Help - Search - Members - Calendar
Full Version: BasketForum Basketball Meeting IV
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Interactive
Pages: 1, 2
tsops
Μετά συνεννοήσεως και με τον Dizzy, είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω την έναρξη υποβολής συμμετοχών στο BasketForum Basketball Meeting IV!

Ραντεβού την Κυριακή 18 Ιουνίου στις 16:30 στο κλειστό της Δάφνης, για να ξεκαθαρίσουμε παλιούς λογαριασμούς και να ανοίξουμε νέους! wink.gif

Θα βρεθούμε γύρω στις 16:15 στο μετρό της Δάφνης και θα κατηφορίσουμε προς το γήπεδο.

Λεπτομέρειες για το που είναι ακριβώς το κλειστό με πληροφορίες και χάρτη σε λίγο. Αυτή τη φορά πρέπει να εμφανιστούν και οι κυρίες που προσκλήθηκαν από τον Χάρη ήτοι Live, strength, peka, basketomania, greece4, tatu, froso, womanplayer, coach13, κλπ.

Βουρ για συμμετοχές! fast.gif
kolossos
Κοντεύω να τρελαθώ, γίνονται τέτοια σκηικά και τα χάνω blink.gif Τελειώνει όμς αυτός ο καιρός 19.gif Εκτός απροόπτου τέλη Σεπτεμβρίου ανεβαίνω πάνω και θα γίνει κόλαση 19.gif Dizzy & harris θέλω τρελή υποδοχή εε;! 19.gif biggrin.gif bball.gif
Live strong
Οκ ! τη Κυριακή είμαστε μέσα. Η ώρα είναι super! 69.gif
Για τον Χάρη όμως δε το βλέπω να έρχεται! sad.gif
tsops
QUOTE(Live strong @ Jun 14 2006, 02:31 PM)
Οκ ! τη Κυριακή είμαστε μέσα. Η ώρα είναι super! 69.gif
Για τον Χάρη όμως δε το βλέπω να έρχεται! sad.gif
*


Super. Άρα επί της παρούσης περιμένουμε σίγουρα :

1. Dizzy
2. Suspect (δεν το συζητώ)
3. Anaz (δεν το συζητώ!)
4. Μόρφιους (δεν το συζητώ!!!)
5. Leonkalf (μου χρωστάς κάτι ψιλές! biggrin.gif )
6. Live Strong
7. Strength
8. Inspector Clouseau!
9. Tsops

O Χάρης θα πρέπει να μας πει αν θα τα καταφέρει, ο Dizzy για τους Fatboy - Τζίνα, Bonzo, o fragos, κλπ.

greece4, peka, basketomania, womanplayer, coach13, froso, για κουνηθείτε...

Κώσταααααααα! Να η ευκαιρία! παράτα τα τραπεζόχαρτα και πάμε να το μπιστήξουμε το τόπι!

Για διπλάκι μας βλέπω 19.gif
tsops
Λοιπόν, μερικές οδηγίες για όσους δεν γνωρίζουν την περιοχή :

1. Παίρνετε το μετρό προς Άγιο Δημήτριο και κατεβαίνετε στην στάση 'Δάφνη'

2. Βγαίνετε στην έξοδο προς ΟΔΟ ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ (έχει καφετέριες και απέναντι μία αφετηρία λεωφορείων), όπου και συναντιόμαστε

3. το γήπεδο είναι 250μ. πάνω στην οδό Παπαναστασίου

Το σημείο συνάντησης φαίνεται κάτωθι :

Click to view attachment

Μία γενική εικόνα για το που είναι το μετρό και που το γήπεδο :

Click to view attachment

Για όσους πιθανώς έρθουν με αυτοκίνητο, ας επικοινωνήσουμε με pm ή στα κινητά για να συνεννοηθούμε. Άντε να δούμε πόσοι θα μαζευτούμε! biggrin.gif
suspect
κοουτς σε θελω ετοιμο.

μπυρες, κοψιδια, σαλατες ....ε....α!
για μπασκετ!

εστω, οκ.

θα βλεπουμε τα παιδια. icon_drunk.gif

διαθετω οχημα και μπορω να παραλαβω κοσμο απο το μετρο των σεπολιων ή απο τον ΗΣΑΠ στην Αττικη. Οστις θελει ας μου στειλει πμ

θα ερθω κατευθειαν στο γηπεδον.


