Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Poios na paei sthn Ethniki?
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
mgg
Γράψτε αν θέλετε και ποιανού τη θέση θέλετε να πάρει ο παίκτης που ψηφίσατε!
Alexmei
εγώ λέω Σχορτσιανίτη με 1000!!!!!! αλλά η ψηφοφορία έχει ένα πρόβλημα sad.gif
Δν παίζουν όλοι ίδια θέση και αυτό δημιουργεί ένα μικρό προβλημα......
Να ας πούμε, τι σχέση έχει ο Βασιλειάδης με τον "Σόφο";;;


Μην παρεξηγιθείς ΟΚ;;; biggrin.gif
peka
Εγω νομιζω οτι δεν θα υπαρξουν αλλαγες στην δωδεκαδα, εκτος εαν υπαρξει καποιος τραυματισμος...
Alexmei
πρέπει να προσθέσετε και τον Βουγιούκα (σχετικό τόπικ για όποιον θέλει να μάθει ποιος είναι στο φορουμ του nba) ο οποίος έμαθα μπορεί και να έρθει εθνική
mgg
Nomizo pos mono mia thesi tha meinei kenh sthn Ethniki gi ayto kai evala piaktes apo oles tis theseis. Eite toy guard eite toy center pou einai pio pithano. Mporo na prostheso dyo paiktes akoma sto poll? An nai, pos ginetai?
Alexmei
QUOTE(mgg @ Mar 24 2006, 12:43 PM)
Nomizo pos mono mia thesi tha meinei kenh sthn Ethniki gi ayto kai evala piaktes apo oles tis theseis. Eite toy guard eite toy center pou einai pio pithano. Mporo na prostheso dyo paiktes akoma sto poll? An nai, pos ginetai?
*




για να μην σου πω καμία μλκία καλύτερα να ρωτήσεις τον dizzy ή τον warrior ή κάποιον από τους mods
dizzy_fingers
Πάτα το πάνω δεξιά στην ψηφοφορία. wink.gif
thrylos7
Ίσως πρέπει να δούμε πρώτα ποιος θα μπορούσε να φύγει...
Λογικά σε μειονεκτική θέση βρίσκεται ο Μπουρούσης και αυτό γιατί υπάρχουν και άλλοι από πίσω. Αυτό δε σημαίνει ότι δε μπορεί να πάει ο Μπουρούσης... Ωστόσο εδώ διεκδικούν θέση Σχορτσιανίτης - Μαυροκεφαλίδης. Πιο δύσκολα ο Μαυροκεφαλίδης γιατί είναι 4άρι περισσότερο.
Από εκεί και πέρα, κι επειδή κάνουμε θέμα για τον Χατζηβρέττα, αν ήταν να τον αντικαταστήσει κάποιος αυτός θα ήταν ο Βασιλειάδης.

Εγώ πάντως ανυπομονώ να δω μαζί στην πεντάδα Βασιλόπουλο, Διαμαντίδη, Παπαλουκά.... Να δω πως θα περάσουν τη μπάλα στη ρακέτα οι αντίπαλοι...
kop-13
Αναμφησβίτητα ο Σχορτσιανίτης είναι πανέτοιμος για την εθνική.
Αλλα μου αρέσει πολύ κ ο Μαυροκεφαλίδης.
Αλλα για το μέλλον υπάρχει ένας killer που δεν συναντάς εύκολα στην Ευρώπη...Σάκοτα!
greece4
ναι... ο πιο πιθανος να αντικατασταθει ειναι ο μπουρουσης, μια και ο σχορτσιανιτης κανει πολυ καλη σεζον... πιστευω πως θα κληθουν και οι δυο και θα εξαρτηθει απο το τι θα κανουν στην προετοιμασια...
οσο για την χατζηβρεττα, ισως να μπορουσε να αντικατασταθει απο τον βασιλειαδη, αλλα τον θεωρω πολυ χρησιμο παικτη γι αυτο που τον βαζει να κανει ο γιαννακης (οχι να σουταρει βεβαια...) και δεν ξερω αν μπορει να το κανει αυτο ο βασιλοπουλος... εξισου καλα με τον χατζηβρεττα το κανει αυτο και ο ζησης, που ειναι κ πολυ καλυτερος σκορερ κατ εμε...

QUOTE
Εγώ πάντως ανυπομονώ να δω μαζί στην πεντάδα Βασιλόπουλο, Διαμαντίδη, Παπαλουκά.... Να δω πως θα περάσουν τη μπάλα στη ρακέτα οι αντίπαλοι...

και γω ανυπομονω γι αυτο...

