Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Tα καλυτερα flagrant fouls
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Γενικά για το ΝΒΑ
Pages: 1, 2
a bullet for your head


Ειπα να ανοιξω και ενα τοπικ(το σκεφτομουν καιρο τωρα.. rolleyes.gif ),με τα καλυτερα flagrant fouls και καυγαδες στο ΝΒΑ.
Κανω την αρχη με τον ''μισητοτερο των μισητων'',Μπιλ Λαιμπιρ... 77.gif 77.gif 77.gif
a bullet for your head


Βρηκα και αυτο.. με κατι δηλωσεις του Λαιμπιρ για τον Τζορνταν,συν κατι ''φαουλακια'' & ''ψιλες'' που 'πεσαν..
a bullet for your head


Πως θα μπορουσε να λειψει ο Τζον Σταρκς απ'αυτη τη κατηγορια?
Μιλαμε για κεφαλοκλειδωμα στον αερα.. 69.gif
a bullet for your head


Να και ενα απ τον Μπρους Λι....ε...Μποουεν ηθελα να πω.. biggrin.gif
captain charisma


ο χοντρος θα το σκοτωνε τον μιλλερ και τον στακει!
a bullet for your head


Βρε τον Ποσει.. unsure.gif
a bullet for your head


Νομιζω οτι ο Αρτεστ,παντα ειχε μια ροπη στη βια.. icon_drunk.gif
giannis23


Knicks vs Nuggets
captain charisma


a bullet for your head


O ΜακΧεηλ ''κατεδαφιζει'' τον Ραμπις..
giannis23


Pistons vs Pacers 2004
The Warlus
QUOTE(a bullet for your head @ May 25 2009, 18:56 ) *
O ΜακΧεηλ ''κατεδαφιζει'' τον Ραμπις..


Από τα πλέον ιστορικά rolleyes.gif Πολύ καλό τόπικ!!!
Bikerboy
[quote name='big dirk' date='May 25 2009, 12:33 ' post='304766']


xa0x0a0x0a Ο Σακιλ τους πεταει κατω λες κ ειναι τσουβαλια για τν πλακα του το τερας!
gallistis
δυστυχως δε βρηκα ολο το ξυλο που ειχε πεσει σε εκεινη τη σειρα.ενα μικρο δειγμα και η αναζητηση συνεχιζεται

a bullet for your head
Δυστυχως,προσπαθω να βρω και εγω του ΜακΝτανιελ(αλλα και των Ροντμαν-Λαιμπιρ-Μαχορν στους Πιστονς..),του ''Σερ-Τσαρλς'',των Αντονι Μεησον,Τσαρλς Οουκλει..
Οπως και τον καβγα του Μπερντ με τον Ερβινγκ..
Οποιος βρει κατι,παρακαλω..ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΑ ΑΜΕΣΩΣ!!
Προτεινω επισης σ'αυτο το τοπικ να μπουν και τα trush talking..ετσι..για ειναι ολοκληρωμενο.. biggrin.gif
gallistis
το μονο που βρηκα ειναι η τελευταια σκηνη με μπερντ και τζουλιους.θυμιζει τη κλασικη φωτο μανωλα με νινιαδη

Gravedigger
QUOTE (big dirk @ May 25 2009, 06:12 ) *
ο χοντρος θα το σκοτωνε τον μιλλερ και τον στακει!

Ο καημένος ο Miller τζάμπα τις άρπαξε, δεν έφταιγε αυτός.Ο Oakley έκανε το foul. (γνωστός 'βρώμικος')

QUOTE (a bullet for your head @ May 25 2009, 07:03 ) *
Νομιζω οτι ο Αρτεστ,παντα ειχε μια ροπη στη βια.. icon_drunk.gif

Ο Artest δεν ήταν τόσο βρώμικος παίχτης.Απλά ήταν αλάνι.Δεν τραυμάτιζε πχ επίτηδες αντιπάλους

Έχω ξαναγράψει κάπου ότι ο Laimbeer ήθελε πολύυυυ ξύλο για να στρώσει.Πολύ βρώμικος,μαζί με τον Bowen οι χειρότεροι για μένα.Ας είναι καλά ο sir Charles και οι ψιλές του tongue.gif

Πρέπει να μπει και το βιντεάκι με την σπασμένη μύτη του Nash!

Bullet πολύ καλό τόπικ.
a bullet for your head
QUOTE(Gravedigger @ May 26 2009, 01:30 ) *
Bullet πολύ καλό τόπικ.

