Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Στον δυσκολοτερο αγωνα...
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
captain charisma
καλη επιτυχια σε οσους δινουν πανελληνιες. ενας δυσκολος μηνας ειναι αυτος και μετα ελευθερια για 5-6 χρονακια tongue.gif
giannis23
Εγώ έχω ακόμα 4 χρονάκια για Πανελλήνιες.Φέτος καλά τα πήγαμε,έχουμε δώσει Μαθηματικά,Αγγλικά και αύριο ιστορια 68.gif (Έχει ακούσει κάτι μπινελίκια ο Περικλής ....).
j-kidd13
Σε 2 μερες τελειωνει ο γολγοθας των μαθητων της Γ Λυκειου...και μπαινει στην τελικη ευθεια ο δικος μας φοιτητικος γολγοθας....Ποιος διαβαζει καλοκαιριατικα παλι???
stefan
QUOTE(j-kidd13 @ May 25 2009, 15:12 ) *
Σε 2 μερες τελειωνει ο γολγοθας των μαθητων της Γ Λυκειου...και μπαινει στην τελικη ευθεια ο δικος μας φοιτητικος γολγοθας....Ποιος διαβαζει καλοκαιριατικα παλι???


Εσυ.. tongue.gif tongue.gif

Αυτα εχει η καθε επιλογη που κανεις.
Ο φοιτητης εχει αυτο το θεμα το καλοκαιρι του.
Εμεις που πηγαμε σε ιδιωτικη σχολη,καθε καλοκαιρι δεν ειχαμε αυτο το πραγμα..
dizzy_fingers
Δεν είναι πάντα δική σου επιλογή το να φοιτήσεις σε δημόσιο ή ιδιωτικό πανεπιστήμιο/σχολή όμως...
Και σίγουρα δεν είναι δική μου επιλογή το να έχω ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ πρόβλημα εφίδρωσης το καλοκαίρι, με αποτέλεσμα να μη μπορώ ούτε να συγκεντρωθώ στο διάβασμα ούτε στην εξέταση (έχει τύχει να παρατήσω εξέταση επειδή έστασα λίτρα ιδρώτα στην κόλλα και δε μπορούσα να συγκεντρωθώ). gdi.gif
stefan
QUOTE(dizzy_fingers @ May 25 2009, 15:27 ) *
Δεν είναι πάντα δική σου επιλογή το να φοιτήσεις σε δημόσιο ή ιδιωτικό πανεπιστήμιο/σχολή όμως...
Και σίγουρα δεν είναι δική μου επιλογή το να έχω ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ πρόβλημα εφίδρωσης το καλοκαίρι, με αποτέλεσμα να μη μπορώ ούτε να συγκεντρωθώ στο διάβασμα ούτε στην εξέταση (έχει τύχει να παρατήσω εξέταση επειδή έστασα λίτρα ιδρώτα στην κόλλα και δε μπορούσα να συγκεντρωθώ). gdi.gif


Εννοειται.Ο καθενας κανει την επιλογη που τον συμφερει και στην τελικη μεχρι εκει που βλεπει
οτι μπορει να τα καταφερει.
Απλα παντα υπαρχουν τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα σε οτι κανουμε.
spysta
QUOTE(dizzy_fingers @ May 25 2009, 12:27 ) *
Δεν είναι πάντα δική σου επιλογή το να φοιτήσεις σε δημόσιο ή ιδιωτικό πανεπιστήμιο/σχολή όμως...
Και σίγουρα δεν είναι δική μου επιλογή το να έχω ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ πρόβλημα εφίδρωσης το καλοκαίρι, με αποτέλεσμα να μη μπορώ ούτε να συγκεντρωθώ στο διάβασμα ούτε στην εξέταση (έχει τύχει να παρατήσω εξέταση επειδή έστασα λίτρα ιδρώτα στην κόλλα και δε μπορούσα να συγκεντρωθώ). gdi.gif