ΚΟΟΥΤΣ, ΠΡΕΠΕΙ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΤΙΜΗΜΕΝΑ ΓΗΡΑΤΕΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΑΣ ΠΙΣΩ! ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΧΑΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ!

shot.gif
hagi
Εκτός απροόπτου θα έρθω κι εγώ επιτέλους..Να τα πούμε..
tsops
Suspect, guns.gif δεν ξαναχάνουμε! guns.gif

Μη ξεχνάς ότι παίζουμε και "εντός έδρας!" laugh.gif
Dromeas7
COUNT ME IN!!!!!!! w00t.gif
apollonaras
KΡΙΜΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΑΙ ΠΑΤΡΑ...ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΡΘΩ ΑΘΗΝΑ,ΜΑΚΑΡΙ Ν ΣΥΜΠΕΣΕΙ ΚΝΑ ΜΠΑΣΚΕΤΑΚΙ!!ΣΕ 1 ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΕΡΧΟΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Κ ΕΓΩ,ΛΕΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΑΘΗΝΑ!
^PaNoS^
paidia mallon tha erthw kai gw biggrin.gif
lexx
Παιδιά θέλω πολύ να έρθω αλλά έχω 2 ερωτήσεις.

1 Θα παιχτεί μπασκετάκι; (προφανώς θα μου πείτε αλλά ρωτάω)
2 Πρέπει να πω στάνταρ;
Anaz
E τις τσιρλίντερς θα κανουμε?? tongue.gif
Πες μας την Κυριακη!

Εγω παιζει να κανω μια επεμβαση στα δοντια μεσοβδομαδα κ η συμμετοχη μου ειναι αμφιβολη τελικα... sad.gif
womanplayer
QUOTE(tsops @ Jun 14 2006, 06:15 PM)
Super. Άρα επί της παρούσης περιμένουμε σίγουρα :

1. Dizzy
2. Suspect (δεν το συζητώ)
3. Anaz (δεν το συζητώ!)
4. Μόρφιους (δεν το συζητώ!!!)
5. Leonkalf (μου χρωστάς κάτι ψιλές! biggrin.gif )
6. Live Strong
7. Strength
8. Inspector Clouseau!
9. Tsops

O Χάρης θα πρέπει να μας πει αν θα τα καταφέρει, ο Dizzy για τους Fatboy - Τζίνα, Bonzo, o fragos, κλπ.

greece4, peka, basketomania, womanplayer, coach13, froso, για κουνηθείτε...

Κώσταααααααα! Να η ευκαιρία! παράτα τα τραπεζόχαρτα και πάμε να το μπιστήξουμε το τόπι!

Για διπλάκι μας βλέπω 19.gif
*


ευχαριστω πολυ αλλα ειλικρινα δεν μπορω να ερθω
lexx
QUOTE
E τις τσιρλίντερς θα κανουμε??


Αν έχετε ωραία κολαράκια wink.gif - πλάκα κάνω

Κατα 90% θα έρθω.
Air Kef
Χμ..Υπάρχει περίπτωση να έρθω κι εγώ με την Αγγλίδα μου,θα ξέρω σίγουρα την Παρασκευή..Σάσπεκτ στον σταθμό ΗΣΑΠ της Αττικής ε;Μάλλον βρήκες 2 συνεπιβάτες..
tsops
QUOTE(Air Kef @ Jun 15 2006, 01:52 AM)
Χμ..Υπάρχει περίπτωση να έρθω κι εγώ με την Αγγλίδα μου,θα ξέρω σίγουρα την Παρασκευή..Σάσπεκτ στον σταθμό ΗΣΑΠ της Αττικής ε;Μάλλον βρήκες 2 συνεπιβάτες..
*


Τι έγινε ρε παιδιά? αυξάνονται οι συμμετοχές! Holic, μόνο εσύ θα λείψεις μου φαίνεται! Άντε να δούμε τι θα έχουμε και σήμερα... biggrin.gif
dizzy_fingers
ΚΕΦ!!! w00t.gif ΘΑ ΕΡΘΕΙΣ?!!! 77.gif

Πραγματικά, αν μου λέγατε ότι μία βδομάδα μετά από την πιο πετυχημένη συνάντηση...θα ακολουθούσε ακόμη πιο πετυχημένη, δε θα σας πίστευα...αλλά ιδού!

Hagi...τελικά έπρεπε να βγει Ευρωλίγκα ο Άρης για να έρθεις σε καμιά συνάντηση, ε? tongue.gif
Επιτέλους θα έρθεις πάντως wink.gif.
Να δούμε αν θα μας τιμήσει με την παρουσία του και ο Warrior αυτή τη φορά.... 45.gif

Πάνο και Lexx, πείτε μου αν θα έρθετε σίγουρα (μέχρι το....σάββατο, ή την κυριακή πρωί) για να στείλω τηλ.