μακαρι να ναι ολοι υγιεις ως το καλοκαιρι, κ ολα τα αλλα γινονται! smile.gif


(btw. εγραψα ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!! blush.gif )
nash
Σχορτσιανίτης αντί Μπουρούση είναι το πιο πιθανό να γίνει αν συνεχίσει έτσι ο Σόφο. Από τους υπόλοιπους μόνο ο Παπαμακάριος με τον Βασειλιάδη έχουν κάποιες πιθανότητες αν υπάρξει (χτύπα ξύλο) κάποιος τραυματισμός. Οι υπόλοιποι λογικά απλώς θα βοηθήσουν στην προετοιμασία.
Πάντως είναι νωρίς ακόμα αφού πολλά θα κριθούν από την πορεία των ομάδων και των παικτών στα πλει οφ του πρωταθλήματος και των ευρωπαϊκών διοργανώσεων.
pan_kyp
QUOTE(peka @ Mar 24 2006, 10:01 AM)
Εγω νομιζω οτι δεν θα υπαρξουν αλλαγες στην δωδεκαδα, εκτος εαν υπαρξει καποιος τραυματισμος...
*



Tha mpei vassiliadhs eukola, tha eprepe toulahiston. Den uparxei paixths tetoias taxuthtas h ektokseushs sthn ellada
nash
QUOTE(pan_kyp @ Mar 30 2006, 10:32 PM)
Tha mpei vassiliadhs eukola, tha eprepe toulahiston. Den uparxei paixths tetoias taxuthtas h ektokseushs sthn ellada
*


Ποιος πιστεύεις ότι πρέπει να βγει εκτός 12αδας από τους υπόλοιπους?
Warrior
QUOTE(nash @ Mar 31 2006, 04:15 PM)
Ποιος πιστεύεις ότι πρέπει να βγει εκτός 12αδας από τους υπόλοιπους?
*


Aυτο ετοιμαζομουν να ρωτησω και γω...

Ο Χατζηβρεττας μηπως?

Αν και για μενα ο Βασιλειαδης δεν ειχε την εξελιξη που περιμεναν οι περισσοτεροι
οτι θα εχει..

Μικρος ειναι ακομα,αλλα...

Ο Σχορτσιανιτης ψηφισα και γω,μιας και ο Μπουρουσης δεν ξερω,εχει κατι
που δεν μου αρεσει..
dizzy_fingers
Μεγάλη μύτη?
Psilos_1987
Κι εγω σχορτσιανιτη ψηφιζω (λογικα στην θεση του μπουρουση)!
Παντως καπου διαβασα τελευταια οτι οι υπευθυνοι της εθνικης (γιαννακης κακιουσης.....) βλεπουν με καλο ματι και την αγωνιστικη ανοδο του Τσακαλιδη.........

Σκεφτητε τωρα front line με Λαζο Σοφο και Τσακαλιδη........
τρομος ε?


Αν κι εγω προσωπικα δεν θα ηθελα τον Τσακαλιδη στην ομαδα γιατι μου εχει δωσει την εντυπωση οτι δεν αγαπα πραγματικα την εθνικη μας!
thrylos7
Mια τέτοια μικρή συζήτηση έχουμε κάνει ήδη στο forum "MUNDOBASKET ανδρών 2006" ή κάπως έτσι... (για να δεις και κάποιες άλλες απόψεις!)

Βλέπω φρόντισες avatar και υπογραφή ε; Τι άλλο θα μπορούσες να βάλεις εσύ...
Psilos_1987
Οντως.......... Αν και μου πηρε πολυ ωρα να τα βρω.... (ας ειναι καλα το google) .
airambado
QUOTE(Alexmei @ Mar 24 2006, 01:38 PM)
πρέπει να προσθέσετε και τον Βουγιούκα (σχετικό τόπικ για όποιον θέλει να μάθει ποιος είναι στο φορουμ του nba) ο οποίος έμαθα μπορεί και να έρθει εθνική
*

Πολυ μεγαλη αξια του εχετε δωσει!το οτι παιζει στο st.louis δν παει να πει οτι πρεπει να ειναι κ υποψηφιος για την εθνικη!!
V@Roxe##13
Ο Σχορτσιανιτης πρεπει να μπει στην θεση του Μπουρουση προφανως. Ο Βασιλειαδης θα ειναι εγκλημα αν δεν μπει. Ειναι πολυ καλυτερος του Βασιλοπουλου.Αλλα το προβλημα ειναι οτι ο Παναγιοτης παιζει εδω κατω και διαφημιζεται πολυ περισσοτερο απο τον Βασιλειαδη. Οσο για τον Χατζηβρεττα αν επαιζε σε μια μικροτερη ομαδα θα εγραφε καλα νουμερα. Αλλα ακομα και ετσι ο Γιαννακης τον παει πολυ για να τον κοψει. Για τον Παπαμακαριο ειναι πολυ δυσκολο να μπει επειδη εχουμε ηδη 4 P.G kαι ειναι κοντος για περιφερειακος.
Alexmei
εγώ δεν μπορώ να πω πια ποιον....... παρόλο που έχω πει τον Σχορτσιανίτη, η Ελλάδα έχει πολλούς παιχταράδες.




Νομίζω ότι πρέπει να διώξουμε τον Παπαλουκά laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
morfi
Εγω πιστευω πως θα ηταν καλο να επιστρεψει ο νικος γκαλης...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.