κλασσικες αποπνηκτικες αιθουσες ΑΕΙ .. στις οποιος μεσα στο κατακαλοκαιρο δεν φιλοτιμουνται να βαλλον ενα μπιπ αιρκοντισιον .. για να μην σταζεις !!!!
ευτυχως εδω στην Πατρα εχουμε και την θαλασσα διπλα και καπως παλευεται γιατι πας με μαγιο να γραψεις .. και μετα πλατσα πλατσα πλουτσα banana.gif
Pierce
QUOTE (spysta @ May 25 2009, 13:32 ) *
κλασσικες αποπνηκτικες αιθουσες ΑΕΙ .. στις οποιος μεσα στο κατακαλοκαιρο δεν φιλοτιμουνται να βαλλον ενα μπιπ αιρκοντισιον .. για να μην σταζεις !!!!
ευτυχως εδω στην Πατρα εχουμε και την θαλασσα διπλα και καπως παλευεται γιατι πας με μαγιο να γραψεις .. και μετα πλατσα πλατσα πλουτσα banana.gif

giannis_
QUOTE(dizzy_fingers @ May 25 2009, 15:27 ) *
Δεν είναι πάντα δική σου επιλογή το να φοιτήσεις σε δημόσιο ή ιδιωτικό πανεπιστήμιο/σχολή όμως...
Και σίγουρα δεν είναι δική μου επιλογή το να έχω ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ πρόβλημα εφίδρωσης το καλοκαίρι, με αποτέλεσμα να μη μπορώ ούτε να συγκεντρωθώ στο διάβασμα ούτε στην εξέταση (έχει τύχει να παρατήσω εξέταση επειδή έστασα λίτρα ιδρώτα στην κόλλα και δε μπορούσα να συγκεντρωθώ). gdi.gif

Aυτο με την ζεστη δεν παλευεται κυριως την ωρα της εξετασης γιατι σπιτι σου καπως θα μπορεις να το αντιμετωπισεις και θα κατσεις να διαβασεις!Προπερσι π ειχε τις τρελες ζεστες ειχα χαρει που τα περισσοτερα μαθηματα μ ηταν στις 8 κ ελεγα ωραια τουλ δεν θα χει ζεστη.Αμ δε ,8.30 το πρωι και ολοι ειχαμε πεθανει,και απο πανω μας στο ταβανι ενας ανεμιστηρας ταβανιου και να λεμε τωρα θα πεσει και θα μας αποκεφαλισει...
j-kidd13
QUOTE(dizzy_fingers @ May 25 2009, 15:27 ) *
Δεν είναι πάντα δική σου επιλογή το να φοιτήσεις σε δημόσιο ή ιδιωτικό πανεπιστήμιο/σχολή όμως...
Και σίγουρα δεν είναι δική μου επιλογή το να έχω ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ πρόβλημα εφίδρωσης το καλοκαίρι, με αποτέλεσμα να μη μπορώ ούτε να συγκεντρωθώ στο διάβασμα ούτε στην εξέταση (έχει τύχει να παρατήσω εξέταση επειδή έστασα λίτρα ιδρώτα στην κόλλα και δε μπορούσα να συγκεντρωθώ). gdi.gif

Σε καταλαβαινω συναδελφε dizzy.... smiley.gif
Δυστυχως η σχολη(????? Αληθεια μπορει να χαρακτηριστει ετσι???) μου ειναι στο ΤΕΙ Χαλκιδας οπου εκτος απο την αφορητη και μη υποφερτη ζεστη,εχεις να αντιμετωπισεις και εναν σεβαστο αριθμο απο μυγες που περπλανονται στις αιθουσες,και οχι μονο αυτο,αλλα καθε 10 δευτερολεπτα καθοντα και πανω σου απο 2-3.... gdi.gif
Jabar
Αυτό πλέον με τη πολιτική εκμετάλευση των εξετάσεων,είναι απαράδεκτο.Αρχικά τα πολύ εύκολα θέματα για να υπάρχει αισιοδοξία λόγω ευροεκλογών.Μετά τα παπαγαλάκια ότι δεν θα ανέβουν οι βάσεις.Και θα φτάσουμε φέτος να παίζεται η είσοδος στις καλές σχολές σε μία τελεία και σε ένα και.Η αφαίμαξη των ελληνικών οικογενειών για να ζωντανέψουμε την ελληνική επαρχία.Ολοι να περάσουν κάπου για να μεταθέσουμε την ανεργία και να γεμίσουμε ειδικευμένους που θα βρούνε δουλειά που?Αν πεις σε κάποιον παιδί μου θα καλοπερνάς 4-7 χρόνια μετά θα δούμε, η πήγαινε στρατό και άρχισε δουλειά τι θα κάνει?Πόσοι έχουν συνειδητή επιλογή την μόρφωση?Οι υγιείς δυνάμεις της Ελλάδας δεν ήταν μόνο οι άνθρωποι του πνεύματος αλλά και οι αγρότες ,οι οικοδόμοι και πολλές άλλες τάξεις που απαξιώνουμε.Διάβαζα την ιστορία του ελληνοτουρκικού πολέμου και της απελευθέρωσης της Ηπείρου.Ενας από τους λόγους που ανέφερε ήταν ο υγιείς ελληνικός πληθυσμός της υπαίθρου και η αντοχή στις κακουχίες σε σχέση με τους Τούρκους που είχαν γίνει μαλθακοί.
Πρέπει να αποσυνδέσουμε ορισμένα πράγματα από την πολιτική εκμετάλευση.Το 1979 είχαμε 10000 εισακτέους τώρα 80000.Σύνολο που έδιναν 100000 τότε και τώρα .
Flash
QUOTE
Δυστυχως η σχολη(????? Αληθεια μπορει να χαρακτηριστει ετσι???) μου ειναι στο ΤΕΙ Χαλκιδας οπου εκτος απο την αφορητη και μη υποφερτη ζεστη,εχεις να αντιμετωπισεις και εναν σεβαστο αριθμο απο μυγες που περπλανονται στις αιθουσες,και οχι μονο αυτο,αλλα καθε 10 δευτερολεπτα καθοντα και πανω σου απο 2-3....