Ευχαριστω.. smile.gif ..
Νομιζω οτι ηταν κατι που ελειπε.

QUOTE(J-Kas34 @ May 25 2009, 19:54 ) *
Από τα πλέον ιστορικά rolleyes.gif Πολύ καλό τόπικ!!!

Ευχαριστω.
Χαιρομαι που εχει ανταποκριση κ απηχηση.
Flash
QUOTE(Gravedigger @ May 25 2009, 23:30 ) *
Ο καημένος ο Miller τζάμπα τις άρπαξε, δεν έφταιγε αυτός.Ο Oakley έκανε το foul. (γνωστός 'βρώμικος')


Έχω ξαναγράψει κάπου ότι ο Laimbeer ήθελε πολύυυυ ξύλο για να στρώσει.Πολύ βρώμικος,μαζί με τον Bowen οι χειρότεροι για μένα.Ας είναι καλά ο sir Charles και οι ψιλές του tongue.gif


Καλά ο Miller ειδικά με αυτό το αγελαδίσιο βλέμμα που έχει πολλές φορές δε θα έπρεπε καν να υπάρχει σε αυτό το τόπικ! Είχα μέχρι πριν λίγες μέρες font wallpaper του laptop την φάση όπου ο Wade βάζει το τρελό fade away τρίποντο στο τέλος της β΄παράτασης με τους Bulls και πιο πίσω είναι ο Miller με ένα βλέμμα λίγο μπάφικο λίγο "ωχ θα το βάλει τώρα ρε γμτ" tongue.gif

Συμφωνώ και για τους 2 που ανέφερες, σίγουρα από τους πιο βρώμικους παίχτες. Εγώ πάντα ξεχωρίζω τον Lambeer. Όπως το είπες, πολύ μεγάλος τσ...νος που ακόμα και τώρα μου είναι αντιπαθέστατος. Ούτε στις shooting teams δεν θέλω να νικάει evilmonkey.gif
a bullet for your head
QUOTE(Flash @ May 26 2009, 01:40 ) *
Συμφωνώ και για τους 2 που ανέφερες, σίγουρα από τους πιο βρώμικους παίχτες. Εγώ πάντα ξεχωρίζω τον Lambeer. Όπως το είπες, πολύ μεγάλος τσ...νος που ακόμα και τώρα μου είναι αντιπαθέστατος. Ούτε στις shooting teams δεν θέλω να νικάει evilmonkey.gif

Ο Λαιμπιρ οντως υπηρξε ο πιο βρωμικος παικτης..
Ομως ηταν υπερπολυτιμος παικτης,βασικο γραναζι της μηχανης του Μεγα Τσακ Ντειλι,που ηξερε μπασκετ και εβγαζε τεραστια ενεργεια στο παρκε.
Μπορει να μην ηταν Χακιμ..ομως εμενα μου ηταν πολυ συμπαθης.. rolleyes.gif ..οντας μελος και μιας εκ των αγαπημενων μου ομαδων εβερ..
Ενα αφιερωματακι απο μενα στον ''Μισητοτερο των Μισητων''..


Ξερετε ποσα επιθετικα κερδιζε,οταν τη τελευταια στιγμη και ενω ηταν ακινητος,κατεβαζε τα χερια του απ τη κατακορυφη θεση,στα μουτρα των αντιπαλων..??
Air and King
Παντα ειχα μια επιθυμεια που δυστηχως ποτε δεν θα πραγματοποιηθει.
Ενα "Φανταστικο" Ματς απ Λεικερς τους Σακιλ με Πιστονς και Λαιμπιρ και Εντουαρντς και Σαλλευ και ολα τα καλοπαιδα.
Ο Χοντρος ομως δεν αστειευται αν αγριεψει δερνει.Θα τους δαγκωνε τα λαρυγγια και ας ηταν πολλοι.Ο Ροντμαν θυμαστε στους Τελικους της Ανατολης το 96 που αγριεψε τον Σακ τοτε Ορλαντο-Σικαγο και του ερηξε μια σπρωξια τον εστειλε στους παγκους.
Που να μιλησει ο Ροντμαν?Μιλας στο Μαμουθ.
Και ο Μπαρκλει το 99 που τον σωριασε κατω αν δεν τους χωριζαν θα ετρωγε πολλες φαπες!
Γενικα ο Σακ ειναι ο πραγματικος Σουπερμαν.

