είναι αμετάκλητο, αφού η σχετική συνταγματική ρύθμιση απαγορεύει την αφαίρεση της ιθαγένειας».


Ολοκληρη αποφαση εδω.
Καλα, με αυτο το γνησιος δεσμος τι εννοουν; Καποιος που παει σχολειο εδω, δεν εχει γνησιο δεσμο; Πόσω μαλλον αυτος που γεννιεται εδω και κανει ολες τις ταξεις.
morrison
Τα τελευταία ποστς διαγράφηκαν.
Ξερώ ότι είναι δύσκολο αλλά θα παρακαλούσα η συζήτηση με μείνει όσο το δυνατόν περισσότερο στο μπασκετικό θέμα για να μην υπάρχουν και αφορμές για παρεξηγήσεις σαν και αυτή που έγινε πριν. smile.gif
alexanderthegreat +1 και 3 μέρες οφ...
frenchman7
QUOTE(morrison @ Apr 12 2013, 19:36 ) *
Τα τελευταία ποστς διαγράφηκαν.
Ξερώ ότι είναι δύσκολο αλλά θα παρακαλούσα η συζήτηση με μείνει όσο το δυνατόν περισσότερο στο μπασκετικό θέμα για να μην υπάρχουν και αφορμές για παρεξηγήσεις σαν και αυτή που έγινε πριν. smile.gif
alexanderthegreat +1 και 3 μέρες οφ...


Δεκτό, αλλά αφορμή δεν υπήρξε, ούτε χώρος για παρανόηση.. Μόνο κομπλεξικά μυαλά..
Τα οποία δεν έχουν παρατάξεις και πιστεύω, δυστυχώς τα βρίσκουμε παντού!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.