Θα στείλω μνμ σε fatboy. wink.gif
Papaloukas 4 ever
QUOTE(tsops @ Jun 14 2006, 05:15 PM)
Κώσταααααααα! Να η ευκαιρία! παράτα τα τραπεζόχαρτα και πάμε να το μπιστήξουμε το τόπι!
*


Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία. Ειλικρινά, θα προσπαθήσω με τα χίλια.
ashton
Θα προσπαθήσω να έρθω.
Αν δεν είναι ακόμα άρρωστη η μεγάλη κόρη θα έρθουμε together .
hagi
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 15 2006, 03:31 PM)
Hagi...τελικά έπρεπε να βγει Ευρωλίγκα ο Άρης για να έρθεις σε καμιά συνάντηση, ε? tongue.gif
Επιτέλους θα έρθεις πάντως wink.gif.
Να δούμε αν θα μας τιμήσει με την παρουσία του και ο Warrior αυτή τη φορά.... 45.gif

*



Έτσι έτσι ώστε να έχω και ανεβασμένη ψυχολογία.. biggrin.gif
Για τον Warrior θα δούμε..Του είπα να έρθει..

Μιλάμε για το γήπεδο που παίζει η Δάφνη έτσι;Για να δω πως θα έρθω..
dizzy_fingers
Ναι, αυτό είναι.
Έχει βγάλει και χάρτη με οδηγίες ο tsops στα πρώτα ποστ.
Ούτως ή άλλως, θα βρεθούμε στις 16:15 στο μετρό της Δάφνης και θα πάμε όλοι μαζί wink.gif.
morfi
Εγω δεν ειμαι σιγουρος... Το πιο πιθανο ειναι να μην ερθω αλλα θα το παλεψω... banana.gif
tsops
QUOTE(morfi @ Jun 15 2006, 08:40 PM)
Εγω δεν ειμαι σιγουρος... Το πιο πιθανο ειναι να μην ερθω αλλα θα το παλεψω... banana.gif
*


Πάλεψέ το Μόρφιους, σε χρειαζόμαστε! biggrin.gif
suspect
EEEEEEEEEEEEEEE
AAAAAAAAAAAAA

ΑΝ ΔΕΝ ΕΡΘΕΙ Ο ΜΟΡΦΙ
ΔΕΝ ΠΑΩ ΠΟΥΘΕΝΑ

biggrin.gif
Air Kef
Τελικά μάλλον θα ακολουθήσω τον δρόμο που χάραξε ο Keyser Soze και η Κυριακή μεσημέρι προς απόγευμα θα με βρει στον Αγιο Προκόπη Νάξου,ίσως και στο Αλυκό του ίδιου νησιού.!

Ντίζι δεν θα τα πούμε ποτέ από κοντά μου φαίνεται.
dizzy_fingers
Θα έρθει η ώρα που θα συναντηθούμε wink.gif.

Τώρα ήταν πολύ απότομο και απροσδόκητο για να γίνει biggrin.gif.
Air Kef
Όντως απότομο.Θα καθόμουν 2-3 μέρες Αθήνα αλλά η οικογενεια θα με σφάξει!

Καλά να περάσετε guys.Περιμένουμε φωτογραφίες και οχι μόνο αναμνηστικές..
Kabamaru
Paidia, vgalte k kamia fotografia gia tous ksenitemenous/allodapous na paroun mia gefsi apo ta basketforum meetings.

Amartia einai tongue.gif
^PaNoS^
dizzy θα ρθω bball.gif
lexx
Παιδιά θέλω πάρα πολύ να έρθω και να σας γνωρίσω αλλά θα πρέπει να διασχίσω όλη την Αττική για να το κάνω.

Οπότε θα αποφασίσω άυριο όταν ξυπνήσω. Αν δεν απαντήσω μην με περιμένετε.

sad.gif
dizzy_fingers
Α ναι, ξέχασα ότι μένεις ψηλά εσύ....Προσπάθησε να έρθεις πάντως wink.gif.

Εγώ επιβεβαιώνω τη συμμετοχή μου καθώς και του fatboy (θα πάει κατευθείαν στο γήπεδο, καθώς μένει δίπλα), ενώ ο garnett13 πιθανότατα θα έρθει αργότερα στο κλειστό.