Αυτό το πράγμα στα Ψαχνά είναι ελάχιστα καλύτερο από το Άουσβιτς και τα τούρκικα Αμελέ Ταμπουρού. Είναι ο αδερφός μου στην Ηλεκτρολόγων εκεί και είχε την "τύχη" να ζήσει στην εστία... Κουράγιο!

QUOTE
Αυτό πλέον με τη πολιτική εκμετάλευση των εξετάσεων,είναι απαράδεκτο.Αρχικά τα πολύ εύκολα θέματα για να υπάρχει αισιοδοξία λόγω ευροεκλογών.Μετά τα παπαγαλάκια ότι δεν θα ανέβουν οι βάσεις.Και θα φτάσουμε φέτος να παίζεται η είσοδος στις καλές σχολές σε μία τελεία και σε ένα και.Η αφαίμαξη των ελληνικών οικογενειών για να ζωντανέψουμε την ελληνική επαρχία.Ολοι να περάσουν κάπου για να μεταθέσουμε την ανεργία και να γεμίσουμε ειδικευμένους που θα βρούνε δουλειά που?Αν πεις σε κάποιον παιδί μου θα καλοπερνάς 4-7 χρόνια μετά θα δούμε, η πήγαινε στρατό και άρχισε δουλειά τι θα κάνει?Πόσοι έχουν συνειδητή επιλογή την μόρφωση?Οι υγιείς δυνάμεις της Ελλάδας δεν ήταν μόνο οι άνθρωποι του πνεύματος αλλά και οι αγρότες ,οι οικοδόμοι και πολλές άλλες τάξεις που απαξιώνουμε.Διάβαζα την ιστορία του ελληνοτουρκικού πολέμου και της απελευθέρωσης της Ηπείρου.Ενας από τους λόγους που ανέφερε ήταν ο υγιείς ελληνικός πληθυσμός της υπαίθρου και η αντοχή στις κακουχίες σε σχέση με τους Τούρκους που είχαν γίνει μαλθακοί.
Πρέπει να αποσυνδέσουμε ορισμένα πράγματα από την πολιτική εκμετάλευση.Το 1979 είχαμε 10000 εισακτέους τώρα 80000.Σύνολο που έδιναν 100000 τότε και τώρα .


Να αγιάσει το πληκτρολόγιο σου 77.gif
giannis23
εγώ εβγαλα μ.ο. στις εξετάσεις 14 8/9 και πέρασα την τάξη με 16 1/13.
j-kidd13
QUOTE(Flash @ Jun 30 2009, 12:59 ) *
Αυτό το πράγμα στα Ψαχνά είναι ελάχιστα καλύτερο από το Άουσβιτς και τα τούρκικα Αμελέ Ταμπουρού. Είναι ο αδερφός μου στην Ηλεκτρολόγων εκεί και είχε την "τύχη" να ζήσει στην εστία... Κουράγιο!


Ευτυχως δεν χρειαστηκε να μεινω στην εστια...Δεν θα το αντεχα νομιζω...Εχεις μαθει απο πρωτο χερι δηλαδη την κατασταση που υπαρχει στην "επικρατεια" του ΤΕΙ....Αλλα και παλι αν δεν το ζησεις ο ιδιος δεν μπορεις να καταλαβεις.... smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.