Απο τους Πιστονς παντα μισουσα και εγω τον Λαιμπιρ.Α ρε Σακιλ που ηθελες.Θα ετρωγες κλαπετα που θα ηταν ολα δικα σου!

a bullet for your head
QUOTE(Air and King @ May 26 2009, 02:48 ) *
Παντα ειχα μια επιθυμεια που δυστηχως ποτε δεν θα πραγματοποιηθει.
Ενα "Φανταστικο" Ματς απ Λεικερς τους Σακιλ με Πιστονς και Λαιμπιρ και Εντουαρντς και Σαλλευ και ολα τα καλοπαιδα.
Ο Χοντρος ομως δεν αστειευται αν αγριεψει δερνει.Θα τους δαγκωνε τα λαρυγγια και ας ηταν πολλοι.Ο Ροντμαν θυμαστε στους Τελικους της Ανατολης το 96 που αγριεψε τον Σακ τοτε Ορλαντο-Σικαγο και του ερηξε μια σπρωξια τον εστειλε στους παγκους.
Που να μιλησει ο Ροντμαν?Μιλας στο Μαμουθ.
Και ο Μπαρκλει το 99 που τον σωριασε κατω αν δεν τους χωριζαν θα ετρωγε πολλες φαπες!
Γενικα ο Σακ ειναι ο πραγματικος Σουπερμαν.

Απο τους Πιστονς παντα μισουσα και εγω τον Λαιμπιρ.Α ρε Σακιλ που ηθελες.Θα ετρωγες κλαπετα που θα ηταν ολα δικα σου!

Η τοτε φροντ-λαιν των κακων παιδιων ηταν πολυπληθης,ψηλοι,δυνατοι και κωλοπετσωμενοι..ο Σακ θα δυσκολευοταν θαρρω..
Αν δε, εμπαινε στο τριπακι να τους χτυπησει η' να απαντησει στο νταηλικι τους,νομιζω οτι τα κακα παιδια(και ο Τσακ) θα ειχαν επιτυχει τον σκοπο τους.. wink.gif
Μια αποβολη ο Λαιμπιρ η' ο Μαχορν,η' ο Εντουαρντς,η' ο Σαλλει,μια και ο Σακιλ..
Και η ομαδα του θα στερουνταν ισως των υπηρεσιων του..
Αν το ''χειριζοταν'' πιο ηρεμα,οι ψηλοι των Πιστονς ηταν τοσοι πολλοι,που θα μπορουσαν συνεχεια να του κανουν φαουλ και να τον στελνουν συνεχεια στις βολες..
Ξερεις πολυ καλα,οτι στην αμυνα του Τσακ Ντειλι,δεν υπηρχε ΚΑΙ καλαθι ΚΑΙ φαουλ!!
Air and King
QUOTE(a bullet for your head @ May 26 2009, 03:18 ) *
Ξερεις πολυ καλα,οτι στην αμυνα του Τσακ Ντειλι,δεν υπηρχε ΚΑΙ καλαθι ΚΑΙ φαουλ!!

Ποτε ομως!!!!!!!!!!
Δεν καταλαβες ομως σε παιχνιδι κανονικης περιοδου. wink.gif
Στα πλειφ μονο με 10 ηρεμιστηκα το Φουσκι θα επιβιωνε!Αλλιως ναι οι Πιστονς θα πετυχαιναν τον σκοπο τους!
Απλα αν αγριευε(που θα αγριευε) τον Λαιμπιρ θα τον εστελνε στο νοσοκομειο και θα ειχε την ιδια τυχη(ο Σακ) με τον Σπριγουελ οταν ειχε παει να πνιξει τον Καρλεσιμο!
a bullet for your head
QUOTE(Air and King @ May 26 2009, 03:33 ) *
Ποτε ομως!!!!!!!!!!
Δεν καταλαβες ομως σε παιχνιδι κανονικης περιοδου. wink.gif
Στα πλειφ μονο με 10 ηρεμιστηκα το Φουσκι θα επιβιωνε!Αλλιως ναι οι Πιστονς θα πετυχαιναν τον σκοπο τους!
Απλα αν αγριευε(που θα αγριευε) τον Λαιμπιρ θα τον εστελνε στο νοσοκομειο και θα ειχε την ιδια τυχη(ο Σακ) με τον Σπριγουελ οταν ειχε παει να πνιξει τον Καρλεσιμο!