Ποιοί επιβεβαιώνετε παιδιά?
Να ξέρουμε ποιούς να περιμένουμε.
lexx
Τελικά δεν τα κατάφερα όπως καταλαβένεται. Τώρα θα παίζεται οπότε να περνάτε καλά. Θα έρθω στην επόμενη συνάντηση!!
dizzy_fingers
Πολύ ωραία περάσαμε πάλι! 41.gif

Η συμμετοχή ήταν μεγαλύτερη, καθώς φτάσαμε τους 14 αυτήν τη φορά και το να βλέπεις να παίζουν μπάσκετ και στις δύο μπασκέτες του γηπέδου....μου έρχονταν αναμνήσεις από τα παλιά που το μπάσκετ μονοπωλούσε τις ασχολίες των νεαρών στα ανοιχτά και έφτυνες αίμα για να παίξεις ένα μονό.

Πάνο, μέχρι να καταλάβω ποιός είσαι, πέρασαν 2-3 μονά biggrin.gif.
Χάρηκα που ήρθαν άτομα που δε μπορούσαν τις προηγούμενες φορές και για τα νέα μέλη της παρέας μας.

Αντώνη, δεν ήσουν καθόλου όπως σε περίμενα στο παρκέ. Από τα λεγόμενά σου είχα την εντύπωση ότι θα ήσουν κάποιος 30+άρης που θα πάσχιζε να τα βγάλει πέρα με τους νεώτερους, αλλά οφείλω να ομολογήσω πως η φυσική και τεχνική σου κατάσταση μου έκανε μεγάλη έκπληξη!

Δε θα πω αρκετά προς το παρών...όσοι δεν ήσασταν, να ερχόσασταν tongue.gif.
Φωτογραφία αναμνηστική θα ανέβει το βραδάκι. Η ατάκα του fatboy πάντως ήταν όλα τα λεφτά "όλο φωτογραφίες βγάζουμε" laugh.gif.
dizzy_fingers
Click to view attachment
morfi
Πολυ ωραια...
Για αυτους που δεν ηρθαν... απλα εχασαν...
Οσο για τα αγωνιστικα... για αλλη μια φορα θριαμβευσα! banana.gif

Ο πανος ηταν το πιο ηρεμο παιδι απο ολους... και ο πιο τυχερος...
Μεσα σε μια ταξη δυο αγορια μονο?! Εγω θα ξαναπαω σχολειο... και θα αλλαξω κατευθυνση... θα παω στην θεωρητικη... banana.gif

Anaz εμεις οι δυο δεν τελειωσαμε... shot.gif
tsops
Όντως περάσαμε πολύ καλά (και πάλι). Αν δεν με προλάβουν τα παλληκάρια, αύριο έχει τεχνική ανάλυση των παρευρισκομένων laugh.gif (απόψε είμαι λίγο λιώμα μετά από τόσα σερί μονά! tongue.gif )

Να (θα) το επαναλάβουμε! biggrin.gif

EDIT : Αααα, για να μη φωνάζει ο Holic και θα έχει και δίκιο, πάμε για λεζάντα στη φωτό :

Click to view attachment

Όρθιοι : Inspector Clouseau, harris, Leonkalf, Anaz. morfi, fatboy, tsops

Καθιστοί : Μίνα (Χάρη, κάτω τα χέρια!), Dizzy Fingers, hagi, Dromeas7, suspect, ^panos^
kolossos
Εμ γράφτε τουλάχιστον ποιοι είναι και ο κα΄θενας από τους καινούριους παίχτες! Τον μόνο που μπορώ να πω ότι κατάλαβα είναι ο Πάνος από την μπλούζα του Άλεν. Ο ντίζι σήμερα που φορούσε την μπλούζα του Σακίλ είχε πάρει και το ανάλογο βλέμα στην φωτογραφία. Χάρη τρελλή η μπλουζίτσα αλλά άρχισε να ετοιμάζεσε γιατί με Λάτοβιτς και Κουπίδη δεν σε βλέπω καλά... μουχαχαχαχαχαχ. Ο κόουτς ως συνήθως στην άκρη να καθοδηγεί την ομάδα. Ααα και αύριο ανεβαίνω Αθήνα αλλά φεύγω το Σάββατο. Αυτό θα πει γκαντεμιά, πάλι δεν προλαβαίνω κάποια συνάντηση.
hagi
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 19 2006, 12:27 AM)
Αντώνη, δεν ήσουν καθόλου όπως σε περίμενα στο παρκέ. Από τα λεγόμενά σου είχα την εντύπωση ότι θα ήσουν κάποιος 30+άρης που θα πάσχιζε να τα βγάλει πέρα με τους νεώτερους, αλλά οφείλω να ομολογήσω πως η φυσική και τεχνική σου κατάσταση μου έκανε μεγάλη έκπληξη!
*


Σε ευχαριστώ Σπύρο για τα καλά σου λόγια..Η αλήθεια είναι ότι μπορώ και καλύτερα,αλλά κρίνοντας τον εαυτό μου από το παρελθόν τώρα δεν κάνω ούτε τα μισά..

Λοιπόν για μένα ήταν η πρώτη συνάντηση με τα παιδιά και το χάρηκα..
Φυσικά ήθελα να παίζαμε λίγο περισσότερο αλλά ο χρόνος περνάει και δεν το καταλαβαίνεις..

Ελπίζω την επόμενη φορά να παίξουμε και κανένα διπλάκι..
suspect
Ξαναμανα περασαμε ωραια αλλα για λιγο καθως η παραγκα του tsops μας ειπε να την κανουμε. Στο Σπορτιγκ τουλαχιστον παιξαμε οσο θελαμε.

χωριστηκαμε και παιξαμε ενα ματσακι και μετα οι νικητες επαιξαν με αυτους που εμειναν εξω και οι ηττημενοι πηγαμε στο αλλο καλαθι και αντιμετωπισαμε κατι τεραστιους τυπους που επαιζαν στο ανδρικο της Δαφνης.
Στο πρωτο ματς παιξαμε αναμεικτα.
Στο δευτερο μας διελυσαν.

Μετα παιξαμε παλι μεταξυ μας και η σεμνη τελετη ελαβε τελος.

ΚΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΙ

ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ Η ΑΠΟΝΟΜΗ ΤΩΝ ΟΣΚΑΡ ΤΗΣ ΧΘΕΣΙΝΗΣ ΒΡΑΔΙΑΣ !!!

Οσκαρ πιο βελτιωμενου παικτη:
Anaz. Απο το προηγουμενο, καμια σχεση!
Βελτιωμενος σε ολα. Μπασιμο, σουτ κλπ


Οσκαρ καλυτερου σκορερ
Στον κυριο fatboy που εβαζε ποντους και για το προηγουμενο bfm!!!

Οσκαρ καλυτερου showman:
morfi. morfi. morfi
ο ανθρωπος σπορ και θεαμα.

οσκαρ καλυτερου πατ ραϊλι
tsops. ο σοφος κοουτς στο παρκε

οσκαρ καλυτερου αμιλητου νερου:
πανος. σκοραρει, σκοραρει, σκοραρει αθουρυβα

οσκαρ καλυτερου ζελικο ρεμπρατσα
dizzy dizzy οε οε οε!


αντε να τα ξαναματαπουμε!
tsops
Καλημέρα. Υποσχέθηκα τεχνική ανάλυση, οπότε πάμε :

1. Clouseau

Ο αγαπημένος μου scouter. Ο Παύλος ήταν και είναι πολύ έμπειρος σαν παίκτης, του αρέσουν οι φαντεζί πάσες και ζει για να βγάζει assist. Τα χρόνια περνούν και τα κιλά βαραίνουν, αλλά δε μασάει μία! biggrin.gif

2. harris

Πρέπει να σημειώσουμε ότι ο Χάρης θυσίασε τη δουλειά του για να βρεθεί μαζί μας, το οποίο δείχνει όχι μόνον πόσο καλό παιδί είναι, αλλά και τι μούρλα έχει με το μπάσκετ. Άργησε λίγο να ζεσταθεί (το κλειστό της Δάφνης του έμοιαζε πολύ φανταχτερό!), αλλά μόλις ζεστάθηκε, πήρε μπρος από τα 6.25, παίζοντας παράλληλα καλή άμυνα, αν και άρρωστος! tongue.gif

3. Leonkalf

Ο άνθρωπος που κάθε προπονητής χαίρεται να δουλεύει μαζί του. Ήξερε ότι είχε το πλεονέκτημα στο παιχνίδι του με τον αντίπαλό του, αλλά έψαχνε μανιωδώς τον τρόπο να ελευθερώσει τους συμπαίκτες του για να σκοράρουν εκείνοι. Σωστή τεχνική, καλό σουτ, πρέπει να βελτιώσει πάτημα και θέση άμυνας και λίγο τη ντρίπλα χαμηλά.

4. Anaz

Άλλη μία απόδειξη ανθρώπου που αγαπάει το μπάσκετ. Άργησε λόγω δουλειάς, παράτησε οδοντιάτρους και λοιπούς -ιάτρους και ήρθε να ιδρώσει. Σταθερός στο rebound όπως πάντα, έβλεπε γήπεδο και προσπάθησε στο σκοράρισμα αν και δεν ήταν στη μέρα του.