Δυστυχως,ποτε δεν θα δουμε αυτο το σεναριο της ''Ρωμαικης αρενας''.. unsure.gif
Κριμα...τετοιες σκηνες,θα εκαναν τον γυρο του κοσμου για πολυ καιρο,ενω θα εμεναν και στην ιστορια..
Air and King
"Bρωμικος" παιχτης ηταν και ο Μορις Λουκας o γυρολογος που επαιξε σε πολλες ομαδες του ΑΒΑ και του ΝΒΑ.Μαλιστα εχει μεινει στην Ιστορια ο καβγας με τον Νταρελ Ντοουκινς!
a bullet for your head
QUOTE(Air and King @ May 26 2009, 03:52 ) *
"Bρωμικος" παιχτης ηταν και ο Μορις Λουκας o γυρολογος που επαιξε σε πολλες ομαδες του ΑΒΑ και του ΝΒΑ.Μαλιστα εχει μεινει στην Ιστορια ο καβγας με τον Νταρελ Ντοουκινς!

Υπαρχει περιπτωση να βρουμε video παλαιοτερων χρονων με καβγαδες,flagrant & trush talking?
Air and King
Δεν ξερω αν υπαρχουν τοσο παλιοι στο youtube.
Παντως αυτο το ειχα δει στο 2ο παιχνιδι αν θυμαμαι καλα(η στο 1ο η στο 2ο παιχνιδι.Εχω καιρο να τα ξαναδω και δεν θυμαμαι ακριβως.) στην σειρα των Τελικων του 1977(την εχω ολη την σειρα) Πορτλαντ-Φιλαδελφια με το φοβερο Μπιλ Γουολτον!
Ο Μορις Λουκας επαιζε στο Πορτλαντ.
a bullet for your head
a bullet for your head


Ενα πολυ βαρβαρο φαουλ με αγκωνια,του Τζεραλντ Χεντερσον στο προσωπο του Ταιλερ Χανσμπροου!(NCAA).
giannis23
QUOTE(gallistis @ May 26 2009, 00:43 ) *
το μονο που βρηκα ειναι η τελευταια σκηνη με μπερντ και τζουλιους.θυμιζει τη κλασικη φωτο μανωλα με νινιαδη



Στο 0:16 πιος είναι αυτός που κλοτσάει ?
Bikerboy
Μερικα βιντεο απο εναν βρωμικο παικτη που εγω δν παω καθολου!!!STEVE NASH


http://www.youtube.com/watch?v=N9BcqV_bwXY...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=eZHFjcT0qPs...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Scmx1z94WAI
a bullet for your head


O Λαιμπιρ μου φαινεται πως εχασε καποιο δοντακι απ τη μπουνια του ''Τσιφ'',ο οποιος ηταν και ''μαυρο-ζωνας'' στο Καρατε,οπως και ο Ντοναλτσον!
vraxos


Και ενα "ευρωπαικο"...
a bullet for your head


O Μαρβιν Ουιλιαμς δεν κανει λαβη ''αλα Στηβεν Σηγκαλ'',στον Ροντο?.. rolleyes.gif
Εντωμεταξυ οταν αποβληθηκε,ποιος πηρε τη θεση του στη 5αδα?Μηπως ο... afro.gif ..
Και οταν τον ρωτησαν στα αποδυτηρια ειπε:''Αποκλειεται..δεν πηγα για flagrant..ο Ροντο ειναι φιλος μου και το ξερει!''.. 71.gif
a bullet for your head


Δεν ξερω αλλα πολυ το χαρηκα..ενα μεγαλο μπραβο στον Γκλεν.. rolleyes.gif
Εντωμεταξυ μ'αρεσει που ο Βαρεχαο,αμεσως σηκωνεται για να ζητησει και τον λογο.. dry.gif...
a bullet for your head


Δεν πρεπει να εχει σωριαστει ετσι,πολλες φορες ο Σακ στη καριερα του.. 69.gif
Παρεπιμπτωντος,πολυ ωραιο και το τραγουδακι που ακουγεται..
Omar Little
QUOTE(a bullet for your head @ May 28 2009, 02:17 ) *
Δεν πρεπει να εχει σωριαστει ετσι,πολλες φορες ο Σακ στη καριερα του.. 69.gif


Γι αυτό και ο Wade τρέχει να τον κρατήσει και δεν κοιτάει καν αν χτύπησε. Θα φοβήθηκε μη ξυπνήσει ο Hulk smiley.gif