5. morfi

Δεν τον είδα πολύ γιατί παίζαμε μονά και στις 2 μπασκέτες κάποια στιγμή, αλλά μου φάνηκε ιδιαίτερα ανεβασμένος από την προηγούμενη. Πιο αλτικός, πιο σταθερός, βλέπαμε τη πλάτη του στο τρέξιμο όπως και στη φωτογραφία! laugh.gif Ο Μόρφιους μας στενοχώρησε όταν μας είχε πει ότι δεν μπορεί να έρθει, αλλά μετά το γραπτό ταρακούνημα του suspect, κατάλαβε ότι δεν μπορούσε να κάνει αλλιώς!

6. fatboy

Αν και έχουμε την ίδια ηλικία, είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση από εμένα, είναι αλτικός και μπορεί και παίζει "ψηλά" το 1-1, χάρισμα για έναν παίκτη. Είχα τη χαρά να τον κοντράρω αρκετά και μπορώ να πω ότι το ευχαριστήθηκα. Ιδανικός στο drive, μπορεί να περάσει εύκολα ανάμεσα από σφιχτές ( blink.gif ) άμυνες.

7. Mina

Αχχχχχ, 200 κοιλιακούς και 50 pushups την έβαλα να κάνει. Απαράδεκτη!!! Δεν έχασε σουτ (εκνευριστικά εύστοχη), έτρεχε το κουμπάρο μου από τη μία γωνία στην άλλη, μας τσάκισε στις αγκωνιές, μας έπαιρνε τα rebounds!...απαράδεκτη Μίνα! biggrin.gif

8. Dizzy Fingers

Το αγαπημένο μου 4άρι. Με έπαιξε καταπληκτικά (επίθεση - άμυνα), ήταν ιδιαίτερα ορεξάτος σε Rebounds και Scoring, πολύ καλύ επαφή με τη ρακέτα και καλή θέση στο γήπεδο. Μία φορά κατάφερα να του κάνω ένα double hawk (να του πάρω τη μπάλα μέσα από τα χέρια), αλλά κατά τα άλλα με "έσβησε" 41.gif

9. hagi

Σταθερός, κινητικότατος, δυνατός στην επαφή και ταχύς. Δεν σούταρε πολύ, φαντάζομαι από ευγένεια λόγω πρώτης φοράς, φαίνεται όμως ότι το κατέχει το άθλημα. Παρακαλούσε να παίζουμε τα μονά χωρίς μεγάλες διακοπές και έδειξε ιδιαίτερη όρεξη για να ακολουθήσει και στο επόμενο Basketforum meeting! Α, έχει και ένα γιο οπότε βρήκα και γαμπρό!!! w00t.gif

10. Dromeas7

Επίσης, δεν πρόλαβα να παίξω πολύ μαζί του, αλλά έδειχνε σταθερός στις κινήσεις του και όχι φλύαρος. Πρέπει να ξαναπάιξουμε για να διαμορφώσω άποψη wink.gif

11. Suspect

Αγόρι μου, παιχταρά μου, δε σούταρες πολύ όσο παίξαμε αντίπαλοι, αλλά γ&^^%^*κες στα Rebound!!! 1. μου την είπες που δεν παίξαμε μαζί, 2. μου την είπες γιατί σούταρα απέξω όντας αντίπαλος, 3. μου την είπες γιατί μετά από 2 ώρες συνεχών μονών κουράστηκα και 4. μου την είπες γιατί ήθελε ο φύλακας κάποια στιγμή να φύγει ο άνθρωπος να πάει να δει την Βραζιλία!!!!! εγώ όμως σε αγαπάω wub.gif biggrin.gif

12. ^panos^

Αν εξαιρέσουμε το γεγονός του ότι έψαχνα 5 λεπτά το πληκρολόγιο για να βρω το ρημάδι το ^^^^^^^^^^^! ο panos αν και βενιαμίν της παρέας, ήταν ουσιαστικότατος. Καλός πασέρ, καλός σουτέρ, λίγο τα μπλοκ ξέχναγε αλλά δικαιολογείται και πιστεύω ότι θα ακολουθήσει και σε άλλα meetings!

13. Φίλιππας

Ο "κουμπάρος". Σαν τη Μίνα, δεν είναι μέλος του forum (ακόμα όπως σωστά έθεσε ο Dizzy), λατρεύει το ποδόσφαιρο (15 χρόνια προσπαθώ να τον αλλάξω) και ήρθε να ξεμουδιάσει. Έκανε το λάθος να αναλάβει τη Μίνα για "να μην τρέχω πολύ και να μην παίζω πολύ άμυνα" όπως είπε. Έπαιξες και έχασες αγόρι μου! Ρωτάνε πριν πράξουν!!! icon_drunk.gif

Ο 14ος της παρέας ήμουν εγώ που όπως έχω ξαναπεί δεν εκφέρω ιδία άποψη.

Εν ολίγοις, περάσαμε ωραία, είχα φέρει και 4 παλληκάρια της γενιάς μπάσκετ του 1970 - 80 (ο suspect είχε δακρύσει από συγκίνηση αρχικά και μετά από το πόνο που του προκαλούσε στα πλευρά ο αγκώνας ενός από αυτούς!) και είμαι σίγουρος ότι ο Dizzy θα επαναλάβει τη κίνηση.

Άντε και την επόμενη φορά θα είμαστε...20! bball.gif
dizzy_fingers
Πού ήταν η μαμά, ΟΕΟ????
suspect
1. μου την είπες που δεν παίξαμε μαζί,

Ντροπη σου

2. μου την είπες γιατί σούταρα απέξω όντας αντίπαλος,

Ντροπη σου ( γιατι τα εβαζες )

3. μου την είπες γιατί μετά από 2 ώρες συνεχών μονών κουράστηκα και

Ντροπη σου ( γιατι πρεπει να δινεις το παραδειγμα και να τιμας τις βαριες ηλικιες μας )

4. μου την είπες γιατί ήθελε ο φύλακας κάποια στιγμή να φύγει ο άνθρωπος να πάει να δει την Βραζιλία!!!!!

Ντροπη σου ( γιατι επρεπε να του πεις οτι τελικα δεν επαιζε χθες )

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Και γω σ'αγαπαω ρε.
.
.
.
.
.
.
.
.
με τον τροπο μου!!!

tongue.gif tongue.gif
leonkalf
QUOTE(tsops @ Jun 19 2006, 11:46 AM)
3. Leonkalf

Ο άνθρωπος που κάθε προπονητής χαίρεται να δουλεύει μαζί του. Ήξερε ότι είχε το πλεονέκτημα στο παιχνίδι του με τον αντίπαλό του, αλλά έψαχνε μανιωδώς τον τρόπο να ελευθερώσει τους συμπαίκτες του για να σκοράρουν εκείνοι. Σωστή τεχνική, καλό σουτ, πρέπει να βελτιώσει πάτημα και θέση άμυνας και λίγο τη ντρίπλα χαμηλά.

Ευχαριστώ για τα καλά λόγια.
Το πρώτο που λες είναι πολύ σημαντικό να το νομίζει κάποιος προπονητής και χαίρομαι που το διαβάζω.Μου αρέσει να δουλεύω με προπονητές που πιστεύουν σε μένα και όταν γίνεται αυτό παίζω και γι'αυτούς και ακούω πάντα ότι έχουν να μου πουν.

Θα λάβω υπ'όψη τις παρατηρήσεις σου.

Ωραία περάσαμε και χθες.
Ξέχασα να ρωτήσω τον Clouseau περί της συζήτησης που είχαμε πριν λίγο καιρό εδώ για το πάτημα και το πρόβλημα με τους αχίλλειους.

Λες tsops να φταίει το πάτημά μου?
Χθες σε ένα δυνατό πάτημα σε drive με "χτύπησε" πάλι.
tsops
QUOTE(leonkalf @ Jun 19 2006, 01:50 PM)
Ευχαριστώ για τα καλά λόγια.
Το πρώτο που λες είναι πολύ σημαντικό να το νομίζει κάποιος προπονητής και χαίρομαι που το διαβάζω.Μου αρέσει να δουλεύω με προπονητές που πιστεύουν σε μένα και όταν γίνεται αυτό παίζω και γι'αυτούς και ακούω πάντα ότι έχουν να μου πουν.

Θα λάβω υπ'όψη τις παρατηρήσεις σου.

Ωραία περάσαμε και χθες.
Ξέχασα να ρωτήσω τον Clouseau περί της συζήτησης που είχαμε πριν λίγο καιρό εδώ για το πάτημα και το πρόβλημα με τους αχίλλειους.

Λες tsops να φταίει το πάτημά μου?
Χθες σε ένα δυνατό πάτημα σε drive με "χτύπησε" πάλι.
*


Θα σου απαντήσει ο Clouseau φαντάζομαι οπότε αναμένω... biggrin.gif
Inspector Jacques Clouseau
Κύριοι τη καλημέρα μου και συνεχίζω .Πραγματικά το χάρηκα χθες το μπασκετάκι αν και όπως είπε και ο Tsops τα κιλά βαραίνουν και ειδικά όταν έχεις ¨κομένα¨γόνατα βαραίνουν περισσότερο.