Εξαιρετικό thread btw!!! 77.gif
a bullet for your head


Bρε τον Ρασιντ..
Δεν βαζει γλωσσα μεσα αυτο το παληκαρι!
Φανταζεστε να ηταν στο Ελληνικο πρωταθλημα και να ειχε αυτον τον ''διαλογο'' με τον Λαρυ,η' τον Πιτσιλκα,η' τον Καρουση?? biggrin.gif
a bullet for your head


Βρε το ''σκουληκι'' τον Ροντμαν..τι να ''ψυθιρησε'' αραγε στον Στεισι Κινγκ..?? icon_drunk.gif
Αντε να ακους μεταδοση αγωνα ΝΒΑ απο Γερμανους.. rolleyes.gif
a bullet for your head
a bullet for your head


Ο Κιντ μηπως εχει παρακολουθησει και μαθηματα Αικιντο?? rolleyes.gif
a bullet for your head


Δυστυχως,δεν μπορω να βρω ''απομονωμενες'',καποιες φασεις καβγα η' πολυ σκληρων φαουλ,των ''Κακων Παιδιων''.
Παντως το video ξεκινα καλα.. rolleyes.gif..μου φαινεται οτι στον σαματα,εφαγε και καποιες ξοφαλτσες,ο Νταγκ Κολινς!
Air and King
QUOTE(a bullet for your head @ May 28 2009, 15:21 ) *


Βρε το ''σκουληκι'' τον Ροντμαν..τι να ''ψυθιρησε'' αραγε στον Στεισι Κινγκ..?? icon_drunk.gif
Αντε να ακους μεταδοση αγωνα ΝΒΑ απο Γερμανους.. rolleyes.gif

Bρες Bullet το παιχνιδι που ο Ροντμαν παει να αρπαχτει με τον Αιβερσον(οχι αυτο που εκανε την Crossover στον Τζορνταν) το 1997 το εβλεπα το παιχνιδι πριν κανα τριμηνο.
Οι Μπουλς φοραγαν της Alternate τις μαυρες εμφανισεις.
a bullet for your head
QUOTE(Air and King @ May 29 2009, 00:41 ) *
Bρες Bullet το παιχνιδι που ο Ροντμαν παει να αρπαχτει με τον Αιβερσον(οχι αυτο που εκανε την Crossover στον Τζορνταν) το 1997 το εβλεπα το παιχνιδι πριν κανα τριμηνο.
Οι Μπουλς φοραγαν της Alternate τις μαυρες εμφανισεις.


Air and King
Αν εχεις ορεξη βρες:Κομπι Μπραιαντ ξυλο με Κρις Τσαιλντς και σε αλλο αγωνα με Ρετζι μιλλερ.Πεφτει καλο ξυλο και στις δυο περηπτωσεις!
a bullet for your head



Air and King
QUOTE(a bullet for your head @ May 28 2009, 03:08 ) *


Bρε τον Ρασιντ..
Δεν βαζει γλωσσα μεσα αυτο το παληκαρι!
Φανταζεστε να ηταν στο Ελληνικο πρωταθλημα και να ειχε αυτον τον ''διαλογο'' με τον Λαρυ,η' τον Πιτσιλκα,η' τον Καρουση?? biggrin.gif

Ειναι μεγαλη κομωδια ο ανθρωπος.Τον παω με χιλια τον Σιντ!
Επαναλαμβανω αν εχεις ορεξη βρες Κομπι Μπραιαντ ξυλο με Κρις Τσαιλντς και σε αλλο αγωνα με Ρετζι μιλλερ.Πεφτει καλο ξυλο και στις δυο περηπτωσεις!
j-kidd13
Air and King
QUOTE(a bullet for your head @ May 29 2009, 01:25 ) *

Στην ρουκι χρονια του Κομπι ηταν αυτο.Ειχε παιξει κανα 8λεπτο σε αυτο το παιχνιδι!Μην μου αγριευται τον Σακιλ κυριε Ροντμαν!Δαγκωνει!
a bullet for your head
QUOTE(Air and King @ May 29 2009, 01:27 ) *
Ειναι μεγαλη κομωδια ο ανθρωπος.Τον παω με χιλια τον Σιντ!
Επαναλαμβανω αν εχεις ορεξη βρες Κομπι Μπραιαντ ξυλο με Κρις Τσαιλντς και σε αλλο αγωνα με Ρετζι μιλλερ.Πεφτει καλο ξυλο και στις δυο περηπτωσεις!





This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.