Είχα να παίξω πα΄νω από χρόνο και ειδικά με κανονική μπάλα αφού η μόνιμη επαφή που έχω πλέον με τη μπάλα είναι αυτή του γυναικείου αλλά πραγματικά το ευχαριστήθηκα.

Από τους παίκτες ξεχώρησαν όντως

1) ο Leonkalf , ήταν ο πιο σταθερός τόσο στις κινήσεις όσο και στη διάρκεια με πολύ καλή στάση στο γήπεδο.Αυτό όμως που μου άρεσε περισσότερο ήταν η ψυχραιμία του στο παιχνίδι. Είναι ο παίκτης ο οποίος θα σου δώσει αυτά που θα του ζητήσεις biggrin.gif .

2) fatboy πολύ αθλητικός , δεν έχανε την επαφή με τη μπάλα αλλά ούτε με το γήπεδο με πολύ καλό άλμα και αφάνταστα ανταγωνιστικός shot.gif .

3) Dizzy Fingers χμ....... δύσκολη περίπτωση icon_drunk.gif Πλάκα κάνω για όσους δεν το έχουν γνωρίσει από κοντά μιλάμε για απίστευτη ενέργεια ο άνθρωπος . Έχει το χαρακτηριστικό να σε παρασύρει . Κάποια στιγμή είμασταν στην ίδια ομάδα και ενώ όπως προανέφερα είμαι προσεκτικός στις κινήσεις μου ( μην αφήσουμε κανά γόνατο στο γήπεδο ) παρασύρθηκα τόσο πολύ που άρχισα περίεργες πάσες , σουτ χωρίς να βλέπω με προσποίηση στον αέρα , και follow που ούτε εγώ δεν το πίστευα ότι το είχα ακόμα ( που είσαι TSOPS ) να σαι καλά ρε φίλε.Ααα και μπασκετικά δεν το συζητάμε .... ελατήριο... banana.gif

Για τους λοιπούς θα ξαναβρεθούμε να παίξουμε και θα ανακοινώσουμε λεπτομερεί αναφορά biggrin.gif


QUOTE(leonkalf @ Jun 19 2006, 01:50 PM)
Ευχαριστώ για τα καλά λόγια.
Ωραία περάσαμε και χθες.
Ξέχασα να ρωτήσω τον Clouseau περί της συζήτησης που είχαμε πριν λίγο καιρό εδώ για το πάτημα και το πρόβλημα με τους αχίλλειους.

Λες tsops να φταίει το πάτημά μου?
Χθες σε ένα δυνατό πάτημα σε drive με "χτύπησε" πάλι.
*


Δεν πειράζει θα τα πούμε και από κοντά στην επόμενη συνάντηση αν θέλεις κάτι άμμεσα στείλε πμ

Πάντως σαν πρώτη παρατήρηση να προσέχεις το πάτημά σου γιατί ναι μεν είναι σε γενικές γραμμές σταθερό αλλά δεν έχει balance και δεύτερο το jump stop το ξεκινάς με φτέρνες που σημαίνει απλά ότι παίρνεις όλους τους κραδασμούς στο πίσω μέρος.
tsops
QUOTE(suspect @ Jun 19 2006, 12:26 PM)
Και γω σ'αγαπαω ρε.

με τον τροπο μου!!!

tongue.gif tongue.gif
*


Την επόμενη φορά μόνο συμπαίκτες!!! laugh.gif

Άσε τις πολλές αγάπες, γιατί ξέρεις "μεγαλώσανε αυτοί, μπάσκετ δε μπορούν να παίξουν, όλο παρεούλα και υποννοούμενα και αγάπες και λουλούδια είναι", θα μας βγάλουν βρώμα! biggrin.gif
suspect
ηξερα οτι μπορουσα να σε πεισω!

tongue.gif biggrin.gif
NBAholic
Για βάλτε και κανέναν παραλληλισμό με ριλ-λάιφ παίχτες.

Μέχρι στιγμής, απ'όσα άκουσα έχουμε:

Dizzy: Ρεμπράτσα
Suspect: Χριστοδούλου
Fatboy: Τ.Πάρκερ
Harris: Κουντέλιν
Tsops: Στόκτον
Morfi: Μάραβιτς
Bonzo: Ρόντμαν

Σ'στός;
^PaNoS^
Πολύ ωραία ήταν παιδιά. Θά ρχομαι περνάμε καλα... icon_drunk.gif
Συμφωνώ για τους καλύτερους----->FATBOY, DIZZY, LEONKALF και ΤSOPS. 41.gif bball.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.